Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Opcje tematu
#97834 - 05/06/2002 16:42 plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
Zaczyna już wkurzać ta cała komedia z polską ekipą. Uwarzam, że trzeba zacząć to zbierać do kupy bo nic chłopaki nie nauczyli się po blamażu w Meksyku'86. Wtedy wzięli beczkę kiszonej kapusty ze sobą. Nażerli się jej i nie dali rady biegać w upalnym wilgotnym klimacie.

A to moje spostrzeżenia z tego mundialu:

- ponoć jak zajechali to dowiedzieli się że po ośrodku samsunga nie można chodzić w butach tylko w kapciach i nie wiedzieli skąd te kapcie załatwić,
- komedia z napisami na koszulkach nie wiele by brakowało a grałby u nas J-23 (KLOS),
- po przyjeździe nasi zauważyli że Koreańczycy nie jedzą chleba i nie ma go gdzie kupić,
- polska ekipa ponoć nie wiedzała że Górniak zaśpiewa chymn i do tego w taki sposób i po meczu z Koreą od tego się odrzegnała,
- nie przewidzieli tumany że Koreańcy przed meczem z koreą zorganizują na plaży przy hotelu w Pusan balangę drąc mordy i nie dając naszym spać (Listkiewicz mówił że do około 3 w nocy),
- nasi kolesie wzięli kasety wideo ale po przyjeździe zobaczyli że nie obsługuje ich system koreański i musieli szukać nowego sprzętu.

Czekam na wasze spostrzeżenia bo będzie można o tym napisać książkę

Do góry
Bonus: Unibet
#97835 - 05/06/2002 16:45 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
Chwalili się nasi trenerzy że wzięli ze sobą grzybki marynowane które są ciężkostrawne spowodują zmniejszenie wydolności w takim jak jest w Korei klimacie. (Jak kapista kiszona w Meksyku'86)

Do góry
#97836 - 05/06/2002 16:48 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
Szakal Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/06/2001
Postów: 3546
Skąd: S.O.S.nówka
[QUOTE]Oryginalnie wysłał nikita:
[qb]Chwalili się nasi trenerzy że wzięli ze sobą grzybki marynowane (...)[/qb][/QUOTE]Na zakąske

Do góry
#97837 - 05/06/2002 17:42 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
STANOWISKO PZPN W/S WYKONANIA HYMNU NARODOWEGO - 04 czerwca 2002

Kierownictwo polskiej ekipy na MŚ 2002 wyraża swoje zaskoczenie w związku ze sposobem wykonania hymnu narodowego Polski przez p. Edytę Górniak przed meczem Korea - Polska.

PZPN przekazał organizatorom inne wersje hymnu, w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz tenora p.

Do góry
#97838 - 05/06/2002 18:01 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok

Do góry
#97839 - 05/06/2002 18:28 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
tysio111 Offline
veteran

Meldunek: 14/11/2001
Postów: 1290
Wstydź się nikita
A hymn może nieciekawie wyszedł ale Edyta.........jak ona ślicznie zawsze wygląda

Do góry
#97840 - 05/06/2002 18:35 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
[QUOTE]Oryginalnie wysłał tysio111:
[qb]Wstydź się nikita
A hymn może nieciekawie wyszedł ale Edyta.........jak ona ślicznie zawsze wygląda [/qb][/QUOTE]to stara torba a niewiem czy wiesz ze mieszka na stałe w Portugaliim (wielka mi patriotka) - a wstydzić się - niech wstydzi się Kwachu który ja idiota po przegranym meczu z Prezydentem koreańskim w geście tryumfu wznieśli ręce

Do góry
#97841 - 05/06/2002 18:45 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
tysio111 Offline
veteran

Meldunek: 14/11/2001
Postów: 1290
[QUOTE]Oryginalnie wysłał nikita:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał tysio111:
[qb]Wstydź się nikita
A hymn może nieciekawie wyszedł ale Edyta.........jak ona ślicznie zawsze wygląda [/qb][/QUOTE]to stara torba a niewiem czy wiesz ze mieszka na stałe w Portugaliim (wielka mi patriotka) - a wstydzić się - niech wstydzi się Kwachu który ja idiota po przegranym meczu z Prezydentem koreańskim w geście tryumfu wznieśli ręce[/qb][/QUOTE]hehe ciekaw jestem ile byś tą "starą torbę" d**** bo ja długo i nie chodzi mi tu o "dusił"

Do góry
#97842 - 05/06/2002 19:20 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
[QUOTE]Oryginalnie wysłał tysio111:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał nikita:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał tysio111:
[qb]Wstydź się nikita
A hymn może nieciekawie wyszedł ale Edyta.........jak ona ślicznie zawsze wygląda [/qb][/QUOTE]to stara torba a niewiem czy wiesz ze mieszka na stałe w Portugaliim (wielka mi patriotka) - a wstydzić się - niech wstydzi się Kwachu który ja idiota po przegranym meczu z Prezydentem koreańskim w geście tryumfu wznieśli ręce[/qb][/QUOTE]hehe ciekaw jestem ile byś tą "starą torbę" d**** bo ja długo i nie chodzi mi tu o "dusił" [/qb][/QUOTE]Tysio to ty naprawde napalony musisz byc... Dmuchane o podobnej facjacie jak pani G. przy spiewaniu hymnu sa do nabycia w cenie okolo 100zl.

Do góry
#97843 - 05/06/2002 19:35 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
tysio111 Offline
veteran

Meldunek: 14/11/2001
Postów: 1290
Mam taką Ufo ale to nie to samo

Do góry
#97844 - 05/06/2002 19:45 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
Wernychora Offline
addict

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 677
Skąd: Tarnów
Strasznie nikita p.......sz.
To, gdzie kto mieszka, nie ma nic wspólnego z patriotyzmem. Kwach, wcale nie zachował się jak idiota, bo podniesienie rąk nie musi wcale oznaczać triumfu (choć może on właśnie cieszył się, że nie przegraliśmy wyżej) i musiałbyć go osobiście zaptyać, co to miało oznaczać, a porażkę trzeba umieć przyjąć z godnością (po prostu wygrał lepszy), a nie spuścić głowę i uciec ze stadionu.
To, co wymieniłeś na początku, to wcale nie żadne plamy i nie wiem, o co tyle chałasu.
To, że nasi piłkarze na tle innych reprezentacji wyglądają słabo (a może byc gorzej ) to fakt, ale przypuszczam, że mają w dupie opinie leszczy, którzy obejrzą mecz przy piwku i później wyzywają ich od debili. Jak ktoś jest cwaniak, to czemu nie gra na mistrzostwach i nie pokaże jak to się robi? A oni są na mistrzostwach, zagryzają grzybkami, posuną kilka skośnookich lasek, zgarną kasę i p.......ą.
Pretensje można mieć tylko o to, że nie widać aby dawali z siebie wszystko, na co ich stać i nie potrafią sie przyznać, że po prostu byli ciency. No i Engel też jakimś specjalnym taktykiem chyba nie jest.
A my cóż, możemy sobie pooglądać (jak ktos nie ma ochoty, to nie musi) i zarobić na meczach naszych orłów (jak ktoś nie ma ochoty, to nie musi). Mi z całych mistrzostw najbardziej podoba się Anastacia jak śpiewa piosenki.

Do góry
#97845 - 05/06/2002 20:18 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
DJ Bronek Offline
addict

Meldunek: 27/04/2001
Postów: 521
Skąd: Poznań
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Wernychora:
[qb]
Pretensje można mieć tylko o to, że nie widać aby dawali z siebie wszystko, na co ich stać i nie potrafią sie przyznać, że po prostu byli ciency. No i Engel też jakimś specjalnym taktykiem chyba nie jest.
[/qb][/QUOTE]A po co mają dawać z siebie wszystko, jak im skośnoocy nie leżą. Jak stracili bramkę to pewnie stwierdzili że ciężko będzie osiągnąć remis a co dopiero zwycięstwo. Więc siły pzostawili sobie na Portugalię i USA.Może Polska bedzie drużyną turniejową turniejową, co mecz to lepiej będzie grać, oby tak było

Do góry
#97846 - 05/06/2002 20:42 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
tysio111 Offline
veteran

Meldunek: 14/11/2001
Postów: 1290
[QUOTE]Oryginalnie wysłał DJ Bronek:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał Wernychora:
[qb]
Pretensje można mieć tylko o to, że nie widać aby dawali z siebie wszystko, na co ich stać i nie potrafią sie przyznać, że po prostu byli ciency. No i Engel też jakimś specjalnym taktykiem chyba nie jest.
[/qb][/QUOTE]A po co mają dawać z siebie wszystko, jak im skośnoocy nie leżą. Jak stracili bramkę to pewnie stwierdzili że ciężko będzie osiągnąć remis a co dopiero zwycięstwo. Więc siły pzostawili sobie na Portugalię i USA.Może Polska bedzie drużyną turniejową turniejową, co mecz to lepiej będzie grać, oby tak było[/qb][/QUOTE]Polacy zawsze po stracie bramki przestają wierzyć w zwycięstwo co wyraźnie widać w ich grze

Do góry
#97847 - 05/06/2002 22:11 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
wernychora!
nasi źle się przygotowali do mistrzostw
i nie chcę winić tu piłkarzy ale całą grupę szkoleniową z PZPN-u która zachowała się w wielu sytuacjach jak amatorzy. A jeszcze ile nieprofesjonalnych zagrań ujrzy światło dzienne po mistrzostwach? Premie za nasz wstyd rozdadzą sobie na pewno nasi tzw."działacze".

Mam nadzieję że Tomaszewski zjebie tą ekipę po mistrzostwach i powie o jeszcze kilku komediach które miały miejsce.

Piłkarze są bez winy (no może nie ci którzy mają nieprofesjonalny stosunek do swej pracy czyli piją, palą i pier...dolą) i grają w takich warunkach jakie mają.
Edytę Górniak ktoś musiał zaakceptować i to on powinien się tłumaczyć a tu nikt nic niby nie wie.

Do góry
#97848 - 06/06/2002 16:45 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
długo nie trzeba było czekać na reakcję Tomaszewskiego.
Artykuł na stronie:http:
//www2.gazeta.pl/mundial/1,31579,865290.html

Do góry
#97849 - 06/06/2002 16:56 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
[QUOTE]Oryginalnie wysłał nikita:
[qb]długo nie trzeba było czekać na reakcję Tomaszewskiego.
Artykuł na stronie:http:
//www2.gazeta.pl/mundial/1,31579,865290.html[/qb][/QUOTE]Oj jaki cwaniaczek z pana Tomaszewskiego :eek: Czemu on taki zawsze madry jest po. Zapomnial jak w LKSie popierdywal bez wyrazu w stolek ?! 3 mecze i out a tu reprezentacje zachciewa sie cymbalowi prowadzic. Te jego felietony w PS i tak sprawdzane i poprawiane przez umiejacych pisac i tak sie do niczego nie nadaja... Wyciaga jakies malo wazne "brudy", pieprzy o wielbladach itd. Na trenera Arabow niech idzie. To jest chory czlowiek

Do góry
#97850 - 06/06/2002 17:21 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
McKracken Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/10/2001
Postów: 1679
Skąd: Melbourne
Dla mnie najgorsze bylo jak po stracie drugiej bramki, Żabie Oko stwierdzil, ze juz nie ma szans na wyrownanie bo zostalo "tylko 25 minut do konca". Nasi "pilkarze" tez to poczuli, az sie uke: chcialo.
Hmmmm.... a widzialem juz takie mecze gdzie 2 gole padaly w odstepie np 3 minut. Wiec moze mi sie zdawalo...
Nie pamietam, kiedy Polacy wygrali mecz tracac pierwsi bramke.
Z Portugalia pewnie bedzie to samo - pobiegaja do pierwszej straconej, a potem to juz w p.....
Z taka mentalnoscia to mozemy startowac w Przykoscielnej Lidze Mistrzow a nie w MŚ.

McKracken

Do góry
#97851 - 06/06/2002 17:46 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
xeo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2001
Postów: 2786
Skąd: Zabrze
Ufo nie dokońca się z toba zgadzam w sprawie Tomaszewskiego .
Fakt tekiego selekcjonera reprezentacji niechciał bym miec , ale on ma duzo racji w tym co mowi i mówił to juz dawno wiec nie mozna mu zarzucic , że jest madry po meczu .

A co do panów Listkiewicza i Bońka ... nie lubie ich . Listkiewicz to nadęty pajac (mialem watpliwa przyjemnasc poznac go zanim zostal prezesem) .

A Boniek to businesman , a nie zwiazkowiec . Jezeli bedzie miał okazje to nie bedzie myslał o dobru PZPN , a o własnej kasie i jeszcze pieknie odwroci kota ogonem .Zreszta czemu sie dziwic przykład idzie z góry - szanowny Pan Prezydent FIFA i delegacji FIFA .

Ostatnio czytałem artykuł zdaje sie , że w Gazecie Wyborczej o soposobach łatania dziur w budżecie FIFA , z którego jasno i logicznie wynika , że jesli Fifa nie zmieni polityki finansowej to w 2006 r. zbankrutuje .

Do góry
#97852 - 06/06/2002 18:35 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
[QUOTE]Oryginalnie wysłał xeo:
Ufo nie dokońca się z toba zgadzam w sprawie Tomaszewskiego .
Fakt tekiego selekcjonera reprezentacji niechciał bym miec , ale on ma duzo racji w tym co mowi i mówił to juz dawno wiec nie mozna mu zarzucic , że jest madry po meczu .
[/QUOTE]Nie potzreba bylo Tomaszewskiego, zeby zobaczyc, iz wiel decyzji Engela i innych "wspierajacych" kadre bylo watpliwych. Ja mowie ogolnie, ze facet pieprzy od rzeczy i zmienia szybko zdanie. Sluchanie go (a tym bardziej ogladanie) na Wizji doprowadzalo mnie do szalu. Pamietam jak mowil, ze Wisla to pewny kandydat do mistzrostwa, bo smo bo tamto, Legia ich doszla nieco zmiekl. Pozniej juz w studiu *******il, jak to on, ze to bylo do przewidzenia, ze Wisla nie powinna tego, ze pilkarz Sypniewski to i sramto. On pelni role Maciarewicza polskiej pilki i 3 takich dewiantow rozlozylo by kazda reprezentacje w miesiac.

Do góry
#97853 - 06/06/2002 20:25 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Kiedy Strajlau powiedział w telewizji, że musimy podziękować piłkarzom za coś tam (wysiłek, duch walki?) to myślałem, że zaraz sobię... uke:

Wyjdziemy w tych mistrzostw z bilansem zero punktów. Z Portugalią nie mamy czego szukać, z USA zresztą też. Dla Portugalii to jest mecz o przetrwanie (dla nas też ale to nie my dyktujemy warunki) i w taki właśnie sposób przystąpią do tego spotkania. Ten mecz to praktycznie pewniak.

Po porażce z Figo&Company my już będziemy za burtą i zagramy przeciwko lepszej drużynie z za Atlantyku, która będzie walczyć o awans i być może o pierwsze miejsce w grupie (by uniknąć Włochów w kolejnym meczu). Tu znów nie daję nam większych szans, tym bardziej, że będzie to dla nas mecz o pietruszkę.

Do góry
#97854 - 06/06/2002 20:35 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
Szakal Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/06/2001
Postów: 3546
Skąd: S.O.S.nówka
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Conrad:
[qb]Wyjdziemy w tych mistrzostw z bilansem zero punktów. Z Portugalią nie mamy czego szukać, z USA zresztą też. [/qb][/QUOTE]I pomyslec ze PPinacle dawalo w styczniu 2.15 za Portugalie i ok. 3.0 w pojedynkach z Polska.

Do góry
#97855 - 06/06/2002 20:49 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
Wernychora Offline
addict

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 677
Skąd: Tarnów
Proponuję odpuścić już chłopakom i poczekać do poniedziałku.
I albo wygramy, nie wiem, cudownym zbiegiem okoliczności, albo siłą woli (kibiców, bo u zawodników nie widać :eek: ), albo trzeba będzie w trybie pilnym zorganizować jakiś letni konkurs skoków ku pokrzepieniu serc .

Do góry
#97856 - 06/06/2002 22:37 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Ja teraz szukam najlepszy kurs na Portugalię i walę grubo.

Do góry
#97857 - 06/06/2002 23:07 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
Jeśli już obstawiać przeciwko Polsce to tak jak ja to zrobiłem w meczu z Koreką.
Zachodzę do totomixa i chcę rzucić 100 (kurs 2,4) na Koreę a gostek mi mówi że mecz trzeba obstawić w kombinacji z innym.
No to ja rzuciłem 100zł (kurs 2,9) na wygraną Korei w pierwszej połowie. Obejrzałem połówkę w domu, wygrałem kasę i poszedłem na piwo by w drugiej połowie w knajpie dopingować naszych graczy.
Może powtórzę to z Portugalią.
Aha jutro dobry kurs na wygraną Anglii w 1 połowie z Argentyną około 4.

Do góry
#97858 - 06/06/2002 23:11 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
Tomaszewski to taki Stańczyk polskiej piłki.

Do góry
#97859 - 07/06/2002 01:55 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
dilbert Offline
enthusiast

Meldunek: 22/01/2001
Postów: 343
Skąd: Kraków
Nie chcę bronić Tomaszewskiego,facet budzi kontrowesje ale porównywanie go do Leppera jest niestosowne.W końcu zapisał się w historii polskiej piłki nożnej,osiągnął coś o czym teraz możemy tylko pomażyć.
Nie wierzę że Polska wygra z Portugalią ale to jest taki sport że zdarzają się niespodzianki.Zresztą ewentualny awans (cudem) byłby tylko przedłużeniem o jeden mecz bo czekały by na nas Włochy.Co ciekawe przegrana Portugalii zmniejszyła nasze szanse u bukmacherów,pewnie bukmacherzy wiedzą że Portugalczycy tym razem naprawdę się wkurzyli i nie będzie litości.

Do góry
#97860 - 07/06/2002 02:29 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Conrad:
[qb]Ja teraz szukam najlepszy kurs na Portugalię i walę grubo.[/qb][/QUOTE]sie wie!
Po tym jak grała Portugalia w II połowie meczu z USA nie ma wątpliwości kto wygra w meczu POR - POL

Do góry
#97861 - 07/06/2002 02:32 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Ja nie widzę podstaw by myśleć, że mamy jakąś rozsądną szansę wygrać z Portugalią. Po prostu nic na to nie wskazuje. W bukmacherstwie trzeba wyrzucić emocje za okno i spojrzeć na kursy ze spokojną głową. A te na Portugalię wyglądają wyjątkowo atrakcyjnie...

Do góry
#97862 - 07/06/2002 03:21 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
uQ$ Offline


Meldunek: 23/01/2001
Postów: 3177
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Conrad:
[qb]Ja nie widzę podstaw by myśleć, że mamy jakąś rozsądną szansę wygrać z Portugalią. Po prostu nic na to nie wskazuje. W bukmacherstwie trzeba wyrzucić emocje za okno i spojrzeć na kursy ze spokojną głową. A te na Portugalię wyglądają wyjątkowo atrakcyjnie...[/qb][/QUOTE]Kursy na Portugalię lecą i wyglądają coraz mniej atrakcyjnie, natomiast coraz atrakcyjniej wyglądają na Polskę. O ile przed meczem Korea - Polska nie miałem wątpliwości że kursy 2.50 - 3.00 na Koreę były mocno przesadzone to teraz przegięcie następuje w drugą stronę. Nawet bardzo pesymistycznie patrząc na grę naszej drużyny trudno mi sobie wyobrazić aby Portugalia miała dużo więcej jak 60% szans na zwycięstwo w tym meczu. Myślę, że poczekam jeszcze trochę i jeżeli dostanę 2.60+ za X2 bądź 7.00+ za zwycięstwo Polski to postawię na niespodziankę jakich na tych mistrzostwach nie brakuje

PS. Szanse % obliczone wg. rankingu ELO dla tego spotkania to 61%-23%-16% co moim zdaniem mniej więcej rzeczywistości.

Do góry
#97863 - 07/06/2002 04:27 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
Carnby Offline
enthusiast

Meldunek: 06/07/2001
Postów: 290
Skąd: Warszawa
Zgadzam sie, ze oceniajac poziom gry w dotychczasowych meczach Polska nie bedzie w stanie wiele zdzialac z Portugalia. Ale osobiscie wstrzymalbym z obstawianiem porazki do dnia meczu. Przed jego rozpoczeciem bedzie znany rezulat Korea-USA. W wypadku ich remisu Portugalia(jak i Polska) wcale nie musi byc tak zdeterminowana do zwyciestwa. Byloby juz przesadzone, ze do awansu potrzebowali by i tak wygranej w ostatnim meczu.
Rozwazmy scenariusz, ze Portugalia by nas pokonala, ale potem nie moglaby sobie poradzic z Korea i wywalczylaby remis. Nasza druzyna moglaby sie odwdzieczyc malo ambitna gra ze Stanami(w meczu 'pietruszkowym') i oddac im 1 punkt lub 3.
Grupa D wygladaby wiec tak:

USA 7 lub 5 pkt.
Korea 5 pkt.
Portugalia 4 pkt.
Polska 0 lub 1 pkt.

Oczywiscie w wypadku wygranej Polski w II meczu bylaby odwrotna sytuacja i moglby nas spotkac podobny 'rewanz' ze strony teamu L. Figo.
Dlatego sadze, ze Korea-USA X + Polska-Portugalia X juz teraz mozna obstawic jako 'wspierajace sie' zaklady. A juz na pewno po padnieciu pierwszego remisu zamierzam obstawic go w drugim meczu.

Dosyc podobna sytuacja miala teraz miejsce w grupie A. Dania podzielila sie punktami z Senegalem. Potem Francuzi tylko zremisowali, ale wciaz zachowali szanse na awans oraz pozostawili je Urugwajczykom. Choc sadzac po koncowce akurat tego meczu obydwie druzyny byly bardzo zdeterminowane by wywiezc 3 pkt.

Do góry
#97864 - 07/06/2002 10:24 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
Przypominam że ten temat mieł być o plamach a nie o typowaniu. Znalazłem coś na stronie PZPN. Ekipa świetnie wybadała teren, obyczaje, święta itp.:

"trenerzy obserwatorzy mieli zamiar pojechać na spotkanie Dania - Senegal do obliskiego Daegu. Do wyprawy nie doszło, gdyż jak poinformowali nas Koreańczycy, w czwartek w Korei było Święto Zmarłych. W związku z tym cała Korea miała dzień wolny ..."

a wszystko było taj świetnie rozpracowane...

Do góry
#97865 - 07/06/2002 10:34 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
też ze strony PZPN:
"- Listy od czytelników „Gazety Olsztyńskiej” na blisko godzinę zablokowały nasz faks – powiedziała Mirosława Kulesza, rzecznik prasowy ekipy – To niesamowite, mieliśmy wcześniej pojedyncze telefony z Polski z wyrazami otuchy dla piłkarzy, ale ta akcja jest nietuzinkowa. Dowodzi, że są w kraju jeszcze prawdziwi kibice, którzy wierzą w naszych piłkarzy i trzymają za nich kciuki."

fajnie fajnie ale może ktoś chciał przefaksować naprawdę ważną informację a faks był zablokowany. Nie daje się numerów faksów i telefonów byle dupkom - to nie agencja maerketingowa, hurtownia itp. Chyba, że ma się dwa faksy a w to nie wierzę.

Do góry
#97866 - 07/06/2002 17:08 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Postawiłem na Portugalię w GB po kursie 1.63. Osobiście oceniam ten mecz na nie więcej niż 1.50.

Do góry
#97867 - 09/06/2002 02:04 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
saba Offline
veteran

Meldunek: 19/09/2001
Postów: 1232
Skąd: Płock

Do góry
#97868 - 10/06/2002 15:04 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
Listkiewicz obiecał publicznie i teraz po krytyce w prasie stara się naprawić swój błąd. Cytat ze stron PZPN:

"W niedzielę do ośrodka w Daejeon do polskich piłkarzy przyjechał z wizytą Krzyś Szczepański, 14-letni sierota z Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju. W lutym 2000 roku Krzyś został zaproszony do losowania terminarza polskiej grupy eliminacyjnej. Ponieważ jego losowanie przyniosło szczęście naszej ekipie, w nagrodę w przypadku awansu miał pojechać na MŚ. W wyniku niedopatrzenia początkowo 14-latek został w Polsce, jednakże Związek naprawił swoją omyłkę, co pozwoliło chłopcu przyjechać do Korei na mecz Portugalią."

Do góry
#97869 - 10/06/2002 15:34 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
Wernychora Offline
addict

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 677
Skąd: Tarnów
[QUOTE]Oryginalnie wysłał nikita:
[qb]Listkiewicz obiecał publicznie i teraz po krytyce w prasie stara się naprawić swój błąd. Cytat ze stron PZPN:

"W niedzielę do ośrodka w Daejeon do polskich piłkarzy przyjechał z wizytą Krzyś Szczepański, 14-letni sierota z Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju. W lutym 2000 roku Krzyś został zaproszony do losowania terminarza polskiej grupy eliminacyjnej. Ponieważ jego losowanie przyniosło szczęście naszej ekipie, w nagrodę w przypadku awansu miał pojechać na MŚ. W wyniku niedopatrzenia początkowo 14-latek został w Polsce, jednakże Związek naprawił swoją omyłkę, co pozwoliło chłopcu przyjechać do Korei na mecz Portugalią."[/qb][/QUOTE]I to jest plama!, ale przynajmniej oszczędzili Krzysiowi jednego rozczarowania .

Do góry
#97870 - 10/06/2002 16:38 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
Drak Offline
old hand

Meldunek: 04/04/2001
Postów: 810
Skąd: Czechy
Bardzo lubie Polski zespol i nic brzydkiego na niego nie moge powiedziec...

Jezeli z Portugalia zagra tak jak z KOREA to bede go lubil jeszcze wiecej.... iwo: iwo:

Bardzo lubie OBSTAWIAC przeciw Polakom w sporcie.. iwo: dzieki chlopcy,trzymac tak dalej

Do góry
#97871 - 10/06/2002 21:10 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
Engel ochrzanił swoich piłkarzy po meczu a sam do winy się nie poczuwa?
Sam ich tak przygotował. A jeżeli uważa, iż są za słabi na mistrzostwa świata to dlaczego przedłużył kontrakt na eliminacje mistrzostw Europy tuż przed MŚ? Czy są lepsi piłkarze na elim. ME od tych co pojechali na MŚ?

Teraz Listkiewicz i Boniek rzucą się na Engela a sami przedłużyli kontrakt i teraz za zerwanie też pewnie bulną Engelowi kasę.

Kompromitacją był dzisiejszy występ A. Bąka. Stracił w środku pola prawie wszystkie piłki a po niektórych jego stratach poszły kontry i padły bramki. Ale Arek to znajomy Engela z Polonii a błędów swych pupili się nie widzi.

Do góry
#97872 - 10/06/2002 22:06 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
saba Offline
veteran

Meldunek: 19/09/2001
Postów: 1232
Skąd: Płock
[QUOTE]Oryginalnie wysłał nikita:
[qb]Ale Arek to znajomy Engela z Polonii a błędów swych pupili się nie widzi.[/qb][/QUOTE]A.Bąk to też bardzo dobry kumpel (chyba nawet przyjaciel) syna Engela i często gości u nich w domu.

Do góry
#97873 - 10/06/2002 22:59 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
wuzz Offline
veteran

Meldunek: 26/07/2001
Postów: 1342
Podobno, jak sam przyznał, Engel zna A.Bąka od małego...
Cokolwiek miałoby to znaczyć

Do góry
#97874 - 10/06/2002 23:12 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
Bylo kilku gorszych pilkarzy od A. Baka. Rowniez wywalczyl kilka pilek, "zrobil" zolta u 1 z Portugalczykow. Doskoczyl do kilku glowek co wczesniej nikomu sie w polu karnym nie udalo...

Do góry
#97875 - 10/06/2002 23:23 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
A. Bąk był najgorszy z piłarzy pomocy
W środku pola nikomu nie udało się tyle stracić co jemu. Prawie wszystko niecelne (może z 6 na 7 zagrań).
Na innych pozycjach prym wiedli inni specjaliści.

Wyróżnić na plus mogę np. Kryszałowicza. Jako jeden nie odstawał przebojowością i szybkością od Portugalczyków. Gdyby zagrał np. za Wałdocha w obronie mniej goli było by w plecaku.

Do góry
#97876 - 10/06/2002 23:43 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
Uwazam, gral tak samo dobrze jak Swierczewski. Tamten sam sie chyba wyprowadza z rownowagi, czysty odbior pilki w jego wykonaniu to przypadek, a z taką "petarda" w obu nogach to powinien swoim dzieciom na trzepak stzrelac. Przeglad sytuacji zaden, tylko faule.

Waldoch i Hajto - nalepka Paulety na plecach i krece ich tak samo. Zenada. Dudek na mistrzostwach bezbarwny co mialo wpasc to wpadlo. Dzis tez mial pilke na rekach oraz nodze i wpuszczal rowniez po krotkim rogu. Strzal w slupek i ten tuz obok, tez nie siegnal. Bardzo przecietnie, chociaz trudno go winic za utrate tych bramek po prostu niczego specjalnego (procz 1 akcji w polu karnym) dzisiaj nie wyciagnal.

Kryszalowicz kilka razy szarpnal, ale pierwsza polowe jakby "przechodzil". Oli duzo bardziej sie staral, ale w pamieci kibicow utkwila 1 akcja Smutnego.

Do góry
#97877 - 11/06/2002 03:21 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
TytusTheRed Offline
addict

Meldunek: 12/08/2001
Postów: 631
Skąd: Wawa
Plam to polska reprezentacja pewnie duzo dostala po kazdym meczu, chyba ze ***ki wstydu nie maja. A wracajac do Polski powinni dostac wypiekow bp nam zakalca strzelili i kibice moga im sprawic cieple powitanie na lotnisku .

Do góry
#97878 - 11/06/2002 03:53 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Po prostu jesteśmy beniaminkiem tych mistrzostw, nic dodać, nic ująć.

Do góry
#97879 - 11/06/2002 03:54 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
Wernychora Offline
addict

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 677
Skąd: Tarnów
Niedawno pisałem:"To, że nasi piłkarze na tle innych reprezentacji wyglądają słabo (a może byc gorzej )", no i jest (czy może być jeszcze gorzej, to nie wiem ).
I wszystko ...j, tylko, że teraz prasa na całym świecie pisze, że Polacy tylko faulować potrafią, a człowiek chce na wakacje za granicę pojechać.
Pasowałoby wysłać Leppera, żeby zablokował boisko i nie pozwolił im jeszcze bardziej do....ć.
A z drugiej strony, to ktoś musi być najcieńszy na mistrzostwach, tylko czemu znowu nasi?

Do góry
#97880 - 11/06/2002 10:33 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
Nie zastanawiałem się co to takiego ten PZPN.
A to jest moloch zbiurokratyzowany po uszy. Ci urzędnicy w takiej ilości to pracują tylko dla siebie by móc tylko papierki przerzucać. Zerknijcie na schemat organizacyjny PZPN:
http://www.pzpn.pl/pzpn/2/index.htm

A także na schemat biura PZPN:
http://www.pzpn.pl/pzpn/2/index.htm

Włos się staje na głowie. To państwo w państwie Polska. A przecież miało się coś zmienić od czasów Dziurowicza. Nie można będzie znaleźć odpowiedzialnego za wyniki naszych reprezentantów.
Wymieni się po prostu reprezentantów. A działacze zostaną bez winy.

Do góry
#97881 - 11/06/2002 11:05 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
A to co takiego w PZPN:

Komisja Odznaczeń

Domański Jerzy - Przewodniczący
Biechoński Walenty
Drożdzal Władysław
Grzelak Irena
Hodaniewicz Janusz
Jabłoński Zbigniew
Jakubas Ryszard
Łazarczyk Zdzisław
Otrębski Leonard
Rusinek Mieczysław
Tyrka Jan
Wypysiński Andrzej

chyba nie będzie miała co robić ta komisja po MŚ.

Do góry
#97882 - 11/06/2002 14:50 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
A co to Klub Wybitnego Reprezentanta ??! Jest nawet jeden z obecnych kopaczy ! Nie zgadniecie - daje slowo. Obok takich tuzow jak Deyna czy Szarmach albo Boniek mamy jednego z bohaterow tych mistzrostw - Piotra Swierczewskiego. Spuszczam zaslone milosierdzia :eek:

PS. Aha i drugiego, dlatego edytuje pana Waldocha

Do góry
#97883 - 11/06/2002 15:08 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
SEFE Offline
old hand

Meldunek: 03/11/2001
Postów: 1001
Skąd: Wałbrzych
Na jednym forum padła propozycja aby przyznać Oskara Engelowi za wystawienie "Dziadów" w Korei.

Do góry
#97884 - 11/06/2002 18:09 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn

Do góry
#97885 - 12/06/2002 11:30 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
jak Listkiewicz się wypowiedział:
"O kompromitacji można byłoby mówić, gdyby piłkarze zdjęli spodenki na boisku lub byli widziani gdzieś pijani. Nazwałbym to dotkliwą porażką, ale przecież taki jest sport" - powiedział prezes Związku."
http://mundial.wp.pl/wiadomosc.html?wid=...%E6+spokojny%22

Do góry
#97886 - 12/06/2002 13:21 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
witam
Piszecie o plamach, ale są i plusy.
Tego niestety nie brałem pod uwagę przed 31.05.
http://polityka.onet.pl/artykul.html?M=FS
Pozdrawiam

Do góry
#97887 - 12/06/2002 14:38 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
uQ$ Offline


Meldunek: 23/01/2001
Postów: 3177
[QUOTE][qb] http://polityka.onet.pl/artykul.html?M=FS
[/qb][/QUOTE]Felieton na poziomie jeszcze bardziej żenującym niż gra naszych piłkarzy. uke:

Do góry
#97888 - 12/06/2002 15:01 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
[QUOTE]Oryginalnie wysłał uQ$:
[qb] [QUOTE][qb] http://polityka.onet.pl/artykul.html?M=FS
[/qb][/QUOTE]Felieton na poziomie jeszcze bardziej żenującym niż gra naszych piłkarzy. uke: [/qb][/QUOTE]Racja uQ$. Jeszcze jako przyklad wzial na celownik chyba przypadkowo wybranego gracza

Do góry
#97889 - 12/06/2002 15:56 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
orient Offline
addict

Meldunek: 14/01/2001
Postów: 527
gosc z polityki mysli ze jak umie pare zdan w calosc zlozyc to juz moze wszystkich obrazac, a w szczegolnosci Krzynowka...
wstyd ze takie cos w Polityce umiescili

p.s niech mu Krzynowek proces wytoczy

Do góry
#97890 - 12/06/2002 17:00 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
Taki ciężki felieton jak ociężały na umyśle jest jego autor, Krzynówek powinien mu sprawę założyć.

Do góry
#97891 - 12/06/2002 17:47 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
gdy Bońkowi brakuje argumentów to tekie bzdury wygaduje:
http://sport.onet.pl/1071785,0,0,wia,508677,ms_2002.html

Do góry
#97892 - 12/06/2002 20:37 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
mleqolaq Offline
member

Meldunek: 09/06/2002
Postów: 108
Skąd: Łódź
Różne o 'orłach'

"Engel dostał nominację do Oscara, za wystawienie "Dziadów" w Korei !"

"Jeszcze nie widzialem takiego upadku moze to przez te paleczki ktorymi zarli ryz kompletne DNO, beda wracac na pieszo bo na Okeciu to ich zakamieniuja"

"Kierunkowy do polski dla naszych piłkarzy - 04"

"Przegrli wszystko dla zmyłki, żeby wygrać finał !!!"

"Kiedys Polacy potrafili wygrac z każdą drużyną ,teraz też potrafią, tyle że przegrać."

Radio Zet:
Engel od tylu : legne

francuska gazeta
"Shewczenko: zaluje ze ogladalem ten mecz (pol-por)
tak slaby zespol pokonal moja Ukraine..."(eliminacje)

gazeta wyborcza:
caly zespol `gorace kubki; Dudek,Hajto-barszcze
Kozminski-cebulowa itd.

Tyrka na kazdym kroku

Do góry
#97893 - 12/06/2002 22:12 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Ten koleś z felietonu jest nieźle zryty, ja takich ludzi od razu bym wypieprzył na zbity psyk, jakim prawem najeżdża na Krzynówka nic nie wspominając o panach gwiazdorach Hajto, Wałdoch, Świerczewski, A. Bąk Gdzie ****a reprymenda dla tych cieciów, zaraz coś kutasowi napiszę.

SLAV

Do góry
#97894 - 12/06/2002 22:27 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
mleqolaq Offline
member

Meldunek: 09/06/2002
Postów: 108
Skąd: Łódź
Co z psia fryta z tego lUDWIKA sTOMMY, on chyba meczu nie oglądał, a jak już to chyba jedną nieudaną akcję Krzynówka. Faktycznie tu się Krzynówek nie popisał ale żeby tak na niego najeżdżać Napiszę do Polityki A po drugie koleś zna dużo dobrych piłkarzy : Zidane, Beckham i Batistuta... Kogoś takiego zatrudniają do Polityki. Chyba im laskę zrobił bo inaczej by się nie dostał Praktycznie cały artykuł jest o Krzynówku... Co za zjeb... Aż nie chce mi się więcej pisać :

Do góry
#97895 - 13/06/2002 11:58 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
fragment STATUTU POLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ

ROZDZIAŁ I
.........
§ 11

Celem PZPN jest:
1. organizacja, rozwój i popularyzacja sportu piłki nożnej w Polsce,
2. podejmowanie działań na rzecz promocji piłkarstwa amatorskiego i nieamatorskiego, w tym profesjonalnego,
3. ochrona praw i interesów oraz koordynacja działań członków Związku, zawodników, trenerów, instruktorów, menedżerów piłkarskich, sędziów i działaczy piłkarskich,
4. pozyskiwanie środków finansowych i przeznaczanie ich na prowadzenie działalności statutowej PZPN.

Nie widzę tu celu takiego jak osiągnięcie jak najlepszych wyników, promocja, itp. na arenie międzynarodowej. Więc nie można dziwić się wynikami naszej reprezentacji. Statutowym celem jej jest ochrona czyichś interesów a nie mistrzostwo świata.

Do góry
#97896 - 13/06/2002 14:10 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
ALABAMA Offline
member

Meldunek: 17/05/2002
Postów: 152
Skąd: JAROSŁAW
działalność pzpn jest śmieszna propozycja ograniczenia polskiej ligi tylko do 12 zespołów jeszcz bardziej obniży poziom polskich piłkaży, trzeba rotacji np; 18 zespołów cztery spada cztery awansuje

Do góry
#97897 - 13/06/2002 15:21 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
dilbert Offline
enthusiast

Meldunek: 22/01/2001
Postów: 343
Skąd: Kraków
[QUOTE]Oryginalnie wysłał mleqolaq:
[QB]Co z psia fryta z tego lUDWIKA sTOMMY, on chyba meczu nie oglądał, a jak już to chyba jedną nieudaną akcję Krzynówka.

Stomma to komunistyczny beton,lepiej sobie dać z nim spokój ten człowiek jest niereformowalny.
Krzynówek jest ze stajni Lubańskiego i całe szczęście że zrobił postępy bo dopiero by było.Zauważalne że tylko on ma tyle gazu żeby dociągnąć z piłką do bramki przeciwnika a gdy się już tam znajdzie to zachowuje się jak ligowy kopacz i nie trafia do bramki z 3 metrów.Trzeba sobie jasno powiedzieć że jeżeli w zespole nie ma gwiazd to nie ma sukcesów,nie chodzi mi o pseudo-gwiazdy tylko o ludzi którzy potrafią niekonwencjonalnie zagrać.Dania to przeciętny zespół ale mają Tommasona który mógł sobie pozwolić na pokazanie "fuck-you" trenerowi feyeneordu bo znał swoją wartość i nie zgadzał się ławkę rezerwowych.Mamy tylko jednego zawodnika który ma niekwestionowaną pozycję w swoim klubie Dudka,inni wiecznie mają jakieś problemy

Do góry
#97898 - 13/06/2002 22:09 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
Panowie z PZPN puszczają farbę. Apostel mówi:

"Po meczu z Ukrainą trener (Engel) oznajmił grupie zawodników, iż mogą być pewni wyjazdu na mundial. Takich rzeczy się nie robi, bo taka grupa natychmiast traci motywację. Trener wziął na siebie odpowiedzialność za swoje koncepcje, my się nie wtrącaliśmy, ale niech teraz się z tego rozliczy" (http://sport.onet.pl/1071785,0,0,wia,509479,ms_2002.html)

i przez kilka ostatnich miesięcy chłopcy byli pewni wyjazdu i oleli treningi a Jurek wziął na MŚ swoich kolesi bez siły, szybkości i formy.

Do góry
#97899 - 13/06/2002 22:29 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
[QUOTE]Oryginalnie wysłał nikita:
[qb]Panowie z PZPN puszczają farbę. Apostel mówi:

"Po meczu z Ukrainą trener (Engel) oznajmił grupie zawodników, iż mogą być pewni wyjazdu na mundial. Takich rzeczy się nie robi, bo taka grupa natychmiast traci motywację. Trener wziął na siebie odpowiedzialność za swoje koncepcje, my się nie wtrącaliśmy, ale niech teraz się z tego rozliczy" (http://sport.onet.pl/1071785,0,0,wia,509479,ms_2002.html)

i przez kilka ostatnich miesięcy chłopcy byli pewni wyjazdu i oleli treningi a Jurek wziął na MŚ swoich kolesi bez siły, szybkości i formy.[/qb][/QUOTE]Nikita to zbyt duze uproszczenie. Jeszcze na poczatku Maja glowne ligi mialy swoje rozgrywki i nasze zagraniczne :5gw: by grac musialy trenowac.

Do góry
#97900 - 13/06/2002 22:45 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
W tym wypadku jest ważny trening indywidualny. Trener kadry mówi piłkarzowi na jakiej pozycji go widzi u siebie i co piłkarz ma poprawić w swojej grze. W drużynie klubowej gra się inaczej niż w kadrze, ponadto nasi grający z Koreą i Portugalią siedzieli na ławach lub leczyli kontuzje w swoich klubach.
Engel powinien grać co 10 dni sparing z niezłym przeciwnikiem to by wiedział jaka jest ich forma. A tak przyjechali Rumuni dali w nocy w RURĘ a i tak nasi z nimi przegrali. Wtedy było już za puźno coś poprawić.
Engel nie jeździł na wiosnę po zagranicznych klubach a także po polskich by sprawdzać formę piłkarzy. Pisały o tym gazety.

Do góry
#97901 - 17/06/2002 15:55 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
wiceprezes ds. szkolenia, Henryk Apostel powiedział: "Kiedy słyszę słowa Engela, że tylko kontuzje i kartki spowodowały, że trener nie wystawił w tym spotkaniu (z USA) Michała Żewłakowa, Świerczewskiego, czy Kałużnego, to w moim przekonaniu szkoleniowiec pogrąża się... "

Do góry
#97902 - 17/06/2002 16:28 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
Najlepszy komentarz spikera sportowego jaki kiedykolwiek kto slyszal!!!
"Polscy zawodnicy sa tak zaangazowani w walke, jak aktorki filmow porno w
dialogi" Jerzy Kulej - Wizja Sport

Do góry
#97903 - 17/06/2002 16:53 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
uQ$ Offline


Meldunek: 23/01/2001
Postów: 3177
Ciekawe, że najwięcej do powiedzenia o kompromitacji, błędach, itd. na mundialu mają do powiedzenia niektórzy ex-selekcjonerzy reprezentacji, pod których wodzą nasza reprezentacja takie "baty" jak od Korei czy Portugalii to dostawała od takich potęg jak Izrael czy Słowacja, a wyrównane boje toczyliśmy z Cyprem, San Marino czy Azerbejdżanem uke:

Do góry
#97904 - 17/06/2002 18:33 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
macgaj Offline
addict

Meldunek: 07/04/2001
Postów: 572
Skąd: Łódź
Jeszcze głosu w sprawie mistrzostw nie zabierałem , więc moje zdanie jest takie :
Polska to drużyna pierwszej bramki. Prawda jest taka,że gdy strzelamy bramke pierwsi to gra nam sie układa jak należy - co było zresztą widać w spotkaniu z USA,a wcześniej w eliminacjach.W pierwszych dwóch meczach gra nam się nie ułożyła.Sądze,że nawet przypadkowy (ale strzelony pierwszy) gol w pierwszym meczu z Koreą dawałby nam awans !Atak pozycyjny to nasza najsłabsza strona i tu nawet nie chodzi o dobrego rozgrywającego,ale o współprace i pomysł na gre, którego Polska nie ma od lat.Jesteśmy dobrzy w przeszkadzaniu i kopaniu do przodu,zazwyczaj z pominięciem drugiej lini.W eliminacjach te elementy opanowaliśmy do perfekcji.Nasza porażka na tych mistrzostwach wynikała ze złego przeszkadzania, nasi obrońcy byli za daleko od rywali,pozwalali im na za dużo(przyjmować piłki,odwracać się i jeszcze dośrodkowywać),a potem tylko się przyglądali czy może ktoś inny tą piłke wykopnie.Drużyna z eliminacji grała inaczej.Hajto,Kłos nawet Wałdoch(choć on najmniej) w eliminacjach włazili(dosłownie włazili) na napastników przciwników, kopali po nogach,czasem im sie nawet przy tym udało kopnąć w piłke .Ale taka gra nie pozwalała przeciwnikom na rozwinięcie ataku pozycyjnego,który po kilku podaniach,kończył się zazwyczaj faulem z polskiej strony,ale lepsze to niż piłka w siatce.Gra z piłką jest o wiele wygodniejsza niż bez piłki i zawodnicy w ataku pozycyjnym tracą mniej sił niż przeciwnicy.Nie wiem czemu obrońcy grali tak a nie inaczej.Nie sądze aby Engel kazał im stać metr od przeciwnika i czekać na to co on zrobi.Więc co im się stało .
Podsumowując:ja mam pretensje tylko do obrońców za zbyt bierną postawe.Wirtuozami gry to Polska nie była dawno(w eliminacjach na pewno nie),wiec specjalnie widowiskowych akcji to się po nich nie spodziewałem.
Żal mi tylko dupe ściska,że nie mieliśmy farta i nie strzeliliśmy pierwsi gola.Jak się okazuje (USA - Mek 2-0)ćwierćfinał z Niemcami to by była ogromna gratka dla wszystkich Polaków.Co to by się wtedy działo
Pozdrawiam.

Do góry
#97905 - 17/06/2002 19:53 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
Kura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2001
Postów: 24016
Skąd: Białystok
[QUOTE]Oryginalnie wysłał macgaj:
[qb]Żal mi tylko dupe ściska,że nie mieliśmy farta i nie strzeliliśmy pierwsi gola.Jak się okazuje (USA - Mek 2-0)ćwierćfinał z Niemcami to by była ogromna gratka dla wszystkich Polaków.Co to by się wtedy działo
Pozdrawiam.[/qb][/QUOTE]Taka okazja już się niestety może długo nie powtórzyć niech nasze orły( ) plują sobie w brodę ale pewnie my kibice żałujemy bardziej od nich

Mam nadzieje że ten mundial bedzię nauczką dla wszystkich włodarzy i przyszłych selekcjonerów naszej reprezantacji

P.S. http://www.rotfl.prv.pl/tak_powinna_wygladac_polska_reprezentacja.jpg

Do góry
#97906 - 17/06/2002 20:12 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
dane statystyczne dotyczące polskich piłkarzy, opracowane przez FIFA:

Arkadiusz Bąk - 1 mecz - 75 minut gry - 0 bramek - 3 strzały - 0 strzałów celnych - 4 faule na nim - 5 fauli popełnionych - 0 - żółtych kartek
Jacek Bąk - 1 - 49 - 0 - 0 - 0 - 2 - 1 - 0
Jerzy Dudek - 2 - 180 - 0 - 0 - 0 - 1 - 0 - 0
Arkadiusz Głowacki - 1 - 90 - 0 - 0 - 0 - 4 - 10 - 0
Tomasz Hajto - 2 - 180 - 0 - 0 - 0 - 1 - 18 - 1
Radosław Kałużny - 2 - 78 - 0 - 4 - 0 - 1 - 9 - 0
Tomasz Kłos - 2 - 129 - 0 - 1 - 0 - 1 - 18 - 0
Marek Koźmiński - 3 - 270 - 0 - 0 - 0 - 14 - 18 - 1
Paweł Kryszałowicz - 3 - 225 - 1 - 5 - 4 - 35 - 22 - 0
Jacek Krzynówek - 3 - 270 - 0 - 5 - 3 - 22 - 14 - 1
Cezary Kucharski - 1 - 64 - 0 - 1 - 0 - 4 - 13 - 1
Radosław Majdan - 1 - 90 - 0 - 0 - 0 - 1 - 0 - 1
Adam Matysek - 0 - 0 - 0 - 0 - 0 - 0 - 0 - 0
Maciej Murawski - 1 - 90 - 0 - 0 - 0 - 1 - 6 - 0
Emmanuel Olisadebe - 3 - 265 - 1 - 3 - 3 - 28 - 7 - 1
Tomasz Rząsa - 1 - 20 - 0 - 0 - 0 - 2 - 0 - 0
Paweł Sibik - 1 - 5 - 0 - 0 - 0 - 1 - 0 - 0
Piotr Świerczewski - 2 - 180 - 0 - 4 - 1 - 10 - 20 - 2
Tomasz Wałdoch - 3 - 182 - 0 - 1 - 0 - 4 - 10 - 0
Jacek Zieliński - 1 - 90 - 0 - 0 - 0 - 1 - 6 - 0
Marcin Żewłakow - 3 - 88 - 1 - 2 - 1 - 12 - 9 - 0
Michał Żewłakow - 2 - 16 - 0 - 1 - 0 - 3 - 16 - 0
Maciej Żurawski - 3 - 190 - 0 - 2 - 2 - 12 - 8 - 0.

Reprezentacja Polski w trzech meczach w MŚ oddała w sumie 32 strzały, w tym 14 celnych (3 bramki).

Na polskich piłkarzach zostały popełnione 163 faule, Polacy faulowali 212 razy.

Kryszał, Krzynówek i Oli oddali 10 z wszystkich 14 celnych strzałów!!!!!!!
oraz byli faulowani 85 razy na 163 wszystkie faule - brawo!!!

A statystyka Hajty i Żurawskiego to moim zdaniem kompromitacja.

Do góry
#97907 - 17/06/2002 21:30 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
Browce na stole, fajnie naie piłkarze się prowadzą
http://www.pzpn.pl/podstrony/korea/img.php?kat=22&img=468&last=4

Do góry
#97908 - 18/06/2002 16:31 Re: plamy polskiej ekipy na mundialu
nikita Offline
enthusiast

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 312
Skąd: Białystok
O co największe pretensje do selekcjonera ma Jezierski?

- "o to, że w momencie objęcia posady selekcjonera nie uwolnił się od wszystkich zobowiązań natury menedżerskiej. Że nie miał odwagi powiedzieć 'spier…' wszystkim tym, którzy chcieli na tej reprezentacji robić własne interesy".

Do góry
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (alfa, 11kera11, Szuman, ElNinho[mmdea]), 3527 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582044 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49