Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#97796 - 21/05/2002 02:46 Unia europejska
Anonymous
Unregistered


Dawno , dawno temu....
W pewnym państwie o europie środkowej doszło do spotkania władcy tego państwa z przedstawicielami pewnej potężnej organizacji.
-Wstąp ze swym państwem w nasze szeregi.
- A co z tego będie miało moje państwo?
-Przede wszystkim przetrwa. Będzie miało zaplecze w postaci pozostałych członków . Poza tym będzie inaczej postrzegane .W dzisiejszych czasach nie być z nami to głupota.To jest teraz modne .Tylko naprawdę silni mogą sobie pozwolić na funkcjonowanie poza naszą organizacją.Oczywiście są też inne silne organizacje , ale w tym rejonie świata my jesteśmy najsilniejsi ,a przyjaciół lepiej mieć blisko siebie niż nie wiadomo gdzie.
-A jakie będą minusy?
-Nasi funkcjonariusze rozmieszczą sie w twoim państwie .Będą się mieszać do polityki wewnętrznej.Ich utrzymanie będzie dużo kosztować,gdyż będziemy się starali by było ich jak najwięcej.Co prawda większość z tych urzędników (na początek ci niższego szczebla), będzie się rekrutować z twoich rodaków , ale z czasem będą się czuli bardziej przedstawicielami nas niż was.No i z czasem będziecie zmuszeni do prowadzenia polityki takiej jak będzie chciała organizacja, na decyzje której nie będziecie mieli realnego wpływu .Obywatele twojego państwa będą musieli często wbrew sobie podporządkować się naszej doktrynie ,mimo że będzie ona sprzeczna z zapatrywaniami większości z nich.
-Mimo wszystko zdecyduję się , gdyż lepiej samemu się trochę ograniczyć ,niż czekać na zagładę przez historię.

DZIŚ DECYZJA MIESZKA I W SPRAWIE WEJŚCIA DO GRONA PAŃSTW CHRZEŚCIJAŃSKICH JEST UWAŻANA ZA JEDNĄ Z NAJLEPRZYCH A JEDNOCZEŚNIE NAJTRUDNIEJSZYCH DECYZJI W DZIEJACH POLSKI.
Czy decyzja o przystąpieniu do uni europejskiej jest podobna?????W rozmyślaniach na ten temat usnułem taką analogię .Pytam się więc czy to na prawdę jest analogia ??? Czy decyzja o nieprzystąpieniu może być aż tak brzemienna w skutki ???To nie są pytania retoryczne ,gdyż sam nie jestem zdecydowany czy jestem za przystąpieniem ,więc bardzo proszę o konstruktywne odpowiedzi i argumenty zarówno na tak jak i na nie.

Do góry
Bonus: Unibet
#97797 - 21/05/2002 03:33 Re: Unia europejska
xeo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2001
Postów: 2786
Skąd: Zabrze
Nie zgodze się z tobą w kilku kwestiach .

Mianowice obcych "funcjonariuszy" w naszym karaju nie bedzie tzn. nie beda besposrednio sprawowali władzy , a to z prostego powodu bo taka osoba musi byc funkcjoariuszem służby cywilnej czyli ,a Art 4 pkt 1 usatwy o służboie cywilnej stanowi , że w służbie cywilnej może byc zatrudniona osoba która jest obywatelem polskim .

Idąc dalej w strukturach Uni Europejskiej znajdzie się bardzo duża grupa reprezentantów Polski ( Polaków będą stanowili o ile pamiętam 4 siłe ) więc mówienie o napływie funkcjonariuszy z UE jest troche absurdalne .

Idąc jeszcze dalej UE nie będzie ingerowała w wewnętrzne sparwy Polski (zachowamy suwerennośc )po naszym przystapieniu ponieważ warunkiem naszego wstapienie jest juz spełnienie pewnych wymogów prawnych i gospodarczych .
A co się stanie gdy w trakcie naszego członkostwa unia zaproponuje nam zmiane ustawodastwa by ujednolicic je do Europejskiego ?? wybór nalezy do nas . Oczywiście odmowa bedzie wiazała sie z konsekwencjami np. gospodarczymi , ale w końcu nik nas nie zmusz byśmy wstepowali od uni , to jest nasz Polaków wolny wybór, a o wyborze powinien decydować bilans zysków i strat ( negocjatorzy walcza o to by bilans byl juz na poczatku dodatni) .

Plusy .

1 Swobodny przepływ towarów
2. Swobodny przepływ osób
3. Swobodny przepływ usług
4. Swobodny przepływ kapitału , to waże dla nas grających za granicą .
5. Dopłaty do różnych gałęzi gospodarki

itd.

Minusy

1. Koszty poniesione na dostosowanie naszego prawa do prawa UE .
2. Koszty związane z okresem przejściowym .

itd.

Do góry
#97798 - 21/05/2002 03:53 Re: Unia europejska
xeo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2001
Postów: 2786
Skąd: Zabrze
cd.

Teraz kilka kwestji nie poruszonych przez Ciebie .

Słychać oburzenie rolników , że nie dostaną tyle samo co rolnicy unijni .
Hmm to prawda w okresie przejsciowym dostaniemy mniej dopłat z uni europejskiej , ale pytam czy lepiej miec mniej czy nie miec w cale .
Jest też druga strona medalu - otwarcie rynku na produkty z UE , które są wpełni dofinansowywane .
Własnie o to tyle krzyku . Ale nikt nie pamięta o tym , że rolnicy z uni europejskiej też będą mieli w okresie przejściowym ograniczenia w handlu towarami z dopłatami w Polsce .

Koleja kwestia zakup ziemi przez cudzoziemców .
No to już jest hipokryzja .
Pytam ,kto tą zieie sprzedaje ufoludki , nie rolnicy i przedsiębiorcy Polscy .
Każdy z tych krzykaczy jak dostanie dobrą cene to ziemie sam sprzeda .
Pozatym rząd pracuje na ustawą , która ma zapobiec nadmiernemu wykupowi polskiej ziemi .

Religja , katolicki kraj , żucony na pastwę antychrysta w skórze Uni Europejskiej .
To mnie naprawde przygnębia bo nasz kraj nie jest krajem państwem wyznaniowym więc religja jest sprawa osobistą każdego człowieka .
A twierdzenie , że unia pozbawi Polaków wiary jest poprostu przyznaiem się do brak zaufania we własną religijnośc .
Pozatym nie wszyscy Polacy są chrześcijanami , a sonaże wskazujące , że 90 kilka % to katolicy bierze sie z tąd , że w Polsce pokutuje stereotym rodem ze średniowiecz . Jak nie jesteś katolikiem to jestę z natury zły , opętany przez szatana , jesteś giuarem który nie załuguje na szacunek . .

Mam nadzieje , że dyskusja się będzie dalej rozwijać .

Czekam na repliki bądz sprostowania .

Pozdrawiam .

Do góry
#97799 - 21/05/2002 03:56 Re: Unia europejska
juan_carlos Offline
veteran

Meldunek: 08/07/2001
Postów: 1581
Skąd: Warszawa
jestem umiarkowanym euroentuzjastą, dla mnie podstawowe plusy to swobodny przepływ osób i wspólna waluta
jeśli chodzi o pieniądze to nie ma się co oszukiwać... pieniądze z UE idą głównie na wszelkiego rodzaju monitoringi i konsultacje z czego akurat ja jestem zadowolony ale przeciętnemu obywatelowi nie ma co mydlić oczu że UE mu da pieniądze... da mu raczej możliwości

Do góry
#97800 - 21/05/2002 15:42 Re: Unia europejska
Anonymous
Unregistered


Dzięki XEO za obszerną wypowiedź ,do której ustosunkuję sie później .Na razie chcę powiedzieć ,że krótka opowiastka którą zamieściłem odnosi się do Mieszka I , więc nie wszystkie porównania będą zupełnie analogiczne.
Chcę przez prosty zabieg psychologiczny zmusić do zastanowienia , gdyż sytuacja opisana może kojarzyć się z naszą dzisiejszą sytuacją.
Pozdr

Do góry
#97801 - 21/05/2002 16:46 Re: Unia europejska
tysio111 Offline
veteran

Meldunek: 14/11/2001
Postów: 1290
Obawa przed wstąpieniem do Unii Europejskiej jest zjawiskiem naturalnym, Towarzyszyła narodowi każdego państwa członkowskiego i nie ominęła także państw założycielskich. Kiedy Hiszpania wstępowała do Unii a było to o ile dobrze pamiętam w roku 1986, Hiszpanom tak jak i dziś Polakom towarzyszyło wiele obaw. Bali się jak każdy człowiek boi się zmian. Dziś widać jak wyszli na przyłączeniu do Unii. Mimo tego, że daleko im jeszcze do Niemiec czy Francji, to dochód na jednego mieszkańca znacznie wzróśł, co nie byłoby możliwe bez Unii. Gospodarka nabrała większego pędu a z pewnością plony przystąpienia Hiszpania dopiero co zaczęła zbierać. Patrząc na naszą gospodarkę, widać wyraźnie, że jest z dnia na dzień coraz gorzej. Można to łatwo poznać po stałym wzroście bezrobocia, który jest wg mnie najlepszym wyznacznikiem stany gospodarki kraju. Według ekspertów jeśli nic się w Polsce nie zmieni, to za parę lat poziom bezrobocie wzrośnie do 25 %. Jedyną metodą jest ożywienie gospodarcze, które Wspólnota Europejska skutecznie umie wprwowadzić. Pojawiają się liczne głosy choćby "mega-mózgów i strategów gospodarczych" z Samoobrony na czele z Lepperem, że Unia Europejska na "kupi", że nas pogrąży. Jednak prawda jest taka, że Unia Europejska nie może sobie pozwolić na zubożenie Polski. Nie może, gdyż silnym i stałym partnerem handlowym czy na skalę mikro czy makro może być jedynie partner posiadający środki na choćby kupowanie. Sama Unia musi więc dążyć do tego, by Polska była krajem jak najbogatszym, a co za tym idzie jak najlepszym partnerem do interesów. Nie można się separować, cego dowodem są wszystkie państwa komunistyczne. Trzeba współpracować i łączyć się. Unia to wg mnie wielka a jeśli dla kogoś niewielka, to z pewnością JEDYNA szansa dla Polski i Polaków.

Do góry
#97802 - 24/05/2002 18:29 Re: Unia europejska
Adolf 88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/11/2001
Postów: 2921
Skąd: Stolyca

Do góry
#97803 - 24/05/2002 19:02 Re: Unia europejska
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
Przeraża mnie rosnące poparcie dla Leppera. Zawsze miałem go za Bena grającego bez zenady na naiwnosci "inteligentych" ludzi jak nazywa swych wyborcow. No, co tu duzo ukrywac demokracja jest jednak do dupy - troche wiecej "inteligentych" i bede mial wiejskiego demagoga premiera i niedouczonych pseudoekonomistow na stolkach.

Do góry
#97804 - 24/05/2002 19:31 Re: Unia europejska
TytusTheRed Offline
addict

Meldunek: 12/08/2001
Postów: 631
Skąd: Wawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Ufo:
[qb]Przeraża mnie rosnące poparcie dla Leppera. Zawsze miałem go za Bena grającego bez zenady na naiwnosci "inteligentych" ludzi jak nazywa swych wyborcow. No, co tu duzo ukrywac demokracja jest jednak do dupy - troche wiecej "inteligentych" i bede mial wiejskiego demagoga premiera i niedouczonych pseudoekonomistow na stolkach.[/qb][/QUOTE]Niedouczeni pseudoekonomisci to pol biedy, gorzej jesli zamiast nich sa typowi przekreciarze i złodzieje- leper wszystkich wyzywa od zlodziejow, a przeciez jego zamiary pewnie sa takie same jak i tych ktorzy juz nakradli. leper to typowy krzykacz, na dodatek w kazdej debacie politycznej w jakiej go widzialem, nie mial nic sensownego do powiedzenia oprocz swoich standartowych haseł (o zlodziejach, bandytach i emerytach ktorzy nie maja co do garnka wlozyc). leper to dopiero bylby koniec dla tego Panstwa
W temacie UE moge powiedziec tylko tyle, ze Unia daje faktycznie mozliwosci jak to ktos piknie napisal wczesniej, oczywiscie nie wszystkim, wiec kazdy boi sie zeby nie trafic do tej grupy ktora potencjalnie lub realnie moze na tym stracic. Najwazniejsze sa jednak negocjacje, za ktore powinni sie brac ludzie fachowcy a nie jacys tam przygodni "koledzy", bo od tej fazy wlasciwie wszystko zalezy- po wstapieniu w struktury ciezko jest potem wymusic jakies wieksze zmiany panstwu czlonkowskiemu (w szczegolnosci nowemu czlonkowi).
Inna sprawa jest to ze do Unii mozemy wogle nie wstapic, bo rosnie grupa ludzi przestraszonych (nieuswiadomionych o plusach i minusach), ktorzy szybciej zaglosuja na nie niz na tak.
Osobiscie nie jestem stuprocentowym euroentuzjasta, ale bylbym zadowolony, gdyby udalo nam sie wynegocjowac swoje dobre warunki i wejsc do struktur UE.
Natomiast jesli chodzi o lepera & co. to wg. mnie jest on duzym zagrozeniem dla normalnosci w tym kraju- raz postawiony na stanowisku nie dalbysie z tamtad szybko usunac i narobilby burdelu ktorego ten biedny kraj stanowczo nie potrzebuje. Kiedys ten hamek byl smieszny, teraz zaczyna sie robic niebezpieczny. Mam nadzieje ze ci "inteligentni" ludzie nie beda az tak "inteligentni" i nie pojda za burakiem rozrabiaka.

Pozdrawiam

Do góry
#97805 - 24/05/2002 20:59 Re: Unia europejska
tysio111 Offline
veteran

Meldunek: 14/11/2001
Postów: 1290
Wg mnie nie ma co się obawiać o pozytywny wynik referendum. W czerwcu absolwenci wyjda ze szkól, znajda prace sezonowe, we wrzesniu sie wszystko skonczy, bezrobocie skoczy o 2 punkty i ludzie beda chcieli zmian wiec zaglosuja na TAK. A Lepper ma coraz mniejsze powazanie wsród swych wyborców jak cała Samoobrona. Wczoraj widziałem go w telewizji. To po prostu śmieszny, mały człowieczek, którego jak to Kryszak powiedział beretem można przykryć w 5 minut, tylko trzeba schować antenkę,żeby nie miał kontaktu z otoczeniem. Mam fajnego mp3 (1.50MB, 6 minut), właśnie występ Kryszaka, gdzie udaje Leppera, jak któs chce mogę wysłać, jest swietny. A Samoobrona nie ma szans długo przetrwac. Udowodnili to kilka dni temu sami stoczniowcy, kazdy pewnie wie o czym mowie. Lepper ma potezną "inteligencje manipulacyjną i propagandowa" ale ze zwykłym, prostym myśleniem u niego bardzo cięzko i dni tego malego, chudego, smiesznego chlopczyka sa już chyba policzone.

Do góry
#97806 - 24/05/2002 21:07 Re: Unia europejska
juan_carlos Offline
veteran

Meldunek: 08/07/2001
Postów: 1581
Skąd: Warszawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał tysio111:
[qb]Wg mnie nie ma co się obawiać o pozytywny wynik referendum. W czerwcu absolwenci wyjda ze szkól, znajda prace sezonowe, we wrzesniu sie wszystko skonczy, bezrobocie skoczy o 2 punkty i ludzie beda chcieli zmian wiec zaglosuja na TAK. A Lepper ma coraz mniejsze powazanie wsród swych wyborców jak cała Samoobrona. Wczoraj widziałem go w telewizji. To po prostu śmieszny, mały człowieczek, którego jak to Kryszak powiedział beretem można przykryć w 5 minut, tylko trzeba schować antenkę,żeby nie miał kontaktu z otoczeniem. Mam fajnego mp3 (1.50MB, 6 minut), właśnie występ Kryszaka, gdzie udaje Leppera, jak któs chce mogę wysłać, jest swietny. A Samoobrona nie ma szans długo przetrwac. Udowodnili to kilka dni temu sami stoczniowcy, kazdy pewnie wie o czym mowie. Lepper ma potezną "inteligencje manipulacyjną i propagandowa" ale ze zwykłym, prostym myśleniem u niego bardzo cięzko i dni tego malego, chudego, smiesznego chlopczyka sa już chyba policzone.[/qb][/QUOTE]tysio jak możesz wyslać to ja poproszę juan_carlos_ferrero@poczta.onet.pl dzięki iwo:

Do góry
#97807 - 24/05/2002 21:40 Re: Unia europejska
tysio111 Offline
veteran

Meldunek: 14/11/2001
Postów: 1290
poszło juan

Do góry
#97808 - 24/05/2002 23:35 Re: Unia europejska
comstat Offline


Meldunek: 13/12/2001
Postów: 285
Skąd: warszawa
Panowie od razu zaznacze, ze nie jestem zwolennikiem Samoobrony, choc do pewnego czasu (tak z przekory) nawet symatyzowalem z Lepperem, zwlaszcza z jego "spiskowymi" teoriami
Teraz na mysl o ich programie gospodarczym przechodza mnie ciarki, mimo ze ekonomista ze mnie przecietny. Poza tym patrzac na dossier i geby z ich sejmowego skladu odnosze oczywiste wrazenie, ze chodzi tu w zasadzie o kolejny skok na kase, prywate, warcholstwo, hasla typu " teraz ****a my" itd.

Jednakowoz raza mnie tez niektore wypowiedzi (chocby z tego tematu)typu "Kiedys ten hamek byl smieszny" albo "dni tego malego, chudego, smiesznego chlopczyka sa już chyba policzone". Duzo w tym arogancji i lekcewazenia, poniekad usprawiedliwionego - ale ...

...Z pewnoscia nie musze wam przypominac, ze w walce politycznej, w walce o wyborce nie tyle licza sie wysmazone przez partyjne mozgi programy i ich logika czy spojnosc ile emocje, wizerunek ugrupowania, umiejetnosc nawiazania kontaktu z wyborca - kontaktu najlepiej na jego (wyborcy)poziomie. Mysle, ze Lepper jest inteligentny bo po prostu jest skuteczny. Czy to sie komus podoba czy nie stal sie jednym z graczy na scenie politycznej i to wedlug sondazy oraz ilosci miejsc w sejmie graczem wcale powaznym. Nie wiem czy reszta sceny politycznej wyjdzie na tym dobrze ograniczajac sie jedynie do nazywania L hamkiem lub chlopczykiem.
Lepper nie kieruje swojego programu do profesorow uczelni ani do kierowniczej kadry bankow czy bogatych firm. Dla potencjalnego wyborcy Samoobrony nie jest wazny dyplom kandydata ale to czy jest on swoim czlowiekiem i czy rozumie ich problemy i potrzeby.
Mieszkam na Mokotowie czasem w Wilanowie (Warszawa) i wiecie z czym mi sie kojarza (pierwsze skojarzenia) poszczegolne partie na szczeblu lokalnym:

Dawna AWS i pogrobowcy oraz SLD - ze straznikami miejskimi wykonujacymi de facto prace pacholkow niejakiej firmy WA-PARK (od parkometrow), ktora podpisala z Warszawa wielce podejrzany i chyba nie do konca korzystny dla stolicy kontrakt.

PO, wlasciwie jeden z czlonkow wierchuszki sprawujacy role radnego w Wilanowie - pomysl likwidacji publicznej szkoly i stworzenie elitarnej szkoly z oczywiscie suto oplacanej + wypowiedzi typu jesli pana nie stac to prosze sie wyprowadzic z Wilanowa bo to sie staje najlepsza dzielnica warszawy i naturalnie nie kazdego musi byc stac na nia>

SAMOOBRONA - Mam w poblizu swojego domu taki przyjemny bazarek gdzie handluje sie warzywami , owocami , generalnie prawie wszystkim do zarcia. Nie musze mowic ze dla licznych mieszkancow same plusy, kupuja biedni i bogaci , ci wyksztalceni i ci troche mniej jakosc w porownaniu z Hiperhandlem o niebo wyzsza a ceny niekoniecznie emeryci sciagaja tu nawet z odleglosci kilkunastu przecznic. Nikomu to nie powinno przeszkadzac z dala od wiekszych ulic w poblizu parku. Od trzech lat zakusy radnych by bazarek zamknac a dzialke sprzedac inwestorowi pod biurowiec. *** radnych obchodzi zdanie mieszkancow jak sie nie bylo mozna zabrac jednej strony (obowiazuje nadal umowa dzierzawy) to sie sprowadzilo specow ktorzy orzekli ze nie mozna handlowac miesem bo nie ma warunkow - gowno prawda - ale miesa juz faktycznie nie ma. Caly teren atakowany przez straznikow miejskich bo jak ktos wyjdzie za ogrodzenie to juz stanie sie dla dzielnicy straszna rzecz. Tysiace podpisow i nic bazarek do likwidacji az zaczely sie regularne bitwy handlarzy z bojowkami (sic!) inwestora i kto sie pojawil SAMOOBRONA i co ??? - Dzisiaj stara kupila tam duzo smacznych rzeczy

Daje do myslenia , "inteligentnym wyborcom" ?

pozdrawiam

Do góry
#97809 - 24/05/2002 23:45 Re: Unia europejska
comstat Offline


Meldunek: 13/12/2001
Postów: 285
Skąd: warszawa
swoja droga bardzo przyjemna okladka


Do góry
#97810 - 25/05/2002 00:05 Re: Unia europejska
juan_carlos Offline
veteran

Meldunek: 08/07/2001
Postów: 1581
Skąd: Warszawa
mam dwie uwagi
zapewne znajdzie się wielu krytyków tej opinii ale mimo tego że demokracja jest systemem najlepszym ze znanych to jednak bardzo niedoskonałym... profesor ma tyle samo głosów co hydraulik (a dokładniej jeden ) mimo że jest znacznie lepiej przygotowany merytorycznie do podejmowania wszelkich decyzji (oczywiście za wyjątkiem dobierania odpowiednich uszczelek)... bardzo szanuję hydraulików i wszystkie inne tego typu profesje ale jeśli mają mną rządzić ludzie wybrani na swoje podobieństwo przez tych "mniej inteligentnych" to taka opcja mi się bardzo nie podoba... boli mnie właśnie to wybieranie "swoich chłopaków" bo oczywiste jest że ktoś faktycznie do tego przygotowany i mądry będzie lepszym przedstawicielem zarówno profesora jak i hydraulika... jakie jest wyjście? zastanawiałem się nad tym wiele razy i przychodziły mi do głowy różne nowatorskie pomysły ... nie będę ich przytaczał bo mogą się wydawać bardzo kontrowersyjne... oczywisty jest postulat edukacji społeczeństwa tak żeby ukrócić tą tendencję do wybierania swoich
druga kwestia jaką chciałem poruszyć to sprawa tego bazarku... tych radnych ktorzy chcieli go zlikwidować ktoś wybrał... nie sprawdzili się to po następnych wyborach powinni iść paść krowy... niestety wyborcy w naszej mlodej demokracji nie potrafią powiedzieć "nie" tym ktorzy dzialają na ich niekorzyść... samoobrona faktycznie nie pozwoliła zniszczyć bazarku ale to troszkę malo żeby ich poprzeć bo żeby sprawować władzę trzeba mieć do zaoferowania coś konstruktywnego... dlatego to nie samoobrona jest alternatywą dla współczesnej sceny politycznej... taką alternatywą są ludzie którzy nie przynależą do jednego ugrupowania ale mają 2 cechy wspólne po pierwsze chcą i umieją sprawować władzę a po drugie nie stawiają ponad wszystkim swoich interesów... to jest postulat nowej elity a żeby taką elitę wykreować trzeba ją najpierw wykształcić, a potem wykształcić spoleczeństwo tak żeby potrafiło ją docenić

Do góry
#97811 - 25/05/2002 00:12 Re: Unia europejska
tysio111 Offline
veteran

Meldunek: 14/11/2001
Postów: 1290
Comstat jak krótko odpowiem na twój post bo Lepper i Samoobrona na więcej nie zasługuje według mnie. Otóż nie wiem czemu uważasz, że Lepper jest inteligenty bo jest skuteczny. Prawda jest taka, że Lepper jest skuteczny, bo ma w koło siebie inteligentnych ludzi: speców od wizerunku itd... i to oni mówią mu jak się ma zachowywać, jak mówić. To oni mu kazali przed wyborami siedzieć cicho i nie robić szumu bo ten warchoł nigdy by na to nie wpadł, że jak na krótki czas przed kampanią będzie robić fochy to straci poparcie społeczne. Lepper nie umie myśleć, czego dowód dał na przykład wykradając sporo kasy z budżetu Samoobrony w swoim czasie, o czym było niegdyś głośno. O nic go nie oskarżono oczywiście ale jego współpracowanicy zaczęli wtedy gadać, bo ich pewnie wkurzyło że się z nimi nie podzielił. Dowód dosłownego "braku mózgu" ten człowiek daje na każdym kroku, w każdym wywiadzie. Przypomnę może konferencję prasową, którą zwołał bo miał dowody, że jakaś wiocha polska ma coś wspólnego z zamachami na stany (czy że produkuje się tam broń biologiczną, dokładnie nie pamiętam). Przyjechał, usiadł przed setką dziennikarzy i stwierdził, że nie pokaże dowodów, bo "proszę mi wierzyć nie chcieliby państwo tego oglądać".........i śmiech na sali. To po co tam przyjechali, popatrzeć na niego? A ty jeszcze mówisz, że on jest inteligentny, zniewaga tego słowa i wszelkich inteligentnych ludzi. Jak mnie ktos kiedyś nazwie inteligentnym to jak w jednej z piosenek pisał Kazik: "za****** z laczka i poprawię z kopyta". A tak na poważnie to kiedyś było masę ludzi, którzy daliby sobie rękę uciąć za Leppera, teraz jest już ich znacznie mniej i według mnie to gatunek skazany na wymarcie. A Lepper wejdzie na zawsze do historii Państwa Polskiego. Zanim poznałem Leppera myślałem, że Wałęsa to szczyt................... A propo twojego bazaru to cieszę się że twoja mam ma gdzie kupować warzywa ale zastanó się czy Samoobrona zrobiła to w obronie drobnego handlu i aby ludzie mieli gdzie żywność kupować czy też zrobili to by sprzeciwić się ekipie rządzącej i by ich pokazano w telewizji czy chocby opisano w wiadomościach. Samoobrona jest jak doktor Judym, wiesz z pewnością o czym mówię
pozdrawiam i czekam oczywiście na odpowiedź

Do góry
#97812 - 25/05/2002 01:22 Re: Unia europejska
markii Offline
old hand

Meldunek: 30/04/2001
Postów: 770
Skąd: Szczecin
[QUOTE]Oryginalnie wysłał tysio111:
[qb] Mam fajnego mp3 (1.50MB, 6 minut[/qb][/QUOTE]Mozesz podeslac?
marki@family4.net

Do góry
#97813 - 25/05/2002 01:47 Re: Unia europejska
comstat Offline


Meldunek: 13/12/2001
Postów: 285
Skąd: warszawa
Pozdrowienie dla Tysia

Jesli przeczytales pierwsze zdania mojego wczesniejszego postu to wiesz, ze jestem raczej zdecydowanym przeciwnikiem niz zwolennikiem samoobrony.
Co do tego czy Lepper jest inteligentny czy nie to chyba nie ma sensu sie spierac ty miales na mysli osobnika Leppera a ja przywodce preznego ruchu politycznego i pod tym wzgledem nie obchodzilo mnie czy gada o tym co sam mysli, czy o tym co mu wkladaja w usta faceci od PR. Ostatecznie zreszta przyznaje Ci racje bo zlapanie sie na zagrywke z dowodami w sprawie waglika (sadze, ze byla to czyjas zagrywka na skompromitowanie Leppera) swiadczy o glupocie tych ludzi.

Widzisz tylko mi w tamtym poscie chodzilo o postawienie takiego pytania - teraz juz expressis verbis. Czy stac nas na lekcewazenie i traktowanie z arogancja czlowieka (ugrupowania)ktory moze powaznie w najblizszym czasie zaszkodzic Najjasniejszej RP ? Powtarzam to powazny juz gracz i dazacy do zdestabilizowania panstwa.

Mozna nazywac go a nawet trzeba hamkiem i chlopaczkiem ale przydaloby sie wyciagac wnioski z jego skutecznej w duzej mierze taktyki.

Ja nie mam zludzen co do intencji samoobrony w sprawie obrony bazarku ale juz 25 % zainteresowanych moze miec. Protestowali, skladali podpisy wystosowywali petycje i co i kto ich zbawil ? bo przeciez nie SLD i UP lub PO. Odejmij sobie Tysio 75 % wiedzy, 30 punktow IQ polowe zdrowego rozsadku i 3/4 zarobkow i pomysl jak bys osadzil ta sytuacje i na kogo bys zaglosowal.

Twierdze, ze samoobrona to partia populistyczna i jako taka dziala wcale skutecznie.

Dalej twierdze, ze samoobrona to partia o "programie" w duzej mierze roszczeniowo-odwetowym. Czy moze byc dla niej lepszy okres ? Afera goni afere doslownie codziennie wyplywaja na wierzch nowe brudy i co i nic. pare tygodni temu ogladalem zdaje sie tygodnik polityczny jedynki. Zastanawiano sie jak ukrucic korupcje i nieuczciwosc w zarzadach spolek Skarbu Panstwa. Mnostwo lania wody propozycje nowych rozwiazan prawnych az tu nagle Lepper wyjezdza z tekstem - to wszystko trzeba zrobic ale moze najpierw wsadzic za kratki te setki dotychczasowych zlodziei i oszustow bo chyba od tego trzeba by zaczac - w studiu konsternacja - a przyszly wyborca Leppera pewnie pomyslal - nie oni nie maja politycznej woli zeby ukarac oszustow bo sami siedza w tym g... po uszy tylko pan panie Lepper moze to zrobic.

Takie przyklady kupowania wyborcow przez Leppera mozna mnozyc. Jak wczoraj ogladales ten sam program co ja to moze sie zastanowiles dlaczego Lepper tak usilnie wpieral w widzow, ze sa inteligentni.

Spoleczenstwo biednieje, rozwarstwienie majatkowe postepuje a ludzie przez 50 lat przyzwyczaili sie do tego, ze wszyscy sa mniej wiecej rowni. To wszystko sprzyja radykalizacji postaw wsrod srodowisk uposledzonych w mniejszym lub wiekszym stopniu obecnymi zmianami. Az tu nagle pojawia sie ktos i mowi im to nie wasza wina to oni was okradli ale mozemy sie z nimi rozliczyc. Najgorsze jest to, ze z tymi zlodziejami i oszustami to troche prawda bo wielu takich jest o czym zreszta trabia media. Ludzie to widza, widza ze w tej sprawie nic sie nie dzieje a przeciez tak najzwyklej w swiecie chcieliby zobaczyc zlodzieja w wiezieniu, chcieliby zobaczyc jak dyrektorowi panstwowej jeszcze fabryki jezdzacemu Mercedesem S z pieniedzy za podejrzane interesy , ktora to fabryka zwolnila 1000 osob konfiskuje sie caly majatek. na tym wlasnie polega populizm zeby dawac ludziom satysfakcje albo przynajmniej ja obiecywac.

Jak walczyc z populistami? - same epitety nie wystarcza trzeba starac sie wytracac im bron z reki byc blizej ludzi oczyscic troche skompromitowane srodowiska dac wyrazne sygnaly dobrej woli - czy nasze elity na to stac?

Do góry
#97814 - 25/05/2002 01:56 Re: Unia europejska
TytusTheRed Offline
addict

Meldunek: 12/08/2001
Postów: 631
Skąd: Wawa
Ludzie po prostu szukaja alternatyw- zawiedli sie na jednych, nastepni nakradli (zaczynam gadac jak leper )i zrobili dziure budzetowa takiej wielkosci ze teraz ci ktorzy przyszli po nich nie wiedza co z tym zrobic, a dostajemy w dupe za to My zwykli zjadacze. Dobrze ze jeszcze nie mamy problemow z arabusami czy innymi uchodzcami z Afryki jak Francja, bo wtedy to jeszcze Tejkowski czy inny pojeb moglby wejsc na scene ze swoimi "szczytnymi" celami. W dobre intencje samoobrony nie wierze i nikt mnie do nich nie przekona (nawet ich bojowki ), a lepera uwazam za cwaniaka i hamka bo inaczej nie moge go okreslic. Wladza jakakolwiek by nie byla traci szacunek obywateli, bo przecietny czlowiek w dupie ma polityke, oczekuje po prostu chociazby przecietnego zycia. Zanim te "17% poparcia spolecznego" nie przejedzie sie na gnojowce samoobrony czy innych oszołomow, to sie nie nauczy, zgodnie z powiedzeniem "mądry Polak po szkodzie", tylko czy ten kraj wytrzyma nastepnych przekreciazy? W sumie nie ma juz czego krasc zbytnio, ale dla chcacego nic trudnego.....
Ciekawe jak to wszystko sie skonczy?

Do góry
#97815 - 25/05/2002 03:21 Re: Unia europejska
Hubi Offline
addict

Meldunek: 25/06/2001
Postów: 579
Skąd: Warszawa
Tytus ja ci powiem jedno Polak jest głupi przed szkodą jak i po szkodzie,niestety.
Wracając do Wałęsy obecnie zarabia on taką kase w Stanach że wam się nawet nie śni.Głównie Polska kojarzona jest w Stanach z Wałęsą.
Uwarzam że po wejsciu do Uni bezrobocie w Polsce znacznie wzrośnie,ponieważ zostaną zlikwidowane strefy ekonomiczne które powstawały w miejscach gdzie panuje największe bezrobocie,dzięki strefą małe i średnie przedsiębiorstwa zwalniane są z
podatku dochodowego,wiele firm przez to zbankrutuje a co za tym idzie liczne zwolnienia,smutne ale prawdziwe.
Unia każe wydawać nam wiele pieniedzy na zupełnie niepotrzebne żeczy np.astronomiczne sumy zostały wydane na spis ludności,według mnie jest to zupełnie niepotrzebne narazie.Ciekaw jestem czy państwa Uni gdyby posiadały taki budżet jak Polska obecnie wydawały by duże sumy na Ochrone środowiska jestem pewien że nie.A co do ziem to zachodni inwestorzy szybko nas wykupią i zwróci im to sie za nascie-lat ale zwróci z dużą nawiązką.Np Izraelczycy wprowadzili polityke taką że Żyd może sprzedać ziemi ale tylko Żydowi.
Mączka którą karmiono krowy to również była polityka państw unijnych,chcieli zakłócic matke nature,karmiąc zwierzęta roślinożerne zmielonymi szczątkami innych zwierząt(skutki odzczuwamy dzisiej)
Ale co nam pozostaje jak nie wejeście do Uni,jeśli teraz nie wejdziemy z innymi państwami to będzie nam ciężko.Pewne jest jedno jeśli teraz nie wejdziemy do uni to znowu zostaniemy cieniem Rosji do czego nie możemy dopuścic.!

Do góry
#97816 - 25/05/2002 04:04 Re: Unia europejska
Wernychora Offline
addict

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 677
Skąd: Tarnów
Heil Lepper!

Leppera nie komentuję, bo każdy ma oczy i uszy, i jak potrafi to przeczytać to wie, co można o nim pomyśleć. Ale ciekaw jestem co słychac u Stana Tymińskiego?

Do góry
#97817 - 25/05/2002 05:00 Re: Unia europejska
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Ufo, czytałem Twoją wypowiedź i czułem się tak jak bym ją sam napisał.

Do góry
#97818 - 25/05/2002 07:32 Re: Unia europejska
Adolf 88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/11/2001
Postów: 2921
Skąd: Stolyca
Panie i Panowie, żeby Wam nieco przybliżyć to w co nas pakują "nasi wspaniali" politycy postaram się dostarczyć na bieżąco samych faktów dot. Unii Europejskiej. Te piękne programy (czysty populizm) promujące UE, nie w pełni przedstawiają fakty, które są zgoła inne...
Nie będę komentował tych wiadomości, gdyż każdy myśle ma głowę na karku i sam to potrafi.

"Warto mówić o integracji europejskiej, bo jest to rozmowa o naszej przyszłości" - powiedział premier w czasie wykładu poświęconego szansom i zagrożeniom związanym z przystąpieniem Polski do UE, wygłoszonym w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. "Ze zrozumiałych powodów nie warto mówić o zagrożeniach" - uznał Miller. Jego zdaniem, są one bowiem mało ważne. Podkreślał natomiast korzyści płynące z członkostwa w Unii, zarówno te polityczne - na przykład wpływ na los Europy, jak i gospodarcze - przede wszystkim przyspieszenie rozwoju gospodarczego. PAP

Polska składka sięgnie w 2004 roku, pierwszym roku członkostwa w Unii Europejskiej, 2,360 mld euro - szacuje sprawozdawca Parlamentu Europejskiego ds. skutków finansowych poszerzenia Unii, Reimer Boege. PAP

Do następnych wiadomości...

Do góry
#97819 - 25/05/2002 19:21 Re: Unia europejska
tysio111 Offline
veteran

Meldunek: 14/11/2001
Postów: 1290
[QUOTE]Oryginalnie wysłał markii:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał tysio111:
[qb] Mam fajnego mp3 (1.50MB, 6 minut[/qb][/QUOTE]Mozesz podeslac?
marki@family4.net[/qb][/QUOTE]Wysłałem ci markii ale po paru godzinach przyszla wiadomosc ze mail nie moze zostac doreczony, nie weim czemu, podaj inny albo jak chcesz to umieszcze to mp3 na jakims serwerze. W nicku masz dwa "i" a w mailu jedno "i", pewnie tu tkwi klopot ale wrózką nie jestem
pozdrawiam

Do góry
#97820 - 25/05/2002 22:11 Re: Unia europejska
markii Offline
old hand

Meldunek: 30/04/2001
Postów: 770
Skąd: Szczecin
[QUOTE]Oryginalnie wysłał tysio111:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał markii:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał tysio111:
[qb] Mam fajnego mp3 (1.50MB, 6 minut[/qb][/QUOTE]Mozesz podeslac?
marki@family4.net[/qb][/QUOTE]Wysłałem ci markii ale po paru godzinach przyszla wiadomosc ze mail nie moze zostac doreczony, nie weim czemu, podaj inny albo jak chcesz to umieszcze to mp3 na jakims serwerze. W nicku masz dwa "i" a w mailu jedno "i", pewnie tu tkwi klopot ale wrózką nie jestem
pozdrawiam[/qb][/QUOTE]Ja juz wiem czemu Wczoraj byla awaria mojego LANu, lacze do inetu padlo mozesz podeslac tutaj: marki@4me.pl />Ja wlasnie tez chcialem to posluchac i wrzucic na serwer, zeby inni sobie posluchali

Do góry
#97821 - 26/05/2002 01:32 Re: Unia europejska
Hubi Offline
addict

Meldunek: 25/06/2001
Postów: 579
Skąd: Warszawa
A tak wogole ciekaw jestem jaki % posłów posiada wyższe wykształcenie??????? wie ktoś może??

Do góry
#97822 - 26/05/2002 14:07 Re: Unia europejska
tysio111 Offline
veteran

Meldunek: 14/11/2001
Postów: 1290
Nie wiem ale ten procent niedługo się zmieni bo wielu posłów Samoobrony studiuje

Do góry
#97823 - 26/05/2002 18:16 Re: Unia europejska
Wernychora Offline
addict

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 677
Skąd: Tarnów
[QUOTE]Oryginalnie wysłał tysio111:
[qb]Nie wiem ale ten procent niedługo się zmieni bo wielu posłów Samoobrony studiuje [/qb][/QUOTE]A ja myślę, że zanim oni pokończą te studia (jakieś 7 lat), to o samoobronie wszyscy już zapomną. A samo wykształcenie (lub raczej papier) jeszcze o niczym nie świadczy ( no chyba tylko o tym, że umie się kombinować).

Do góry
#97824 - 26/05/2002 22:18 Re: Unia europejska
tysio111 Offline
veteran

Meldunek: 14/11/2001
Postów: 1290
Albo ze się ma kasę albo że się wszystkich wymiata

Do góry
#97825 - 26/05/2002 22:51 Re: Unia europejska
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Tak, sam papier o niczym nie świadczy. Cham zawsze będzie chamem. Nie ma wielu krajów takich jak nasz gdzie cham może zdobyć tyle głosów.

Do góry
#97826 - 28/06/2002 16:10 Re: Unia europejska
Adolf 88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/11/2001
Postów: 2921
Skąd: Stolyca
Oto i kolejne wieści dot. UE

Potwierdzaja sie informacje i wyliczenia przedstawione min. przez
Wiedenski Instytut Badan Miedzynarodowych, a takze slowa
wypowiedziane przez unijnego komisarza ds. budzetu Michel Schreyer,
ze Polska w pierwszych latach czlonkostwa wiecej doplaci do UE niz z
niej otrzyma. Zgodnie z opracowaniem Rzadowego Centrum Studiow
Strategicznych (RCSS), w pierwszym roku czlonkostwa doplacimy
300 mln. euro.


Kwasniewski:Media lokalne powinny wspierac wejscie Polski do UE
Prezydent podkreslil, ze liczy na wsparcie przez media lokalne
staran o wejscie Polski do UE. Wedlug niego, w rozmowach z Unia
pojawi sie "zapewne jeszcze niejeden trudny spor", ale - jak
zaznaczyl - "spor jest czescia procesu negocjacyjnego". - donosi
PAPowski dziennik. "To, co osiagniemy na koncu naszej drogi
negocjacyjnej, musi byc dla nas do zaakceptowania, musi byc zgodne z
interesem panstwowym, ale musi rowniez uwzgledniac interes UE jako
calosci"
- cytuje PAP Kwasniewskiego

Nie mogłem się powstrzymać od przytoczenia kąśliwej uwagi na temat kampanii w TV :
Przetarg na rządową kampanię informacyjną na temat Unii Europejskiej wygrała firma, której współwłaścicielem był kiedyś Michał Tober - aktualnie rzecznik rządu Leszka Millera. Michał Tober podkreśla, że już dawno zrzekł się stanowiska wiceprezesa i udziałów w firmie na rzecz przyjaciela - co ciekawe także członka SLD. Sekretariat Sławomira Wiatra - ministra propagandy prounijnej - podkreśla, że cały przetarg na prowadzenie kampanii odbył się zgodnie z prawem, a błyskawiczne tempo przetargu wynikało po prostu z faktu szybkiej potrzeby startu kampanii informacyjnej. Piątkowe wydanie gazety "Życie" poinformowało, że przetarg na produkcje filmów promocyjnych "Unia bez tajemnic" wygrała Agencja Z&T. Firma ta poprzednio nazywała się Zeitz & Tober.
Pomyślałby kto... znowu zbieg okoliczności

Do następnego bezstronniczego serwisu informacyjnego o UE

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (alfa, ElNinho[mmdea], 11kera11, Szuman, bukma, igea23, Ojro, rafal08), 3539 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582042 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49