Strona 2 z 2 < 1 2
Opcje tematu
#692548 - 16/10/2006 17:45 Re: konkurs?
Snajper2 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/05/2003
Postów: 5461
Skąd: Włocławek
proponuje bez ligi NBA

Do góry
Bonus: Unibet
#692549 - 16/10/2006 17:50 Re: konkurs?
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Eurobasket (Polska, Italia, Rosja, itd... Wtopoliga, Uleb, itp...), bez NBA - ta ma swój własny ranking.

Wpisowe? Jestem na TAK.

Do góry
#692550 - 16/10/2006 19:03 Re: konkurs?
bursztyk Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/12/2004
Postów: 10306
Dokładnie tomo. Co więcej , proponuje ustalić kilka lig , które są najbardziej popularne i tylko z nich wyławiać typy. Oczywiście bez NBA , Ligi Australijskiej , czy też Argentyńskiej , bo ma być to konkurs 'europejski' moim zdaniem.

Co do kwoty wpisowego. Wydaje mi się , że jeśli 20 osób wpłaci po 10 pln , zbierzemy 200 pln , i dla pierwszej osoby może być 80 pln , dla drugiej 50 , dla trzeciej 30. Proponuje żeby jeden etap konkursu (na każdy etap proponuje wpisowe po 10 pln) trwał 15 dni , to jest , od pierwszego , do piętnastego dnia miesiąca , następny od piętnastego do końca. Kwota pozostała w puli z każdego etapu (40 pln) może utworzyć pulę całościową , to znaczy : zostanie rozdzielona po zakończeniu całego konkursu , na najlepszych trzech , całego konkursu.

Można jeszcze ewentualnie grać nasze typy , za pieniadze z wyżej wymienionej 'puli całościowej'.

Wydaje mi się , że warto przemyśleć mój pomysł. (wiem, wiem trochę zamotałem , ale chyba można zrozumieć )

Tak jak pisałem , wspólnie z sebkosem chętnie podejmę się kwestii organizacyjnych.

Zróbmy ten konkurs !!

Do góry
#692551 - 16/10/2006 19:50 Re: konkurs?
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Zrobimy ... Wpisowe ok jeśli większość będzie za tym choć to taki sobie pomysł moim zdaniem
Odezwe sie do Ciebie bursztyk niebawem w sprawach tkz. organizacyjnych - mam nadzieje że do sprawy podejdziemy wszyscy należycie - narazie pozdrawiam
PS. Trza kombinować co z Poskiej na środę

Do góry
#692552 - 16/10/2006 22:53 Re: konkurs?
jarko 33 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/12/2003
Postów: 20790
Skąd: ostrow wlkp
Quote:


PS. Trza kombinować co z Poskiej na środę



a po co kombinowac mozna dac typa w konkursie nikt niebedzie mial do ciebie pretensji jak nietrafisz a gdybys napisac cos to wtedy pojada po tobie ( lleyton tu sie z toba w 100% zgodze po co pisac jak mozna dostac "zjebke " jak niewejdzie typ latwiej dac typa w konkursie nikt niebedzie mial pretensji )
niemam nic do ciebie sebkos ale tak bedzie wygladal ten dzial jak bedzie konkurs
a tak na temat turow pojedzie anvil ( plute przykryja i anvil nieistnieje )

Do góry
#692553 - 17/10/2006 06:41 Re: konkurs?
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
hmm, poważna sprawa jarko ... jeśli tak uważasz i z Toabą zgodzą się inni userzy odstąpimy od pomysłu To jest poważny problem i tak dla dryfującego na krawędzi egzystencji parkietu.
No nic ciekaw jestem co myślą inni

Do góry
#692554 - 17/10/2006 06:50 Re: konkurs?
lleyton Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 29/01/2001
Postów: 2125
Skąd: zielona góra
Quote:

Quote:


PS. Trza kombinować co z Poskiej na środę



a po co kombinowac mozna dac typa w konkursie nikt niebedzie mial do ciebie pretensji jak nietrafisz a gdybys napisac cos to wtedy pojada po tobie ( lleyton tu sie z toba w 100% zgodze po co pisac jak mozna dostac "zjebke " jak niewejdzie typ latwiej dac typa w konkursie nikt niebedzie mial pretensji )
niemam nic do ciebie sebkos ale tak bedzie wygladal ten dzial jak bedzie konkurs
a tak na temat turow pojedzie anvil ( plute przykryja i anvil nieistnieje )




Jarko, wystarczy zrobic sensowne wpisowe i już unikniesz typów na odwal się podanych przez dzieci i przypadkowych forumowiczów....
Kombinujcie dalej panowie- jeśli będą rozsądne zasady i jakieś wpisowe, które ograniczy liczbę uczestników do poważnych osób to gram. ( nie chodzi mi tu o nagrodę- ta kasa może nawet pójść na jakiś cel charytatywny)
jeśli konkurs nie ruszy to też płakać chyba nikt nie będzie- ci co typowali dalej będą to robić bez konkursu i tyle

Pozdrawiam typerów i szacunek dla ekipy basbetballteamu

Do góry
#692555 - 17/10/2006 09:34 Re: konkurs?
machinas Offline
journeyman

Meldunek: 19/05/2004
Postów: 90
Witam.
Panowie, może nie udzielam się na forum, ale coś pozwole sobie napisać. Jeśli chodzi o konkurs to świetna sprawa, nawet jeśli bym nie brał udziału. Dlaczego? Forum przegladam codziennie nie od dziś i poznałem, którzy userzy znają sie na rzeczy i wykonują dobrą robotę w walce z bukami. Dla mnie typ takiego usera w konkursie, jest typem obok ktorego nie przejde obojetnie tylko poważnie sie zastanwię i wezme pod uwage.

Nie dziwie sie wam, że nie macie ochoty pisać konstruktywnych opinii, analiz, gdy i tak jeśli typ nie wejdzie dostaje sie zjebke. I nie tyczy sie to tylko tego działu ale całego forum. Dla mnie takie buractwo, które potem wyraża swoje żale i potrafia człowieka zjebac gdy typ nie wejdzie powinno sie odrazu eliminować (1 ostrzeżenie i ban albo od razu ban)z tego forum. Ostrzej niż dotychczas powinno sie traktowac tych co nie potrafia uszanować drugiego usera, szczególnie gdy ten, stara sie aby te forum obfitowało w opinie, analizy i konstruktywne wymiany zdań bo od tego głownie powinno być.

Równiez pozdrawiam typerów i ekipe basbetballteamu

Do góry
#692556 - 17/10/2006 15:13 Re: konkurs?
andj Offline
veteran

Meldunek: 16/02/2005
Postów: 1341
Skąd: Malaga
Konkurs - fajna rzecz

Oczywiście w to wchodzę. Nie wydaje mi się, by wskutek tego zniknęły typy poparte analizami czy dyskusje. Ja przynajmniej będę robić swoje

Kto wie, może dzięki konkursowi pojawi się parę osób, które regularnie odwiedzają "Parkiet", a dotąd wcale (lub rzadko) się tu nie udzielały?

pozdruffki!

PS. W imieniu basbetballteamu dziękuję za pozdrowienia

PS 2: Nic nie obiecujemy (sprawy nie konsultowałem z kolegami z basbetu ), ale możliwe, że tą drogą poszukamy wzmocnień

Do góry
#692557 - 17/10/2006 16:03 Re: konkurs?
muppet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2003
Postów: 4626
Skąd: Toruń
ad. PS 2: albo zastępstw


Do góry
#692558 - 18/10/2006 11:12 Re: konkurs?
matmax23 Offline
member

Meldunek: 04/02/2006
Postów: 129
Skąd: Poznań
Witam,

Ja również wyrazam zdecydowane poparcie i zgłaszam udział, wpisowe w granicach 20-30 zł uważam za bardzo dobry pomysl.

Co do samego konkursu. Chodził mi kiedyś po głowie taki oto pomysł (pisałem nawet o tym na BA, ale generalnie za mało było chętnych):

Formuła konkursu oparta na liniach handicapu i totals.
Wyglądałoby to mniej więcej tak - wybieramy jednego bukmachera i typujemy na podstawie jego linii.
Punkty zdobywamy jednak zupełnie inaczej niż w tradycyjnych konkursach bukmacherskich, a mianowicie zdobywamy tyle punktów (dodatnich lub ujemnych) o ile wynik przekroczył typowaną linię (+)lub ile punktów zabrakło (-) zaokrąglając do pełnych jednostek w dół.
Przykładowo linia wynosi -7,5. Drużyna A wygrywa +10 zdobywamy 2 pkt (pokonaliśmy HC o 2,5 pkt). Drużyna A wygrywa +5, tracimy -2 pkt (zabrakło nam -2,5 pkt). Przy zwycięstwie drużyny A 7 lub 8 punktami zdobywamy 0 pkt.

Pomysł ten ma swoje wady, a mianowicie ktos moze powiedzieć, że niewazne czy 1 punkcikiem czy 20, ale liczy sie wygrany typ. Zgoda, ale tego rodzaju emocje i rozliczenia mamy w rzeczywistym typowaniu, a po drugie takich konkursów jest mnóstwo w sieci. Tymczasem dla mnie idea konkursu polega na tym, aby zapewnić jakąs dodatkową rozrywkę dla graczy, bo przecież każdy przyznaje ze nie o pieniądze tutaj chodzi (to zostawmy na rzeczywistą grę u buków).
Taka formuła, własnie taką dodatkową rozrywkę zapewnia.

Plusem jest natomiast to, że taka formuła premiowałaby mało fartownych graczy, którzy jeśli przegrywają to minimalnie, ale wygrane typy wchodzą pewnie.

Trochę zamotałem, bo chociaż w gruncie rzeczy to prosta sprawa, to jakos tak się komplikuje, gdy się próbuje ją przedstawić.

Zakładając podział konkursu na 15 dniowe etapy, każdy miałby np. do dyspozycji 10 typów na HC i 5 typów na linie under\over.

Proszę potraktować to jako taki luźny pomysł do przemyslenia i nei jechac ze mną ostro:).

Jaki kokurs by nie był, wielką przyjemnościa bedzie dla mnei startowac w takim towarzystwie.

Do góry
#692559 - 18/10/2006 11:17 Re: konkurs?
Gregorian Offline
old hand

Meldunek: 04/09/2005
Postów: 717
Chcialem zwrocic uwage ze w dziale pilki recznej zorganizowalem konkurs, jednak po pewnym czasie ograniczal sie on do oddawania swoich typow przez 5-7 osob. Oby z koszykowka nie bylo tak samo

Do góry
#692560 - 18/10/2006 11:32 Re: konkurs?
bambi Offline
member

Meldunek: 09/10/2006
Postów: 107
Dlatego trzeba wprowadzic jakies wpisowe zeby mobilizowalo podajacym typy oraz zeby nei bylo w tym konkursie przypadkowych osob. No i mimo wszystko dzial kosza jest popularniejszy od recznej wiec raczej takie cos nei powinno nastapic. Mysle ze porpostu trzeba sprubowac jak nie wyjzie to zakonczymy zabwe i wszystko. Pozdrawiam <IMPRA>

Do góry
#692561 - 19/10/2006 09:41 Re: konkurs?
tokara_lodz Offline
addict

Meldunek: 07/09/2006
Postów: 508
ja tez jestem za i mysle ze jakies wpisowe to dobry pomysl beda jakies emocje

Do góry
#692562 - 19/10/2006 18:57 Re: konkurs?
EURObasket Offline
newbie

Meldunek: 18/10/2006
Postów: 25
Wchodze w to i moge sie za to wziasc Orgranizowalem juz podobne koszykarkie konkursy wiec moge sie przydac

Chodzilo tam mniej/wiecej o wytypowanie wyniku ... Poprzwnie wskazany wynik to 5 ptk, druzyna zwycieska 3 ptk, przewaga punktowa 1 ptk ....

Cos w tym stylu

Do góry
Strona 2 z 2 < 1 2

Moderator:  Akhu, rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, igea23, alfa), 4445 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582796 Postów

Najwięcej online: 4506 @ Wczoraj o 20:07