Strona 3 z 10 < 1 2 3 4 5 ... 9 10 >
Opcje tematu
#615979 - 08/07/2006 13:33 Re: Czym sie kierujecze przede wszystkim przy wyborze meczy MLB do typowania???
Vivo Offline
addict

Meldunek: 04/06/2006
Postów: 400
Skąd: Kędzierzyn - Koźle
Quote:

Quote:

czy moze system ktory jest testowany " W-L" ????




A nie lepiej w multilotka?




Rozumiem ze lepsza masz skutecznosc w multilotku niz ten system

Do góry
Bonus: Unibet
#615980 - 08/07/2006 13:37 Re: Czym sie kierujecze przede wszystkim przy wyborze meczy MLB do typowania???
Vivo Offline
addict

Meldunek: 04/06/2006
Postów: 400
Skąd: Kędzierzyn - Koźle
Quote:

Nastepny "oszolom" tylko tym razem wypalil z multilotkiem <haha> Dramat





Ja nie wiem, po jakiego h*ja sie dopisuja ludzie, ktorzy nic nie maja do przedstawienia..

Do góry
#615981 - 08/07/2006 14:44 Re: Czym sie kierujecze przede wszystkim przy wyborze meczy MLB do typowania???
kris_nh Offline
veteran

Meldunek: 30/05/2006
Postów: 1234
Skąd: Real Madrid
a Ty Vivo jak grasz MLB ? moze sie wypowiesz?:)

Do góry
#615982 - 08/07/2006 15:24 Re: Czym sie kierujecze przede wszystkim przy wyborze meczy MLB do typowania???
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Co jak co ale ja do donica nic nie mam, to dzieki niemu zainteresowalem sie metoda grania WLWL czy O/U i to on przedstawial swoje argumenty gdy was jeszcze na forum nie bylo

Do góry
#615983 - 08/07/2006 15:24 Re: Czym sie kierujecze przede wszystkim przy wyborze meczy MLB do typowania???
Vivo Offline
addict

Meldunek: 04/06/2006
Postów: 400
Skąd: Kędzierzyn - Koźle
Quote:

a Ty Vivo jak grasz MLB ? moze sie wypowiesz?:)




Jesli Ci chodzi czy gram jakims systemem to musze Cie niestety rozczarowac Systemy maja to do siebie ze sie nie sprawdzaja Typy z danego dnia i to wszystko.

Do góry
#615984 - 08/07/2006 15:39 Re: Czym sie kierujecze przede wszystkim przy wyborze meczy MLB do typowania???
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
myślałem, że w tym temacie ludzie bedą się dzielili swoimi spostrzeżniami , refleksjami dot. typowania tego sportu. A tu generalnie ciesza tylko przylazl sobie taki logan który najwyraźniej nie ma pojęcia o mlb i udziela "dobrej rady" aby tego nie grać i po kiego grzyba? czy ja chodze do tematu "tor żużlowy" (którym w ogóle sie nie interesuej) i "radze" innym ,aby tego nie grali Eh...szkoda gadać - biała eroza

ale może coś na temat
wczoraj wieczorem zastanawiałem się nad graniem under/over. Niestety obawiam się, ze to jednak w zbyt dużym stopniu jest loteria. Przy analizowaniu spotkania pod tym kątem patrzymy rzecz jasna na startingpitcherow i oceniamy, czy taki jeden z drugim da dzisiaj ciala, czy może wręcz przeciwnie - odda baaardzo mało punktów. Ale to wszytko i tak może się skitrać, bo kto wie co odwali trenerowi? mam na myśli bull pen wchodzi ładnie under, a tu treneiro wpuszcza bolka z erą 9 ,który traci nagle w 8-mej zmianie 5 pkt. albo odwrotnie - tzn.overek jest już tuż tuż, i ale nagle z bull penów obu ekip wychodza sami najlepsi, nie oddają punktów do końca meczu i jest dupa zimna

na temat tych decyzji trenerskich juz kiedyś wszcząłem dyskusje w temacie dziennym. "uśmiwadomiono" mnie wówczas, ze "sezon jest długi, i trzeba oszczędzać dobrych pitcherow". jednak na moje sądzę logiczne argumenty nikt nie mógł mi odpowiedzieć. bo to co tam sie dzieje to jest totalna parodia! jest remis - ostatni inning, a trener wpuszcza na narzut bolka z erą 9 w takim momencie??? kiedy ważą sie losy meczu ??? a dla odmiany następnego dnia, kiedy drużyna prowadzi 8-1, to kogo trener wystawia z bull penu? NAJLEPSZYCH , kolesi których era to 1,20!!! chore! to właśnie przy takim wyrażnym prowadzeniu można sobie zaryzykować wystawiając ciula ,a oszczędząc siły tych lepszych pitcherów. nie mówie, ze przykładn który opisałem to jakaś norma, ale niestety właśnie takie sytuacje naprawde baaaaaardzo często obserwuje i pojąć ich sensu nie mogę czasem to mam wrażenie, ze tam trenerzy grubo stawiają u buków, bo nazwać ich wiele decyzji jako konrowersyjne to baaardzo mało. i nie można ich tłumaczyć tym, ze "sezon jest dlugi"

no nic... chyba bardziej była to erupcja frustracji niż cokolwiek specjalnie konstruktywnego.

PS> jest przecież tylu zwolenników MLB --> napiszcie jak Wy gracie...

a dziś BOSTON DO BOJU!!!!!!

Do góry
#615985 - 08/07/2006 15:50 Re: Czym sie kierujecze przede wszystkim przy wyborze meczy MLB do typowania???
Adik Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 13/12/2003
Postów: 2462
Quote:

Nie wiem gdzie mialbym sprawdzic ile kasy ludzie przegrali na mundialu a ile przegrywaja na MLB. Masz takie statystyki czy tylko przypuszczasz?




w betfair przed rozpoczeciem imprezy bylo postawionych ponad 7 mln euro na Brazylie i 1.5 mln na Argentyne... ile zostalo dolozone pozniej tego juz nie sprawdzalem, teraz juz rozliczyli te zaklady i zostaly tylko dwa zespoly: Wlochy i Francja

Do góry
#615986 - 08/07/2006 16:24 Re: Czym sie kierujecze przede wszystkim przy wyborze meczy MLB do typowania???
kris_nh Offline
veteran

Meldunek: 30/05/2006
Postów: 1234
Skąd: Real Madrid
Ciekawa uwaga ROCKEMAN... cos w tym musi byc skoro Ci trenerzy takie bezsesowne roszady robia pod koneic spotkania kiedy sie waza losy meczu... ja wogole nie ruszam under/over bo tez twierdze ze to loteria mimo ze ludzie rozkminiaja statystyki itd itp.pod katem takiego grania!!! Wlasnie to co wspomnialem na poczatku o typach danego dnia to wlasnie chodizlo mi o typy takie jak gra VIVO. trzeba sie nad tym faktem zastanowic. mialem przerwe 2 tygodnie od MLB ale ruszam z graniem od czwartku....:) zysk musi byc:)ROCKEMAN dobrze mowi ze zwolennikow MLB jest wielu ale malo osob sie wypowiada jak gra lecz wiecej CZYTAJA i KORZYSTAJA z uwag a sami sie nei podziela bo sie bawia w SKNERUSOW:/

Do góry
#615987 - 08/07/2006 16:31 Re: Czym sie kierujecze przede wszystkim przy wyborze meczy MLB do typowania???
kris_nh Offline
veteran

Meldunek: 30/05/2006
Postów: 1234
Skąd: Real Madrid
VIVO a jestes na "+" z tych typow danego dnia??? ile srednio typow dziennie stawiasz czy to roznie z tym jest ?ale tak srednio to ile dziennie meczykow z MLB ?

Do góry
#615988 - 08/07/2006 18:13 Re: Czym sie kierujecze przede wszystkim przy wyborze meczy MLB do typowania???
Krisiun Offline
old hand

Meldunek: 31/03/2006
Postów: 786
Skąd: Rzeszów
Quote:

Systemy maja to do siebie ze sie nie sprawdzaja



bląd. powiedziałbym nawet że wielki.
systemem który zawsze przyniesie zysk jest ten o którym wspominał użytkownik bcn1899
jedyne co trzeba to myśleć przy wyborze serii oraz wykazać odrobine konsekwencji (cierpliwości) a także poradzić sobie z "głodem" codziennego grania.

a wiem że tak jest bo gram w ten sposób już od kilku sezonów.
tylko w tym roku bilans z tego typu serii wynosi ok 60-0

aha. żeby coś na tym zarobić trzeba też i dużo zainwestować bo gramy wtedy serie typu: Mets - Pittsburgh a nie Mets - Cardials (kursy)

Do góry
#615989 - 08/07/2006 20:43 Re: Czym sie kierujecze przede wszystkim przy wyborze meczy MLB do typowania???
kris_nh Offline
veteran

Meldunek: 30/05/2006
Postów: 1234
Skąd: Real Madrid
wiem wlasnie kolega bcn1899 dal mi duzo do zrozumienia i duzo doradzil! pewne jest ze na pewno bede gral jego metoda bo dotychczas gralem progresja stala o czym pisalem wczesniej...Krisiun a Ty grasz faworytow ( druzyny ze szczytu tabeli typu CWS lub BOS) do progresji 3-4 meczowej czy roznie to bywa i ciensze zespoly tez obstawiasz???

Do góry
#615990 - 08/07/2006 23:14 Re: Czym sie kierujecze przede wszystkim przy wyborze meczy MLB do typowania???
Prezes_1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/09/2004
Postów: 10698
Skąd: Opole
To ja dorzucę swoje dwa grosze. Gdy zaczynałem przygodę z typowaniem MLB to wybrałem sobie 5 zespołów i starałem się być na bieżąco z oficjalnymi informacjami o nich (preview, wyniki, kontuzje, sprawozdania z meczy, ciekawe niusy). Zacząłem z dobrym skutkiem grać na te ekipy lub przeciw nim i tak przeszedłem do grania serii spotkań tak aby nie było swept (sweepa jak kto woli). Z czasem zacząłem grać też inne zespoły pod kątem grania na jedno win w serii. Muszę przyznać że tym sposobem gra mi się najlepiej. Muszę się po części zgodzić z ty co napisał rockeman &#8211; czasami lepiej nie zagłębiać się w dane spotkanie (spotkania) i zaufać własnej intuicji. Miałem tak w zeszłym sezonie gdy oprócz "miniprogresji" (tak to sobie nazywam) zacząłem "ślepo" grać progresją na typy znanego eksperta. Niestety on też miał ciemną serię i mój budżet tego nie wytrzymał. Nie byłem w stanie zagrać kolejnego etapy progresji i odpuściłem. Wróciłem do grania miniprogresji i do końca sezonu odrobiłem stratę.
W tym sezonie trochę eksperymentuję z ciągami WL i UO, ale jest różnie. Nie tego się spodziewałem, bo za często wchodzę na n-ty etap. Może za wcześnie zaczynam grać te ciągi? No cóż ciągle to analizuję. Jeszcze wrócę do miniprogresji - stawki dobieram tak aby osiągnąć zysk , który pozwoli mi zagrać nowy typ za podstawową stawkę (około) - 1j.

@Krisiun - "poradzić sobie z "głodem" codziennego grania" - chyba będę musiał to przemyśleć no i będę musiał poszukać jednego jajka bo do progresji trzeba mieć oba na miejscu, a ja chyba jedno zgubiłem przed meczami BOS-TB

Do góry
#615991 - 09/07/2006 08:32 Re: Czym sie kierujecze przede wszystkim przy wyborze meczy MLB do typowania???
Vivo Offline
addict

Meldunek: 04/06/2006
Postów: 400
Skąd: Kędzierzyn - Koźle
Quote:

Quote:

Systemy maja to do siebie ze sie nie sprawdzaja



bląd. powiedziałbym nawet że wielki.





Spodziewalem sie takiej odpowiedzi, a wynika z niej to ze chyba sie nie zrozumielismy. Mialem na mysli system, czyli jakies sztywne zasady ktore pozwola wybiec daleko w przyszlosc nieznajac nawet spotkan i okreslic co nalezy grac, jak np. ostatnio testowane "W-L". A umiejetnie dobierajac serie to "troche" co innego. Nie o to mi chodzilo, poza tym majac odpowiedni kapital i rozsadne stawkowanie (no i jaja na wlasciwym miejscu) mozna ukonczyc prawie kazda progresje w MLB.
P.S. Skoro tak swietnie dobierasz serie, moze nastepnym razem podzielisz sie z wszystkimi co typujesz, tak zeby inni, mniej doswiadczeni jak ja i kris mogli skorzystac??
Pozdro

Do góry
#615992 - 09/07/2006 08:45 Re: Czym sie kierujecze przede wszystkim przy wyborze meczy MLB do typowania???
Vivo Offline
addict

Meldunek: 04/06/2006
Postów: 400
Skąd: Kędzierzyn - Koźle
Quote:

VIVO a jestes na "+" z tych typow danego dnia??? ile srednio typow dziennie stawiasz czy to roznie z tym jest ?ale tak srednio to ile dziennie meczykow z MLB ?




Ostatnio lapie sie na tym ze za duzo wynikow meczow chce przewidziec jednej nocy. W ten sposob na kazdy nietrafiony typ musisz ustrzelic dwa trafione zeby zwrocil sie koszt (zakladajac ze sredni kurs obstawionych typow to 1,6 - 1,7) Wiec staram sie grac tylko to co naprawde uwazam za warte grania. Poniewaz do niedawna gralem tylko single to roznie z tym bywalo, natomiast od jakiegos czasu zaczalem grac dublami oraz systemem 2 z 3 z ewentualnie jakims dolozonym pewniakiem, bankerem (chyba tak to zwą w uni) i przyznam ze poki co bardziej jest to odpowiedni dla mnie sposob (wieksze AKO, mniejsza stawka, ew. wieksza wygrana). I na koniec, gdybym nie byl na plus to juz bym sie w to nie bawil, choc do kokosow to mi jeszcze sporo brakuje

Do góry
#615993 - 09/07/2006 09:19 Re: Czym sie kierujecze przede wszystkim przy wyborze meczy MLB do typowania???
kris_nh Offline
veteran

Meldunek: 30/05/2006
Postów: 1234
Skąd: Real Madrid
ja jestem na "minus" i jakos nie zalamuje rak bo moj cel to odzyskac stracona sume u buka! jestem na "-" ale to sie zacznie zmieniac od czwartku a kase przejebalem na "dublach" i jednej progresji bo nie wytrzymalem cisnienia i kolejnego etapu i wielkiej stawki.Dlatego zalozylem ten temat aby co nieco sie dowiedziec i.......dzieki Wam wiem juz duzo:) !!! teraz tylko teorie trzeba zamienic na praktyke i jaaazdaaaa:)

Do góry
#615994 - 09/07/2006 10:28 Re: Czym sie kierujecze przede wszystkim przy wyborze meczy MLB do typowania???
kris_nh Offline
veteran

Meldunek: 30/05/2006
Postów: 1234
Skąd: Real Madrid
Krisiun !!! Vivo dobrze mowi!!! podziel sie nastepnym razem swoimi typami -od czwartku zaczynaja sie nowe serie to zobaczymy czy faktycznie tak Ci dobrze idzie w dobieraniu seri na mimiprogresje (3-4 mecze).....

Do góry
#615995 - 09/07/2006 10:31 Re: Czym sie kierujecze przede wszystkim przy wyborze meczy MLB do typowania???
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Juz tak nie krzycz i nie wymagaj, zeby Ci ktos dawal typy, jak chce to sie dzieli jak nie to nie, uszanuj to
Zreszta spotykamy sie zawsze na QC to kazzdy widzie co gra reszta

Do góry
#615996 - 09/07/2006 11:13 Re: Czym sie kierujecze przede wszystkim przy wyborze meczy MLB do typowania???
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
jeśli chodzi o progresje to moje wnioski są następujące (tylko nie krzyczcie, bo to tylko moje subiektywne zdanie )
- progresja "do skutku" = wcześniej czy później czarna seria (która wydaje się być niemożliwa) i będzie dramat. Moze nie dziś, moze nie jutro, nie przez najbliższy miesiąc, moza nawet nie w ciągu najbliższego roku! ale w końcu przyjdzie taki czas, że się usra cały budżet bez względu na to jak bardzo skrupulatnie się wybierało np. druzyna na taką progresje. z matematyką nie wygramy więc co tu dużo gadać
- natomiast progresja taka 3-4 stopniowa (właśnie na serie w MLB) to moze mieć sens. A nawet na pewno ma, bo zbyt wiele ludzi sobie chwali taki sposób gry jako dobre źródło dochodu. Przy czym jeśli już "wdepnie się" w jakieś G**** ,to po serii trzeba sobie powiedzieć trudno i pożegnać się z kasą utopioną w na danej progresji, zamiast próbować jeszcze bardziej podbijać w następnych meczach. ja sobie próbowałem tego sposobu gry progresją do 3-4 poziomów, i po tych 2-3 tygodniach testu wyszedłem na niewielkim, ale jednak minusie. I dlatego zniechęciłem się do tego sposobu. Jednak patrząc na to z perspektywy czasu muszę przyznać, ze bardzo niestrannie dobierałem drużyny do takiej gry. I to chyba mnie wlasnie zgubiło. Bo np. sobie móiłem: "myśle ,że MIlky na pewno wygrają jeden z 3 meczy u siebie z Cinncinati" (przykład wymyślony), a tu nagle okazało ,że zonk. ALe zonk z mojej winy!!! Dobrze gada Krisiun, że jeśli się dobrze przyjrzęć takiej serii, mając na uwadzę jacy startingpitcherzy będą w kolejnych meczach i wiele innych ważnych argumetnów, to można naprawde zaleźć zajebiste serie, w których zakończenie progresji na jedym z 3-4 etapów jest niemal pewne. Sam właśnie teraz od czwartku chce tego popróbować i zobaczymy co z tego wyjdzie ale jestem naprawdę dobrej myśli

jeszcze jeśli już mowimy o progresje, to znakomitym rozwiązaniem dla mnie jest p.D'alamberta. Ostatnio właśnie zaczynam ją stosować i póki co bardzo ją sobie chwale.

Do góry
#615997 - 09/07/2006 12:13 Re: Czym sie kierujecze przede wszystkim przy wyborze meczy MLB do typowania???
Vivo Offline
addict

Meldunek: 04/06/2006
Postów: 400
Skąd: Kędzierzyn - Koźle
Quote:

Juz tak nie krzycz i nie wymagaj, zeby Ci ktos dawal typy, jak chce to sie dzieli jak nie to nie, uszanuj to
Zreszta spotykamy sie zawsze na QC to kazzdy widzie co gra reszta




Sluchaj nikt tu od nikogo nie wymaga. Jesli ktos pisze ze ma bilans na tych madrze dobieranych seriach 60-0 to moze pokazalby w jaki sposob dobiera te typy, bo na sucho to wiele mozna napisac. Widac ze na forum sa ludzie ktorzy chetnie sie czegos naucza, wiec skoro ktos ma taka skutecznosc to moglby nie skapic wiedzy. Co do QC to nie kazdy akurat ma sposobnosc by go sledzic tuz przed meczem.

Do góry
#615998 - 09/07/2006 12:21 Re: Czym sie kierujecze przede wszystkim przy wyborze meczy MLB do typowania???
kris_nh Offline
veteran

Meldunek: 30/05/2006
Postów: 1234
Skąd: Real Madrid
Lupus ja nie wymagam a tym bardziej nie krzycze ! to tak dla Twojej wiadomosci. Jak ktos nie ma ochoty to nie napsize tu nic i proste i logiczne! tego kogos sprawa! za to pocieszma sie faktem ze jest kilku typero co podziela sie opiniami z innymi i za to im chwala !!!

Do góry
Strona 3 z 10 < 1 2 3 4 5 ... 9 10 >




Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (ElNinho[mmdea], Sensei, rafal08, VVega, 11kera11, akagi, igea23), 3245 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582339 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 05/05/2024 14:25