Strona 1 z 13 1 2 3 ... 12 13 >
Opcje tematu
#606497 - 22/06/2006 20:37 Kolarstwo - Tour de France 2006
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29788
Witam po dłuższej przerwie...
po roku czasu wraca największy, najlepszy, najbardziej lubiany przeze mnie z wielkich tour`ów Tour de France.
Z tej okazji wydaje mi się, że wyścig ten zasługuje na oddzielny temat, a w temat "kolarstwo" jak najbardziej mozna kontynujować ze względu na inne późniejsze wyścigi - jeżeli moderatorzy widzą to inacze to proszę o skasowanie tegoż tematu.

A oto kilka linków:
- Tour de France [oficjalna]
- Eurosport [INT wersja językowa - polecam]
- Eurosport [polska wersja językowa - nie polecam]
- szosa.rowery.org [strona polecana przez komentatorów eurosport PL]

Darek Baranowski będzie jechał w WÜRTH TEAM. I raczej będzie "jak zawsze" pomagierem dla VINOKOUROV Alexandre. W sumie ciekawa ta drużyna: OSA Aitor, CONTADOR Alberto, BELOKI Joseba [mój ulubieniec ze względu na żeńskie imię - Joseba].

A teraz moje "widzi mi się" co do zwycięzcy Tour de France. Ivan Basso i Jan Ullrich to moi i bukmacherów faworyci. Basso wygrał Giro, ale chodziły plotki że jeździł na "dopalaczu". Jeśli tak, to na TdF będzie mu cięzko uniknąć kontroli, a potem ewentualnego wycofania się lub wyrzucenia z touru. Ullrich jest do mnie zagadką. Nie oglądałem Tour de Swizerland, ale skoro wygrał ten "czwarty" z wyścigów to wyglada na zmotywowanego i gotowego pdo podjęcia walki.
Jak wiadmomo nie od dziś w tegorocznym tourze nie pojedzie już Lance Armstrong - czy to dobrze to nie wiem. Na pewno nie będzie takiej dominacji, ale czy ktoś będzie w stanie odjeżdżać jak to robił wielki Lance ?!

Trudno o jakieś typy, bo rozum mówi Basso, a serce Ullrich

Zobaczymy jak to będzie. Osobiście jeszcze nic nie postawiłem na WIN, ale może coś pójdzie na [mimo wszystko] Ivana Basso [kolarz prawie komplenty], aczkolwiek porównując składy T-Mobile i TEAM CSC, to wyżej daję T-Mobile.

pozdrawiam
Ojro


Edited by tomo (27/09/2006 10:26)

Do góry
Bonus: Unibet
#606498 - 23/06/2006 18:06 Re: Tour de France [kolarstwo]
arvid Offline
old hand

Meldunek: 03/08/2004
Postów: 916
http://sport.onet.pl/0,1248734,1344875,wiadomosc.html

Ciekawe co na to sam Armstrong powie... niby na zdrowy rozum jest oczywiste, że aby tyle razy wygrywać w TdF trzeba się koksować, ale to jednak była legenda

Do góry
#606499 - 24/06/2006 17:06 Re: Tour de France [kolarstwo]
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
Quote:



Darek Baranowski będzie jechał w WÜRTH TEAM. I raczej będzie "jak zawsze" pomagierem dla VINOKOUROV Alexandre. W sumie ciekawa ta drużyna: OSA Aitor, CONTADOR Alberto, BELOKI Joseba [mój ulubieniec ze względu na żeńskie imię - Joseba].






Na dzień dzisiejszy to Darek Baranowski i Aitor Osa są rezerwowymi w zespole.

Moim zdaniem Basso startem w Giro zamknął sobie drogę do zwycięstwa w TDF, Urlicha nigdy nie lubiłem więc też widze go poza podium Kto wygra? Vinokurov Ciekawy jestem jazdy Mayo...czy zatrze złe wrażenie z zeszłego roku?

Do góry
#606500 - 24/06/2006 21:33 Re: Tour de France [kolarstwo]
ceres Offline
member

Meldunek: 06/03/2006
Postów: 156
Quote:

Quote:



Darek Baranowski będzie jechał w WÜRTH TEAM. I raczej będzie "jak zawsze" pomagierem dla VINOKOUROV Alexandre. W sumie ciekawa ta drużyna: OSA Aitor, CONTADOR Alberto, BELOKI Joseba [mój ulubieniec ze względu na żeńskie imię - Joseba].






Na dzień dzisiejszy to Darek Baranowski i Aitor Osa są rezerwowymi w zespole.

Moim zdaniem Basso startem w Giro zamknął sobie drogę do zwycięstwa w TDF, Urlicha nigdy nie lubiłem więc też widze go poza podium Kto wygra? Vinokurov Ciekawy jestem jazdy Mayo...czy zatrze złe wrażenie z zeszłego roku?





Wg, mnie gruuuuuuubo się mylisz, czuje, że Basso,Ullrich i Valverde będą walczyć o wygraną

Do góry
#606501 - 24/06/2006 22:10 Re: Tour de France [kolarstwo]
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Przy cayłm szacunku i sympatii dla Valverde to ja go absolutnie nie widze w czołówce klasyfikacji generalnej.
Pewnikiekm pokaże się na jednym czy drugim etapie, pewnie ustrzeli jakieś zwycięstwo etapowe ale na xagarnięcie całego wyścigu nie ma według mnie najmniejszych szans, to nie ten typ kolarza.

Głównym faworytem do zwycięstwa jest oczywiście Basso ale... bardzo mądrze zostało juz tutaj napisane, że "startem (i zwycięstwem) w Giro zamknął sobie drogę do zwycięstwa w TdF" - nic dodać, nic ująć.

Moim cichym faworytem jest oczywiście Vino - wiem, że stać go na bardzo wiele i wierzę, że w tym roku pokaże pełnię swoich mozliwości.

Do góry
#606502 - 25/06/2006 11:35 Re: Tour de France [kolarstwo]
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
Valverde - zapewne wygra etap i znajdzie się w top10 ale o zwycięstwo moim zdnaiem nie powalczy.

Basso szczyt formy miał już podczas Giro, Urlich wtedy dopiero forme szlifował na TDF, a i tak na czasówce odjechał Basso o 40 sekund. Nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że Urlich sam się zabije podczas TDF - jego taktyka to będzie zapewne jazda Basso na kole i odskakiwanie podczas czasówek, mam nadzieje, że pojawi się ktoś trzeci i pokrzyżuje im plany Mój typ - Vinokurov. Ciekaw jestem jazdy disco boys bez Armstronga. Popowych ma być lidererm, zobaczymy co pokaże bo pomocników ma bardzo dobrych.

Do góry
#606503 - 25/06/2006 13:21 Re: Tour de France [kolarstwo]
Valverde Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/11/2005
Postów: 15207
Skąd: Allenstein
Basso - W moim skromnym mniemaniu absolutnym faworytem do zwycięstwa jest Ivan Basso. Nie przekonują mnie opinie, że szczyt formy osiągnął na Giro, gdyż w zawodowym peletonie kolarze zwykle tak ustawiają trening, by dwa razy znaleźć się na przysłowiowej "brzytwie" (swego czasu szef CSC Bjarne Riis mówił nawet, że głównym celem Basso jest TDF, a Giro miało być tylko formą przygotowania doń). Ponadto Ivan bardzo poprawił jazdę indywidualną na czas i w tej specjalności nie powinien zbyt wiele tracić do Jana, a w górach Ci co oglądali Giro wiedzą co się będzie działo... Poza tym już kilku kolarzy w historii (ostatnim był Marco Pantani) udowodniło, że zwycięstwo w jednym sezonie w Giro i TDF jest jak najbardziej możliwe. Co więcej uważam, iż Basso w tegorocznej formie miałby całkiem realne szanse by wygrać z Armstrongiem, ale jak wszyscy wiemy Lance już nie startuje.
Ullrich - uzupełniając to co wyskrobałem przy Basso Janek, jak to Janek. Na początku sezonu nadwaga, teraz niby wygrał Tour de Suisse, ale w górach prezentował się co najwyżej dobrze.
Valverde - dla Alejandro głównym zadaniem w tym sezonie jest wygranie klasyfikacji generalnej Pro Touru i temu celowi sa podporządkowane wszystkie starty. Osobiście niezbyt mi się to podoba, gdyż ciułanie po parę punkcików w różnych wyścigach nie przystoi kolarzowi tej klasyco Valverde. Niemniej na TDF Hiszpan pewnie będzie chciał ugrać etap, a prawdziwe oblicze pokaże bądź to na Vuelcie, bądź to na mistrzostwach świata.
Jako niespodzianki typuję:
Mayo - najlepszy góral w zawodowym peletonie, jednak od dwóch lat zmaga się z mononukleozą, w efekcie czego wciąż nie moze powrócic do dyspozycji z TDF 2003. Obiecujący start w Tour de Suisse zapewne wlał w serca Basków odrobinę entuzjazmu, jednak Mayo by wygrać Tour musiałby zdeklasować rywali w górach, gdyż na czasówkach traci bardzo dużo.
Landis - w ubiegłorocznym starcie zadebiutował jako lider drużyny i zaprezentował się w sumie średnio. Czy jest szansa na poprawę? Po słabym wystepie w Tour de Suisse raczej marna, ale nie skreślałbym go z listy potencjalnych zwycięzców, gdyż jest to zawodnik o olbrzymim potencjale.
Leipheimer - wygrał Dauphine Libere, czemu więc by nie TDF..
Mienszow - jeśli wystartuje tak przygotowany, jak do zeszłorocznej Vuelty, to wszystko jest możliwe.

Do góry
#606504 - 25/06/2006 13:42 Re: Tour de France [kolarstwo]
zbychal Offline
veteran

Meldunek: 19/02/2003
Postów: 1216
Jak zwykle wygra ten co mu pozwola stosowac doping z tymi co im nie pozwola ...

Tour de Doping echhh

Do góry
#606505 - 25/06/2006 18:03 Re: Tour de France [kolarstwo]
Valverde Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/11/2005
Postów: 15207
Skąd: Allenstein
Quote:

Jak zwykle wygra ten co mu pozwola stosowac doping z tymi co im nie pozwola ...

Tour de Doping echhh




Jak to ktoś ładnie zdefiniował - doping zaczyna się dopiero wówczas, gdy się go komuś udowodni.
Dopóki to się nie stanie, dopóty możemy mówić o czystym współzawodnictwie i rywalizacji.

Do góry
#606506 - 30/06/2006 09:27 Re: Tour de France [kolarstwo]
blackjack Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/10/2004
Postów: 3334
Skąd: Łódź Widzew Łódź/ Malta
Chyba mamy po Ulrichu w TdF
Podobno został zdyskfalifikowany.
Jak ktoś ma pewne info proszę o potwierdzenie

Do góry
#606507 - 30/06/2006 09:37 Re: Tour de France [kolarstwo]
Skiper Offline
shaken not stirred


Meldunek: 07/07/2005
Postów: 10769
Skąd: Kraków
Wiele na to wskazuje - LINK

Do góry
#606508 - 30/06/2006 09:43 Re: Tour de France [kolarstwo]
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Informacja jest w 100% prawdziwa i potwierdzona.

Do góry
#606509 - 30/06/2006 09:48 Re: Tour de France [kolarstwo]
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Tylko nie rzucajcie się zaraz ze stawianiem na Basso bo i on długo w tym wyścigu nie pojedzie...

Do góry
#606510 - 30/06/2006 11:07 Re: Tour de France [kolarstwo]
Skiper Offline
shaken not stirred


Meldunek: 07/07/2005
Postów: 10769
Skąd: Kraków
Zespoły startujące w Tour de France podejmują decyzję o zawieszeniu swoich zawodników w związku z "Operacion Puerto".

Po Janie Ullrichu (T-Mobile) ten sam los spotkał już Ivano Basso (CSC) i Francisco Mancebo (Ag2R).

Rzecznik ASO, Bernard Hinault, powiedział radiu RTL, że spodziewa się iż 15-20 kolarzy zgłoszonych do wyścigu zostanie wycofanych.

Do góry
#606511 - 30/06/2006 11:13 Re: Tour de France [kolarstwo]
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
I bardzo dobrze !!!

Może wreszcie na trasie oglądać będziemy kolarzy a nie koksiarzy !!!


Ehh... sam chyba nie wierzę w to co piszę...

Do góry
#606512 - 30/06/2006 11:43 Re: Tour de France [kolarstwo]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29788
Ja również cieszę się że część kolarzy zostało wycofanych z wyścigu TdF. Szkoda tylko że dzień przed startem, ale lepiej później niź wcale.
W takim układzie prym na wyścigu powinna mieć grupa Discovery ! Bardzo wyrównana i silna. Nie bez szans jest grupa Vinokourova. Więcej jutro...

Do góry
#606513 - 30/06/2006 12:55 Re: Tour de France [kolarstwo]
Skiper Offline
shaken not stirred


Meldunek: 07/07/2005
Postów: 10769
Skąd: Kraków
Quote:

Nie bez szans jest grupa Vinokourova. Więcej jutro...




Lista podejrzanych zawodników:

Astaná-Würth: Joseba Beloki Dorronsoro (Spa), Giampaolo Caruso (Ita), Allan Davis (Aus), David Etxebarria Alkorta (Spa), Jörg Jaksche (Ger) , Isidro Nozal Vega (Spa), Aitor Osa Eizaguirre (Spa), Unai Osa Eizaguirre (Spa), Michele Scarponi (Ita), Marcos A. Serrano Rodriguez (Spa), Angel Vicioso Arcos (Spa)


Do góry
#606514 - 30/06/2006 13:22 Re: Tour de France [kolarstwo]
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
No to można wszytskie wcześniejsze analizy wyrzucić do kosza, się porobiło...
Upraszałoby się znawców kolarstwa o teraźniejszą analizę sytuacji

Do góry
#606515 - 30/06/2006 13:27 Re: Tour de France [kolarstwo]
blackjack Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/10/2004
Postów: 3334
Skąd: Łódź Widzew Łódź/ Malta
W milenium można jeszcze grać końcową puściłem kilku mocniejszych oprócz basso ( ulricha już nie zdjeli)
na przykład Valverde kurs 10 - jeden z głównych faworytów do zwycięstwa teraz

Do góry
#606516 - 30/06/2006 13:28 Re: Tour de France [kolarstwo]
blackjack Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/10/2004
Postów: 3334
Skąd: Łódź Widzew Łódź/ Malta
miało być ulricha zdjeli

Do góry
Strona 1 z 13 1 2 3 ... 12 13 >

Moderator:  Green Arrow, rafal08 



Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (pacyfista, alfa, akagi, rafal08, Zaixi, Sony, VVega, ElNinho[mmdea], Kretol, rymoholik, igea23), 3952 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582138 Postów

Najwięcej online: 4029 @ Dzisiaj o 14:25