Strona 11 z 15 < 1 2 ... 9 10 11 12 13 14 15 >
Opcje tematu
#600413 - 20/08/2006 12:06 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
Wielkie Graty baksiu

a tak swoją drogą, to może by otworzyć temat dot. naszych sukcesów? Można by tam wklejac właśnie screeny , tak jak to zrobił baksiu. Wiadomka, ze każdy z nas na innym poziomie stawia sobie poprzeczke. Dla jednego sukcesem będzie bycie w pierwszej 10-tce free rolla (czyli jeszcze pare dni temu np. ja - teraz czaje się na zwycięstwo ), a dla drugiego wygranie grubych kilkuset dolców w turnieju o wpisowym np.10$. Każdy mógłby się pochawlić tym co go ucieszyło, tym co uznaje za swój sukces.



Do góry
Bonus: Unibet
#600414 - 20/08/2006 13:32 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
wg mnie proporcja umiejętności szczęcia wynosi okolo 70/30, ale ta wartość sie troche waha, poniewać na przyklad w grze heads up liczą sie bardziej umiejętności niż w grze mtt, gdzie troche bardziej będzie sie liczylo szczescie.

Mistrzowie pokera rzeczywiście by mieli wieksze szanse wygrania przykladowego freerolla, niż przeciętny gracz, ale na pewno dalekie od 100%. generalnie turnieje mtt rządzą sie swoimi prawami, widać do na przyklad po main evencie WSOP, gdzie ostatnio wygrywają nowicjusze. nie mniej jednak wiekszość faworytów dostaje sie do platnych miejsc.

ja też gram troche heads-up wiec jakbyś chcial, to moglibyśmy zagrać kiedyś.
i uważam że gra heads up pod koniec turnieju jest jak najbardziej ważnym elementem gry, ponieważ faktycznie różnice miedzy kasą za 2 i 1 miejsce są spore, a przykladowo gra taka jest wg mnie dużo latwiejsza niż gra heads up za taką samą stawke, wiec oplaca sie postarać.

Do góry
#600415 - 20/08/2006 15:22 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
G-Dave Offline
enthusiast

Meldunek: 30/03/2005
Postów: 361
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Pro vs amator ma nie więcej niż 60 / 40 przewagi.

Do góry
#600416 - 20/08/2006 17:44 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
Dzięki chłopaki za odpowiedzi

ta proporcja 60-40 bardzo mnie zaskoczyła. Kiedy tak sobie w myślach teoretyzowałem, to wydawało mi się, że róznica jest duuuuużo bardziej wyrażna. Chciaż też by można wnikać jaki jest dany amator. Bo często amator vs amator to już proporcja 70/30.

maycj, chętnie skorzystam z propozycji pogrania Heads up, ale to raczej gdzieś przyszłości. CO prawda nie znam Twoich umiejętności, ale mam takie wewnętrzne przekonanie, ze jesteś daaaaaaaaaaaaaleko przede mną. W chwili obecnej byłaby do gra "do jednej bramki". ALe w przyszłości nieomieszkam pobrać kilku lekcji od Ciebie

moje Heads up to jest na razie śmiech. Ostatnio zacząłem własnie je wygrywać, ale to wszystko ma miejsce na jednak bardzo niskim poziomie. Tzn. są to Sity 6-cioosobowe za wpisowego "dolca", tak więc troche "śmiech na sali". No ale od czegoś trzeba zacząć I tak dobrze, że przekroczyłem już granice play money/real money mam nadzieję, ze dalej będę się rozwijał i wkrótce wskocze na SnG za 2$, później wyżej... Wszystko w swoim czasie. Jeszcze masa nauki przede mną

Do góry
#600417 - 20/08/2006 18:41 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
Krupier Offline
veteran

Meldunek: 11/12/2005
Postów: 1215
Skąd: Krakow
Rockeman polecam obejrzenie "Wielkiego Szu", tam tez jeden taksiarz szybko chciał wskakiwac na wyzsze stawki. Zimny kubeł czasem sie przydaje. A tak poza tym to policz sobie ostatnio ile czasu poświecasz na tego pokerka, moze sie mylę, ale według mnie to juz siega czasami kilunastu godzin dziennie. I pytanie - czy warto?
Nie traktuj tego jako mojego moralizowania tylko pretekst do zastanowienia.

Pozdrawiam

Do góry
#600418 - 20/08/2006 20:35 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612

sorka Krupier, ale załatwiłeś mnie swoją wypowiedzią. Ale spróbuje zripostować te Twoje nie wiem skąd wytrzepane wywody.

O czym Ty w ogóle piszesz? To ja w co drugim poście pisze, że muszę być cierpliwym i ,że sporo nauki jeszcze przede mną, a Ty wyjeżdżasz mi z jakimś tekstem, że niby "szybko chce wskakiwac na wyższe stawki". Skąd to wytrzasnąłeś? Wręcz moim problemem jest to, ze mam ogromne opory przed przechodzeniem na te wyższe stawki. Jestem baaaaardzo początkującym graczem, a mimo to notuje na dzień dzisiejszy ok.45$ czystego profitu. Mógłbym teraz wziąc udział w 9-ciu 5-ciodolraowych truniejach stt czy mtt. I nawet ponosząc same porażki to w łącznym bilansie mojej ktrótkiej przygody z pokerkiem i tak nie byłbym "w plecy". Tymczasem ja dopiero się wielce czaje jak pies do jeża, aby powoli zacząć startować w Sitach za 2$ jak więc widzisz pazerność nie jest moim problemem. Dziś moim priorytetem jest progres umiejętności. A jeśli w przyszłości umiejętności będzie można przełożyć na kaske to czemu nie? Miły "skutek uboczny"

"Wielki Szu".... a co ma piernik do wiatraka? Z tym do czego dąże ten film ile ma wspólnego? Chce być dobrym graczem, a nie szulerem

gram gdzieś po 5-6 godzin dziennie, wczoraj grałem jakieś 3 godzinki, a dziś jeszcze nawet 5 minut dopiero za chwilke "wystartuje" i zapewniam Cię, że do świtu siedzieć nie będę Choć na początku moze siedziałem po te 12 godzin dziennie , i w przyszłości też tyle czasu będe spedzał. Po prostu teraz stawiam na rozwój. Dużo czytam fora, relacje z turniejów. Zadaje w "szkółce..." mnóstwo pytań, i ogromnie sobie cenie odpowiedzić bardzie doświadczonych graczy. Ostatnio często też oglądam końcówki jakiegoś grubo płatnego turnieju on-line, żeby podejrzeć grę dużo lepszych ode mnie. Cieszę się, ze mam otwarty umysł i łaknę wiedzy.

pytasz czy warto? Warto!

PS. Chce zostać Mistrzem Świata ( to nie jest żart, choć pewnie wielu się uśmieje )

podrówka

Do góry
#600419 - 20/08/2006 20:42 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
rockeman, jeśli bylbyś zainteresowany to móglbyś na przyklad zalożyć konto w VC, jeśli nie masz (dają tam 10$ za darmo). Minimalny turniej headsup jest za 10c+1c, wiec chyba nie za drogo. w dodatku nawet jak przegrasz, to nie bedziesz mial wyrzutów, bo i tak graleś za nie swoją kase

ps. tak w ogole to chętnie zagram z każdym kto bylby zainteresowany. jeśli by sie kilka osób zebralo może można by bylo jakąś lige zrobić czy coś

pozdr

Do góry
#600420 - 21/08/2006 01:33 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
maycj, trafiłeś w dziesiątke
jakieś 2 dni temu już nawet miałem napisanego posta z propozycją zorganizowania jakieś naszej (mecz.pl) ligi pokerka. Ale tuż przed kliknięciem na "wyślij" zawahałem się i zaniechałem wysłanie tamtej wiadomości. Właściwie to nie wiem dlaczego Wydawało mi się , że nie będzie chętnych.
no to ludzie , zgłaszajcie swoja chęc udziału zobaczymy ilu jest chętnych i później będzie można pomyśleć nad formą takiego przedsięwzięcia.
tak wstępnie myśle, ze możnaby coś zorganizowac na zasadzie "skoków narciarskich". Tzn. cykliczne turnije (np. 1x w tygodniu) w których zwycięstwo to jedno + łaczna klasyfikacja. Ustalilibyśmy sobie ile takich turniejów będzie stanowiło cykl i jazda

maycj co do Heads Up to chętnie się popróbuje mam tylko głupie pytanko... co to jest VC? Chandler?

Do góry
#600421 - 21/08/2006 08:07 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
th0mas Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/08/2005
Postów: 6244
Skąd: Stalowa Wola
Ja jestem w stanie dolaczyc do takiej ligii. Z przyjemnoscia pogram z graczami z forum. Juz sie to zdarzalo w kilku pokerromach.

rockeman - VC to Victor Chandler

Do góry
#600422 - 21/08/2006 08:11 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
th0mas Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/08/2005
Postów: 6244
Skąd: Stalowa Wola
Ojjj zapomnialem odpisac na jeden post fubuki`ego.

Napisale fubuki wyzej, ze na zwyklych stolach nie da sie byc do przodu. a jest to jedna z wiekszych bzdurjakie napisales.

Ja osobiscie gram tylko przy stolach. Nie preferuje turniejow, choc czasami jakis zagram. Graczem jestem od okoloroku i w tym okresie gry jestem na plus dosc duzy tylko i wylacznie na zwyklych stolach z blinadami na poczatku 0.05$/0.10$ - teraz gram na 1$/2$ czasami 2$/4$ i nie mow mi, ze tam nie da sie wygrac z dobra reka. Bo ktos sprawdzi i mu dojdze, zdarza sie tak, ale nie za kazdym razem, nie jest to podkrecone przez soft i nie masz co szukac zadnej teori spiskowej

Pozdrawiam

Do góry
#600423 - 21/08/2006 09:10 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
ok, to co do ligi to na początek proponuje lige heads-up na VC. Taką lige jest stosunkowo najlatwiej zorganizować, bo każdy może sobie zalatwić konto na VC z kasą i gre heads-up latwiej ulożyć niż sng (trzeba by zalatwić prywatny stolik), a poza tym można ją przeprowadzić tylko z kilkoma ludźmi, nie trzeba zbierać pelnego dziesiecioosobowego stolika.

jeśli nie bedzie sprzeciwu to jeszcze dziś zaloże nowy temat w tym dziale.

oczywiście jeśli ktoś ma pomysl na inny format ligi to zapraszam do podzielenia się.

pozdr

Do góry
#600424 - 21/08/2006 11:17 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
co do formatu turnieju to myśle, ze Heads Up na początek będzie faktycznie najlepszym/najprostszym rozwiązaniem. Na ewentualne przyszłe edycje (w zależności też od zaintereswoania) można by pomysleć właśnie o jakimś cyklu sitów.

temacik można zakładać i dać ludziom pare dni (może nawet tydzień) na zapisy. Im więcej chętnych tym ciekawsze będą rozgrywki Kiedy zacznie się klarować grupa osób zainteresowanych taką ligą, to będzie można domówić pozstałe szczegóły, a potem... tańce czas zacząć

Do góry
#600425 - 21/08/2006 11:42 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
a jeśli chodzi o Chandlera to dają 10$ free? bez depozytu? nie trzeba gdzieś tam jakiegoś kodu wpisywać czy przez konkretny link się rejestrować? pytam bo nie chciałbym przez swoje gapiostwo zaprzepaścić tego darmowego keszu

Do góry
#600426 - 21/08/2006 12:23 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
tu masz link
http://www.vcpoker.com/free35/

normalnie sie rejestrujesz, kod wpisujesz dopiero po rejestracji

Do góry
#600427 - 21/08/2006 16:06 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
Gregov Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/02/2004
Postów: 5949
Skąd: Sosnowiec
Jeżeli chodzi o ligę , to w Sportingbet jest rozgrywana Liga Mistrzów tylko dla Polaków. Półroczny cykl ( chyba ), 12 turniejów w miesiącu ( na koniec każdego nagrody ) , zwykle środa, piątek, niedziela. Z tym że nie jest to w formie HeadsUp , a MTT. Przeważnie gra 20-30 osób , a wpisowe różnie : od 0 (czyli freeroll ) do 50$ ( tylko raz , ostatni turniej w miesiącu ).

więcej pod tym linkiem

http://pl.sportingbet.com/content/poker/champions.asp

głównie grają osoby z forum pokerzysta.pl , ale może ktoś z mecz.pl dołączy, choć może i takowi są

Do góry
#600428 - 21/08/2006 18:16 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
żyła Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 07/05/2003
Postów: 2320
Skąd: Tarnów
Quote:

Jeżeli chodzi o ligę , to w Sportingbet jest rozgrywana Liga Mistrzów tylko dla Polaków. Półroczny cykl ( chyba ), 12 turniejów w miesiącu ( na koniec każdego nagrody ) , zwykle środa, piątek, niedziela. Z tym że nie jest to w formie HeadsUp , a MTT. Przeważnie gra 20-30 osób , a wpisowe różnie : od 0 (czyli freeroll ) do 50$ ( tylko raz , ostatni turniej w miesiącu ).

więcej pod tym linkiem

http://pl.sportingbet.com/content/poker/champions.asp

głównie grają osoby z forum pokerzysta.pl , ale może ktoś z mecz.pl dołączy, choć może i takowi są




Ja gralem w lidze sportingbet,ale w edycji majowej(5ms w generalce,pare złotych + karty - przypomnialem sobie o nich z miesiac pozniej ,napisalem do nich i za dwa dni przesylka kurierska ) ale wtedy najwyzsze wpisowe bylo 20$ i nie bylo tyle turniejow.Generalnie fajny cykl tylko trzeba poswiecic sporo czasu ,jesli chce sie zaistniec w ogolnej klasyfikacji.Podobny cykl turniejow jest na sportingodds ,tylko tutaj wpisowe wynosi 3+30$ tez cykl 12 turniejow w miesiacu.

Do góry
#600429 - 21/08/2006 21:07 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
z tą ligą w Sportingbet byłaby "gitara", gdyby nie te niektóre wpisowe Jeśli ktoś chce powaznie potraktowac ten turniej to te min.100$ musi liczyć na inwestycje, a to jednak dużo. Punkty za re buy'e też są wg mnie troszkę "nie halo", bo faworyzują graczy których na to stać, a dobry gracz bez dokupywania żetonów poleci przez to w klasyfikacji.
Teraz dwa najbliższe dwa turnieje to free roll'e ,więc spróbuje powalczyć. Zobaczymy jak pójdzie. W zależoności od efektów pomyśli się (bądź nie) o wrześniowej edycji

Konto u Chandlera załozone mój angielski jest troszku "kulawy", ale zrozumiałem tyle, ze w ciągu 3 dni zostanie mi do konta dopisany ten 10-ciodolarowy bonus mało tego - jakies tam 4000 czegoś oznacza dodatkowe 25$, a myśle ,że to nie bedzie trudno wyrobić. 4000 pkt. to np.40$ zainwestowane w we wszelakiego rodzaju trunieje. Myśle że grając np.40 jednodolarowych sitów cieżko by było przewalić te 10$

tak więc ja już za pare dni będę gotowy do tego projektu małej ligi "mecz.pl" w stylu Heads Up szkoda ,że jak na razie coś mało zgłoszeń...

Jeśli chodzi o VC to szczerze powiem, ze ten soft jest przynajmniej jak dla mnie ciężko strawny... Chyba najmniej "przyjazny dla oka" z wszystkich z którymi się spotkałem (choc nie było ich wiele). A dźwięki to dosłownie miażdżą Kiedy ktoś podbija, to wrzucone przez niego żetony do puli sprawiają wrażenie, jakby same do niej wchodziły (dosłownie) - robiąc takie... "tup,tup,tup,tup"
no ale dają darmowe $ i Heads Up'a można zagrać już za te 10 centów więc jest gitt. Wielkie dzięki za linka maycj

Do góry
#600430 - 21/08/2006 22:12 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
Quote:


mało tego - jakies tam 4000 czegoś oznacza dodatkowe 25$, a myśle ,że to nie bedzie trudno wyrobić. 4000 pkt. to np.40$ zainwestowane w we wszelakiego rodzaju trunieje. Myśle że grając np.40 jednodolarowych sitów cieżko by było przewalić te 10$




male sprostowanie, trzeba zagrać za $400, a nie $40 i dodatkowo liczy sie tylko kasa pobrana przez pokerrom za organizacje turnieju, czyli z turnieju 1+0,10 liczy sie tylko 0,10
i... ponadto jest określony czas w jakim to trzeba wyrobić (chyba do końca sierpnia).
a to sprawia to że jest troche trudniej otrzymać te 25$ niż myślisz

Do góry
#600431 - 21/08/2006 22:40 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
Lol... no to nieźle mi się porąbało...:) Myślałem ,że w turnieju 1$ + 0,1$ to tournament fees to jest to pierwsze No a w takim razie nie ma co się czaić na te 25 dolców, bo to dla mnie mission imposible

ale te 10$ to i tak jest bardzo spoko sprawa. Jeszcze jak sie uda je troszke rozmnożyć i wypłacić to w ogóle będzie super

PS.Nie ma chętnych do naszej ligi? na razie jest nas tylko trzech... czyli... brązowy medal miałbym jak w banku

Do góry
#600432 - 21/08/2006 23:16 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
wlodi Offline
member

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 134
ja moge grac w tej waszej lidze

Do góry
Strona 11 z 15 < 1 2 ... 9 10 11 12 13 14 15 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (alfa), 3563 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581662 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49