Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#594679 - 03/06/2006 09:37 Łukasz Romanek [']
Lopez Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/09/2003
Postów: 11244
Kolejny mlody zuzlowiec odbiera sobie zycie

Do góry
Bonus: Unibet
#594680 - 03/06/2006 11:42 Re: Łukasz Romanek [']
szachus Offline
veteran

Meldunek: 13/01/2003
Postów: 1219
Skąd: Tychy
[^] Przykre ale prawdziwe, niech spoczywa w pokoju ...

Do góry
#594681 - 03/06/2006 12:16 Re: Łukasz Romanek [']
boca juniors Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/05/2003
Postów: 10031
Skąd: Frei Stadt Danzig
Co się dzieje w polskim żużlu,Cegła ciężka kontuzja,potem samobójstwa Kurmańskiego,Dadosa, teraz Roamnek,szok......

{*}

Do góry
#594682 - 03/06/2006 13:13 Re: Łukasz Romanek [']
Nicki Pedersen Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/02/2006
Postów: 1681
Skąd: Odense
Nie tak dawno przywowalem przyklad Kurmanka piszac o presji jaka
wywieraja chore komentarze , krytyka i inne negatywne opinie na temat zuzlowcow
w Polsce.
Teraz kurwa zapewne wszyscy ci co tak zywo gwizdaja , wyzyzywaja od zlodzieji
chca wieszac za jaja po zdobyciu przez zawodnika 2 punktow.
Moze wreszcie zrozumiecie idioci ze dla was to tylko slow powiedzianych lub
napisanych na klawiaturze a dla tych ludzi to cale zycie.

Do góry
#594683 - 03/06/2006 13:31 Re: Łukasz Romanek [']
kulkinio Offline
enthusiast

Meldunek: 08/12/2005
Postów: 299
Zgadzam się z Nickim w 100%, 2 lata temu nie mogłem pozbierac sie po smierci Kurmanka, wiec podejrzewam co czują najblizsi Łukasza to dramat nas wszystkich, dalej az nie mogę w to uwierzyć,Łukasz przegrał najwazniejszy wyscig, do ktorego zapewne niektórzy z nas pare groszy dołożyli!

Do góry
#594684 - 03/06/2006 13:35 Re: Łukasz Romanek [']
harris73 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 31/01/2005
Postów: 2028
Spokojnie,spokojnie,hamuj troszke.
A skad wiesz co mu odbiło?
Moze mial problemy innego rodzaju niz zwiazane z zuzlem.
Jesli wg Ciebie kazdy zuzlowiec bedzie odbieral sobie zycie bo gwizdaja na niego jak przyjedzie ostatni to cos tu nie jest tak z Twoimi pogladami.
Kogo tym razem oskarzasz o smierc Romanka?
Wodzów Areny Essex?Ze mu podziekowali za jazde?Publicznosc.
Daj Jemu i tematowi spokoj.

  • Do góry
    #594685 - 03/06/2006 13:36 Re: Łukasz Romanek [']
    kulkinio Offline
    enthusiast

    Meldunek: 08/12/2005
    Postów: 299
    A takie pierdolenie co sie dzieje, nie moge normalnie, JAK CO SIE DZIEJE???!!!!
    Dopierdalamy kazdemu(przykładow jest mnóstwo) zobaczcie co dzieje sie z Chociazby Miskowiakiem widac ze chłopak zabllokowany ktos mu pomaga? ktos wspiera??? Teraz kazdy mądry tylko że za pozno, kolejny młody chłopak odebrał sobie zycie, kolejny dramat ale wątpie czy coniektorych wogole poruszy. Liczy sie ostatni wyscig, dzis na rekach jutro z błotem mieszany. Brak słow KURWA

    Do góry
    #594686 - 03/06/2006 13:55 Re: Łukasz Romanek [']
    szachus Offline
    veteran

    Meldunek: 13/01/2003
    Postów: 1219
    Skąd: Tychy
    Quote:

    Nie tak dawno przywowalem przyklad Kurmanka piszac o presji jaka
    wywieraja chore komentarze , krytyka i inne negatywne opinie na temat zuzlowcow
    w Polsce.
    Teraz kurwa zapewne wszyscy ci co tak zywo gwizdaja , wyzyzywaja od zlodzieji
    chca wieszac za jaja po zdobyciu przez zawodnika 2 punktow.
    Moze wreszcie zrozumiecie idioci ze dla was to tylko slow powiedzianych lub
    napisanych na klawiaturze a dla tych ludzi to cale zycie.





    Prawda jest taka ze jak zawodnik przywozi 2 punkty to nawet tobie nerwy puszczaja. Z tego co mowisz to Rasiak juz dawno by nie wytrzymal. Z tego co ja wiem, mam troche znajomych w Rybniku, moze nie w swiatku zuzlowym, ale to chyba nie jest jakas metropolia i tam sie wiekszosc ludzi po prostu zna, to Romanek mial cala mase problemow nie zwiazanych z zuzel. Nicki nie szukaj dziury w calym. Jesli gosc sie decyduje zostac sportowcem na dobrym poziomie to sie musi liczyc z tym ze go beda krytykowac jak bedzie jezdzil zle. No chyba normalne. Nie caly swiat jednak zuzlem stoi. Nikt Ci nie powiedzial ze zrobil to co zrobil wlasnie z powodu zuzla. Wiec jak nie masz tej pewnosci to lepiej sie zachowaj normalnie i przynajmniej uszanuj pamiec tego czlowieka. Dzis juz nie zuzlowca, normalnego czlowieka, ktory jak kazdy mial swoje zyciowe problemy. Nie wiem czy wiesz ze juz raz probowal to zrobic ale mu sie "nie udalo". Taki mial charakter. Dziwi mnie tylko ze tacy ludzie, z takim charakterem zostaja zuzlowcami.

    Niech spoczywa w pokoju

  • Do góry
    #594687 - 03/06/2006 14:06 Re: Łukasz Romanek [']
    Nicki Pedersen Offline
    Pooh-Bah

    Meldunek: 20/02/2006
    Postów: 1681
    Skąd: Odense
    Quote:

    Spokojnie,spokojnie,hamuj troszke.
    A skad wiesz co mu odbiło?
    Moze mial problemy innego rodzaju niz zwiazane z zuzlem.
    Jesli wg Ciebie kazdy zuzlowiec bedzie odbieral sobie zycie bo gwizdaja na niego jak przyjedzie ostatni to cos tu nie jest tak z Twoimi pogladami.
    Kogo tym razem oskarzasz o smierc Romanka?
    Wodzów Areny Essex?Ze mu podziekowali za jazde?Publicznosc.
    Daj Jemu i tematowi spokoj.






  • Jezeli naprawde masz tyle lat ile sugeruje twoj nick to ci wspolczuje z
    calego serca.
    A wiec oswiadczam Ci ze doskonale wiem co bylo Lukaszowi poniewaz bylem
    jego dobrym znajomym znalem sie z nim od 2002 roku i nawet czlowieku nie
    masz pojecia jak wiele takie komentarze bzdurne czasami zupelnie bezsesnowne
    opinie maja wplyw na jego psychike
    Lukasz od zawsze byl skromnym chlopakiem lubianym zamknietym w sobie wrazliwym
    ktory bral bardzo do siebie opinie innych czytaj IDIOTOW ktorym jedyne co w zyciu
    wychodzi dobrze to jechanie po zawodnikach a gdyby sami choc raz wyjechali na tor
    to by sie zesrali ze strachu ale tak za pomoca klawiatury jest latwo i przyjemnie.

    Wiec Harris ja w odrnoznieniu od ciebie jestem czescia tego swiata mam przyjaciol
    ktorzy sa zuzlwocami i doskonale wiem na cyzm to polega czasami brzydze sie ze
    jestem czescia tego polskiego bagna
    W Szwecji Anglii innych ligach nie ma takiej chorej presji poniewaz sa madrzy ludzie
    ktorzy otaczaja ten sport dzialacze kibice itd..
    W Polsce 80 % zuzlowego srodowiska to idioci i prymitywy i tak kreci sie to polskie
    piekielko zwane zuzlem.

    Smierc Dadosa niczego nie nauczyla , smierc Kurmanka ktory tak bardzo byl mi bliski
    i dlugo przezywalem jego strate a wlasciwie dalej ja przezywam tez niczego nie nauczyla
    teraz kolejny mlody chlopak ktory kochal zuzel najbardziej na swiecie nie mogl poradzic
    sobie z presja ktora na niego spadala , kto nastepny ?? malo ofiar ??

    Ale coz minie miesiac i znowu zacznie sie jazda wyzywanie od zlodzieji sprzedawczykow
    judaszow itd .... Jak myslisz co dzieje sie w glowie chlopaka ktory inwestuje w swoj
    sprzet daje z siebie wzystko ale czasem nie idzie , ciagle slyszy ze wszystkich stron
    jaki to jest kutasem ktory bawi sie na dyskotekach zamiast trenowac przed meczem.

    Nie kazdy Harris jest taki mocny psychicznie jak ty Kurmanek Lukasz na pewno tacy
    nie byli ale ta PRESJA sprawila ze odeszli z tego swiata.
    I nie mow mi ze codziennie wiele ludzi odbiera sobie zycie i ze kazdy ma swoj wybor
    i Kurman i Lukasz rowniez tacy byli ze ich smierc nie miala zwiazku z zuzlem bo
    to wlasnie co kochali teraz zaprowadzilo ich na tamten swiat.

    Wiec skoncz pierdolic jak nie masz pojecia o tym co mowisz zuzel to jest sport ale najwzniejsze
    jest ludzkie zycie kazdy z nich to taki sam czlowiek jak my wiec nikt nie ma prawa
    w ten sposob postepowac.

    Ukochani przez Bogów umieraja mlodo [']

    Lukasz mam nadzieje ze po drugiej stronie zycia bedzie ci lepiej niz tu ,
    nigdy cie nie zapomne [']

    Do góry
    #594688 - 03/06/2006 14:08 Re: Łukasz Romanek [']
    Nicki Pedersen Offline
    Pooh-Bah

    Meldunek: 20/02/2006
    Postów: 1681
    Skąd: Odense
    Szachus slucham napisz mi na priva te problemy Lukasza nie zwiazane
    z zuzlem i jescze moze mi napiszesz ze depresja w ktorej byl od jakiegos
    czasu nie miala nic z nia wspolnego ????????

    Do góry
    #594689 - 03/06/2006 14:11 Re: Łukasz Romanek [']
    Nicki Pedersen Offline
    Pooh-Bah

    Meldunek: 20/02/2006
    Postów: 1681
    Skąd: Odense
    Zreszta nie wazne kogo to obchodzi prawda ? w tym sporcie liczy
    sie tylko kasa jestes tak dobry jak twoj ostatni mecz .

    Kiedy wygrywasz jestes bohaterem gdy przywieziesz dwa punkty
    stajesz sie smieciem ktorego mozna wyrzucic do kosza.

    OPDOWIEDZ MI SZACHUS dlaczego w POLSCE ? dlaczego nie w Szwecji
    DANI Anglii tylko w POLSCE dochodzi do takich sytuacji ?

    Odpowiedz jest chyba oczywista i zygac mi sie chce na to polskie
    zuzlowe pieklo kazdego dnia coraz bardziej.

    Do góry
    #594690 - 03/06/2006 14:14 Re: Łukasz Romanek [']
    Nicki Pedersen Offline
    Pooh-Bah

    Meldunek: 20/02/2006
    Postów: 1681
    Skąd: Odense
    Quote:

    A takie pierdolenie co sie dzieje, nie moge normalnie, JAK CO SIE DZIEJE???!!!!
    Dopierdalamy kazdemu(przykładow jest mnóstwo) zobaczcie co dzieje sie z Chociazby Miskowiakiem widac ze chłopak zabllokowany ktos mu pomaga? ktos wspiera??? Teraz kazdy mądry tylko że za pozno, kolejny młody chłopak odebrał sobie zycie, kolejny dramat ale wątpie czy coniektorych wogole poruszy. Liczy sie ostatni wyscig, dzis na rekach jutro z błotem mieszany. Brak słow KURWA





    Nic dodac nic ujac po prostu brak slow bezradnosc i zal w takich
    chwilach jak ta wszystko stracilo dla mnie sens znowu ta samo pieklo
    jak po smierci Rafala i nabardziej boli to ze znowu nikogo to nic nie nauczy

    Do góry
    #594691 - 03/06/2006 14:15 Re: Łukasz Romanek [']
    harris73 Offline
    Pooh-Bah

    Meldunek: 31/01/2005
    Postów: 2028
    Wiec zwroc sie z pretensjami do tych ktorzy jak mowisz pomogli mu w takiej decyzji a nie wyzywaj wszystkich ludzi dookola.
    Wcale mu nie pomagasz piszac i oskarzajac niewiadomo kogo.
    Chodzi mi o poszanowanie a zrobiles sobie z tego niezly temat do swoich przekonan.
    Tym bardziej jesli Go znales,to daj spokuj.

  • Do góry
    #594692 - 03/06/2006 15:11 Re: Łukasz Romanek [']
    kulkinio Offline
    enthusiast

    Meldunek: 08/12/2005
    Postów: 299
    HARRIS 73
    miałem cie za inteligentnego chłopa ale ja widze ze masz spore braki, Nicki nikogo personalnie nie obwinia tylko stwierdza prawdę autentyczną prawdę, a juz stwierdzene ze z powodu dramatu kolejnego wspaniałego chłopaka i sportowca robi sobie temat do swoich przekonan jest żałosne i wypada mi tylko tobie współczuć i nie bede dalej z tobą prowadził dialogu o czarnym sporcie, bo widze ze nie masz o tym bladego pojecia, Łikasz swoje problemy zabrał ze sobą i nic nam do tego, tylko zastanów sie chłopie czy nie warto uderzyc sie w piers i zamiast jechac po jednym biegu czy nie udanym meczu jak po łysej kobyle.

    p.s. jak bys miał odrobine wyczucia i taktu, ah szkoda pisac, Łukasz na zawsze zostaniesz w mojej pamieci

    (zobacz co robił w turniejach indywidualnych gdzie praktycznie nie ciążyła na nim zadna presja) pamietam upadek z leszna to był silny chłopak ale niestety....

    Do góry
    #594693 - 03/06/2006 16:37 Re: Łukasz Romanek [']
    kulkinio Offline
    enthusiast

    Meldunek: 08/12/2005
    Postów: 299
    NORMALNIE DALEJ NIE WIERZE.........................odkopałem sobie swoje archiwum i mam tam bieg z 2004 roku z pojedynkiem Kurmanka z Łukaszem.........

    Do góry
    #594694 - 03/06/2006 17:03 Re: Łukasz Romanek [']
    buszmen Offline


    Meldunek: 17/06/2003
    Postów: 6411
    Skąd: Toruń
    Oczywiscie ze Harris ma racje - oskarżanie kibiców jest co najmniej śmieszne. Jesli ktos ma tak słaba psychike, ze nie jest w stanie zniesc gwizdów[własciwie gdzie były takie dissy w Romanka] to nie powinien uprawiac sportu W OGÓLE!

    Na takiej zasadzie, jakby o wszystkim decydowala presja kibiców, to nie pojechalibysmy na mundial, bo po meczu z Kolumbią kadra popełniłaby zbiorowe samobojstwo.

    Problem może leżeć gdzie indziej w tzw przyjacielach, któzy pojawili sie w zyciu Romanka jak zaczął odnosic sukcesy, a odeszli potem, ale nie wiem, nie mam pojęcia jakie miał problemy i myślę, że nie wie tego nikt poza nim samym.

    W każdy razie samobójstwo to było najgorsze co mógł zrobic, bo skrzywdził tym siebie i swoich bliskich. Czyn godny potępienia i niegodny naśladowania, a jedyne co to można Romankowi współczuc ze sie pogubił i odczuwac zal z powodu braku go na tym swiecie...

    Etos bohatera wysoce niewskazany, podobnie jak w przypadku Kurmańskiego, a zwłaszcza Dadosa...

    Do góry
    #594695 - 03/06/2006 17:08 Re: Łukasz Romanek [']
    kulkinio Offline
    enthusiast

    Meldunek: 08/12/2005
    Postów: 299
    a zwłaszcza Dadosa??? nie rozumiem??? nikt nie zaleca aby ich nasladować dlatego z owych względów jak wiesz nie odbywają się memoriały ku ich pamieci, lecz w sercach pozstaną na zawsze
    idac twoim tokiem rozumowania można tak, płacić za bilety i jechac po kims dowoli, jak ma psychike zostanie jak nie popełni samobojstwo. TAK? czy kazdy sportowiec musi miec mega psychike, nie zapominaj ze to tez ludzie!!!!!!!!!!!

    Do góry
    #594696 - 03/06/2006 17:15 Re: Łukasz Romanek [']
    buszmen Offline


    Meldunek: 17/06/2003
    Postów: 6411
    Skąd: Toruń
    chodzi mi tylko o to by nie robic etosu bohatera. Opanuj sie troche, nikomu nie życzę, źle, ale taka postawa jest własnie nie na miejscu - Kurmanek stał sie bohaterem wrecz mitycznym po samobójstwie, Dados to samo.

    A Dados był żużlowcem bardzo słabym i taka jest prawda, wiec nie ma sensu robić z niego kogoś wielkiego - jako żużlowca. O zmarłych sie źle nie mówi, ale robienie z samóbójców bohaterów z urzędu to rzecz niewskazana, bo daje tylko sygnał innym - chcesz być bohaterem, zabij się.

    Do góry
    #594697 - 03/06/2006 17:22 Re: Łukasz Romanek [']
    kulkinio Offline
    enthusiast

    Meldunek: 08/12/2005
    Postów: 299
    A Dados był żużlowcem bardzo słabym??? chłopaku zastanów sie!!! przynajmniej pare razy zanim cookolwiek napiszesz, do wypadku motocyklowego był fantastycznie zapowiadającym sie sportowcem!!!

    Do góry
    #594698 - 03/06/2006 17:24 Re: Łukasz Romanek [']
    buszmen Offline


    Meldunek: 17/06/2003
    Postów: 6411
    Skąd: Toruń
    Był, zawsze go wykpiwałem jako zawodnika. Lotne starty i jazda pasywna że hej. Ot cały jezdziecki kunszt Roberta D.

    Do góry
    #594699 - 03/06/2006 17:25 Re: Łukasz Romanek [']
    kulkinio Offline
    enthusiast

    Meldunek: 08/12/2005
    Postów: 299
    współczuje tobie!!!

    Do góry
    #594700 - 03/06/2006 22:29 Re: Łukasz Romanek [']
    Nicki Pedersen Offline
    Pooh-Bah

    Meldunek: 20/02/2006
    Postów: 1681
    Skąd: Odense
    Quote:

    współczuje tobie!!!




    Po co wogole z nimi dyskutujesz ? szkoda czasu nerwow tacy ludzie nigdy
    nie zrozumieja pewnych rzeczy.
    Zawsze nurtowalo mnie tylko skad w nas Polakach tak malo ludzkiej wrazliwosci:(

    Do góry
    #594701 - 03/06/2006 22:40 Re: Łukasz Romanek [']
    Nicki Pedersen Offline
    Pooh-Bah

    Meldunek: 20/02/2006
    Postów: 1681
    Skąd: Odense
    Quote:

    chodzi mi tylko o to by nie robic etosu bohatera. Opanuj sie troche, nikomu nie życzę, źle, ale taka postawa jest własnie nie na miejscu - Kurmanek stał sie bohaterem wrecz mitycznym po samobójstwie, Dados to samo.

    A Dados był żużlowcem bardzo słabym i taka jest prawda, wiec nie ma sensu robić z niego kogoś wielkiego - jako żużlowca. O zmarłych sie źle nie mówi, ale robienie z samóbójców bohaterów z urzędu to rzecz niewskazana, bo daje tylko sygnał innym - chcesz być bohaterem, zabij się.





    Czlowieku znales Rafala ? rozmawiales z nim kiedykolwiek widziales te przerazone oczy?
    widzisz ja mialem ta mozliwosc a kiedy pewnego dnia wrocilem do domu i zastalem wiadomosc
    Rafal Kurmanski nie zyje zawalil mi sie caly swiat .
    Ale co ty mozesz o tym wiedziec przeciez to byla tylko maszyna do zdobywania punktow.

    Jezeli to co teraz napisales jest prawda i myslisz tak w istocie jest mi cie serdecznie
    szkoda i jest mi przykro ze ktokolwiek mowi tak o kims kto oddawal innym cale serce i
    zawsze sluzyl pomoca.

    Masz racje Rafal Kurmanski byl jest i bedzie bohaterem wiesz dlaczego ?
    Powiem ci , zawsze zyl tak aby nikomu nie wyrzadzac krzywdy wrecz przeciwnie
    wiele dawal , a tak malo otrzymywal w zamian i czy ci sie to podoba czy nie
    DLA WIELU LUDZI W POLSCE nie tylko w Zielonej Gorze byl bohaterem i pozostanie
    nim po za czas

    Do góry
    #594702 - 03/06/2006 22:57 Re: Łukasz Romanek [']
    Nicki Pedersen Offline
    Pooh-Bah

    Meldunek: 20/02/2006
    Postów: 1681
    Skąd: Odense
    Quote:

    A Dados był żużlowcem bardzo słabym i taka jest prawda, wiec nie ma sensu robić z niego kogoś wielkiego - jako żużlowca




    Osiagniecia Roberta Dadosa ktore przychodza mi do glowy zapewne bylo ich wiecej:

    Indywidualny Mistrz Świata Juniorów co to byl za final i co za radosc az do dzisiaj
    ja pamietam , lza sie kreci w oku wspominajac tamten dzien w Pile.
    Pamietam jak po finale Robert podszedl do zalamanej wowczas nastoletniej Karoliny
    Latochy dzisiaj wspolprawcownikowi Tygodnika Zuzlowego i pocieszal ja jak to mial
    w zwyczaju.
    Karolina przezywala bardzo ze mistrzem nie zostal jej ulubieniec z Gniezna
    Krzystof Jablonski , pamietam jak Dadi podszedl zlapal ja za ramie i powiedzial:
    Mala nie przejmuj sie dzisiaj wygralem za rok Jabol zostanie mistrzem ''
    Nie dalo sie go nie lubiec byl jednym z najlepszych zuzlowcow w Polsce do czasu
    swojego feralnego wypadku i na pewno nadzieja na wielkie sukcesy.
    Zadziorny waleczny , pelen energi ale przede wszystkim wspanialy czlowiek.

    Po za tym :

    Indywidalny Mlodziezowy Mistrz Polski

    Druzynowy Mlodziezowy Mistrz Polski

    Staly uczestnik cyklu Grand Prix

    Masz racje Buszmen Dadi to byl bardzo slaby zawodnik bez cienia talentu.

    Do góry
    #594703 - 03/06/2006 23:52 Re: Łukasz Romanek [']
    Krompa Offline
    old hand

    Meldunek: 21/11/2001
    Postów: 796
    Skąd: Polska
    Tez pamietam ten sierpniowy wieczor w Pile (ach gdzie ten pilski zuzel jest teraz, az ciezko sobie to wszystko wyobrazic).

    Byli tam mlodzi zdolni.
    Byl Ferjan - sensacja z egzotycznej zuzlowo w owych latach Slowenii.
    Byl Nicki Pedersen - gdzie jest teraz i co przez lata osiagnal, nikomu mowic nie trzeba.
    Byl Scott Nicholls - brytyjska nadzieja.
    Lee Richardson - drugi mlody, gniewny syn Albionu.
    Szwedzki mlodzik - Andreas Jonsson, juz wtedy z darem szarz po zewnetrznej.
    Byla brygada bialych orlow - Jabol, Okon, Balina, Kostek.

    BYŁ miedzy nimi w bialej skorze i ROBERT DADOS... i przycmil ich swoimi wyjsciami spod tasmy. Jak pisuja anglicy: "blasted from the tapes and won by a mile".

    Pamietam ten final, jakby to bylo dzis. Nie wiem co bylo w nim magicznego, ze posrod setek imprez, ten obraz mam przed oczyma tak wyraznie. Ten baraz z Krzychem Jabolem o zloto...

    Wiec Buszmen lepiej wstrzymaj sie od swoich glupich komentarzy i uszanuj pamiec kolejnego tragicznie zmarlego mlodego zuzlowca... piszac o nieodzalowanym Dadim, ze byl slabym jezdzcem, tylko sie kompromitujesz.

    Do góry
    #594704 - 04/06/2006 01:11 Re: Łukasz Romanek [']
    buszmen Offline


    Meldunek: 17/06/2003
    Postów: 6411
    Skąd: Toruń
    dobra, że 'był bardzo słabym' jezdzcem przesadziłem. Ale to nie była przesada nie wynikająca z niewiedzy, nie.

    Po prostu nie był tak dobry jakim go stworzył 'mit bohatera'. Był zwykłymlotniarzem, dla którego celemw biegu była kradziez startu i tyle, ot odjechanie. Taki Hampel, tyle że działający nieuczciwie, więc Kenny jeśli, nie cenisz Hampela[zestawiając go z Gollobem], to bądz konsekwentny i nie rób wielkiego mistrza z Dadosa.

    Nie róbmy do cholery mitu bohaterów z samobójców, bo to jest bardziej szkodliwie niż jakakolwiek krytyka. I nie obchodzi mnie w oczach kogo sie 'komrpomituje' skoro prawda jest jedna i na pewno nie taka, że samóbójca = mistrz żużlowcych torów. Pora takie postrzeganie swiata zmienic, bo widzimy do czego ono prowadzi i tyle.

    A Kurmanek? Owszem wielki talent. Szkoda tylko, że na własne życzenie został bohaterem 'mitycznym', czyli żadnym. Ja go pamiętam jako tego co wygrywał biegi w pięknym stylu, Wy jako tego, który strzelił sobie samobója stad trzeba o nim pisac, że był wielki.

    Do góry
    #594705 - 04/06/2006 01:12 Re: Łukasz Romanek [']
    buszmen Offline


    Meldunek: 17/06/2003
    Postów: 6411
    Skąd: Toruń
    Co mam pasc na kolana za to ze wysmiewałem sie z jazdy Dadosa? Wolne żarty, jak sobie przypomne co on robił, to do dziś widze jego jazdę na poziomie Stachowiaka. Sorry winetu.

    Do góry
    #594706 - 04/06/2006 07:38 Re: Łukasz Romanek [']
    beny_ Offline
    enthusiast

    Meldunek: 28/03/2005
    Postów: 231
    Skoro jak to napisales jestes czescia swiatka zuzlowego to moze powinnes cos zaczac robic w kierunku tego aby juz wiecej do takich rzeczy nie dochodzilo.
    Jak czytam twoje wypowiedzi to przypomina mi sie komentator c+ olkowicz, ktory wszystko o zuzlu wie i wszystkich zna.
    Zgadzam sie buszmenem, nie mozna z osob ktore popelnija samobojstwo robic bohaterow. Jest takie powiedzenie: "Stań do walki, albo giń jak tchórz".
    Wybierajac uprawianie sportu zawodowego kazdy musi liczyc sie z tym ze bedzie wywierana na nim presja sponorow,kibicow,dzialaczy.

    Do góry
    #594707 - 04/06/2006 07:56 Re: Łukasz Romanek [']
    sports Offline
    addict

    Meldunek: 27/09/2005
    Postów: 523
    czytajac ten temat jestem blizej pogladow buszmena

    ....i co z tego ze ktos kiedys wygral jakis bieg juniorow???
    Tomaszewski tez kiedys byl bohaterem a dzis jest kims pokroju Leppera. W sporcie liczy sie dana chwila czy to sie komus podoba czy nie. Dzis jestes bohaterem jutro beda na Tobie psy wieszac !!! a dziala to w 2 strony Piechna do wczoraj robil kielbasy w jakiejs masarni wypil 3 piwa po meczu okregowki i to bylo jego zycie. Dzis jest najlepszym strzelcem 40 milionowego narodu, a jutro znow moze kopac w okregowce.

    Odszedl wasz kolega, znajomy, czy ktos wiecej i tu nie ma o czym dyskutowac...

    ale sportowiec jest osoba publiczna i musi sie z tym liczyc ze bedzie chwalony albo potepiany w zaleznosci od osiaganych wynikow. Jak ktos nie lubi widoku krwi nie powinien byc chirurgiem.

    Do góry
    #594708 - 04/06/2006 08:26 Re: Łukasz Romanek [']
    magic321 Offline
    veteran

    Meldunek: 13/02/2006
    Postów: 1379
    Czytam i niewierze wlasnym oczom. Kolejna bezsensowna smierc. Winni oczywisci kibice i ich presja. Od gwizdów kibiców jeszcze chyba nikt nie doznal zalamania nerwowego. Winy nalezy szukac w najblizszym otoczeniu tych mlodych zuzlowców. To ich psudo menagerowie i pseudo przyjaciele którzy zamykaja oczy i nie chca widziec problemow psychicznych tych mlodych ludzi.
    Ktos pisze ze znal Romanka ze ten mial wczesniej prblemy ze ma za soba nieudana próbe samobójcza.Ale niedobrzy kibice gwizdali na niego mimo to. teraz ta osoba obarcza wina caly swiat tylko nie widzi winy w sobie i w tych ludziach ktorzy wiedzieli o problemach ale zwyczajnie to olali.I to nie presja kibiców ale ci ludzie którzy otaczali tego mlodego zawodnika na codzien sa winni jego desperackiego kroku. Ja jako kibic nie mam obowiazków rozczulania sie nad kazdym nieudanym biegiem kazdego zuzlowca. Mam prawo wyrazic swoje zdanie. Mam prawo do krytyki. Moge dzis kibicowac jednemu a na drugiego gwizdac natomiast jutro moge robic odwrotnie. I jestem pewien ze nikogo z tych mlodych zuzlowcow nie zaboli. Natomiast "przyjaciel " na którego sie liczylo a nie ma go w najbardziej waznym momencie moze zabic. Mirek Kowalik powinien chyba sie juz z dwa razy zabic. Byl skreslony przez wszystkich w swoim czasie mimo to przezyl by znalezc sie znów w glori bohatera. I chyba nalezalo by jego spytac co wtedy pomoglo mu najbardziej.

    Do góry
    #594709 - 04/06/2006 16:33 Re: Łukasz Romanek [']
    gup-szy Offline
    journeyman

    Meldunek: 09/02/2004
    Postów: 91
    Skąd: Rybnik
    Kazdy z Was ma trochę racji, ale chyba nie o to chodzi aby w takim temacie obrzucać się mięsem. Wchodząc w ten wątek byłem przekonany że znajdę tu wpisy opisujące jak każdy z nas Go zapamiętał, wyrazy wspólczucia dla rodziny. Przeliczyłem sie. Trudno...Czy on na to zasłużył??? Być może przemawia za mną ogromny żal i smutek i to że wciąż nie chce się mi wierzyć że już Go nie ma z nami...na torze w Rybniku...na swoim przydomowym w Wilczej na którym godzinami ćwiczył...nie ma.

    Był megatalentem i nie dam sie przekonać ze było inaczej. Po pojawieniu się w rybnickiej szkólce aż do feralnego biegu w Lesznie szedł cały czas do przodu.
    Po tym wypadku nigdy juz nie był taki sam. Zarówno jako człowiek jak i sportowiec. W życiu prywatnym stał się bardziej zamkniety, lecz dalej myślał tylko o żużlu. Może za wcześnie wrócił na tor? Może ale to juz teraz nie ma znaczenia. Na torze już nie okręcał do końca manetki, była jakaś blokada...

    Dwa lata temu żegnałem w Zielonej Górze kolegę Łukasza, Ś.P.Rafała Kurmańskiego i w tym dniu pomyślałem "aby to był ostatni żużlowiec który w ten sposób odchodzi z tego świata". Niestety...

    Kondolencje dla rodziny, i przyjaciół.

    Pokój Twojej duszy.

    P.S. Z Kurmankiem stworza parę nie do objechania...

    Do góry
    #594710 - 04/06/2006 16:59 Re: Łukasz Romanek [']
    Nicki Pedersen Offline
    Pooh-Bah

    Meldunek: 20/02/2006
    Postów: 1681
    Skąd: Odense

    Quote:

    Był megatalentem i nie dam sie przekonać ze było inaczej. Po pojawieniu się w rybnickiej szkólce aż do feralnego biegu w Lesznie szedł cały czas do przodu.
    Po tym wypadku nigdy juz nie był taki sam. Zarówno jako człowiek jak i sportowiec. W życiu prywatnym stał się bardziej zamkniety, lecz dalej myślał tylko o żużlu. Może za wcześnie wrócił na tor? Może ale to juz teraz nie ma znaczenia. Na torze już nie okręcał do końca manetki, była jakaś blokada...




    Lukasz byl zuzlowcem ktory posiadal wszystko aby byc czolowym zuzlowcem Polski i masz
    racje jego kariera sie rozwijala harmonijnie az do tego feralnego upadku podczas MIMP
    z Miskiem.
    Pamietam jak dzisiaj kiedy zmierzal w bande myslalem ze juz nie wstanie , ale ta kontuzja
    wywarla pietno na jego psychice kazdy kto go znal wiedzial jak zalezalo mu na zuzlu.
    Rybnik mial swietna druzyne mlodych wychowankow ktorzy mogli podobic swiat Szumine Romanka
    Chromika niestety przepis KSM zablkowal ich rozwoj na jakis czas.

    Romanek mial w sobie wspaniale opanowany moment startowy ale tez potrafil walczyc na
    dystansie.

    Pamietam jak dzisiaj kiedy po pierwszym wielkim sukcesie jakim bylo zdobycie przez
    Rafala IMEJ w TZ czytalem wywiad z nim jeszcze go nie znajac i jego tytul brzmial:

    Łukasz Romanek: Hanys z kopalni talentow , zapadl on trwale w mojej pamieci bo to
    byl brylant smutne ze teraz ktokolwiek podwaza jego osiagniecia ktore pomimo mlodego
    wieku byly spore i Lukasz zapisal sie w histori polskiego sportu zuzlowego.
    Osiagnal wiele na wiecej nie pozwolil czas nie pozwolilo zycie , po tym upadku z kazdym
    dniem uciekala z niego przebojowsc ktora tak bardzo imponowal.
    Przestal wierzyc dopadla go depresja staral sie wyjsc na prosta wyjechal do Australi
    tam pod czujnym okiem zuzlowego maga Ivana Maugera odbudowal sie bylem pelen wiary ze
    to bedzie rok Lukasza Romanka.
    Wyjazd na wyspy chec nauki z najlepszymi, odsuniecie od skladu w Rybniku i inne problemy
    o ktorych nie bede pisal na forum sprawily ze to wszystko sie skumulowalo nie wytrzymal
    pekl przestal wierzyc w swoja przyszlosc.
    Byl jednym z nas dlatego tak boli jego strata , nigdy nie zginie pamiec o nim w moim
    sercu i mam nadzieje kazdego prawdziwego fana ktory kocha zuzel miloscia tak wielka
    jak czynil to Lukasz.
    Dzisiaj juz nikt z nas nie cofnie czasu, ale nie zgodze sie i nie pozwole na to aby ktos
    nazywal go tchorzem.
    Czlowiek popelnia sambojstwo kiedy kiedy traci wladze nad swoim zyciem ,ale to nie powod
    aby go potepiac nie kazdy jest tak silny aby stanac oko w oko z problemami.

    Lepsza smierc wolna niz zycie w kajdanach.
    .

    Do góry
    #594711 - 04/06/2006 18:41 Re: Łukasz Romanek [']
    gremlin Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 21/11/2004
    Postów: 7963
    Panowie jezeli bedziemy gloryfikowac tak fatalne decyzje tak mlodych ludzi (na forum i nie tylko) to jest to wielki blad.Mysle ze wina lezy po stronie dzialaczy lekarzy (psychologow o ile druzyny zatrudniaja takowych???- ) rozumie rozgoryczenie fanow talentu tego mlodego czlowieka , ale widac po wyborze jego decyzji ze nie zasluzyl na Wasze uwielbienie- wybral gorycz zamiast dostarczanie Wam radosci!!!

    Do góry
    #594712 - 04/06/2006 18:47 Re: Łukasz Romanek [']
    Nicki Pedersen Offline
    Pooh-Bah

    Meldunek: 20/02/2006
    Postów: 1681
    Skąd: Odense
    Proponuje zamkniecie tego tematu

    Łukasz na zawsze zostanie w naszej pamieci

    Zostaniesz z nami po za czas

    Panie swiec nad jego dusza [']

    Do góry
    #594713 - 04/06/2006 19:22 Re: Łukasz Romanek [']
    kulkinio Offline
    enthusiast

    Meldunek: 08/12/2005
    Postów: 299
    TAK juz na zakonczenie, proszę kto ma ochotę niech poczyta...http://sport.gazeta.pl/sport/1,65025,3393889.html


    Niespełna 23-letni żużlowiec RKM Rybnik Łukasz Romanek popełnił samobójstwo. - Chyba za bardzo przejął się krytyką - twierdzi jego dawny trener Jan Grabowski.
    Romanek podczas piątkowego treningu spisywał się dobrze. Dlatego też trener Mirosław Korbel poinformował go, że wystartuje 15 czerwca w meczu z Unią Leszno. Ostatnio w lidze jeździł blisko miesiąc temu. Kilka godzin po zajęciach, ok. godz. 22 powiesił się w przydomowym garażu. Nie zostawił listu pożegnalnego. - Kiedy dowiedziałem się o śmierci Łukasza, ryczałem jak mały synek. Nie wiem dlaczego to zrobił - rozpacza Korbel.

    Romanek już w drugim roku startów został mistrzem Europy juniorów. Był wtedy uważany za jednego z najzdolniejszych polskich żużlowców. W czerwcu 2002 roku brał udział w makabrycznie wyglądającej krasie. Podczas młodzieżowych mistrzostw Polski w Lesznie rybniczanin złączył się motocyklem z Robertem Miśkowiakiem i obaj na pełnej szybkości uderzyli w bandę. Byli poważnie poobijani. - Ten wypadek miał duży wpływ na jego życie. Mógł mieć jakiś ukryty uraz - twierdzi Piotr Pyszny, lider ROW Rybnik w latach 70. i 80, od kilku lat sponsor Romanka. Żużlowiec był bardzo z nim związany i nazywał go drugim ojcem. Po wypadku w Lesznie działacze chcieli, by Łukasz porozmawiał z psychologiem. - Ojciec się nie zgodził - mówi anonimowo jeden działaczy.

    Zawodnik urodził się w Knurowie i przez całą karierę związany był z RKM. Mieszkał razem z rodzicami w dużym gospodarstwie w wiosce Wilcza (trzynaście kilometrów od rybnickiego stadionu). Miał tam swój warsztat oraz blisko dwustumetrowy tor na polu. Romanek już w poprzednim roku stał się dla niektórych kibiców synonimem nieporadności. Wygwizdywano go na meczach, a na internetowych forach określano żużlowym Grzegorzem Rasiakiem. - Ostatnio widziałem się z nim 20 kwietnia. Wspominał mi o nagonce kibiców. Grożono mu nawet spaleniem samochodu. Moich młodych zawodników przekonuję, by nie wchodzili na fora internetowe i nie czytali opinii na swój temat - mówi Jan Grabowski, który trenował go przez cztery lata. Działacze oraz trenerzy nie mieli z nim nigdy żadnych problemów. Nie pił alkoholu ani nie brał narkotyków. Był spokojny i sumienny. Wiele czasu spędzał w swoim warsztacie. Był bardzo związany ze swoją dziewczyną Sybillą. - To były papużki nierozłączki. Nic mi nie wiadomo, by ostatnio było coś między nimi nie tak - przekonuje Rafał Szombierski, lider drużyny. - Nie chcę oglądać go w trumnie. Chce zapamiętać go takiego, jakim był. To był wspaniały kolega - dodał zapłakany.

    W sobotę wieczorem blisko czterystu fanów przyszło z zapalonymi zniczami na stadion RKM. Znicze postawiono również wzdłuż linii startowej, na której położono zdjęcie Romanka z napisem "Łukasz, Dziękujemy , Przepraszamy Kibice".

    Łukasz Romanek to trzeci żużlowiec, który w ostatnich latach targnął się na swoje zycie

    Leszek Błażyński, Rybnik 04-06-2006

    Do góry
    #594714 - 04/06/2006 20:53 Re: Łukasz Romanek [']
    gremlin Offline
    Carpal Tunnel

    Meldunek: 21/11/2004
    Postów: 7963
    Bardzo smutny jest powyzszy tekst- mysle ze jednak wina lezy po stronie osob bardzo mu bliskich! nie chce obarczac wina za jego smierc nikogo ale widze z tego ze wine ponosi jego najblizsze srodowisko (klub, rodzina, a moze ta dziewczyna?) - no ale tego to sie juz nie dowiemy!!!

    Do góry
    #594715 - 04/06/2006 21:45 Re: Łukasz Romanek [']
    piteer87 Offline
    Pooh-Bah

    Meldunek: 16/03/2006
    Postów: 1727
    Skąd: Białystok
    Zastanówcie sie nad tematem i sensem jego powstania ! nie koemntujcie jego błędów kim był jeżeli maja być one negatywne ! Oddajcie mu ostatni chołd poprzez wpis lub co innego etc...

    <*> Niech mu ziemia lekka bedzie !

    Do góry
    Strona 1 z 2 1 2 >

    Moderator:  Green Arrow, rafal08 



    Kto jest online
    7 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, alfa, Sensei, Irek, igea23, rymoholik, ANZELMO), 3558 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
    Key: Admin, Global Mod, Mod
    Statystyki forum
    24772 Użytkowników
    97 For i subfor
    45045 Tematów
    5582031 Postów

    Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49