Strona 2 z 2 < 1 2
Opcje tematu
#584679 - 22/05/2006 15:47 Re: znowu sie trzepiaja darmozjady
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
Sorki za małego OT ale mam pytanie: czy wiecie co można zrobić, aby rachunki z konta nie miały śladów, że pieniądze są od buków netowych?
A co do tematu, czekam na jakieś rozwiązania prawne, o których słyszałem, że są "under construction"...

Do góry
Bonus: Unibet
#584680 - 22/05/2006 18:07 Re: znowu sie trzepiaja darmozjady
Loony25 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/01/2005
Postów: 2809
Quote:

Sorki za małego OT ale mam pytanie: czy wiecie co można zrobić, aby rachunki z konta nie miały śladów, że pieniądze są od buków netowych?
A co do tematu, czekam na jakieś rozwiązania prawne, o których słyszałem, że są "under construction"...




O ile wiem , nikt nie ma prawa zagladac Ci do konta, US powiadamiaja tylko jak przyjdzie ponad 10tys euro . wiec nie wiem czym sie martwisz

Do góry
#584681 - 22/05/2006 18:15 Re: znowu sie trzepiaja darmozjady
darek15 Offline
member

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 123
Citibank mi mówił ze powiadami już jak wpłynie powyżej 1000 EURo- tak słyszałem od ciecia an infolinii. Mam nadzieję że się pomylił bo wpłynęlo mi z raz 1500 euro i to za fikcyjne faktury w ramach wymiany między krajami EU. Haha. I ja mam jeszce do Urzędu Celnego noić sprawozdania że coś wysyłam w ramach uni jakieś towary- pogięty kraj. A;le czego oczy ( US) nie widzą tgeo sercu nie żal. Hi hi

Do góry
#584682 - 22/05/2006 18:30 Re: znowu sie trzepiaja darmozjady
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Quote:



Podpisuje sie rekami i nogami.
Po tym artykule poczulem sie...jak jakis oszust, zlodziej, przestepca . Mordercy laza na wolnosci a oni biora sie za takie cos, rece opadaja.
To ze sobie gram u bukow , czasem wygram czasem strace to jestem tym zlym, hazardzista z ktorym trzeba skutecznie walczyc i dawac do wiezienia? PARANOJA
[...]




Moze wladzy potrzebny jest wrog e-hazardzista na ktorego da sie zwalic deficyt budzetowy, brak kasy dla lekarzy itd.
Kiedys byl spekulant i chyba kułak czy ktos taki teraz mamy nowe czasy ;-)

Pewie niedlugo w TV Trwam ojciec "espebepe" udowodni wraz z kilkoma "expertami" jak wielkie straty ponosimy z powodu bukmacherow i zacznie sie łapanie i wsadzanie do więzien ludzi grajacych tasiemce po 0,5 euro ;-)

Wojtek

Do góry
#584683 - 22/05/2006 18:40 Re: znowu sie trzepiaja darmozjady
skottie Offline
veteran

Meldunek: 28/09/2001
Postów: 1490
Skąd: Polska
Widać urzędasy z różnorakich ministerstw/urzędów chcą się jakoś przypodobać nowej władzy...

Ale nie bójmy się odkąd rządzi obecna opcja dostawało się już wszystkim - lekarze w kamasze, sędziowie złe wyroki ferują (np. TK), adwokaci tworzą zamkniętą sitwę, geje do odstrzału, itd., itp. Chyba do wszystkiego chcą się przyczepić i to pewnie nie koniec.
Nic to. Poczekamy, zobaczymy. Ten temat wraca jak bumerang i nic w tej kwestii się nie zmieniło.

Jak coś będą kwestionować to powołamy się na swobodny przepływ usług w UE. I jak będzie trzeba to pójdziemy do Strassburga. Jak Lepper, wicepremier naszego pięknego kraju

Do góry
#584684 - 22/05/2006 19:19 Re: znowu sie trzepiaja darmozjady
nowik Offline
addict

Meldunek: 08/03/2006
Postów: 598
Skąd: GG 346319
Ale najpierw zorganizujemy nielegalną pikietę przed Sejmem i Urzędem Rady Ministrów.Będzie nas więcej , niz pielęgniarek , górników i lekarzy razem wziętych.Może jednak nie trzeba będzie pchać się do Strasburga.

Do góry
#584685 - 23/05/2006 06:52 Re: znowu sie trzepiaja darmozjady
Tetfol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/06/2002
Postów: 4641
Skąd: Tarnów
hmm moim zdaniem wyjscie z tej sytuacji jest bardzo proste.

Zmieniamy ustawę o grach losowych i umożliwiamy śiadczenie usług bukmacherskich za pomocą internetu.

Zagraniczne firmy bukmacherskie mogłyby rejestrować swoją działalność tworząc spółki córki. Jednoczesnie obywatel polski mógłby na terenie Rzeczypospolitej legalnie kożystać z usług tych bukmacherów którzy mają w Polsce zarejestrowaną działalność.

Taki buk netowy działający w Polsce podlegałby kontroli Ministrestwa Finansów. Miałby obowiązek wystawiać graczom historie ich gry dla celów podatkowych, historię tranzakcji pienięznych dla udokumentowania obiegu pieniądzą i skąd się ten pieniądz wziął.

Można by również obniżyć podatek 10% do 5% lub nawet całkowicie go znieść.Wpuszczenie na polski rynek zagranicznych bukmacherów spowoduje żę zaczną one płacic podatki od swoich zysków w Polsce co mogłoby prznajmniej częściowo zrównoważyc spadek wpływów budżetowych z trytułu tego podatku.

Do góry
#584686 - 23/05/2006 07:07 Re: znowu sie trzepiaja darmozjady
andrzejek_84 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/04/2004
Postów: 3942
Skąd: Olsztyn
nawet jakby zalegalizowali to firmy by raczej nie chcialy placic podatku od dochodu w Polsce bo tam gdzie sa teraz zarejestrowane nie musza placic nic

Do góry
#584687 - 23/05/2006 07:14 Re: znowu sie trzepiaja darmozjady
Tetfol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/06/2002
Postów: 4641
Skąd: Tarnów
Ale straciły by wielu klientów, bo jak umożliwić by legalne świadczenie usług bukmacherskich przez internet to takie firmy w Polsce by powstawały. Zwłaszcza gdyby obniżyc lub znieść ten 10% podatek. A gdyby zawieranie zakładów przez internet u bukmacherów nieposiadających licencji było w miarę skutecznie egzekwowane to kilka zagranicznych firm które bardzo nastawiły się na polski rynek zarejestrowało by działalość w Polsce.

Do góry
#584688 - 23/05/2006 11:09 Re: znowu sie trzepiaja darmozjady
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Quote:

hmm moim zdaniem wyjscie z tej sytuacji jest bardzo proste.

Zmieniamy ustawę o grach losowych i umożliwiamy śiadczenie usług bukmacherskich za pomocą internetu.

Zagraniczne firmy bukmacherskie mogłyby rejestrować swoją działalność tworząc spółki córki. Jednoczesnie obywatel polski mógłby na terenie Rzeczypospolitej legalnie kożystać z usług tych bukmacherów którzy mają w Polsce zarejestrowaną działalność.

Taki buk netowy działający w Polsce podlegałby kontroli Ministrestwa Finansów. Miałby obowiązek wystawiać graczom historie ich gry dla celów podatkowych, historię tranzakcji pienięznych dla udokumentowania obiegu pieniądzą i skąd się ten pieniądz wziął.

Można by również obniżyć podatek 10% do 5% lub nawet całkowicie go znieść.Wpuszczenie na polski rynek zagranicznych bukmacherów spowoduje żę zaczną one płacic podatki od swoich zysków w Polsce co mogłoby prznajmniej częściowo zrównoważyc spadek wpływów budżetowych z trytułu tego podatku.




Jesli zniesiny zostalby podatek 10% od wygranej albo raczej zastapiony podatkiem od dochodow bukmachera to moze miec to sens. Jesli bedzie taki podatek to doliczajac marze bukmachera bedzie z 10% + 12% i bedzie to na tyle malo atrakcyjne w porownaniu z czolowymi buckami za granica, ze i tak malo kto bedzie gral.
A scigania za granie w sieci poza Polska nie bardzo sobie wyobrazam. Oczywiscie mozna sie przyczepic do kilku czy kilkudziesieciu osob ale nie do kilkudziesieciu czy kiluset tysiecy.

Moim zdaniem trzeba korzystac z tego na ile sie da a nie ograniczac. Jesli bucki reklamuja sie w Polsce, sponsoruja nasze druzyny, to pozwolic u nich grac nawet jesli dochody nie sa u nas opodatkowane. A jak uda sie zrobic takie warunki, zeby bucki internetowe rejstrowaly sie u nas a nie w Indonezji czy Kostaryce to przyjdzie czas na zyski z podatku dochodowego. Jak ktos to dobrze wymysli to bardzio szybko niektore firmy przeniosa sie do nas bo jak widac rynek jest, myslacy ludzie do pracy tez sa. Tylko odrobina dobrej woli i moze byc OK :-))

Wojtek

Do góry
#584689 - 23/05/2006 16:18 Re: znowu sie trzepiaja darmozjady
JMnemonic Offline
journeyman

Meldunek: 01/05/2006
Postów: 88
z tego co widac po innych rynkach, gdyby ustawa byla logiczna, to firmy weszly by do Polski i płaciły tu podatki. tak jest np. w Niemczech, gdzie część firm weszła i sie zarejestrowała (np betandwin.DE czy niemiecka wersja sportingbeta, nie pamiętam nazwy, podobnie jest w Hiszpanii i Włoszech chyba).

Do góry
Strona 2 z 2 < 1 2

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (VVega, Akhu, alfa, pacyfista, ANZELMO, rafal08, Lukasz111, 11kera11, Sony, Sensei, kemp), 4215 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45046 Tematów
5582594 Postów

Najwięcej online: 4339 @