Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Opcje tematu
#546019 - 05/04/2006 15:18 Re: Program Nowej Partii - Dyskusja
Emrod Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2004
Postów: 5125
Odgdog - ja nie pisałem o tym jak jest, ale o tym jak ma być!

Poza tym nie mówiłem o pomówieniach które formuują posłowie, ale tych które ktoś wypowiada o NICH!

Jakbym był niemiły to bym napisał "nie pisz zanim nie przeczytasz"

Do góry
Bonus: Unibet
#546020 - 05/04/2006 15:24 Re: Program Nowej Partii - Dyskusja
GSE Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/11/2005
Postów: 2890
Skąd: Chciałbyś wiedzieć...
Sprawy prawa zostawiam dla Odgdoga on się na tym zna, ja nie więc wole się wypowiadać.

Konfiskata oczywiście! bez przepisywania na kogokolwiek majątku. Bardziej chodziło mi o sytuacje, że np. wypadek spowodował powiedzmy nauczyciel/muzyk/sportowiec wtedy jak nie chce pracować nie płaci, aby nie było sytuacji, że to społeczeństwo utrzymuje przestępców. Albo pracuje, albo płaci za swój pobyt w "kiciu".

Moim zdaniem zasłanianie się immunitetem jeżdżąc po pijaku jest nie etyczne... delikatnie mówiąc, ograniczyłbym zasłanianie się immunitetem. No, ale to już działka Odgdoga

Do góry
#546021 - 05/04/2006 15:29 Re: Program Nowej Partii - Dyskusja
odgdog Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/08/2004
Postów: 4300
Skąd: Pyrlandia/ Anfield Road
Quote:

Odgdog - ja nie pisałem o tym jak jest, ale o tym jak ma być!

Poza tym nie mówiłem o pomówieniach które formuują posłowie, ale tych które ktoś wypowiada o NICH!

Jakbym był niemiły to bym napisał "nie pisz zanim nie przeczytasz"




heh... no to się nie zrozumieliśmy. ale jakby był "immunitet cywilny", to wiesz co by się działo? Posłowie (oczywiście nie wszyscy tylko typu Łyżwińscy, Hujarska) z partii innych niż NP braliby kredyty, zawierali umowy, brali towary i za nie nie płacili, a potem pokazywali ludziom "faka". Jesetm na 100% przekonany, że tak by było.
Lepiej ograniczyć immunitet. np.: przez stworzenie katalogu przestępstw, przy których immunitet nie obowiązuje (jazda po pijaku, kradzież itp). Nie zapominajmy również, że immunitet obowiązuje takich ludzi jak prezes NIK i RPO. a oni raczej po pijaku nie jeżdzą. więc co z nimi?

I jeszcze cytat ze strony http://www.prawo.lex.pl/czasopisma/gs/manposel.html

"Do właściwego wykonywania mandatu istotne jest stworzenie deputowanemu gwarancji niezależności, które utrudniają wywieranie na posła nacisków zewnętrznych a jednocześnie chronią go od pokus związanych z zaistnieniem konfliktu interesów. Właśnie immunitet jest jednym z podstawowych instrumentów tych gwarancji."

Do góry
#546022 - 05/04/2006 15:40 Re: Program Nowej Partii - Dyskusja
Emrod Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2004
Postów: 5125
Odgdog ja nie wątpię, że masz większą wiedzę i może nieprecyzyjnie i niefachowo się wyraziłem!

Chodzi mi o to, że poseł nie może być za każdym razem ciągany po sądach, kiedy tylko wyrazi się o kimś negatywnie.
Mamy obecnie taką sytuację, gdy Rokita nazywa Wieczerzaka przestępcą, a ten pozywa go do sądu itd.

Oczywiście jeżeli polityk nazwie kogoś publicznie "łysym ch..." to sprawa byc musi, ale jeżeli określa mianem przestępcy kogoś pokroju Wieczerzaka no to nie ma mowy o zadnych konsekwencjach!

Nie możma również dopuścić do takiej sytuacji, że chcąc zdyskredytowac posła oskarża się go o wzięte z sufitu winy, dlatego immunitet nie obowiązywałby automatycznie tylko spraw wytaczanych przez prokuraturę! Wszelkie oskarżenia cywilne musiałyby być uprzednio dobrze zweryfikowane!

Do góry
#546023 - 05/04/2006 16:07 Re: Program Nowej Partii - Dyskusja
GSE Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/11/2005
Postów: 2890
Skąd: Chciałbyś wiedzieć...
W każdym razie z immunitetem trzeba także coś zmienić!!! Oczywiście na lepsze!

Proponowałbym też zmiane w polityce państwa odnośnie złodziejskich firm typu Provident i SKOK wszelkiej maści. Wypełniają co prawda luke między bankami a lichwą, ale bliżej im do lichwy niż do uczciwych zasad (banki w sumie też mają złodziejskie odsetki i warunki przyznawania kredytów).

Zakończyłbym prywatyzacje w rękach państwa zostawiając tylko sektory strategiczne: gazownictwo, wodociągi, sieci energetyczne (chociaż tu już jest STOEN), koleje?, służba zdrowia (większość placówek należy sprywatyzować), wypadałoby coś zrobić z NFZ bo jest to straszna instytucja.

Armia zawodowa. Koniec z poborem.

Policja. Za przestępstwo policjant traci prawo do emerytury.

Do góry
#546024 - 05/04/2006 16:53 Re: Program Nowej Partii - Dyskusja
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Co do kolei, to uważam, że powinny być sprywatyzowane. Wiadomo, że konkurencja podniesie komfort podróżowania, możę obniżkę cen i ogólnie uzdrowi tą chorą sytuację na kolei. W rękach państwa pozostawiłbym jedynie nadzór nad trakcjami kolejowymi, ewentualnie dworce itp.

Zaznaczam, że wypowiadam tą opine jako kompletny laik w tych sprawach i kieruję się tu bardziej intuicją, a resztę zostawiam fachowcom od infrastruktury

Immunitet - oczywiście powinien zostać, pisałem już o tym w temacie "Polityka" ale generalnie zgadzam się z poglądem odgdoga.

Teraz uwaga ogólna. Jakieś podstawy programu już mamy, trzebaby było to tylko sprecyzować. Najlepiej to zrobić spotykając się. I tutaj pojawia się problem. Uważam, że dobrą okazją byłby zlot forumowiczów ale ja niestety nie będę mógł w nim uczestniczyć, bo do połowy czerwca mam sesję, a 24 VI wylatuję do Londynu i wracam dopiero pod koniec września. W moim wypadku jedyną możliwą datą spotkania się sa okolice 20 czerwca. Pozatym zawsze służę rądą i opinią. Jeżeli uda się coś zrobić, to po powrocie do Polski postaram się aktywnie włączyć, mam nadzieję już w działalność, nowej partii.

Najważniejsze, to żeby nie zabrakło nam zapału i chęci. Kasa na działalność się znajdzie

Do góry
#546025 - 05/04/2006 19:42 Re: Program Nowej Partii - Dyskusja
Podroznik Offline
veteran

Meldunek: 16/06/2003
Postów: 1534
Skąd: Laskarzew
Quote:

Co do kolei, to uważam, że powinny być sprywatyzowane. Wiadomo, że konkurencja podniesie komfort podróżowania, możę obniżkę cen i ogólnie uzdrowi tą chorą sytuację na kolei. W rękach państwa pozostawiłbym jedynie nadzór nad trakcjami kolejowymi, ewentualnie dworce itp.




Tak dla formalności to kolej już mamy sprywatyzowaną

Do góry
#546026 - 05/04/2006 21:18 Re: Program Nowej Partii - Dyskusja
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
A nie jest przypadkiem tak, że to samorządy utrzymują kolej ?

Do góry
#546027 - 06/04/2006 06:50 Re: Program Nowej Partii - Dyskusja
KeeP Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/09/2003
Postów: 2372
Skąd: tam gdzie stało ZOMO
samorządy utrzymują ale tylko przewozy regionalne...

"Grupę PKP tworzą: PKP S.A. spółka dominująca oraz spółki operatorskie obsługujące rynki:
przewozów pasażerskich ( PKP Intercity Sp. z o. o., PKP Przewozy Regionalne Sp. z o. o., PKP Szybka Kolej Miejska Sp. z o. o., PKP Warszawska Kolej Dojazdowa Sp. z o. o. ),
przewozów towarowych ( PKP Cargo S.A., PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o. o. )
oraz spółki związane z infrastrukturą kolejową ( PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., PKP Energetyka Sp. z o. o., Telekomunikacja Kolejowa Sp. z o. o., PKP Informatyka Sp. z o.o.)."

Do góry
#546028 - 06/04/2006 16:07 Re: Program Nowej Partii - Dyskusja
GSE Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/11/2005
Postów: 2890
Skąd: Chciałbyś wiedzieć...
Ale pewnie wszystkie te spółki z o.o. to jakieś tam córki nomenklatury PKP, więc rywalizacji w nich nie ma bo kolesie się znają i jeden drugiemu krzywdy nie da zrobić...

Strasznie chore to nasze państwo...

Czas chyba spis główne punkty programu, tak krótko i na temat, spóbuje coś z tym jutro zrobić.

Do góry
#546029 - 06/04/2006 17:02 Re: Program Nowej Partii - Dyskusja
GSE Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/11/2005
Postów: 2890
Skąd: Chciałbyś wiedzieć...
Główne założenia programu mamy (jutro przedstawie w punktach), zostają jeszcze ważne kwestie:
1. Statut - to przygotuje (zobowiązał się publicznie) Odgdog,
2. Siedziba - niestety gdzieś musi być siedziba partii,
3. Trzech założycieli - Jednym moge być ja, ale jeśli widzicie inną lepszą trójke, to nie ma problemu... kto jeszcze się zgłasza?

Do góry
#546030 - 06/04/2006 20:20 Re: Program Nowej Partii - Dyskusja
odgdog Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/08/2004
Postów: 4300
Skąd: Pyrlandia/ Anfield Road
statut jest na końcu poprzedniego tematu

Do góry
#546031 - 07/04/2006 05:17 Re: Program Nowej Partii - Dyskusja
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
mogę dołączyć do założycieli oczywiście jak inni pozwolą

POZDRAWIAM

Do góry
#546032 - 07/04/2006 06:31 Re: Program Nowej Partii - Dyskusja
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
GSE ,Odgdog ,Eldorado - jest 3 osoby

Do góry
#546033 - 07/04/2006 07:33 Re: Program Nowej Partii - Dyskusja
odgdog Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/08/2004
Postów: 4300
Skąd: Pyrlandia/ Anfield Road
z pewnych przyczyn wolałbym nie być założycielem

Do góry
#546034 - 07/04/2006 14:51 Re: Program Nowej Partii - Dyskusja
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
kto jest więc chętny na trzeciego?

Do góry
#546035 - 07/04/2006 17:53 Re: Program Nowej Partii - Dyskusja
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Parę słów dla zaaktywizowania załogi

Panie i Panowie zróbmy coś dla Polski i dla siebie ! .
Wszystkie partie ,które znamy nie spełniają naszych oczekiwać .Stwórzmy więc własną partię .Ręczę głową ,że na taką partię jak nasza czekają miliony rozczarowanych obecnymi partiami Polaków .Mamy więc olbrzymi elektorat do zagospodarowania i wykorzystajmy to.
Jesteśmy awangardą intelektualną RP , bo potrafimy przewidzieć przyszłość , potrafimy przewidzieć przyszłość takze tą polityczną , a ona należy do nas, jeśli tylko się zoorganizujemy i zaczniemy działać
Więc działajmy wreszcie

członkowie założyciele:GSE , Eldorado i ....?

Do góry
#546036 - 09/04/2006 16:04 Re: Program Nowej Partii - Dyskusja
GSE Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/11/2005
Postów: 2890
Skąd: Chciałbyś wiedzieć...
Bishop zamknij ten temat jutro o 12.00 albo najpóźniej do 18.00. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w dyskusji mimo iż do niczego to nie doprowadziło. Jednak zachęcam do przepytywania polityków, jeśli nie tutaj (tu będzie to bez odpowiedzi), to raczej wysyłając maile na ich adresy... i tak nikt nie dostanie odpowiedzi, gdyż jesteście potrzebni przed wyborami, potem to was już nie ma, nikt z wami się nie liczy, ale przecież tak chcecie...

Do góry
#546037 - 10/04/2006 06:33 Re: Program Nowej Partii - Dyskusja
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Miałem nic tu już nie pisać , spokój nad tą trumną ,myślałem sobie , ale parę słów ciśnie mi się na usta zbyt mocno , więc krótkie gorzkie requime będzie teraz

Co chcę powiedzieć , wszyscy tu piszący o sytuacji w Naszej Kochanej Polsce (ja sam zresztą także) jedynie krytykuje.
Polska, dla Was to raj. Na każdym kroku coś się dzieje, co można poddać krytyce.
ale sami siebie nie raczycie skrytykować .
A przecież to takie proste. Wytykasz zło, wiec coraz więcej go dostajesz.
Miałeś okazję Polaku młody i Ty starszy coś zrobić dobrego stworzyć partię , która zrealizuje Twoje ideały , ale dupą ruszyć Ci się nie chce wolisz sobie pokrytykować jak Ci żle pisząc o pisie , platformie, czy sld....
Wolisz jechać w obce kraje i tam się pasić obficie , sycząc czasami jacy głupki i chamy tu rządzą .Przelewając czar goryczy na tą biedną polską ziemią.Nie dając żadnego promyczka żadnej nadziei ,
Bo wyobraźcie sobie gdyby jeno deszczowi pozwolić padać na naszą matkę ziemię, nie dopuścić ani krzty promyczka słonecznego, to co się stanie?
Ano biedna napije się najpierw, upije, przesiąknie jak gąbka wodą a w końcu woda zaleje całą ziemię i nie pozostanie ani jednego suchego skrawka.
Was jest większość ta cholerna milcząca większość , wiecznie niezadowoleni i wciąż chcą i chcą, a sami dupy nie rusza by to zmienić.
Więc jak już coś krytykujesz pokaż sam jak to co się tobie "polaczku marny" nie podoba zmienić, "zakasaj rękawy" i do roboty, niech za Twoją sprawą i Tobie podobnych kraj nasz stanie się lepszy, bogatszy, sprawiedliwszy. Wpuść nieco promyczków słonecznych na tą naszą przesiąkniętą złem polską ziemię. niech ją osuszą, i niech w końcu zacznie na niej kiełkować dobro Bo na dzisiaj mogę cię równać do tych co czynili i czynią zło w Polsce, a to dlatego że Wasze narzekania jedynie potęgują gorycz i marazm, a przecież (mam taką nadzieję) chodzi ci coś zupełnie innego,

.............Nowa Polska umarła


Pozdrawiam

Do góry
#546038 - 10/04/2006 08:43 Re: Program Nowej Partii - Dyskusja
tapirN Offline
member

Meldunek: 28/10/2004
Postów: 146
Amen. Po słomianych malkontentach nikt w kraju nie zapłacze. Niech wrócą po latach na gotowe i zasadzą swoje, jakkolwiek mało urodzajne, drzewa. Choć może nie należy się zbytnio pastwić nad taką depresyjno-gówniarską postawą, widać to znak czasu.

Ze swojej skromnej strony mogę jedynie odradzić hurrainicjatywy takie jak zakładanie nowej partii. Lepiej jakieś stowarzyszenie moli książkowych, lożę historyków idei albo panel kontemplujący zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego. Stąd krótka droga do kawiarnianych konsultacji, a następnie gabinetowego doradztwa.

Polska, jako podwładna NMP, ma ogromne pokłady wiary. Niestety, cholernie niski stopień jej "resublimacji". 200 lat kiwania władzy dało swoje plony. Może potrzeba jeszcze paru dekad informatyzacji, nauczania o wyścigu szczurów i wychowania patriotycznego.

Pozdrowienia dla nielekceważących kraju swego.

Do góry
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (ElNinho[mmdea]), 3692 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582859 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07