Strona 17 z 25 < 1 2 ... 15 16 17 18 19 ... 24 25 >
Opcje tematu
#5451745 - 09/07/2012 16:14 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
OuLuBack Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/04/2010
Postów: 4175
Oj tam , w sklepach wystawiaja firmowe pokazowki , zwykle podkrecane i takie ktorych nie otrzymamy w domu poniewaz graficy dobrze zajmuja sie nagraniem reklam smile

Jesli chodzi o to kto pyta zagaduje a kto kupuje "od reki" to jest roznie, bo tu zalezy od sezonu. Osobiscie wiecej przypadkow wystepuje takich, ze jednak ludzie lubia sobie pogadac i to w znacznie wiekszym stopniu od "chwilowych klientow" . Wiadomo zawsze tam cos trzeba od siebie powiedziec ale sprzedaz jest szybka i przyjemna i bezbolesna laugh

Do góry
Bonus: Unibet
#5451883 - 09/07/2012 18:21 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
wsadzecigłowedopralki Offline
addict

Meldunek: 02/12/2011
Postów: 514
Pioneer Lx5090 i tyle w temacie,na 60 niestety nie było stać(ponad 20000)szkoda że już nie produkują Kuro,będzie duży dylemat przy zakupie nowego tv,Philips wypuścił dobry tv chyba z 2 lata temu (led chyba...)
ps.nie ma to jak porównywać plazmy za 2000-3000,produkcja plazm była droga,ludzi nie stać wydać dobrych paru tysięcy na tv dlatego nie miały szans w starciu z lcd
za dobrą rzecz trzeba niestety płacić,Kuro kosztowal ponad 10000zł ale sprzęt wymiata ...

Do góry
#5451928 - 09/07/2012 19:13 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Sabelius]
Don Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2002
Postów: 1748
Skąd: Kielce
Originally Posted By: [T
-error]

A tak na marginesie, skoro te Plazmy, są takie zaje i są takie tanie, to czemu tak słabo się sprzedają. Nie mówcie, że to wszystko przez marketing szeptany (bo dużo prądu, bo to bo tamto)


[T]-error, to pytanie jest najczęstsze... ale już pisałem o tym wyżej... w sklepie masz bardzo jasno, najczęściej światło jarzeniowe, jak wchodzisz i widzisz rząd oczojebnego obrazu - z telewizorów ustawionych na max kontrastu w trybach dynamicznych to tego nie zauważasz, bo wszystkie wyglądają normalnie, odpowiednia jaskrawość (adekwatna do pomieszczenia), ale to nie jest normalne oświetlenie, w domu jakbyś tak ustawił to by Ci oczy wypaliło - podkręć kontrast na max i sprawdź sam
plazma nigdy nie zaświeci tak jaskrawo jak LED, w sklepie banalnie łatwo można poznać je od razu, wyglądają szaro buro, dopiero maksymalny kontrast w sklepie okazuje się "normalny"... w domu pewnie by wyszło że mniej niż 50% wystarczy
tak czy siak to jest normalne, wzrok przyzwyczaja się do warunków pomieszczenia, w takich warunkach sklepowych nic poza jaskrawością nie da się ocenić, a w tej konkurencji plazma nie ma najmniejszych szans z LED, do tego z uwagi na konstrukcje filtra brak czerni, to LED mimo że ma szarą czerń w nocy i nierówne podświetlenie wygląda jakby miał smolistą czerń a plazma jest szara smile
pisałem o tym już wyżej, ale nikt oczywiście nie zwraca na to uwagi crazy

Originally Posted By: Sabelius
Panasonic dopiero jak został podkręcony na maxa tj. żarł 400W był w stanie zbliżyć się obrazu Leda.

Suma sumarum wziałem Sharpa mimo, że był droższy od Panasia. Dlatego też im dłużej czytam wypowiedzi plasmo-panasonico-maniaków coraz bardziej mam wrażenie, że to właśnie Wy staracie się napędzać sprzedaż plazm.

Do góry
#5451931 - 09/07/2012 19:17 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: wsadzecigłowedopralki]
Don Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2002
Postów: 1748
Skąd: Kielce
Originally Posted By: wsadzecigłowedopralki
Pioneer Lx5090 i tyle w temacie

Panasonic już w poprzedniej serii vt30 przeskoczył Pioneera (rozdzielczość dynamiczna, brak juddera w 24p), choć Pioneer po tylu latach nadal nie został pobity pod względem czerni smile

Do góry
#5451939 - 09/07/2012 19:25 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Conrad]
Don Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2002
Postów: 1748
Skąd: Kielce
Originally Posted By: Conrad
Originally Posted By: Don
Żeby nie było, ja plazmy już nie mam, mój stary Panasonic stoi u rodziców, teraz mam full leda na matrycy IPS z local dimming, z którego jestem bardzo zadowolony cool
Kontrast nawet wyższy niż w plaźmie, choć brakuje ciut tej naturalności obrazu.


I wszystko jasne! laugh Największy zwolennik plazm już wcześniej przejrzał na oczy i cichaczem kupił dokładnie to co polecałem od samego początku: LEDa na IPS. piwo

Zaraz zaraz, IPS na local dimming - to nie jest zwykły krawędziowy LED. Poza tym wcale nie ma lepszych kolorów od plazmy (obydwa tv po kalibracji).
Te IPS Panasonica, co były (do niedawna :D) lepsze od topowej plazmy, wciąga nosem.
LEDa w ogóle nie rozważałem, z uwagi na kosmiczne ceny (jakość/cena), trafiła się jednak okazja zakupu z delikatnie obitym rogiem za 60% ceny, mimo to miałem nadal poważny dylemat tongue

Do góry
#5452077 - 09/07/2012 22:04 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: [T]-error]
Warren Offline
Dr. Watson

Meldunek: 18/01/2005
Postów: 136775
Skąd: Warszawa-WH
Originally Posted By: [T
-error]Kondziu widzę trzyma formę smile

A tak na marginesie, skoro te Plazmy, są takie zaje i są takie tanie, to czemu tak słabo się sprzedają. Nie mówcie, że to wszystko przez marketing szeptany (bo dużo prądu, bo to bo tamto)

wszyscy producencie robią ledy i lcd bo produkcja ich jest mega tania
a kolega Conrad jest takim właśnie wyznawcą led i lcd
w dodatku niewidomym
ja nikogo nie namawiam ale proponuje iść do profeslonalistów z dziedziny tv
tam cały czas wiszą plazmy pioneera
BEZ ODBIORU

Do góry
#5453432 - 11/07/2012 00:46 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Don]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: Don
pisałem o tym już wyżej, ale nikt oczywiście nie zwraca na to uwagi crazy


Kolejna wymówka, teraz obraz jest kiepski w sklepie ale w domu ma być zajebisty. Problem w tym, że testowałem plazmę w domu i równie chuj*w* wygląda obraz. Ile jeszcze wymówek/sztuczek znacie aby wcisnąć ludziom plazmowy badziew? cool

Tobie się szczególnie dziwię bo sam uciekłeś w stronę porządnego LEDa w technologii IPS. toast

Originally Posted By: Don
Poza tym wcale nie ma lepszych kolorów od plazmy


Że co??? Wystarczy ponownie porównać dwa telewizory tej samej firmy, Panasonic, by zobaczyć że ten IPS dużo lepiej wypada także pod względem kolorów. Może światło w sklepie znów przeszkadzało?

Originally Posted By: Don
Te IPS Panasonica, co były (do niedawna :D) lepsze od topowej plazmy, wciąga nosem.


To jaki masz ten IPS bo mnie zaciekawiłeś?

Do góry
#5453444 - 11/07/2012 00:55 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Warren]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: Biczu
wszyscy producencie robią ledy i lcd bo produkcja ich jest mega tania
a kolega Conrad jest takim właśnie wyznawcą led i lcd
w dodatku niewidomym
ja nikogo nie namawiam ale proponuje iść do profeslonalistów z dziedziny tv
tam cały czas wiszą plazmy pioneera
BEZ ODBIORU


Mega tania? Przed chwilą pisaliście, że są droższe?

Jestem jedynie wyznawcą dobrego obrazu, jak najlepszego. A że technologia poszła mocno do przodu i dzisiaj porządny LED miażdży każdą plazmę to już nie moja wina. Szczerze nie obchodzi mnie ani producent, ani rodzaj panelu, tylko dobry obraz chcę mieć.

Iść do takich "profesjonalistów" jak Ty? cool Wybacz, ale to jest telewizor a nie prom kosmiczny. Nie potrzebuję "profesjonalistów". Jak kupuję lodówkę, komputer czy telefon komórkowy albo nawet samochód to też nie muszę szukać wyroczni...

Do góry
#5453456 - 11/07/2012 01:04 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Warren Offline
Dr. Watson

Meldunek: 18/01/2005
Postów: 136775
Skąd: Warszawa-WH
PRODUKCJA jest mega tania
JAKOŚC jest badziewna
wiesz jaki jest realny koszt wyprodukowania matrycy led55 cali z elektroniką? 400 dolców
a naród ślepy i płaci za es8000 10 koła
i dlatego tak zależy producentom żeby to sprzedawać
niewidomi/celebryci/ i ci którym żony wybierają tv pod względem wyglądu czyli traktują go jako MEBEL kupują ledy i lcd
i zostań w swoim błogim stanie szarej czerni i mega kolorów jebiących po oczach wink
pozdrawiam

Do góry
#5453461 - 11/07/2012 01:08 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Warren Offline
Dr. Watson

Meldunek: 18/01/2005
Postów: 136775
Skąd: Warszawa-WH
a jak posiadasz sharpa830 to pochwal się ile trwa czas jak zmieniasz program z 1 na 2 uzywając tunera z tv wink

Do góry
#5453477 - 11/07/2012 01:18 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Mam bardzo dobrą czerń na swoim telewizorze, tak więc pudło. smile No i trochę śmieszne, że nic oprócz czerni nie przychodzi Ci na myśl.

W sumie plazma jest jedynie fajna jak się na nią patrzy i się widzi tylko czerń. Najlepiej przy wyłączonym telewizorze. wink Bo jak się włączy to średniowiecze jest...

A teraz powiedz nam jaki Twój magnetowid VHS jest mega-super i jak rozwala DVD i Bluray jakością obrazu. grin

Ten Sharp jest bardzo fajny (nie mój - kupiłem w prezencie), piękny ekran, super w użyciu. Co do zmieniania kanałów z 1 na 2 używając tunera to niestety Ci nie pomogę, tylko z satelity idzie obraz po HDMI... anteny drutowej na dachu nie ma.

Do góry
#5453501 - 11/07/2012 01:37 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Warren Offline
Dr. Watson

Meldunek: 18/01/2005
Postów: 136775
Skąd: Warszawa-WH
z 6 sekund poczekasz
wink
twoja sprawa co masz i co widzisz
ale widząc czerń w 830 poprostu się ośmieszasz, więc albo masz duża wadę wzroku, albo widzisz co chcesz widzieć.....

Do góry
#5453507 - 11/07/2012 01:44 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Warren Offline
Dr. Watson

Meldunek: 18/01/2005
Postów: 136775
Skąd: Warszawa-WH
cyfrowe dodawanie kaltek w tym modelu spisuje się fatalnie
obraz jest MĘTNY
ale ty masz satelejte i hdmi więc wszysko hula bo jest najnowszą technologią wink

Do góry
#5453529 - 11/07/2012 02:05 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Conrad]
Don Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2002
Postów: 1748
Skąd: Kielce
Originally Posted By: Conrad

To jaki masz ten IPS bo mnie zaciekawiłeś?

LG LX9500

Originally Posted By: Conrad
Mam bardzo dobrą czerń na swoim telewizorze, tak więc pudło. smile

Masz przyzwoitą czerń jak na LED, na poziomie mojej starej plazmy sprzed 5 lat, która stoi teraz u rodziców cool
Na pewno też nie idealnie podświetloną, czyli mniejsze lub większe chmurki. To standard w tych wypasionych LED krawędziowych, również tych najdroższych. Wstyd bo każda, nawet najtańsza plazma za 1300zł idealnie równo świeci.
A czerń to nie tylko czarny ekran, to głębia obrazu i kolorów, kontrast (nie mylić z jaskrawością ekranu) czyli rozpiętość dynamiki obrazu. Pokazywałem obrazki, wystarczy spojrzeć na złoty posąg smile

Dla mnie szkoda już czasu na dziecinne przepychanki i przekonywanie co jest lepsze, PC czy konsola. Zawsze historia zatacza koło, co jakiś czas na jednym lub drugim forum znajduje się taki ekspert odkrywający hamerykę, że LED o niebo lepiej wygląda od plazmy i znowu to samo tłumaczenie jak krowie na granicy dlaczego tak jest w sklepie, on i tak wie lepiej smile
Jedno tylko trzeba przyznać, w trudnych warunkach, dużo światła naprzeciw tv, lub słońce w pokoju - rację bytu ma tylko matowy LCD, typu Sharp LE830 lub niektóre Sony (też mają ekstra filtr), ale to nie są idealne warunki do przyjemnego oglądania.

Do góry
#5453823 - 11/07/2012 07:18 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Warren]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: Biczu
ale widząc czerń w 830 poprostu się ośmieszasz, więc albo masz duża wadę wzroku, albo widzisz co chcesz widzieć.....


Bardzo dobrą ma czerń. Ale co Ty możesz wiedzieć... Nawet Twój kompan od plazm podaje, że jest ona na identycznym poziomie co jego plazma (zanim zamienił ją na... LEDa). Czyli co, poprzednie plazmy nie miały czerni? grin

Cały czas czekam aż doradzisz by kupić także magnetowid VHS. cool

Do góry
#5453825 - 11/07/2012 07:35 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Don]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: Don
LG LX9500


Muszę się przyjrzeć temu modelowi, w ogóle LE prezentuje się bardzo dobrze jeśli chodzi o te "topowe" modele.

Originally Posted By: Don
Masz przyzwoitą czerń jak na LED


Mam przyzwoitą czerń i wcale nie narzekam. Nie potrzebuję lepszej, a na pewno nie kosztem spieprzenia całego obrazu aby wyglądał jak plazmowe badziewie. I co wtedy? Będę siedział i mówił "oooo fajny czarny" jak cała reszta obrazu będzie do bani? Poza tym tak jak wspomniałem, mam bardzo dobrą czerń... tylko Ty się doszukujesz tu nieistniejących problemów.

Originally Posted By: Don
Na pewno też nie idealnie podświetloną, czyli mniejsze lub większe chmurki.To standard w tych wypasionych LED krawędziowych, również tych najdroższych. Wstyd bo każda, nawet najtańsza plazma za 1300zł idealnie równo świeci.


No właśnie nie, obraz się pięknie reguluje, nie pamiętam jaki to model u mnie stoi (?8000) ale przy ciemnych scenach mam idealną czerń, w niczym nie ustępującą innym telewizorom które widziałem.

Do góry
#5453826 - 11/07/2012 07:37 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Don]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: Don
Dla mnie szkoda już czasu na dziecinne przepychanki i przekonywanie co jest lepsze, PC czy konsola. Zawsze historia zatacza koło, co jakiś czas na jednym lub drugim forum znajduje się taki ekspert odkrywający hamerykę, że LED o niebo lepiej wygląda od plazmy i znowu to samo tłumaczenie jak krowie na granicy dlaczego tak jest w sklepie, on i tak wie lepiej smile


A dla mnie szkoda czasu na słuchanie 1.000.001 wymówek dlaczego ta plazma jest taka kiepska (ciągle coś nie pasuje jej) ale jaka ona będzie super dopiero jak ją kupię smile ... i to nawet nie wtedy tylko po iluś tam tygodniach czy miesiącach (chyba jak już się poddam i po prostu przyzwyczaję że zostałem z tym badziewiem i tak już musi być).

To tak jak byśmy rozmawiali o samochodach i Ty byś ciągle wrzucał że Fiat 126p jest rewelacyjny, że nic się z nim nie równa, itd. Ok, możesz być fanem tego niszowego samochodu i uważać go za coś lepszego niż to co oferują obecnie we wszystkich salonach samochodowych wszystkich marek, ale zrozum że niektórych nie interesuje stary złom i przestarzała technologia, która od dawna jest na aucie.

Zresztą nie tylko ja doszedłem do tego wniosku. Sabelius to samo zauważył gdy porównywał te dwa rodzaje sprzętów w sklepie i wniosek był OCZYWISTY (i przestańcie już kręcić, że "warunki były niesprzyjające"). Ja jeszcze to testowałem w domowych, idealnych warunkach. I dalej ta plazma była badziewiem.

Do góry
#5454261 - 11/07/2012 20:39 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Warren Offline
Dr. Watson

Meldunek: 18/01/2005
Postów: 136775
Skąd: Warszawa-WH

Do góry
#5454317 - 11/07/2012 21:28 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Conrad]
Don Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2002
Postów: 1748
Skąd: Kielce
Originally Posted By: Conrad

To tak jak byśmy rozmawiali o samochodach i Ty byś ciągle wrzucał że Fiat 126p jest rewelacyjny, że nic się z nim nie równa, itd. Ok, możesz być fanem tego niszowego samochodu i uważać go za coś lepszego niż to co oferują obecnie we wszystkich salonach samochodowych wszystkich marek, ale zrozum że niektórych nie interesuje stary złom i przestarzała technologia, która od dawna jest na aucie.

Złe porównanie. Ja piszę o luksusowym Mercedesie klasy S z tuningiem Koeniga, z 1000-konnym silnikiem i obniżonym zawieszeniem. Wygląda klasycznie z zewnątrz ale daleko w tyle zostawia Alfa Romeeo, oświetlone neonami. Oczywiście nie na wertepach, czyli w warunkach sklepowych.
Plazma jest dla kinomaniaków tym czym czym audiofilski sprzęt grający dla melomanów. Nie dla melomanów w dresach, dla których jakość dźwięku oznacza dźwięk giętej blachy w ich Beemkach. Plazma nie zrobi pierwszego wrażenia jak LED, po prostu wygląda naturalnie i nie ma paskudnych wad w obrazie jakimi częstują w większości LEDy, ma więcej wad natury użytkowej, ale coś za coś.

Do góry
#5454610 - 12/07/2012 00:54 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Don]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: Don
Ja piszę o luksusowym Mercedesie klasy S z tuningiem Koeniga


Jeśli chodzi o tego LG LEDa na IPS co kupiłeś aby pozbyć się plazmy to się zgadzam. toast

Potrzebuję kupić jakiś odtwarzacz DVD ale skoro już kupować to wziąłbym Bluray'a jakiegoś. Co polecacie z tych bardziej "kompaktowych? Dobry jest Samsung BD-ES5000? Sony też widziałem że ma jakiś o małych gabarytach BDP-S185...

Do góry
Strona 17 z 25 < 1 2 ... 15 16 17 18 19 ... 24 25 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (VVega), 3185 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582320 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 05/05/2024 14:25