Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Opcje tematu
#475634 - 03/01/2006 14:10 Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Innsbruck
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
Ammann chyba był za Hoellim jeszcze , ale on jest chyba[?] w 15, wiec poskacze jutro.

Głupio wyszło, bo Kamil skoczył jak skoczył. W cięzkim szoku jestem, co by nie mówic. No a przyjdzie mu sie mierzyc z Uhrmannem. Na koniec pierwszej serii pojedynek Ahonen - Janda. No niesłabo.

Ale moim zdaniem Ahonen dochodzi wyraznie do formy, jest coraz lepszy. Ostatni konkurs powinien wygrac moim zdaniem, ale skrzywdzono go notami. Teraz chyba spokojnie rozprawi sie z Kubą.

No i będzie chyba 4 triumf Janka w TCS.

Do góry
Bonus: Unibet
#475635 - 03/01/2006 14:18 Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Innsbruck
phaser Offline
addict

Meldunek: 05/12/2004
Postów: 688
Quote:

Ammann chyba był za Hoellim jeszcze , ale on jest chyba[?] w 15, wiec poskacze jutro.






no wlasnie zagralem amman - hoelwart, obaj poza 50 hoelwart wyzej, jak to prpf rozsadzi?

Do góry
#475636 - 03/01/2006 14:34 Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Innsbruck
Rafik 25 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/09/2005
Postów: 13934
Skąd: Klazienaveen
Quote:

Quote:

Ammann chyba był za Hoellim jeszcze , ale on jest chyba[?] w 15, wiec poskacze jutro.






no wlasnie zagralem amman - hoelwart, obaj poza 50 hoelwart wyzej, jak to prpf rozsadzi?




Przecież Ammann ma zapewniony udział w konkursie(jest w 15 ogólnej klasyfikacji). Jak rozstrzygnie - oczywiście na swoją korzyśc czyli zwrot. Buki robią nas w ciula bo jeśli możesz(musisz) obstawiac przed kwalami(przecież liczą się do turnieju) to Ammann jest lepszy od Martina.

Do góry
#475637 - 03/01/2006 15:12 Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Innsbruck
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
Stoch-Uhrmann

1,45 ze Stoch nie wejdzie do TOP30.

Do góry
#475638 - 03/01/2006 15:27 Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Innsbruck
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Quote:

Stoch-Uhrmann

1,45 ze Stoch nie wejdzie do TOP30.



Romuś tak naprawdę to teraz się nie popisałeś - za taki kurs nigdy
PS. Musisz powęszyć coś inego - może Janda poza 30

Do góry
#475639 - 03/01/2006 15:35 Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Innsbruck
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
seb ale ja nie napisalem ze to gram tylko ze BAW wystawil takie cuś jak to u Ciebie mawiają...:)

dla mnie też po takim kursie nie do grania

a co do jandy to top3 1,45 (ten sam kursik)

Do góry
#475640 - 03/01/2006 20:13 Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Innsbruck
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Bardzo ciekawy ten dzisiejszy dzień w Innsbrucku.

Pojechał do domu Małysz i nagle wbrew wszelkim znakom na niebie i ziemi okazało się, że ma kto skakać w biało-czerwonych barwach.
Mamy 4 Polaków w konkursie i jest to na pewno spory sukces naszej ekipy. Tak naprawdę cała czwórka spisała się dzisiaj dobrze i aż samo na myśl nasuwa się skojarzenie z Adasiem i jego wyjazdem. Czyżby podziałało ono na naszych skoczków aż tak mobilizująco czy jest to jedynie czysty przypadek a jutro wszystko wróci do normy? Bardzo ciężko wyrokować...

Kamil Stoch zadzwiwił dzisiaj swoim skokiem całe środowisko skoków narciarskich. Oglądając na żywo kwalifikacje nie zauważyłem aby miał on jakieś specjalnie sprzyjające warunki, raczej skakał w warunkach podobnych do całej stawki tak więc jego skok nie wydaje się być dziełem przypadku. Tak więc widać, że nie na darmo mówi się, że jest on największym talentem wśród młodego pokolenia polskich skoczków. Dzisiaj dał temu bardzo wyraźny dowód a czy jutro potwierdzi swoje aspiracje zależy już tylko i wyłącznie od niego, a przede wszystkim od jego psychiki. Ja mam co do tego spore obawy i niestety przewiduję, że wcale nie będzie kolorowo a Stoch skoczy tak jak na ogół czyli przeciętnie, by nie powiedzieć kiepsko.
Mimo wszystko ściskam za niego jutro bardzo mocno kciuki i życzę mu jak najlepiej, zresztą tak jak pozostałej trójce.

Oczywiście na pierwszy plan w dniu jutrzejszym wysuwa się pojedynek Jandy i Ahonena, który powinien być ozdobą całego konkursu a preludium tej walki już w 1 serii.
Wyzbyłem się do dnia dzisiejszego wszelkich złudzeń - Janek jest w nieprzeciętnej formie a jutro tak on jak i Janda mają niemal identyczne szanse na wygraną. Szanse obu panów oceniam na 50% i tym razem nie podejmę się wytypowania który z nich będzie lepszy.
Osobiście nie wierzę też aby ktokolwiek poza wspomnianą dwójką mógł włączyć się do walki o zwycięstwo.
Zakłady na zwycięstwo Ahonena i Jandy dają nam "pseudowaluebeta" i są napewno warte przemyślenia. Ja jestem coraz bliżej postawienia takiego zakładu, oczywiście po uprzednim wyszperaniu najlepszych oferowanych kursów.

Co do reszty to właśnie zagłębiam się w lekturę ofert bukmacherów i mam nadzieję coś ciekawego wyszperać...

Do góry
#475641 - 03/01/2006 20:59 Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Innsbruck
Irek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/03/2003
Postów: 5627
Skąd: Chrzanów
Zauważyłem w Bet-at-home takie zdarzenie:
Kto uzyska lepsze miejsce?
Hautamäki J. 1,70 Ljoekelsöy R. 1,80

Wydaje mi się że Jussi nie startuje, tylko jego brat Matti. I tam zamiast J powinno być M.

Jak to zdarzenie zostanie rozliczone ? Jako zwrot ? Czy jeśli np. wygra Hautamäki to uznają a jeśli wygra Ljoekelsöy to anulują ?

Do góry
#475642 - 03/01/2006 21:01 Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Innsbruck
Suazo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/05/2005
Postów: 2666
Skąd: Warszawa
Janek moim zdaniem wydaję się być minimalnie lepszy od Jandy, jednak już kilka razy w tym sezonie, mimo iż miał dłuższe łączne odległości przegrywał znacznie z Czechem notami... Dla mnie jest to trochę niesmaczne bo trzeba przyznać, iż Jakub w locie rzeczywiście nie ma sobie równych, ale przy lądowaniu nie raz odjechała mu narta, bądź przy odjeździe był lekko wybity z równowagi i "niedociągał" do końca telemarku, a mimo to notorycznie dostaje 19,5. Do Janka natomiast została przyczepiona łatka, że markuje telemark i to prawda czasem improwizuje, ale gdy wyląduje poprawnie i tak nie masz szans by otrzymał noty zbliżone do Jandy... Te ułamki mogą jutro zadecydować i sprawa jest otwarta... Postawiłbym na Janka, ale Jakub notami może podgonić te 2/3 metry.
Oczywiście całkowicie popieram, że ta dwójka powinna być poza konkurencją.
Poczekam jeszcze do jutra, zobaczymy co zaoferuje nam niezawodny toto-syfek

Do góry
#475643 - 03/01/2006 21:57 Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Innsbruck
teges6 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/04/2003
Postów: 3081
Skąd: Legnica
Hautameki - Ljoekelsöy 1 1.7 5/10

Znowu z bardzo ubogiej oferty bet24 udało mi się tylko coś takiego rozsądnego wybrać. Mati jak wiemy łapie forme gdzies dopiero od połowy PŚ, w tym sezonie jak widzimy złapał ją znacznie wczesniej (wszyscy wiemy dlaczego i co jest za nie całe 40 dni w Turynie). Norweg też spisuje się nie najgorzej ale jeszcze nie jest tak regularny jak zaczął od kilku konkursów być Fin. Ze względu na regularność w oddawaniu skoków zdecydowałem się dać na Fina. Jak treningi i kwale pokazały oddawał bardzo dobre, równe skoki i plasował sie zawsze w czołówce, czego nie mozna powiedziec o Norwegu. Ogólnie typ wyrównany ale dla mnie dużo większe szanse ma Fin.

Do góry
#475644 - 03/01/2006 22:12 Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Innsbruck
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Simon Ammann - Daiki Ito @1.85 4/10

Simon wydaje się być w dobrej formie. Od początku TCS skacze naprawdę dobrze, a jego rezultaty pozwalają mu na zajmowanie z reguły 10-15 pozycji.
Dzisiejszy skok kwalifikacyjny potraktowałbym raczej jako wypadek przy pracy niż jakiś nagły odwrót formy i sądzę, ze jutro Ammann spiszę się tak jak dotychczas w Turnieju.
Z kolei Ito radzi sobie na Bergisel fantastycznie. Ten zawodnik jest przykładem doskonałego lotniarza, który nie ma piorunującego odbicia ale za to genialnie potrafi wykorzystywac noszenie i właśnie ta bardzo specyficzna skocznia w Innsbrucku wyjątkowo temu sprzyja. Dzisiaj oddał 3 bardzo dobre skoki i w dniu jutrzejszym powinien o te 3-4 metry wylądować przed Ammannem.


Andreas Kuettel - Roar Ljokelsoey - @1.75 5/10

Szwajcar odddał w tym turnieju tylko jeden słaby skok, który niejako na dzień dobry odebrał mu możliwość walki o te najwyższe laury w TCS. Wszyscy jednak chyba doskonale wiemy czym był ów skok spowodowany. Pozostałe 3 skoki turniejowe najwyższej klasy światowej potweirdzają, że Kuettel znajduje się w doskonałej dyspozycji.
Ljokelsoey na chwilę obecną również dobrze skacze ale moim zdaniem sporo mu do Kuettela brakuje. W dniu jutrzejszym powinien byc przynajmniej o te kilka punktów za Szwajcarem, o którym śmiało można powiedzieć, że znajduje się w świetnej formie.


Thomas Morgenstern - Dmitri Vassiliev @2.10 3.5/10

O Morgensternie w ostatnich dniach pisałem już naprawdę bardzo dużo i w związku z tym dzisiaj sobie odpuszczę. Po jego skokach widać zresztą jak na dłoni, że forma została w Turcji i pojedyncze skoki niczego tutaj nie zmieniają.
Dmitri powraca do skakania w wielkim stylu. Jego skoki sa naprawdę bardzo dobre. Przypomina się TCS sprzed kilku lat, kiedy to Rosjanin prezentował bardzo podobną formę. Wszyscy chyba wiedzą co potem się stało... I nie będe tutaj wnikał jak jest obecnie, czy Vassiliev skacze bo jest w dobrej formie czy skacze bo coś mu w tym pomaga. GRając u bukó na to się nie patrzy a jak go nawet za miesiąc zdyskwalifikują to przecież kasy mi nie cofną. Mimo wszystko mam nadzieję, że Rosjanin gra fair, a tak czy inaczej to jutro powinien puknąć Morgensterna...


Anders Bardal /brak kwalifikacji do 2-giej serii/ @3.40 3/10

Pierwsza para jutrzejszego konkursu Bardal - Mateja. Szanse w tym pojedynku oceniam 50-50. Norweg nie jest jakimś wybitnym skoczkiem a nasz Robert potrafi mieć przebłyski. a nawet i bez takiego przebłysku powalczyć może i ma spore szanse by znaleźć się w 2-giej serii.
Kurs @3.40 uważam za lekkie nieporozumienie...


Janne Ahonen /zwycięstwo/ @2.25 5.5/10
Jakub Janda /zwycięstwo/ @3.00 4.5/10

Tutaj sprawa chyba jasna, w jakiekolwiek inne rozstrzygnięcie nie wierzę...

Do góry
#475645 - 03/01/2006 23:09 Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Innsbruck
arvid Offline
old hand

Meldunek: 03/08/2004
Postów: 916
tomo,
Uważałbym jednak na parę Morgenstern - Vasiliev. Austriak skacze na swoich "śmieciach", dziś oddał 3 równe skoki (120.5 ; 121.5 ; 123.5) , Vasiliev odpowiednio 116.5 ; 118.5 ; 124.5. dlatego tu moim zdaniem lekkim faworytem jest jednak gospodarz i kursy odpowiednio to pokazują.

arvid

Do góry
#475646 - 04/01/2006 07:53 Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Innsbruck
tokara Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 10/03/2005
Postów: 2109
a gdzie moge sprawdzic jak skakali na treningach z gory dzieki

Do góry
#475647 - 04/01/2006 08:24 Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Innsbruck
Macias Offline
veteran

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 1436
Skąd: Szczecin
Quote:

a gdzie moge sprawdzic jak skakali na treningach z gory dzieki




www.skijumping.pl/news.html?pokaz_news=4583

...

W G-Pa przewidywalem i byl dzien Japoński, a dzis... jesli bedzie mgiełka, to... Daiki Ito W TAKICH WARUNKACH moze odskoczyc "bardzo daleko"(zeby nie zapeszac )...

Przedewszystkim dzis Janne pokaze z pewnoscia wyzszosc nad kubusiem z czech... bardzo dobrze, ze sie wczorajwycofal, dzis beda miec porownywalne warunki atmosferyczne.

No i przedewszystkim moj zawodnik: Król Bjoern Einar!!!


P.S.A teraz czas na zabranie sie do euroligi, a potem powrot na uczelnie , na ktorej bede do 16

Takze ogromna prośba z mojej strony: żeby po zakończeniu serii próbnej, 1 serii oraz finałowej podesłać wyniki Polaków, TOP3 oraz Romoerena!

Pozdro!
Pokój
Maciek

Do góry
#475648 - 04/01/2006 08:26 Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Innsbruck
Macias Offline
veteran

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 1436
Skąd: Szczecin
Quote:

Quote:

a gdzie moge sprawdzic jak skakali na treningach z gory dzieki




www.skijumping.pl/news.html?pokaz_news=4583

...

W G-Pa przewidywalem i byl dzien Japoński, a dzis... jesli bedzie mgiełka, to... Daiki Ito W TAKICH WARUNKACH moze odskoczyc "bardzo daleko"(zeby nie zapeszac )...

Przedewszystkim dzis Janne pokaze z pewnoscia wyzszosc nad kubusiem z czech... bardzo dobrze, ze sie wczorajwycofal, dzis beda miec porownywalne warunki atmosferyczne.

No i przedewszystkim moj zawodnik: Król Bjoern Einar!!!


P.S.A teraz czas na zabranie sie do euroligi, a potem powrot na uczelnie , na ktorej bede do 16

Takze ogromna prośba z mojej strony: żeby po zakończeniu serii próbnej, 1 serii oraz finałowej podesłać wyniki Polaków, TOP3 oraz Romoerena!

Pozdro!
Pokój
Maciek




Jak ktos bedzie sledzil na zywo caly "Innsbruck" i bedzie mial mozliwosc podeslania wynikow, to prosze zglosic sie po nr kom an priv.

Sory za powtarzanie posta

Do góry
#475649 - 04/01/2006 08:45 Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Innsbruck
czuczu1910 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/12/2005
Postów: 3734
nie chcialbym narzekac na pary w BAW ale sa az 4 :] no wiec z tych 4 wydumalem 2 :
Romoren-Morgi 1 2,1
Bjern z konkursu na konkurs stabilizuje swoja forme i moim zdanie bedzie niedlugo skoczkiem ktory bedzie rywalizowal z najlepszymi a Morgi skacze slabo i nie wierze w ten jago skok 123,5 ze bedzie go w stanie powtorzyc
Ito-Herr 2 1,72
Wczoraj na qwalach byly wymarzone warunki dla japonczykla gdyz wialo pod narty a jak wiemy on lubi skakac wlasnie w takich warunkach jedyne co mnie martwi to to ze ito chyba w jednym z konkursow zeszlkorocznych wlasnie chyba w Insbrucku skoczyl 2 bardoz ładne i rowne skoki a herr widac ze odzyskuje forme i skacze juz na swoim dosc wysokim poziomie
POZDRO

Do góry
#475650 - 04/01/2006 09:07 Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Innsbruck
tokara Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 10/03/2005
Postów: 2109
czekam na wasze opinie bo kurde musze wygrac i pewnie z 1 para z tego ie wjedzie wiec jak sadzicie jaka:
ahonen-kuteel 1 1.30 ahonen lepsiej skaczacy mysle ze to raczej powinno wejsc


liokesloy-okabe 1 1.30 okabe cos slabo skacze w insbrucku a liokesloy na swojm poziomie

kofler-kasai 1 1.30 kofler swietna forma kasai coraz lepsza ale austryjak u siebie powinien bezproblemowo pokonac japonczyka

romoren-peterka 1 1.35 jestem ciekaw czy norweg nie odwali jakiegos numeru jesli skoczy na swoim normalnym poziomie to pokona peterke a mzoe peetrka nie wjedzie do 30 w parze z inebrigstenem

morgi-bystoel austryjak zaczyna cos skakac ale moze to byl tylko wyskok treningow i kwali ale bystel nadakl slabo hula tylko zeby morgi czegos nie odwalil a tak wogole to bystel moze nie wejsc do 30 bo jest w apzre z hautaekim a do szczesliwej 5 wejdzie pewnie janda ,spaeth-kasai ,herr-okabe,aman-ito,kranjec-benkovic,peterka-ingebrigsten,no moze stoch wiec morgi ktory jestw parze z moellingerem moze powalczycz bystelem

i na podatek :
schwarzenberger-hula 1 w 1 seri

muslalem jeszce o janda-uhrman i m.hautamekki-widhoelzl 1

co o tym sadzicie piszcie chce puscic za 100 i musze wygracze z 350 na czesne na studia do tego dorzucam niemcy-norwegia w bithlonie

Do góry
#475651 - 04/01/2006 09:30 Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Innsbruck
tokara Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 10/03/2005
Postów: 2109
rozwazam teraz typ fetner-sliz 1 1.35 sliz w kazdym treningu za aystryjakiem o 8 metrow w kwalach tylko 2 metry roznicy no ale i tak gorzej poza tym fetner u siebie sliz slaba psycha i jest zadowolony ze awansowal do 50 uwazm ze austryjak powinien pokonac polaka

Do góry
#475652 - 04/01/2006 09:40 Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Innsbruck
LEWY Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/01/2005
Postów: 3033
Skąd: Bydgoszcz
Toto wystawił coś takiego Amman M2 czyli 1--> 1-5 X-->6-12 2--> poza 12 pozycją
Simi w parze skacze z japonczykiem Ito i jesli bedą dogodne warunki to japonczyk powinien sprawic niespodzianke, natomiast jesli nawet nie bedzie dogodnych warunków to czy szwajcar bedzie w stanie oddac 2 dobre skoki ? Myśle, ze nie powinno mu sie to przytrafic. Kurs 2 jaki wystawił toto na to ze Simi bedzie poza czołową 12 jest jak najbardziej warty ryzyka

pozdrawiam

Do góry
#475653 - 04/01/2006 10:04 Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Innsbruck
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Quote:


No i przedewszystkim moj zawodnik: Król Bjoern Einar!!!




Macias - nie ma innego króla nart poza Einarem - ale Ole Bjoerdalenem

Romoren to cwaniak, daje dupy w konkursach jak mało kto

Do góry
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >

Moderator:  Ojro 



Kto jest online
13 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, latajaca_holenderka, Akhu, VVega, Lukasz111, rymoholik, Sony, ElNinho[mmdea], kemp, akagi, pacyfista, 11kera11, alfa), 4426 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582738 Postów

Najwięcej online: 4480 @ 4 minut 47 sekund temu