Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Opcje tematu
#456612 - 16/12/2005 09:03 Re: SNOOKER: Travis Perkins UK Championship 5th - 18th December 2005
klawiatura Offline
enthusiast

Meldunek: 25/11/2004
Postów: 215
Skąd: Szczecin --> Rzeszów
Arcy - Twój typ już się nie sprawdzi.
Generalnie zawiódł mnie nieco Robertson. Miał niezłe strzały, ale chyba jeszcze za dużo ognia ma w głowie. Może powinien Ebdona poprosić o kilkja lekcji ? :)
Tak to jest jak się typuje na podstawie samych liczb. Wczoraj już oglądałem relacje z turnieju i Perry'ego za 2,7 biorę w ciemno. W drugim półfinale Hendry raczej nie da szans Davisowi, a później Perry'emu i gładko zdobędzie kolejny już raz UKC.

Do góry
Bonus: Unibet
#456613 - 16/12/2005 09:33 Re: SNOOKER: Travis Perkins UK Championship 5th - 18th December 2005
Ralph Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 2096
Skąd: Szczecin
Klawiatura!
Mógłbyś napisać coś więcej na temat Perry'ego. W B&W jest za 2,95 i się zastanawiam bo Junhui idzie jak ...no nie będę kończył żeby się nie zrymowało. A może masz jakąś awersję do chińczyka?

Pozdr

Do góry
#456614 - 16/12/2005 09:34 Re: SNOOKER: Travis Perkins UK Championship 5th - 18th December 2005
wasp Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 05/07/2005
Postów: 2428
Skąd: krakow
witam.J a natomiast dzisiaj obstawiam...DAVIS'A wiem ze to graniczy z cudem, jednak uwazam ze ma szanse na final.Steve potrafi wyprowadzic z rownowagi kazdego swoja "nudna" , ale jakze skuteczna gra.Wychodzi z zalozenia , nie wazne w jakim stylu , wazne wygrac!!!Hendry to najwyzsza klasa swiatowa, jednak gdy nie ma "ciaglosci' grania odnosze wrazenie ze jest ...znuzony snookerem i w tym upatruje szansy Davis'a.Natomiast Ding mysle ze szybko upora sie z Perrym i nie widze wiekszych szans na niespodzianke w tym pojedynku.To tylko moje zdanie , a jak bedzie okaze sie.Pozdrawiam serdecznie i zycze powodzenia wszystkim.

Do góry
#456615 - 16/12/2005 11:06 Re: SNOOKER: Travis Perkins UK Championship 5th - 18th December 2005
ARCYFAZA Offline
enthusiast

Meldunek: 15/08/2005
Postów: 208
W zasadzie do meczu Dinga i Perry`ego jeszcze jeden dzień, więc się wstrzymam z oceną. Dzisiaj jest raczej średni do obstawiania mecz, więc zagram sobie Davis`a 2.5/10, kurs przeszło 4. Szansy upatruję w tym głównie, że Hendry jest w stanie przegrać z każdym, a obawiam się tego że Szkot właśnie bardzo nie będzie chciał przegrać z Davis`em, jako że są dawnymi przeciwnikami. Jeszcze jedno, gdy Davis tracił w półfinale 5(?) partii z rzędu powiedziałem sobie, że nie postawię już na niego, bo jak opuści go koncentracja i pewność siebie to jest już pozamiatane. Ale cóż pożyjemy zobaczymy, jak dla mnie szanse całkiem duże, więc mała stawka nikogo nie zbawi. W zasadzie po wczorajszej wygranej Bingham`a zapewniłbym sobie mega zysk na tym turnieju i planowałem półfinały już sobie odpuścić, ale, wiadomo 9-8 i gramy dalej.

Do góry
#456616 - 16/12/2005 11:15 Re: SNOOKER: Travis Perkins UK Championship 5th - 18th December 2005
klawiatura Offline
enthusiast

Meldunek: 25/11/2004
Postów: 215
Skąd: Szczecin --> Rzeszów
Quote:

Klawiatura!
Mógłbyś napisać coś więcej na temat Perry'ego. W B&W jest za 2,95 i się zastanawiam bo Junhui idzie jak ...no nie będę kończył żeby się nie zrymowało. A może masz jakąś awersję do chińczyka?

Pozdr




Witam
Awersji do Dingusia nie mam, wręcz przeciwnie. Lubię go, szczególnie po tamtym sezonie, w którym przyniósł mi całkiem spore profity. Jednak twierdzę, że z Perrym będzie miał dużo trudniej. Przyczyn jest kilka. Otóż Ding, wg mnie, nie potrafi tak budować brejków jak Perry. Nie patrzy daleko w przyszłośc, jedynie na najbliższe uderzenie. W grze z Robertsonem miał mnóstwo pozycji do gry, które zostawiał mu Australijczyk po swoich błędach. I nie zawsze potrafił z nich skorzystać. Nawet w ostatnim frejmie miał bodaj 2 podejścia po sporych błędach Neilla.
Z kolei Perry prezentuje chyba jednak bardziej przeze mnie lubianą formę snookera, czyli więcej taktyki niż szalonej gry. (Tu ukłony dla niezbyt lubianego Ebdona ). W meczu z Binghamem (który z kolei przypomina mi Shreka) pokazał się z bardzo dobrej strony w tym temacie. Nie napala się na grę, spokojnie kalkuluje wszystkie za i przeciw. Do tego potrafi zbudować ładne podejście, nieźle kontroluje białą bilę. No i zaimponował mi ostatni frejm wczorajszego meczu w jego wykonaniu. Pokazał (również w meczu z Kingiem), że psychika to jego mocna strona.
W meczu tym Ding zapewne nie będzie miał tylu łatwych pozycji spowodowanych błędami rywala. Do tego w kilku zagraniach pokazał, że ciężko mu się odstawiać z trudnych bil, a takich pewnie będzie sporo. No i jeszcze cała kolonia skośnookich kibiców. Okaże się, czy jest wytrzymały psychicznie. Bo półfinał to już najlepsze osiągnięcie Dinga, ale czy zdoła ten ciężar unieść i awansować do wielkiego finału jednej z najbardziej prestiżowych imprez? Mi się to nie widzi.

W drugim meczu raczej nie widzę szans dla Davisa. Dla Hendryego wielką motywacją będzie 1 miejsce w rankingu, o które walczy już sporo czasu. Może nie gładko, ale jednak zdecydowanie pokona starszego mistrza niż on sam.

Pozdrawiam
Maciek

Do góry
#456617 - 16/12/2005 13:02 Re: SNOOKER: Travis Perkins UK Championship 5th - 18th December 2005
ARCYFAZA Offline
enthusiast

Meldunek: 15/08/2005
Postów: 208
Klawiatura mądrze pisze, więc go słuchajcie. Ja wczoraj widziałem tylko sesję popołudniową. I z meczy Perry`ego tylko fragment z Kingiem, więc trudno mi coś konkretnego na temat tego zawodnika napisać. Ale co do tezy że Chińczyk wygrał głównie dlatego, że Australijczyk zostawiał mu łatwy stół, choć i tak nie zawsze wykorzystywał sytuację muszę się zgodzić. W opozycji do solidnej, rzemieślniczej, taktycznej i spokojnej gry Perry`ego, jest raczej na gorszej pozycji startowej.

Do góry
#456618 - 16/12/2005 13:13 Re: SNOOKER: Travis Perkins UK Championship 5th - 18th December 2005
wasp Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 05/07/2005
Postów: 2428
Skąd: krakow
Panowie , jestem troszke odmiennego zdania.Mysle ze gra sie tak jak ...przecownik pozwala, a ze Robertson na duzo pozwolil Dingowi, to chinczyk nie musial pokazac calego swojego kunsztu.Mysle ze mial wszystko pod kontrola, a co sie tyczy presji to mysle ze mial Ding duzo wieksza w ...chinach grajac w finale (wygranym) z Hendym, cale chiny oczekiwaly zwyciestwa !!!Mysle wiec ze zwyciesca pojedynku Ding - Perry bedzie chinczyk.To oczywiscie tylko moje zdanie .Pozdrawiam

Do góry
#456619 - 16/12/2005 13:28 Re: SNOOKER: Travis Perkins UK Championship 5th - 18th December 2005
klawiatura Offline
enthusiast

Meldunek: 25/11/2004
Postów: 215
Skąd: Szczecin --> Rzeszów
Wasp - oczywiście, przeciwnik na ile pozwoli na tyle grasz. Ale jak przeciwnik nie pozwoli to nie pograsz. Cała fizlozfia snookera, który jednak opiera się tylko i wyłącznie na błędach. Moim i jak widać Arcyfazy zdaniem Perry mu nie pozwoli pograć. A z tym zwycięstwem (oczywiście z całym szacunkiem dla Dinga) krążą już liczne pogłoski . Z drugiej strony chyba jednak kurs na Chińczyka zbyt niski aby go grać. Tak jak na Hendry'ego, którego pomimo tego, że jest w moich oczach pewniakiem, nie zagram ze względu na kurs.

Arcyfaza, Wasp - Pozdrawiam i życzę udanego weekendu.
Maciek

PS: do poniedziałku nie będę miał dostępu do internetu więc to są moje ostatnie słowa o UK Championship.

Do góry
#456620 - 16/12/2005 13:32 Re: SNOOKER: Travis Perkins UK Championship 5th - 18th December 2005
ARCYFAZA Offline
enthusiast

Meldunek: 15/08/2005
Postów: 208
Maciek, może jeszcze zajżysz:

Jakie pogłoski???

Do góry
#456621 - 16/12/2005 13:39 Re: SNOOKER: Travis Perkins UK Championship 5th - 18th December 2005
klawiatura Offline
enthusiast

Meldunek: 25/11/2004
Postów: 215
Skąd: Szczecin --> Rzeszów
Hehe, pogłoski w żartobliwym stylu. Bo fakt jest taki że dostał się kuchennymi drzwiami do turnieju głównego rezygnując z kwalifikacji. No i potem poszło mu jak z płatka. Poza tym cała śmietanka snookerowa poleciała tam bardziej z przymusu niż z własnych chęci. No i do tego wszyscy lecieli jednym samolotem do Chin. To co było w samolocie można się domyślać Generalnie - turniej potraktowali z małym przymrużeniem oka.
Fakt, że Ding wygrał wywołał komentarze w stylu "teraz niech pokaże się w Europie" itp itd. No i na końcu Hendry prowadził 4-1 i przegrał 5-9.
Z tym, że sukcesu Dinga w żadnym stopniu nie umniejszam

Pozdrawiam
Maciek

Do góry
#456622 - 16/12/2005 13:43 Re: SNOOKER: Travis Perkins UK Championship 5th - 18th December 2005
wasp Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 05/07/2005
Postów: 2428
Skąd: krakow
Ja tylko pozwole sobie zwrocic uwage , ze Perry przegrywal z Bingham'em 7-8 i we wczesniejszym pojedynku tez chyba szczesliwie uciekl z pod "noza".Ciesze sie ze mozemy miec odmienne zdanie , a w dobrym tonie wymieniac poglady.zatem z pary Ding - Perry niech wygra lepszy! Z szacunkiem wasp.

ps.
rowniez pozdrawiam i u danego weekendu zycze!!!

Do góry
#456623 - 16/12/2005 13:51 Re: SNOOKER: Travis Perkins UK Championship 5th - 18th December 2005
klawiatura Offline
enthusiast

Meldunek: 25/11/2004
Postów: 215
Skąd: Szczecin --> Rzeszów
Co prawda to prawda. Perry ma sporo szczęścia również. Ale moja optymistyczna wersja jast taka - z Kingiem zaczynał od 3-6 (czy 2-6 nawet), z Binghamem już od 7-8 więc z Dingiem wrzuci 2 bieg przy stanie 5-4

Pozdrawiam

Do góry
#456624 - 16/12/2005 16:49 Re: SNOOKER: Travis Perkins UK Championship 5th - 18th December 2005
ARCYFAZA Offline
enthusiast

Meldunek: 15/08/2005
Postów: 208
Maciek:

myślałem że pisałeś o jutrzejszym meczu, źle Cię zrozumiałem.

W meczu Davis`a 7-1 i kurs na Hendry`ego ponad 7. Chciałem kontrować, ale chyba sobię odpuszczę, choć mogą tu być różne cuda-wianki. Zobaczę jeszcze. Jak ma ktoś koncepcję, to słucham.

A o meczu Chińczyka cały czas myślę i w tej chwili nie wiem czy go zagram. A kurs na Dinga minimalnie w dół.

Do góry
#456625 - 16/12/2005 17:59 Re: SNOOKER: Travis Perkins UK Championship 5th - 18th December 2005
grey Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/07/2005
Postów: 4496
7-1 Davis, pewnie malo kto - stop - pewnie nikt nie spodziewal sie takiego rezultatu po pierwszej sesji;
matematyka jest bezwzgledna; Hendry by zagrac w finale moze pozwolic sobie na przegranie 1 frame'a wygrywajac samemu 8. Czy to realne? Jezeli jest ktokolwiek, kto moze tego dokonac, to Hendry jest "tym kims" - ale by tak bylo to:
- warunek latwiejszy: Davis nie moze miec takiego szczescia jak mial do tej pory...
- warunek trudniejszy: Szkot musialby grac tak, jak konczyl pojedynek z Wattana i liczyc na usmiech fortuny, jakim ta obdarzala go w meczu z Williamsem...

czy to mozliwe? wkrotce sie przekonamy...

Do góry
#456626 - 16/12/2005 18:11 Re: SNOOKER: Travis Perkins UK Championship 5th - 18th December 2005
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Będzie to zadanie niezwykle trudne, wymagające ogromnego skupienia i przy okazji sporej dawki szczęścia.
Nie jest to jednak nierealne, obok kursu @11 zaproponowanego przez Sportingbet grzechem byłoby przejść obojętnie.
Za pare(naście) złotówek z pewnością spróbować można.

Do góry
#456627 - 16/12/2005 18:15 Re: SNOOKER: Travis Perkins UK Championship 5th - 18th December 2005
rafal08 Online   karty
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 111012
Skąd: Las Vegas
Quote:

7-1 Davis, pewnie malo kto - stop - pewnie nikt nie spodziewal sie takiego rezultatu po pierwszej sesji;
matematyka jest bezwzgledna; Hendry by zagrac w finale moze pozwolic sobie na przegranie 1 frame'a wygrywajac samemu 8. Czy to realne? Jezeli jest ktokolwiek, kto moze tego dokonac, to Hendry jest "tym kims" - ale by tak bylo to:
- warunek latwiejszy: Davis nie moze miec takiego szczescia jak mial do tej pory...
- warunek trudniejszy: Szkot musialby grac tak, jak konczyl pojedynek z Wattana i liczyc na usmiech fortuny, jakim ta obdarzala go w meczu z Williamsem...

czy to mozliwe? wkrotce sie przekonamy...




Hmmm Grey czyzby maly zakup na LAY

Do góry
#456628 - 16/12/2005 18:21 Re: SNOOKER: Travis Perkins UK Championship 5th - 18th December 2005
grey Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/07/2005
Postów: 4496
Dokladnie tomo, bardzo trudne, co nie znaczy nierealne; ostatnie 4 framy z Watana to byl Hendry z najlepszych swoich lat - wystarczy odnalezc tamta dyspozycje i liczyc na usmiech szczescia;

poza tym, skoro Perry wygral 7 rozgrywek z rzedu, z kims kto wyeliminowal samego O'Sullivana, to dalczego Hendry mialby tego nie powtrorzyc z zawodnikiem pewnie rownie utytulowanym jak on, ale bedacym juz raczej tylko czescia snookerowej historii... chociaz, juz policzono, ze jezeli Davis wygra ten mecz, trafi na 3 pozycje rankingu kroczacego, miejsce, na jakim chyba nie byl juz dlugie lata...

Do góry
#456629 - 16/12/2005 18:23 Re: SNOOKER: Travis Perkins UK Championship 5th - 18th December 2005
grey Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/07/2005
Postów: 4496
Wiatam kolege Rafala
owszem, malutki lay poszedl po 1.08; sadze ze jezeli Hendry doprowadzil do stanu 7-3, 7-4 kursy na Davisa moga skoczyc na 1.5 - 1.6 a wtedy bede kontrowal... oby

Do góry
#456630 - 16/12/2005 18:27 Re: SNOOKER: Travis Perkins UK Championship 5th - 18th December 2005
rafal08 Online   karty
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 111012
Skąd: Las Vegas
Quote:

Wiatam kolege Rafala
owszem, malutki lay poszedl po 1.08; sadze ze jezeli Hendry doprowadzil do stanu 7-3, 7-4 kursy na Davisa moga skoczyc na 1.5 - 1.6 a wtedy bede kontrowal... oby




Sorry,ze tak w temacie
Ja tez pozwolilem sobie na maly zakup,ale juz byl po 1,09.
Mysle,ze moze byc tez dobre granie na framy,ze bedzie wygrywal Hendry kurs ok 1,71.
Pozdrawiam grey.Ostatnio nie siedze po nocy bo dni sa bardzo obfite

Do góry
#456631 - 18/12/2005 13:48 Re: SNOOKER: Travis Perkins UK Championship 5th - 18th December 2005
ARCYFAZA Offline
enthusiast

Meldunek: 15/08/2005
Postów: 208
Widzę lekki zastój w temacie, ale i gier już mało. WASP - pisałeś że Davis graniczy z cudem - ale jak się okazało typ pierwszorzędny, choć druga częś meczu wyraźnie pod dyktando Hendy`ego.

W półfinale Ding gładko. Tego nie grałem, bo jakoś Perry mnie nie przekonywał, a to co pokazał wczoraj było naprawdę miernej jakości.

Dziś finał. Mam na niego dwa scenariusze. W pierwszym chińska maszyna wykorzystuje błędy Davis`a, których on popełnia dość dużo. Wbicia Chińczyka są pewne, dość rzadko myli się na bliskich odległościach. Gorzej z tymi dalszymi i grą odstawną. I tutaj widzę szansę dla Anglika. Skuteczność Dinga w 'long pot`ach' z ćwierćfinału poniżej 30%, w półfinale, też niezbyt rewelacyjnie. Teraz należy tylko odpowiedzieć sobie na pytanie, czy Davis jest w stanie grać skuteczniej i mądrzej od Junhuia? Wg mnie skuteczniej - nie, mądrzej - tak. Czy to wystarczy na zwycięstwo? Myślę, że nie. Powinien wygrać Chińczyk. Mecz zapewne będzie zacięty i nerwowy, zwłaszcza w pierwszej partii i w końcówce. Spotkanie tym razem do 10 wygranych frame`ów, co daję przewagę młodszemu ze snookerzystów. Czy opłaca się grać Dinga? Z jednej strony tak, ja widzę pewne zwycięstwo, z drugiej, Davis sprawił tu już wiele niespodzianek. Z kolei granie Davis`a za 2.6 jest trochę bez sensu. Davis`a gra się gdy jest powyżej 4. Jeśli chodzi o mnie to nie postawię na Ding`a choćby z tego powodu że kibicuję Davis`owi i nie chcę mieć rozdwojenia jaźni przed tv. Jest jeszcze jedna zasada: nie graj finałów. I mimo iż faworyzuję Chińczyka, to dla mnie no bet, a osobiście czekam na niespodziankę.

Do góry
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >

Moderator:  Green Arrow, rafal08 



Kto jest online
10 zarejestrowanych użytkowników (akagi, rymoholik, pacyfista, Sensei, alfa, rafal08, ElNinho[mmdea], kemp, igea23, VVega), 3926 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582134 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49