Strona 1 z 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >
Opcje tematu
#456301 - 02/12/2005 14:52 Narciarstwo alpejskie - Sezon 2005/2006 cz. 1
Ulvgaard Offline
addict

Meldunek: 06/08/2004
Postów: 592
Skąd: domdom
Zauwazyłem, że narciarstwo alpejskie nie cieszy się ostatnio na forum zbyt dużym zainteresowaniem. Mimo wszystko mysle, że może jednak przydac się czasem również taki temacik.

Przed zawodnikami dziś zawody zjazdowe w amerykańskim Beaver Creek (mężczyźni) oraz kanadyjskim Lake Placid (kobiety).
Do tej pory kobiety rozegrały jedynie zawody w Soelden - slalom gigant, natomiast męzczyźni mają już za sobą - slalom gigant z Soelden, oraz na kontynencie amerykańskim - superG i zjazd w Lake Placid, a także superG w Beever Creek.

Zawodniczki brały udział w trzech treningach na trasie zjazdowej, mężczyźni z powodu problemów pogodowych w Beever Creek (które dały się im we znaki tez we wczorajszym super gigancie) zjeżdzali tylko raz, w związku z czym pierwsza 30. startowac będzie w odwróconej kolejności klasyfikacji zjazdowej WC.

Na stronie FIS-SKI -> alpine skiing, znaleźć można wszystkie tego- i zesżłoroczne klasyfikacje, wyniki dotychczasowych startów, a także treningów przed zjazdami.

Pozdrawiam


Edited by tomo (30/12/2005 11:53)

Do góry
Bonus: Unibet
#456302 - 02/12/2005 15:31 Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06
Ulvgaard Offline
addict

Meldunek: 06/08/2004
Postów: 592
Skąd: domdom
Do tego wrzucę może kilka propozycji na dziś z oferty bukmacherów naziemnych:

TOTO MIX:
7536 DORFMEISTER-GOETSCHL KL1 1,70 --- 1,90 1
Dwie doświadczone Austriaczki, co roku plasują się w czołowce zjazdowych klasyfikacji, w treningach Michaela prezentowała się doskonale zajmując odpowiednio 2, 1 i 3 miejsce. Najwyższe miejsce Goetschl to 19. w II treningu, wprawdzie trening pozostaje jedynie treningiem, w sytuacji gdy nie ma raczej innych kryteriów pozwalających ocenić formę zawodniczek,sa to jednak wyniki pozwalające oceniać szanse Dorfmeister nieco wyżej.

7540 MONTILLET-KOSTELIC KL1 1,70 --- 1,90 2
Carole Montillet od kilku sezonów nie potrafi wrócić do swojej mistrzowskiej formy, tegoroczny powinien być przełomowym - to będą już ostatnie igrzyska Francuzki, mimo wszystko nie przypuszczam, zeby jej gwiazda rozbłysła tak jak kiedyś, a już na pewno nie tak szybko, treningi kończyła w okolicach człowej 20. - niezbyt rewelacyjnie.
Janica Kostelic gwiazda narciarstwa alpejskiego, wprawdzie zaczynała od slalomów, ale szybko stała się zaowdniczką bardzo wszechstronną, w zeszłym sezonie ukonczyła klasyfikację zjazdu na pozycji 4-ej. Janica pierwsze dwa treninga chyba jakby odpuściła, w trzecim zajęła już jednak wysokie ósme miejsce.

7547 MANCUSO-CLARK KL1 1,55 --- 2,10 1
para dwóch Amerykanek, zdecydowanie bardziej utytułowana i doświadczona jest Kirsten Clark, wydaje mi się jednak ,że ten sezon bardziej nalezał będzie do młodej (rocznik `84) Julii Mancuso. Clark - w treningach forma bardzo przeciętna (ani razu w czołowej 30.); Mancuso - miejsce 5. w ostatniej próbie.

7524 B.MILLER-RAHLVES KL1 1,60 --- 2,00 2
Miller może być chyba już nieco sfrustrowany pechem w kolejnych startach, prześladującymi go jak sam mówi komisjami antydopingowymi, przepisami FIS, których nie akceptuje, tymczasem jego rodak prezentuje się jak dotąd bardzo dobrze i to on może okazać się najlepszym reprezentantem gospodarzy w Beever Creek.
W tym przypadku tak jak wcałych zreszta zawodach męzczyzn najbardziej jednak obawiam się nadmiernego wpływu okolicznosci pogodowych - Miller, który w pierwszym tegorocznym zjeździe zajął dalekie 22. miejsce będzie stratował wcześniej i w innych warunkach niż reszta czołówki - Rahlves (jeśli się nie mylę) jest rozstawiony zaraz za czołową 30 - za numerem 31 lub 32.

7528 F.STROBL-SVINDAL KL1 1,55 --- 2,10 1
Obaj w świetnej formie na poczatku sezonu olimpijskiego, Svindal to chyba największa dotychczas rewelacja, mimo wszystko jednak to Strobl posiada chyba lepsze umiejętności zjazdowe ,co udowodnił już zresztą w Lake Louise.

StS
759 20:30 Fanchini E. - Lalive C. 1.40 2.40 1
Elena Fanchini to bardzo młoda zwodniczka (1985), która rok temu niespodziewanie sięgnęła po wicemistrzostwo świata w zjeździe, mimo to w zeszłorocznym pucharze świata szło jej nienajlepiej. W treninach przed Lake Louise prezentowała sie jednak świetnie zwyciężając w ostatnim, myślę, ze dobra formę powinna potwierdzić tym razem także w zwodach.

762 20:30 Jacquemod I. - Paerson A. 1.60 2.00 1
W zesżłym roku dwie zawodniczki ze zjadowej czołówki. Jacquemod jeździ zawsze bardzo równo - w okolicach czołowej 10., tak było również na treningach, Paersson - szwedzka gwiazda specjalizowała się kiedyś w slalomach - zjazdy mimo wszystko nie zawsze wychodza jej tak jak by chciala - w treninacg prezentowała się tragicznie i głownie na tym opieram ten wg mnie najpewniejszy dziś typ.

1676 19:00 Buechel M. - Gruber Ch. 1.50 2.10 2
Christoph Gruber zwyciężył w jedynym rozegranym treningu przed zjazdem w Beever Creek, w tykch waruckach pogodowych pewnośc siebie na trasie, którą dzięki temu na pewno nieco zyskał moze okazać się decydująca,... reprezentant Lichetensteinu, jest dla mnie zawodnikiem ,który lepiej niż w zjazdach wypada w super gigantach.

Pozdrawiam i powodzenia

Do góry
#456303 - 02/12/2005 17:50 Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
Witam

Ze swojej chciałbym zwrócić uwagę na jedną pozycję w B&W:

A.Schifferer - L.Kjus 2 1.85 Andreas po ubiegłorocznej kontuzji powoli dochodzi do siebie, ale widać, że jest bez formy. Wczoraj słaby występ w SG nie wróży Schiffererowi niczego dobrego.

Krótko, bo czasu zostało niewiele

pozd

Do góry
#456304 - 02/12/2005 18:40 Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06
Ulvgaard Offline
addict

Meldunek: 06/08/2004
Postów: 592
Skąd: domdom
taki mały edit jeszcze - jednak zjazdowcy startują wg innej kolejnosci niż przypuszczałem, nieco zbliżonej do klasyfikacji zeszłorocznej - Miller ma nr strartowy 29, a Rahlves 27, opierałem się na informacjach ze strony eurosportu - " Instead of basing the start list on training times, competitors will race in the reverse order of the top 30 in the World Cup standings.". W każdym razie Miller jedzie jednak w grupie najlepszych zawodników, beda więc mieli w miare równe warunki,...co nie zmienia faktu ,że dzisiejsze zawody i tak są strasznie loteryjne ze względu na mgłę...

Do góry
#456305 - 02/12/2005 21:21 Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06
Ulvgaard Offline
addict

Meldunek: 06/08/2004
Postów: 592
Skąd: domdom
hmm...zawody już za nami, może więc takie krótkie podsumowanie - zwycięstwa Darona Rahlvesa i Eleny Fanchini, o ile w przypadku mężczyzn zaskoczenie jest niewielkie, przyznam nieskromnie ,że brałem pod uwagę jego sukces , o tyle młoda Włoszka Fanchini naprawdę mi zaimponowała, największe szanse na sukces dawałem Dorfmeister, Michaela wcale nie zawiodła ale rewelacyjna Włoszka okazała się lepsza.
U mnie osobiście - dzisiejsze zawody zdecydowanie na plus - z głównych typów tutaj przedstawionych 8/8
7536 DORFMEISTER-GOETSCHL KL1 1,70 --- 1,90 1
7540 MONTILLET-KOSTELIC KL1 1,70 --- 1,90 2
7547 MANCUSO-CLARK KL1 1,55 --- 2,10 1
7524 B.MILLER-RAHLVES KL1 1,60 --- 2,00 2
7528 F.STROBL-SVINDAL KL1 1,55 --- 2,10 1
759 20:30 Fanchini E. - Lalive C. 1.40 2.40 1
762 20:30 Jacquemod I. - Paerson A. 1.60 2.00 1
1676 19:00 Buechel M. - Gruber Ch. 1.50 2.10 2
... choć musze powiedzieć, że Anja Paersson przyprawiła mnie o szybsze bicie serca po nienajlepszym dziś występie Jacquemod, na szczęście (niestety dla Szwedki
) Anja miała kłopoty ze sprzetem i nie ukończyła przejazdu.

Jutro w Lake Louise kolejny zjazd kobiet, a w Beever Creek slalom gigant męzczyzn (miejmy nadzieje, ze już w lepszych warunkach ).

Pozdrawiam i powodzenia w typowaniu tego pięknego sportu

Do góry
#456306 - 02/12/2005 21:38 Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
No to dołączę zwycięstwo Kjusa i mamy 9/9

Fanchini jest świetna, w SG powinna radzic sobie równie dobrze.

pozd

Do góry
#456307 - 03/12/2005 11:47 Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06
Ulvgaard Offline
addict

Meldunek: 06/08/2004
Postów: 592
Skąd: domdom
Jak dotąd ten temat jest jak widac wyjątkowo szczęśliwy.
Miejmy nadzieje, że tak będzie nadal

Dziś zjazd kobiet i slalom gigant mężczyzn.
Kilka ciekawych zdarzeń na w/w konkurencje proponują nam jak zwykle przyjaźnie nastawione firmy bukmacherskie
...Wymieniając tylko te najciekawsze:...
Millenium:
5105 2005-12-03 19:00 Palander K.-Goergl 1.60 2.05 1
Kalle - znakomity slalomista, zwyciężył kilka dni temu w slalomie gigancie w silnie obsadzonych zawodach rozegranych w Keystone, dając tym samym dowód swojej bardzo dobrej obecnie formy, Austriak nie jest zawodnikiem ze najściślejszej światowej czołówki, w otwierającym sezon Sl.gigancie w Soelden - u siebie - zajął 13. miejsce, tym razem wydaje się, że będzie nieco gorzej.

5251 2005-12-03 20:30 Goetschl R.-Berthod S. 1.70 1.90 2
Zadziwiający kurs - Berthod w każdym z trenigów przedzjazdowych plasowała się w ścisłej czołówce, wczoraj potwierdziła swoją dyspozycję zajmując 8 miejsce, nie widzę powodu, by dziś miała przegrać z Goetschl, która optymalną formę szykuje chyba dopiero na Turyn, a w Lake Placid nie błyszczała ani w treningach, ani we wczorajszym zjeździe (17.).

Profesjonal
M18 Grandi-Schieppati 1.25 3.2 2
Kanadyjczyk Thomas Grandi jest zawodnikiem bardzo doświadczonym, nie samym doświadczeniem jednak wygrywa się konkurencje szybkościowe, we wspominanym Keystone Schieppati - młodszy od Grandiego o 9 lat Włoch dwukrotnie wyraźnie go pokonał, w paxdzierniku w Soelden minimalnie wygrał Grandi, szanse oceniam na jakieś 60:40 dla Schieppatiego ,więc kurs 3.2 biorę w ciemno

Pozdrawiam, powodzenia!

Do góry
#456308 - 03/12/2005 11:56 Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
Witam,

wpadły mi w oko dwie pozycje w Toto (być może są gdzieś w necie, ale nie mam teraz czasu szukac)

zjazd Pań :

Meissnitzer - Goetschl 1 1.50 - Ola wyraźnie lepsza zaróno w treningach jak i wczorajszym zjeździe. Z dnia na dzień trudno coś zmienić, a doświadczenie Meissnitzer powinno wystarczyć do zajęcia lepszego miejsca.

SG Panów :

Svindal - Kjus 1 1.60 - pierwsze zawody w slalomie gigancie w tym sezonie. W ubiegłym w BC to Svindal był zdecydowanym liderem po pierwszym przejeździe , przegrał jednak popełniając fatalny błąd w samej końcówce. Wygrał Kjus, jednak jak pokazały tegoroczne zawody forma Aksela jest zdecydowanie lepsza. Młodośc weźmie górę w tym pojedynku.

pozd

Do góry
#456309 - 03/12/2005 22:10 Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06
Ulvgaard Offline
addict

Meldunek: 06/08/2004
Postów: 592
Skąd: domdom
Chyba można już podsumować dzisiejszy dzień w konkurencjach alpejskich.
Zwycięstwa odnieśli reprezentanci gospodarzy - Bode Miller i Lindsey Kildow. Dzień ogólnie w miarę udany, Palander i Berthod trafieni, trafiła się jednak niestety pierwsza w tym temacie porażka, szczególnie przykra zważywszy na okoliczności - Grandi zgodnie z przypuszczeniami pojechał nieszczególnie, Schieppati w połowie pierwszego przejazdu spisywał się bardzo dobrze, tracił do prowadzących Millera i Palandera 0,20s ... i w tym momencie wydarzyło się coś co na tym poziomie zawodów wydarzac się nie powinno - na trasie Włocha pojawił się jeden z pracowników odgarniających śnieg ze stoku, który nie zdązył(!) na czas zejść z trasy, Schieppati przejechał jeszcze kilka bramek, ale ostatecznie nie zdołał utrzymać się na trasie...
Po kilkudziesięciu minutach debat dopuszczono Włocha do powtórnego startu - zdołał zmieścić się w 30. - uzyskał 24 czas i wciąż miał szanse na poprawienie tej pozycji w II przejeździe. Niestety, z nieznanych mi przyczyn Schieppati nie pojawił się na starcie, być może zrezygnował, zresztą , nie ma mu się chyba co specjalnie dziwić .
Temat mimo wszystko wciąż zachowuje niezłą skuteczność 13/14 , gratulacje pixies za kolejne trafne typy , i liczę, że może więcej użytkowników również przyłączy się do przestawiania tu swoich analiz .

Pozdrawiam

Do góry
#456310 - 03/12/2005 22:38 Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
Jest nieźle

Meissnitzer - Goetschl 1 1.50 0,02 sek róznicy ...
Svindal - Kjus 1 1.60

jutro SG kobiet

pozd

Do góry
#456311 - 04/12/2005 00:04 Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06
Padre Offline
old hand

Meldunek: 01/11/2001
Postów: 831
Skąd: wawa
Gratulacje, dobra robota, aby tak dalej.

Do góry
#456312 - 04/12/2005 10:57 Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06
Ulvgaard Offline
addict

Meldunek: 06/08/2004
Postów: 592
Skąd: domdom
..tak na szybko dziś, bo musze się spieszyć
z Toto polecam Nadię Fanchini ze Styger i P.Bourgeaat z Broleniusem, do tego z millenium - Palander-Myhrer 1
Larsson-Grandi 1 i Matt-Kostelic 1, ..później dorzucę analizę...
pzdr

Do góry
#456313 - 04/12/2005 11:35 Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
Dziś delikatnie dubel:

SG Kobiet :

Kildow - Goetschl 1 1.60 - świetny początek sezonu Lindsey, potwierdzone zwycięstwem we wczorajszym gigancie. Już w poprzednim sezonie Kildow wygrywała z Renate, sądzę równiez że ta starsza będzie systematycznie budować formę na IO. Kurs jest troche za niski, ale nie udało mi się znaleźć w sieci wyższego.

Nadia Fanchini - Styger 1 1.50 - młodsza siostra Eleny, ale już zdecydowanie bardziej utytułowana. Mistrzyni świata juniorek w supergigancie (siostra vice), mistrzyni w slalomie gigancie oraz wicemistrzyni w zjeździe, który przegrałą z siostrą. Kariery młodych Włoszek rozwijają się wręcz sztandarowo, za dwa-trzy lata powinny niepodzielnie rządzić na trasach narciarsich. W końcówce poprzedniego sezonu Nadia kilka razy pokazałą się w seniorskiej czołówce. Początek tego sezonu niezły, myślę, że w SG powinna juz pokazać "pazurki".

pozd

Do góry
#456314 - 04/12/2005 14:08 Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06
Ulvgaard Offline
addict

Meldunek: 06/08/2004
Postów: 592
Skąd: domdom
a teraz wyżej wspomniana analiza -
TOTO-MIX
N.Fanchini-Styger 1 1.5- myślę, że pixies streścił to już wystarczająco
Brolenius-Bourgeat 2 2.0
W tym typie kieruję się głównie wnioskami wypływającymi z postawy Bourgeat w niedawno rozegranych i mocno obsadzonych slalomach w Keystone - w pierwszym Bourgeat zajął miesce 2, Johann Brolenius również tam startując uplasował się na pozycji 12. , w drugim, już słabiej obsadzonym slalomie Francuz zwyciężył. Myślę, że prezentuje obecnie lepszą formę od Szweda i mam nadzieję, że dziś to potwierdzi.

Millenium
Larsson-Grandi 1 1.67
Doświadczony Kanadyjczyk raczej bez formy w zawodach na kontynencie amerykańskim, nie przypuszczam, by było go stać na miejsce w 1-ej dziesiątce. Markus Larsson to jedenasty slalomista zeszłego sezonu (Grandi-16), w tym sezonie będzie zapewne próbował zadomowić na dłużej w czołowej dziesiątce. W pierszych ze slalomów w Keystone Larson zajął miesce 3 (Grandi - 15).
Palander-Myhrer 1 1.7
Typ oparty głownie na niezłej obecnie formie Fina, zeszły sezon ukończył w slalomie na miejscu 10, zdecydowanie poniżej oczkiwać i możliwości, w roku olimpijskim powinno być lepiej. Obecna forma Szweda jest dla mnie niewiadomą (9m- PŚ 2004/05), ale nie wydaje mi się by właśnie dziś miał nagle zabłysnąć.
Matt-I.Kostelic 1 1.6
Mario Matt to szósty slalomista ubiegłorocznej klasyfikacji, w pozostałych konkurencjach nie zdobył ani jednego punktu, we wczorajszym slalomie gigancie zajął jednak wysoką jedenastą pozycję, ten wynik wskazuje, że dziś w slalomie powalczy o jeszcze wyższą pozycję.
Co do Kostelicia.. mam dziwne przeczucie ,że chyba nie ukończy dziś któregoś z przejazdów...

Pozdrawiam

Do góry
#456315 - 04/12/2005 20:58 Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06
Ulvgaard Offline
addict

Meldunek: 06/08/2004
Postów: 592
Skąd: domdom
Dzisiejszy dzień zakończył się triumfami Austriaczki Alessandry Meissnitzer w super gigancie oraz Włocha Giorgio Rocci w slalomie. Zawody kobiet to kilka większego kalibru niespodzianek (typu Nadia Styger, Andrea Fischbacher - in plus, czy też Nadia Fanchini - in minus... ),
ale bez żadnego porównania ze slalomem w Beever Creek - szczególnie pierwszy przejazd ustawiony był na najwyższym poziomie trudnosci co zaskakiwało wielu świetnych zawodników, którzy nie ukończyli zawodów. W drugim przeeździe organizatorzy zmniejszyli ilośc bramek na trasie co nieco ułatwiło jazdę, ale wcale nie zmniejszyło ilości niespodzianek. W pierwszej szóstce obok Rocchi i Mario Matta znaleźli miejsce tacy zawodnicy jak Tissot, Jansrud, Sasaki czy Ligety. Szczególnie dobre wrażenie wywarł Francuz, który uzyskał najlepszy czas drugiego przejazdu.

Mimo tych niespodzianek dzisiejszy dzień dla mnie jako grającego udany, choć w dużej mierze dzięki szczęsciu (jak np. nieukończenie II-ego przejazdu przez Broleniusa jadącego za znaczną przewagą nad Bourgeat ), ale, w końcu łut szczęscia tez czasem bywa potrzebny .

Podsumowując podane tu typy - bilans 3-1-1:
N.Fanchini-Styger 1 1.5
Larsson-Grandi 1 1.67 (obaj nie ukończyli I-ego przejazdu)
Palander-Myhrer 1 1.7 (Myhrer wypadł w I-ym, Palander w II-im, ale opierając się na doświadczeniach z mixa i profesjonala, wydaje mi się, że w millenium również w tym przypadku za zwycięzcę uznaje się zawodnika biorącego udział w II-im przejeździe)
Brolenius-Bourgeat 2 2.0
Matt-I.Kostelic 1 1.6

Bilans działu alpejskiego: 17-1-2 (szkoda tylko, że wciąż nas typujących jest jedynie dwóch ... , [pzdr pixies ).

W przyszłym tygodniu alpejczycy przenoszą się do Europy i we francuskim Val d`Isere rozegrają zjazd oraz zjazd i slalom do kombinacji, natomiast panie pozostaną w Ameryce Płn. i amerykańskim kurorcie Aspen spędzac będą czas na rozgrywaniu superG, slalomu i slalomu giganta.

Pozdrawiam

Do góry
#456316 - 04/12/2005 21:35 Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
Kildow - Goetschl 1 1.60 Renate wylot, Kildow prezentuję się bardzo dobrze
Nadia Fanchini - Styger 1 1.50 kompletny zawód, ale tez dobry występ Styger

Małe sprostowanie : Nadia Fanchini jest vicemistrzynią świata juniorek w SG, a nie jak wcześniej napisałem mistrzynią.

Cóż Ulvgaard, chyba zostaniemy we dwóch.

pozdrawiam

Do góry
#456317 - 04/12/2005 22:25 Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06
host Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/04/2004
Postów: 2696
Lepiej was dwoch niz grupe osob niby znajaca sie.. pozdro Dobra Robota..

Do góry
#456318 - 09/12/2005 10:31 Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06
Ulvgaard Offline
addict

Meldunek: 06/08/2004
Postów: 592
Skąd: domdom
Witam.
Dziś początek kolejnego weekendu z narciarstwem alpejskim - SuperG kobiet w Aspen(USA). Na wstępie jeszcze taki ad do zeszłego tygodnia i rozpatrywania wyników konkurencji technicznych przez bukmacherów naziemnych - otóż obecnie Profesjonal, TotoMix i Millenium w przypadku nie ukończenia zawodów przez obu zawodników rozstrzygają zdarzenie po kursie 1.00, nie biorąc pod uwagę blizszych okolicznosci(Zakład więc Palander-Myhrer z niedzielnego slalomu uznany został ostatecznie za nierostrzygnięty, gdyż zawarty był w Millenium), jedynym wyjatkiem jest tutaj StS, który za zwycięzcę uważa w przypadku gdy obu zainteresowanych nie ukończy zawodów tego, który (jeśli zajdzie taka okoliczność) był klasyfikowany po pierwszym przejeździe.

Najciekawszą według mnie oferta na dzisiejszy super gigant dysponuje TotoMix i właśnie z ich propozycji wybrałem dwie interesujące pozycje:
7517 E.FANCHINI-N.FANCHINI KL1 1,55 --- 2,10 2
Pojedynek dwóch sióstr ,wielkich nadziei włoskiego narciarstwa, wielokrotnie utytułowanych w zawodach juniorskich. Kurs wystawiono prawdopodobnie kierując się lepszą dotychczas ogólnie postawą starszej o rok Eleny, która zwyciężyła w zjeździe w Lake Louise, była także lepsza o kilka pozycji w niezbyt udanym dla obu supergigancie. Do tego sezonu jednak to Nadia lepiej spisywała się w zawodach pucharu świata przede wszystkim właśnie supergigantowach ,kończąc zeszły sezon na 18 pozycji. O ile można mówić wśród sióstr Fanchini o pewnej specjalizacji to Elena zdecydowanie bardziej preferuje zjazdy, natomiast super gigant to domena Nadii. Wydaje mi się, że dziś powinna ona wypaśc dużo lepiej niż w Lake Louise, a przynajmniej wygrać prestiżową rywalizację z siostrą .

7512 GOERGL-SCHILD KL1 1,65 --- 1,95 1
Elisabeth Goergl i Marlies Schild - dwie Austriaczki, obie z rocznika `81, obie należące do szerokiej czołówki pucharu świata. Schild to przede wszystkim znakomita slalomistka (3 miejsce na podium ubiegłego sezonu tej klasyfikacji), staruje we wszystkich konkurencjach, ale slalom pozostaje zdecydowanie jej dyscypliną koronną. Goergl to również zawodniczka wszechstronna, preferująca jednak superG i slalomy giganty. SuperG w Lake Louise Marlies ukończyła niespodziewanie na wysokim ósmym miejscu, Elisabeth była tuż za nią (0,03s) - 9m. . Nie wydaje mi się, żeby Schild była w stanie w drugich pod rząd zawodach powtórzyć ten sukces, powinien to być dla niej raczej rodzaj przetarcia przed slalomem. Goergl walczyć będzie o jedno z czołowych miejsc i dlatego to ona jest wg mnie zdecydowaną faworytką w tej parze.

Pozdrawiam

Do góry
#456319 - 09/12/2005 17:37 Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
Witam

za chwilę zawody, zagrałem :

Clark - Montillet 1 1.75 BW
Berthod - E.Fanchini 2 1.85 BW
Fischbacher - Kostelic 1 1.60 Toto

Kieruje się wyłącznie tym, co Panie pokazały do tej pory. Niestety, na pisaninę brak czasu - pozd

Do góry
#456320 - 09/12/2005 19:57 Re: Narciarstwo Alpejskie - Puchar Świata 2005/06
brok Offline
member

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 162
gdzie mozna znalesc wyniki z giganta i slalomu?

Do góry
Strona 1 z 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >

Moderator:  Ojro 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (VVega, Sony, Zaixi, wHiTe_StAr, Józef Małolepszy), 3618 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582281 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 05/05/2024 14:25