Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#44728 - 17/07/2003 23:30 Legalność zakładów zagranicznych.
Anonymous
Unregistered


Czy jest jakaś legalna firma bukmacherska w internecie? Żeby wszystko było w zgodzie z polskim prawem. Bo słyszałem, że nie ma.

Do góry
Bonus: Unibet
#44729 - 18/07/2003 01:07 Re: Legalność zakładów zagranicznych.
qwerty Offline
veteran

Meldunek: 19/06/2001
Postów: 1231
Większość istniejących firm działa legalnie.

Do góry
#44730 - 18/07/2003 15:05 Re: Legalność zakładów zagranicznych.
jahu Offline
old hand

Meldunek: 21/02/2001
Postów: 776
Sla Was II - a możesz wymienić jakąś firmę która działa nielegalnie czyli w "niezgodzie" z polskim prawem?
Bo jak narazie to ja takiej nie znam !!!

Do góry
#44731 - 18/07/2003 23:14 Re: Legalność zakładów zagranicznych.
verkerk Offline
addict

Meldunek: 09/06/2003
Postów: 485
[QUOTE]Oryginalnie wysłał SlaWasII:
[qb]Czy jest jakaś legalna firma bukmacherska w internecie? Żeby wszystko było w zgodzie z polskim prawem. Bo słyszałem, że nie ma.[/qb][/QUOTE]Graj tam gdzie najlepiej się opłaci i niczym się nie przejmuj!!! Chodzi Ci zapewne o niepłacenie podatku. W Polsce nie tacy jak Ty i ja nie płacą podatków i dobrze na tym wychodzą.
Ale jak już chcesz być w 100% "uczciwy" (co to określenie dzisiaj oznacza?) to zawsze możesz dobrowolnie się opodatkować. Urząd Skarbowy przyjmie Twoje pieniądze z otwartymi rękoma.

Do góry
#44732 - 19/07/2003 17:53 Re: Legalność zakładów zagranicznych.
jahu Offline
old hand

Meldunek: 21/02/2001
Postów: 776
verkerk
Abstrac***ąc już od etyki niepłacenia podatku ale jesli z bukmacherki masz stale dochody to niepłacenie podatku z buków zagranicznych nie jest najrozsądniejszym rozwiązaniem na dłuższą metę , im dlużej tak robisz tym bardziej rośnie ryzyko że wpadniesz.
Oczywiście to ryzyko jest ciągle bardzo małe ale jest a w razie wpadki może już być bardzo gorąco ze skarbówką.

Natomiast deklarowanie dochodów z buków zagranicznych jest trudniejsze niż się komukolwiek wydaje gdyż po drodze napotykasz bariery bardzo trudne do przejścia ale mimo to osobiscie jestem za ujawnianiem skarbówce dochodów z bukow tylko że na dzień dzisiejszy jeszcze nikt nie wie jak to trzeba robić

Do góry
#44733 - 21/07/2003 03:27 Re: Legalność zakładów zagranicznych.
verkerk Offline
addict

Meldunek: 09/06/2003
Postów: 485
[QUOTE]Oryginalnie wysłał jahu:
[qb]verkerk
Abstrac***ąc już od etyki niepłacenia podatku ale jesli z bukmacherki masz stale dochody to niepłacenie podatku z buków zagranicznych nie jest najrozsądniejszym rozwiązaniem na dłuższą metę , im dlużej tak robisz tym bardziej rośnie ryzyko że wpadniesz.
Oczywiście to ryzyko jest ciągle bardzo małe ale jest a w razie wpadki może już być bardzo gorąco ze skarbówką.

Natomiast deklarowanie dochodów z buków zagranicznych jest trudniejsze niż się komukolwiek wydaje gdyż po drodze napotykasz bariery bardzo trudne do przejścia ale mimo to osobiscie jestem za ujawnianiem skarbówce dochodów z bukow tylko że na dzień dzisiejszy jeszcze nikt nie wie jak to trzeba robić[/qb][/QUOTE]Ale wyobraź sobie taką oto sytuację. Grasz w zagranicznych firmach internetowych i jednocześnie w naszych polskich firmach "naziemnych". Mówisz, że US może przyczepić sie do tego, że osiągasz dochody grając przez internet. Masz rację, ale ten podatek musi być tak skonstruowany, że zyski kompensują się ze stratami. I osiągając zyski w firmach internetowych, jednocześnie możesz przecież "przegrywać" fikcyjnie dajmy na to w STS-sie (kupony są na okaziciela a nie imienne).
Dlatego też uważam, że taki podatek byłoby bardzo łatwo ominąć (czyli niepłacić).

Do góry
#44734 - 21/07/2003 03:32 Re: Legalność zakładów zagranicznych.
qwerty Offline
veteran

Meldunek: 19/06/2001
Postów: 1231
LOL, kupię przegrane kupony na sumę $10000!

Do góry
#44735 - 21/07/2003 03:40 Re: Legalność zakładów zagranicznych.
jahu Offline
old hand

Meldunek: 21/02/2001
Postów: 776
Tak , myślałem nad tym ale niestety tak się prawdopodobnie nie da zrobić.
Ustawa o grach losowych i zakladach wzajemnych dotyczy tylko terytorium Rzeczpospolitej a to oznacza że podatek obrotowy czyli to co nam buk mnozy na początek *0.9 naszego wkładu stawki oraz podatek 10% gdy nasza wygrana przekroczy śrenią krajową odnosi się wyłącznie do zakładów granych u naszych naziemnych i nie można tego stosować do netowych gdyż ustawa ta nie ma mocy działać poza terytorium RP.

Natomiast buki netowe należy rozliczać tak jak inne dochody uzyskane poza granicami kraju.
W tym przypadku na dziś dzień brak jakichkolwiek regulacji prawnych.

Właśnie dlatego iż podstawa prawna u naszych i netowych jest zupełnie inna nie możesz tych zakładów łączyć.
Gdybys chciał je łączyć czyli bilansować sobie zyski i straty to musiałbyś też płacić podatek od dochodów z polskich buków czyli na dobrą sprawę byłby to trzeci podatek...

Wszystko co piszę powyzej nie jest jeszcze na 100% pewne ale niestety tak by to wychodziło.

Ja też jestem zainteresowany przelewem kasy w stylu przegrana w sieci - wygrana w Polsce lecz raczej nie można tego sobie bilansować.

Do góry
#44736 - 21/07/2003 03:50 Re: Legalność zakładów zagranicznych.
qwerty Offline
veteran

Meldunek: 19/06/2001
Postów: 1231
A ja myślę, że można... Czy zyski z giełd zagranicznych można rozliczać z tymi w Polsce?

Do góry
#44737 - 21/07/2003 10:44 Re: Legalność zakładów zagranicznych.
jahu Offline
old hand

Meldunek: 21/02/2001
Postów: 776
[QUOTE]Oryginalnie wysłał qwerty:
[QB]A ja myślę, że można... Czy zyski z giełd zagranicznych można rozliczać z tymi w Polsce?

W przypadku bukow zauważ że aby można bilansować sobie netowych i polskich razem trzebaby i tu i tu placić podatek od dochodów.
A przecież w Polsce nie ma podatku od dochodów z buków.
Napewno nie można wliczać w koszty uzyskania przychodów przegranych w Polsce a z wygranych nie płacić podatku od osiągniętych dochodów.

Do góry
#44738 - 21/07/2003 15:59 Re: Legalność zakładów zagranicznych.
verkerk Offline
addict

Meldunek: 09/06/2003
Postów: 485
Piszesz jahu że na pewno nie można tego czy tamtego. O ile mi wiadomo to w chwili obecnej nie reguluje tego żadna ustawa, więc dziwią mnie trochę Twoje wywody. Wydaje mi się logiczne połączenie obowiązkiem podatkowym (jeśli by coś takiego miało być) firm internetowych i "naziemnych".

Do góry
#44739 - 21/07/2003 16:20 Re: Legalność zakładów zagranicznych.
qwerty Offline
veteran

Meldunek: 19/06/2001
Postów: 1231
Myślę podobnie jak verkerk. Tym bardziej, że podatek najczęściej się płaci w miejscu zamieszkania -- gdzie "tam" miałbym coś płacić?Ustawodawcy w UK czy na Karaibach nie żądają od wygrywających płacenia podatków. A jakby tego było mało, to istnieją przecież traktaty o unikaniu podwójnego opodatkowania...

Do góry
#44740 - 21/07/2003 19:55 Re: Legalność zakładów zagranicznych.
Gabriel Offline


Meldunek: 13/03/2002
Postów: 1553
Skąd: Warszawa
ALe są różne kraje, które mają różne umowy z naszym krajem. A jak udowodnisz, że przegrałes 1000$ w gb a wygrąłes 800$ w stsie?? Printscreen?
Do tego jak pójdziesz do US to każda osoba powie Ci inna wersja a przed sądem jeszcze inna decyzja i skończy sie na tym, że zabraknie kasy na skończenie rozpraw

Do góry
#44741 - 22/07/2003 16:02 Re: Legalność zakładów zagranicznych.
Latajacy Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/04/2003
Postów: 2293
Skąd: Warszawa
Nie wiem, może się mylę:
Wydaje mi się, że podatek dotyczy wygranych powyżej 2000 zł. Jeśli jest inaczej poprawcie mnie. Przykładowo wygrywamy 10000 i przelewamy na nasze konto nie wszystko od razu tylko 1900 zł (lub mniej) na jakiś czas, np. co 2 tygodnie. Wtedy nie mieliby się do czego przyczepić. Raczej urząd skarbowy nie sprawdza kont u buka internetowego jakie mecze obstawiasz, tylko ile kasy wpłynęło na konto w banku.
To tylko moja teoria.

Do góry
#44742 - 22/07/2003 16:18 Re: Legalność zakładów zagranicznych.
Yzerman Offline
veteran

Meldunek: 31/10/2002
Postów: 1219
Skąd: Warszawa/ Barcelona
Sprawa jest prosta - prawo polskie zabrania obywatelom naszego kraju gry u zagranicznych buków internetowych.
I co do tego nie ma żadnych wątpliwości - wszelkie rekalmy np. expektu, unibetu, itp. w Przeglądzie Sportowym czy też na polskich serwerach są faktycznie nielegalne.

Inna sprawa, że egzekucja tego prawa jest w praktyce nie możliwa, a więc Kołodko i jego spadkobiercy mogą nas zwyczajnie w dupę pocałować.
pozdr

Do góry
#44743 - 22/07/2003 19:21 Re: Legalność zakładów zagranicznych.
jahu Offline
old hand

Meldunek: 21/02/2001
Postów: 776
Yzerman - sprawa niestety jest dośc skomplikowana.
Na dziś dzień nie ma ani akapitu mowiącego o tym że nie wolno grać w necie u zagranicznych.
Jest mowa że nie że "....kto uczestniczy w zagranicznej grze losowej na terytorium RP".

Wszystkie zakłady jakie zawieramy zawieramy poza terytorium RP więc nie ma mowy o łamaniu prawa.Co innego gdyby serwer buka był w Polsce ale na cale szczęście nie jest!!!

Natomiast jeśli osiągasz jakieś dochody zagranicą [a ci z nas którzy wygrywają regularnie osiągają takie dochody] zobowiązany jesteś zapłacić od tego podatek - tylko ze tu nie ma znów ani akapitu na jakich zasadach masz go placić a więc powinieneś go zapłacić na zasadach ogólnych , ale pojawia się kolejny problem mianowicie sposób dokumentowania.

Bo oweszem zadeklarujesz sobie jakąs kwotę przed fiskusem - niestety fiskus może i raczej bedzie rządał dokumentow że zarobiłes tyle a nie więcej.
I jak to udokumentować biorąc pod uwagę że muszą to być dokumenty wiążące prawnie a nie jakiś tam wydruki z netu.

Oczywiście można nie płacić i prawdopodobnie skarbówka nigdy się o tą kase nie upomni , problem w tym "prwdopodobnie" - bo jak już by się jakims sposobem upomniala to może być naprawdę gorąco....

Do góry
#44744 - 22/07/2003 23:01 Re: Legalność zakładów zagranicznych.
luc Offline
old hand

Meldunek: 31/03/2002
Postów: 1059
Panowie jeszcze inne rozwiazanie.

Konto w zagranicznym banku. Tam przelewam cala gotowke. Sa banki oferujace karty do anonimowego wyplacania w bankomatach na calym swiecie. No i co dalej to wiecie

Sciagam kaske przez bankomat a w US cicho sza. W transakcjach bankowych ZERO sladu po jakichkolwiek przelewach z zagranicy itd a wiec spimy spokojnie.

To tylko podstawowy schemat v0.1 mozna dowolnie kombinowac i usprawniac

Wole takie rozwiazanie niz ujawnienie dochodow + zaplata podatku. Gdyby dzialo sie to bez problemu to jeszcze ok. Ale przypuszczam ze te dobre checi skonczyly by sie wielkimi problemami i cholera wie czym jeszcze ze strony US takze...

Do góry
#44745 - 22/07/2003 23:24 Re: Legalność zakładów zagranicznych.
Latajacy Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/04/2003
Postów: 2293
Skąd: Warszawa
Luc, jak możesz to podaj przykłady banków, które oferują anonimowe wypłaty z bankomatów.

Do góry
#44746 - 22/07/2003 23:36 Re: Legalność zakładów zagranicznych.
Moli Offline
journeyman

Meldunek: 30/06/2003
Postów: 87
Skąd: Puławy
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Latający:
[qb]Luc, jak możesz to podaj przykłady banków, które oferują anonimowe wypłaty z bankomatów.[/qb][/QUOTE]i gdzie można założyc u nich konto

Walczmy nie dajmy sie US

Do góry
#44747 - 22/07/2003 23:48 Re: Legalność zakładów zagranicznych.
jahu Offline
old hand

Meldunek: 21/02/2001
Postów: 776
To co mówi Luc to jakaś alternatywa którą też rozważam - jednak nie wiem jak te banki działają i nie znam takiego.
Jest jeszcze problem taki że jak zarabiasz u buka godziwie to z biegiem czasu zmieni się twój status materialny a w razie zapytań US skąd masz na ten samochód czy mieszkanie to .... no właśnie to co powiedzieć a raczej to jakie przedstawić dowody osiagnięcia takich dochodow? bo z US nic powiedzieć się nie da , oni rozmawiają przez dokumenty a nie dyskusje z podatnikami.
Ja jak naraie ide w kierunku płacenia podatku ale ostatecznie poczekam jakie rozwiazanie znajdzie mój doradca podatkowy.

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (wHiTe_StAr, Sensei, ElNinho[mmdea], alfa, VVega, pacyfista), 4076 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45046 Tematów
5582551 Postów

Najwięcej online: 4304 @ 19:05