Strona 1 z 14 1 2 3 ... 13 14 >
Opcje tematu
#432336 - 22/10/2005 09:36 Szkocka liga niczym szkocka z lodem
kobo Offline
enthusiast

Meldunek: 31/10/2004
Postów: 390
Skąd: jawor
witam serdecznie

ponownie pozwole sobie na napisanie kilku uwag odnosnie dzisiejszych spotkac w szkockiej lidze.

Zaczne od Rangersow i powiem tyle: Jesli nie odejdzie McLeish bede gral przeciwko tej druzynie. Jest deprymujace, ze majac tak mocna druzyne z szeroka lawka rezerwowych nie potrafia wygrywac potyczek....

Jesli chodzi o mecze w Scottish Premier to zaproponowalbym zwrocic uwage na jedno spotkanie Falkirk - Dundee U. Druzyna gosci w pelnym skladzie, gospodarze bez kilku swoich zawodnikow ze skladu. Wiem, ze w tabeli Dundee zajmuje jedno z ostatnich miejsc, ale po tym spotkaniu maja szanse ponownie wspiac sie o oczko wyzej i zarazem odskoczyc od ciemnej strefy w tej tabeli. Nie zapomnijmy, ze druzyna gosci miala aspiracje w tym sezonie do walki o zajecie pozycju promujacej do gry o europejskie puchary.
wygrana gosci 3/10, goscie nie przegraja 4/10, remis 3/10

W First Division wpadlo mi w oczko spotkanie pomiedzy druzynami Clyde - Ross County . Druzyna gospodarzy jest obecnie w budowie, graja tam mlodzi chlopcy, menadzerem jest byly zawodnik druzyny Rangersow, ktory powolutku buduje mocna druzyne. No i nalezy dodac, ze obecnie w skladzie gospodarzy gra dwoch najlepszych zawodnikow tej dywizji. Druzyna gosci zajmuje wysoka pozycje w tabeli. Walczy o awans z St.Mirren. Lecz wydaje mi sie ,ze nie awansuja. Ostatnie mecze wskazuja na to, jakby powietrze zaczelo z nich schodzic. Tydzien temu porazka wlasnie z St. Mirren, nastepnie dwa remisy na wlasnym stadionie z druzynami zajmujacymi ostatnie miejsca w tabelii. Uwazam, ze dzisiejszy przeciwnik, mam tu na mysli gospodarzy, jest solidnym zespolem, ktory latwo nie pozwoli sie ograc. I sprobuje zagrac na to, ze gospodarze tego spotkania nie przegraja stawka 3/10.

Second Division oferuje dla nas dwa-trzy mecze, mysle, ze warte zagrania.
Tradycyjnie Gretna. I powiem krotko: bez sensu jest grac przeciwko tej druzynie. A jak przegra jeden mecz na dziesiec to i tak jestesmy na plusie. Tyle odnosnie meczu Gretny. To tak samo jak dopatrywac sie dziury w calym w grze druzyny Chelsea. Wszyscy mysla, ze ona przegra a ona i tak wygrywa. Obecnie to sa dwie druzyny, ktore nalezy grac razem.
Stirling A. - Partick goscie w gazie, mysle ,ze cos sie stalo w tej druzynie, przebudzili sie z letargu ida jak burza, łoją wszystkich jak leci. Mam przeczucie, ze beda walczyc o awans i awansuja razem z Gretna.
No i ostatnie spotkanie w tej lidze, na ktore chcialbym zwrocic uwage to Peterhead - Alloa. Czuje sentyment do gospodarzy. Wiem, ze w bukmacherce nie ma na to miejsca, ale co zrobie, ze jest to silniejsze ode mnie ?? Do konkretow...Warto zagrac na Peterhead. Maja druzyne, ktore powinna wygrac z dzisiejszym oponentem. Absencja dwoch zawodnikow, ael to nie powinno wplynac na sile zespolu.Druzyna gosci z drobnymi problemami kadrowymi i jest w zasiegu Peterhead.

Jesli chodzi o Third Division to jakos nie mam pomyslu na ta lige.
Moze warto sprobowac Cowdenbeath - East Stirling i zagrac na gospodarzy. W zeszlym tygodniu bylem ich pewien, ale w tym jakos nijako do nich podchodze. I kurs ni to w rybki ni to w akwarium. No nie wiem, nie czuje tego spotkania, wiec moze jednak lepiej go odpuscic...W tej dywizji nic wiecej nie wymysle...

To tyle ode mnie
pozdrawiam i zycze powodzenia

Do góry
Bonus: Unibet
#432337 - 22/10/2005 21:05 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
maciek100 Offline
stranger

Meldunek: 21/10/2005
Postów: 19
Gratulacje! JEśli się nie mylśe to 100 proc trafień.

Do góry
#432338 - 24/10/2005 15:52 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
Logan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/12/2003
Postów: 14507
Skąd: Lublin
Czy ktos wie dlaczego zwolniono trenera Hearts George'a Burleya???

Do góry
#432339 - 24/10/2005 16:26 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
Air7 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 28/04/2005
Postów: 2103
Quote:

Czy ktos wie dlaczego zwolniono trenera Hearts George'a Burleya???



Był w konfikcie z wielmożnym właścicielem klubu

Do góry
#432340 - 24/10/2005 16:27 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
Air7 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 28/04/2005
Postów: 2103
" George Burley nie jest już menedżerem lidera szkockiej ekstraklasy Hearts of Midlothian "

" Według agencji BBC Scotland przyczyną rozwiązania kontraktu z George Burleyem był konflikt menedżera z litewskim właścicielem klubu, Władimirem Romanowem. "

Do góry
#432341 - 24/10/2005 19:02 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
-WLD- Offline
member

Meldunek: 12/06/2005
Postów: 199
MAcie jakies spostrzezenai co do jutrzejszych meczykow ? Jak z Gretna kurs niski ale warta grania ?

Do góry
#432342 - 24/10/2005 22:03 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
brok Offline
member

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 162
jutro gretna ma jeden z tych meczow w ktorym istnieje mozliwosc niewygrania przez nia meczu... ja nie stawiam ale pewnie i tak wygra
ja daje:
Morton - Stirling 1-1.26
Partick - Peterhead 1-1.52
E.stirling - Berwick 2-1.31
Queens Park - Cowdenbeath 2-2.27 <--co myslicie

Do góry
#432343 - 25/10/2005 13:30 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
kobo Offline
enthusiast

Meldunek: 31/10/2004
Postów: 390
Skąd: jawor
25-26 pazdziernika 2005

PREMIER LEAGUE
Aberdeen v Dundee United
Celtic v Motherwell
Dunfermline v Hibernian
Hearts v Kilmarnock
Inverness v Falkirk
Livingston v Rangers


FIRST DIVISION
Brechin v Queen of the South
St. Johnstone v Hamilton
Stranraer v St. Mirren
Dundee FC v Clyde


SECOND DIVISION
Alloa v Dumbarton
Gretna v Raith Rovers
Morton v Stirling Albion
Partick Thistle v Peterhead
Ayr United v Forfar


THIRD DIVISION
Albion Rovers v Montrose
East Stirling v Berwick
Elgin v Stenhousemuir
Queen's Park v Cowdenbeath


witam serdecznie

SECOND
patrzac na ten zestaw par na bank biore Gretne. Dlaczego? Odpowiedz na to pytanie zostala podana we wczesniejszym poscie. A jesli potrzeba dodatkowego uzasadnienia to powiem iz patrzac na statystyki to ostatnio gospodarzom ciezko szlo na wlasnym stadionie. Obecnie nie ma oslabien w skladzie no i sa lepsza druzyna od gosci. Pierwsze spotkanie w tym sezonie na boisku Raith zakonczylo sie wygrana Gretny 3 do 1. Mozna postawic remis, ale to propozycja dla tych co szukaja UD. Przy tej druzynie nie szukam UD. Szkoda kasy
Jesli juz jestesmy przy Second Division to Morton rowniez dobrze wyglada. Pelen sklad, za plecami czuja oddech Partick. Stirling jeszcze nie wygralo w tym sezonie spotkania i beda szukac zwyciestwa na boisku Greenock. Czy im to sie uda? Osobiscie watpie zwazywszy na to, ze nie jest pewny wystep dwoch napastnikow druzyny gosci. Aczkolwiek to tylko sport i wszystko jest mozliwe
Partick v Peterhead nie ruszam przez sentyment do Peterhead Partick goni prowadzaca w tabeli dwojke. Czy uda im sie zdobyc kolejny komplet punktow? Chyba tak, ale uwazam ,ze goscie sa w stanie wywalczyc 1 pkt.
Skoro juz tak sie rozpisalem o tej dywizji to przedstawie jeszcze moje mysli odnosnie pozostalych spotkan:
Alloa v Dumbarton. Gospodarze przezywaja kryzys. Goscie forma zwyzkujaca. Jesli Dumbarton wygra przeskoczy w tabeli gospodarzy. Druzyna gosci w pelnym skladzie. Absencje w druzynie gospodarzy. Pierwsze spotkanie w tym sezonie pomiedzy tymi druzynami, ktore odbylo sie na boisku Dumbarton zakonczylo sie wynikiem 1 do 1. Mam wrazenie, ze to spotkanie zakonczy sie wygrana gosci ewentualnie bedzie remis.
Ayr United v Forfar. W tym wypadku rowniez mam wrazenie ,ze druzyna gosci zdobedzie punkty. Nie ma informacji odnosnie tego meczu, ale patrzac na wyniki obu druzyn nasuwa sie taki wlasnie wniosek.
No i cala dywizja opisana Co do innych spotkan to tak krotko by nie zanudzac.

W PREMIER mimo, ze krzyczalem iz bede gral przeciwko Rangersom az nie zmieni sie trener to jednak kurcze granie przeciwko nim w spotkaniu ze slabym Livingstone jest troszeczke ryzykowne .Ale beda jaja jak straca z tymi slabeuszami punkty Normalnie smiech na sali .
Aberdeen v Dundee United. Obie druzyny cieniuja, mimo iz na poczatku sezonu mialy wysokie aspiracje. To spotkanie wyglada mi na remis, osobiscie pokusze sie o wygrana gosci do rozpisu. Ponownie gram gosci
Celtic v Motherwell . Nie wiem, chyba nie zagram tego spotkania Dlaczego ? Nie wiem Ale Celtowie gonia, wiec pewnie wygraja to spotkanie, zwazywszy na to ,ze w druzynie Hearts dzieja sie jakies dziwne rzeczy.
Inverness v Falkirk . Tutaj ciekawie wygladaja gospodarze. Mysle ,ze nie przegraja tego spotkania.

W FIRST division ciezkie spotkania. Chce zwrocic uwage na jedno spotkanie: Stranraer v St. Mirren . Druzyna gospodarzy mocno oslabiona przez kontuzje. Czyli mozna powiedizec, ze mamy pewniaka w postaci wygranej druzyny gosci. Patrzac na tabele tej dywizji widac, ze jest zacieta walka pomiedzy 4 druzynami o zajecie miejsca premiujacego awansem. St. Mirren prowadzi w tym wyscigu. Boje sie tylko, ze w takiej sytuacji jaka mamy obecniem, czyli jedna druzyna przetrzebiona kontuzjami, druga walczy o awans i jest mocna, a wiec chcialoby sie poweidziec murowany pewniak, wystapi tzw. zonk. Ile razy juz tak bylo. Czy i tak bedzie w tym wypadku? Nie wiem, ale ja zaryzykuje tego pewniaka.

OSTATNIA dywizja daje nam dwa mecze, na ktore zwrocilem uwage.
East Stirling v Berwick . Niby spokojne zwyciestwo Berwick, ale kurs niski i nie wiem czy zaryzykuje. Bardziej sklanialbym sie zaryzykowac w spotkaniu:
Queen's Park v Cowdenbeath na to, ze druzyna gospodarzy nie przegra tego spotkania. Wiem ,ze Cowdenbeath wygralo piec ostatnich potyczek. Sa w gazie, ale druzyna gospodarzy nalezy do solidnych zespolow, pelny sklad. Absencje sa natomiast w druzynie gosci. No i nalezy zaznaczyc, ze pierwsze spotkanie w tej rundzie skonczylo sie wygrana Queen's na stadionie Cowdenbeath 2 do 0. Czy druzyna gosci zrewanzuje sie? Nie wiem, zagram na gospodarzy.

to tyle ode mnie
zycze powodzenia i wygranych

Do góry
#432344 - 25/10/2005 13:57 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
ja też zagrałem Stranraer - St.Mirren na gości, bo Stranraer do końca sezonu będzie bronił się przed spadkiem, na razie utrzymuje się nad kreską. Ale ledwo, ledwo...

10 pkt w 10 meczach to nie jest rewelacyjny dorobek. Jedyne dwa zwycięstwa w tym sezonie piłkarze Stranraer odnieśli nad słabiutkim Brechin oraz średnim Airdrie. W spotkaniach z czołówką wypadali znacznie gorzej a bilans meczów u siebie (1-2-2) nie powala na kolana.

St. Mirren to lider ligi. Na wyjazdach radzi sobie dobrze - odniósł 3 zwycięstwa i poniósł 2 porażki (z Hamiltonem i Dundee FC, a więc czołówką). Słabsze drużyny St.Mirren pokonuje skromnie, ale regularnie. Jedyny wyjątek to mecz ze... Stranraer z 2 kolejki, w którym padł bezbramkowy remis.

W ostatniej kolejce St.Mirren u siebie tylko zremisował 0-0 z Dundee FC, zaś w relacjach z tego spotkania najwięcej miejsca poświęca się niesamowitym wyczynom Dereka Soutara - bramkarza gości. Tylko jemu Dundee może zawdzięczać ten remis.
Stranraer zaś przegrał w ostatniej kolejce 0-1 z Airdrie Airdrieonians.

Myślę, że goście po pechowym remisie z ostatniej kolejki tym razem nie zawiodą i wygrają utrzymując pozycję lidera tabeli.

A o kontuzjach to nie wiedzialem, ale to jeszcze lepiej

6/10

Do góry
#432345 - 25/10/2005 14:03 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
goran Offline
veteran

Meldunek: 05/07/2005
Postów: 1399
Skąd: EAST DULWICH
Kobo gdzie wyczytales ze w Stranraer taki szpital ?? wlasnie rozmawialem ze znajomym szkotem /maniakiem ligii szkockiej/ i byl zaskoczony ta informacja ale steiwedzil ze jednak st.mirren powinno nieznacznie wygrac to spotkanie . Przestrzegal mnie rowniez przed bezgranicznym zaufaniem do Gretny hehe / ale on strasznie nie lubi tej druzyny / . Pozdr

Do góry
#432346 - 25/10/2005 14:09 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
bbc nadaje:


Stranraer are unable to fill their subs' bench due to injuries, with defender Stephen Swift and midfielders Gary McPhee and Ian Ross out injured.

Defender Murray Henderson is struggling with a head gash.

And striker Michael Moore could be ruled out if found guilty of an infringement in a game against Airdrie United back in August.

St Mirren defender Kevin McGowne is a doubt, while forward Brian McGinty and midfielder Ryan McCay could miss out.

Both lack of match fitness, but midfielder Mark Reilly could return for the Division One leaders after his return from injury.


wczoraj jak sam stawialem, tego info nie było. Ja bym do końca na 100% nie brał tych iinformacji za pewnik, bo bbc już nie raz się myliło z tymi kontuzjami.

Do góry
#432347 - 25/10/2005 14:50 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
kobo Offline
enthusiast

Meldunek: 31/10/2004
Postów: 390
Skąd: jawor
informacje mam wlasnie z serwisu bbc. co do ich rzetelnosci to tak jak napisal Bzyku, roznie to z tym bywa. Ale juz uciekajac od tych kontuzji to i tak mysle, ze to spotkanie jest warte zagrania na zwyciestwo gosci.

Do góry
#432348 - 26/10/2005 11:08 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
rodrigo Offline
veteran

Meldunek: 11/10/2003
Postów: 1587
Skąd: BARANÓWKA
Macie jakieś info odnośnie kontuzji w Celticu???

Do góry
#432349 - 26/10/2005 11:17 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
goran Offline
veteran

Meldunek: 05/07/2005
Postów: 1399
Skąd: EAST DULWICH
12/02/2005 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 3:0
05/02/2005 Tennent's Scottish Cup HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 2:2
22/09/2004 CIS Insurance Cup HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 2:1
21/08/2004 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 3:0
13/12/2003 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 2:1
08/02/2003 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 3:0
31/08/2002 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 1:1
15/12/2001 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 2:0
14/03/2001 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 3:0
24/09/2000 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 0:2
26/02/2000 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 0:0
27/10/1999 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 2:2
03/04/1999 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 2:2
07/11/1998 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 2:1
14/03/1998 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 1:1
23/11/1997 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 5:3
08/02/1997 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 2:0
17/08/1996 Premier League HEART OF MIDLOTHIAN vs. KILMARNOCK FC 3:2
Bilans 11-6-1

Do góry
#432350 - 26/10/2005 11:21 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
goran Offline
veteran

Meldunek: 05/07/2005
Postów: 1399
Skąd: EAST DULWICH
Czy grac dzis na Hearts ? Czy zamieszanie wokol zmiany ternera nie wplynie ujemnie na postawe pilkarzy ? Zwarzywzy na kurs chyba nie warto ryzykowac ,a Klimanrock tez w tym roku radzi sobie nie najgorzej . Bilans przemawia na korzysc Serc hmmm...

Do góry
#432351 - 26/10/2005 13:13 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
iti Offline
PLAYOFF WINNER

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 24583
Skąd: Rzeszów
Tez jestem zdania, ze nie warto grac na Hearts w takich okolicznosciach. Juz predzej mozna zagrac x2 za "drobne" A co do wczorajszych meczy slabo spisaly sie ekipy Particka i Mortonu, ktorzy w sobote jada zapewne po przegrana do Gretny :-)

Do góry
#432352 - 26/10/2005 16:14 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
Ja dziś gram zwycięstwa rangersów i celticu. Rangersi po blamażu jaki miał miejsce 2 spotkania temu będą chcieli cos udowodnić, także Celtic po wymęczonym zwycięstwie 0:1 również powinien u siebie pewnie wygrać. Dziś odpuszczam granie na Hearts z wcale nie najsłabszym Klimarnockiem. Dorzucę do tego jeszczcze na przekór temu co jest w H2h że Iverness nie przegra, bo po sromotnej porażce Falkirku u siebie, wątpie żeby wywieźli 3 pkt.

Pozdro
SzczyPop

Do góry
#432353 - 26/10/2005 21:21 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
Achi Offline
newbie

Meldunek: 09/10/2005
Postów: 29
Od dzis chyba nikt nie zagra na pewniaka na Glasgow Rangers. Kompromitacja z ostatnia druzyna

Do góry
#432354 - 27/10/2005 08:57 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Dkladnie nigdy wiecej na Rangrsow

Do góry
#432355 - 27/10/2005 09:11 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
LEWY Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/01/2005
Postów: 3033
Skąd: Bydgoszcz
Quote:

Dkladnie nigdy wiecej na Rangrsow



ja uwazam inaczej ze Rangersi w sobote na własnym stadionie po zaskakującym remisie w Livingston powinni pyknąć Invernes, chyba juz czas na odrabianie strat bo kiedy jak nie u siebie w domku... no ale to nie jest temat do pisania o Rangersach (post do kasacji)

Do góry
Strona 1 z 14 1 2 3 ... 13 14 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, rafal08, alfa, Szuman, ElNinho[mmdea]), 3526 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582047 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49