Strona 3 z 14 < 1 2 3 4 5 ... 13 14 >
Opcje tematu
#432376 - 05/11/2005 22:21 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
Jonathan Sarkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/08/2003
Postów: 2560
Skąd: Kraków
No prosze, 4 mecze i 100% skutecznosci (jesli wliczylbym Rangers). Ale nie ma sie czym chelpic. Co do Hibernian i St. Johnstone, radze kazdemu kto gra szkocka lige zwracac na nich baczna uwage. Jeszcze raz powtorze, ze moim zdaniem za rok, dwa a pewnie i juz w tym sezonie oba kluby z Edynburga beda mialy duzo do powiedzenia. Co do Hearts to raczej oczywiste. Niech dolacza do nich Hibs.

Do góry
Bonus: Unibet
#432377 - 06/11/2005 08:00 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
Dajmon Offline
stranger

Meldunek: 04/03/2005
Postów: 16
Falkirk - Celtic 2!

Kto w tym meczu jest zdecydowanym faworytem chyba nie trzeba mówić, ale wyjazdowy mecz z Falkirk może przysporzyć ogromne problemy w pokonaniu "The Bairns". Otóż odkąd drużyna Falkirk awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej w Szkocji, Celtic w dwóch spotkaniach miał problemy z pokonaniem podopiecznych byłego piłkarza Celticu, Johna Hughesa.

Przypomnijmy, że w trzeciej kolejce to drużyna beniaminka wyszła jako pierwsza na prowadzenie. Potem, mimo słabej gry Celtic potrafił się podnieść i ostateczie The Bhoys wygrali to spotkanie 3:1 (Hartson, 2x Thompson).

W drugim przypadku, obie drużyny ponownie spotkały się na Celtic Park tyle, że w ramach 1/8 Cis Isurance Cup. Wtedy goście również jako pierwsi wyszli na prowadzenie.

Kilka chwil później wyrównał Maciej Żurawski. Wynik 1:1 doprowadził do dogrywki w której lepsi okazali się gracze z Parkhead ostatecznie wygrywając 2:1.

Te wyniki pokazują, że jutrzejsze spotkanie do łatwych należeć nie będzie, wręcz przeciwnie.

Podopieczni Gordona Strachana jadą w dużym osłabieniu na to spotkanie. W drużynie Celticu nie wystąpi dwóch napastników - Maciej Żurawski i Craig Beattie. Obaj nabawili się kontuzji mięśnia dwugłowego. W jutrzejszym meczu napewno nie zagra także Alan Thompson.

W jutrzejszym meczu John Hartson może zdobyć swoją setną, jubileuszową bramkę w barwach Celticu. Tego serdecznie mu życzymy!

Kadra Celticu: Boruc, Telfer, Balde, McManus, Camara, Petrov, Lennon, Hartson, Nakamura, Agathe, Maloney, Sutton, Marshall, Virgo, McGeady, Wallace, Lawson, Pearson.

Kadra Falkirk: John Hughes nie ujawnił listy powołanych zawodników...


Prawdopodobny skład Celticu:

Boruc; Telfer, Balde, McManus, Camara; Lennon, Nakamura, Maloney, Petrov; Hartson, Sutton


źródło: www.CelticPoland.com

Do góry
#432378 - 06/11/2005 08:45 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
Jonathan Sarkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/08/2003
Postów: 2560
Skąd: Kraków
"duze oslabienie" Celticu to przesada. Latwo nie bedzie i za taki kurs zaostawilbym w spokoju ten mecz. Falkirk w meczach w ktorych widzialem go w TV (w lidze z Hearts i w pucharze z Celticem), gra bardzo zdyscyplinowany futbol. Jesli Celtic wygra, to raczej jedna bramka, ale moze tez tu pasc remis.

Do góry
#432379 - 06/11/2005 11:07 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
Alucard Offline
stranger

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 14
Czy ktos wie ile jeszcze Żurawski nie bedzie gral...

Do góry
#432380 - 06/11/2005 12:33 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
Dajmon Offline
stranger

Meldunek: 04/03/2005
Postów: 16
Napastnik Celticu Glasgow, Maciej Żurawski odbył wczoraj trening z pierwszym zespołem Gordona Strachana!

Żuraw przez dosyć długi okres czasu leczył kontuzję mięśnia dwugłowego której nabawił się w spotkaniu Anglia-Polska. "Magic" prawdopodobnie będzie w pełni zdrów na 19 listopada w meczu przeciwko Glasgow Rangers!

Do góry
#432381 - 06/11/2005 13:36 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
Alucard Offline
stranger

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 14
Dajmon dzieki wielkie za info.

Do góry
#432382 - 12/11/2005 10:32 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
kobo Offline
enthusiast

Meldunek: 31/10/2004
Postów: 390
Skąd: jawor
14 kolejka szkockiej
12 listopada 2005



First Division (2 szkocka)
Airdrie-Hamilton
Brechin-Ross
Clyde-St.Mirren
FC Dundee-S.Johns.
Queen of-Stranraer



Two Division (3 szkocka)
Alloa-Gr.Morton
Dumbarton-Forfar
Partick-Gretna
Peterhead-Stirling




Third Division (4 szkocka)
Albion R.-Elgin
Arbroath-Berwick
East F.-Stenhous.
Montrose-Cowdenb



witam serdecznie po dluzszej przerwie, ale brak czasu spowodowal, ze nie moglem podzelic sie z Wami moimi typami. Dzisiejszy dzien mnie rozbraja, nie mam weny i patrzac na zestaw par jakos ciezko mi cokolwiek wybrac. To przez ta przerwe a moze to pogoda...licho wie...


No ale musze powiedizec ,ze na pierwszy rzut oka patrzac na te zestawy w oczy rzucilo mi sie spotkanie Peterhead-Stirling i mysl, ze padnie remis. Stirling zaczal wygrywac i kto uwaznie sledzi ta lige to powinien troszeczke grosza zarobic w ostatnich kolejkach wlasnie na druzynie Stirling. Szkoda ,ze to nie bylem ja Na poczatku sezonu druzyna ta byla stawiana w roli ligowego sredniaka, ktora powinna byc spokojna o byt. Poczatek sezonu byl fatalny, ale widac, ze cos zaczelo sie zmieniac. Druzyna gosci zaczyna marsz ku srodka tabeli tam gdzie jej miejsce. Co do druzyny Peterhead, do ktorej jak wiadomo mam sentyment, musze powiedziec, ze po fatalnym starcie wystrzelila jak rakieta i obecnie zajmuje wysoka czwarta pozycje w tabeli. Czy w dzisiejszym dniu powieksza swoj dorobek punktowy? Mam przeczucie, ze zbytnio go nie powieksza jesli w ogole go powieksza. Za strona bbc.com druzyna mocno oslabiona przez kontuzje co w swietle dzisiejszego spotkania nie wrozy dobrze. Majac na uwadze fakt, ze w okresie gdy druzyna gospodarzy dzisiejszego spotkania przegrywala swoje mecze to rowniez miala problemy z kontuzjami. Tak wiec czy kontuzje maja wplyw na postawe zespolu? Mysle, ze tak i dlatego dzisiaj zagram , ze gospodarze tego spotkania nie wygraja

kolejne spotkanie, na ktore ciagnie moja uwaga to Alloa-Gr.Morton. Powiem szczerze, ze mam mieszane uczucia co do druzyny gosci. Nie mam do nich zaufania, ale po ostatniej demolce druzyny Dumbarton 4 do 0 jakos bardziej zyczliwym okiem patrze na druzyne Morton w dzisiejszym spotkaniu. Druzyna gospodarzy w ostatniej kolejce zostala zdemolowana na wlasnym stadionie wlasnie przez wyzej wspominany Stirling Albion az 2 do 4. Dzisiaj przeciwnikiem jest druzyna, ktora walczy o awans. Czy w ciagu ostatniego tygodnia cos sie zmienilo w druzynie Alloa? Tak, sa kontuzje. W druzynie gosci raczej nie ma wiekszych strat i w swietle ostatniej kolejki mysle, ze Morton nie powinien miec problemow z pokonaniem gospodarzy. Ewentualne zwyciestwo pozwoli im odskoczyc na kilka punktow od trzeciej druzyny w tabelii, ktora jest Partic. A jak widzimy druzyna ta ma dzisiaj ciezki mecz z Gretna, wiec moga stracic dwa punkty lub trzy. A czy straca to juz inna historia, ja tego nie wiem a szkoda Reasumujac mysle, ze Morton powinnien bez problemow ten mecz wygrac, ale kurs troszeczke niski, ale to moze tylko czarowanie bukmacherow.Osobiscie skusze sie na zagranie gosci.

Pozostale dwa mecze, a wiec Dumbarton-Forfar i Partick-Gretna ciezkie. W pierwszym spotkaniu atut wlasnego boiska powinien byc handicapem dla gospodarzy, ale czy tak bedzie? Nie wiem bo majac na uwadze ostatnie spotkanie tej druzyny, ktora to zostala zdemolowana 4 do 0 trudno stwierdzic czy to jest akurat atut. Jak to sie mowi w tym spotkaniu NO BET. Kazdy wynik mozliwy, chyba, ze ktos ma jakies informacje, przecieki...
Co do drugiego spotkania to uwazam, ze tez moze pasc kazdy wynik. Mimo ,ze Gretna to szkocka Chelsea, ktora jak walec miazdzy wszystko co stanie na drodze.Lecz jak ostatnio Chelsea i Gretna musi zlapac zadyszke Czy dzisiaj ? Hmm. przeciwnik solidny, forma gospodarzy pnaca sie do gory, widac, ze nie ma tendencji spadkowej. Na stronie bbc.com podaja, ze Partic bez dwoch graczy, gdzie Gretna w sumie pelnym skladem...No nie wiem, gdyby kurst na Gretne byl okolo 1.8 to bym ich zagral a przy kursie mniejszym od tej wartosci to jakos tak sie waham. I bedzie tak, ze ja sie waham a Gretna wygra 3 do 1 Moze na osobnym kuponie zagram ich za mniejsza stawke.


w tej dywizji nie wiem co mozna zagrac. Moze warto skusic sie na St Johnstone w meczu przeciwko druzynie Dundee. Dundee oslabione, brak podstawowego bramkarza, goscie walcza o awans, dobry kurs moze i typ dobry Z podporka wyglada na bezpieczny. I tak zagram. Pozostale mecze wygladaja jakos dziwnie dzisiejszego dnia...


jesli chodzi o ostatnia dywizje to na stronie bbc.com podaja iz w druzynie Albion Rovers nie ma pieciu podstawowych graczy. Przeciwnikiem jest druzyna Elgin , ktora jest o oczko nizej od gospodarzy dziejszego spotkania i ma trzy punkty straty. Obie walcza o utrzymanie. Moze warto zagrac na remis lub z podporka na gosci. patrzac na dotychczasowe wyniki spotkan miedzy tymi druzynami remis prawdopodobny. A jesli chodzi o pozostale mecze to nie mam weny, to przez ta pogode jednak....

I to tyle ode mnie
zycze wygranych , pozdrawiam

Do góry
#432383 - 12/11/2005 12:39 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
mtudor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2004
Postów: 7011
Skąd: Lublin
East Stirling ? - ? Queen's Park mam nadzieje ze dzisiaj w koncu rozegraja mecz bo jak nie to dostane zwrot a tego bym nie chciał.Dlaczego wczoraj nie grali czyzby znowu ta szkocka pogoda?

Do góry
#432384 - 12/11/2005 15:20 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
staller Offline
member

Meldunek: 23/06/2005
Postów: 122
Quote:

Moze warto skusic sie na St Johnstone w meczu przeciwko druzynie Dundee. Dundee oslabione, brak podstawowego bramkarza, goscie walcza o awans, dobry kurs moze i typ dobry Z podporka wyglada na bezpieczny. I tak zagram. Pozostale mecze wygladaja jakos dziwnie dzisiejszego dnia...





Ja juz mialem na tym kursor Na szczescie zdecydowalem sie na Elvesberg w Regionalnej niemieckiej

Do góry
#432385 - 17/11/2005 17:08 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
aker Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2004
Postów: 22187
Skąd: Chorzów
Co uważacie o meczu Celtic-Rangers??
Mysle ze mozna postawić pare groszy na wygraną Celticu.
Celtic po blamażach w europejskich pucharach teraz skoncentrował się na lidze natomiast Rangersi grają w lidze duzo ponizej oczekiwać a do tego w najblizszym tygodniu czeka ich arcy wazne spotkanie w L.M. z Porto.
Mysle ze wynik bedzie podobny do tego z pucharu czyli 2-0.
Pozdr

Do góry
#432386 - 18/11/2005 07:14 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
Dajmon Offline
stranger

Meldunek: 04/03/2005
Postów: 16
Rengers nic niegra mysle ze smialo mozna stawiac na Celtic mimo kontuzji napastników
Gordon Strachan ma 2 dni na ustalenie wyjściowego składu na sobotnie Old Firm Derby na Celtic Park.

Menedżer The Bhoys cały czas czeka na ostateczną decyzję w sprawie powrotu Macieja Żurawskiego i Chrisa Suttona, ich powrót na ten arcyważny mecz jest bardzo prawdopodobny.

W sytuacji Suttona wyglada na to, że jest zdolny rozegrać część spotkania.To jest dobra informacja dla Strachana.Liczne kontuzje w ataku Celticu m.in.Suttona, Magica czy Craiga Beattiego ograniczają bossowi zespołu z Glasgow pole manewru w ataku.

W poprzednim meczu CIS Cup z Rangers w ataku Johna Hartsona wspierał Shaun Maloney, który odwdzięczył się menedżerowi pięknym golem.

John Hartson rozgrywa dzisiejszego wieczoru na Cyprze towarzyski mecz w reprezentacji Walii, a John Toshack nie zamierza go oszczędzać.

Strachan sprawdzi kondycje Johna najpóźniej jutro kiedy to Walijczyk powróci do Glasgow.Sprawdzony będzie także bramkarz reprezentacji Polski Artur Boruc, który wrócił już po towarzyskim meczu Polska-Ekwador.Problemy kondycyjne mogą mieć także Shunsuke Nakamura i Stilian Petrov, którzy także rozgrywają mecze reprezentacyjne.

Do góry
#432387 - 19/11/2005 12:26 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
kobo Offline
enthusiast

Meldunek: 31/10/2004
Postów: 390
Skąd: jawor
19-20 pazdziernik 2005


Premier League

Celtic v Rangers
Dundee United v Motherwell
Dunfermline v Livingston
Hibernian v Falkirk
Kilmarnock v Inverness
Aberdeen v Hearts (20-11-2005)



First Division

Hamilton v Queen of the South
Ross County v Dundee FC
St. Johnstone v Clyde
St. Mirren v Airdrie United
Stranraer v Brechin



Second Division

Ayr United v Forfar


witam serdecznie
w oczy rzucil mi sie jeden mecz
St. Johnstone v Clyde
Patrzac na ostatnie wyniki gospodarzy moze wysnuc prosty wniosek: nie zachwycaja. Nie wiem czy to problem zwiazany z kontuzjami czy tez po prostu przyszedl pierwszy kryzys. Na stronie bbc.com podaja, ze druzyna Swietych ma tylko 8 graczy zdrowych do gry. Z prawdziwoscia tych informacji bywa roznie, ale patrzac na ostatnie wyniki osiagane przez ta druzyne, mozna stwierdzic, ze faktycznie jest cos nie tak. Patrzac na druzyne Clyde mozna powiedizec o nich wiele dobrego.Mlody zespol, prawidlowo sie rozwija o czym swiadcza uzykane do tej pory wyniki. Dobry trener, na marginesie byly gracz Rangersow, ktory potrafi poukladac gre tego mlodego skladu. Mozna stwierdzic, ze w przyszlym roku druzyna ta prawdopodobnie bedzie walczyc o awans do Premier League. No dobrze, ale co mozna powiedziec o dzisiejszym spotkaniu? Wydaje mi sie ,ze mozna zaryzykowac granie na gosci. W ostatniej kolejce druzyna Clyde przegrala na wlasnym boisku z liderem 1 do 2. Prowadzac do przerwy 1 do 0. Dzisziejszy przeciwnik wydaje sie byc w stanie choroby i chyba grzechem bedzie przejsc obok kursu oscylujacego okolo 3.5 na druzne Clyde. Patrzac na obecna forme obu druzyn nalezy sprobowac to zagrac i tak tez zrobie.
Co do innych meczow to nie wiem, kusi mnie jeszcze zagranie na druzyne Brechin Mimo iz ta druzyna nie wygrala jeszcze w tym sezonie spotkania to patrzac na wyniki uzyskiwane w bezposrednich spotkaniach miedzy tymi druzynami (Stranraer v Brechin) mozna zauwazyc wyrownane potyczki, oraz fakt, ze druzyna gosci ma sposob na gospodarzy . Czy w tym spotkaniu goscie wywalcza pierwsze zwyciestwo? Nie wiem, ale przeczucie podpowiada , ze tak bedzie. Za stawke 2/10 mozna sprobowac zagrac Brechin.

I na koniec o szlagierze w szkockiej. Mam wrazenie ,ze Rangersi tego meczu dzisiaj nie przegraja. Pilkarze Rangersow glodni sukcesu bo ile mozna "przegrywac"? Celtik bodajze 5 meczow z rzedu wygranych... Moze remisik lub wskazanie na Rangersow...no nie wiem...ale tego nie ruszam... nie wiem po co mowie o tym meczu ??

to tyle ode mnie
zycze powodzenia i do "zobaczenia"

Do góry
#432388 - 26/11/2005 14:35 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
Dosyć ciekawa kolejka w ten weekend w szkockiej Premier League.
Oto moje propozycje:

Celtic-Dunfermline 1
Zonka się raczej nie spodziewam, wiec ewentualnie to 1.1 mozna gdzies dorzucic. Coprawda, celtic ma drobne klopoty z napastnikami (żurawski i sutton juz zdrowi, ale pewnie jeszcze nie wystapia, a raczej na pewno nie od 1 minuty), ale mimo wszystko taki skład powinien wystarczyc na wypunktowanie outsidera/zwłaszcza ze serca depcza The Boys po pietach /

i ciekawsze propozycje:

Motherwell - Hearts 2 1.85
Serducha jesli nie wygraja to juz bedą mialy sporą strate do Celticu, ktory raczej punktow w tej kolejce nie straci. Wiec nie pozostaje nic innego jak wygrac ze sredniakiem, zeby utrzymac dystans do Celticu.


Hibernian - Glasgow Rangers 1 2.8
Strrrrrrasznie buki niedoceniaja hibernianu (a moze licza na nawinych graczy co to w kazdej kolejca graja Celtic i Rangersow Glasgow w ogromnym dołku, nie przypominam sobie czasow zeby zajmowali tak niska pozycje i jeszcze z taka strata /do samego Hibernianu 8 pkt !/. Na pewno maja cos do udowodnienia, ale tym razem chyba bez szans. Kurs 2.8 zachecajacy, chociaz i tak Unibet sie nie wysilił, dla porównania Paddy wystawił 3.5 No ale oni sa znani z niekonwencjonalnych decyzji

Do góry
#432389 - 26/11/2005 15:29 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
kriku81 Offline
member

Meldunek: 17/03/2005
Postów: 147
co ten celtic robi?zlekcewazyli cieniarzy czy jak?jakim skladem graja? 30" i 0-1!!! SZOK, ZONK

Do góry
#432390 - 26/11/2005 15:36 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
spoko, powinni dać radę, ale to nie dział na takie posty

Do góry
#432391 - 26/11/2005 16:54 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
a jednak nie dali rady i to po takim kursie ajjjj szkoda gadać

Do góry
#432392 - 26/11/2005 23:06 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
rudy Offline
stranger

Meldunek: 30/10/2004
Postów: 2
Quote:

Dosyć ciekawa kolejka w ten weekend w szkockiej Premier League.
Oto moje propozycje:

Celtic-Dunfermline 1
Zonka się raczej nie spodziewam, wiec ewentualnie to 1.1 mozna gdzies dorzucic. Coprawda, celtic ma drobne klopoty z napastnikami (żurawski i sutton juz zdrowi, ale pewnie jeszcze nie wystapia, a raczej na pewno nie od 1 minuty), ale mimo wszystko taki skład powinien wystarczyc na wypunktowanie outsidera/zwłaszcza ze serca depcza The Boys po pietach /

i ciekawsze propozycje:

Motherwell - Hearts 2 1.85
Serducha jesli nie wygraja to juz bedą mialy sporą strate do Celticu, ktory raczej punktow w tej kolejce nie straci. Wiec nie pozostaje nic innego jak wygrac ze sredniakiem, zeby utrzymac dystans do Celticu.


Hibernian - Glasgow Rangers 1 2.8
Strrrrrrasznie buki niedoceniaja hibernianu (a moze licza na nawinych graczy co to w kazdej kolejca graja Celtic i Rangersow Glasgow w ogromnym dołku, nie przypominam sobie czasow zeby zajmowali tak niska pozycje i jeszcze z taka strata /do samego Hibernianu 8 pkt !/. Na pewno maja cos do udowodnienia, ale tym razem chyba bez szans. Kurs 2.8 zachecajacy, chociaz i tak Unibet sie nie wysilił, dla porównania Paddy wystawił 3.5 No ale oni sa znani z niekonwencjonalnych decyzji






celtic porazka to samo bedzie z twoim typem na Hibernian troszke to ty chyba przesdadzasz Glasgow Rangers zagra mecz
w 100% podejsciem.No ale coz to tylko typy zobaczymy pozniej.

Do góry
#432393 - 27/11/2005 00:59 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
nie wiem co miales na mysli pisząc "Glasgow Rangers zagra mecz
w 100% podejsciem", bo składania w tym zdaniu to ci nie wyszla . Moge sie tylko domyslac, ze chodziło ci o to ze ja niby napisalem ze rangersi, nie zagrają na 100% mozliwosci, jesli tak to radze uwazniej czytac posty

Do góry
#432394 - 02/12/2005 18:19 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
kobo Offline
enthusiast

Meldunek: 31/10/2004
Postów: 390
Skąd: jawor
3-4 grudnia 2005

17 kolejka

First Division (2 szkocka)
Brechin - St. Johnstone
Hamilton - Clyde
Stranraer - Dundee FC
Ross County - St. Mirren
Airdrieonians - Queen of the South



16 kolejka

Two Division (3 szkocka)
Stirling Albion - Forfar
Raith Rovers - Dumbarton
Greenock Morton - Partick Thistle
Gretna - Peterhead
Alloa Ayr. - United


16 kolejka

Queen's Park FC - Montrose
Elgin - Arbroath
East Stirling - East Fife
Cowdenbeath - Albion Rovers
Berwick - Stenhousehuir

Do góry
#432395 - 03/12/2005 00:15 Re: Szkocka liga niczym szkocka z lodem
Formic Offline
old hand

Meldunek: 28/07/2003
Postów: 813
Skąd: Warszawa
Witam wszystkich po dłuższej przerwie.
Oto moje subiektywne oceny dotyczące kilku wybranych meczy z nadchodzącej kolejki niższych szkockich lig:

Elgin City - Arbroath 2 @ 1.68
Na początek ciekawy mecz z division three. Otóż na obiekt słabego Elgin City przyjeżdża zeszłoroczny spadkowicz z division two - Arbroath. Goście przed sezonem nominowani nawet nie tyle do awansu, co do wygrania całej czwartej ligi na początku rozgrywek nie zachwycają. Bo zaledwie 19 punktów w 15 meczach i zaledwie 5 zwycięstw to na pewno nie jest bilans drużyny pretendującej do zajęcia co najmniej drugiego miejsca w lidze. Do takiego samego wniosku doszedł chyba zarząd klubu, gdyż postanowiono zmienić managera. I odkąd w klubie pojawił się John McGlashan wyraźnie widać poprawę w grze drużyny. Ostatnie trzy ligowe mecze to wyraźne i bezsprzeczne zwycięstwa. Szczególnie ogranie lidera Berwick 4:0 robi wrażenie (pierwsza porażka Rangers w sezonie). Do tych ligowych zwycięstw należy dołożyć zwycięstwo nad St.Johnstone (division one) 2:1 w ramach Forfarshire Cup. To wszystko wskazuje na to, że Arbroath jeszcze nie złożył broni i pomimo straty aż 16 punktów do miejsca gwarantującego awans, na pewno jeszcze wierzą w osiągnięcie zakładanego przez sezonem celu.
A co u gospodarzy? Otóż Elgin niemal tradycyjnie już okupuje dolne rejony tabeli i tak zapewne zostanie do końca rozgrywek. U siebie jeszcze nie zdążyli wygrać ani jednego meczu w obecnym sezonie. Osiągane przez nich wyniki nie rzucają na kolana, jedyny wyjątek to remis 2:2 z Berwick. Jednak wiele ciekawsze rzeczy dzieją się w sprawach pozasportowych. Otóż Elgin prawie zostało wykupione przez jedną bogatą firmę (już podobno nawet spłynęło część pieniędzy), a tu nagle ni stąd ni zowąd zarząd ogłosił, iż przetarg wygrała zupełnie inna firma. Manager od razu nie wytrzymał i podał się do dymisji, zawodnicy myśleli o zbojkotowaniu jutrzejszego meczu. Podobno jednak sprawa jest jakoś tymczasowo załagodzona i mecz się odbędzie. Jednak całe to zamieszanie na pewno nie wpłynie pozytywnie na grę gospodarzy. Kursy wynosiły ok 2,0, obecnie są w granicach 1.70.
Jeśli chodzi o sprawy kadrowe, to Elgin w najsilniejszym składzie, Arbroath też. Bardzo istotny będzie powrót po długiej kontuzji kolana jednego z filarów Arbroath z zeszłego sezonu - Mathu Kinga.
Podsumowując uważam, że rozpędzona ekipa Arbroath po prostu będzie lepsza od przeciętnego i przeżywającego kłopoty Elgin i udokumentuje to strzeleniem co najmniej jednego gola więcej od gospodarzy. Kurs na przestrzeni tygodnia nieco spadł, ale 1.68 wciąż nie jest źle.

Stirling Albion - Forfar Athletic 1 @ 2.10
The Binos rozpoczęli sezon fatalnie: w pierwszych 11 meczach bez zwycięstwa i zaledwie 3 punkty. Ktoś na tym forum śmiał już nawet porównywać moją ulubioną szkocką drużynę do East Stirlingshire. Jednak w 12 kolejce Binos grali wyjazdowy mecz z możnym tej ligi Greencock Morton i...zupełnie niespodziewanie wygrali na obiekcie rywala 1:2. Po tym meczu wreszcie uwierzyli w swoje możliwości i zaczęli grać tak, jak się tego od nich oczekuje. Od tamtej pory odnieśli trzy kolejne zwycięstwa i łącznie z czterech ostatnich kolejek 4 razy win z czego aż 3 na wyjazdach! Przed sezonem typowałem Stirling do zajęcia 4-5 miejsca w lidze i nadal wierzę, że to jest możliwe.
Forfar Athletic z kolei jak do tej pory gra zdecydowanie powyżej przedsezonowych oczekiwań, gdyż wydawało się, że będą najsłabszą ekipą, a tymczasem grają zupełnie przyzwoicie i mają już 16 punktów na koncie. Jednak uważam, że z czasem będą obniżać się w ligowej tabeli i jednak nie unikną spadku. Są chyba jednak za słabi na division two.
Kadrowo sytuacja w obu ekipach wygląda nienajlepiej. Otóż u gospodarzy na pewno nie zagra zawieszony za kartki Douglas Wilson a do ostatniej chwili nie będzie wiadomo czy zagrają Ross Forsyth, Chris Aitken i Stewart Devine. Szczególnie ewentualna strata Aitken'a i Devine'a byłyby bolesne dla managera Moore'a.
W drużynie gości, chodź to trudno sobie wyobrazić, jest jeszcze gorzej. Na pewno nie zagrają Dave King, Paul Tosh, Paul Lunan i podstawowy bramkarz Michael Brown. Tu z kolei najbardziej boli strata Tosh'a i Lunan'a.
Podsumowując uważam, że wznoszący się Stirling zostawi w pokonanym polu pikujący w dół Forfar. Szczególnie liczę na napastnika Paddy'ego Connoly. Zakupiony przed sezonem strzelił już 8 goli i będzie prawdziwym postrachem dla linii obronnej gości, która za plecami będzie miała rezerwowego bramkarza.


Brechin City - St.Johnstoe X2 @ 1.10
Gretna - Peterhead 1 @ 1.25
Cowdenbeath - Albion Rovers 1 @ 1.30

Te mecze już bez opisów, bo wystarczy spojrzeć w odpowiednie tabele i już się wie, że inne rezultaty niż te tutaj podane będą sporymi niespodziankami.


To tyle ode mnie. Komentarze i inne spojrzenia mile widziane.
Pozdrawiam

Do góry
Strona 3 z 14 < 1 2 3 4 5 ... 13 14 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
9 zarejestrowanych użytkowników (alfa, pacyfista, 11kera11, Sensei, VVega, Akhu, kemp, wHiTe_StAr, Irek), 4243 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45046 Tematów
5582676 Postów

Najwięcej online: 4344 @ Dzisiaj o 20:27