Strona 42 z 56 < 1 2 ... 40 41 42 43 44 ... 55 56 >
Opcje tematu
#423883 - 24/10/2005 18:15 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Tetfol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/06/2002
Postów: 4641
Skąd: Tarnów
Ehh znowu niegadajmy nasz nienasz prezydent. Teraz to on jest prezydentem wszystkich i tyle. Poprostu ludzi mniej wykształconych jest więcej w Polsce niż tych wykształconych dobrze i zawsze to ci z gorszym wykształceniem bedą mieli większy wpływ na wybór prezydenta.

Do góry
Bonus: Unibet
#423884 - 24/10/2005 18:17 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Tetfol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/06/2002
Postów: 4641
Skąd: Tarnów
Quote:

i nie myślcie, że gdyby Tusk dostał poparcie Radia M i Leppera to by odmówił, to jest naiwne, Kaczyński sprawnie to poparcie wykorzystał, nie zaciągnął zobowiązań, ale głosy dostał, nie powiedział nawet dziekuje



Skąd wiesz że niezaciągnął zobowiązań. A dziękuje powiedział wczoraj Jarosław Kaczyński. Oprucz Rydzykowi dziękował też Gierkowi za poparcie.

Do góry
#423885 - 24/10/2005 18:34 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Wczoraj najbardziej oczywiście oprócz zwycięstwa kondydata na którego głosowałem podobał mi się zwrot użyty na określenie poparcia jakie Kwaśniewski 'dał' Tuskowi - "pocałunek śmierci"

....

Komentując przegraną Donalda Tuska, Andrzej Lepper powiedział, że "Tusk przegrał przez swoją butę i zarozumiałość" oraz lekceważenie głosów oddanych w pierwszej turze na lidera Samoobrony, a w wyborach parlamentarnych na jego partię.

"Przedstawiciele PO odnosili się butnie i wręcz nieprzyzwoicie do tych, którzy na nas głosowali" - powiedział Lepper w poniedziałek dziennikarzom w Szczecinie. Dlatego - jak mówił - wyborcy Samoobrony "zapłacili im tym, że pan Tusk prezydentem nie jest" - podkreślił.

Lepper dodał, że elektorat jego i Samoobrony jest "zdecydowany i twardy" i jeśli on poprosi, to elektorat zagłosuje zgodnie z jego wolą.
Mówiąc o wygranej Lecha Kaczyńskiego, Lepper zaznaczył, że jest zadowolony. "Wygraliśmy te wybory. Zdecydowały o tym nasze głosy" - dodał. Wcześniej w Warszawie Lepper mówił, że uważa, iż wynik L.Kaczyńskiego to duży sukces, ale i wielka odpowiedzialność, jaką odczuwa wobec osób, które przekonywał do głosowania na kandydata PiS. "Teraz te osoby będą czekały, czy Kaczyński zrealizuje program prosocjalny, o którym mówił w kampanii. Mam nadzieję, że tak się stanie" - podkreślił.

Do góry
#423886 - 24/10/2005 18:55 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Mam pytanko, nie ogladalem specjalnie pozniejszej czesci wieczoru wyborczego ale doszly mnie sluchy ze ktorys z braci Kaczynskich w swoim przemowieniu wyraznie dziekowal o. Rydzykowi (temu od tranzystorow), prawda to??

Do góry
#423887 - 24/10/2005 19:02 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Tak, Rydzykowi, Lepperowi, a także Giertychowi. Witam w IV RP rządzonej przez czołowych chamów III RP. Jeju, czy nasz kraj zniesie tyle obciachu?

Bilbo przegrał, Kaczyński ma pierścień.

Do góry
#423888 - 24/10/2005 19:07 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Dzieki Conrad;-)
ale akurat chcialem zeby na to pytanie odpowiedzial mi ktorys z zwolennikow Kaczysnkiego tu obecnych. wstyd to przyznac jak widac, mi tez byloby wstyd

Do góry
#423889 - 24/10/2005 19:09 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
i tu Lepper ma racje , ma faktycznie zdyscyplinowany elektorat wywodzący się tej liczniejszej postpezeperowskiej frakcji "chamów", druga część tego elektoratu , głównie wyborcy Borowskiego to frakcja "żydów" mniej liczniejsza ,ale mająca większe wpływy od "chamów" .

POZDRAWIAM

Do góry
#423890 - 24/10/2005 19:25 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Conrad Twoje zatrzecieźwienie wprost powala.
W chwili obecnej Rządzi PIS A PO , a nie Lepper czy Giertych.W dodatku Kaczyński w swoich po wyborze pierwszych słowach zwrócił sie do przyjaciół z platformy, o samoobronie czy lprz-e nawet nie wspomniał
Daj mu troche porzadzić i wstrzymaj się z ocenami oraz z obrazaniem ludzi , ktorzy na niego głosowali, to po prostu staje sie juz niesmaczne,zwłaszcza ,ze jestes adminem tego forum i powinieneś świecić przykładem dobrych manier, a jest wręcz odwrotnie.

Pozdrawiam

Do góry
#423891 - 24/10/2005 19:29 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
hehe, dobre określenie nawet by sie zgadzało z odwiecznym marzeniem red. Michnika o sojuszu "żydow" z tymi z UW (PD) pisanymi bez cudzysłowiu , o ile frakcja "żydów" jak jeden mąż głosowała na Tuska, o tyle frakcja "chamów" trochę się podzieliła, Lepper a także...Oleksy był za Kaczyńskim( ), ale już Miller za Tuskiem, ale w sumie nie wiem czy ten ostatni należy do frakcji "chamów", na pewno nalezy do takich pisanych bez cudzysłowiu ale nie o taki podział tu chodzi

Do góry
#423892 - 24/10/2005 19:33 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
KeeP Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/09/2003
Postów: 2372
Skąd: tam gdzie stało ZOMO
wykopałem na interii

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podziękował Radiu Maryja i jego dyrektorowi o. Tadeuszowi Rydzykowi oraz Ryszardowi Bugajowi i Adamowi Gierkowi za poparcie Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Według J. Kaczyńskiego, jego brata poparły "różne siły, różni ludzie, z bardzo odmiennych stron". Wymienił m.in. Rydzyka, a także, jak powiedział "autentycznego człowieka lewicy" Bugaja, oraz syna byłego I sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka, Adama.

Prezes PiS podziękował też aktorom - Olgierdowi Łukaszewiczowi i Ewie Błaszczyk (oboje wystąpili w spotach reklamowych L. Kaczyńskiego) i przyjaciołom z NSZZ "Solidarność". Po tych słowach sala zaczęła skandować "Solidarność, Solidarność".

J. Kaczyński podziękował również, jak to określił, "jednemu z najlepszych polityków": prezydentowi Łodzi Jerzemu Kropiwnickiemu. Słowa podziękowań skierował też do Romana Kluski, który wystąpił w jednym ze spotów reklamowych.

Do góry
#423893 - 24/10/2005 19:36 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
maciey Offline
old hand

Meldunek: 05/01/2004
Postów: 713
Quote:

lewica będzie w tym sejmie w głebokiej opozycji wiec raczej nie będzie miała okazji się niczym wykazać




Mam dziwne przeczucie, że wystarczy, że PiS ma okazję się wykazać...
Kaczyński już zmienia śpiewkę - rozliczenie tak, ale przede wszystkim zgoda ponad podziałami, za Gierka był dobry okres w Polsce, podwyżek emerytur nie obiecywałem - będę bronił tych, co są teraz uchwalone...
Wystarczyły niecałe 24h, by obedrzeć swoich wyborców ze złudzeń. I bardzo dobrze, im szybciej tym bardziej zaboli.

Do góry
#423894 - 24/10/2005 19:42 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
maciey Offline
old hand

Meldunek: 05/01/2004
Postów: 713
Quote:

i nie myślcie, że gdyby Tusk dostał poparcie Leppera to by odmówił




Przecież mógł je mieć, dostał list z ceną. Najwidoczniej wydał mu się zbyt wysoka. Kaczyński natomiast nie miał zachamowań, wszak "obiecam wszystko" było hasłem przewodnim.

Do góry
#423895 - 24/10/2005 19:43 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
nie no znowu widze to samo : Wystarczyły niecałe 24h, by obedrzeć swoich wyborców ze złudzeń.;
to samo było tuz po wyborach parlamentarnych : Kaczyński oszukał wyborców PiS, on miał być premierem a nie Marcinkiewicz;
ja naprawdę proszę o niewypowiadanie się zwolenników Tuska o odczuciach wyborców Kaczyńskiego, a jeśli zobacze wypowiedzi w liczbie pierwszej to bedzie to na 99% kłamstwo i prowokacja;
PiS i Kaczyński tak nas strasznie "oszukał" że w ostatnim miesiącu z wyborów na wybory dostawał coraz więcej głosów

Do góry
#423896 - 24/10/2005 19:48 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Dużo tu pisano o demografi wyborczej , ja tylko słówko wtrące o geografi
Tusk najwięcej głosów dostał w woj.opolskim gdzie wygrał zdecydowanie z Kaczyńskim ciekawe dlaczego?

Do góry
#423897 - 24/10/2005 19:53 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Quote:

Quote:

Juz po zawodach wiec nie ma co bic piany ale z powyzszym sie zgadzam w 100%, prezydenta wybrali nam ludzie ktorzy dali sie nabrac na populistyczne haselka Kaczynskich, biedni, o niskim wyksztalceniu, w wiekszosci ze wsi.




i chyba trzeba się przyzwyczaić, że ten elektorat będzie decydował dopóty, dopóki w kraju nie będzie lepiej i ludzie będą bardziej zadowoleni.



nareszcie ktos sie kapnol o co chodzi!!!!!!!!!!! w Polsce od kilku lat zdecydowanie rosnie liczba ludzi niezadowolonych(patrz samoobrona w poprzednich wyborach ponad 10% w najnowszych ponad 15%) czyli jasno wynika z tego ze stan panstwa jako takiego zdecydowanie sie pogorszyl!!!!!!!

Do góry
#423898 - 24/10/2005 19:58 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
maciey Offline
old hand

Meldunek: 05/01/2004
Postów: 713
Quote:

nie no znowu widze to samo : Wystarczyły niecałe 24h, by obedrzeć swoich wyborców ze złudzeń.;
to samo było tuz po wyborach parlamentarnych : Kaczyński oszukał wyborców PiS, on miał być premierem a nie Marcinkiewicz;




Jeżli uważasz za normę wycofywanie się z obietnic w 24h po ogłoszeniu wyników to gratuluję samopoczucia. Jeżeli uważasz, że Marcinkiewicz będzie kimś innym niż "sprawujacym funkcję premiera" to gratuluję świetnego samopoczucia. Obyś je miał przez całe 4 lata.

Quote:

ja naprawdę proszę o niewypowiadanie się zwolenników Tuska o odczuciach wyborców Kaczyńskiego, a jeśli zobacze wypowiedzi w liczbie pierwszej to bedzie to na 99% kłamstwo i prowokacja;




Nie jestem zwolennikiem Tuska, mam alergię na postawę "obiecam wszystko".

Quote:

PiS i Kaczyński tak nas strasznie "oszukał" że w ostatnim miesiącu z wyborów na wybory dostawał coraz więcej głosów




Też mi argument, ilu poczuje się oszukanych to my zobaczymy za 4 lata, a nie teraz.

Do góry
#423899 - 24/10/2005 20:13 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
przeanalizowałem dokładnie mapkę z poparciem dla kandydatów na poziomie gmin i powiatów, i rozkład głosów pasuje idealnie do nie tylko przedwojennych ale nawet rozbiorowych granic, jeden wniosek jaki wychodzi to taki że o poparciu ( z jednym, jedynym wyjątkiem Warszawą) o wyborze zdecydowały względy historyczne (a nie wykształcenie, zamożność itp.);
podzielmy Polske na 4 strefy: 1. z miażdżącą przewagą Kaczyńskiego,2. z niewielką przewagą i 3. 4. analogicznie dla Tuska;
strefa 1: regiony polskie "od zawsze" zabór rosyjski i austriacki;
strefa 2: zabór pruski w tym Kaszuby, Wielkopolska (bez Poznania) a także Warmia (polski region w Prusach Wschodnich w 18 wieku);
strefa 3: Ziemie Odzyskane (Polska nie miała tam swoich ziem od 13 wieku);
strefa 4: gminy zamieszkane przez miejszości (niemiecką - opolskie, białoruską - część podlaskiego);

Do góry
#423900 - 24/10/2005 20:21 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
Quote:

przeanalizowałem dokładnie mapkę z poparciem dla kandydatów na poziomie gmin i powiatów, i rozkład głosów pasuje idealnie do nie tylko przedwojennych ale nawet rozbiorowych granic, jeden wniosek jaki wychodzi to taki że o poparciu ( z jednym, jedynym wyjątkiem Warszawą) o wyborze zdecydowały względy historyczne (a nie wykształcenie, zamożność itp.);
podzielmy Polske na 4 strefy: 1. z miażdżącą przewagą Kaczyńskiego,2. z niewielką przewagą i 3. 4. analogicznie dla Tuska;
strefa 1: regiony polskie "od zawsze" zabór rosyjski i austriacki;
strefa 2: zabór pruski w tym Kaszuby, Wielkopolska (bez Poznania) a także Warmia (polski region w Prusach Wschodnich w 18 wieku);
strefa 3: Ziemie Odzyskane (Polska nie miała tam swoich ziem od 13 wieku);
strefa 4: gminy zamieszkane przez miejszości (niemiecką - opolskie, białoruską - część podlaskiego);


oczywiscie strefa 3. to niewielka przewaga Tuska a 4. miażdżąca

Do góry
#423901 - 24/10/2005 20:45 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Adam PL Offline
addict

Meldunek: 31/01/2002
Postów: 629
Skąd: Warszawa
Dołączę się do tych pseudo "teorii demograficznych".

Główne przyczyny to nie wykształcenie i nie wieś , ale rdzenna Polska pokazała ziemiom odzyskanym prawdziwą postawę obywatelską, i zamiast myśleć kiedy w berlinie jest następna parada gejowska - pokazała postawę obywatelską głosując w wyborach.

Wyborcy ziemi odzyskanych mają niskie poczucie państwowości polskiej, dlatego była tam najniższa frekwencja:

1. opolskie 42,72%
2. warmińsko-mazurskie 44,08%
3. świętokrzyskie 45,49%
4. lubuskie 45,66%
5. zachodniopomorskie 46,37%

Kto im zabronił głosować ?!!! Trzeba było ruszyć się, a nie teraz płakać.

A teraz wieści z Legnicy ? http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,2983436.html

"Mężczyzna zaspał i nie otworzył na czas budynku Ośrodka Szkolenia Kierowców LOK w Legnicy, gdzie mieściła się siedziba obwodowej komisji wyborczej. Pracownik kotłowni, który zaspał, tłumaczył, że "nie zadzwonił jego budzik".


Najwyższa frekwencja:
1. mazowieckie 56.59%
2. małopolskie 56,16%
3. pomorskie 55,23%


http://www.prezydent2005.pkw.gov.pl/PZT/PL/WYN/F/index.htm

http://wiadomosci.gazeta.pl/wybory2005/0,0.html

Do góry
#423902 - 24/10/2005 20:57 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
jeszcze dodam ze po referendum europejskim był na ten temat duży artykuł w "Polityce", wyraźne granice w wielkosci na TAK i NIE idealnie (CO DO KILOMETRA) pokrywały się z przedwojennymi i rozbiorowymi granicami, w tych wyborach ten podział jest identyczny

Do góry
Strona 42 z 56 < 1 2 ... 40 41 42 43 44 ... 55 56 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, alfa, Irek, Lukasz111, Sensei, igea23, ElNinho[mmdea], burbon), 3880 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582279 Postów

Najwięcej online: 4029 @ Wczoraj o 14:25