Strona 2 z 56 < 1 2 3 4 ... 55 56 >
Opcje tematu
#423083 - 10/10/2005 11:46 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5673
"W 1975 ukończył Instytut Nauczycielski w Mohylewie, w 1985 Białoruską Akademię Rolniczą w Mińsku, uzyskując dyplom nauczyciela historii, nauk społecznych i ekonomii."
"W latach 1991-94 pełnił dalej funkcję deputowanego do Rady Najwyższej, zasłynął z bezpardonowej walki z prawdziwą i wyimaginowaną korupcją na szczytach władzy. W lipcu 1994 wybrano go na prezydenta Białorusi."
"Zbiedniałą część społeczeństwa Białorusi przekonał do siebie obietnicą zakończenia tzw. złodziejskiej prywatyzacji, rozliczenia afer gospodarczych z lat 1991-94"
"W 1996 roku doszło na Białorusi do zmiany konstytucji. Rozwiązano dotychczasową Radę Najwyższą XIII Kadencji, zastępując ją całkowicie posłusznym Łukaszence dwuizbowym parlamentem. Deputowani Rady nie pogodzili się z ewidentnym złamaniem zasad konstytucyjnych i nadal uważają siebie za legalnie wybranych posłów. W tym samym roku bezprawnie przedłużono również kadencję Łukaszenki do 2001. Konstytucyjnie wybory powinny były się odbyć w 1999.

Głosowanie prezydenckie z września 2001 odbyło się w cieniu ataku islamistów na Stany Zjednoczone, stąd więc nie spotkało się z należytą uwagą ze strony Zachodu. Łukaszenka wygrał wybory już w pierwszej turze, zdobywając 76% głosów i pokonując dwóch kandydatów opozycyjnych."
źródło


Czy tego chcecie w Polsce?

Do góry
Bonus: Unibet
#423084 - 10/10/2005 12:02 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5673
I jeszcze jedno:
"Opowiadał się zdecydowanie przeciwko likwidacji Związku Radzieckiego, zwolenników niepodległości Białorusi nazywając zdrajcami i agentami imperializmu."
"Polityka zagraniczna pierwszych miesiący po objęciu rządów nie dała się zakwalifikować jako szczególnie prorosyjska. Na wiosnę 1995 Łukaszenka zarządził jednak słynne referendum, w którym ludność wypowiedzieć się miała za: prowadzeniem ścisłej integracji gospodarczo-politycznej z Moskwą, likwidacją niepodległościowych symboli Białorusi i zastąpieniem ich sowiecką symboliką, jak również równouprawnieniem języka białoruskiego i rosyjskiego."

Nie muszę chyba przypominać o powiązaniach Rydzyka z Putinem?
A każdy przecież wie jakiego kandydata popiera Rydzyk.

Do góry
#423085 - 10/10/2005 14:53 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
mialem juz nie zabierac glosu ale ostatni raz.
nie jestem jakims wielkim zwolennikiem Tuska ale jak porownuje obu kandydatow to mi wychodzi jak "w pysk strzelil" na Donalda
zobaczmy co bedziemy mieli jak wygra Kaczynski:
- wezmie sie za rozliczanie poprzednich ukladow

nie twierdze ze poprzedni rzad byl czysty jak lza ale co nam da wywlekanie starych kapci spod lozka?? nie lepiej zabrac sie za terazniejszosc??
cofamy sie w rozwoju

- zabierze sie za prywatyzacje czyli ja zatrzyma i co otrzymamy?? dalej bedziemy dotowac gornikow, stoczniowcow i innej masci "panstwowych", znow dostajemy po plecach
cofamy sie w rozwoju

- wzmocni aparat panstwowy kolejna rzesza urzednikow - zlodziejaszkow ktorzy beda nas lupic i gnebic w imie Prawa i Sprawiedliwosci
cofamy sie w rozwoju

- nie bedzie pieniedzy na rozwoj infrastruktury kraju bo beda szly na wyplaty dla leserow i zasilki dla meneli spod bramy bo przeciez nie mozna ich tak zostawic na denaturacie i chlebie
cofamy sie w rozwoju

- pojedzie z pieerwsza wizyta do Busha, (jeszcze zeby ten go przyjal) i bedzie sie slinil.
jak widzialem tego cwiercglowka podczas wizyty w Brukseli to wymieklem (zeby nie bylo, Tusk nie wygladal wiele lepiej)
po co sie pytam chce tam leciec?? w Brukseli sa wazniejsze rzeczy do zalatwienia w swietle tego ze juz Europa ma watpliwosci co do postawy Kaczki wobec polityki na naszym kontynencie
cofamy sie w rozwoju


- bedziemy mieli tansze zabawki dla dzieci i juz widze rzesze meneli biegnacych do sklepow i kupujacych zabawki dla swoich splodzonych metoda "naturalna" dzieci (nie slyszeli i nie uslysza o antykoncepcji bo przeciez to nie "sie nie godzi")
tu sie zastanwiam czy sie cofamy sie w rozwoju

- Radio Maryja stanie sie radiem "publicznym" bedzie nakaz sluchania radia przynajmniej 3 godziny dziennie no i oczywiscie zamiast wiadomosci obowiazkowa "zdrowaska", raz z Rydzykiem raz z Kaczynskim, na zmiane
Panstwo wyznaniowe cofamy sie w rozwoju

- do jezyka potocznego dolaczy powiedzenie "spierdalaj dziadu"
no, tu idziemy z duchem czasu, caly swiat staje sie coraz wulgarniejszy

tak sie zastanawiam ze Kwasniewski nie byl idealem ale gdyby dzis kandydowal to mialby moj glos.
przy obecnym ukladzie sil i tak nie moglby wiele zdzialac ale przynajmniej wygladem, zachowaniem nie straszylby na swiecie i tu kolejne,
prezydent reprezentuje nas jako narod, jak pomysle ze taka mamalyga jak Kaczka moze mnie reprezentowac to mam lzy rozpaczy w oczach
znow zeby nie bylo Tusk tez wypada blado jako reprezentat naszego kraju ale i tak lepiej niz Pan "spierdalaj dziadu".

mam swiadomosc niedoskonalosci Tuska jako kontrkandydata Kaczynskiego ale bez przesady, wystarczy ich chwile posluchac przygladajac im sie uwaznie,
wybieram lepsze zlo w postaci Tuska.

Do góry
#423086 - 10/10/2005 14:54 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
DJ SACHI Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/02/2004
Postów: 10880
Skąd: DĄBROWA GÓRNICZA
Konsekwentnie głosuję na Lecha Kaczyńskiego tylko on może coś zmienić !! !!

Do góry
#423087 - 10/10/2005 15:22 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
mi osobiście na Prezydenta bardziej pasuje Tusk, bo:


* Jest mniej konfliktowy od Kaczyńskiego - co jest wskazaną cechą w kontaktach z głowami innych państw.

* Co do języków, to zdaje się że obaj nie mają za bardzo się czym pochwalić, ale Tusk jest młodszy i wydaje mi się, że szybciej się doszkoli. Kwasior 10 lat temu też orłem nie był, a się wyrobił.

* Może lepiej będzie się dogadywał z przyszłą Kanclerz Niemiec Angelą Merkel, jak liberał z liberałem.

* Przez lata wyrobił sobie zdecydowanie mniejszy "elektorat negatywny" niż Kaczyński. To może wśród innych prezydentów nie będzie miał nieprzyjaciół.

* Jakoś bardziej wyobrażam sobie "na salonach" Tuska, niż podstarzałego Kaczyńskiego.

...ale ma też minusy, np.:

* Nie ma zdolności przywódczych - przez całą swoją karierę polityczną w odróżnieniu do Kaczyńskiego, był w cieniu. Był współzałożycielem PO, ale po "wyeliminowaniu" z gry Olechowskiego i Płażyńskiego nie pociągnął PO do góry. Zrobił to dopiero Rokita, który był przez ostatnie 2 lata "twarzą PO". Mam wrażenie, że lansowanie Tuska jest troche sztuczne (tj. tysiącami billboardów) bo ludzie po prostu niewiele o nim wiedzą, mimo że w polityce dobrych kilkanaście lat już jest.

* Nie jest twardy i zdecydowany - oby nie było powtórki z Kwaśniewskiego, któremu to wielokrotnie zarzucano, że gdy trzeba zabrać głos, to chowa się w Pałacu i siedzi cicho.

* Doświadczenie, to też jego słaba strona. On nie piastował właściwie żadnego stanowiska w polityce (wicemarszałek sejmu - nie oszukujmy się, odpowiedzialności wielkiej to na nim nie było). A jego rywal był prezesem NIK, ministrem, jest Prezydentem Warszawy.


Dla mnie to ile ktoś ma "profesorów, magistrów" i innych tytułów nie ma większego znaczenia (byleby zaszedł dalej niż podstawówka) - w sejmie przez ostatnie 4 lata mieliśmy samych profesorów, lekarzy, magistrów, adwokatów, prawników itd. A jacy byli każdy widział...


Oczywiście nie są to wszystkie kryteria (tyle co mi na razie wpadło do głowy), ale pokazuje to, że Tusk wcale nie jest takim wymarzonym kandydatem jakim niektórzy chcieliby go widzieć (Pozdrawiam Conrada).
Poza tym denerwuje mnie to jak się wstydzi swego imienia oraz to, że uparcie tytułuje się "Prezydentem Tuskiem". Tylko prezydentem czego? Na razie to jest Donaldem a nie Prezydentem.

Do góry
#423088 - 10/10/2005 18:15 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Quote:

Konsekwentnie głosuję na Lecha Kaczyńskiego tylko on może coś zmienić !! !!




Nic nie zmieni, bo to nie USA, gdzie prezydent ma ogromna wladze.
Prezydent pelni funkcje reprezentacyjna, ma oczywiscie pewne kompetencje, ale rzadzi kto inny, wiec glupoty gadasz

Ja oczywiscie na Tuska, nawet by mi nie przyszlo, zeby zaglosowac na Kaczora, ktory w kampanii pokazal swoja druga twarz, soclajisty

Do góry
#423089 - 10/10/2005 18:17 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
paczanga Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 13/04/2003
Postów: 1658
Skąd: gliwice
Tusk jest plastikowy i maksymalnie ugodowy-taki był kwach,dlatego jestem za kaczorem

a co do argumentu języka angielskiego to mówienie,że jak ktoś go nie zna jest półanalfabetą jest żałosne-kiedyś dominaowała łacina,później francuski,pózniej u nas rosyjski i teraz angielski-to kwestia czasów i kultury,angielski się przydaje,ale nie świadczy nic o człowieku,a jak ktoś zna np czeski to jest gorszy ?

a pozatym kwach też nie był tutaj mistrzem no i Tusk tez nie zna angola ( tak mówił w debacie u Lisa )

a co do kaczora to jak juz Polacy wybrali PiS to niech prezydent też będzie z tej frakcji i zobaczymy co sie będzie działo i tak po latach wystawi mu sie rachunek,a Tusk będzie chyba dużo przeszkadzał i wetował więc może nic sie nie zmienić

Do góry
#423090 - 10/10/2005 19:01 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
INEZ Offline
old hand

Meldunek: 28/03/2005
Postów: 1057
Skąd: BYDGOSZCZ
Głosy ludzi którzy poparli Leppera już wczoraj w sądarzach okazały sie że będą na korzyść Kaczyńskiego w II turze zagłosuja na Lecha.Więc II tura wiadomo do kogo należy!!!
Kim ten donald sie otacza Hanusia Walcowa,Hołek,Religa i wiele innych i tak nie przyniosą sukcesu komuś kto jest zakłamany.Zasłanianie sie gwiazdami aby wpłynąć na młodzież nie wystarczy.Tusk to prawicowy Kwaśniewski już raz wybraliśmy piekną bużkę która okazała się wielką maską.

Każdy uczciwy obywatel tego kraju nie mając nic na sumieniu zagłosuje na Kaczyńskiego.

Jeżeli chcemy mieć zdrowy i uczciwy kraj wybierzemy odpowiednich ludzi takich jak Kaczyński.

Nie dajmu się omamić mediom i pięknym słowką "Głeboko w to wierzę" gumy do żucia z lat komuny

Jak wygra Kaczyński to nasze dzieci nie będą się bały wyjść na ulice i do szkoły,natomiast przy wygranej Tuska nasze dzieci będą zastraszone i będą siedziały w domu a dzieci bogaczy będą eskortowane do szkoły przez policje.Pomyślmy o dzieciach to dla nich wybieramy.

Do góry
#423091 - 10/10/2005 19:14 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Quote:


Każdy uczciwy obywatel tego kraju nie mając nic na sumieniu zagłosuje na Kaczyńskiego.

Jeżeli chcemy mieć zdrowy i uczciwy kraj wybierzemy odpowiednich ludzi takich jak Kaczyński.






oooo!!!
bo tu zaraz zejde

Do góry
#423092 - 10/10/2005 19:27 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Adam PL Offline
addict

Meldunek: 31/01/2002
Postów: 629
Skąd: Warszawa
Jako wyborca Donalda Tuska uważam, że wojnę wyborczą stworzyła przebiegła lewica z ich wodzem Kwaśniewskim, który zawsze podkreśla skąd jego ród. Ataki na Lecha Kaczyńskiego uprawia zawzięcie lewactwo oraz wyborcy, o światopoglądzie lewicowym, czasem ukrytym, oraz wyborcy, których opanowała gorączka wyborcza. Uważam, że tylko PO+PIS może zmienić Polskę postkomunistyczną, cwaniactwa, układów i biurokracji, i nic nie zmieni tego mojego przekonania. I tak naprawdę tylko to się liczy, ... poza tym będę starał się unikać ringu wyborczego, bo niczemu on nie służy, poza produkcją pożywki dla rozwoju lewactwa.

Do góry
#423093 - 10/10/2005 19:28 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Quote:

Każdy uczciwy obywatel tego kraju nie mając nic na sumieniu zagłosuje na Kaczyńskiego.



Dzięki temu prostemu zdaniu zrozumiałem chyba dlaczego Conrad tak usilnie rękami, nogami i wszystkim czym tylko może broni się przed Kaczyńskim i urządza tutaj taką antyLEchową kampanię, no bo kampanią proDonaldową nazwać tego nijak nie można...

Do góry
#423094 - 10/10/2005 19:34 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
O Biszop masz ten sam problem co ja , czyli wybór między dzumą ,a cholerą , ale Ty wybierasz dżumę , a ja jeśli pozwolisz , wybiorę jednak cholerę

"nie twierdze ze poprzedni rzad byl czysty jak lza ale co nam da wywlekanie starych kapci spod lozka?? nie lepiej zabrac sie za terazniejszosc??"

poprzedni rząd nie był tyle co czysty jak łza ,ale wyglądał raczej jak pampers Twego synka , po jego nocy pełnej wrażeń , i co wyobrażasz sobie , że Ci tym g**** zabrudzeni ludzie, będą nagle teraz kreować nową czystą rzeczywistość

" zabierze sie za prywatyzacje czyli ja zatrzyma i co otrzymamy?? dalej bedziemy dotowac gornikow, stoczniowcow i innej masci "panstwowych", znow dostajemy po plecach
cofamy sie w rozwoju"

hmm jak będzie rzeczywiście , to się okaże jak zostanie Kaczyński wybrany, ale Tusk miał już swoją szansę,żeby chociaż postulować, by przestać ich dotować, za rządów Bieleckiego ,naszej Hani kochanej ,a potem za panowania tego guru dla ćwierćinteligentów Balcerowicza jako ministra finansów, który schłodził skutecznie naszą gospodarkę , kiedy wzrost gospodarczy był na poziomie 7% rocznie , a Polska była odbierana przez Zachód jako tygrys gospodarczy - i co , chcesz żeby został wybrany?, jeśli tak będzie, to cofamy się w rozwoju

" wzmocni aparat panstwowy kolejna rzesza urzednikow - zlodziejaszkow ktorzy beda nas lupic i gnebic w imie Prawa i Sprawiedliwosci
cofamy sie w rozwoju "

hmm. jakie są te urzędy teraz to wiemy , jeśli wymieni je na inne , to być może się zmienią one na lepsze , jeśli nikt inny tego nie spróbuje zrobić , to cofamy się w rozwoju

"nie bedzie pieniedzy na rozwoj infrastruktury kraju bo beda szly na wyplaty dla leserow i zasilki dla meneli spod bramy bo przeciez nie mozna ich tak zostawic na denaturacie i chlebie
cofamy sie w rozwoju"

,a skąd wiesz ,że nie będzie? vczytałeś zamierzenia Macinkewicza?, skąd chce wziąśc kasę na to? brzmi ciekawie ,choć oczywiście to na razie w sferze jego deklaracji , ale konkretnie dzisiaj przeczytałem o likwidacji belkowego i chwała Marcienkiewiczowi za to , natomiast gdzie konkretnie będą one szły hmm Ty już wiesz , a ja jeszcze nie wiem...

" - pojedzie z pieerwsza wizyta do Busha, (jeszcze zeby ten go przyjal) i bedzie sie slinil.
jak widzialem tego cwiercglowka podczas wizyty w Brukseli to wymieklem (zeby nie bylo, Tusk nie wygladal wiele lepiej)
po co sie pytam chce tam leciec?? w Brukseli sa wazniejsze rzeczy do zalatwienia w swietle tego ze juz Europa ma watpliwosci co do postawy Kaczki wobec polityki na naszym kontynencie
cofamy sie w rozwoju "

Taki Twój argument to zupełnie kula w płot,
Brukselka w obecnym świecie ma mało do powiedzenia , wszelkie najważniejsze sprawy obecnego świata rozstrzygają się w Waszyngtonie , dlaczego tak jest wiadodomo nie będę Ci przytaczał argumentów na to ,żeby nie umniejszyć mojemu szacunku dla Twojej inteligencji, wcale się więc nie dziwię Kaczce ,a poza tym mam do niego w jego polityce zagranicznej pewien szacunek, który super zareagował na zapowiedzi niemieckich ziomkostw o wypłacie odszkodowań za wypędzenie Niemców , oświadczając ,że jeśli to będzię oficjalne stanowisko Niemiec , to Polska wtedy też policzy i wystawi rachunek za straty wynikłe przez hitlerowską Rzeszę , na takie stanowisko marionetka Tusk nigdy by się nie odważył.

" bedziemy mieli tansze zabawki dla dzieci i juz widze rzesze meneli biegnacych do sklepow i kupujacych zabawki dla swoich splodzonych metoda "naturalna" dzieci (nie slyszeli i nie uslysza o antykoncepcji bo przeciez to nie "sie nie godzi Radio Maryja stanie sie radiem "publicznym" bedzie nakaz sluchania radia przynajmniej 3 godziny dziennie no i oczywiscie zamiast wiadomosci obowiazkowa "zdrowaska", raz z Rydzykiem raz z Kaczynskim, na zmiane
Panstwo wyznaniowe cofamy sie w rozwoju ")
tu sie zastanwiam czy sie cofamy sie w rozwoju" -

pozwolisz ,że do tego się nie odniosę nie ten poziom w którym możemy się spierać , tylko mała uwaga - państwo wyznaniowe za Kaczyńskich ,żartujesz chyba jajcarz z Ciebie

"tak sie zastanawiam ze Kwasniewski nie byl idealem ale gdyby dzis kandydowal to mialby moj glos.
przy obecnym ukladzie sil i tak nie moglby wiele zdzialac ale przynajmniej wygladem, zachowaniem nie straszylby na swiecie i tu kolejne,"

hmm Charków, drabina , magister ,papiewskie przywitanie,
W normalnym kraju za takie numery polityk by zginął śmiercią publiczną , w normalmym ....trzeba ten kraj spróbować zmienić i dać szansę Kaczyńskiemu , to inteligentny gość , który nie poddaje się manipulacji służb specjalnych i układom dzięki którym funkcjonuje ta III RP , choć to socjalista z deklaracji ,ale też i pragmatyk , a ludowi trzeba się umieć przypodobać .Korwin tego nie zrozumiał i ciągle przegrywa , mimo że ciągle racja jest po jego stronie .

Co będzie po wyborach zobaczymy ,ale jakaś szansa na zmianę jest , szansa której nie daje wybór Tuska. Zaryzykuję i zagłosuje na niego, to lepszy wybór niż Tusk ,a to wiem bez ryzyka.

POZDRAWIAM
ELDORADO

Do góry
#423095 - 10/10/2005 20:10 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
Quote:

Jako wyborca Donalda Tuska uważam, że wojnę wyborczą stworzyła przebiegła lewica z ich wodzem Kwaśniewskim, który zawsze podkreśla skąd jego ród. Ataki na Lecha Kaczyńskiego uprawia zawzięcie lewactwo oraz wyborcy, o światopoglądzie lewicowym, czasem ukrytym, oraz wyborcy, których opanowała gorączka wyborcza. Uważam, że tylko PO+PIS może zmienić Polskę postkomunistyczną, cwaniactwa, układów i biurokracji, i nic nie zmieni tego mojego przekonania.


100% celne uwagi, uważam identycznie tyle że jestem wyborcą Lecha Kaczyńskiego, zawsze uważałem że Tusk - Kaczyński to pojedynek mimo wszystko w rodzinie, prawdziwym i wiecznym wrogiem jest lewica;
pozdrawiam

Do góry
#423096 - 10/10/2005 20:39 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
no coz, nie pozostaje mi nic innego jak odpowiedziec tak Szacownemu Dyskutantowi

przyznaje ze troche sie zapedzilem i faktycznie oceniam Kaczke zbyt krytycznie ale w zwiazku z tym ze zostaly mi do wyboru tylko te dwie postacie musze wybrac, autentycznie przykro mi ze musze dokonywac tak beznadziejnych wyborow, niestety "po mojemu" Kaczka jest najzwyczajniej gorszy.

nie jestem wielkim zwolennikiem Tuska i zgadzam sie ze na pewne jak to nazwales odwazne decyzje ten nigdy sie nie zdecyduje,
mam swiadomosc jaki ma rodowod polityczny,

ale

mam tez swiadomosc ze Kaczynski jest czlowiekiem butnym, mimo ze przedstawia sie jako rodzinny i spokojny,
a buta bedzie bardzo zla ceche na tym stanowisku,
Bruksela owszem nie ma mocy jakiej nalezaloby oczekiwac ale czy uwazasz ze Kaczynski nie wyrzadzi nam wszystkim krzywdy zadzierajac z najblizszymi sasiadami, a bedzie lizac dupsko w Waszyngtonie??
boje sie ze na fali euforii po wygranych wyborach prezydenckich (tu mamy obaj pewnosc ze wygra) narobi balaganu w stosunkach europejskich, poczuje sie pewnie, pewnosc przeniesie po za kraj,
nie bedzie potrafil zachowac rownowagi w stosunkach Polska - USA, Polska - Europa.

jestes za socjalnym panstwem?? jestes za tym zeby z naszych pieniedzy utrzymywac caly aparat urzedniczy majacy za jedyny cel sciganie wyimaginowanych przestepcow gospodarczych?? utrzymywac tych wszystkich ktorzy przez 15 lat nauczyli sie tylko narzekac zamiast wziasc swoje zycie w swoje rece?? ja nie!!!
moze to wynika z tego ze nikt mi w zyciu nic nie dal, wszystko co mam zawdzieczam tylko sobie i wielu szczesliwym zbiegom okolicznosci, i potrzebuje tylko tyle zebym byl zdrowy, a jesli zachoruje to place ciezkie pieniadze co miesiac na dodatkowe ubezpieczenie zebym nie musial sie tulac po panstwowych szpitalach,
mam w dupie tych ktorzy nie umieja sobie poradzic, dlaczego ja mam za nich placic??


co do Radia Maryja, bedzie sie musial odwdzieczyc Rydzykowi za poparcie, w ten czy w inny sposob ale bedzie musial, oczywiscie przejaskrawilem w poprzednim poscie ale fakt pozostaje faktem, nieswiadomie/swiadomie uwiklal sie w konszachty z Ojcem Tranzystorysta i bedzie mu sie to odbijac dosc dlugo.

ogolnie naobiecywal dosc duzo i ciezko bedzie mu spelnic swoje obietnice bez pokrycia.
jedyne co jest dla mnie pocieszajace to to ze jesli wygra wybory to PiS wezmie cala odpowiedzialnosc na siebie, przynajmniej bedzie "jeden" ojciec porazki lub ewentualnego sukcesu (w co szczerze watpie).

ja PiSowi daje gora 2 lata rzadow bo ludzie sie przekonaja ze to byly zle wybory, obym sie mylil, bo jesli sie nie myle to w Polsce bedzie tylko gorzej.
Wierz mi ze jesli sie pomylilem w swojej ocenie Kaczynskiego i wszystkiego co z nim zwiazane (czego wcale nie wykluczam) to z przyjemnoscia to odszczekam

czyz nie jest tak ze po kilku latach (nawet nie wiem ilu) rzadow Kaczynskiego w Warszawie, mieszkancy stolicy bardzo mocno na niego narzekaja, podaja przy tym bardzo konkretne argumenty??

przyznaje sie tylko do jednego, moja opinia o tym czlowieku jest bardzo zla i wynika to z tego ze nie cierpie ludzi butnych i aroganckich.

ehhh
nienawidze polityki, tych wszystkich sztucznych tworow i debili roznej masci ktorzy grzeja swoje grube dupy za nasze pieniadze na Wiejskiej i w okolicach, twierdzac ze po raz enty zaprowadza porzadek.

i jeszcze jedno, jedyne co zawdzieczam komukolwiek to swoim rodzicom ze mnie wychowali i pozwolili dokonywac samodzielnych wyborow.

dziekuje, pozdrawiam i oby nam sie

Do góry
#423097 - 10/10/2005 20:48 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
ehhh
jeszcze jedno
masz racje musimy wybierac miedzy dzuma a cholera, Ty wybierasz jedno ja drugie, ale jedno nas laczy, pojdziemy na te wybory, mamy wlasne choc rozne zdanie, jedno marzenie, chcemy zeby bylo lepiej,
zyczmy sobie aby sprawdzil sie jakis 3 scenariusz ktorego nie przewidzielismy
i zeby nasze dzieci tez mialy mozliwosc prowadzenia takich dyskusji, bo boje sie ze ida czasy gdzie nie bedzie sie mozna zbyt otwarcie obnosic ze swoimi pogladami.

Do góry
#423098 - 10/10/2005 20:51 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Quote:

Nie liczyłbym w tej sondzie na 50%/50%. Wśród użytkowników Internetu Tusk ma znaczną przewagę. Podobnie jak Kaczyński wśrod użytkowników pługu




Najlepsze podsumowanie tematu!!

Tomo, przestań już gadać o Kaczyńskim w świetle wykształconego człowieka bo wystarczy go posłuchać by zobaczyć jaki niski ma IQ. Nie dość, że cały czas gada jak Lepper to jeszcze ma tytuł z prawa pracy... w czasach komunistycznego ustronu. Ten człowiek jest w ogóle tępy jak drut, nawet dwa sensowne zdania nie portafi złożyć.

Ale najlepsze to jest to: P.S. Sonda jest nierzetelna, nazwiska kandydatów powinny zostać umieszczone w kolejności alfabetycznej. Czy to są jaja czy co? Myślisz, że w ogóle ktoś inaczej weźmie udział w sondzie tylko dlatego? To w takim razie za dwa tygodnie powinno być losowanie co do kolejności, LOL!

GEREMI, jeśli jako zwolennik JKM wybierzesz Kaczymózga nad Donaldem Tuskiem to żaden z Ciebie zwolennik JKM. Nie wyobrażam sobie bo ktoś kto jest mocno związany z jego poglądami mógł w ogóle się pogodzić z populizmem i socjalizmem Kaczyńskiego.

Do góry
#423099 - 10/10/2005 20:57 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Quote:


zyczmy sobie aby sprawdzil sie jakis 3 scenariusz ktorego nie przewidzielismy




Kaczyński wygra wybory i... mianuje na prezydenta Ludwika Dorna

Do góry
#423100 - 10/10/2005 21:12 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Dzisiaj była dość ciekawa wypowiedz jakiegoś politologa na TVN. Twierdzi on, że Lepper NIE poprze Kaczyńskiego ponieważ byłoby to polityczne samobójstwo dla niego. Powód? Program tych partii jest zbyt podobny i PiS już podczas wyborów parlamentarnych "podkradał" elektorat Samoobronie. Ba, PiS nawet pokonał Samoobronę na wsi.

Gdyby teraz Lepper dał im jeszcze większy powód do przejścia do nich poprzez kierowanie poparcia dla ich lidera... to popełniłby samobójstwo polityczne. Zbyt mało róźni Samoobronę oraz PiS i pod względem programu i pod względem elektoratu. Dlatego na razie możemy być spokojni o to, że Lepper nie udzieli nikomu poparcie (zresztą on twierdzi, że wszyscy kradną oprócz niego i tylko on jest właściwą osobą na prezydenturę).

Do góry
#423101 - 10/10/2005 22:03 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
Quote:

wypowiedz jakiegoś politologa na TVN. Twierdzi on, że Lepper NIE poprze Kaczyńskiego ponieważ byłoby to polityczne samobójstwo dla niego.
Dlatego na razie możemy być spokojni o to, że Lepper nie udzieli nikomu poparcie (zresztą on twierdzi, że wszyscy kradną oprócz niego i tylko on jest właściwą osobą na prezydenturę).


mi się wydaje że jednak powie że on głosuje na Kaczyńskiego (niekoniecznie wezwie do tego swoich zwolenników), przekona go do tego ojciec Rydzyk (na marginesie jedyny zarzut jaką można skierować ku Radiu Maryja i o.Rydzykowi to ten że w "zatapianiu" Tuska i Platformy stostuja zasade "cel uświęca środki", zaprasza gnidę wyhodowaną przez Millera i za pieniądze SLD w celu zniszenia poprzedniej prawicowej ekipy, Lepper i jego partia za czasów rządu Millera była nazywana "zbrojnym ramieniem partii (SLD)", póżniej gdy Miller i jego ekipa została wymieciona i zastąpiona przez frakcje Kwacha Lepper stracił swojego mentora i usamodzielnił się);
Conrad przestań mi zarzucać sprzyjanie RM i Naszemu Dziennikowi, raz zacytowałem artykuł z ND bo tamte fakty (tak, tak) o Tusku mozna było tylko tam znależć, wielokrotnie krytykowałem środowisko RM i można znależć w pop. postach (krytykowałem także chodźby TVN - tubę PO)

Do góry
#423102 - 10/10/2005 22:59 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
cytuje:

GEREMI, jeśli jako zwolennik JKM wybierzesz Kaczymózga nad Donaldem Tuskiem to żaden z Ciebie zwolennik JKM. Nie wyobrażam sobie bo ktoś kto jest mocno związany z jego poglądami mógł w ogóle się pogodzić z populizmem i socjalizmem Kaczyńskiego.

oooo, a to jakie ciekawe sformulowanie. Ja mam pod górke do obu, wczoraj raczej postanowilem odpuscic 2 ture, dzis ciut blizej mi do Kaczyńskiego. Jeżeli juz traktowac to jako stricte posluszenstwo JKM to jego 'wolą' było aby PO wygralo wybory parlamentarne, a Kaczyński prezydenckie - ja mysle mniej wiecej podobnie, choc naprawde niezwykle daleko mi do tego duetu plastikowych postaci. Mniej plastikowy jest mimo wszystko Kaczyński, to jego atut.

Gdyby PO wystawilo do wyboró Gilowską nie miałbym pytan, moze oddalbym na nią głos nawet w pierwszej turze. Ale Tusk? Wystarczy ze ma na bilbordach gwiazdki 'Unii Europejskiej' i juz masz odpowiedz jak swietnie musi mu życzyć srodowisko UPR-owskie. Prawda jest taka ze Tusk nie jest żadnym liberałem, co najwyżej liberalnym przebierańcem. To znaczy nie chcialbym byc zle zrozumianym, bo pojecia liberalizmu i socjalizmu [niestety, ze wzgledu na taka a nie inna sytuacje] staja sie wzgledne. I oczywiscie Tusk jest liberalny względem Leppera czy Borowskiego. Ale wzgledem Leppera to liberalny jest tez Kaczyński.

No ale przejdzmy do sedna. PO ogólnie nie popieram w mniejszym stopniu niż PiS, ale prezydentura to mimo wszystko głownie polityka zagraniczna, tez liczy sie osobowosc, wzglednie jakies inicjatywy/weta - ale rzad i tak bedzie PO - PiS wiec to de facto odpada. Tusk w polityce zagranicznej wyglada tragicznie i wychodzi tu jego rodowód postuniowolnościowy. Pomijam już, że jest to medialny twor, czlowiek wykreowany przez partie i media, który sam gubi sie w tym, co mówi. Przypomne ze pół roku temu mówil, ze jest gotowy nie brac udzialu w wyborach prezydenckich na rzecz Kaczyńskiego. Można powiedziec ze jest ojcem porazki PO i 'upadku ideologicznego' PO, bo to on w dużej mierze odpowiada za usuniecie Gilowskiej.

jeszcze próbujac zbierac plusy i minusy obu kandydatow, to trzeba przyznac ze przeszlosc Kaczyńskiego jest zwyczajnie lepsza. To nie on blokowal w 92 roku lustracje, stosując gangsterskie chwyty, nie on mial tak ogromny wplyw na decyzje UW i to nie on byl czlonkiem tejże frakcji.

Ostatnia sprawa, która przemawia za Kaczyńskim, to...fakt ze media optują za Tuskiem - dzis wlasciwie caly dzien poswiecono próbowaniu podbicia mu poparcia. To że telewizja cos wspiera zwyczajnie smierdzi. No ale zeby tez nie bylo zle odebrane - Kaczyński tez mial ogromne wsparcie mediów. Obaj zreszta wciaz nie podziekowali mediom za to, że awansowali do drugiej tury. Brak taktu ?


Wracajac do cytowanego fragmentu - ja jako zwolennik JKM nie godze sie ani z populizmem i socjalizmem Tuska, ani tym samym u Kaczyńskiego. Kogo popre, jeszcze nie wiem. Ba, nie wiem czy w ogóle kogos popre. I w tym miejscu chcialbym wyjasnic jeszcze jedną bardzo ważną kwestię.
Tyle sie slyszy o kompromitacji demokracji - bo niska frekwencja itd. A prawda jest taka, że demokracja daje także prawo do nie glosowania. A fakty są takie, że osoby niezdecydowane w 90-95% przypadków pójda za tłumem/telewizją[jedno sie lączy z drugim]. Po cholere maja głosowac niech mi ktos powie? Jaki jest tego sens? Taki żeby manipulowac wyborami? Zreszta to zrozumiale ze telewizja tyle czasu poswieca sprawie frekwencji - chce miec wiekszy wplyw na wyniki wyborow, to jasne. W ogóle TV stwarza głupią sytuacje, w której gdy ktos glosowal na Tuska to jest mądry, a gdy na kogo innego to nadaje sie do wyśmiania - sorry takie mam wrazenie, po obejrzeniu wczorajszych wieczorow wyborczych. A i bylbym zapomnial - najwazniejsza chyba na dzis sprawa. Totalna kompromitacja zagranicznych mediów. To az nie do wiary. Jak mozna tak lakonicznie i prostacko scharakteryzowac obu kandydatów, ktorzy znalezli sie w drugiej turze. Nie wiem czy jakies slowo było tam prawdą. Pomijam, ze tak czeste powtarzanie w TV, że cały swiat chce aby prezydentem byl Tusk to oczywiscie manipulacja, no ale dobra. Co moze chciec caly swiat, skoro nic o wyborach w Polsce nie wiem, albo udaje że nie wie.

Co do 'przejmowania elektoratu'. Mysle ze jednak sporo osob glosujących na Leppera pójdzie za Kaczyńskim, z tego wzgledu, że są to ludzie ktorzy panicznie reagują na slowo 'liberal' - stosowane wzgledem Tuska oczywiscie nieprawidlowo. Potem są takie sytuacje ze ludzie lączą liberalizm z 'Unią Europejską', szkoda gadać.

Z Borowskim może być róznie, ale generalnie aż tak dużo go od Tuska nie różni - moze troche swiatopoglad, ale tutaj wzgledem Kaczyńskiego Tusk będzie tym 'łagodniejszym'. To co ich lączy to wyrazny euroentuzjazm. No ale moze czesc zostanie w domu, zobaczymy.

Jak dla mnie prezydentem zostanie Kaczyński. Cieszyc sie z czego nie ma, podobnie bedzie jesli wygra Tusk. Remis, ze wskazaniem na żadnego z nich? No pewnie, bo i tak rządzą media;]

Do góry
Strona 2 z 56 < 1 2 3 4 ... 55 56 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (akagi, Skorpion BB, latajaca_holenderka, Lukasz111, pacyfista, alfa, igea23, ElNinho[mmdea], Sensei, Akhu, VVega), 3642 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582212 Postów

Najwięcej online: 4029 @ Wczoraj o 14:25