Strona 54 z 56 < 1 2 ... 52 53 54 55 56 >
Opcje tematu
#424123 - 27/10/2005 21:35 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
Quote:

Jedynym wyjściem, o ile PiS ma szczere zamiary co do rozbicia mafijnego układu rządzącego Polską, wydaje się konsolidacja wszystkich środowisk narodowych, konserwatywnych i konserwatywno-liberalnych pod wspólnym szyldem oraz doprowadzenie do przyspieszonych wyborów.


świetny pomysł lecz niestety nierealny bez zmiany ordynacji która zmusiłaby naszych polityków prawicy do porzucenia swoich olbrzymich ambicji itp.; taka koalicja mogłaby czerpac wzory z programu brytyjskich Konserwatystów, amerykańskich Republikanów albo Partii Ludowej Aznara, natomiast program obrony tradycyjnych wartości wziąłbym od.. LPR-u, mamy wojne "kulturową" i to totalną, prawica na całym świecie przegrywa w tych sprawch dramtycznie, dlatego tu potrzebny jest program radyklany wręcz skrajny

Do góry
Bonus: Unibet
#424124 - 27/10/2005 21:37 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
jerome Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/10/2001
Postów: 3778
Skąd: Śląsk
to jest po prostu żałosne jak niektórym zaślepieńcom przedstawia się fakt: wielka odnowa moralna zaczęła się od sprzedania Lepperowi fotelu wicemarszałka.. a Ci będą dalej swoje... chociaż czemu tu się dziwić przecież wyborcy Leppiera, Giertyszka i Kaczora to w zasadzie ten sam typ... kaczory wygrały dzięki głosom wsi i ludzi z wykształceniem 'niższym' to teraz mamy wieś na wiejskiej. PO popełni błąd jak zacznie rozmawiać z tymi durnymi socjalistami, przecież to oni wygrali wybory mają w sejmie 75% i mogą zmienić konstytucje po swojemu.

Do góry
#424125 - 27/10/2005 21:42 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Veron Offline
addict

Meldunek: 19/10/2001
Postów: 556
Skąd: Poznan
domin: pamietaj ze to PO glosowalo w poprzedniej kadencji przeciwko Lepperowi, gdy mianowano go na wicemarszalka, wiec nie mow o oszolomach z PO.
Najdobitniej to dzisiaj powiedzial Rokita mniej wiecej: "bylo mi przykro jak musialem patrzec na Dorna i Kaczynskiego bijacych brawo PROFESJONALNEMU PRZESTEPCY..." po prostu Kaczory sprzedaly sie Rydzykowi i Lepperowi, ale taka jest cena wladzy, smutne to:(

Ps. Szkoda, ze PO nie potrafilo prowadzic w kampanii w taki sposob jak dzisiaj wypowiadal sie Rokita, na krzykaczy i oszolomow z PIS-u to jest jedyna skuteczna taktyka. Takich pieniaczy jak Ziobro, Kaminski, Kurski nigdy nie przekrzyczysz.

Ps2. Zeby nie bylo, Niesiolowski to tez jest pieniacz:)

Do góry
#424126 - 27/10/2005 22:00 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Quote:

Popracie dla Leppera na vicemarszałka to spłata długu i postąpiłby tak każdy poważny człowiek - zaciągasz dług - musisz go honorowo spłacić.




Niestety moja opinia obecnego tu "betonu" PiSu jest następująca:

Nitrz - niereformowalny.
Domin - niereformowalny.
JiroJiro - niereformowalny.

Nic dodać, nic ująć.

Każdy z nich szuka źródła obecnego kryzysu u innych podczas gdy to ich własni idole olali ich i sprzedali ich poparcie Lepperowi. Kaczyńscy zrobili z Was osłów i zapewne nie czujecie się z tym dobrze, ale negowanie tego wszelkimi sposobami niczemu tu nie pomoże.

Nie tak dawno Kaczyńscy twierdzili, że Samoobrona to nic innego jak chory twór, za którym stoi dawne SB. Później głosili hasło, że przestępcy NIE powinni mieć miejsca w sejmie. A teraz okazuje się, że cały PiS włącznie z Jarosławem Kaczyńskim daje gorące owacje Lepperowi i cały PiS głosuje za tym by z Leppera zrobić wicemarszałka. Jedynie niereformowalny beton PiSu może nie widzieć nic z tym złego.

Jak taka partia jak Prawo i Sprawiedliwość może głosować za tym by wielokrotny profesjonalny przestępca został wicemarszałkiem sejmu w IV RP??? Przecież takie postępowanie jest żałosne i haniebne dla wszystkich zdrowomyślących Polaków. No prawie wszystkich, bo beton PiSu zapewne nie widzi w tym nic złego... choć wcale mnie to nie dziwi. A to jeszcze gorzej świadczy o elektoracie PiSu niż jakikolwiek mój wcześniejszy komentarz na temat tej prymitywnej i zacofanej części obywateli, którzy poparli Kaczyńskich i ich ciężkiego "bagażu" w postaci Leppera, Rydzyka i Giertycha.

Platforma zrobiła jeden błąd, po tym jak się okazało, że ten sprzedawczyk Kaczyński kupował poparcie Leppera w zamian za stanowisko wicemarszałka. Powinni od razu zareagować: jeśli Lepper będzie wicemarszałkiem to PO na 100% nie będzie brało udziału w koalicji gdzie handluje się pozycjami w sejmie z najgorszym ścierwem na polskiej scenie politycznej. Od razu postawiliby hołotę z PiSu przed odpowiedzialnością za ich decyzje: albo Lepper, albo koalicja. To właśnie trzeba było zrobić.

Prawda jest taka, że to PiS robi sabotaż rozmów koalicyjnych i zwalanie to na PO jest po prostu śmieszne. Popieranie przestępców a jednocześnie odrzucanie kandydatur PO czy to w postaci Komorowskiego czy Niesiołowskiego jest po prostu ewidentnym sygnałem, że PiS ma inne zobowiązania, z których musi się wywiązać. Niestety na dodatek cały czas kłamią i udają, że chcą współrządzić z PO, ale jest to zasłona dymna bo co innego robią przed kamerami, a co innego w swoich rzeczywistych działaniach.

Powiem jedno, wstydzę się za tych co głosowali na Kaczyńskich. Bracia bliźniacy zwyczajnie zrobili ze swoich wyborców osłów i naprawdę współczuję Wam, że zostaliście de facto sojusznikami samego Andrzeja Leppera w tym całym bajzlu sponsorowanemu przez PiS.

Do góry
#424127 - 27/10/2005 22:00 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
jerome Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/10/2001
Postów: 3778
Skąd: Śląsk
tak jest Veron PO przede wszystkim popełniło błąd w kampanii, większą rolę powinien odgrywać Rokita, powinni wytłumaczyć ludziom o co chodzi z podatkiem liniowym... powinni zaatakować cały socjalizm PiSu

Do góry
#424128 - 27/10/2005 22:04 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Quote:

Ale wystarczy zobaczyć na kaczorów. Widać,że to chore osobowości.



Bardzo celna uwaga.

Buszmen, nie przekonuje mnie Twoje podejście do UE. Ciągle piszesz, że to trup gospodarczy. Ok, niech będzie i trup. Ale czym jest to spowodowane? Swobodnym przepływem towarów i usług? A może wspólną walutą? Mamy rozumieć, że gdyby nie Unia to gospodarki wszystkich krajów europejskich byłyby w rozkwicie zostawiając USA daleko w tyle?

To, że jest za duża biurokracja to fakt. Ale czy to jest przyczyną wszystkich problemów Unii? Wątpie. Także kwestia utraty suwerenności poruszana przez niektórych jest dla mnie mocno dyskusyjna. Konstytucja upadła, jest tam parę jakichś dyrektyw, no i co z tego? To, że nie możemy wprowadzić kary śmierci? Wielki mi atak na suwerenność. Tak naprawdę wysuwanie tego argumentu ma na celu granie na emocjach, a już porównywanie UE do ZSRR to zwykła manipulacja.

Rozumiem, że jesteś przeciw z powodów ideologicznych. Ale spróbuj podejść do tematu bardziej pragmatycznie. Jak oceniasz to półtora roku? Czy rzeczywiście członkostwo przyniosło Polsce więcej strat niż korzyści? Czy strumień pieniędzy płynących do nas z Unii nam szkodzi? A może tak jak poseł Giertych uważasz, że jesteśmy w Unii płatnikami netto? Czy możliwość legalnej pracy za granicą to też nasza krzywda? Ile jeszcze złego nam ta Unia wyrządziła?

Jakieś konkrety by się przydały. Bo "trupa gospodarczego" już bardzo oklepałeś na tym forum. Tu wtrącę moje osobiste zdanie, że pojęcie to pasuje mi o wiele bardziej do Polski niż do UE ale to tak na marginesie.

Do góry
#424129 - 27/10/2005 22:23 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Quote:

o Unii (..)jest ona trupem gospodarczym, socjalistyczno - biurokratycznym motlochem



Jeszcze do tego socjalizmu miałem się odnieść trochę pół żartem ale pół serio. Bo widzę tu pewną niekonsekwencję Skoro "socjalistyczny moloch" czyli UE jest "trupem gospodarczym" to dlaczego gospodarka "komunistycznego państwa" (cytat wiadomo czyj ) czyli USA rozwija się bardzo dobrze? Czy aby jedno ma na pewno związek z drugim?

Do góry
#424130 - 27/10/2005 22:37 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Rysio Ochudzki Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2004
Postów: 2796
Skąd: UBkistan
Quote:

tak jest Veron PO przede wszystkim popełniło błąd w kampanii, większą rolę powinien odgrywać Rokita, powinni wytłumaczyć ludziom o co chodzi z podatkiem liniowym... powinni zaatakować cały socjalizm PiSu




Największym błedem było wywalenie Zyty ,bo była to jedna z jaśniejszych postaci w PO ( no oczywiście nie tej klasy co Lewandowski,Piskorski ,Olechowski itp. ) .Jeżeli Ona byłaby kandydatem na Prezydenta to pewnie też by wygrała ,no ale cóż Ona nie była z "Klucza salonowego" i trzeba ja było spuścić do lamusa pod jakimiś idiotycznymi zarzutami ,oczywiście po to aby wyczyścić przedpole dla jedynego sprawiedliwego i godnego człowieka z salonu "Człowieka z zasadami"
I oczywiście winne jest tempe społeczeństwo ,ze nie wybrało jedynego słusznego kandydata ,a moim zdaniem Tusk po prostu nie ma cech przywódczych ,instynktu politycznego ,bo gdyby go miał zmiażdzyłby argumentami Kaczyńskiego
PS. PO miało ogromną szansę z Gilowską ,mogłaby być ozdrowieńczą siłą w rządzie a może i na fotelu Prezydenta .PO wybralo jednak pielegnację układu salonowego z wiadomym skutkiem

Do góry
#424131 - 27/10/2005 22:37 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
Generalnie cała Unia jest oparta na socjalizmie, to znaczy może inaczej - eurosocjalizmie. Ten caly twór polega na dążeniu do norm - iscie socjalistyczne podejscie. Jaki jest tam przerost biurokracji - nie trzeba nikomu tłumaczyć. No ale generalnie chodzi o to, że będąc w WE Polska nie ma szans na porządny rozwój gospodarczy. Co z tego, że socjalisci dadzą nam jakies ochłapy, skoro przez to cała gospodarka stoi?

Zawsze powtarzam ze socjalisci lubią rozdawac - ale nieswoje. Nie jestem przeciwnikiem integracji europejskiej w normalnym rozumieniu. Ale przeciez prawda jest taka, że takie porozumienia jak swobodny przeplyw towarów i usług, otwarcie granic, zniesienie cła[które powinno nastąpic] można spokojnie ratyfikować bez tworu zwanego Unią. To są normalne układy międzynarodowe i nie trzeba być członkiem jakiejs chorej wspólnoty, żeby podpisac z innym państwem umowę.

Kara śmierci karą śmierci - jest ważna i to że nie możemy jej wprowadzić przez obecnosc w WE to nie jest zdrowe. Ale to pal sześć jeszcze, gorsza rzecz jest natomiast taka, że np nie możemy zniesc akcyzy na benzynę. Protest góry WE wywołała niedawna minimalna jej obniżka. Argumenty są takie, że generalnie nie można zużywać ropy itd itp. Tylko, że w USA benzyna jestw cenach zupelnie innych, w Chinach jest w cenach zupelnie innych. Zresztą niedawne dane pokazały, że w Europie zużywa sie sladowe w stosunku do reszty swiata ilosci ropy. A zniesienie akcyzy uruchamia od razu CAŁĄ GOSPODARKĘ. Teraz w Polsce kto powie, że zniesie akcyzę[dotyczy to także alkoholowej w sumie] od razu uznany zostanie za szaleńca. A dla mnie nieporozumieniem jest, że ta akcyza występuje - dla mnie jako zwolennika liberalnej gospodarki.

I m.in to jak i ogólnie cala polityka podatkowa WE sprawia, że Europa zostaje daleko w tyle. Nie mówię, że gdyby nie było WE to przegonilibysmy Stany, ale na pewno nie tracilibysmy z roku na rok - pal sześc Stany, Azja ma wiecej do powiedzenia w gospodarce niż Europa. Bo to ze nie byloby Unii a i tak rządziliby w poszczególnych krajach socjalisci nic wielkiego by nie przyniosło, poza tym ze mieliby mniejsze pole do dzialania. Taka Margaret Tatcher gdy usłyszala o 'UE' to od razu ją wyśmiała, między innymi dlatego ze o gospodarce miala pojęcie i to niemałe.

Nie twierdze ze np Hiszpania w swoim czasie nie zyskala na czlonkostwie w WE - tyle ze wtedy socjalisci z Niemiec i Francji byli jeszcze bogaci i mieli co rozdawać.

Nieważne, dziś i Francja i Niemcy nie rozwijają się. Taka Irlandia rozwijała sie swietnie, póki nie zahamowala tego dyrektywa WE. Bo WE polega na tym, że poziom rozwoju ma być równy. A równa się zawsze w dół. I dlatego jest to trup gospodarczy, co oczywiscie póki co jest nadal skrupulatnie maskowane. Ale to wybuchnie, niestety przekonają sie o tym co niektórzy. Każdy socjalizm prowadzi do bankructwa, to taki ustrój jest po prostu. Już teraz Europa nie ma nić do gadania w świecie i z kazdym rokiem ta przepasc sie zwieksza.

Nie chcialbym sie tez powolywac na dane z glowy, a nie potrafie ich teraz odnalezć, ale mogę powiedziec to tu i teraz, że wyliczenia zysków jakie Polska uzyskala z tytulu Anshlussu do WE nie zawierają wielu kosztów jakie sie z tym wiązaly. Takich jak utrzymanie urzędników tu i tam, no niewazne. To tak tylko w formie dygresji.

Jeszcze jedno - porownanie WE do ZSRR oczywiscie jest pewnego rodzaju koloryzacją. Wiadomo, że nie jest to taki sam system, ale założenia + pewnego rodzaju propaganda są takie same. No zaprzecz Zorro, że nie ma medialnej presji na to, by wszyscy Polacy zgodnie cieszyli się i chwalili Wielkiego Brata - WE. I pomiń tu swoje prywatne poglądy, a spróbuj spojrzeć obiektywnie.

Na koniec chcialem jeszcze napisac ze w WE nie funkcjonuje stricte wolny rynek, bo są różnego rodzaju normy, a to jest zaprzeczeniem wolnorynkowych idei, na jakie[sic!] WE sie powołuje.

Do góry
#424132 - 27/10/2005 22:41 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
No widze Zorro ze dopisales jedną uwage to i ja dopiszę - USA nie jest komunistycznym państwem. Ale wiem do czego pijesz, do pewnej wypowiedzi JKM. Już to kiedyś przerabialiśmy, tzn dyskusje o tym.

Mysle ze dobrze wiesz jaki ma charakter JKM i ze jest prowokatorem. I tu chodzi o to, że USA idzie w złym kierunku, to znaczy ze staje sie[niestety] coraz mniej kapitalistyczne. Jakiś czas temu wprowadzono tam państwową służbę zdrowia - co do dzis odbija sie tam w skutkach. Generalnie obnizenie podatków przez Georga Dabjlu nie bylo takie jakiego oczekiwano, troche wykrzywiła im sie ta polityka. Ale nie na tyle, by rownac sie z WE.

Do góry
#424133 - 28/10/2005 12:05 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Igor Online   content
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5676
Możecie sobie pogadać, ale od tego gadania i tak nic się nie zmieni. Dla mnie te wszystkie partie i cały ten rząd jak i te które do tej pory już były to jedno wielki szambo.
Może trochę humoru?

Sniezka, Herkules i Quasimodo chcieli sprawdzic, czy to, co o nich mówia jest prawda, tzn. Sniezka najpiekniejsza, Herkules najsilniejszy, a Quasimodo najbrzydszy. Postanowili zapytac o to zwierciadelka.
Pierwsza od zwierciadelka wychodzi Sniezka i sie cieszy:
- Hurra, jestem najpiekniejsza!
Potem kolej na Herkulesa:
- Hurra, jestem najsilniejszy!
Na koncu wychodzi Quasimodo:
- Ku**wa! Kto to jest ta Kaczyńska z Warszawy?


Do góry
#424134 - 28/10/2005 13:20 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Z taką przychylnością mediów nie wróżę temu rządowi jakiejkolwiek pzyszłości czy będzie mniejszościowy czy większościowy. Od prawie 2 lat złoty systematycznie się umacnia. Przez te niecałe 2 lata (właściwie półtora roku) kurs EUR do PLN zmienił się (spadł) o 1 zł, głównie za sprawą umacniającej się złotówki. W tym czasie widziałem w prasie może jedną wzmiankę o tym jaki to ma wpływ na eksporterów i innych, którzy na tym tracą. A co teraz się dzieje? Z rekordowo niskiego poziomu, na którym ostatnio był, kurs euro wzrósł nieco (o około 10 gr). I nagle dowiadujemy się, że z powodu przepychanek PiS z PO walutowe zadłużenie zagraniczne Polski wzrosło o 3 mld zł, zadłużenie gospodarstw domowych o 0,8 mld a zadłużenie polskich firm o 0,6 mld. Ktoś tu chyba zapomniał dodać, że wzrost ten ma miejsce po wcześniejszym spadku tych wartości o odpowiednio 30, 8 i 6 mld zł.

Do góry
#424135 - 28/10/2005 14:51 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD



Do góry
#424136 - 28/10/2005 14:58 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
igorynka Offline
Comfortably Numb

Meldunek: 17/05/2004
Postów: 3351
Skąd: MALEZJA
Quote:






no właśnie !! a ja przez cały czas zastanawiałem sie kogo mi przypomina Pierwsza Dama a przeciez to Wesoły Diabeł Piszczałka jak się patrzy

BTW jedna z moich ulubionych pozycji telewizyjnych z czasów "poprzedniej epoki"

Do góry
#424137 - 28/10/2005 14:58 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Adam PL Offline
addict

Meldunek: 31/01/2002
Postów: 629
Skąd: Warszawa
umieszczenie przerobionego godła jest przestępstwem, radzę usunąć, nawet z całym wątkiem, obrażasz każdego kto się czuje choć trochę Polakiem

...........

to co dalej chciałem napisać wykrpkuję, szkoda pisać, bo mam wrażenie, że to jest choroba

Do góry
#424138 - 28/10/2005 15:01 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Ehhh polityka polityką ale zaczynacie już krytykować Kaczyńską, brak słów .

Starość nie radość - czeka każdego ... prawie ... nie zapominajcie o tym 'dżentelmeni'.

Do góry
#424139 - 28/10/2005 15:10 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Lozano Offline
addict

Meldunek: 19/07/2005
Postów: 669
W tej chwili Conrad popełniasz przestępstwo! Pokazując tego typu zdjęcia.
Człowieku lepiej to usuń! Bo zamkną nam wpizdu Forum SBEKI!

Do góry
#424140 - 28/10/2005 15:16 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
co drugiego zdjęcia, to jakoś nikogo nie raziło jak kiedyś wklejano zdjęcia Leppera i buraka cukrowego z podpisem "znajdź 3 różnice". A teraz razi... ehh ta słabość do płci pięknej

Do góry
#424141 - 28/10/2005 15:24 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Adam PL Offline
addict

Meldunek: 31/01/2002
Postów: 629
Skąd: Warszawa
Kodeks Karny

"Art. 137 &1 Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku."

...

Zniewaga innych ludzi jest także przestępstwem. Teraz już dokladnie wiesz czym to grozi i robisz to w pełni świadomie. Myślę, że nie są to żarty, bo sprawa jest bardzo poważna. Znieważasz innych ludzi i godło państwowe.

Do góry
#424142 - 28/10/2005 16:12 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Po pierwsze to nie ja dokonałem tej modyfikacji tylko ona krąży w necie w postaci mailach, które ludzie sobie przesyłają.

Po drugie ten obrazek jest fizyczne umieszczony na serwerze mieszczącym się w Stanach Zjednoczonych w stanie Floryda (jeśli ktoś chce dokładny adres serwerowni to mogę go podać) i podlego prawu stanowemu oraz federalnemu USA.

Ale skoro się nie podona to zastąpię to innym godłem...

Do góry
Strona 54 z 56 < 1 2 ... 52 53 54 55 56 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, VVega, wHiTe_StAr, igea23, Igor, 11kera11), 3975 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582861 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07