Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#41578 - 02/03/2003 21:10 Zostalem oszukany
Anonymous
Unregistered


Mam wielka prosbe do Was kto wie jak mi pomoc, proszę o jak najszybsza odpowiedz.
Obstawilem wczoraj zwyciestwo Alsgaarda w biegu na 50 km, Norweg w ogole nie wystartowal a w profesjonalu okazuje się ze przy zdarzeniu M21 jest napisane „nie wygrywa”
Natomiast już przy zdarzeniach M31 M32 i M33 gdzie Alsgaard był w parze z innymi biegaczami jest napisane „zwrot”!! Babka w profesjonalu tez przyznala mi racje i gdzies zadzwonila ale okazalo się ze glos w sluchawce powiedzial, ze Alsgaard nie wygrywa bez względu na wszystko i kazal jej pokazac mi ze tak jest w regulaminie?! Oczywiscie nic takiego nie znalazla, ja natomiast z innymi graczami dla których oczywiscie było to zwykle oszustwo sprawdzilem ze w paragrafie 26 jest tresc nastepujaca „Zaklady zostaja zwrocone w stawce jeżeli – mecz zostal blednie podany z winy Profesjonal Sp z.o.o. ( np. mecz nie zostal rozegrany, albo nie miał być grany)” Nie był to mecz ale było to zdarznie które się nie odbylo! Jak Alsgaard mogl wygrac skoro nie wystartowal zreszta dlaczego w M31 jest zwrot a w M21 nie wygrywa, to jest jakis absurd!! Gdyby zlamal kijek po 5 metrach to rozumiem gdyby tenisista z kreczowal , bo by zlamal noge rozumiem, ale jak się przyjmuje zaklady, a ktos w ogole nie pojawia się na starcie ,to jak oni mi moga nie oddac pieniedzy, to chyba jest kpina! Gdyby Malysz w piatek nie pojawil się na starcie ,tez nie oddali by ludziom pieniedzy którzy stawiali na jego zwyciestwo? Może bym to odpuscil gdybym postawil 5 zl ale ja postawilem 100 zl i nie mam zamiaru tak dawac sie oszukiwac dlatego proszę jeszcze raz bardzo o pomoc w wyjasnieniu tej sprawy. Dziekuje !!

Do góry
Bonus: Unibet
#41579 - 02/03/2003 21:23 Re: Zostalem oszukany
juan_carlos Offline
veteran

Meldunek: 08/07/2001
Postów: 1581
Skąd: Warszawa
niestety prof tak robi i przy parach jest zawsze zwrot jeśli ktoś nie wystartuje a przy miejscach przegrana... sam mialem kiedyś taki przypadek z francuską sztafetą biatlonistek

Do góry
#41580 - 02/03/2003 21:24 Re: Zostalem oszukany
wuzz Offline
veteran

Meldunek: 26/07/2001
Postów: 1342
Paragraf 19 regulaminu profa (wydanie 1997)

Niewzięcie udziału lub rezygnacja zawodników lub zespołów
W przypadku zakładów na zwycięstwo lub zajęte miejsce uważa się za przegrany również taki zakład na zawodnika lub zespół, którzy z jakiegokolwiek powodu nie biorą udziału w zawodach lub w trakcie jego trwania z dalszego udziału zrezygnują

Tak więc prof jest kryty, chociaż moim zdaniem przyjmowanie zakładów na zawodnika, który się wycofał to już prawie złodziejstwo. Z tym, że prof zawsze może powiedzieć, że np. trener mógł w ostatniej chwili zmienić zdanie i tego wycofanego zawodnika jednak wystawić.

Jakiś rok temu widziałem jak babka w profie była wściekła, bo wszyscy przychodzili po zwroty za niestartujących skoczków. W końcu wywiesiła wielki plakat

NIE MA ZWROTÓW NA SKOKI !!!

na wprost oczu obstawiających.
Jak ktoś chciał zwrot to pokazywała palcem (także przy obstawianiu!) na plakat i miała problem z głowy.

Pozdrowienia
wuzz

Do góry
#41581 - 02/03/2003 21:50 Re: Zostalem oszukany
_gerg Offline
member

Meldunek: 14/08/2002
Postów: 112
non starters=non zwrotes..........

nie wiem jak czytaliscie regualmin ale tam jest czarno na białym napisane. U ielu bukmacherów własnie tak jest. Wiec nie potrzebnie sie złoscisz bo to twoja wina ze nie znasz zasad na których typujesz

Do góry
#41582 - 02/03/2003 21:51 Re: Zostalem oszukany
Kubek Offline
addict

Meldunek: 09/11/2002
Postów: 538
Skąd: Wrocław
Olej Profesjonał, to łosie. 10x bardziej wolę Expekt - przynajmniej nie trzeba się ruszać z domu

Do góry
#41583 - 02/03/2003 23:15 Re: Zostalem oszukany
nierja Offline
enthusiast

Meldunek: 03/04/2002
Postów: 317
Skąd: Chorzów
Niekóre firmy (m.in. Prof) celowo wystawiają takie kursy. Prof wystawił dwa lata temu Riosa na końcową klasyfikację w Roland Garros, a wiadomo było, że nie wystartuje. Zakład był chyba przez trzy dni. To normalka w przypadku tej firmy...

Do góry
#41584 - 03/03/2003 00:49 Re: Zostalem oszukany
Drak Offline
old hand

Meldunek: 04/04/2001
Postów: 810
Skąd: Czechy
[QUOTE]Oryginalnie wysłał nierja:
[qb]Niekóre firmy (m.in. Prof) celowo wystawiają takie kursy. Prof wystawił dwa lata temu Riosa na końcową klasyfikację w Roland Garros, a wiadomo było, że nie wystartuje. Zakład był chyba przez trzy dni. To normalka w przypadku tej firmy...[/qb][/QUOTE]Nie powiedzial bym ze zawsze buk musi robic CELOWO takie rzeczy. Czlowiek ktory wypisuje kursy np. na sporty zimowe ma dosyc duzo innej pracy niz to zeby pilnowac kto z zawodnikow nie bedzie startowal i podobnie. Czesto tak jest ze typerzy wiedza wiecej o danym zawodzie od bukmachera ktory wypisal kursy na te zawody.

Do góry
#41585 - 03/03/2003 01:49 Re: Zostalem oszukany
nierja Offline
enthusiast

Meldunek: 03/04/2002
Postów: 317
Skąd: Chorzów
Nie mów mi. że jeżeli w mediach mówi się o tym, iż ktoś nie wystartuje to buki o tym nie wiedzą. Ciekawe kto ich ztrudnia w takim razie...

Do góry
#41586 - 03/03/2003 02:10 Re: Zostalem oszukany
Drak Offline
old hand

Meldunek: 04/04/2001
Postów: 810
Skąd: Czechy
[QUOTE]Oryginalnie wysłał nierja:
[qb]Nie mów mi. że jeżeli w mediach mówi się o tym, iż ktoś nie wystartuje to buki o tym nie wiedzą. Ciekawe kto ich ztrudnia w takim razie...[/qb][/QUOTE]To poco taki czlowiek "gluptas" po przeczytaniu takiego artykulu obstawia na zawodnika o ktorym wie ze nie wystartuje

Jezeli mi chcesz tlumaczyc ze ktos z graczy tego mogl nie czytac to tak samo moze tlumaczyc sie bukmacher.

Do góry
#41587 - 03/03/2003 02:17 Re: Zostalem oszukany
nathan Offline
veteran

Meldunek: 03/09/2002
Postów: 1202
Skąd: ukochana stolyca
[QUOTE]Oryginalnie wysłał wuzz:
[qb]Paragraf 19 regulaminu profa (wydanie 1997)

Niewzięcie udziału lub rezygnacja zawodników lub zespołów
W przypadku zakładów na zwycięstwo lub zajęte miejsce uważa się za przegrany również taki zakład na zawodnika lub zespół, którzy z jakiegokolwiek powodu nie biorą udziału w zawodach lub w trakcie jego trwania z dalszego udziału zrezygnują

Tak więc prof jest kryty, chociaż moim zdaniem przyjmowanie zakładów na zawodnika, który się wycofał to już prawie złodziejstwo. Z tym, że prof zawsze może powiedzieć, że np. trener mógł w ostatniej chwili zmienić zdanie i tego wycofanego zawodnika jednak wystawić.

Jakiś rok temu widziałem jak babka w profie była wściekła, bo wszyscy przychodzili po zwroty za niestartujących skoczków. W końcu wywiesiła wielki plakat

NIE MA ZWROTÓW NA SKOKI !!!

na wprost oczu obstawiających.
Jak ktoś chciał zwrot to pokazywała palcem (także przy obstawianiu!) na plakat i miała problem z głowy.

Pozdrowienia
wuzz[/qb][/QUOTE]Ok, tak mówi ich regulamin. Ale jestem ciekaw czy gdyby oddać sprawę do sądu naprzykład jak by to było? Dobrze, mają regulamin, ale przy zawieraniu zakładów nikt Cie nie informuje, że musisz się z nim zapoznać, żeby zawrzeć zakład. Oni oczywiście powiedzą, że to normalne, ale przeciez to co dla nich jest oczywiste, dla konsumetna wcale być takim nie musi. Mają chyba obowiązek Cie o tym poinformować. Nie wiem czy wiszą takie inforamcje w punktach, bo nawet nie zwracałem uwagi (w oczy też mi się nie rzuciło).
Ciekawe jak by to sąd zinterpretował?

A co do tego, że ona sobie kartkę wywiesi? To tak jakby sobie w sklepie wywiesili, że nie ma zwrotów rzeczy zakupionych. A czegoś takie nie ma, jest to regulowane prawnie (Ochrona interesów konsumentów przed nieuczciwymi działaniami firm oferujących towary i usługi posługując się nieuczciwą reklamą) i czy ktoś sobie wywiesi czy nie, to nie powinno nas to obchodzić.
Najgorsza w tym wszystkim jest opieszałość naszych sądów i trzeba by było pewnie niemałej cierpliwości, żeby sprawę wyjasnić.

Szkoda, że rzecz niedzieje się w Stanach, tam pomimo informacji o szkodliwości palenia na paczkach papierosów, i tak koncerny przegrywają gigantyczne sumy. Nic to! Zdarzyła się tam też i taka sprawa, że jeden gośc podał do sądu McDonalds`a, że dzięki ich jedzeniu dostał bardzo dużej nadwagi i przez to zachorował na ciężkie choroby (nadćiśnienie, choroba wieńcowa i choroba serca)!!! Przed sądem argumentuje to tym, że firma nie zadbała o rzetelną informację dla klienta, że jedzenie jest wysokokaloryczne i można szybko przybrać na wadze! Lekarze potwierdzili, że to wszystko na wskutek złego odżywiania się, i że koleś utracił spory procent uszczerbku na zdrowiu.
W Polsce każdy by powiedział, że to oczywiste, że takie żarcie tuczy, tam skąd te zarcie pochodzi juz nie jest to takie oczywiste.
I w sumie dobrze, zarabiają mnóstwo kasy dzięki nam, to niech się troszkę podzielą

Pozdrawiam

Do góry
#41588 - 03/03/2003 02:33 Re: Zostalem oszukany
Galimatias78 Offline
old hand

Meldunek: 23/08/2001
Postów: 1178
Skąd: Olsztyn
Chyba w kazdym sadzie bys wygral

Jak nie to wes pare granatow jak Kargul w koncu sad sadem a o sprawiedliwosc trzeba walczyc

Do góry
#41589 - 03/03/2003 02:54 Re: Zostalem oszukany
wuzz Offline
veteran

Meldunek: 26/07/2001
Postów: 1342
Hej nathan!

Po pierwsze, wysyłając zakład zawierasz umowę (czy tego chcesz czy nie) na warunkach określonych w ogólnie dostępnym regulaminie zatwierdzonym przez organ udzielający zezwolenia bukowi na działanie, w tym przypadku Ministertwo Finansów.

Bez regulaminu żaden buk nie może prowadzić działalności! Regulamin obowiązuje obie strony.
Jeżeli gracz nie zna regulaminu, to jego strata.
Nigdzie, przed żadnym sądem, nawet amerykańskim nie można się tłumaczyć nieznajomością prawa, w tym przypadku nieznajomością regulaminu.

A ta pani wywiesiła kartę, bo ją szlag trafiał, jak musiała codziennie przez kilka godzin, prawie każdemu graczowi tłumaczyć od początku, że na skoki nie ma zwrotów. W ten sposób uprzedzała też innych potencjalnych graczy, że zwrotu nie dostaną. Wywieszenie kartki nie należało do jej obowiązków.

O papierosach już pisałem, wygrywają ci co palili PRZED umieszczeniem ostrzeżenia...

A o tym gościu (?) co żarł w MacDonaldsie i założył sprawę to niedopowiedziałeś tematu do końca
On sprawę w sądzie przegrał !!! W Stanach !!!

Nieznajomość prawa zawsze szkodzi, ale mało komu chce się czytać "głupie" regulaminy.

Pozdrowienia
wuzz

P.S. Dalej zdecydowanie potępiam przyjmowanie przez buka zakładów na graczy wycofanych !!!

Do góry
#41590 - 03/03/2003 06:14 Re: Zostalem oszukany
nathan Offline
veteran

Meldunek: 03/09/2002
Postów: 1202
Skąd: ukochana stolyca
Witam Cię wuzz

[QUOTE]Oryginalnie wysłał wuzz:
[qb]Hej nathan!

Po pierwsze, wysyłając zakład zawierasz umowę (czy tego chcesz czy nie) na warunkach określonych w ogólnie dostępnym regulaminie zatwierdzonym przez organ udzielający zezwolenia bukowi na działanie, w tym przypadku Ministertwo Finansów.

Bez regulaminu żaden buk nie może prowadzić działalności! Regulamin obowiązuje obie strony.
Jeżeli gracz nie zna regulaminu, to jego strata.
Nigdzie, przed żadnym sądem, nawet amerykańskim nie można się tłumaczyć nieznajomością prawa, w tym przypadku nieznajomością regulaminu.[/qb][/QUOTE]Oki, masz rację, ale dlaczego tenże buk, za każdym razem innaczej go (regulamin) interpretuje i nie trzyma się sztywno zapisów?! Poprostu jak mu pasuje tak robi, a to już jest, delikatnie mówiąc, nadużycie! Bo jak pisze Dili: Obstawilem wczoraj zwyciestwo Alsgaarda w biegu na 50 km, Norweg w ogole nie wystartowal a w profesjonalu okazuje się ze przy zdarzeniu M21 jest napisane „nie wygrywa” Natomiast już przy zdarzeniach M31 M32 i M33 gdzie Alsgaard był w parze z innymi biegaczami jest napisane „zwrot”!! Jak to innaczej tłumaczyć?! Nie chodzi tu o nieznajomośc prawa, tylko o praktyki i sztuczki tego, który oferuje "towar". To, że obie strony obowiązuje regulamin, narzucony przez MF, to sprawa oczywista, ale co innego, ze ten regulamin istnieje, a co innego respektowanie go przez te strony. I tu widzę, szanse na to że gdyby oddać sprawę do Sądu, ten określiłby jaśniejsze reguły gry i mógłby określić czy ten przypadek to nadużycie, czy też nie i ewentualnie, w przypadku wygranej zasądziłby odszkodowanie dla powoda, co w przyszłości zaowocowałoby zapewne zaprzestaniem takich praktyk przez bookies.

[QUOTE]Oryginalnie wysłał wuzz:
[qb]O papierosach już pisałem, wygrywają ci co palili PRZED umieszczeniem ostrzeżenia....[/qb][/QUOTE]Tu się z Tobą nie zgodzę. Przecież nie tak dawno babka wygrała sprawę, własnie o to i Sąd sasądził rekordowe jak do tej pory odszkodowanie, bodajże 28 mld $!!! Gdyby jej zapłacili to wskoczyłaby to pierwszej trójki najbogatszych na świecie ).

[QUOTE]Oryginalnie wysłał wuzz:
[qb]A o tym gościu (?) co żarł w MacDonaldsie i założył sprawę to niedopowiedziałeś tematu do końca
On sprawę w sądzie przegrał !!! W Stanach !!![/qb][/QUOTE]Nie, to nie tak, że niedopowiedziałem, poprostu nie znałem finału tej sprawy.
Przegrał, tak? Hmm ... No gdyby wygrał to byłby juz absurd.

[QUOTE]Oryginalnie wysłał wuzz:
[qb]Nieznajomość prawa zawsze szkodzi, ale mało komu chce się czytać "głupie" regulaminy.
Pozdrowienia
wuzz[/qb][/QUOTE]To, że nieznajomośc prawa zawsze szkodzi to się zgodze w 100% . W tym konkretnym przypadku, chyba zainteresowany czytał i to pewnie nie raz, ale jak sam widzisz jest wiele niezrozumiałych rzeczy.

Tak na marginesie, jestem naprawdę ciekaw, czy gdyby oddać sprawę do sądu to jaki byłby wyrok?

Również pozdrawiam

[QUOTE]Oryginalnie wysłał wuzz:
[qb]P.S. Dalej zdecydowanie potępiam przyjmowanie przez buka zakładów na graczy wycofanych !!![/qb][/QUOTE]Tak jak mówisz, to już jest czyste złodziejstwo!!!

Do góry
#41591 - 03/03/2003 07:07 Re: Zostalem oszukany
wuzz Offline
veteran

Meldunek: 26/07/2001
Postów: 1342
Hej nathan!

Widać, że jesteśmy już prawie zgodni

Powtórzę tylko raz jeszcze:

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Dili:
...Obstawilem wczoraj [qb]zwyciestwo Alsgaarda w biegu na 50 km [/qb], Norweg w ogole nie wystartowal a w profesjonalu okazuje się ze przy zdarzeniu M21 jest napisane "nie wygrywa";
Natomiast już przy zdarzeniach M31 M32 i M33 gdzie Alsgaard [qb]był w parze z innymi biegaczami[/qb] jest napisane [qb]"zwrot"[/qb]!! [/QUOTE]Paragraf 19 regulaminu profa (wydanie 1997)

Niewzięcie udziału lub rezygnacja zawodników lub zespołów
W przypadku zakładów na zwycięstwo lub zajęte miejsce uważa się za przegrany również taki zakład na zawodnika lub zespół, którzy z jakiegokolwiek powodu nie biorą udziału w zawodach lub w trakcie jego trwania z dalszego udziału zrezygnują


I wszystko jasne, mam nadzieję.
W pierwszym przypadku mamy zakład na zwycięstwo - jak nie startuje to nie wygrywa.
W drugim przypadku Head to Head - jak nie doszło do "spotkania" to zwrot stawki.

Pozdrowienia i dobrej nocy

wuzz

Do góry
#41592 - 03/03/2003 11:32 Re: Zostalem oszukany
Inspirator Offline
veteran

Meldunek: 30/09/2002
Postów: 1209
Skąd: Kraków
wuzz można wiedziec jakiego bukmachera reprezentujesz ?
Tak z czystej ciekawosci.

Do góry
#41593 - 03/03/2003 13:03 Re: Zostalem oszukany
nathan Offline
veteran

Meldunek: 03/09/2002
Postów: 1202
Skąd: ukochana stolyca
[QUOTE]Oryginalnie wysłał wuzz:
[qb]Hej nathan!

Widać, że jesteśmy już prawie zgodni

Powtórzę tylko raz jeszcze:

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Dili:
...Obstawilem wczoraj [qb]zwyciestwo Alsgaarda w biegu na 50 km [/qb], Norweg w ogole nie wystartowal a w profesjonalu okazuje się ze przy zdarzeniu M21 jest napisane "nie wygrywa";
Natomiast już przy zdarzeniach M31 M32 i M33 gdzie Alsgaard [qb]był w parze z innymi biegaczami[/qb] jest napisane [qb]"zwrot"[/qb]!! [/QUOTE]Paragraf 19 regulaminu profa (wydanie 1997)

Niewzięcie udziału lub rezygnacja zawodników lub zespołów
W przypadku zakładów na zwycięstwo lub zajęte miejsce uważa się za przegrany również taki zakład na zawodnika lub zespół, którzy z jakiegokolwiek powodu nie biorą udziału w zawodach lub w trakcie jego trwania z dalszego udziału zrezygnują


I wszystko jasne, mam nadzieję.
W pierwszym przypadku mamy zakład na zwycięstwo - jak nie startuje to nie wygrywa.
W drugim przypadku Head to Head - jak nie doszło do "spotkania" to zwrot stawki.

Pozdrowienia i dobrej nocy

wuzz[/qb][/QUOTE]Witam wuzz.

Myślę, że zgodni jesteśmy, ale ...
W takim razie nasuwa się tu jedno pytanie. Mianowicie, czy start w zawodach jako taki, nie jest już spotkaniem?
Przecież dochodzi tam do walki o miejsca pomiędzy zawodnikami czyli siłą rzeczy muszą walczyć między sobą (H2H), natomiast spotkaniem nazywa się już konkretnie wyznaczone pary?! Przecież i w jednym przypadku i w drugim dochodzi do spotkania zawodników między sobą i walki o zwycięstwo. I w jednym przypadku walczą o zwycięstwo i w drugim walczą o zwycięstwo ! Więc dalej nie rozumiem, dlaczego za jeden zakład jest zwrot, a za drugi już nie?! Przecież to jakiś absurd.
Dlatego uważam, że prof nie jest tak do końca uczciwy i że mocno nagina pewne rzeczy

Tak jak mówiłeś jesteśmy już prawie zgodni i obaj nazwaliśmy to złodziejstwem. A więc, w normalnym cywilizowanym kraju, złodziej, za to co robi, idzie do więzienia i powinien ponieść karę za swoje czyny. I tu się zatrzymam. Właśnie ... w normalnym ... a jak powiedział kiedyś Zulu Gula Polska to bardzo dziwny kraj
Pewnie prof bedzie jeszcze tak sobie pogrywał długo z nami i Dili nie był, nie jest i nie będzie pierwszym oszukanym

Pozdrawiam serdecznie

Do góry
#41594 - 03/03/2003 13:11 Re: Zostalem oszukany
Inspirator Offline
veteran

Meldunek: 30/09/2002
Postów: 1209
Skąd: Kraków
nathan wysłałem do ciebie w tamtym tyg. priva - do tej pory go nie odebrałes :rolleyes:
Sorki ze w tym temacie pisze ale chodzi o "head to head.." chciałes kiedys brac udział .jesli jestes nadal zainteresowany to zapraszam .zaczynamy od wtorku.
pozdr iwo:

Do góry
#41595 - 03/03/2003 13:43 Re: Zostalem oszukany
piil Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 07/01/2002
Postów: 1686
Nathan.. popatrz sobie do 'cywilizowanych' bukow.
Prawie wszedzie w zakladach na zwyciestwo obowiazuje zasada 'brak zwrotow na non-starters' a w zakladach head to head sa zwroty. To nie jest pomysl Profa.

Do góry
#41596 - 03/03/2003 14:03 Re: Zostalem oszukany
gillan Offline
enthusiast

Meldunek: 28/10/2002
Postów: 229
Skąd: sosnowiec
Nie rozumiem takich przepisów , buki ustalają je pod siebie . Moim zdaniem bankowo powinien być zwrot , jak można przegrać kasę na czymś czego wogóle nie było . Na szczęście nie obstawiam żadnych biatlonów i zjazdów al:

Do góry
#41597 - 03/03/2003 14:35 Re: Zostalem oszukany
nathan Offline
veteran

Meldunek: 03/09/2002
Postów: 1202
Skąd: ukochana stolyca
[QUOTE]Oryginalnie wysłał piil:
[qb]Nathan.. popatrz sobie do 'cywilizowanych' bukow.
Prawie wszedzie w zakladach na zwyciestwo obowiazuje zasada 'brak zwrotow na non-starters' a w zakladach head to head sa zwroty. To nie jest pomysl Profa.[/qb][/QUOTE]Nie mówiłem o 'cywilizowanych' bukach tylko krajach, a to zasadnicza różnica.

Może dlatego tak się dzieje, że nikt nie reaguje i każdy zakłada z góry, że sprawa jest przegrana. Jeżeli chodzi o 'cywilizowanych' to dopuszczają się czasem większych przekrętów niż prof. A dowodem tego nawet, mnóstow tematów na tym forum dotyczące tego. Osobiście znam ludzi, których te 'cywilizowane' buki bezczelnie oszukiwały. B&W naprzykład. Są chyba w tym mistrzami.

Pozdrawiam

Do góry
#41598 - 03/03/2003 16:14 Re: Zostalem oszukany
wuzz Offline
veteran

Meldunek: 26/07/2001
Postów: 1342
[QUOTE]Oryginalnie wysłał nathan:
[qb][QUOTE]
Myślę, że zgodni jesteśmy, ale ...
W takim razie nasuwa się tu jedno pytanie. Mianowicie, czy start w zawodach jako taki, nie jest już spotkaniem?
Przecież dochodzi tam do walki o miejsca pomiędzy zawodnikami czyli siłą rzeczy muszą walczyć między sobą (H2H), natomiast spotkaniem nazywa się już konkretnie wyznaczone pary?! Przecież i w jednym przypadku i w drugim dochodzi do spotkania zawodników między sobą i walki o zwycięstwo. I w jednym przypadku walczą o zwycięstwo i w drugim walczą o zwycięstwo ! Więc dalej nie rozumiem, dlaczego za jeden zakład jest zwrot, a za drugi już nie?! Przecież to jakiś absurd.
Dlatego uważam, że prof nie jest tak do końca uczciwy i że mocno nagina pewne rzeczy

Tak jak mówiłeś jesteśmy już prawie zgodni i obaj nazwaliśmy to złodziejstwem. A więc, w normalnym cywilizowanym kraju, złodziej, za to co robi, idzie do więzienia i powinien ponieść karę za swoje czyny. I tu się zatrzymam. Właśnie ... w normalnym ... a jak powiedział kiedyś Zulu Gula Polska to bardzo dziwny kraj
Pewnie prof bedzie jeszcze tak sobie pogrywał długo z nami i Dili nie był, nie jest i nie będzie pierwszym oszukanym

Pozdrawiam serdecznie[/qb][/QUOTE]Można porównać zawody w których występuje wielu zawodników do ligi, gdzie każdy walczy z każdym. Zajęte miejsce jest rezultatem albo rozegrania zawodów, albo całej ligii. W tym przypadku rezygnacja kogokolwiek w trakcie zawodów lub nie podjęcie walki jest traktowana jako przegrana.

Head to Head jest jak pojedyńczy mecz pomiędzy konkretnymi zawodnikami. W przypadku nie rozegrania jednego meczu dostajesz zwrot, prawda?

Skoro buk (a chyba nawet większość buków) uznaje zasadę "non starters - no zwrotes" i informuje o tym w regulaminie, to nie można ich za to opluwać, tylko brać to pod uwagę. Mim zdaniem nie jest to zasada sprawiedliwa dla gracza i ja takie zawody omijam.

Ale już przyjmowanie zakładów na wycofanego zawodnika - "śmierdzi" !

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Inspirator:
[qb]wuzz można wiedziec jakiego bukmachera reprezentujesz ?
Tak z czystej ciekawosci.[/qb][/QUOTE]Jak już z pewnością zauważyłeś, kiedyś expekta, potem sts, teraz profa a czasem wielu innych buków też, żeby o żadnym nie zapomnieć

A tak na poważnie to próbuję tylko zwrócić uwagę, że nie zawsze ten kto zgłasza pretensje ma rację.
Zawsze można zwalić winę za przegraną lub własne błędy lub niewiedzę na "złodziejskie praktyki buka xyz".
Zawieranie umowy z kimkolwiek bez wiedzy na temat warunków tej umowy nie jest rozsądne, ale w przypadku gry u buków tak robi zdecydowana większość!
A tu przecież chodzi o nasze pieniądze !

Przy okazji przypomniała mi się ciekawostka. Czytałem kiedyś o facecie, który pracował w punkcie telefonicznego przyjmowania reklamacji drukarek.
Wiesz jakie pierwsze "głupie" pytanie rozwiązywało ponad połowę reklamacji wściekłych klientów, którzy twierdzili, że sprzęt nie działa?
CZY DRUKARKA JEST PODŁĄCZONA DOPRĄDU I JEST WŁĄCZONA?
A drugie?
CZY W DRUKARCE JEST PAPIER I ATRAMENT?

W ten sposób dwoma pytaniami grubo ponad 3/4 klientów wzywających serwis miało rozwiązany problem.
Problem pojawia się, bo prawie nikt z użytkowników nie czyta instrukcji obsługi i nie wiedział, że trzeba coś gdzieś nacisnąć albo sprawdzić żeby urządzenie zadziałało.

Podobnie jest z bukami. Wielu graczy czuje się poszkodowanymi, ale chyba nikt z nich nie przeczytał ("no bo po co?") regulaminu na podstawie którego zawiera umowę z bukiem wysyłając zakład.

Jeżeli nie pasują mi warunki umowy, to jej nie zawieram.

Podobnie jest, niestety, w życiu. Prawie nikt nie ma czasu ani ochoty czytać podpisywanych umów a później ma pretensje, że go oszukano, chociaż wszystko jest zgodne z podpisaną umową.

RTFM! a będzie dobrze...

pozdrowienia
wuzz

Do góry
#41599 - 03/03/2003 21:04 Re: Zostalem oszukany
Jarx Offline
member

Meldunek: 01/02/2002
Postów: 139
Skąd: Radom
[QUOTE]Oryginalnie wysłał nathan:
[qb]Więc dalej nie rozumiem, dlaczego za jeden zakład jest zwrot, a za drugi już nie?! [/qb][/QUOTE]Najprawdopodobniej dlatego, ze jak w H2H jeden zawodnik nie wystartuje, to drugi ma 100% szans na zwyciestwo. Jak nie wystartuje jeden zawodnik ze 100 bioracych udzial w zawodach, to dalej nie wiesz kto wygra.

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
13 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Akhu, alfa, Lukasz111, kemp, akagi, VVega, DePito, rymoholik, Sensei, 11kera11, igea23, pacyfista), 4280 gości oraz 2 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582733 Postów

Najwięcej online: 4344 @ Wczoraj o 20:27