Opcje tematu
#414657 - 27/09/2005 11:00 Jak zacząć przygodę z internetowymi bukami?
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5674
W ostatnich wyborach głosowałem na PJKM. Niestety, ale ta partia nawet nie dostała się do parlamentu. Podejrzewam że obecny rząd nie zniesie 10% podatku od zakładów bukmacherskich. Podatki i tak są bardzo wysokie w kraju i jest ich trochę za dużo. Chcę zaprotestować przeciwko temu, że wybory wygrał PiS - partia, która mi całkowicie nie odpowiada i jestem przekonany że oni nie obniżą podatków, a całkiem możliwe że wymyślą jakieś nowe.
W związku z tym postanowiłem unikać płacenia 10% podatku od zakładów bo i tak płace inne bardzo wysokie podatki i nic z tego nie mam.
Wcześniej nigdy nie grałem u buków netowych i chciałbym się czegoś więcej o nich dowiedzieć dlatego założyłem ten temat.

---------------------------------------------------------------

Zastanawiam się którego buka wybrać. Niestety nie znam zbyt wielu firm bukmacherskich. Są pewne kryteria, które powinien spełnić idealny dla mnie buk.
Oto one:
1. Uczciwość - ostatnio słyszałem że jakiś buk gdy chcę postawić np. na 1 w danym zdarzeniu to potrafi zmienić typ i postawić mi na 2 czyli tak jak nie chcę. To dla mnie jest oszustwo i szukam buka, który w ten sposób nie postępuje.
2. Bezawaryjnie działająca strona internetowa
3. Bezproblemowe wypłaty - chciałbym aby buk wypłacił mi wygraną wtedy kiedy tylko sobie tego zażyczę i nie robił przy tym żadnych problemów
4. Uczciwe limity, a najlepiej ich brak - chodzi o to żeby nie zdarzyła się taka sytuacja że buk nakłada mi jakiś limit z niewiadomego powodu, w najmniej odpowiednim momencie i do tego jest to niski limit. Jestem w stanie zaakceptować limity pod warunkiem że nie będą one niższe niż 400 zł na mecz ligowy i 800 zł na mecze eliminacji do MŚ, ME, LM, PUEFA, itp. Jeśli buk spełniałby należycie inne moje wymagania to jestem skłonny zaakceptować limit nie niższy niż 200 zł na mecz ligowy.
5. Wysokie kursy
6. Bogata oferta - czyli dużo lig do zagrania i różne możliwości grania meczy (różne undery/overy, kto pierwszy strzeli gola, itp.)
7. Możliwość grania już rozpoczętych zdarzeń - czyli chodzi o to że jeśli widzę że drużyna na, którą postawiłem remisuje to chciałbym mieć możliwość postawienia remisu za większą stawkę, aby nic nie stracić lub zmniejszyć stratę spowodowaną złym obstawieniem wyniku przed rozpoczęciem się meczu. Wiadomo o co chodzi .
8. Bonusy, promocje, itp.

To są te kryteria, które mnie interesują. Najważniejsze są warunki 1, 2, 3, 4. Buk, który ich nie spełnia nie wchodzi w gre. Chciałbym spośród buków spełniających 1, 2, 3 i 4 warunek wybrać najlepszego buka czyli takiego, który najlepiej by spełniał pozostałe kryteria. 8 (ósme) kryterium jest najmniej istotne dla mnie.


Wytłumaczcie mi jeszcze jak to jest z tymi limitami? Jeśli mam limit 100 zł i chciałbym postawić na dwa mecze, dokładnie na dwa single po 100 zł czyli łącznie chciałbym postawić 200 zł to mogę tak zrobić? Czy chodzi o to że np. w danym dniu mogę postawić tylko 100 zł na piłkę nożną bez względu na to ile kuponów obstawiam i więcej nie mogę? Oczywiście buk z limitami wg tej drugiej opcji odpada. W przypadku pierwszej opcji jeśli limit nie jest mniejszy niż 200 zł na jedno zdarzenie, a nie na cały dzień jestem w stanie to znieść.
Pytam się o to bo nie spotkałem się jeszcze nigdy z limitami.

Kolejna sprawa to interesuje mnie jak to prawnie załatwić żeby do mnie się nie przyczepili o to że gram w necie? Podobno nie jest zabronione prowadzenie interesów za granicą. Gdybym miał konto w zagranicznym banku i do tego banku przelewał pieniądze z wygranych to czy takie coś by rozwiązało sprawę?
Może jakiś inny sposób macie?
Opiszcie jak sobie z tym radzicie?

P.S.
Wiem że na te tematy już wiele było powiedziane na forum, ale chciałbym to wszystko uporządkować i wstawić do jednego tematu. Niech to będzie taki mały poradnik dla osób zaczynających grać u buków netowych. Myślę że ten temat możnaby nawet przykleić, żeby każdy kto wejdzie do działu dotyczącego bukmacherów nie musiał szukać po tematach rzetelnego buka tylko żeby to wszystko było opisane w jednym temacie.
I nie róbcie mi bałaganu w temacie, tzn. chciałbym aby osoby, które tu podają buka na którego warto grać uzasadniły to i najlepiej żeby opisały w skrócie, ale rzeczowo, z argumentami dlaczego ten buk, a nie inny. Czyli taka mała charakterystyka danego buka.

Do góry
Bonus: Unibet
#414658 - 27/09/2005 11:26 Re: Jak zacząć przygodę z internetowymi bukami?
v3n0m Offline
old hand

Meldunek: 08/12/2002
Postów: 1137
Skąd: CK
betfair jedynie raz mialem problem co do punktu 2

Do góry
#414659 - 27/09/2005 11:33 Re: Jak zacząć przygodę z internetowymi bukami?
th0mas Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/08/2005
Postów: 6244
Skąd: Stalowa Wola
Unibet - naprawde profesjonalna obsuga, bezprobelmowe wypłaty

Do góry
#414660 - 27/09/2005 11:39 Re: Jak zacząć przygodę z internetowymi bukami?
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5674
A jak wygląda sprawa z limitami w betfair i w Unibecie?

Do góry
#414661 - 27/09/2005 11:41 Re: Jak zacząć przygodę z internetowymi bukami?
v3n0m Offline
old hand

Meldunek: 08/12/2002
Postów: 1137
Skąd: CK
Co do legalnosci to wcale nie jest powiedziane ze jest to nielegalne, po prostu przepisy sa niejasne. Ale wydaje mi sie ze gdyby mieli sie tego czepiac to juz jasno byloby powiedziane ze jest to zabronione. Jakos kupa graczy gra w necie i nigdy jeszcze nie slyszalem zeby komus przywalili podatek czy cos takiego. Chyba ze bedziesz wyplacal powyzej 10,000 euro to mozesz miec problemy, ale ja Ci zycze takich dylematow Z reszta bylo to juz nie raz walkowane na forum, poszukaj w wyszukiwarce


Edited by Conrad (27/09/2005 12:14)

Do góry
#414662 - 27/09/2005 11:48 Re: Jak zacząć przygodę z internetowymi bukami?
Maciek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/06/2001
Postów: 4102
Skąd: Nowy Sącz
Igor zależy czy chcesz się zająć tym profesjonalnie czy tak popykać ,jeśli chcesz nadzwyczajniej pograć to polecam ci betandwin ,pewnie zaraz posypią się na mnie bluzgi że polecam ci baw ,ale jeśli będziesz w porządku wobec tego buka na pewno nie będziesz mieć problemów. Unibet ci odradzam bo najszybciej przegrasz pieniądze ,betfair podobnie bo marża 5 % robi swoje . Możesz również wpłacic do expekta ,na początek oba buki powinni ci wystarczyć . Linki do stron znajdziesz na stronie glownej mecz.pl .

Póki nie będzie rządzić JKM podatek zawsze będzie od zakładów ,a bukmacherstwo przez internet nigdy nie zostanie stanowczo zabronione bo jest to niemożliwe i nie do zrealizowania.

Do góry
#414663 - 27/09/2005 11:54 Re: Jak zacząć przygodę z internetowymi bukami?
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
1. Uczciwość - ostatnio słyszałem że jakiś buk gdy chcę postawić np. na 1 w danym zdarzeniu to potrafi zmienić typ i postawić mi na 2 czyli tak jak nie chcę. To dla mnie jest oszustwo i szukam buka, który w ten sposób nie postępuje.

Nie chce mi sie pisac znowu o tym co bylo juz walkowane 100x i jest w archiwum ale to o czym piszesz w 1 punkcie widzialem w temacie o Expekcie - oni maja troche "zakrecone" u/o i stosunkowo latwo jest sie pomylic i postawic over zamiast undera.

O tym, zeby jakis normalny buck zamienil postawiony zaklad nie slyszalem. No chyba, ze ktos swoja pomylke nazywa bledem bucka.

A poza tym idealu nie ma i wczesniej czy pozniej kazdy buck odwali cos z czego nie bedziuesz zadowolony. Ale to niekoniecznie musi go dyskwalifikowac.

Wojtek

Do góry
#414664 - 27/09/2005 11:58 Re: Jak zacząć przygodę z internetowymi bukami?
v3n0m Offline
old hand

Meldunek: 08/12/2002
Postów: 1137
Skąd: CK
Jesli chce grac na faworytow to BAW sie za bardzo nie nadaje . Expekt w miare ok jest ale oferta nie najlepsza. Co do betfair hmm czesto mimo marzy mozna zlapac najwyzszy kurs na rynku, np wczoraj Boavista @ 1,77. Zalezy jak i co chcesz. Napisz co Cie interesuje szczegolniej jesli chodzi o oferte pochodz po stronach zobacz jaka maja oferte i kursy, napisz miedzy czym sie wahasz bedzie latwiej cos doradzic.

Do góry
#414665 - 27/09/2005 12:52 Re: Jak zacząć przygodę z internetowymi bukami?
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5674
Quote:

Napisz co Cie interesuje



Interesuje mnie:
1. Uczciwość
2. Bezawaryjnie działająca strona internetowa
3. Bezproblemowe wypłaty
4. Uczciwe limity, a najlepiej ich brak
(nie interesuje mnie buk z limitami niższymi niż 200 zł, a najlepiej żeby limity były nie niższe niż 400 zł)

I te cztery punkty są najważniejsze. To jest podstawa i tylko o takich bukach chciałbym rozmawiać, którzy spełniają te cztery punkty lub o takich, którzy w największym stopniu je spełniają. Nie ważne jak ja gram. Buk musi spełniać te cztery punkty bez względu na to jak ja gram.

A oto kolejne punkty, które mnie interesują, ale tylko pod warunkiem, że ten buk o którym mówimy spełnia warunki nr 1, 2, 3 i 4:

5. Wysokie kursy
6. Bogata oferta
7. Możliwość grania już rozpoczętych zdarzeń
8. Bonusy, promocje, itp.


Jeśłi jakiś buk ma najwyższe kursy, mocno wypasioną oferte, ogromne bonusy, a nie spełnia punktów 1, 2, 3 i 4 to taki buk mnie nie interesuje.

Dodam, że interesuje mnie piłka nożna z całego świata. Wolę raczej stawiać na faworytów szcególnie z włoskiej, francuskiej, angielskiej, szkockiej, niemieckiej ligi. Może być też argentyńska, brazylijska, meksykańska i japońska liga. Lubię stawiać na Copa Libertadores.

Do góry
#414666 - 27/09/2005 12:59 Re: Jak zacząć przygodę z internetowymi bukami?
v3n0m Offline
old hand

Meldunek: 08/12/2002
Postów: 1137
Skąd: CK
Nie ma idealnego buka ale z tych co gram to dobra oferte na pilke z tego co bys chcial ma np gamebookers, i bf.

Jest jeszcze pointbet jesli lubisz asiany ale nie gram tam i podobno strona im nawala.

W bf masz taka oferte na pilke.
Kupony
Liga Mistrzów
Puchar UEFA
Piłka nożna - Argentyna
Asian Champs League
Piłka nożna - Australia
Piłka nożna - Austria
Piłka nożna - Belgia
Piłka nożna - Brazylia
Bulgarian Soccer
Copa Sudamericana
Piłka nożna - Cypr
Piłka nożna - Czechy
Piłka nożna - Dania
Piłka nożna - Holandia
Piłka nożna - Anglia
Piłka nożna - Finlandia
Piłka nożna - Francja
Piłka nożna - Niemcy
Piłka nożna - Grecja
Piłka nożna - Irlandia
Piłka nożna - Włochy
Piłka nozna - Japonia
Piłka nożna - Meksyk
Piłka nożna - Norwegia
Piłka nożna - Polska
Piłka nożna - Portugalia
Piłka nożna - Szkocja
Piłka nożna - Hiszpania
Zakłady specjalne
Piłka nożna - Szwecja
Piłka nożna - Szwajcaria
Piłka nożna - Turcja
Mistrzostwa Świata U17
Piłka nożna - USA
Mundial 2006

co do reszty to pochodz po stronach to bedziesz wiedzial.

Do góry
#414667 - 27/09/2005 13:14 Re: Jak zacząć przygodę z internetowymi bukami?
Piotrek88 Offline
addict

Meldunek: 08/05/2005
Postów: 584
no ja tez mam problem z wyborem buka, ale wezme chyba wplace dzisiaj kase do betandwin, bo maja bardzo duza oferte

Do góry
#414668 - 27/09/2005 14:39 Re: Jak zacząć przygodę z internetowymi bukami?
xqwzts Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/03/2005
Postów: 6529
ja dzisiaj wplace chyba do Unibetu. Jednak na forum maja chyba najwiecej pochwal itd.
Na baw juz gralem i pochlonely mnie zaklady live Ja juz trzymam sie od nich z daleka Nie nadaje sie do live

Do góry
#414669 - 27/09/2005 16:14 Re: Jak zacząć przygodę z internetowymi bukami?
Kociak Offline
newbie

Meldunek: 08/01/2005
Postów: 28
Polecam Sportingbet, teraz jest nawet konkurs wyjedź na mecz Anglia - Polska dla kotów i dostaniesz 100 zeta za darmo..

Do góry
#414670 - 27/09/2005 16:22 Re: Jak zacząć przygodę z internetowymi bukami?
rymoholik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/05/2001
Postów: 22260
Skąd: Saskatchewan
Jesli chodzi o bezawaryjnosc to chyba nie ma takiego buka, ktory by swoja strone mial caly czas dostepna. Kazdemu moga sie zdarzyc ataki hakerow czy jakies chwilowe problemy techniczne. Jedyny buk ktory moim zdaniem jest wyjatkiem to expekt, oni sa niestety czesciej awaryjni niz bezawaryjni, ale reszta bukow jest OK. Gamebookers kilka razy mial problemy ze strona ale nie tak czesto jak expekt. B&W wybij sobie z glowy jesli chcesz duzo stawiac i duzo wygrywac, ale dopoki nie dostaniesz limitow, mozesz sprobowac ich ograc i zgarnac troche darmowej kasy na start. Potem zastanow sie i wybierz cos z tego:

gamebookers
centrebet
Unibet
sportingbet
pointbet
Pinnacle

A najlepiej zrobisz jak podzielisz pieniadze przeznaczone na gre i wplacisz do kazdego z tych bukow. Chyba ze nie masz na tyle to wplac najpierw do tych gdzie daja bonusy (B&W, sportingbet, Unibet) i w miare mozliwosci wyplacaj i wplacaj do tez do innych.

Pzdr i powodzenia

Do góry
#414671 - 28/09/2005 10:01 Re: Jak zacząć przygodę z internetowymi bukami?
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5674
Quote:

Nie ma idealnego buka ale z tych co gram to dobra oferte na pilke z tego co bys chcial ma np gamebookers, i bf.




Przejrzałem sobie oferty buków o których wszyscy tu wspomnieli. Najbardziej zainteresował mnie betfair. W związku z tym mam kilka pytań.
Rozumiem że zasada działa nia tego buka opiera się na tym że ktoś np. w Anglii obstawia że Manchester United wygra z Chelsea. Wtedy ktoś inny np. w Australii może zagrać, że Manchester nie wygra z Chelsea. Czy dobrze rozumuje?
Druga sprawa: załóżmy, że postawię, że Manchester nie wygra z Chelsea. Czy mój zakład wygra jeśli mecz zakończy się zwycięstwem Chelsea lub gdy mecz zakończy się remisem?

Kolejne pytanie:
znalazłem takie kursy:
Wybory ogółem:(3)
GBP______________Zwycięstwo_______________Nie Wygra (Lay)
AC Milan_________1.23__________________1.25
__________________112______________________1361
Reggina___________15___________________26
__________________4________________________5
Remis_____________6.2__________________9.8
__________________7________________________2

Załóżmy, że postawię, że Regina nie wygra 5 funtów po kursie 26. Rozumiem, że te w różowych i niebieskich kwadracikach to są zakłady, które ktoś chce zagrać i szuka partnera, który postawi przeciwnie? Załóżmy że postawię 5 funtów, że Reggina nie wygra i zaproponuję 10 funtów o kursie 13 na to że Milan nie wygra. Nie wątpię w to, że chętny się znajdzie na to żeby postawić na zwycięstwo Milanu na które jest kurs 13. Wychodzi z tego, że ktoś kto postawi na Milan może sobie nieźle zarobić, a ja na 100% zarobię na tym? Czy dobrze rozumuje?
A może na jakiejś innej zasadzie działa ten mechanizm kursów?
Rozumiem, że buk bierze od zwycięstwa 5%?
Kolejne pytanie:
Dlaczego niektóre kursy są w niebieskich i różowych kwadracikach, a większość jest w białych i jak się dostać do tych białych?
Dlaczego niektóre stawki wynoszą 2 funty? Zauważyłem, że dość wiele jest takich stawek. Czy to coś znaczy?

P.S.
Szukałem odpowiedzi na te pytania w helpie, ale chyba nie wszystko tam jest wyjaśnione i wolę żeby ktoś mi to wyjaśnił.

Jakoś nie chce mi się wierzyć w to, żeby to wszystko było takie różowe .

Do góry
#414672 - 28/09/2005 10:15 Re: Jak zacząć przygodę z internetowymi bukami?
v3n0m Offline
old hand

Meldunek: 08/12/2002
Postów: 1137
Skąd: CK
W skrocie to wyglada tak po stronie back kupujesz zaklady, czyli tak jak u tradycyjnego bukmachera. Pod kursem masz kwote za jaka ktos wystawil ten zaklad czyli za ile maksymalnie mozesz zagrac ten kurs. Jesli postawisz za wiecej to reszte kwoty zagrasz po drugiej co do atrakcyjnosci oferty. Co do lay to jest wlasciwie tez obstawianie tylko ze obstawiasz ze dane zdarzenie nie zajdzie (przegra). Oczywiscie jesli grasz lay przy kursie powiedzmy 10 za 4j to mozesz wygrac 4j a ryzykujesz 40j. Buk pobiera rozna prowizje zaleznie od rynku ale najczesciej jest to 5%.

Co jeszcze niejasne?

Betfair daje teraz promocje za polecanie. Jesli zarejestrujesz sie korzystajac z czyjegos kodu promocujnego to po pierwszych obstawionych 100 funtach otrzymasz dodatkowe 20 funtow na gre. ja chcesz to napisz na priv do mnie bo w poscie nie moge go podac.

Do góry

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (rafal08), 4172 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45046 Tematów
5582676 Postów

Najwięcej online: 4344 @ Wczoraj o 20:27