Strona 15 z 16 < 1 2 ... 13 14 15 16 >
Opcje tematu
#404942 - 24/09/2005 20:59 Re: ME koszykarzy - Serbia i Czarnogóra 2005
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
Dirk Nołitzki...

Coś niesamowitego...

Znowu można powiedzieć wygrał mecz....

Ja tam na koszu się nie znam...ale praktycznie Hiszpanie prowadzili, a można by powiedzieć 'kontrowali' mecz do 4q... mieli nawet +9 - ale oczywiście strata została przez Niemców odrobiona w minutę?

Czy Grecy są wreszcie powstrzymać tego Dirka i spółkę?

Może inaczej... czy można jutro grać na Greków :P ?

Mecz o 3 miejsce chyba raczej do odpuszczenia moim zdaniem...

Czekam na fachowców...choć jak widać nawet fachowcy w tych DZIWNYCH ME się mylą...eh.. z takimi wynikami to naprawdę...

Ciekaw jestem ile ludzi właśnie po raz kolejny klnie na Dirka ?

Ciekawe również jaki kurs nam zaoferują buki na Greków <hm>

Do góry
Bonus: Unibet
#404943 - 24/09/2005 20:59 Re: ME koszykarzy - Serbia i Czarnogóra 2005
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Nie grałem w tych ME ani na Niemców ani przeciwko nim i dobrze bo pewnie sromotnie bym popłynął...

Ale...

!!! KONIEC !!! KONIEC !!! KONIEC !!!

Jutro góre weźmie żelazna Grecka obrona i choć Dirka to pewnie i tak nikt nie upilnuje a on wrzuci te swoje 25 czy nawet 30 punktów to już napewno Niemiaszki nie porzucają sobie tyle za 3 przez co ich szanse na zwycięstwo spadną radykalnie.

Koniec zabawy, Grecja 10/10 !!!

I niech no spróbuje nie wejść...



Do góry
#404944 - 24/09/2005 21:10 Re: ME koszykarzy - Serbia i Czarnogóra 2005
Rafik 25 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/09/2005
Postów: 13934
Skąd: Klazienaveen
Nie zgadzam się z Toba że jest to pewniak 10/10 Dzisiaj Grecja miała dużo szczęścia (niestety ja nie miałem under) a Niemcy pokazują nam wszystkim że oni chyb zmierzają do tytulu. osobiście nic nie zagram z kosza chyba że bedzie niezła linia na under Grecja - Niemcy a Tobie odradzam - zrobisz jak uważasz. Pozdrawiam

Do góry
#404945 - 24/09/2005 21:13 Re: ME koszykarzy - Serbia i Czarnogóra 2005
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
Betandwin

21:00 Grecja 1.60
Niemcy 2.35

===

Grecja @1.60 czyli tak jak można było się domyślić... Teraz tylko pytanie czy warto?

Trzeba poczekać na opinie fachowców i podjąć decyzję...

Ale osobiście nie chce mi się wierzyć żeby jutro Dirk był w stanie pokonać Greków... :|

Do góry
#404946 - 24/09/2005 21:18 Re: ME koszykarzy - Serbia i Czarnogóra 2005
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Absolutnie nie twierdzę, że jest to 'pewniak' i do znudzenia każdemu będę powtarzał, ze w moim słowniku pojęcie 'pewniak' nie funkcjonuje, faworyt to już co innego...

Niemcy z tytułem Mistrzów Europy w koszykówkę to dla mnie tak jak Polska miałaby zostać Miostrzem Swiata w kopaną, po prostu nie wydaje mi się takie rozstrzygnięcie możliwe.

Jutro Grecy pokarzą jak wielkie znaczenie ma gra obronna, wyeliminują 'trójki' i sięgną po Mistrzostwo Europy.

Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie i dzięki Bogu że tak jest bo inaczej życie byłoby strasznie nudne...

Do góry
#404947 - 24/09/2005 21:19 Re: ME koszykarzy - Serbia i Czarnogóra 2005
muppet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2003
Postów: 4626
Skąd: Toruń
W końcówce widać było, że Roller i Demirel przy naprawdę mocnym nacisku obrony - gubią się. Grecy powinni zatrzymać całą gwardię przyboczną króla Dirka. Jego samego nie zatrzymaja bo się nie da , ale powinni ograniczyc poczynania reszty zespolu.
Chyba

Tylko tak naprawde czy jakiekolwiek analizy maja na tych ME jakieś znaczenie?

Jednym z czynnikow decydujacych moga byc jutro rzuty wolne. Niemcy są jednym z najlepiej rzucajacych wolne zespolow (90/120, 75%), z kolei Grecja jest NAJGORZEJ rzucajaca druzyna, zaledwie 83/147, to jest 56.5%. Przy malej ilości punktow w meczu to naprawde robi wynik

Do góry
#404948 - 24/09/2005 21:19 Re: ME koszykarzy - Serbia i Czarnogóra 2005
Rafik 25 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/09/2005
Postów: 13934
Skąd: Klazienaveen
Szczerze, na tych mistrzostwach nie było chyba dobrych fachowców (jeśli się mylę to niech się odezwią) Na siłę nie warto grac.

Do góry
#404949 - 24/09/2005 21:25 Re: ME koszykarzy - Serbia i Czarnogóra 2005
muppet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2003
Postów: 4626
Skąd: Toruń
Quote:



Jutro Grecy pokarzą jak wielkie znaczenie ma gra obronna, wyeliminują 'trójki' i sięgną po Mistrzostwo Europy.






Nie da sie wyeliminowac trojek. Nie da sie tego zatrzymac. Na tym to polega, jesli zespol jest dobry w rzutach za 3 to jest to nie do zatrzymania. Jedyne co mozna zrobic to nie wpuszczac Rollera czy Demirela w strefe podkoszowa, zeby mogli sobie inside-outside grać. Ale tak naprawde nie mozna trojek zatrzymac w zaden sposob, a jak sie ma Dirka w zespole, ktory sobie rzuca niczym osobiste, to juz w ogole.

Chyba, ze jest jakis sposob, ale wytlumacz mi w takim razie w jaki sposob, ja sie dotad nie spotkalem z czyms takim

Do góry
#404950 - 24/09/2005 21:37 Re: ME koszykarzy - Serbia i Czarnogóra 2005
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Nie chhodzi mi przecież o to, żeby po jutrzjeszym spotkaniu w rubryce "Rzuty za 3 oddane/celne" widniał wynik 0/0 bo to rzeczywiście nie jest wykonalne i wie o tym każy.
Chodzi mi jedynie o to aby twardą i nieustępliwą obroną ograniczyć Niemcom w dość znaczny sposób pozycje do rzutów za 3 punkty co w następstwie doprowadzi do dość poważnego (mam nadzieję) spadku skuteczności tychże rzutów.
A przy tym poziomie gry w obronie jaki Grecy obecnie prezentują jest to jak najbardziej do zrobienia.

Bo to że Dirka nie zatrzymają jest tak samo pewne jak to, że Podrzycki nie zostanie prezydentem...

Do góry
#404951 - 24/09/2005 21:43 Re: ME koszykarzy - Serbia i Czarnogóra 2005
brokstar Offline
addict

Meldunek: 15/02/2004
Postów: 591
Skąd: Pruszków
Widać, że Muppet zna się na tej dyscyplinie. Jeżeli ponad połowa graczy w zespole ma dość wysoki procent rażenia za 3 to ..jest to kłopot dla przeciwników Jest to zabójcza broń. Trafiasz - zabijasz. Blisko bronisz trójek narażasz się na minięcie. Obwodowy gracz minięty i wtedy mamy akcje typy Roller/Demirel, Roller/Wucherer, Roller/Greene, Roller/Nowitzki(zamiast Rollera dajcie Demirela i on gra to samo). A jak działa rozrzut po obwodzie z właczeniem środka każdy znający się na koszu wie. Dużo zdrowia obrońca zostawia a i tak na koniec zostanie skarcony. Co do pytań czy są fachowcy na parkiecie to pewnie nie ma. To nic, że faza grupowa w wykonaniu większości "znanych" typerów koszykarskich była celna w 80% jak nie więcej. Ale cóż łatwo wyśmiewać, trudniej coś konstruktywnego powiedzieć. Pragnę zauważyć, że żaden z liczących się typerów nie dawał dzisiaj za dużych wskazówek ponieważ odwiedzających ten temat nadzwyczajniej w świecie szanują i nie narażają na straty. Typowanie dziś to było jak to chyba Muppet mawiał kładzeniem głowy na szynach

To tyle ode mnie
Niech wygrają Niemcy zasługują na to swoją determinacją w obronie.

pozdrawiam brokstar

Do góry
#404952 - 24/09/2005 22:06 Re: ME koszykarzy - Serbia i Czarnogóra 2005
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Cięzko być fachowcem w obliczu takich wyników, po prostu takich, którzy przed mistrzostwami widzieli Niemców w finale to chyba na próżno szukać.

Ja sam zresztą fachowcem od koszykówki nigdy nie byłem i raczej nie będę, Formuła 1 czy Curling to co innego - te sporty nie mają przede mną tajemnic i to bez względu na to od której strony na nie nie patrzeć, no ale to już inna bajka...
Coprawda swego czasu bite 3 lata z rzędu mecz po meczu stawiałem się w Pruszkowie na meczach Ekstraklasy (szkoda ze pewnego dnia wszystko nagle legło w gruzach) i wtedy pokochałem tę dyscyplinę sportu ale po dzień dzisiejszy patrzę na nią jako zwykły kibic bez zagłębiania się w sprawy taktyki.
Toteż piszę to co widzę i to co myślę - forum właśnie do tego służy a przecież nikt nie musi brać mojego zdania pod uwagę.

Do góry
#404953 - 24/09/2005 22:11 Re: ME koszykarzy - Serbia i Czarnogóra 2005
Rafik 25 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/09/2005
Postów: 13934
Skąd: Klazienaveen
Zgadzam się z Tobą nawet jeśli są tu fachowcy to i tak wyniki tych ME są zaskoczeniem dla wszystkich. Najgorsze jest to że buki nas ogrywają.

Do góry
#404954 - 24/09/2005 22:15 Re: ME koszykarzy - Serbia i Czarnogóra 2005
brokstar Offline
addict

Meldunek: 15/02/2004
Postów: 591
Skąd: Pruszków
Tomo zapraszam do Hali Znicz już 1 października na mecz:
MKS Znicz Basket Pruszków - Pyra Poznań

Do góry
#404955 - 24/09/2005 22:54 Re: ME koszykarzy - Serbia i Czarnogóra 2005
bynio Offline
old hand

Meldunek: 12/12/2003
Postów: 714
Co tu duzo pisac te mistrzostwa niejednego nauczyly pokory - rowniez mnie

Najbardziej boli to ze zespoly ktore wygrywaly (przy okazji mnie pograzajac) wcale nie byly jakos zdecydowanie lepsze sportowo.Mam konkretnie na mysli wczorajsza porazke Chorwacji i dzisiejsza Francuzow.Zabraklo tylko czegos co jest w sporcie jak sie okazuje nieodzowne a mianowicie odrobiny SZCZĘŚCIA
Tak wiem zaraz ktos powie "szczescie sprzyja lepszym" ale dla mnie to zwykly banał uzywany przez komentatorow .
W obu przypadkach szanse na to ze prowadzace zespoly roztwonia przewage w koncowce wygladaly jak 1do 100. Dosc powiedziec ze na 30 sek przed koncem meczu Francuzow BaW dawal na ich win 1.01

I jeszcze ci Niemcy...
W momencie kiedy Navarro na kilkanascie sek przed koncem wyprowadzil Hiszpanow na prowadzenie pomyslalem ze fortuna jest sprawiedliwa dwa razy zabrala a teraz odda ...Nic z tego .
Wyłapalem trzy porazki doslownie w ostatnich sek a to boli jak ****
Ech brak slow na to wszystko chyba zaczne grac ,Milany,Juventusy i Celtiki - przynajmniej stres mniejszy

Do góry
#404956 - 24/09/2005 23:14 Re: ME koszykarzy - Serbia i Czarnogóra 2005
andj Offline
veteran

Meldunek: 16/02/2005
Postów: 1341
Skąd: Malaga
To ja zapraszam do Przemyśla, też 1 października, o 17.00:
MKS Polonia Przemyśl - MOSiR Krosno

Ehhh... co to były za czasy, gdy dwa MKS-y (z Przemyśla i Pruszkowa) biły się o mistrzostwo Polski... Sobczynski vs Szczubiał, Williams vs Królik, Walker vs Miłoszewski, Wójcik vs Daryl Thomas, Dryja vs Buntin... Piękne czasy

Ostatni raz byłem u was na meczu gdzies w styczniu 99 r... Pamieta ktos to zwycięstwo z (chyba!) Benettonem Treviso?!

Wracając na ziemię... Jeden z lepszych w Polsce ekspertów od kosza - pewnie jedyny, który obserwuje te mistrzostwa na miejscu - napisał:

"Mistrzostwa Europy koszykarzy odbywające się właśnie w Serbii i Czarnogórze pokazują, jak zmieniła się koszykówka na kontynencie. W niemal każdym zespole są zawodnicy z NBA i poziom wzrósł nieprawdopodobnie. Stawka jest bardzo wyrównana - w końcu po wtorkowych meczach z turniejem (przed ćwierćfinałami!) pożegnali się mistrzowie świata i gospodarze Serbowie, wicemistrzowie olimpijscy Włosi oraz mający ambicje co najmniej na finał Turcy, z trzema zawodnikami NBA. Z najlepszej ósemki (w czwartek grają Rosja - Grecja oraz Litwa - Francja, a w piątek Słowenia - Niemcy i Hiszpania - Chorwacja) każdy zespół może zdobyć złoto. Fascynujący turniej, gdzie nawet mecze bez udziału gospodarzy rozgrywane są przy kompletach widzów! Wtorkowe spotkania Niemców z Turkami (niesamowity Dirk Nowitzki) i Francuzów z Serbami (ogromna sensacja) były pokazem znakomitej koszykówki. Po tym ostatnim spotkaniu ponoć serbskie gwiazdy pobiły się w szatni... Szkoda, że w Polsce te widowiska można oglądać tylko dzięki programom powszechnie niedostępnym, zagubionym gdzieś na antenie satelitarnej."

Całość: http://sport.gazeta.pl/koszykowka/1,35353,2928959.html

Próbowaliśmy oczywiscie coś tu wytypować... Ale tak naprawde to w tych najwazniejszych meczach decydowal glownie jeden czynnik - nerwy. Kto sie palil psychicznie (na poczatku - Litwa, czy na koncu meczu - Francja, Chorwacja) ten zegnal sie z turniejem...

To tlumaczy, dlaczego mamy w finale druzyny, ktore tak naprawde NIC w tych mistrzostwach NIE MUSIALY osiagnac. Dla Niemcow sam awans do "osemki" byl sukcesem, Grecy trafili do tak mocnej grupy, ze tez musieli liczyc sie z tym, ze juz w cwiercfinalach ich zabraknie.

Typy na final? 50,1% szans daje Niemcom, 49.9% - Grekom
Tym, ktorzy chca cos jeszcze w tych mistrzostwach przewidziec, zycze powodzenia

Do góry
#404957 - 24/09/2005 23:23 Re: ME koszykarzy - Serbia i Czarnogóra 2005
brokstar Offline
addict

Meldunek: 15/02/2004
Postów: 591
Skąd: Pruszków
Pamietam finaly na starej hali MKS MOS. Co do meczu z Benkami to masz ktos pamieta:P
http://www.mecz.org/ubbthreads/showflat....rue#Post1406669

JUtro 21.00 TV na DSF i oglądamy finał.

Do góry
#404958 - 24/09/2005 23:50 Re: ME koszykarzy - Serbia i Czarnogóra 2005
andj Offline
veteran

Meldunek: 16/02/2005
Postów: 1341
Skąd: Malaga
Heh... Fajne wspomnienie Mi utkwila z tego meczu jedna rzecz - Pruszkow gral baaardzo dlugie akcje. Na sekunde lub dwie przed koncem oddawal jednak rzut i trafial! To bylo cos nieprawdopodobnego... Cos, co psychicznie zalamaloby chyba kazda druzyne

pozdruffki

Do góry
#404959 - 25/09/2005 08:16 Re: ME koszykarzy - Serbia i Czarnogóra 2005
Adik Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 13/12/2003
Postów: 2462
Quote:

Les Bleus bleeeeeee
40 sek. do konca, 7 pkt przewagi Francuzow i porazka z Grecja ((

Te mistrzostwo mnie dobijają :]




Grecy udowodnili, ze sa mistrzami takich koncowek nie tylko w Eurolidze (przypomne slynny rzut rozbitego kontuzja i potykajacego sie Zissisa z 8. metrow dla PAO) ale takze w duzych imprezach. A francuskie lale.. coz skoro Parker ma w koncowce klopoty z osobistymi, nie trafia z dwoch zadnego, skoro nie potrafia wyprowadzic pilki z wlasnej polowy przy 6-punktowym prowadzeniu to nie ma sie co dziwic, ze przegrywaja trojka na 3 sekundy do konca. Nie istnieli w zeszlym sezonie w Eurolidze i mam nadzieje, ze i w tym beda dostarczycielami łatwych punktow.

Na meczu z Francja byla juz spora grupa kibicow Hellas, dzis pewnie jeszcze wiecej przyjedzie wiec Grecy beda czuli sie jak u siebie. Licze, ze solida obrona pokona fartuchow zza Odry

Do góry
#404960 - 25/09/2005 08:20 Re: ME koszykarzy - Serbia i Czarnogóra 2005
Adik Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 13/12/2003
Postów: 2462
Ofc Zisis gral w AEK Wie ktos gdzie teraz przeszedl bo nie widze go w składzie na oficjalnej stronie Euroligi ?

Do góry
#404961 - 25/09/2005 08:25 Re: ME koszykarzy - Serbia i Czarnogóra 2005
muppet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2003
Postów: 4626
Skąd: Toruń
Quote:


Jeden z lepszych w Polsce ekspertów od kosza -




Ale adromowi przypropsowałeś

Tak czy siak niech dziś Niemcy wygrają, bo ten komentator fajnie się drze

Do góry
Strona 15 z 16 < 1 2 ... 13 14 15 16 >

Moderator:  Akhu, rafal08 



Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, alfa, VVega, akagi, igea23, ANZELMO, latajaca_holenderka), 3442 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581760 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49