Strona 1 z 7 1 2 3 4 5 6 7 >
Opcje tematu
#3982411 - 04/07/2010 05:32 [1/2] Niemcy - Hiszpania
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371



Niemcy vs Hiszpania

07/07 20:30 Durban

Do góry
Bonus: Unibet
#3982413 - 04/07/2010 05:33 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Ghost]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Awans
Only one choice allowed (95 total votes)
Niemcy - 57 (60%)
Hiszpania - 38 (40%)
Voting on this poll ends: 0 sekund temu

Do góry
#3982442 - 04/07/2010 05:52 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Ghost]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Hehe buki się trochę uczą.
Bwin wystawił już Niemców na faworytów - 2.45 w reg. czasie
Unibet daje 3.10 na Niemców laugh
Bet365 zwleka, pojawiły się jakieś azjany z Hiszpanią jako faworytem ale znikło teraz wszystko

Reszta czeka laugh

Do góry
#3982447 - 04/07/2010 05:58 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Ghost]
M@rcin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/03/2009
Postów: 18541
Skąd: betfair.com
Bwin chyba austryjacki, wiec pewnie jeszcze kurs spadnie.

Do góry
#3982454 - 04/07/2010 06:10 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: M@rcin]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
Czas na porażkę Niemców. Muller nie zagra a kawał dobrej roboty wykonywał.

Argentyna grała na żywiole , praktycznie bez trenera bez wizji , Maradona bardziej był jako maskotka drużyny niż trener , bo z niego taki trener jak z koziej dupy trąba.

Czas dla Niemców na prawdziwą próbę , którą moim zdaniem obleją - wbili Anglii i Argentynie po 4 bramki , czas na mecz w ich wykonaniu gdzie w 90 minutach nie wpadnie nic do sieci.

Hiszpania odeśle ich do domu !

Niemcom mówimy auf Wiedersehen ! boks

Do góry
#3982457 - 04/07/2010 06:15 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Legia]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
w zasadzie nie Niemcy a reprezentacja Bundesligi byłoby adekwatniejszym określeniem.

Do góry
#3982459 - 04/07/2010 06:16 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Legia]
analityk Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/07/2009
Postów: 3789
Skąd: Nowa Huta
bet at home

Niemcy 2.60

Do góry
#3982484 - 04/07/2010 07:52 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Legia]
M@rcin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/03/2009
Postów: 18541
Skąd: betfair.com
Originally Posted By: McDziarz
Czas na porażkę Niemców. Muller nie zagra a kawał dobrej roboty wykonywał.

Argentyna grała na żywiole , praktycznie bez trenera bez wizji , Maradona bardziej był jako maskotka drużyny niż trener , bo z niego taki trener jak z koziej dupy trąba.

Czas dla Niemców na prawdziwą próbę , którą moim zdaniem obleją - wbili Anglii i Argentynie po 4 bramki , czas na mecz w ich wykonaniu gdzie w 90 minutach nie wpadnie nic do sieci.

Hiszpania odeśle ich do domu !

Niemcom mówimy auf Wiedersehen ! boks


A Hiszpania co takiego zagrała do tej pory, ze widzisz w nich faworyta? W tym meczu raczej to Hiszpania bedzie prowadziła gre, a Niemcy grac to co wychodzi im najlepiej, czyli pressing od polowy boiska i szybka kontra. Niemcy bardzo łatwo wypracowuja sytuacje bramkowe, do tego sa skuteczni. W defensywie radza sobie bardzo dobrze. Na prawej stronie bedzie Trochowski, bardziej wszechstronny niz Muller, potrafi uderzyc z dystansu, zagrac prostopadła pilke lub dosrodkowac, moze nie w życiowej formie jak młodzian ale równie przydatny i grożny.
Szykuje sie rewanż za finał ME, Hiszpanii na razie daleko do optymalnej formy. Niemiecki kolektyw mnie bardziej przekonuje wiec gram na ich awans do finału.
O tym, ze to drużyna turniejowa nie trzeba pisac, wystarczy spojrzec na wyniki.

Do góry
#3982486 - 04/07/2010 08:02 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: M@rcin]
jarecki85 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/07/2007
Postów: 3214
A ja mam taką refleksje,że drużyny ,,nieomylne" już ten turniej opuściły,więc mniej,lub wiecej do każdej z pozostałych moznaby się do czegoś przyczepić...McDziarza popieram i tak samo twierdze,że jaja się skończyły i Hiszpania bierze złotka..Argentyne dziś zbiłaby Hiszpania i Holandia podobnie,bez podniety...czekam na mecz Hiszpanów z drużyną,która bedzie grała otwarcie-Niemcy...a zobaczycie jak będą karcić i upodlać wink

Do góry
#3982502 - 04/07/2010 15:41 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: jarecki85]
akagi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/12/2009
Postów: 37097
To się nie doczekasz - Jarecki85 - zupełnie otwartej gry.
Niemcy zagęszczą drugą linię i z przejętych piłek będą wyprowadzać kontry.
Zobaczcie, że jednak Paragwaj umiał sobie stworzyć kilka sytuacji.Niemcy tym bardziej tych sytuacji będą mięli i zapewne coś wykorzystają.

Hiszpania - Niemcy

Ciężki mecz, chciałbym żeby Hiszpania grała w finale,
ale to nie koncert życzeń.
Pisałem już przy poprzednim meczu, że nigdy nie lubiłem gry Niemców - do tych mistrzostw.
To jest inna drużyna niż kiedyś.
Chce się nią oglądać i do tego gra skutecznie.
Hiszpania natomiast, będzie klepać tą piłeczkę i szukać miejsca do rozklepania.
Osobiście jestem pod wrażeniem gry Villi. Na tych mistrzostwach Messi przy nim, to popierdółka.
Iniesta też jednym podaniem potrafi otworzyć bramy raju.

Jednak Niemcy ( a raczej - zawodnicy grający pod szyldem Niemiec ) są w stanie ten kunszt techniczny Hiszpanów zniwelować, a swoją inwencją, wykreować jakieś sytuację, które dadzą im zwycięstwo.

Jak już napisałem wcześniej,
to nie koncert życzeń,
więc w finale będzie drużyna, grająca pod szyldem Niemiec.

Do góry
#3982504 - 04/07/2010 15:44 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Legia]
raiders_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/03/2004
Postów: 16479
Skąd: z samego dna
Originally Posted By: McDziarz
Czas na porażkę Niemców. Muller nie zagra a kawał dobrej roboty wykonywał.

Argentyna grała na żywiole , praktycznie bez trenera bez wizji , Maradona bardziej był jako maskotka drużyny niż trener , bo z niego taki trener jak z koziej dupy trąba.

Czas dla Niemców na prawdziwą próbę , którą moim zdaniem obleją - wbili Anglii i Argentynie po 4 bramki , czas na mecz w ich wykonaniu gdzie w 90 minutach nie wpadnie nic do sieci.

Hiszpania odeśle ich do domu !

Niemcom mówimy auf Wiedersehen ! boks


Człowieku co TY gadasz ! smile chyba nie oglądałeś meczu Hiszpanii z Paragwajem . Hiszpanie nie potrafili sobie poradzić z przeciętną drużyną jaką jest Paragwaj co z tego jak wymieniali między sobą łądne podania jak nic z tego nie wychodziło .Cudem strzelili tego gola . Nie wiem jak można upatrywać w tej drużynie mistrza ?
Hiszpania w mojej ocenie nie zdała egzaminu z Paragwajem powinni ten mecz przegrać jedyne co mi się podoba w tej drużynie i co jest na najwyższym poziomie to bramkarz .

Z drugiej strony mają teraz niemców którzy już na tych MŚ odesłali 3 drużyny z bagażem 4 bramek !!!. A to nie przypadek jak wygrywa się 4-1 z Anglią i 4-0 z Argentyną w dodatku w świetnym stylu .

Do góry
#3982531 - 04/07/2010 16:55 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: raiders_]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
tak... zauważcie tylko, że ani Anglia ani Argentyna nie postawiły Niemcom tak twardych warunków jak zarówno Portugalia i Paragwaj Hiszpanom.

Przeciwnicy drużyny niemieckiej ufając we własne umiejętności grali futbol otwarty, ofensywny, nie skupiali się na rozbijaniu ataków przeciwnika i przeszkadzaniu w prowadzeniu gry.

Jednakże Niemcy obnażyli ich słabości bo nie oszukujmy się obie wymienione drużyny rewelacji nie zaprezentowały w RPA. Anglicy dno totalne, a Argentyna słabych przeciwników miażdżyła swoją siłą ofensywną, podkreślam raz jeszcze, że "siła" Argentyny tkwiła tylko i wyłącznie w umiejętnościach kilku zawodników formacji ofensywnych ale całość nie stanowiła drużyny, która mogłaby się przeciwstawić świetnie grającym Niemcom, poukładanym, zdyscyplinowanym, szybkim i kreatywnym, wychodzącym na boisko z myślą "jeden za wszystkich wszyscy za jednego".

Postawa Niemców jest dla mnie dużą niespodzianką i mimo, że śmiejecie się, że to reprezentacja Bundesligi a nie kraju (macie trochę racji wink ) to jednak Loew zrobił z nich DRUŻYNĘ.

Z drugiej strony Hiszpania, wobec której wszyscy dotychczasowi przeciwnicy (Szwajcaria, Honduras, Chile, Portugalia, Paragwaj) ustawiają się nadzwyczaj defensywnie, skupiając się na pressingu i rozbijaniu akcji ofensywnych już w zarodku a mimo to w 4 na 5 przypadków Hiszpanie w pewnym momencie przełamują mur przeciwnika, narzucają swój styl gry i zdobywają jedną lub dwie bramki, które prowadzą ich do zwycięstwa (mecz ze Szwajcarią - wypadek przy pracy bo mieli zdecydowaną przewagę Hiszpanie, na szczęście zakończyło się ta porażka bez poważniejszych dla nich konsekwencji).

Pojedynek półfinałowy będzie meczem dwóch DRUŻYN, znakomicie współpracujących ze sobą formacji po obu stronach boiska z wieloma wyróżniającymi się piłkarzami w każdej z drużyn, z których każdy może przyczynić się do zwycięstwa swojego teamu jeśli kolega będzie miał akurat słabszy dzień.
Niestety dla Niemców zabraknie w tym meczu Thomasa Mullera, którego gwiazda rozbłysła w RPA. Myślę, że to ogromna strata dla Niemców przed meczem z tak wymagającym przeciwnikiem i ciężko będzie młodego pomocnika Niemcom zastąpić.

Mimo wszystko spodziewam się meczu otwartego, pięknego futbolu z dużą ilością sytuacji podbramkowych z jednej i drugiej strony, a co za tym idzie również kilku bramek.

Niemcy na pewno nie zmienią swojego stylu gry tylko dlatego, że ich przeciwnikiem są Hiszpanie, w końcu będzie to rewanż za ostatni finał Mistrzostw Europy, a Niemcy mają coś Hiszpanom do udowodnienia, a jeśli nie w tak ważnym meczu jak półfinał Mistrzostw Świata to kiedy?

Hiszpanom z kolei przeciwnik grający w stylu jaki prezentuje reprezentacja Niemiec jak najbardziej pasuje. Więcej przestrzeni na boisku spowoduje, że zawodnicy hiszpańscy będą mogli rozwinąć w końcu przykurczone nieco skrzydła i zaprezentować pełnię swoich możliwości na tle rywala, który nie będzie rozpaczliwie bronił dostępu do własnej bramki i czyhał na kontry.

Nie podejmuję się w tej chwili typować zwycięzcy meczu... Serce za Hiszpanią ale Niemcy mają mocne argumenty...

Do góry
#3982682 - 04/07/2010 21:48 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: marzano]
pszek Offline
veteran

Meldunek: 05/04/2005
Postów: 1364
Skąd: Warszawa/Poznań/Wilno
Jak dla mnie Hiszpania gra jak Barcelona - dużo podań w środku, ale czasami bez jakichś większych korzyści z tego. W sumie trudno się temu dziwić, jeśli spojrzy się na to, że 3 z 4 pomocników gra w Barcelonie. Już Inter w meczu z Barcą pokazał jak należy neutralizować drużynę grającą w takim stylu.
Hiszpanie w tym turnieju nie pokazali jak dla mnie niczego, co pozwalałoby ich traktować w roli faworytów, po prostu z taką grą nie widzę ich w finale.
Niemiecki sztab szkoleniowy przygotuje odpowiednią taktykę na Hiszpanie, która jest po prostu przewidywalna. W meczu z Paragwajem mieli więcej szczęści niż rozumu.
Jak dla mnie faworyt jest jeden i są to Niemcy, którzy grają naprawdę najlepszy i najbardziej przemyślany futbol na tych mistrzostwach.

Do góry
#3983261 - 05/07/2010 03:02 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: pszek]
chris Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/04/2006
Postów: 3565
Skąd: Kraków
Ja to widze tak, Niemcy wygraja z hiszpania (mam na mysli awans) a pozniej zdobeda puchar.

Dlaczego?

Po pierwsze wiele osob mowi, ze Anglia czy Argentyna byla nie w formie i dala sobie strzelic cztery gole. Ja to widze tak, ze po prostu graly tak jak im na to pozwalal przeciwnik. Zobaczcie z kim w ostatnich 10 latach te zespoly stracily powyzej 3 goli, a pozniej ile z tych spotkan bylo wazne. Nikt mi nie powie, ze zespoly te graly od niechcenia na MS. Niemcy dodatkowo sa super skuteczne kazda "akcja 100%" konczy sie praktycznie bramka. W sumie 13 bramek strzelonych.

Hiszpania natomiast gra super slabo, pomijajac mecze grupowe, ledwo 1-0 z Por, ktora byla jedna z najgorszych druzyn w 1/8. Dodatkowo bramka ze spalonego. Nastepnie 1-0 z Paragwajem. I ty tez masa szczescia, nieuznana bramka itd.
Druga sprawa i zarazem najwaznejsza Hiszpania jest nieskuteczna. Wygrywa mecze dlatego ze ich przecoiwnicy w ogole nie potrafia atakowac, przyklad Portugalia, ktora nie zagrazala bramce Hisz. Uwazam, ze jesli Hiszpania miala by grac z Ang lub Arge to juz dawno nie bylo by jej w MS.

Dla mnie tym Niemcy na mistrza @3,25 jest najlepszym typem jaki mialem okazje zagrac przez dlugie lata. Wg mnie warto grac to max stawka. Hiszpania na pewno im nie zagrozi, tak jak wspomnialem w QC wczesniej mi wyrosnie kaktus na rece.

Do góry
#3983274 - 05/07/2010 03:05 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: chris]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Trudno jest zagrazac bramce przeciwnika, kiedy on trzyma gale przy nodze przez 65% czasu gry...

Do góry
#3983335 - 05/07/2010 03:19 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: chris]
GBocian84 Offline
veteran

Meldunek: 18/08/2009
Postów: 1424
Originally Posted By: chris

Po pierwsze wiele osob mowi, ze Anglia czy Argentyna byla nie w formie i dala sobie strzelic cztery gole. Ja to widze tak, ze po prostu graly tak jak im na to pozwalal przeciwnik.


Anglicy zagrali tak jak im pozwoliły Stany i Algieria? laugh Anglicy byli po prostu mega słabi na tych mistrzostwach. I nie mogę się zgodzić z tym, że Hiszpanie by z nimi odpadli, nie ma takiej możliwości. A jeśli chodzi o Argentynę to indywidualnie Hiszpania wcale nie mają gorszych piłkarzy, zgodzisz się? A do tego mają jednak lepszego trenera i dla mnie osobiście w starciu z Argentyną byliby faworytem.

Co do nieuznanej bramki dla Paragwaju to spalony był. Liczy się najbardziej wysunięta część ciała napastnika, a tą była ręka Valdeza. Polecam obejrzeć raz jeszcze: http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseac...cmp=vid_OEV_P_P


Originally Posted By: chris
Hiszpania na pewno im nie zagrozi, tak jak wspomnialem w QC wczesniej mi wyrosnie kaktus na rece.


Wstawisz fotkę kaktusowej ręki? smile

Do góry
#3983367 - 05/07/2010 03:28 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: GBocian84]
chris Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/04/2006
Postów: 3565
Skąd: Kraków
Originally Posted By: polskignom
Trudno jest zagrazac bramce przeciwnika, kiedy on trzyma gale przy nodze przez 65% czasu gry...


to nie ma znaczenia jak nic z tego nie wynika, moga grac z niemcami na wlasnej polowie caly czas, ciekawe co im to da, jak w przeciwienstwie do innych druzyn Niemcy strzela im bramke

Originally Posted By: GBocian84


Anglicy zagrali tak jak im pozwoliły Stany i Algieria? laugh

Wstawisz fotkę kaktusowej ręki? smile


Anglia moze i byla slaba, ale nie sadze, ze 'kazdy' strzelil by im 4 gole, natomiast Argentyna jeszcze przed meczem z Niem byla jedym z faorytow do mistrza

Wstawie smile

Do góry
#3983448 - 05/07/2010 03:52 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: chris]
Ludwiczek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 27/08/2007
Postów: 2004
Hispzania wygląda na rozkręcający sie zespół.
A jak wiadomo , kto żle zaczyna to dobrze kończy
Porażka z Zegarami , wygrana 2-0 z Hondurasem , 2-1 z Chile takie śednio przekonywaujące.
1-0 z Żelami
1-0 z Paragwajem.

2 bramki stracone , podobnie jak Niemce i Urugwaj. 3 straciła Holandia , ale 2 z karnego.

Obok Holandii najlepsza defensywa. W warunkach fizycznych Hiszpania ma gorszego GK [Stekelenburg ma ponad 2 metry i spory zasięg ramion]. Ale Casillas wg mnie o klase lepszy , ale jego najlepsza forma była dawno.
Jeśli Del Bosque wystawi Llorente zamiast Torresa to myśle , że wygrana 2-0 , 2-1 możliwa.

Trener też ważna postać i tu + dla Hiszpanii.

Co do naszych sąsiadów - Muller czy jak mu tam chyba za kartki nie zagra - więc strata.
Klozeta upilnują , bo on nie potrafi strzelac bramek dobrym defensywą - a Argentyna takiej nie miała.

Do góry
#3983465 - 05/07/2010 03:57 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: chris]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
zależy dla kogo była tym faworytem do mistrza (Argentyna). wg mnie to był faworyt "papierowy" tak samo jak Anglicy, Włosi czy Francuzi na tych mistrzostwach. Faworytami te drużyny były z racji swoich osiągnięć w przeszłości tudzież nazwisk na koszulkach zawodników, a na pewno nie z racji formy jaką prezentowali na mistrzostwach i bezpośrednio przed nimi.
Z tą tylko różnicą, że z racji swojej siły ofensywnej Argentyna rozbiła drużyny o zdecydowanie mniejszym potencjale w tejże formacji, a w wypadku potyczki z Meksykiem mecz ustawił błąd sędziego...

Do góry
#3983597 - 05/07/2010 04:34 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: marzano]
GBocian84 Offline
veteran

Meldunek: 18/08/2009
Postów: 1424
Z Niemcami jest jeszcze taki problem, że mecze im się dobrze układały od początku. Z Serbią stracili pierwsi bramkę i skończyło się 0:1. Jestem ciekaw jak zareagują jeśli to Villi i spółce uda się pierwszym wepchnąć piłkę do bramki Neuera.

Natomiasat Espana gra piekielnie konsekwentnie i tak jak ktoś napisał powyżej mogą bić głową w mur aż powstanie dziura. Pytanie czy Del Bosque będzie miał jaja, żeby odsunąć Torresa, który gra kompletne dno. Nie zgodzę się, że na plus Hiszpanów jest właśnie trener. Wyżej jednak cenię szkoleniowca Szwabów, zwłaszcza po tym co pokazują Niemcy w tych mistrzostwach.

Do góry
#3983642 - 05/07/2010 05:04 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Ludwiczek]
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Originally Posted By: Ludwiczek
Trener też ważna postać i tu + dla Hiszpanii.



Nie żartuj, Loew to wielki trener w tej chwili umieściłbym go w 3-ce najlepszych jakcy są. Robi coś wydawałoby sie z niczego, to on ustawiał całą taktykę już za Klinsiego. Tu zdecydowany + dla Niemców.
Swoją drogą żeby przejść Hiszpanów będzie musiał zagrać ... jak nie Niemcy obecnie, bo przy otwartej grze Espaniole ich rozklepią. Teoretycznie może to być bardzo łatwy rywal dla Spain.

Do góry
#3983645 - 05/07/2010 05:05 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: GBocian84]
lamps Offline
veteran

Meldunek: 29/03/2009
Postów: 1540
Kiedy ośmiornica będzie wybierała ?? wtorek??

Do góry
#3983699 - 05/07/2010 05:25 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: sebkos]
chris Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/04/2006
Postów: 3565
Skąd: Kraków
Originally Posted By: sebkos

Swoją drogą żeby przejść Hiszpanów będzie musiał zagrać ... jak nie Niemcy obecnie, bo przy otwartej grze Espaniole ich rozklepią. Teoretycznie może to być bardzo łatwy rywal dla Spain.


z pewnoscia, rozklepia to Niemcy Hiszpanow, zreszta nie ma sensu sie klocic, swoje argumenty przedstawilem na poprzedniej stronie i jestem pewny, ze Niemcy przejda dalej, potwierdzenie moich slow w srode

Do góry
#3984188 - 05/07/2010 18:19 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: chris]
pszek Offline
veteran

Meldunek: 05/04/2005
Postów: 1364
Skąd: Warszawa/Poznań/Wilno
Prawie całe forum za Hiszpanią - jaki z tego wniosek??
Grać grubiutko awans Niemców wink

Do góry
#3984256 - 05/07/2010 18:48 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: sebkos]
raiders_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/03/2004
Postów: 16479
Skąd: z samego dna
Originally Posted By: sebkos
Originally Posted By: Ludwiczek
Trener też ważna postać i tu + dla Hiszpanii.



Nie żartuj, Loew to wielki trener w tej chwili umieściłbym go w 3-ce najlepszych jakcy są. Robi coś wydawałoby sie z niczego, to on ustawiał całą taktykę już za Klinsiego. Tu zdecydowany + dla Niemców.
Swoją drogą żeby przejść Hiszpanów będzie musiał zagrać ... jak nie Niemcy obecnie, bo przy otwartej grze Espaniole ich rozklepią. Teoretycznie może to być bardzo łatwy rywal dla Spain.

Dobrze widziałeś co wychodziło z tej łądnie wyglądającej klepki w meczu z Paragwajem ? NIC .... Paragwaj potrafił odebrać piłkę Hiszpanom na 20 metrze ,albo sami ją gubili .Teraz zobacz z jaką łatwością Niemcy po przejąciu piłki na 20-30 metrze od swojej bramki przedostawali się w pole karne przeciwnika dosłownie w 2-3 podaniach i przed bramką rywala było już min 2 niemców na czystej pozycji gotowych do strzału .

Sorry ale z taką grą jaka zaprezentował do tej pory Hiszpania nie widzę ich zupełnie w pojedynku z Niemcami a nawet z Holandią jak by miało do takiego dojść .
Hiszpania jest NIESKUTECZNA a sam VILLA meczu nie wygra w dodatku aby strzelił gola to musi mieć piłke na sam na sam z bramkarzem .

Do góry
#3984315 - 05/07/2010 19:35 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: GBocian84]
Nickel Offline
addict

Meldunek: 24/02/2004
Postów: 669
Skąd: Rzeszów
Originally Posted By: GBocian84
Z Niemcami jest jeszcze taki problem, że mecze im się dobrze układały od początku. Z Serbią stracili pierwsi bramkę i skończyło się 0:1. Jestem ciekaw jak zareagują jeśli to Villi i spółce uda się pierwszym wepchnąć piłkę do bramki Neuera.


A Hiszpania? 0:1 z Zegarkami i 0:1 zostało.
Moim zdaniem Niemcy mają kim zastąpić Mullera. Jest choćby Marin, czy też Kiessling, który wcześniej pomykał na skrzydle :), nie zapominając o Trochowskim. Co do Hiszpanów: Torresowi gra od pierwszej minuty nie służy, on byłby lepszy na podmęczonego przeciwnika (jeśli w ogóle można zamęczyć Niemców).

Do góry
#3984378 - 05/07/2010 20:04 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: chris]
spirolek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/06/2007
Postów: 3859
Skąd: Old Trafford
Originally Posted By: chris
Originally Posted By: sebkos

Swoją drogą żeby przejść Hiszpanów będzie musiał zagrać ... jak nie Niemcy obecnie, bo przy otwartej grze Espaniole ich rozklepią. Teoretycznie może to być bardzo łatwy rywal dla Spain.


z pewnoscia, rozklepia to Niemcy Hiszpanow, zreszta nie ma sensu sie klocic, swoje argumenty przedstawilem na poprzedniej stronie i jestem pewny, ze Niemcy przejda dalej, potwierdzenie moich slow w srode


obys sie nie zdziwil

Do góry
#3984441 - 05/07/2010 20:44 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: pszek]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
Originally Posted By: pszek
Prawie całe forum za Hiszpanią - jaki z tego wniosek??
Grać grubiutko awans Niemców wink


Nie wiem skąd takie wnioski... Ankieta u góry tematu:

Awans
(73 total votes)
Niemcy - 43 (59%)
Hiszpania - 30 (41%)

Do góry
#3984448 - 05/07/2010 20:51 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: _Korver_]
spirolek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/06/2007
Postów: 3859
Skąd: Old Trafford
a tak sie prezentowala ankieta Niemcy-Argentyna

Argentyna 40 (52%)
Niemcy 37 (48%)

wniosek tongue?

Do góry
#3984451 - 05/07/2010 20:53 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: spirolek]
igor81 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/03/2003
Postów: 2582
Skąd: WestSide
Moim zdaniem dopiero teraz Niemiecki zespol czeka prawdziwy sprawdzian. Bo ani slaba w tym turnieju Anglia (ktora i tak potrafila im zagrozic, a nieuznana bramka na 2-2 spowodowala ze Anglia odkryla sie w 2 polowie i dlatego taki wynik), ani Argentyna (o ktorej wszyscy wiemy ze ma indywidualnosci a nie ma zespolu, a jej obrona to jakas kpina) nie porafily sprawdzic w pelni naszych sasiadow. Teraz z kolei czekaja na nich Hiszpanie, ktorzy maja najmocniejsza druga linie ze wszystkich druzyn, do tego obrona jedna z lepszych obok Brazylii i Urugwaju na tym turnieju. Brak Muller tez bedzie istotny. Zastepca moze sie starac i zagrac na dobrym poziomie,ale watpie zeby dal tyle co rewelacja tego turnieju. Mozna narzekac na styl Hiszpanow i skromne wyniki,ale
zauwazyc warto ze kazdy zespol grajacy do tej pory z nimi, glownie skupial sie na obronie. A mimo to potrafili w koncu to przelamac. Jezeli Niemcy zagraja tak jak do tej pory, otwarty w porownaniu z dotychczasowymi rywalami Hiszpanow futbol, to bedzie na reke Hiszpanom, ktorzy to jestem przekonany ze wykorzystaja. Natomiast jezeli zmienia taktyke i zagraja skupiajac sie glownie na obronie, to bedzie ciezki mecz i nie wykluczona dogrywka.

Podsumowujac, bedzie to prawdziwy test dla obu ekip. Dla mnie malym faworytem jest Hiszpania, bo watpie zeby Niemcy zmienili taktyke. Licze tez na to ze w pierszym skladzie wybiegnie Cesc co bedzie dodatkowym atutem.


Pozdrawiam
Igor

Do góry
#3984477 - 05/07/2010 21:04 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Nickel]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Originally Posted By: Nickel
Originally Posted By: GBocian84
Z Niemcami jest jeszcze taki problem, że mecze im się dobrze układały od początku. Z Serbią stracili pierwsi bramkę i skończyło się 0:1. Jestem ciekaw jak zareagują jeśli to Villi i spółce uda się pierwszym wepchnąć piłkę do bramki Neuera.


A Hiszpania? 0:1 z Zegarkami i 0:1 zostało.


na dodatek Niemcy grali w osłabieniu.

Do góry
#3984509 - 05/07/2010 21:18 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: igor81]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
drodzy forumowicze, skończcie przekrzykiwać się i licytować, a nawet kłócić która z drużyn jest lepsza i wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku, a zacznijcie podawać racjonalne przesłanki przemawiające za wynikiem, który typujecie. Forum jest po to żeby wymienić się informacjami, analizami, przeczuciami i wspólnie wytypować zdarzenia, które mają największe szanse wejścia.

Śmieszą mnie wypowiedzi typu all in na Niemców jakiegoś zapaleńca, niedzielnego kibica, który ocenia daną drużynę jedynie przez pryzmat wyników osiągniętych w dwóch ostatnich meczach z Anglią i Argentyną.

Zauważcie, fani Niemców, że Anglia na tych mistrzostwach to był cień drużyny, którą znamy z przeszłości i niespodzianką byłoby ich zwycięstwo.

To samo odnośnie Argentyny... Faworyt do zdobycia mistrzostwa świata??? to my chyba różne mecze oglądamy... w którym meczu Argentyna was tak zachwyciła, że uznaliście ją za faworyta???
Nikt nie pamięta meczu Niemców przeciwko Serbii, ich nieskuteczności i bicia głową w mur?

A mecz przeciwko Ghanie, w którym nie mogli sobie poradzić z twardą obroną przeciwników. To był jeden mecz Niemców, niemal identyczny jak większość które na tym mundialu rozegrała do tej pory Hiszpania. Przeciwko twardej obronie i pressingowi przeciwnika skupionego przede wszystkim na tym aby nie stracić bramki...

Zakładam, że gdybyśmy wymienili przeciwników obu drużyn i oglądalibyśmy spotkania Hiszpania - Anglia i Hiszpania - Argentyna oraz Niemcy - Portugalia i Niemcy - Paragwaj mielibyśmy dokładnie takie same lub bardzo podobne wyniki jak teraz z tą tylko różnicą, że wysławialibyście pod niebiosa Hiszpanów a psioczyli na Niemców.

Dlaczego? ano dlatego, że ani Anglia ani Argentyna nie wyszłyby na mecz przeciwko Hiszpanom z myślą aby bronić "korzystnego" 0:0 i czekać na jedną udaną kontrę tylko grałyby swój futbol, dokładnie taki sam jak przeciwko Niemcom i jestem pewien, że Hiszpanie by to wykorzystali tak jak zrobili to Niemcy.

Z kolei zarówno Portugalia jak i Paragwaj na mecz z Niemcami wyszłaby ustawiona podobnie defensywnie i z podobnym nastawieniem - wysoki pressing i rozbijanie akcji w zarodku... i jak by poradzili sobie z takim przeciwnikiem Niemcy? Odpowiedzi należy szukać w meczach z Ghaną i Serbią...

Moim zdaniem w środowy wieczór będziemy świadkami pojedynku dwóch najlepszych drużyn na tym turnieju. Obie są dobrze poukładane, zdyscyplinowane i pełne indywidualności zdolnych przesądzić wynik meczu. Obie doskonale i bezlitośnie potrafią wykorzystać błędy przeciwnika. Ten mecz spokojnie mógłby być finałem mundialu ale niestety jedna z tych drużyn zagra tylko o brązowy medal.

W drużynie niemieckiej z pewnością odczuwalny będzie brak Mullera, a trener Hiszpanów mógłby w końcu przestać męczyć kibiców nieporadnością Torresa i wprowadzić od początku meczu Llorente.

Wynik jak dla mnie wciąż pozostaje sprawą otwartą i czekam na jakieś racjonalne i rzeczowe analizy z waszej strony, konstruktywną wymianę zdań a nie kłótnie i przekrzykiwanie się kto jest lepszy bo to pokaże boisko, a my skupmy się na wybraniu zdarzenia, które ma największą szansę "wejścia"...

Do góry
#3984655 - 05/07/2010 23:03 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: marzano]
chris Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/04/2006
Postów: 3565
Skąd: Kraków
Originally Posted By: marzano
To samo odnośnie Argentyny... Faworyt do zdobycia mistrzostwa świata??? to my chyba różne mecze oglądamy... w którym meczu Argentyna was tak zachwyciła, że uznaliście ją za faworyta???


Np. na zagranicznych forach w ankietach Argentyna byla w pierwszej 3 zdaje sie przed turniejem, dodatkowo kursy tez na nia wskazywaly na to, ze bedzie sie liczyc. To samo jest teraz z Hiszpania kursy sa takie a nie inne, bo od poczatku byla faworyzowana, a po wyjsciu z gtupy kurs byl w granicach @6, dlatego teraz jest ponad @3, taki kolejny faworyt 'na papierze'.

Do góry
#3984667 - 05/07/2010 23:22 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: GBocian84]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
Originally Posted By: GBocian84


Co do nieuznanej bramki dla Paragwaju to spalony był. Liczy się najbardziej wysunięta część ciała napastnika, a tą była ręka Valdeza. Polecam obejrzeć raz jeszcze: http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseac...cmp=vid_OEV_P_P

najpierw sobie przeczytaj przepisy
rękę to on może mieć nawet metr za ostatnim obrońcą, ale spalonego nie będzie, bo ręką raczej się nie gra. Liczy się "najbardziej wysunięta część ciała", którą można zagrać piłkę

Do góry
#3984683 - 05/07/2010 23:43 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: podstawek]
analityk Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/07/2009
Postów: 3789
Skąd: Nowa Huta
Originally Posted By: podstawek
Originally Posted By: GBocian84


Co do nieuznanej bramki dla Paragwaju to spalony był. Liczy się najbardziej wysunięta część ciała napastnika, a tą była ręka Valdeza. Polecam obejrzeć raz jeszcze: http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseac...cmp=vid_OEV_P_P

najpierw sobie przeczytaj przepisy
rękę to on może mieć nawet metr za ostatnim obrońcą, ale spalonego nie będzie, bo ręką raczej się nie gra. Liczy się "najbardziej wysunięta część ciała", którą można zagrać piłkę


CYTUJE z weszlo na TEMAT SPALONEGO:


Paragwaj strzelił Hiszpanii gola, ale nieprawidłowego - nie trzeba być ekspertem, by to wiedzieć. Tymczasem Włodzimierz Szaranowicz, który jak wiadomo zna się na wszystkim (od Małysza, przez Korzeniowskiego, czy Usaina Bolta, prowadzenie telewizji śniadaniowej, jazdę na lodzie, aż po mecze mistrzostw świata), stwierdził, że arbiter się pomylił. Co gorsza - poparł go Jacek Gmoch.

Boże, czy ci ludzie mogliby zaliczyć chociaż jedno łączenie bez merytorycznych błędów? Owszem, Cardozo, a nie Valdez był na spalonym, a to Valdez strzelił gola. Tylko co z tego? Cardozo aktywnie brał udział w grze, wyskoczył do główki (nie trafił), ściągnął na siebie obrońcę. Arbiter miał obowiązek podnieść chorągiewkę, co ekspert telewizyjny powinien wytłumaczyć jako pierwszy - po to, by nawet babina gotująca rosół miała jasność...

Do góry
#3984685 - 05/07/2010 23:44 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: chris]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
Originally Posted By: chris
Originally Posted By: marzano
To samo odnośnie Argentyny... Faworyt do zdobycia mistrzostwa świata??? to my chyba różne mecze oglądamy... w którym meczu Argentyna was tak zachwyciła, że uznaliście ją za faworyta???


Np. na zagranicznych forach w ankietach Argentyna byla w pierwszej 3 zdaje sie przed turniejem, dodatkowo kursy tez na nia wskazywaly na to, ze bedzie sie liczyc. To samo jest teraz z Hiszpania kursy sa takie a nie inne, bo od poczatku byla faworyzowana, a po wyjsciu z gtupy kurs byl w granicach @6, dlatego teraz jest ponad @3, taki kolejny faworyt 'na papierze'.


chris przed turniejem również Włosi i Anglicy byli stawiani w gronie faworytów, a jak zagrali nie trzeba przypominać... Ogólnie chodzi mi o fakt, że często faworytami są drużyny ze względu na nazwę, osiągnięcia z przeszłości, nazwiska, które grają, a jak powszechnie wiadomo nazwiska nie grają... a wielu "ekspertów" zapomina o fakcie, że najważniejsza jest aktualna forma. Nie można w nieskończoność liczyć, że dana drużyna się przebudzi i zacznie grać jak z nut...

Żeby nie było, że jestem antyniemiecki... jak już gdzieś wcześniej pisałem Niemcy bardzo pozytywnie zaskoczyli mnie swoją grą i szczerze im kibicowałem w meczach z Anglią i Argentyną. Jednakże teraz trafiają na przeciwnika zdecydowanie silniejszego niż dwaj poprzedni, nie pod względem nazwisk czy osiągnięć ale ze względu na sposób gry. Hiszpania w przeciwieństwie do chociażby Argentyny tworzy kolektyw i mimo, że Del Bosque konsekwentnie stawia na będącego zupełnie bez formy Torresa ta maszyna wciąż działa. Może nie jest tak efektywna jak maszyneria niemiecka ale wynika to z faktu maksymalnie defensywnego nastawienia przeciwników Hiszpanów.

W każdym z pięciu meczów Hiszpanie musieli bić głową w mur by w końcu go przełamać. W jednym to się nie udało gdy Szwajcarzy pierwsi zdobyli bramkę i mimo usilnych starań Hiszpanów nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.

Niemcy tylko z meczu z Ghaną musieli przebijać szczelny mur obrońców i w końcu im się to udało, ale już w potyczce z Serbami po straconym golu nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę mimo wielu dogodnych sytuacji. I nie jest tu wytłumaczeniem gra w dziesiątkę bo i tak Niemcy w tym meczu byli drużyną lepszą... po prostu się nie udało.

W grze obu drużyn można się doszukać wielu "plusów dodatnich" jak i kilku "plusów ujemnych" wink szanse obie drużyny mają równe i kursy na Niemców są lekko przeszacowane jednakże nie oznacza to, że można ich traktować jako stuprocentowych faworytów bo Hiszpanie na ziemi się nie położą i nie pozwolą się Niemcom pojechać jak Argentyna...

Do góry
#3984864 - 06/07/2010 01:52 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: marzano]
analityk Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/07/2009
Postów: 3789
Skąd: Nowa Huta
Tak wygrywa się z Niemcami...

Po raz pierwszy na tym Mundialu Hiszpania zagra z rywalem, który gra od nogi do nogi, który atakuje i zostawia więcej miejsca w środku pola. Właśnie ta strefa będzie najważniejsza.

1. Wysokie posiadanie i wykorzystanie braku wysokiego pressingu
To nie będzie wielki problem dla Hiszpanów, których styl bazuje na wysokim posiadaniu i grze piłką. Trzeba wykorzystać to, że piłkarze Löwa nie atakują rywali wysoko, zostawiają im miejsce i zaczynają naciskać dopiero od połowy. Włączenie do pierwszego składu kolejnego pomocnika za Torresa - Cesc lub Silva - powinno być kluczowe w utrzymaniu przewagi w tej strefie i zapewnić lepszą kontrolę piłki i gry.

2. Wykorzystać luki, które zostawiają, gdy atakują
Niemcy zawsze patrzą przed siebie. To drużyna stworzona, by atakować, więc logicznie rzecz biorąc zostawia z tyłu dużo miejsca. Dwóch środkowych pomocników, Schweinsteiger i Khedira, dołączają do ataków i z przodu podłączają się do linii, po której krąży piłka. Za ich plecami tworzy się miejsce idealne do gry między liniami, czyli perfekcyjne warunki dla Xaviego i jego ostatnich podań. Tutaj kluczowa będzie szybkość rozgrywania akcji.

3. Dużo strzelać, Neuer nie miał jeszcze poważnej próby
Niemiecki bramkarz pokazał, że nie jest wcale taki niezawodny. Złe wyjścia z bramki w meczu z Anglią, z drugiej strony świetne zachowanie w kilku sytuacjach sam na sam. Prawie nigdy nie łapie strzałów. Często odbija futbolówki z powrotem do gry, co stwarza okazje na drugie akcji i dobitki. Nie wygląda na bardzo pewnego i jeśli pomyli się w pierwszych interwencjach, to będzie potrzebował porządnego testu.

4. Aktywni boczni obrońcy, Lahm gra bardzo wysoko
Kiedy drużyna zdąży się cofnąć i ustawić, to Niemcy bronią relatywnie dobrze. Jednak kiedy atakują i powstaje dobra kontra, to są rozbrojeni. Na prawej flance Lahm lepiej atakuje niż broni i prawie zawsze w ataku dochodzi bardzo wysoko pod pole karne rywala, więc późno wraca do obrony i jego pozycja jest często niepokryta. Drugi boczny obrońca, Jerome Boateng, jest silny i szybki, ale wygląda na speszonego z piłką przy nodze, często myli się, kiedy jest pod presją. W ćwierćfinale Maradona przestawił w czasie meczu na to skrzydło Di Maríę, który tworzył tam największe zagrożenie ze strony Albicelestes.

5. Stoperzy szybko reagują, ale są wolni w pojedynkach 1 na 1
Jeśli Fernando Torres byłby w formie, to byłby idealnym zawodnikiem do rozbicia niemieckiego perfekcyjnego tandemu na środku defensywy. Mertesacker i Friedrich szybko reagują, świetnie wychodzą do przodu, czasami nawet zapędzają się z piłką między swoich pomocników, ale na krótkich dystansach mają problemy. Villa może skomplikować im życie, jeśli będzie szukał sytuacji jeden na jednego. Nie należy absolutnie zapominać przy tym aspekcie o Inieście i jego wejściach z drugiej linii, jak przy akcjach strzelonych Chile i Paragwajowi.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak przegrywa się z Niemcami...
Nie można pozwolić Niemcom na przejęcie inicjatywy ani narzucenie rytmu gry, który ich interesuje. Otwarty mecz od pola karnego do pola karnego nie powinien interesować Hiszpanii.

1. Zostawienie miejsca Schweinsteigerowi, jest w formie
Mając 27 lat zmiana pozycji nie wyszła mu na złe. Rozprowadzanie przez niego akcji jest imponujące. Niemiec obejmuje duży teren na boisku. Taki, że w meczu z Argentyną potrafił kryć Messiego na swojej połowie, a przy tym wychodzić z atakami i przeprowadzać akcje takie, jak ta przy trzeciej bramce. Jest naprawdę cudowny dzięki formie prowadzenia piłki, swojej szybkości i inteligencji w zagrywaniu podań do przodu.

2. Nie tracić ustawienia i nie złapać się na niemiecki haczyk
Niemcy odzyskują piłkę i wychodzą z akcją z wielką precyzją i szybkością. Nie bawią się w podania w poprzek boiska. Trzy czy cztery podania i już są pod polem karnym rywala. Jeśli się otworzysz lub nie wrócisz, to cię niszczą. Hiszpania musi uważać na straty piłki i przyspieszenie swoich akcji na połowie rywala.

3. Ani metra dla Klosego, zawsze jest, gdzie trzeba, żyje w polu karnym
To ktoś więcej niż goleador. Świetnie porusza się po boisku w poszukiwaniu idealnej pozycji na kontrę. Jego specjalnością są długie podania z własnej połowy. Wydaje się, że go nie ma, a on nagle się pojawia. Świetny w grze głową. Szuka długich wybić swojego bramkarza, przedłuża je, a potem szuka wymiany piłki i strzału. Dużo fauluje, kiedy Niemcy zakładają pressing.

4. Bez otwartego meczu, wtedy są najsilniejsi
Hiszpanów nie interesuje otwarte spotkanie. Lepsze będzie kontrolowanie piłki i gry. W szybkiej grze Niemcy są najsilniejsi, co więcej, do Mundialu są świetnie przygotowani fizycznie, narzucali rytm gry we wszystkich meczach, nawet grając w 10 przeciwko Serbii. Nie trzeba bawić się w ich grę, chociaż stracili jednego z najważniejszych dla swojego szybkiego ataku piłkarzy, Müllera.

5. Bez Müllera, odizolować Özila od Klosego
Byłoby dobrze, gdyby nowa niemiecka perełka nie uczestniczyła za dużo w grze, chociaż jego główną zaletą jest właśnie znikanie i pojawianie się w kluczowych momentach. Bez Müllera Özil nie może mieć metra wolnej przestrzeni, wtedy Niemcy dużo tracą ze swojej improwizacji. Z powodu pozycji wydaje się, że zajmie się tym Busquets. Hiszpan jest w dobrej formie, więc nie powinno być z tym problemów.

Do góry
#3984894 - 06/07/2010 02:07 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: marzano]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Originally Posted By: marzano
jednakże nie oznacza to, że można ich traktować jako stuprocentowych faworytów bo Hiszpanie na ziemi się nie położą i nie pozwolą się Niemcom pojechać jak Argentyna...


Myślę, że nikt ze stawiających na Niemców tak nie uważa.

Zastanawia mnie tylko jak długo jeszcze Villa będzie ratował Hiszpanom tyłek. Na tych MŚ pokazuje swoją klasę, ale i jemu się może trafić słabszy mecz i co wtedy?
Póki co, to taktyka Hiszpanów wygląda tak: "znowu się przeciwnicy murują, to podajemy do Villi i modlimy się żeby strzelił".
Niemcy będą pewnie pierwszą drużyną, która się nie zamuruje i może wreszcie Hiszpanie pokażą jakąś większą kreatywność.

Z drugiej strony, co pisałem już we wcześniejszym temacie, Hiszpanom nie przyszło się mierzyć jeszcze z drużyną, która potrafi nieźle mieszać w ofensywie. Jak przejdą ten test? Obstawiam, że jedną bramkę spokojnie stracą. Na tą chwilę najlepiej mi wygląda typ na both to score, correct score 1-1 i mimo wszystko awans Niemców, ale do meczu jeszcze kawałek czasu...

Przypominam, że w każdym z dotychczasowych finałów grała zawsze przynajmniej jedna drużyna z wielkiej 4 - Argentyna, Brazylia, Włochy, Niemcy. Uda się utrzymać ten trend?

Do góry
#3984937 - 06/07/2010 02:30 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Ghost]
chicane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/01/2009
Postów: 2701
Originally Posted By: Ghost
Originally Posted By: marzano
jednakże nie oznacza to, że można ich traktować jako stuprocentowych faworytów bo Hiszpanie na ziemi się nie położą i nie pozwolą się Niemcom pojechać jak Argentyna...


Hiszpanom nie przyszło się mierzyć jeszcze z drużyną, która potrafi nieźle mieszać w ofensywie.


co to za bzdury? a Portugalia czy Chile to przepraszam ofensywnie to poziom San Marino ?

Do góry
#3984952 - 06/07/2010 02:44 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: chicane]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Sorry, akurat Portugalia to raczej nie namieszała za dużo... Wystrzelali się w jednym meczu z kiepskim przeciwnikiem (i to też długo sobie nie radzili), a w pozostałych 0,0,0...

Ale z Chile masz rację, po prostu pisząc to teraz trochę uprościłem sytuację.

Do góry
#3985006 - 06/07/2010 03:20 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Ghost]
chicane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/01/2009
Postów: 2701
namęczyłem się tyle pisząc o tym meczu ale się skasowało

w skrócie ta drużyna która pierwsza zdobędzie bramkę wypunktuje drugą niemiłosiernie,kontrując przegrywajacych,którzy będą musieli się rzucić do ataku aby nie odpaść z gry o złoto,a obie drużyny potrafią po stracie przeciwnika błyskawicznie przedostać się z piłką pod pole karne i przede wszystkim skończyć akcje golem,co udowodnili na tym turnieju już nie raz

Do góry
#3985081 - 06/07/2010 04:00 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Ghost]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
Originally Posted By: Ghost

Póki co, to taktyka Hiszpanów wygląda tak: "znowu się przeciwnicy murują, to podajemy do Villi i modlimy się żeby strzelił".


z tym się nie zgodzę... w opisany sposób to wyglądała taktyka Argentyńczyków (nazwisko Villa zmień na Messi). Hiszpanie próbują wejść w przeciwnika rozluźniając jego szyki szybką wymianą piłki, rzadko strzelają z dystansu. Równie często co Villa piłki dostawał Torres z tym, że ten drugi nie potrafił poradzić sobie nie tylko z obrońcami ale także własnymi nogami wokół których plątała się piłka.
Zauważ, że Del Bosque nie ustawia Villi jako typowego snajpera (co moim zdaniem mogłoby przynieść większe korzyści) ale na skrzydle, gdzie Villa często wypracowuje sytuacje kolegom, a że piłka szuka go w polu karnym to już inna sprawa, chwała jemu, że potrafi te sytuacje wykorzystać...

Do góry
#3985095 - 06/07/2010 04:04 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Ghost]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
Originally Posted By: Ghost

Z drugiej strony, co pisałem już we wcześniejszym temacie, Hiszpanom nie przyszło się mierzyć jeszcze z drużyną, która potrafi nieźle mieszać w ofensywie. Jak przejdą ten test? Obstawiam, że jedną bramkę spokojnie stracą. Na tą chwilę najlepiej mi wygląda typ na both to score, correct score 1-1 i mimo wszystko awans Niemców, ale do meczu jeszcze kawałek czasu...

Przypominam, że w każdym z dotychczasowych finałów grała zawsze przynajmniej jedna drużyna z wielkiej 4 - Argentyna, Brazylia, Włochy, Niemcy. Uda się utrzymać ten trend?


typ, że obie drużyny strzelą wygląda ciekawie... przy tym założeniu również over 2.5 jest wart rozważenia.
A co do prawidłowości statystycznych już mundial w RPA jedną obalił - wyjście gospodarzy z grupy ale statystyka to raczej dla zabawy a nie do poważnego obstawiania wink

Do góry
#3985147 - 06/07/2010 04:24 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: chicane]
moor6 Offline
5 minut po czasie

Meldunek: 13/05/2005
Postów: 19746
Skąd: katowice tychy
o co w tym poscie chodzi ??jaki to typ ?

Do góry
#3985243 - 06/07/2010 05:20 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Ghost]
NiUNiU Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/11/2003
Postów: 22791
Skąd: Zaragosa /Rzeszów
hmm te grozne ataki szwabow.... zakoncza sie kartkowaniem przez sedziego a za czym idzie zolta popuszcza hiszpanie... szwaby wbija a jezeli nie popuszcza to czerwo jak byk dla hiszpanow no i awans przesadzony

Do góry
#3985560 - 06/07/2010 14:53 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: NiUNiU]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
Originally Posted By: NiUNiU
hmm te grozne ataki szwabow.... zakoncza sie kartkowaniem przez sedziego a za czym idzie zolta popuszcza hiszpanie... szwaby wbija a jezeli nie popuszcza to czerwo jak byk dla hiszpanow no i awans przesadzony


Na ostatnim treningu nie ćwiczyli Sami Khedira i Arne Friedrich.


Dla mnie przesądzone jest to że Niemcy zagrają na zero z przodu. Jutro Rzesza będzie płakać...

Do góry
#3985600 - 06/07/2010 16:12 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Legia]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
uwaga : Glos rozsadku , bo widze ,ze wlaczyly sie wam w tej rywalizacji jakies prywatne utarczki

Polfinal mistrzostw swiata i na sile chcecie to spotkanie grac , takie widowiska sie oglada a nie gra ( no chyba , ze ktos gra wszystko ) , mozna sobie kibicowac ale nie rozumiem po co na sile probowac to rozwiklac ? Smieszy mnie jak ktos pisze ,pewny awans Niemcow czy pewny awans Hiszpanii.

Nic nie wnosze do tematu , zadecyduje dyspozycja dnia bo i Hiszpania ma argumenty ograc Niemcow i Niemcy maja argumenty ograc Hiszpanie , ktore do szpiku kosci juz wypisaliscie w tym temacie piwo

Moja rada : piwko , tv i palac sie widowiskiem !!

Do góry
#3985611 - 06/07/2010 16:22 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: craax]
akagi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/12/2009
Postów: 37097
Też tak uważam, craax ma rację.

Grać to mogą naprawdę uzależnieni, albo fanatycy Swoich racji.
chociaż zapewne jakiejś części, te bety wejdą.

Tak że, tym co muszą - życzę powodzenia.

Ja, piwko i ( mam nadzieję ) rozkosz oglądania.

Do góry
#3985707 - 06/07/2010 17:38 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: akagi]
alidert Offline
journeyman

Meldunek: 16/02/2005
Postów: 54
Sorry. Nie mogę się do końca zgodzić, ale jestem w stanie zrozumieć.

Dla przyjemności to mogę oglądać reprezentacje Polski i Angli grające towarzystko, z nadzieją na sensację typu 1-1, bo o punkty to przyjemności i nadziei za dużo nie ma.

Nie wiem jak Wy ale ja nawet jak postawie zakład za 2 zł to inaczej oglądam mecz. I właśnie dla tego nieopisanego dreszczyku emocji gram mecze o duże stawki, a nie gram tych o pietruszke. Każdy pewnie już ma swojego faworyta i ktoś coś wygra, fakt że przekonywanie się nie zmieni naszych typów.

Czy jest tu ktoś niezdecydowany jak ewentualnie zagrać ten mecz ?

Nie jestem uzależnionym fanatykiem (nawet gdybym był to rzecz jasna bym sie nie przyznał tongue ), a i tak zagram ten mecz dość grubo. Z przed/meczową celebrą się zgodzę. Beer,tv & enjoy.

Do góry
#3985715 - 06/07/2010 17:42 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: alidert]
akagi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/12/2009
Postów: 37097
alidert - piwo, za szczerą wypowiedź.

Do góry
#3985722 - 06/07/2010 17:47 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: akagi]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
Kazdy ma swoje przekonania i taktyke alidert piwo Nic tylko zyczyc powodzenia , ale czesc osob na pewno na tym meczu wygra , oby tylko po pieknym ,emocjonujacym widowisku !

Do góry
#3985903 - 06/07/2010 19:13 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: craax]
chris Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/04/2006
Postów: 3565
Skąd: Kraków
ośmiornica typuje Hiszpanie

Do góry
#3985922 - 06/07/2010 19:19 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: chris]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
dajcie jakiegoś linka do tej ośmiornicy...

Do góry
#3985927 - 06/07/2010 19:22 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: marzano]
chris Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/04/2006
Postów: 3565
Skąd: Kraków


Edited by Ghost (06/07/2010 19:52)

Do góry
#3986319 - 06/07/2010 21:20 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: chris]
Andrzej5 Offline
old hand

Meldunek: 27/09/2005
Postów: 866
Originally Posted By: chris
ośmiornica typuje Hiszpanie


wszystkim typującym Niemców pewnie teraz mina zrzedła laugh

ja ubiegłem wczoraj ośmiornicę i zagrałem na win Hiszpanów (choć poprzednie 2 mecze Niemców grałem na nich dość grubo)
tym razem jednak gram za niską stawkę, oprócz tego za średnią stawkę typ na więcej bramek w drugiej połowie, co jest imo najlepszym rozwiązaniem na to spotkanie

na półfinały nie ma się co spinać, bo mecze są bardziej do oglądania niż obstawiania, zarobić będzie można pewnie tylko na finale grając na zwycięstwo zwycięzcy tego meczu smile

Do góry
#3986350 - 06/07/2010 21:31 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Andrzej5]
analityk Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/07/2009
Postów: 3789
Skąd: Nowa Huta
Dokladnie - zwyciezca tego meczu czy to Hiszpania czy Niemcy beda faworytem do grania w finale.

Ja natomiast chcialem grac WIN SPAIN ale czekalem na osmiornice aby sie upewnic. smile

Do góry
#3986378 - 06/07/2010 21:42 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: analityk]
NiUNiU Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/11/2003
Postów: 22791
Skąd: Zaragosa /Rzeszów
a czy ten osmiornica to jakis prorok czy tez ma gazete z przyszlosci o wynikach mundialu z 2010??

Szwaby i tyle...

Do góry
#3986415 - 06/07/2010 21:50 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: NiUNiU]
chris Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/04/2006
Postów: 3565
Skąd: Kraków
Akurat ciekawa sprawa to taka, ze na euro 08 akurat pomylila sie w meczy Niemcy - Hiszpania

Tak czy siak, nie ma to znaczenia, bo ja moge rzucic moneta i powiedziec, ze wypadlo na Hiszpanie.

Zostawiam swoj zaklad i w dalszym ciagu jestem pewny swego.

Do góry
#3986417 - 06/07/2010 21:51 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: NiUNiU]
raiders_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/03/2004
Postów: 16479
Skąd: z samego dna
Jesli kto kolwiek brał/bierze na serio te " wskazania "ośmiornicy to jest zdrowo poryty laugh .
Zdrowy rozsądek panowie i tylko to da zysk smile

Do góry
#3986423 - 06/07/2010 21:54 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: NiUNiU]
Kieras Offline
BKS Sparta

Meldunek: 09/01/2008
Postów: 16087
Jak dla Mnie Niemcy sa formnie Ozil gra dobrze Bastian zyciowa forma Mirek,Lukasz tez w gazie na poczatku raczej bedzie badanie przeciwknika ale nie sadzie ze doświadczona ekipa Niemiec pozwoli sobie na strate w meczu wiecej niz 1 bramki(obrona jest złozona z graczy ktorzy graja w kadrze juz dlugo wiec ich zgranie na pewno jest dobre i jakies kiksy nie powinny im sie zdarzyc takie jest moje zdanie )

Do góry
#3986487 - 06/07/2010 22:12 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Kieras]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
Originally Posted By: QLUZOr20
doświadczona ekipa Niemiec



średnia wieku 25 lat, wielu zawodników nie ma nawet 10 rozegranych meczów w kadrze lub przekroczyła tą ilość tu na mundialu...

Do góry
#3986507 - 06/07/2010 22:21 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: marzano]
lamps Offline
veteran

Meldunek: 29/03/2009
Postów: 1540
Ośmiornica się pomyli tym razem na korzyść Niemców.Zobaczycie to będzie dziwny zbieg okoliczności.

Do góry
#3986524 - 06/07/2010 22:27 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: marzano]
Kieras Offline
BKS Sparta

Meldunek: 09/01/2008
Postów: 16087
Originally Posted By: marzano
Originally Posted By: QLUZOr20
doświadczona ekipa Niemiec



średnia wieku 25 lat, wielu zawodników nie ma nawet 10 rozegranych meczów w kadrze lub przekroczyła tą ilość tu na mundialu...


Arne FRIEDRICH,Philipp LAHM ,Per MERTESACKER przeciez to doświadczeni gracze.My mozemy pomarzyc jedynie o takich graczach.

Do góry
#3986567 - 06/07/2010 22:40 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: lamps]
Vorspringer Offline
veteran

Meldunek: 18/11/2007
Postów: 1306
Skąd: Wrocław
Originally Posted By: lamps
Ośmiornica się pomyli tym razem na korzyść Niemców.Zobaczycie to będzie dziwny zbieg okoliczności.


To prawda, że pan ośmiornica do tej pory typował bezbłędnie?:)

Do góry
#3986595 - 06/07/2010 22:53 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Vorspringer]
chris Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/04/2006
Postów: 3565
Skąd: Kraków
na tych mistrzostwach tak

Do góry
#3986722 - 06/07/2010 23:16 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Vorspringer]
lamps Offline
veteran

Meldunek: 29/03/2009
Postów: 1540
Originally Posted By: Pogromca_(z)buków
Originally Posted By: lamps
Ośmiornica się pomyli tym razem na korzyść Niemców.Zobaczycie to będzie dziwny zbieg okoliczności.


To prawda, że pan ośmiornica do tej pory typował bezbłędnie?:)


Prawda.Na Euro 2008 miał 80 % skuteczności.Pomylił się dając Na Niemców z Hiszpanią w finale.Teraz historia zatacza koło i obie drużyny spotykają się w 1/2.I ośmiornica stawia na Hiszpanie to wygrają Niemcy.Można spiskować to że finał był 6 meczem na Euro i 6 meczem na mundialu jest 1/2.Także małą teoria spiskowa.bo grają te same ekipy co na ostatnim turnieju piłkarskim.Forma i ta teoria robi z Niemców niemal że bitego faworyta.

Do góry
#3986760 - 06/07/2010 23:26 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: lamps]
akagi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/12/2009
Postów: 37097
To już na Naszych Mistrzostwach Europy, nie będzie sensu zakładać tematów.
Wystarczy tylko jeden :

CO STAWIA OŚMIORNICA.

I wszyscy zarobieni.
Po co te Nasze analizy. grin

Do góry
#3986778 - 06/07/2010 23:30 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: akagi]
lamps Offline
veteran

Meldunek: 29/03/2009
Postów: 1540
akagi my nie mamy swojej ośmiornicy.

Ona nie będzie miała 100 %.Niemcy awans.

Do góry
#3986802 - 06/07/2010 23:45 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Kieras]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
Podziwiam Was , nie spoczniecie ... wink

Do góry
#3986804 - 06/07/2010 23:48 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: craax]
dragon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/03/2005
Postów: 7563
Panowie - Niemcy - Anglia 4:1, Niemcy - Argentyna 4:0 ?!?!?! kurde wywalili i zdeklasowali druzyny o niezłej futbolowej historii, ileż można ?? doświadczenie uczy, że nie da się tak długo, no ale .... hmm

Do góry
#3986852 - 07/07/2010 00:24 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: dragon]
chris Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/04/2006
Postów: 3565
Skąd: Kraków
zobaczymy, takie gdybanie, ze sie nie da..

To juz wlasnie Hiszpania idac tym tokiem rozumowania powinna odpasc, bo sie slizga z meczu na mecz wiec koniec farta musi nastapic.

Nie zdziwie sie jezeli Hiszpania tez dostanie ostro w tym meczu, bo o awans Niemcow jestem spokojny.

Do góry
#3986896 - 07/07/2010 00:43 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: dragon]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
Originally Posted By: dragon
Panowie - Niemcy - Anglia 4:1, Niemcy - Argentyna 4:0 ?!?!?! kurde wywalili i zdeklasowali druzyny o niezłej futbolowej historii, ileż można ?? doświadczenie uczy, że nie da się tak długo, no ale .... hmm


dla przypomnienia wypowiedź tegoż samego usera przed meczem Argentyna - Niemcy:

Originally Posted By: dragon
Niemcy nie będą mistrzami świata - bo uważam, że Brazylia jest lepsza od nich, Ba nawet Holandia jest lepsza od nich, bo nawet Argentyna z Maradona na ławce jest lepsza od nich.


jak wiatr zawieje...

Do góry
#3986921 - 07/07/2010 00:55 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: marzano]
lamps Offline
veteran

Meldunek: 29/03/2009
Postów: 1540
marzano może to kobieta ?? a wiadomo jak kobiety smile

Do góry
#3986953 - 07/07/2010 01:04 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: lamps]
dragon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/03/2005
Postów: 7563
marzano dobrze zacytowałeś moje posty, uważałem że Niemcy nie wygrają - trochę mniej im dawałem dawałem szans z Argentyną niż z Anglią ale w obydwu meczach uważałem że przegrają, i dalej podtrzymuje swoje zdanie, ze nie wygrają mistrzostw, sypie głowę popiołem po meczu z Argentyną ale to nie oznacza, że zmieniłem zdanie. Po to napisałem o tym, że Niemcy wygraywali tak wysoko i że uważam , że tak się nie da długo w mistrzostwach rozumiesz??

Do góry
#3986985 - 07/07/2010 01:17 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: dragon]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
Nie ma czegoś takiego jak "nie da się", statystyki kłamią... wszystko zależy od formy drużyny, dyspozycji dnia, mentalności zawodników i masy innych mniej lub bardziej znaczących elementów. Osiągnąć można wszystko... bo wszystko jest w głowach i nogach zawodników... oczekiwanie porażki Niemców tylko dlatego, że wygrała "już się nawygrywali" i czas na słabszy występ to wróżenie z fusów.

Zachęcałem przy okazji poprzedniego meczu, zachęcam przy okazji kolejnego... napisz kilka słów rzeczowej analizy dlaczego Niemcy nie będą mistrzami świata jeżeli wciąż tak uważasz...

Do góry
#3986988 - 07/07/2010 01:18 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: marzano]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
Nie ma czegoś takiego jak "nie da się", statystyki kłamią... wszystko zależy od formy drużyny, dyspozycji dnia, mentalności zawodników i masy innych mniej lub bardziej znaczących elementów. Osiągnąć można wszystko... bo wszystko jest w głowach i nogach zawodników... oczekiwanie porażki Niemców tylko dlatego, że "już się nawygrywali" i czas na słabszy występ to wróżenie z fusów.

Zachęcałem przy okazji poprzedniego meczu, zachęcam przy okazji kolejnego... napisz kilka słów rzeczowej analizy dlaczego Niemcy nie będą mistrzami świata jeżeli wciąż tak uważasz...

Do góry
#3987007 - 07/07/2010 01:31 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: marzano]
dragon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/03/2005
Postów: 7563
Marzano popatrz obiektywnie na całe te piękne, długie, wysublimowane analizy - normalnie grać all-in, nie czekać, szkoda, że tak naprawdę "wróżka ośmiornica" bije na głowę wszystkie analizy tongue cóż napisać, nie wiem, może widziałeś ME w koszykówce kiedy to Hiszpania przegrała pierwszy swój mecz z Serbią, ogólnie to ledwo wyszli z grupy i nagle po kilkunastu dniach mistrozstw okazało się, że są w finale i to z tą samą druzyną z którą grali na początku, roznieśli ich w pył. Tak Hiszpania miała słaby początek, sam po pierwszym meczu zastanawiałem się głęboko co to oznacza ale przeszli kolejną rundę, i kolejną, naoglądałem się już trochę mistrzostw w swoim życiu i na podstawie tego (moze tylko i wyłącznie) twierdzę, że wielokrotnie zdarzało się tak, że drużyna grającą na półgwizdka, przechodząca z trudem dalej (ale wciąż zwyciężająca) eliminowała tą, która błyszczała, która roznosiła przeciwników w pył itd. Uważasz że wygrają Niemcy - OK. Podałem Ci moją argumentację - najlepszy dla mnie finał - Hiszpania - Holandia.

Do góry
#3987056 - 07/07/2010 01:54 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: dragon]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
Nigdzie w żadnym poście nie napisałem, że wygrają Niemcy (mecz z Hiszpanią lub mistrzostwo świata).

Co więcej mam też za drobne postawiony jeszcze przed mundialem finał Holandia - Hiszpania.

Ale to, że kibicuje jednej czy drugiej drużynie nie przesłania mi faktu, że należy się z drużyną niemiecką liczyć bo mają naprawdę silne argumenty, którym nawet Hiszpanie mogą nie sprostać. Mogą ale nie muszą, może właśnie Niemcy są przeciwnikiem, który im leży i to właśnie oni wyjdą zwycięsko z tego pojedynku. W tym meczu wszystko może się zdarzyć...

Kombinuje od kilku dni i nadal nie wiem jak zagram... bo kibicowanie to jedno, a typowanie to coś zupełnie innego. I właśnie dlatego wytykam Ci argumenty typu "Argentyna pojedzie Niemców bo jest lepsza" i oczekuję poparcia tej lepszości konkretami.

Mimo, że nie kibicuję Niemcom w ogóle to w meczach z Anglią czy Argentyną byli moimi faworytami i przynieśli mi pewne profity ale w meczu z Hiszpanami nie jestem już tak pewny ich zwycięstwa bo zetkną się z zupełnie inną kulturą gry i ich silne argumenty mogą okazać się za słabe... I nie wynika to z mojej sympatii dla Hiszpanów ale subiektywnej oceny dotychczasowych występów obu zespołów w RPA.

Napisałem przed meczem z Argentyną, że podoba mi się gra Niemców i kibicuję im w drodze do finału mundialu... ponieważ jednak na drodze do finału stają im Hiszpanie moja sympatia opuszcza na ten mecz Niemców i zostaje przy Hiszpanach liczę jednak na fantastyczny i emocjonujący spektakl w wykonaniu obu drużyn i niech wygra lepszy...

Do góry
#3987142 - 07/07/2010 02:36 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: marzano]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Ośmiornica wskazała Hiszpanów. Dziękuję, do wiedzenia.

Do góry
#3987683 - 07/07/2010 05:48 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Szewa]
NiUNiU Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/11/2003
Postów: 22791
Skąd: Zaragosa /Rzeszów
Originally Posted By: Szewa
Ośmiornica wskazała Hiszpanów. Dziękuję, do wiedzenia.


a zdrowy rozsadek wkazuje szwabow ktorzy sa zdecydowanie w lepszej formie bardziej zgrani i bardziej agresywni.. przy takich atakach hiszpania nie utrzyma tepa a puyol jutro bedzie wypluwal pluca wiec pokusi sie o faul... za czym idzie zolta kartka,a potem czerwona Hiszpanie zdecdowanie bardziej wymecznii po lidze szwaby zagraja jutro odobry futbol imwypunktuja slizgajacych sie hiszpanow, po pierwszej polowie bedzie juz wiadomo kto gra o final ,

Do góry
#3987767 - 07/07/2010 06:48 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: NiUNiU]
analityk Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/07/2009
Postów: 3789
Skąd: Nowa Huta
Hiszpania juz obstawiona smile

Osmiornica tak mowi to tak trzeba zrobic hehe

a tak na powaznie Hiszpania jak dla mnie ma lepsze argumenty w kazdej formacji....

Do góry
#3987773 - 07/07/2010 07:09 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: NiUNiU]
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
Dajcie już sobie spokój z tą osmiornicą nie można obstawiać Hiszpamii tylko dlatego, że jakaś osmiornica na kogoś wskazała, przeciez to apsurdalne.
Jeśli spojrzymy na dotychczasowe mecze to półfinał powinien należeć do Niemiec, grali z meczu na mecz coraz lepiej,
prowadzili grę ofensywną z dużym rozmachem dawno ekipa Niemiec nie grala tak skutecznej piłki ponieważ każda passa sie kiedyś kończy i to, że Niemcy nastrzelają kolejnemu przeciwnikowi mnostwo bramek mecz zapowiada się wyrównany i mimo,iż Hiszpanie nie zachwycili i może cięzko im się grało od pierwszego meczu fazy grupowej, mają też spore szanse na awans.
Moim zdaniem z dotychczasowej gry wynika, że ciut lepsze notowania powinni mieć Niemcy, jednak ten turniej idzie im aż za dobrze.
Nie umiem wskazać drużyny która awansuje bardzo wyrównana para o czy świadczą kursy na obie reprezentacje jutro mecz nie rostrzygnie się w ciągu 90 min za klasowe zespoły grają i warto rozpatrzyć wynik remisowy 3,10 po 90 min możemy byc świadkami pierwszej dogrywki Niemiec i Hiszpanii ciekawa jest też opcja mecz zakończy sie karnymi 5,50. bardzo prawdopodobne za drobne mozna coś obstawić, po dzisiejszym meczu Holandii i dzielnej walecznej postawie Urugwaju mieliśmy niezłe widowisko, jutro bedzie podobnie tyle, że potrwa troszkę dłuzesj.
A tak na marginesie ta osmiornica może wskazała na Hiszpanie bo Niemcy nie zdołają rostrzygnąc spotkania w regulaminowym czasie gry i ewentualnej dogrywki.
Hiszpanie wcale nie uznaja się za faworyta w tym półfinale nawet wśród kibiców Hiszpanii są tacy, że Niemcy są w lepszej formie na turnieju i zwycięstwa przyszły ekipie Loewa niezwykle łatwo.

Do góry
#3987802 - 07/07/2010 08:19 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Kieras]
11kera11 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/01/2009
Postów: 43425
Originally Posted By: craax
Polfinal mistrzostw swiata i na sile chcecie to spotkanie grac , takie widowiska sie oglada a nie gra

HT/FT X/2 Hiszpania. 6.75 piwo

Do góry
#3987813 - 07/07/2010 14:51 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: NiUNiU]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Originally Posted By: NiUNiU
Originally Posted By: Szewa
Ośmiornica wskazała Hiszpanów. Dziękuję, do wiedzenia.


a zdrowy rozsadek wkazuje szwabow ktorzy sa zdecydowanie w lepszej formie bardziej zgrani i bardziej agresywni.. przy takich atakach hiszpania nie utrzyma tepa a puyol jutro bedzie wypluwal pluca wiec pokusi sie o faul... za czym idzie zolta kartka,a potem czerwona Hiszpanie zdecdowanie bardziej wymecznii po lidze szwaby zagraja jutro odobry futbol imwypunktuja slizgajacych sie hiszpanow, po pierwszej polowie bedzie juz wiadomo kto gra o final ,
Gdyby Ghana w ostatnim meczu grupowym miała lepiej nastawione celowniki (albo trochę szczęścia), Niemców mogłoby już tu w ogóle nie być..

Do góry
#3987828 - 07/07/2010 15:35 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: kfjatek]
alidert Offline
journeyman

Meldunek: 16/02/2005
Postów: 54
@kfjatek "Gdyby Ghana w ostatnim meczu grupowym miała lepiej nastawione celowniki (albo trochę szczęścia), Niemców mogłoby już tu w ogóle nie być.."

Rozumiem że chodzi Ci o to że Ghana gdyby wygrała 2-1 zamiast przegrać 0-1, bo remis też premiował Niemców. No Ghana potrzebowała raczaj cudu żeby te 2 bramki strzelić.
Takim tropem idąc kolego to i Argentyna jakby miała lepsze celowniki lub szcześcia (Diego chciał wymodlić cud w pwnym momenice) i strzeliła 5 bramek to i Niemców już by nie było. Mówie Ci.

Do góry
#3987830 - 07/07/2010 15:38 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: kfjatek]
dadycool Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/12/2002
Postów: 3126
Skąd: ELBLĄżkowo
To ja wypowiem się też odnośnie tego meczu bez przekomarzania się smile
Moim zdaniem Niemcy... Hiszpania mnie nie przekonuje z tą grą w meczu z Paragwajem mogli równie dobrze odpaść gdyby nie karny nie trafiony przez nich. Powiecie ze Hiszpania też nei trafiła ok zgadza się ale akcja była po nie trafionym karnym że paragwaj gdyby trafili inaczej by akcja potoczyła się na pewno. Mecz z Portugalią wyszedł Hiszpani tu nie ma co dyskutować chociaż pare razy zagrożeni byli i nie potrafili wiecej jak jednego gola zdobyć...
A Niemcy? Niemcy jak to w przysłowiu dawym: "wszyscy graja niemcy wygrywaja" i tak tez jest w tym turnieju. Faza grupowa przeszła z trudnościami (jak u Hiszpanów) ale to co w fazie pucharowej pokazali to masakra. Skoro potrafili zatrzymać Messiego to zatrzymają też Ville. A skoro Paragwaj potrafił tak dobrze bronić się przez Hiszpanami to myślę że niemcy tez bedą potrafili a z atakiem "ciut" lepiej u nich niż u Paaragwaju tongue
Reasumując chciałem dać win Niemców ale zosatne przy awansie za 1.9 bo róznie może byc. Dołoże win po 2,8 ale za 1/3 stawki na awans. I zobaczymy smile
Pozdrawiam
Ps. nie ma co dyskutować o skłądzie brakach czy coś takiego w 11 wyjściowych bo albo ma się formę albo nie. Niemcy moim zdaniem mają ja znacznie większą na ten moment od Hiszpani. Oczywiscie mecz może ustawić przypadkowy strzał czy jakis wielbłąd którejśc z drużyn ale myślę że jak takie cudo nie stanie sie to niemcy wygraja.

Do góry
#3987835 - 07/07/2010 15:59 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: dadycool]
alidert Offline
journeyman

Meldunek: 16/02/2005
Postów: 54
@dadycool - wyjąłęś mi to z ust.
Jako że widzę tu 3-0 lub 3-1 dałem HT/FT 1/1 za 4.3, Drużyna gospodarzy, dwiema bramkami lub więcej za 5.8 i Awans-Gospodarze w regularnym czasie za 2.8.
Jak będzie to zobaczymy, że już o ośmiornicy nie wspomne smile

Do góry
#3987902 - 07/07/2010 17:05 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: dadycool]
Andrzej5 Offline
old hand

Meldunek: 27/09/2005
Postów: 866
Originally Posted By: dadycool
Skoro potrafili zatrzymać Messiego

była na tym mundialu drużyna, której by się to nie udało? laugh

Niemcy jak dotąd w fazie pucharowej górowali nad przeciwnikami głównie mentalnie i to im dawało spory edge, podobnie pewnie poradzili by sobie ze słabymi psychicznie Brazylijczykami, ale już z takimi Urugwajami czy Portugaliami męczyli by się strasznie i nie wykluczone że kończyło by się dogrywką.
Hiszpania mentalnie jest silna, to drużyna pewna swojej siły, nie załamująca się gdy mecz zaczyna się układać nie po ich myśli, więc Niemcy ich nie rozbiją na pewno.
Szansa Niemców jedynie w szybkiej bramce, im dłużej będzie bezbramkowy remis tym większą szansa Hiszpanów, bo nie mam wątpliwości, że w drugiej połowie przejmą całkowicie panowanie na boisku, pytanie tylko czy będą bronić wyniku czy gonić.

Do góry
#3987908 - 07/07/2010 17:06 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: NiUNiU]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
Originally Posted By: NiUNiU
Originally Posted By: Szewa
Ośmiornica wskazała Hiszpanów. Dziękuję, do wiedzenia.


a zdrowy rozsadek wkazuje szwabow ktorzy sa zdecydowanie w lepszej formie bardziej zgrani i bardziej agresywni.. przy takich atakach hiszpania nie utrzyma tepa a puyol jutro bedzie wypluwal pluca wiec pokusi sie o faul... za czym idzie zolta kartka,a potem czerwona Hiszpanie zdecdowanie bardziej wymecznii po lidze szwaby zagraja jutro odobry futbol imwypunktuja slizgajacych sie hiszpanow, po pierwszej polowie bedzie juz wiadomo kto gra o final ,



widzę niektórzy już mają gotowy scenariusz na ten mecz...

prędzej kupe w majtach zobaczysz niż czerwo Puyola !

czyj rozsądek wskazuje szwabów ???

kursy w Pinnacle :

3,0 3,39 2,5

188bet Sbobet Bet365 Unibet 5Dimes także pozbawieni zdrowego rozsądku ?

uleganie emocjom tak jak ten owczy pęd na Niemców po dwóch niezłych meczach z Anglią i Argentyną może okazać się bardzo zgubne...

jeszcze te różowe okulary i twierdzenie że ten mecz to będzie bułka z masłem a Hiszpanie zostaną rozjechani walcem...pokazuje jak bardzo dajecie się ponieść emocjom...

przy takim nastawieniu porażka będzie Was mocno bolała...

Do góry
#3987925 - 07/07/2010 17:17 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Legia]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: McDziarz

przy takim nastawieniu porażka będzie Was mocno bolała...


smile

Hiszpania 1 2,60 60/100

Hiszpania 1(-1,5) 5,50 35/100

Hiszpania CS 4:1 51,00 5/100

papa

Do góry
#3987936 - 07/07/2010 17:23 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Amkwish]
akagi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/12/2009
Postów: 37097
Głupi wpis, ale wpis.

Wy tu się przekonujcie,
przedstawiajcie, bardziej lub mniej sensowne argumenty.

Ja, tak jak wczoraj.

Piwko, telewizja i mam nadzieje,
piłkarska uczta.

To na tyle.

Do góry
#3988004 - 07/07/2010 17:59 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Legia]
alidert Offline
journeyman

Meldunek: 16/02/2005
Postów: 54
@McDziarz
"... dajecie się ponieść emocjom... przy takim nastawieniu porażka będzie Was mocno bolała..."

Ja dawałem ponieść się emocjom jedynie podczas gry naszych reprezentacji, wtedy bolała podwójna przegrana. Dlatego przestałem grać nasze mecze.
Jestem zadowolony że dużo osób gra Hiszpanie bo i kursy rosną na Niemców, to też jakiś plus żeby ewetualnie dostawić.
Jedni wierzą w ośmiornice, inni we własne przeczucia. Jeżeli ktoś oglada mecze od początku mistrzostw (ja nie widziałem 3) ma wyrobione zdanie, które jest już niezmienne jeśli chodzi o układ drużyn w klasyfikacji końcowej. Ponieważ jest to na bieżąco weryfikowane mamy jeszcze 3 mecze i poznamy kto miał racje.
Porażka zawsze boli, i dziś wieczorem jedni będą świętować, drudzy łączyć się w bólu.

Do góry
#3988044 - 07/07/2010 18:20 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Amkwish]
Ludwiczek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 27/08/2007
Postów: 2004
Originally Posted By: amkwish
Originally Posted By: McDziarz

przy takim nastawieniu porażka będzie Was mocno bolała...


smile

Hiszpania 1 2,60 60/100

Hiszpania 1(-1,5) 5,50 35/100

Hiszpania CS 4:1 51,00 5/100

papa


Jak wygraj to poślij coś na Radio grin

Oby sie sprawdziło , Szkopy bez Mullera czy jak mu tam.
Obrona Hiszpanii moim zdaniem , mimo wpadki ze Schweiz wygląda wmiarę dobrze.
Szkopy miały za dużo farta i wkońcu musi nadejść kryzys , z Serbią mieli szanse na WIN , ale Podolski chyba wypił za dużo bo strzelał nie tam gdzie trzeba [poprzeczka czy słupek + niewykorzystana 11].

Oby tylko Del Bosque nie wystawił w podstawowej Torresa , a zamiast niego Llorente dał.

Do góry
#3988120 - 07/07/2010 18:47 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: NiUNiU]
laser Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/08/2006
Postów: 4621
Taki mecz a Wy nic o overze kartkowym - dla mnie oczywisty - pytanie gdzie znaleźć po najlepszym kursie - jakieś propozycje?

Do góry
#3988205 - 07/07/2010 19:34 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: laser]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
a taki pewny jesteś tego overa? (4.5)

Viktor Kassai jakoś specjalnie rozrzutny w stosowaniu kartek nie jest, do tego Niemcy otrzymali ledwie dwie a Hiszpanie trzy kartki w czterech meczach fazy pucharowej, co daje razem średnią nieco ponad 1 kartkę na mecz.
We wczorajszym meczu ten over był o wiele bardziej prawdopodobny a i tak wszedł dopiero w 90 minucie...

Do góry
#3988311 - 07/07/2010 20:10 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: marzano]
laser Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/08/2006
Postów: 4621
Biorę pod uwagę amnestię kartkową oraz stawkę meczu. A Kassai widziałem w dwóch meczach i co miał pokazać to pokazał.

Poza tym szansy na over upatruję w szybkich wypadach Niemców i nienajszybszej obronie Hiszpanów - tutaj Puyol i Pique to pewniaki do żółtka.
Hiszpanie będą prowadzić grę, a Niemcy częściej niż zwykle kontratakować i przecież jakoś trzeba ich powstrzymać wink
A że Niemcy potrafią też "zagotować" to pokazali w fazie grupowej.

Grałbym overa tam gdzie zakład określają punktami za żółte i czerwone łącznie (np. przy punktacji 2 pkt żółta i 5 pkt. czerwona kurs powyżej 1,80 za over 9,5 pkt. to czystej wody value). Oczywiście bez jakiś szaleństw ze stawkami - takie 2/10 do oglądania w sam raz.

Do góry
#3988324 - 07/07/2010 20:13 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Legia]
M@rcin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/03/2009
Postów: 18541
Skąd: betfair.com
Originally Posted By: McDziarz





widzę niektórzy już mają gotowy scenariusz na ten mecz...

prędzej kupe w majtach zobaczysz niż czerwo Puyola !

czyj rozsądek wskazuje szwabów ???

kursy w Pinnacle :

3,0 3,39 2,5

188bet Sbobet Bet365 Unibet 5Dimes także pozbawieni zdrowego rozsądku ?

uleganie emocjom tak jak ten owczy pęd na Niemców po dwóch niezłych meczach z Anglią i Argentyną może okazać się bardzo zgubne...

jeszcze te różowe okulary i twierdzenie że ten mecz to będzie bułka z masłem a Hiszpanie zostaną rozjechani walcem...pokazuje jak bardzo dajecie się ponieść emocjom...

przy takim nastawieniu porażka będzie Was mocno bolała...


A co do tego mają kursy wystawione przez buki?
Hiszpania silniejsza na papierze i dlatego takie kursy. Niech każdy gra co uważa za słuszne. Każdy widział prawie wszystkie mecze, wiec wie na co stac obie ekipy.
Wysokich wygranych toast

Do góry
#3988511 - 07/07/2010 21:26 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: kfjatek]
NiUNiU Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/11/2003
Postów: 22791
Skąd: Zaragosa /Rzeszów
Originally Posted By: kfjatek
Originally Posted By: NiUNiU
Originally Posted By: Szewa
Ośmiornica wskazała Hiszpanów. Dziękuję, do wiedzenia.


a zdrowy rozsadek wkazuje szwabow ktorzy sa zdecydowanie w lepszej formie bardziej zgrani i bardziej agresywni.. przy takich atakach hiszpania nie utrzyma tepa a puyol jutro bedzie wypluwal pluca wiec pokusi sie o faul... za czym idzie zolta kartka,a potem czerwona Hiszpanie zdecdowanie bardziej wymecznii po lidze szwaby zagraja jutro odobry futbol imwypunktuja slizgajacych sie hiszpanow, po pierwszej polowie bedzie juz wiadomo kto gra o final ,
Gdyby Ghana w ostatnim meczu grupowym miała lepiej nastawione celowniki (albo trochę szczęścia), Niemców mogłoby już tu w ogóle nie być..



no tak tylko ze mudzyny po 90 min jak swiezi z lodowki wyjeci... bo ina sprawa maja kondyche i zawsze sie bedzie gralo trudno

Do góry
#3988523 - 07/07/2010 21:31 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Legia]
NiUNiU Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/11/2003
Postów: 22791
Skąd: Zaragosa /Rzeszów
Originally Posted By: kfjatek
Originally Posted By: NiUNiU
Originally Posted By: Szewa
Ośmiornica wskazała Hiszpanów. Dziękuję, do wiedzenia.


a zdrowy rozsadek wkazuje szwabow ktorzy sa zdecydowanie w lepszej formie bardziej zgrani i bardziej agresywni.. przy takich atakach hiszpania nie utrzyma tepa a puyol jutro bedzie wypluwal pluca wiec pokusi sie o faul... za czym idzie zolta kartka,a potem czerwona Hiszpanie zdecdowanie bardziej wymecznii po lidze szwaby zagraja jutro odobry futbol imwypunktuja slizgajacych sie hiszpanow, po pierwszej polowie bedzie juz wiadomo kto gra o final ,
Gdyby Ghana w ostatnim meczu grupowym miała lepiej nastawione celowniki (albo trochę szczęścia), Niemców mogłoby już tu w ogóle nie być..



no tak tylko ze mudzyny po 90 min jak swiezi z lodowki wyjeci... bo ina sprawa maja kondyche i zawsze sie bedzie gralo trudno
Originally Posted By: McDziarz
Originally Posted By: NiUNiU
Originally Posted By: Szewa
Ośmiornica wskazała Hiszpanów. Dziękuję, do wiedzenia.


a zdrowy rozsadek wkazuje szwabow ktorzy sa zdecydowanie w lepszej formie bardziej zgrani i bardziej agresywni.. przy takich atakach hiszpania nie utrzyma tepa a puyol jutro bedzie wypluwal pluca wiec pokusi sie o faul... za czym idzie zolta kartka,a potem czerwona Hiszpanie zdecdowanie bardziej wymecznii po lidze szwaby zagraja jutro odobry futbol imwypunktuja slizgajacych sie hiszpanow, po pierwszej polowie bedzie juz wiadomo kto gra o final ,



widzę niektórzy już mają gotowy scenariusz na ten mecz...

prędzej kupe w majtach zobaczysz niż czerwo Puyola !

czyj rozsądek wskazuje szwabów ???

kursy w Pinnacle :

3,0 3,39 2,5

188bet Sbobet Bet365 Unibet 5Dimes także pozbawieni zdrowego rozsądku ?

uleganie emocjom tak jak ten owczy pęd na Niemców po dwóch niezłych meczach z Anglią i Argentyną może okazać się bardzo zgubne...

jeszcze te różowe okulary i twierdzenie że ten mecz to będzie bułka z masłem a Hiszpanie zostaną rozjechani walcem...pokazuje jak bardzo dajecie się ponieść emocjom...

przy takim nastawieniu porażka będzie Was mocno bolała...


ta moze i w twoich jak przyjade na wakacje...:P moze nie czerwo ale zolta i nie dla jenego obroncy....jesl widzisz ze niemcy beda chodzic za raczke przez 90 min z hiszpanami to sie grubo mylisz..
do weryfikacji o 20:30

Do góry
#3988757 - 07/07/2010 22:47 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: alidert]
Vorspringer Offline
veteran

Meldunek: 18/11/2007
Postów: 1306
Skąd: Wrocław
Originally Posted By: alidert
@dadycool - wyjąłęś mi to z ust.
Jako że widzę tu 3-0 lub 3-1 dałem HT/FT 1/1 za 4.3, Drużyna gospodarzy, dwiema bramkami lub więcej za 5.8 i Awans-Gospodarze w regularnym czasie za 2.8.
Jak będzie to zobaczymy, że już o ośmiornicy nie wspomne smile


Ośmiornica vs alidert... :|
Pas. Ja wybieram piwko i chipsy:-]

Do góry
#3988821 - 07/07/2010 23:04 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Vorspringer]
lamps Offline
veteran

Meldunek: 29/03/2009
Postów: 1540
Im bliżej meczu tym bardziej jestem przekonany na awans Niemców.

Tam popatrzyłem w wyniki Hiszpanów i jak oni grali to nie wielkiego, owszem są dużym procentem przy piłce ale to mało z tego wynika.Niemcy konsekwentnie.

Do góry
#3988834 - 07/07/2010 23:06 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Vorspringer]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
obie drużyny strzelą 5/10
over 2.5 4/10
over 10 rzutów rożnych 2/10
awans Hiszpania (bez stawki - mam zagrany finał Holandia - Hiszpania)

żeby się dobrze oglądało i browarka piło, zwycięzcy nie typuję ale kibicuję Hiszpanom...

Do góry
#3988870 - 07/07/2010 23:13 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: marzano]
lamps Offline
veteran

Meldunek: 29/03/2009
Postów: 1540
Wczoraj z lenistwa nie poszedłem do fortuny zagrać że obie strzelą w obu połowach w meczu Holandia - Urugwaj kurs 17.Dziś już zagram.

Do góry
#3988919 - 07/07/2010 23:57 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: lamps]
analityk Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/07/2009
Postów: 3789
Skąd: Nowa Huta
CIEKAWOSTKA w wp.pl

Południowoafrykańscy statystycy upatrują w piłkarzach Niemiec zwycięzców mundialu. Zestawili daty zdobycia tutyłu mistrza świata przez kilka drużyn. Otrzymali w ten sposób magiczną liczbę 3964.
Zobacz również

* Mundial: Nadzwyczajna ochrona meczu Anglia - Niemcy
* Mundial: Prasa: "wygrają Niemcy, jak zawsze"
* Mundial: Justyna Kowalczyk stawia na Niemcy

Brazylia wygrała mundial w 1994 i 1970. Suma obu liczb wynosi 3964. Również 3964 dają lata zdobycia przez Canarinhos mistrzostwa w latach 1962 i 2002. Podobnie sprawa ma się z Argentyńczykami - mistrzami świata w 1978 i 1986 roku oraz Niemcami: 1974 plus 1990 tworzą także 3964.


REKLAMA Czytaj dalej



Statystycy z RPA od 3964 odjęli rok tegorocznych MŚ 2010 otrzymując - 1954, kiedy Niemcy, w Szwajcarii, po raz pierwszy okazali się najlepsi na świecie.

Wszystko teraz zależy od piłkarzy niemieckich. Muszą wygrać w środę w półfinale z Hiszpanią, a w niedzielnym finale z Holandią.

Do góry
#3989451 - 08/07/2010 03:12 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: analityk]
222 Offline
enthusiast

Meldunek: 18/05/2009
Postów: 392
Mi tu dobrze wygląda lay na liczbe zmian 6. Licze na wyrównane spotkanie , możliwe jest trzymanie zmian na dogrywke i na dobry poziom spotkania wiec trenerzy dadza pograć , obstawianie awansu to loteria a tu i tak mogą zrobić pięć zmian. kurs wychodzi 1.8

Do góry
#3990056 - 08/07/2010 05:21 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: 222]
end Offline
member

Meldunek: 23/06/2004
Postów: 151
Skąd: krk
NO! I auf rasa panów ich wieder mać sehen.
Ależ sie ciesze wink Poza tym osmiornica nie mogla sie mylić ;-)

Do góry
#3990154 - 08/07/2010 05:41 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: chris]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
Originally Posted By: chris
Originally Posted By: polskignom
Trudno jest zagrazac bramce przeciwnika, kiedy on trzyma gale przy nodze przez 65% czasu gry...


to nie ma znaczenia jak nic z tego nie wynika, moga grac z niemcami na wlasnej polowie caly czas, ciekawe co im to da, jak w przeciwienstwie do innych druzyn Niemcy strzela im bramke

Originally Posted By: GBocian84


Anglicy zagrali tak jak im pozwoliły Stany i Algieria? laugh

Wstawisz fotkę kaktusowej ręki? smile


Anglia moze i byla slaba, ale nie sadze, ze 'kazdy' strzelil by im 4 gole, natomiast Argentyna jeszcze przed meczem z Niem byla jedym z faorytow do mistrza

Wstawie smile


chris czekamy na fotke laugh

Do góry
#3990229 - 08/07/2010 05:56 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: marzano]
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
Gratulacje dla Hiszpanii za awans do finału byli dzisiaj lepsi od Niemiec, którzy w całym turnieju grali ładną piłkę ktokolwiek by nie odpadł to szkoda każdej z tych drużyn.
Kibicowałem Niemcom w tym spotkaniu i tak piwko wypiję za odwagę gry 2 obrońcami w końcowcem determinacje i ambicje postawa Puoyla godna naśladowania dla naszych grajków, zacięty mecz ogolnie półfinały bardzo dobry poziom.
Osmiornica wskazała zwycięzce prawidłowo, obawy Niemiec słuszne były przed meczem.
W obu meczach finałowych to nie wiem komu mam kibicować Urugwaj mi się bardzo podobał szczególnie w meczach z Meksykiem, Koreą Płd i Holandia. Niemcy też beda walczyć o to 3 miejsce, mogą je zdobyć finał tez super się zapowiada Holandia i Hiszpania zawsze widowiskowo graja w meczu o stawkę piękny mecz z Brazylią, Urugwajem będę trzymał kciuki za wszystkich finalistów.

Do góry
#3990416 - 08/07/2010 14:30 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Piotruś Pan]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
Tak jak przewidywałem Niemy w końcu musieli zagrać na zero z przodu...żal tylko tych osób co przegrały pieniądze bo widziały już futbol w wykonaniu naszych zachodnich sąsiadów na miarę XXI XXII i XXIII ... Hiszpania miała pójść na pożarcie...

ciekaw jestem jakie mieli miny podczas oglądania meczu gdy przewaga Hiszpanów była miażdżąca

ogółem po wypisywaniu tylu herezji najwięksi pieniacze powinni sobie dać teraz honorowego bana na forum na jakiś czas...

najlepsi to byli Ci co widzieli 3-4 bramki reprezentacji Niemiec i pisali święcie przekonani że zobaczą Niemców z meczu z Anglią i Argentyną...tak jak pisałem to tylko była ich chora wizja i uleganie emocjom...

Do góry
#3990420 - 08/07/2010 14:35 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Legia]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
tak tak panowie teraz ukłońcie się przed super typerem, nieomylnym i najjaśniejszym McDziarzem, bijcie mu pokłony i wychwalajcie jego imię po wsze czasy....


po co takie posty gościu?

ktoś miał argumenty przemawiające za Hiszpanią, ktoś inny stawiał na Niemców... boisko zweryfikowało, a wcale przewaga Hiszpanów nie była jak ją nazwałeś "miażdząca". Obie drużyny miały okresy lepszej i słabszej gry i każda mogła rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść.

Cieszę się oczywiście, że to Hiszpanie zagrają w finale ale żeby takie herezje wypisywać po meczu i oczekiwać pochwał i kajania się od tych, którzy mieli odmienne zdanie to...

delikatnie mówiąc to niepoważne...

Do góry
#3990439 - 08/07/2010 15:15 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: marzano]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
a sądzisz że poważne było pisanie że Niemcy już po pierwszej połowie wybiją Hiszpanom finał z głowy , bądź że rozbiją ich w pył strzelając 3-4 bramki...

dla mnie deprecjonowanie szans Hiszpanii i nie dawanie im cienia szans to było niepoważne podejście...

oczywiście taką postawę zaledwie garstka prezentowała z typujących Niemcy...i to do ich ogródka wrzucam kamyczek wink żeby była jasność

Do góry
#3990580 - 08/07/2010 18:06 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: marzano]
chris Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/04/2006
Postów: 3565
Skąd: Kraków
Originally Posted By: marzano
Originally Posted By: chris
Originally Posted By: polskignom
Trudno jest zagrazac bramce przeciwnika, kiedy on trzyma gale przy nodze przez 65% czasu gry...


to nie ma znaczenia jak nic z tego nie wynika, moga grac z niemcami na wlasnej polowie caly czas, ciekawe co im to da, jak w przeciwienstwie do innych druzyn Niemcy strzela im bramke

Originally Posted By: GBocian84


Anglicy zagrali tak jak im pozwoliły Stany i Algieria? laugh

Wstawisz fotkę kaktusowej ręki? smile


Anglia moze i byla slaba, ale nie sadze, ze 'kazdy' strzelil by im 4 gole, natomiast Argentyna jeszcze przed meczem z Niem byla jedym z faorytow do mistrza

Wstawie smile


chris czekamy na fotke laugh


slaba jakosc bo telefonem robione




graty dla tych co mieli Hiszpanie

Do góry
#3990588 - 08/07/2010 18:10 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: chris]
akagi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/12/2009
Postów: 37097
piwo dla charakternych.

Do góry
#3990766 - 08/07/2010 19:38 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: akagi]
kiziorro Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2005
Postów: 3735
przejebane, ze ten kaktus akurat na dloni ci wyrosl :/

Do góry
#3990886 - 08/07/2010 20:30 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: kiziorro]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
Życie ośmiornicy Paula zagrożone - Niemcy chcą zjeść wyrocznię.

Chociaż brzmi to absurdalnie, śmiało można napisać, że ośmiornica Paul, obok Larissy Riquelme i wuwuzeli, jest bohaterem mundialu. Po drugim meczu półfinałowym życie wyroczni jest jednak zagrożone. Wszystko przez to, że znów się nie myliła! Niemcy chcą bowiem... zrobić z ośmiornicy sałatkę dla całego narodu.



Jeszcze kilka dni temu ośmiornica zyskała miano bohatera narodowego. Wróżyła zwycięstwa z Australią, Anglią, Argentyną. Nazwano ją nawet najbardziej wpływowym asystentem Joachima Loewa. Paul uspokajał Niemców bardziej, niż jakiekolwiek przemówienia kanclerskie, zapewniające o dobrobycie.

- Jak dzisiaj typujesz?
- A jak typował Paul?
- Wygramy!
- No to wygramy...
To częsty schemat rozmów naszych zachodnich sąsiadów podczas mistrzostw świata.

Początkowo mięczak i jego typy były przyjmowane z przymrużeniem oka. Jednak gdy prognozy Paula zaczęły się sprawdzać, Niemcy zaczęli go słuchać. Początkowo jako egzotycznego eksperta, wreszcie jako wyrocznię. Trafne typy w grupie, mecze z Argentyną i Anglią powodowały, że ludzie - po części za prognozami ośmiornicy - grali w zakładach bukmacherskich za większe kwoty. Problem zaczął się przed półfinałem...

Dzień przed oficjalną prognozą Paula, hiszpańscy blogerzy wrzucili do sieci fotomontaż, na którym ośmiornica typuje zwycięstwo reprezentacji z Półwyspu Iberyjskiego. Informacja wywołała wiele szumu pośród kibiców, co pokazuje... jakim autorytetem zaczęła cieszyć się ośmiornica. Dzień przed meczem Paul - już oficjalnie - skazał Niemców. Wybrał pojemnik z małżami udekorowany flagą Hiszpanii, co znaczyło że wytypował zwycięstwo tej drużyny.

Niemcy, którzy na tym mundialu stali się przesądni jak nigdy - uwierzyli w sweterek Joachima Loewa, w typy Paula - tym razem poważnie się zaniepokoili. Po tym jak ich idole odpadli w półfinale - wściekli się. Winną obarczyli... ośmiornicę.

Politycy hiszpańscy przeczuwając furię niemieckich kibiców wstawili się za głowonogiem. Minister ds. przemysłu, Miguel Sebastian zażądał "natychmiastowej repatriacji głowonoga do Hiszpanii". - Martwię się o ośmiornicę, która spektakularnie przepowiedziała nasze zwycięstwo - powiedział po meczu premier Jose Luis Rodriguez Zapatero.

Życie zwierzaka zostało zagrożone. Według "Bilda" wielu kibiców domaga się wrzucenia Paula do gara i przygotowania sałatki z ośmiornicy. Jeśli ośmiornica-wyrocznia uratuje żywot, zginie wiele głowonogów. W ramach zemsty Niemcy mają bowiem zjadać sałatki z ośmiornic i wiele potraw, w których głównym elementem będzie właśnie mięczak.

Zemsty na Paulu można dokonać na wiele sposobów. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "potrawy z ośmiornicy", żeby zobaczyć jak urozmaiconą śmierć mogą przygotować Niemcy biednemu zwierzakowi, który ośmielił się nie mylić.

Do góry
#3990941 - 08/07/2010 21:02 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Legia]
end Offline
member

Meldunek: 23/06/2004
Postów: 151
Skąd: krk
Moze Hiszpanie poprosza o ekstradycje i moglaby strzelić typem na niedziele.

Do góry
#3990979 - 08/07/2010 21:33 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: end]
huge Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/05/2007
Postów: 6719
Skąd: Malbork
ona typuje tylko mecze niemcow wiec predzej na sobote tongue

Do góry
#3991127 - 08/07/2010 22:50 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Legia]
Max11 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/11/2006
Postów: 9452
Originally Posted By: McDziarz
Życie ośmiornicy Paula zagrożone - Niemcy chcą zjeść wyrocznię.

Chociaż brzmi to absurdalnie, śmiało można napisać, że ośmiornica Paul, obok Larissy Riquelme i wuwuzeli, jest bohaterem mundialu. Po drugim meczu półfinałowym życie wyroczni jest jednak zagrożone. Wszystko przez to, że znów się nie myliła! Niemcy chcą bowiem... zrobić z ośmiornicy sałatkę dla całego narodu.



Jeszcze kilka dni temu ośmiornica zyskała miano bohatera narodowego. Wróżyła zwycięstwa z Australią, Anglią, Argentyną. Nazwano ją nawet najbardziej wpływowym asystentem Joachima Loewa. Paul uspokajał Niemców bardziej, niż jakiekolwiek przemówienia kanclerskie, zapewniające o dobrobycie.

- Jak dzisiaj typujesz?
- A jak typował Paul?
- Wygramy!
- No to wygramy...
To częsty schemat rozmów naszych zachodnich sąsiadów podczas mistrzostw świata.

Początkowo mięczak i jego typy były przyjmowane z przymrużeniem oka. Jednak gdy prognozy Paula zaczęły się sprawdzać, Niemcy zaczęli go słuchać. Początkowo jako egzotycznego eksperta, wreszcie jako wyrocznię. Trafne typy w grupie, mecze z Argentyną i Anglią powodowały, że ludzie - po części za prognozami ośmiornicy - grali w zakładach bukmacherskich za większe kwoty. Problem zaczął się przed półfinałem...

Dzień przed oficjalną prognozą Paula, hiszpańscy blogerzy wrzucili do sieci fotomontaż, na którym ośmiornica typuje zwycięstwo reprezentacji z Półwyspu Iberyjskiego. Informacja wywołała wiele szumu pośród kibiców, co pokazuje... jakim autorytetem zaczęła cieszyć się ośmiornica. Dzień przed meczem Paul - już oficjalnie - skazał Niemców. Wybrał pojemnik z małżami udekorowany flagą Hiszpanii, co znaczyło że wytypował zwycięstwo tej drużyny.

Niemcy, którzy na tym mundialu stali się przesądni jak nigdy - uwierzyli w sweterek Joachima Loewa, w typy Paula - tym razem poważnie się zaniepokoili. Po tym jak ich idole odpadli w półfinale - wściekli się. Winną obarczyli... ośmiornicę.

Politycy hiszpańscy przeczuwając furię niemieckich kibiców wstawili się za głowonogiem. Minister ds. przemysłu, Miguel Sebastian zażądał "natychmiastowej repatriacji głowonoga do Hiszpanii". - Martwię się o ośmiornicę, która spektakularnie przepowiedziała nasze zwycięstwo - powiedział po meczu premier Jose Luis Rodriguez Zapatero.

Życie zwierzaka zostało zagrożone. Według "Bilda" wielu kibiców domaga się wrzucenia Paula do gara i przygotowania sałatki z ośmiornicy. Jeśli ośmiornica-wyrocznia uratuje żywot, zginie wiele głowonogów. W ramach zemsty Niemcy mają bowiem zjadać sałatki z ośmiornic i wiele potraw, w których głównym elementem będzie właśnie mięczak.

Zemsty na Paulu można dokonać na wiele sposobów. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "potrawy z ośmiornicy", żeby zobaczyć jak urozmaiconą śmierć mogą przygotować Niemcy biednemu zwierzakowi, który ośmielił się nie mylić.


Mam nadzieję że nie zrobią krzywdy tej ośmiornicy smirk

Do góry
#3991589 - 09/07/2010 02:35 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: kiziorro]
GBocian84 Offline
veteran

Meldunek: 18/08/2009
Postów: 1424
Originally Posted By: kiziorro
przejebane, ze ten kaktus akurat na dloni ci wyrosl :/


Lepiej, że na lewej wink

Do góry
#3992486 - 09/07/2010 06:02 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: GBocian84]
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
Co za ludzie chcą zjejść to biedne stworzenie tylko dla tego że zjadła swoją strawę z niewłasciwego pudełka, miejmy nadzieje, aby Paul zjadł z pojemnika Niemiec przed sobotnim spotkaniem, bo wyląduje w sałatce, ci co przegrali swój Geld u bukmacherów, to niech do roboty się zabierają by odrobic straty nie teraz płacza nad swoja porażką pewnie jak stawiali na Niemców to nikt typami jakieś głupiej osmiornicy nie brał na powaznie, teraz chcą się mscić ludzka chciwość nie zna granić wg przysłowia łaska panska na pstrym koniu jeździ.
Niemcy wcześniej piękie dwali zarabiać grali zgodnie z przewidywaniami tego już nikt tam nie widzi nieładnie chociaż potrawa z owoców morza pewnie smaczna by była

Do góry
#3993380 - 09/07/2010 22:34 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Piotruś Pan]
lamps Offline
veteran

Meldunek: 29/03/2009
Postów: 1540
Można gdzieś obstawić Van Bommel kartka ?

Do góry
#3993470 - 09/07/2010 23:04 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: lamps]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
Originally Posted By: lamps
Można gdzieś obstawić Van Bommel kartka ?
Mecz Niemcy - Hiszpania z tego co wiem już się odbył.
Teraz już finał i tam chyba bardziej to pytanie pasuje wink

Ale już odpowiadając: Unibet, BF masz kartki Bommela.

Dalej mi się nie chce patrzeć.

Do góry
#3993472 - 09/07/2010 23:05 Re: [1/2] Niemcy - Hiszpania [Re: Platini]
222 Offline
enthusiast

Meldunek: 18/05/2009
Postów: 392
może chce obstawić kartki już na Euro2012 wink

Do góry
Strona 1 z 7 1 2 3 4 5 6 7 >




Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (rymoholik, latajaca_holenderka, pacyfista, Akhu, alfa, Sensei, Ojro, ElNinho[mmdea], igea23, rafal08, VVega), 3507 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582005 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49