Strona 2 z 2 < 1 2
Opcje tematu
#384841 - 11/08/2005 18:15 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
Boomber Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2004
Postów: 4989
Skąd: Polska
a przecież bank też może odkablować , jeśli zobaczą sumy z trzema zerami co tydzień wpływające z zagranicznego konta, może pomyślą że to kieszonkowe ciocia z ameryki przesyła

Do góry
Bonus: Unibet
#384842 - 11/08/2005 18:22 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
W UK bukmacher nie placi podatku od sumy stawek (takiego ktorego placi gracz w Polsce). placi natomiast podatek od wplywow netto, a to jest co innego.

polecam lekture:
http://www.ateonline.co.uk/default.asp?showid=28&pageid=2665

Do góry
#384843 - 11/08/2005 18:28 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
jednej rzeczy nie rozumiem. jesli bank lub US sie przyczepi ze wplywaja na moje konto duze z zagranicy, to przeciez moge powiedziec ze je zarobilem za granica legalnie (co bedzie prawda) i ze zaplacilem od nich podatek za granica (tez prawda - podatek w wysokosci 0%).

dodatkowo jesli wplaty beda z mojego konta w Anglii lub z Moneybookers to juz nawet nie beda mogli sprawdzic u jakiego buka gralem.

Do góry
#384844 - 11/08/2005 18:33 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
Boomber Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2004
Postów: 4989
Skąd: Polska
też prawda, zarobione legalnie i zapłacone 0% podatku

Do góry
#384845 - 11/08/2005 18:39 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
goran Offline
veteran

Meldunek: 05/07/2005
Postów: 1399
Skąd: EAST DULWICH
Quote:

jednej rzeczy nie rozumiem. jesli bank lub US sie przyczepi ze wplywaja na moje konto duze z zagranicy, to przeciez moge powiedziec ze je zarobilem za granica legalnie (co bedzie prawda) i ze zaplacilem od nich podatek za granica (tez prawda - podatek w wysokosci 0%).

dodatkowo jesli wplaty beda z mojego konta w Anglii lub z Moneybookers to juz nawet nie beda mogli sprawdzic u jakiego buka gralem.




Z tego co sie mówi to to ze zarobiłeś pieniadze za granica np w UK to US obchodzi jak najbardziej bo powinienes od tego jeszcze zaplacic w Polsce podatek pomimo ze zaplaciles juz tam. Jestes obywatelem RP i tutaj sie rozliczasz. Odjebali szopke ale to Bolanda. A co do podatku u angielskich bukow to jak zwal tak zwal ale podatek płacą i sa to podatkich od graczy

Do góry
#384846 - 11/08/2005 18:41 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Quote:

jednej rzeczy nie rozumiem. jesli bank lub US sie przyczepi ze wplywaja na moje konto duze z zagranicy, to przeciez moge powiedziec ze je zarobilem za granica legalnie (co bedzie prawda) i ze zaplacilem od nich podatek za granica (tez prawda - podatek w wysokosci 0%).

dodatkowo jesli wplaty beda z mojego konta w Anglii lub z Moneybookers to juz nawet nie beda mogli sprawdzic u jakiego buka gralem.





dużo było na ten temat .m.in. w radiu Zet ,ale w tym złodziejskim systemie podatkowym istnieje cos takiego jak art.3 uopdof ,który mówi ,ze osoby fizyczne majace miejsce zamieszkania na terytorium RP ,podlegają obowiazkowi podatkowemu od całości swoich dochodów bez wzgledu na miejsce połozenia swoich źródeł przychodów (tzw.niegraniczony obowiązek podatkowy ).Czyli płacisz od wszystkich dochodów ,które uzyskałeś w danym roku podatkowym,i nie radzę Ci swojego tłumaczenia uzywać w US ,bo wpadniesz .

Jak ktos pracuje w UK to najlepiej tam napisac pobyt ponad 3lata na deklaracji a u nas sie wymeldować .Wtedy świety spokój -w Angli zwolnione od podatku ok. 5000 funtów

Do góry
#384847 - 11/08/2005 18:45 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
goran Offline
veteran

Meldunek: 05/07/2005
Postów: 1399
Skąd: EAST DULWICH
Quote:

Quote:

jednej rzeczy nie rozumiem. jesli bank lub US sie przyczepi ze wplywaja na moje konto duze z zagranicy, to przeciez moge powiedziec ze je zarobilem za granica legalnie (co bedzie prawda) i ze zaplacilem od nich podatek za granica (tez prawda - podatek w wysokosci 0%).

dodatkowo jesli wplaty beda z mojego konta w Anglii lub z Moneybookers to juz nawet nie beda mogli sprawdzic u jakiego buka gralem.





dużo było na ten temat .m.in. w radiu Zet ,ale w tym złodziejskim systemie podatkowym istnieje cos takiego jak art.3 uopdof ,który mówi ,ze osoby fizyczne majace miejsce zamieszkania na terytorium RP ,podlegają obowiazkowi podatkowemu od całości swoich dochodów bez wzgledu na miejsce połozenia swoich źródeł przychodów (tzw.niegraniczony obowiązek podatkowy ).Czyli płacisz od wszystkich dochodów ,które uzyskałeś w danym roku podatkowym,i nie radzę Ci swojego tłumaczenia uzywać w US ,bo wpadniesz .

Jak ktos pracuje w UK to najlepiej tam napisac pobyt ponad 3lata na deklaracji a u nas sie wymeldować .Wtedy świety spokój -w Angli zwolnione od podatku ok. 5000 funtów




Dokładnie i dlatego ja sie wymeldowałem dwa lata temu i mam ich w pompie

Do góry
#384848 - 12/08/2005 18:05 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
skottie Offline
veteran

Meldunek: 28/09/2001
Postów: 1490
Skąd: Polska
Quote:

Quote:

Quote:

jednej rzeczy nie rozumiem. jesli bank lub US sie przyczepi ze wplywaja na moje konto duze z zagranicy, to przeciez moge powiedziec ze je zarobilem za granica legalnie (co bedzie prawda) i ze zaplacilem od nich podatek za granica (tez prawda - podatek w wysokosci 0%).

dodatkowo jesli wplaty beda z mojego konta w Anglii lub z Moneybookers to juz nawet nie beda mogli sprawdzic u jakiego buka gralem.





dużo było na ten temat .m.in. w radiu Zet ,ale w tym złodziejskim systemie podatkowym istnieje cos takiego jak art.3 uopdof ,który mówi ,ze osoby fizyczne majace miejsce zamieszkania na terytorium RP ,podlegają obowiazkowi podatkowemu od całości swoich dochodów bez wzgledu na miejsce połozenia swoich źródeł przychodów (tzw.niegraniczony obowiązek podatkowy ).Czyli płacisz od wszystkich dochodów ,które uzyskałeś w danym roku podatkowym,i nie radzę Ci swojego tłumaczenia uzywać w US ,bo wpadniesz .

Jak ktos pracuje w UK to najlepiej tam napisac pobyt ponad 3lata na deklaracji a u nas sie wymeldować .Wtedy świety spokój -w Angli zwolnione od podatku ok. 5000 funtów




Dokładnie i dlatego ja sie wymeldowałem dwa lata temu i mam ich w pompie




Ja tylko dodam ze swojej strony, że sam fakt "wymeldowania się" z Polski nic nie da. Jeśli mimo to przebywacie tutaj ponad 183 dni w roku kalendarzowym (mimo formalnego wymeldowania) to będziecie uznani w Polsce rezydentem podatkowym. Podobnie jeśli w Polsce macie swoje "centrum interesów życiowych" przejawiające sie dużą liczbą więzi z Polską (np. posiadanie mieszkania, konta bankowem innych rzeczy ruchomych etc.) to także rośnie prawdopodobieństwo uznania na rezydenta w Polsce.

Do góry
#384849 - 12/08/2005 18:14 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
alfaomega Offline
member

Meldunek: 10/08/2005
Postów: 115
Ludzie przestancie z tym czy bukmacherswto w sieci jest legalne czy nie. A co dzisiaj jest legalne by kase miec w portfelu??!! nic idz do roboty legalnej heheh i rób 25 lat bedziesz mial rente 850 zł.( starczy na buki heh) Weście olejcie to czy to legal czy nielegal. Grajcie i wygrywajcie kase. a potemjak prezes Dziurowicz pójdziecie i powiecie zeście metamorfoze przesli

Do góry
#384850 - 12/08/2005 18:22 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
ok, niech bedzie, ze od podatku nie uciekne i grzecznie go zaplace w polsce.

ale jesli zastosuje moj plan to przynajmniej nie beda mi mogli udowodnic ze lamie prawo (przez gre u bukmacherow).

zgadza sie??

Do góry
#384851 - 12/08/2005 22:34 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
D_M Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/01/2005
Postów: 4933
Quote:

a przecież bank też może odkablować , jeśli zobaczą sumy z trzema zerami co tydzień wpływające z zagranicznego konta, może pomyślą że to kieszonkowe ciocia z ameryki przesyła




nie nie nie, jezeli np jakis urzad zarzad transakcji wtedy bank udostepnia

skonczmy z tym, jak ktos bedzie mial klopoty faktycznie to neich gryps przysle na forum cos proadzimy

Do góry
#384852 - 13/08/2005 14:02 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Przyszlo mi jeszcze do glowy pytanie: Czy jesli okazaloby sie za jakis czas, ze prawo sie zmienilo, od wygranych u bucka trzeba placic podatek wg skali, ktos wymysli jak to dokumentowac itp.

To wtedy jesli przegrywamy u bucka US oddaje nam podatek? Albo przynajmiej nie placimy podatku od dochodu uzyskanego w innych zrodlach? Jesli wygrana traktowana by byla jako dochod to tak chyba powinno byc?

Wojtek

Do góry
#384853 - 08/10/2005 12:04 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
skottie Offline
veteran

Meldunek: 28/09/2001
Postów: 1490
Skąd: Polska
Sory że wyciągam ten topik, ale nie chciałem zakładać nowego, żeby wkleić ciekawy link o podatkach i internecie (a tutaj pośrednio też to pasuje):
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,2955729.html


skottie

Do góry
Strona 2 z 2 < 1 2

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, alfa), 4063 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582399 Postów

Najwięcej online: 4136 @ 20:01