Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#384821 - 09/08/2005 10:43 Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
tolek25 Offline
member

Meldunek: 09/08/2005
Postów: 122
Witam wszystkich
Jestem nowy na tym forum i mam do was pytanie jak to jest z wypłata u zagranicznego buka np. z EXPEKTU. Chodzi mi o Urząd skarbowy, a raczej ich ćhciwość na nieswoje pieniądze. Mam na koncie w ekspekcie 4760.97 zł i w betandwin też ze 2000 zł. Bardzo mi zalęzy na Odpowiedzi kogoś kto wypłacał większa sumę , czy zgłaszał to U Skarbowemu. Szukałem troche na ten temat w internecie i znalazłem Tki oto artykuł:

"Idziemy do kolektury...

Z przepisów z 1992 r. oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jasno wynika, jaki podatek uiścimy, jeśli mamy szczęście i wygramy w jednej z polskich naziemnych firm bukmacherskich. Wtedy nasza wygrana jest opodatkowana stawką 10 proc. Jeśli postawimy więc np. 100 zł na zwycięstwo drużyny A po stawce 3.0, to w przypadku gdy mamy szczęście i wygramy, nie otrzymamy 300 zł, ale tylko 270 zł.

U bukmachera możemy poprosić o imienne zaświadczenie o wygranej, które jest dowodem dla urzędu skarbowego.

Nie musimy też wypełniać żadnych formularzy, wpłacać zaliczek na podatek ani wysyłać deklaracji do urzędu skarbowego. Podatek jest bowiem potrącany przy wypłacie wygranej. Jeśli - przy dużym szczęściu - uda nam się wygrać znaczącą sumę, np. kilka tysięcy złotych, to w punkcie bukmacherskim możemy poprosić o wydanie imiennego zaświadczenia o wygranej (które jest drukiem ścisłego zarachowania). Zaświadczenie takie można przedstawić jako dowód dla urzędu skarbowego. Zaświadczenie może być wystawione najpóźniej w dniu następującym po dniu, w którym uzyskano wygraną, lub po dniu, w którym nastąpiła wypłata (wydanie) wygranej. Firma bukmacherska prowadzi ewidencję zaświadczeń oraz przechowuje odpisy wydanych zaświadczeń przez 5 lat następujących po roku, w którym uzyskano wygraną lub nastąpiła wypłata (wydanie) wygranej.

...lub gramy w internecie

Problemy pojawiają się, gdy zamierzamy wziąć udział w zakładach bukmacherskich w internecie. Żadna polska firma nie uzyskała zezwolenia na prowadzenie zakładów wzajemnych w sieci. Zakłady takie przyjmują jednak chętnie firmy zagraniczne, m.in. działający na Malcie Expekt oraz chociażby Bet-at-home, Bet-and-win, czeski Tipsport itd. Niektóre z nich oferują graczom znad Wisły polską wersję językową, a nawet konto w jednym z polskich banków, na które wpłaca się swoje pieniądze i z którego są wypłacane wygrane. Rosnąca popularność grania przez internet rodzi wiele pytań natury prawnej. Na internetowych forach dyskusyjnych grający mają wątpliwości, czy Polakom wolno grać u legalnie działających zagranicznych bukmacherów. Firmy te nie potrzebują zezwolenia ministra finansów, aby prowadzić swoje zakłady, bo nie działają w Polsce. Jednak ustawa z dnia 10 września 1999 r. - Kodeks karny skarbowy (Dz.U. nr 83, poz. 930 z późn. zm.) w art. 107 uznaje za przestępstwo skarbowe uczestnictwo w zagranicznych zakładach wzajemnych na terytorium Polski. Czy więc polscy gracze, obstawiając mecze Realu Madryt, Chelsea Londyn lub Juventusu Turyn, albo skoki Adama Małysza przez internet, stają się mimo woli przestępcami i mogą być obciążeni poważnymi karami pieniężnymi? Firmy bukmacherskie starają się rozwiać tego typu obawy, zastrzegając w regulaminach, że w przypadku wątpliwości przyjmuje się, że zakład został zawarty np. na Malcie i podlega ocenie tamtego prawa. Także eksperci są zdania (patrz rozmowa z dr. J. Fiszerem), że są to dochody ze źródeł zagranicznych i zostały uzyskane za granicą. To powinno wyjaśniać sprawę na korzyść grających. Pytanie o jednoznaczne wyjaśnienie tej sprawy "GP" zadała też Ministerstwu Finansów. Po przesłaniu odpowiedzi opublikujemy ją na łamach, aby rozwiać wątpliwości, które dotyczą coraz większej grupy grających (nawet kilkuset tysięcy osób).

Zwolnienie, 10 proc. lub według skali

Zwolnienia od PIT dotyczące różnych wygranych w grach i zakładach wzajemnych, wymienione w art. 21 ust. 1 pkt 6, 6a i 68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2000 r. nr 14, poz. 176 z późn. zm.), dotyczą dochodów (przychodów) uzyskanych na terytorium Polski, od podmiotów posiadających stosowne zezwolenie na prowadzenie gier i zakładów wzajemnych. W przypadku wygranych otrzymywanych od zagranicznej firmy bukmacherskiej są to dochody uzyskane za granicą (pomimo faktu, że osoba je otrzymująca ma miejsce zamieszkania w Polsce), a tym samym nie są one objęte ani zwolnieniem podatkowym, ani zryczałtowanym podatkiem dochodowym w wysokości 10 proc. wygranej, który to podatek ma zastosowanie do innych wygranych, nieobjętych zakresem zwolnienia określonym w ustawie o PIT. Dochód z tytułu tego rodzaju wygranych podlega więc opodatkowaniu na zasadach ogólnych, czyli według progresywnej skali podatkowej.

Płacimy podatek

Jeśli założymy, że hazard Polaków przez internet jest zgodny z prawem, to pozostaje kwestia rozliczenia podatków. Większość internetowych firm bukmacherskich zapewnia, że od dochodów uzyskiwanych z wygranych nie trzeba płacić podatku. Argumentują, że dzięki temu mogą mieć lepsze kursy i wyższe wygrane niż "klasyczne" naziemne firmy bukmacherskie. Może i tak jest np. na Malcie, ale polski fiskus ma do tego inne podejście i dochody osiągane za granicą opodatkowuje. Oznacza to, że zarabiający przez internet i wygrywający w nich pieniądze mają obowiązki wpłacania zaliczek i składania deklaracji podatkowych.

A więc czy każdy kto gra przez internet jest przestępcą skarbowym.
Zna ktoś może jakieś sposoby wypłaty żeby US nic nie wiedział

Oczekuje na jakies konkretne odpowiedzi
Idziemy do kolektury...

Do góry
Bonus: Unibet
#384822 - 09/08/2005 10:45 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
Chłopie poszukaj w archiwum tego forum, to już było wałkowane, nigdzie nie idziemy i nic nie zgłaszamy.

nara.

Do góry
#384823 - 09/08/2005 11:12 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
goran Offline
veteran

Meldunek: 05/07/2005
Postów: 1399
Skąd: EAST DULWICH
Temet ten był wałkowany juz tyle razy ze gdybys poszukał troszke miałbyś sprawe jasna. Ja np mieszkam na stałem w UK i poprostu kase wypłacam na konto w moim angielskim Banku i Urzad Skarbowy mam głęboko w powarzaniu . Ich macki tu nie sięgają

Do góry
#384824 - 09/08/2005 16:32 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
tolek25 Offline
member

Meldunek: 09/08/2005
Postów: 122
goran a angielski urząd skarbowy, w angli nie ma podatku od wygranych. sprawdzałeś to czy tak tylko mówisz żeby udac kozaka

Do góry
#384825 - 09/08/2005 16:39 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
v3n0m Offline
old hand

Meldunek: 08/12/2002
Postów: 1137
Skąd: CK
jest w UK ale wynosi 0% Poczytaj archiwum to nie boli naprawde. Co tydzien ktos zaklada taki temat jak Ty.

Do góry
#384826 - 09/08/2005 16:47 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
tolek25 Offline
member

Meldunek: 09/08/2005
Postów: 122
ok nie pamietasz może jak dawno temu ktos o tym pisał albo jakis link w tym dziale mam szukać?

Do góry
#384827 - 09/08/2005 17:32 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
D_M Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/01/2005
Postów: 4933
jezu jak masz potrzebe to idz do US i zaplac 10% od kazdego kuponu , nie wygranej ale kuponu oni chetnie wezma, jesli masz z tego stale zrodlo dochodow to sie nie chwal dookola a bedziesz zyl spokojnie koniec kropka i tyle

Do góry
#384828 - 10/08/2005 18:46 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
http://www.betandwin.ag/2004/default.aspx?lang=en&id=5
polecam przeczytac punkt 6 LEGAL BACKGROUND i przejrzec odnosniki.

te info dotyczy decyzji podjetej przez European Court of Justice (Sad Najwyzszy UE [nie wiem jak to po polsku dokladnie]).
Decyzja dotyczyla zakazu ograniczania dostepu do internetowych zakladow wzajemnych przez lokalne rzady prowadzace monopole na rynku bukmacherskim.

Do góry
#384829 - 10/08/2005 19:00 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
tolek25 Offline
member

Meldunek: 09/08/2005
Postów: 122
szkoda że nie ma odnośnika po polsku to bym napewno zrozumiał
czyli teraz legalnie można obstawiać z polski przez internet w Bet-and-win

Do góry
#384830 - 10/08/2005 19:10 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
czy legalnie? zalezy kogo zapytasz.

Polscy experci powiedza ci ze nie. Experci z EU powiedza ci ze powinno byc legalne

pozdr

Do góry
#384831 - 11/08/2005 06:57 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Wg mnie sprawa jest prosta - za granie u bucka nikt nie bedzie ganial bo nawet jakby to jak to udowodnic?

A jakby ktos chcial zalegalizowac "lewa" kase na przyklad z przemytu papierosow piszac, ze wygral to u bucka i placac 10% od wygranej czy nawet 19% i wiecej to sie nie da.

Wojtek

Do góry
#384832 - 11/08/2005 15:32 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
D_M Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/01/2005
Postów: 4933
wydaje mi sie ze jestes w bledzie, jezeli ktos bedzie ci w stanie udowodnic ze zyjesz z grania, tzn masz z tego stale zrodlo dochodow powinienes placic od tego podatek

Do góry
#384833 - 11/08/2005 15:47 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
Boomber Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2004
Postów: 4989
Skąd: Polska
tylko kiedy zaczynasz żyć z bukmacherki? gdy miesiąc w miesiąc na twoim koncie jest 500 zeta od buka czy jeśli masz 2-3 tysiące. to jest trudne do określenia

Do góry
#384834 - 11/08/2005 16:21 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
jesli traktowac obstawianie przez net jako nielegalne to nie mozna od tego placic podatku. prawo mówi wyraźnie - nie wolno pobierać podatku od dochodów z przestępstwa.

zrodlo:
http://serwisy.gazeta.pl/metroon/1,0,2475201.html

mam caly ten artykul jakby kogos interesowal

Do góry
#384835 - 11/08/2005 16:24 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
Boomber Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2004
Postów: 4989
Skąd: Polska
i znów w punkcie wyjścia, tego nie da się jednoznacznie powiedzieć, pozostaje nam tylko sumienie

Do góry
#384836 - 11/08/2005 16:47 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
goran Offline
veteran

Meldunek: 05/07/2005
Postów: 1399
Skąd: EAST DULWICH
Quote:

goran a angielski urząd skarbowy, w angli nie ma podatku od wygranych. sprawdzałeś to czy tak tylko mówisz żeby udac kozaka [/quot]

Jeżeli nie wiesz to CI odpowiadam . W firmach bukmacherskich{William Hill i Ladbrokers] podatek od wygranej pokrywa buk a Ty wypłacasz czystą kase jaka wychodziła ci z kursu.To tyle

Do góry
#384837 - 11/08/2005 17:20 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
akurat podatku od wygranej w angli nie ma w ogole. nikt za nikogo nie placi

Do góry
#384838 - 11/08/2005 17:28 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
goran Offline
veteran

Meldunek: 05/07/2005
Postów: 1399
Skąd: EAST DULWICH
Quote:

akurat podatku od wygranej w angli nie ma w ogole. nikt za nikogo nie placi




I tu sie mylisz . Podatek płaci bukmacher

Do góry
#384839 - 11/08/2005 18:02 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
Marcin Offline
addict

Meldunek: 14/04/2004
Postów: 605
Wygrywac, zyc, niebagatelizowac problemu, byc czujnym, legalizowac, inwestowac, placic podatki, zyc, nie robic juz nic. Tak to widze

Do góry
#384840 - 11/08/2005 18:12 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
D_M Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/01/2005
Postów: 4933
Quote:

tylko kiedy zaczynasz żyć z bukmacherki? gdy miesiąc w miesiąc na twoim koncie jest 500 zeta od buka czy jeśli masz 2-3 tysiące. to jest trudne do określenia





prawo to reguluje jakos, teraz juz w tym nie siedze dawniej jak rpacowalem w urzedzie to byla jakies mozliwosci kiedy mogles miec do pewnej kwoty jakies tam wplywy nieopodatkowane, teraz nie wiem jak to jest ale wszystko jest ok jesli ktos cie nie podkabluje,

nie wiem jak definiowane jest stale zrodlo dochodow i nie mam ochoty szuakc, ale prawie jestem pewien ze powinno sie placic od tego podatek nawet przez neta grajac, trzeba pcozekac tylko na precedens tak jak bylo z allegro ze ludzie sprzedawali tam a podatku nie placili, tylko tu nie bedzie takiego problemu bo tych co faktyczie z reka na sercu moga powiedziec ze sa na + pewnie jest niewielu,

Do góry
#384841 - 11/08/2005 18:15 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
Boomber Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2004
Postów: 4989
Skąd: Polska
a przecież bank też może odkablować , jeśli zobaczą sumy z trzema zerami co tydzień wpływające z zagranicznego konta, może pomyślą że to kieszonkowe ciocia z ameryki przesyła

Do góry
#384842 - 11/08/2005 18:22 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
W UK bukmacher nie placi podatku od sumy stawek (takiego ktorego placi gracz w Polsce). placi natomiast podatek od wplywow netto, a to jest co innego.

polecam lekture:
http://www.ateonline.co.uk/default.asp?showid=28&pageid=2665

Do góry
#384843 - 11/08/2005 18:28 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
jednej rzeczy nie rozumiem. jesli bank lub US sie przyczepi ze wplywaja na moje konto duze z zagranicy, to przeciez moge powiedziec ze je zarobilem za granica legalnie (co bedzie prawda) i ze zaplacilem od nich podatek za granica (tez prawda - podatek w wysokosci 0%).

dodatkowo jesli wplaty beda z mojego konta w Anglii lub z Moneybookers to juz nawet nie beda mogli sprawdzic u jakiego buka gralem.

Do góry
#384844 - 11/08/2005 18:33 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
Boomber Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2004
Postów: 4989
Skąd: Polska
też prawda, zarobione legalnie i zapłacone 0% podatku

Do góry
#384845 - 11/08/2005 18:39 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
goran Offline
veteran

Meldunek: 05/07/2005
Postów: 1399
Skąd: EAST DULWICH
Quote:

jednej rzeczy nie rozumiem. jesli bank lub US sie przyczepi ze wplywaja na moje konto duze z zagranicy, to przeciez moge powiedziec ze je zarobilem za granica legalnie (co bedzie prawda) i ze zaplacilem od nich podatek za granica (tez prawda - podatek w wysokosci 0%).

dodatkowo jesli wplaty beda z mojego konta w Anglii lub z Moneybookers to juz nawet nie beda mogli sprawdzic u jakiego buka gralem.




Z tego co sie mówi to to ze zarobiłeś pieniadze za granica np w UK to US obchodzi jak najbardziej bo powinienes od tego jeszcze zaplacic w Polsce podatek pomimo ze zaplaciles juz tam. Jestes obywatelem RP i tutaj sie rozliczasz. Odjebali szopke ale to Bolanda. A co do podatku u angielskich bukow to jak zwal tak zwal ale podatek płacą i sa to podatkich od graczy

Do góry
#384846 - 11/08/2005 18:41 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Quote:

jednej rzeczy nie rozumiem. jesli bank lub US sie przyczepi ze wplywaja na moje konto duze z zagranicy, to przeciez moge powiedziec ze je zarobilem za granica legalnie (co bedzie prawda) i ze zaplacilem od nich podatek za granica (tez prawda - podatek w wysokosci 0%).

dodatkowo jesli wplaty beda z mojego konta w Anglii lub z Moneybookers to juz nawet nie beda mogli sprawdzic u jakiego buka gralem.





dużo było na ten temat .m.in. w radiu Zet ,ale w tym złodziejskim systemie podatkowym istnieje cos takiego jak art.3 uopdof ,który mówi ,ze osoby fizyczne majace miejsce zamieszkania na terytorium RP ,podlegają obowiazkowi podatkowemu od całości swoich dochodów bez wzgledu na miejsce połozenia swoich źródeł przychodów (tzw.niegraniczony obowiązek podatkowy ).Czyli płacisz od wszystkich dochodów ,które uzyskałeś w danym roku podatkowym,i nie radzę Ci swojego tłumaczenia uzywać w US ,bo wpadniesz .

Jak ktos pracuje w UK to najlepiej tam napisac pobyt ponad 3lata na deklaracji a u nas sie wymeldować .Wtedy świety spokój -w Angli zwolnione od podatku ok. 5000 funtów

Do góry
#384847 - 11/08/2005 18:45 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
goran Offline
veteran

Meldunek: 05/07/2005
Postów: 1399
Skąd: EAST DULWICH
Quote:

Quote:

jednej rzeczy nie rozumiem. jesli bank lub US sie przyczepi ze wplywaja na moje konto duze z zagranicy, to przeciez moge powiedziec ze je zarobilem za granica legalnie (co bedzie prawda) i ze zaplacilem od nich podatek za granica (tez prawda - podatek w wysokosci 0%).

dodatkowo jesli wplaty beda z mojego konta w Anglii lub z Moneybookers to juz nawet nie beda mogli sprawdzic u jakiego buka gralem.





dużo było na ten temat .m.in. w radiu Zet ,ale w tym złodziejskim systemie podatkowym istnieje cos takiego jak art.3 uopdof ,który mówi ,ze osoby fizyczne majace miejsce zamieszkania na terytorium RP ,podlegają obowiazkowi podatkowemu od całości swoich dochodów bez wzgledu na miejsce połozenia swoich źródeł przychodów (tzw.niegraniczony obowiązek podatkowy ).Czyli płacisz od wszystkich dochodów ,które uzyskałeś w danym roku podatkowym,i nie radzę Ci swojego tłumaczenia uzywać w US ,bo wpadniesz .

Jak ktos pracuje w UK to najlepiej tam napisac pobyt ponad 3lata na deklaracji a u nas sie wymeldować .Wtedy świety spokój -w Angli zwolnione od podatku ok. 5000 funtów




Dokładnie i dlatego ja sie wymeldowałem dwa lata temu i mam ich w pompie

Do góry
#384848 - 12/08/2005 18:05 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
skottie Offline
veteran

Meldunek: 28/09/2001
Postów: 1490
Skąd: Polska
Quote:

Quote:

Quote:

jednej rzeczy nie rozumiem. jesli bank lub US sie przyczepi ze wplywaja na moje konto duze z zagranicy, to przeciez moge powiedziec ze je zarobilem za granica legalnie (co bedzie prawda) i ze zaplacilem od nich podatek za granica (tez prawda - podatek w wysokosci 0%).

dodatkowo jesli wplaty beda z mojego konta w Anglii lub z Moneybookers to juz nawet nie beda mogli sprawdzic u jakiego buka gralem.





dużo było na ten temat .m.in. w radiu Zet ,ale w tym złodziejskim systemie podatkowym istnieje cos takiego jak art.3 uopdof ,który mówi ,ze osoby fizyczne majace miejsce zamieszkania na terytorium RP ,podlegają obowiazkowi podatkowemu od całości swoich dochodów bez wzgledu na miejsce połozenia swoich źródeł przychodów (tzw.niegraniczony obowiązek podatkowy ).Czyli płacisz od wszystkich dochodów ,które uzyskałeś w danym roku podatkowym,i nie radzę Ci swojego tłumaczenia uzywać w US ,bo wpadniesz .

Jak ktos pracuje w UK to najlepiej tam napisac pobyt ponad 3lata na deklaracji a u nas sie wymeldować .Wtedy świety spokój -w Angli zwolnione od podatku ok. 5000 funtów




Dokładnie i dlatego ja sie wymeldowałem dwa lata temu i mam ich w pompie




Ja tylko dodam ze swojej strony, że sam fakt "wymeldowania się" z Polski nic nie da. Jeśli mimo to przebywacie tutaj ponad 183 dni w roku kalendarzowym (mimo formalnego wymeldowania) to będziecie uznani w Polsce rezydentem podatkowym. Podobnie jeśli w Polsce macie swoje "centrum interesów życiowych" przejawiające sie dużą liczbą więzi z Polską (np. posiadanie mieszkania, konta bankowem innych rzeczy ruchomych etc.) to także rośnie prawdopodobieństwo uznania na rezydenta w Polsce.

Do góry
#384849 - 12/08/2005 18:14 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
alfaomega Offline
member

Meldunek: 10/08/2005
Postów: 115
Ludzie przestancie z tym czy bukmacherswto w sieci jest legalne czy nie. A co dzisiaj jest legalne by kase miec w portfelu??!! nic idz do roboty legalnej heheh i rób 25 lat bedziesz mial rente 850 zł.( starczy na buki heh) Weście olejcie to czy to legal czy nielegal. Grajcie i wygrywajcie kase. a potemjak prezes Dziurowicz pójdziecie i powiecie zeście metamorfoze przesli

Do góry
#384850 - 12/08/2005 18:22 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
ok, niech bedzie, ze od podatku nie uciekne i grzecznie go zaplace w polsce.

ale jesli zastosuje moj plan to przynajmniej nie beda mi mogli udowodnic ze lamie prawo (przez gre u bukmacherow).

zgadza sie??

Do góry
#384851 - 12/08/2005 22:34 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
D_M Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/01/2005
Postów: 4933
Quote:

a przecież bank też może odkablować , jeśli zobaczą sumy z trzema zerami co tydzień wpływające z zagranicznego konta, może pomyślą że to kieszonkowe ciocia z ameryki przesyła




nie nie nie, jezeli np jakis urzad zarzad transakcji wtedy bank udostepnia

skonczmy z tym, jak ktos bedzie mial klopoty faktycznie to neich gryps przysle na forum cos proadzimy

Do góry
#384852 - 13/08/2005 14:02 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Przyszlo mi jeszcze do glowy pytanie: Czy jesli okazaloby sie za jakis czas, ze prawo sie zmienilo, od wygranych u bucka trzeba placic podatek wg skali, ktos wymysli jak to dokumentowac itp.

To wtedy jesli przegrywamy u bucka US oddaje nam podatek? Albo przynajmiej nie placimy podatku od dochodu uzyskanego w innych zrodlach? Jesli wygrana traktowana by byla jako dochod to tak chyba powinno byc?

Wojtek

Do góry
#384853 - 08/10/2005 12:04 Re: Podatek od wygranej / legalność grania przez internet
skottie Offline
veteran

Meldunek: 28/09/2001
Postów: 1490
Skąd: Polska
Sory że wyciągam ten topik, ale nie chciałem zakładać nowego, żeby wkleić ciekawy link o podatkach i internecie (a tutaj pośrednio też to pasuje):
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,2955729.html


skottie

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, alfa), 4063 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582399 Postów

Najwięcej online: 4136 @ 20:01