Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Opcje tematu
#3817113 - 20/04/2010 16:46 Re: Kraków - kilka pytań [Re: agr1]
Julia Offline
stranger

Meldunek: 19/04/2010
Postów: 21
Moim zdaniem caly Krakow jest warty zobaczenia, ale jak masz juz sie na czyms skoncentrowac, to najlepiej na starym miescie, rynek i wszystko co jest dokola musisz koniecznie zobaczyc

Do góry
Bonus: Unibet
#3817158 - 20/04/2010 17:46 Re: Kraków - kilka pytań [Re: agr1]
Vira Offline
veteran

Meldunek: 03/05/2003
Postów: 1304
Skąd: Krosno
To hamburger max może "smakować"? laugh Nie podejrzewałem nigdy go o to wink Typowe żarcie z podłej budy, gdzie jedzą studenci, dlatego bo jest tanio, blisko z miasteczka studenckiego agh, dużo i całą dobę. (wiem, że jest jeszcze na Grzegórzeckim i koło poczty głównej ten sam bar, ale mieszkałem w tamtych okolicach i opieram się na tym co widze koło AGH) - żeby nie było, zdarzyło mi się to jeść gdzieś w stanie mocnej nietrzeźwości - nawet niejednokrotnie, ale na 100% nikomu nie poleciłbym. Jak już ktoś się znajdzie w tamtych okolicach "na głodzie", to aby nie ryzykować buntu żołądka na następny dzień z całodobowego żarcia polecam bar "u Szwagra"(obok całodobowy nocny - duży plus smile ) przy ulicy Lea od strony Placu Inwalidów. Zapiekanki na Kazimierzu - klasyka, to można jeść zawsze wink
A wracając do tematu:
1. Musisz określić się dokładnie z ceną, w Krakowie jest tego naprawdę sporo. Za 100zł polecałbym coś innego niż za 150zł. Do tego jeszcze istotne jest, czy chcesz mieszkać w ścisłym centrum, czy też nie przeszkadza Ci półgodzinny spacer, lub komunikacja miejska którą dostaniesz się szybko na rynek, czy Kazimierz bez problemu, a samemu mieć z hotelu blisko do innych miejsc wartych zobaczenia w nieco spokojniejszych dzielnicach.
W centrum w tych pieniądzach znajdziesz tylko pokoje w hostelach, tego jest dużo - jest w czym wybierać, a wszystko podobne - czyli zupełne minimum, ale za dobre pieniądze. Za to poza ścisłym centrum polecam głównie ze względu na możliwości pod względem dojazdu w każdym kierunku - Za Kolumnami na Armii Krajowej obok Novotelu Bronowice. W zasadzie jest to akademik, lecz ma osobne piętra hotelowe gwarantujące izolacje od niechcianych atrakcji związanych ze studentami wink (na zdjęciach w internecie znaleźć można zdjęcia pokojów studenckich, które dostępne są dla gości w dużo niższej cenie w czasie wakacji) Wszystko jest nowe, zadbane, bo to stosunkowo nowy budynek, coś imitującego restaurację na dole serwuje wprawdzie śniadania i obiady, ale bez rewelacji - w adekwatnej cenie do jakości. Za to w budynku mamy kiosk ogólnospożywczo-przemysłowo-prasowo-papierosowy wink[gazety codzienne są za darmo dla gości hotelu], STS, tuż obok stołówkę(jakby Cię wzięło po śniadaniu na coś większego, to naprawdę nie idzie się tam otruć, poza samą atmosferą stołówki, to jest naprawdę dobrze! zawsze kilka dań do wyboru) Do kasyna 150 metrów, nawet nie trzeba przechodzić przez jezdnię. Statoil - 300m, czyli podstawowe produkty można kupić też w nocy smile C+ w telewizji w pokojach. Dojazd autobusem spod samego hotelu praktycznie w każdym kierunku, maksymalnie jedna przesiadka z autobusu na tramwaj jeżeli jechalibyśmy w kierunku Huty (aquapark). Nocny nie jeździ na tą ulicę, ale tylko kawałek dalej(jedna przecznica). Po ciężkim dniu pełnym zwiedzania można przespacerować się na wspomniane już przez kogoś wcześniej Błonia i Kopiec Kościuszki - 5min drogi.
Zdałem sobie właśnie sprawę, że biorąc pod uwagę jeszcze bliskość miasteczka studenckiego AGH, gdzie można bezkarnie imprezować całą noc przy ognisku/grillu, jakie to fajne miejsce jest do wypadu wakacyjnego z kumplami laugh Niemniej jednak - z dziewczyną też Ci się tu spodoba smile Zarówno z lotniska jak i z dworca dojedziesz tę samą linią - 208.
2. Tu też jak już wcześniej zostało powiedziane, pełna gama pod każdym względem. Dość ogólnikowo: kawa na małym rynku, chyba że chcemy trochę przepłacić - może być rynek główny :), tańsze restauracje można znaleźć na ulicy Grodzkiej, ulica ta ciągnie się od rynku, przecinając linię tramwajową, do Wawelu. Wiele osób zachwala sobie biorąc pod uwagę relację ilość/jakość/cena restauracje Gruzińskie Chaczapuri. Trudno jest nie trafić, gdyż są rozmieszczone w głównych bocznych ulicach idących od rynku (na w/w Grodzkiej też jest) Możecie spróbować - ja osobiście nie przepadam, ale jestem w mniejszości smile Ogólnie co byście nie chcieli - w okolicach rynku dostaniecie.
3. Jeżeli przyjeżdżacie na 3 dni, to proponowałbym w pierwszy dzień Wawel rano, a rynek popołuniem, kościół Mariacki, św. Anny, Jagielloński, itd...(ładniej jest na rynku wieczorem niż na Kazimierzu, stąd warto mieć wolny wieczór na to), w drugi wybrać się rano do aquaparku i spędzić tam ok 4-5h, ewentualnie muzeum PRL na Hucie zaliczyć przed tym, czynne od 11. Późnym popołudniem/wieczorem Kopiec Kościuszki, relaksacyjnie wink Dzień trzeci to albo Kazimierz, jeżeli to wasz dzień wyjazdu, albo Wieliczka-kopalnia soli - z Krakowa dojechać można tam bez większych utrudnień komunikacją miejską, busami[byle nie próbować samochodem, bo to najbardziej zakorkowana trasa wyjazdowa z KRK], busy jeżdżą swoim pasem przez większość trasy. W Wieliczce zejdzie wam trochę czasu. Popołudnie i wieczór warto spędzić na mniejszych muzeach, teatrach, może jakiś seans w kinie niezależnym na filmie którego nawet nie znajdziesz na PEB smile (sporo ich jest, ale trzeba sobie wcześniej poszukać w internecie, są tak poukrywane w bocznych uliczkach, że nie idzie znaleźć smile ), może Piwnica pod Baranami będzie miała coś ciekawego w repertuarze - wg. upodobań. Poniekąd też z tego słynie Kraków i myślę, że warto mieć przynajmniej tego namiastkę będąc tam.
Dzień 4 - Kazimierz zwiedzać można od samego rana, do zobaczenia jest sporo, lecz w związku z tym jak wcześnie się zaczyna, kończy się szybko. Po bagaże wrócić się ewentualnie później do hotelu, albo skorzystać ze skrytek na dworcu (tak czy tak będziecie obok niego przejeżdżać jadąc na Kazimierz prawdopodobnie, a jeżeli mieszkać będziecie blisko rynku, to dworzec główny znajduje się w jego bliskim sąsiedstwie).
Mam nadzieję, że trochę pomogłem smile

Do góry
#3817190 - 20/04/2010 17:59 Re: Kraków - kilka pytań [Re: Hakan]
zostać modem_MLS Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/09/2006
Postów: 3801
Skąd: Wiadomości: 33333
Originally Posted By: Hakan
Originally Posted By: zostać modem_MLS
. Natomiast do NH raczej bym się z dziewczyną nie wybierał.


bo?


A co w tej Hucie masz ciekawego? Zalew? Tomex? Czy może wielka atrakcja Plac Centralny wink ?

Do góry
#3817344 - 20/04/2010 19:38 Re: Kraków - kilka pytań [Re: zostać modem_MLS]
jerome Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/10/2001
Postów: 3778
Skąd: Śląsk
Jak już ktoś musi się do CH wybrać to lepiej do Bonarki niż do Galerii Krakowskiej. A NH warto jak kogoś interesuje ogólny zamysł budowniczych to warto, mi się podobało:) A czy niebezpiecznie? nie wiem, jestem z Bytomia:)

Do góry
#3817434 - 20/04/2010 20:23 Re: Kraków - kilka pytań [Re: jerome]
agr1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/03/2005
Postów: 10495
Co do niebezpieczenstwa w Nh, to obecnie nie jest tak jak kiedys.
Zaryzykuje, ze jest bezpieczniej niz np. na Ruczaju, no ale ja mieszkam w Nh wiec mam inny punkt widzenia.
Trzymajac sie glownych drog - okolice placu centralnego, tomexu itd jest spokojnie.
Juz nie te czasy, ze pod prawie kazda klatka grupka dresow wink

Do góry
#3817946 - 21/04/2010 00:18 Re: Kraków - kilka pytań [Re: agr1]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
@Vira piwo

bardzo pomogłeś, praktycznie nie mam więcej pytań po tym co napisałeś. Jak jednak coś się znajdzie to napiszę.

Wielkie dzięki!

Do góry
#3818159 - 21/04/2010 01:33 Re: Kraków - kilka pytań [Re: Hakan]
panKa$a Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/02/2005
Postów: 2957
Skąd: Kraków
Originally Posted By: Hakan
Originally Posted By: Daramanian
[quote=Krystiann

a no i w Hucie na Placu Bienczyckim polecam sprobowac zapiekanki, cos pieknego smile

Zapiekanki Bienczyckie hura


a jedliście pizze z Endriu, z Dywizjonu? [/quote]

Pizza z Endriu, o matko :D, znaczy ciężko to ogólnie pizzą nazwać laugh

Do góry
#3818229 - 21/04/2010 02:01 Re: Kraków - kilka pytań [Re: panKa$a]
Vira Offline
veteran

Meldunek: 03/05/2003
Postów: 1304
Skąd: Krosno
Nie moja strefa dowozu chyba, więc nie wiem smile A co w niej jest takiego szczególnego? warto się wybrać? tongue

Do góry
#3819082 - 21/04/2010 14:34 Re: Kraków - kilka pytań [Re: Vira]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
@Korver jak nigdy nie byles to moze warto pomyslec o wypadzie do Kopalni w Wieliczce ( jest co zobaczyc naprawde ), dojazd bez problemu autobusami albo busami prywatnymi.

Do góry
#3819086 - 21/04/2010 15:08 Re: Kraków - kilka pytań [Re: craax]
anmar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/11/2006
Postów: 3518
Skąd: Jaslo/Krakow
a jedliscie pizze z pepes pizza?? hmm szczegolnie pizza kebab cos wspanialego smile

Do góry
#3819134 - 21/04/2010 16:41 Re: Kraków - kilka pytań [Re: anmar]
Skiper Offline
shaken not stirred


Meldunek: 07/07/2005
Postów: 10769
Skąd: Kraków
Równie dobrze jak jeść pizze w Pepes można sobie kupić bochenek chleba i na to samo wyjdzie.

Do góry
#3820282 - 21/04/2010 23:51 Re: Kraków - kilka pytań [Re: Skiper]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
Za Waszą namową przedłużam wyjazd do 4 dni i zaliczę kopalnie w Wieliczce. Tak orientacyjnie ile przeznaczyć czasu na taką wyprawę do Wieliczki, zakładając, że będę jechał minibusem z dworca PKP w niedzielę?

Do góry
#3820284 - 21/04/2010 23:53 Re: Kraków - kilka pytań [Re: _Korver_]
Maciek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/06/2001
Postów: 4102
Skąd: Nowy Sącz
jazda 30 min ?

Do góry
#3820312 - 22/04/2010 00:10 Re: Kraków - kilka pytań [Re: _Korver_]
Krystian Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 19128
Skąd: Kraków
Originally Posted By: _Korver_
Za Waszą namową przedłużam wyjazd do 4 dni i zaliczę kopalnie w Wieliczce. Tak orientacyjnie ile przeznaczyć czasu na taką wyprawę do Wieliczki, zakładając, że będę jechał minibusem z dworca PKP w niedzielę?

samego zwiedzania wraz z muzeum jest na okolo 3 godziny, a dojazd to jest max 30 min w jedna strone

Do góry
#3820345 - 22/04/2010 00:24 Re: Kraków - kilka pytań [Re: Krystian]
kazow Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 7331
Skąd: Warszawa
Korver nie zapomnij zasalutowac Adasiowi na rynku i poklonic sie "Polewajacym" przy alejach. Jak do wieliczki to pewnie wtedy ich zobaczysz bo czesto alejami sie myka

btw ..nikt jakos nie wspomnial Muzeum Narodowego co czasem warto looknac

a wieczorem spacer po parku Jordana lub obok przy Cracovii gdzie byly msze z papiezem, to w sumie ejst miejsce lezakowania i biegania studentow, czasem jakies kiermasze sa (Cichy Kacik, tramwaj 15 do konca)

Do góry
#3820374 - 22/04/2010 00:39 Re: Kraków - kilka pytań [Re: kazow]
Vira Offline
veteran

Meldunek: 03/05/2003
Postów: 1304
Skąd: Krosno
Originally Posted By: kazow
a wieczorem spacer po parku Jordana lub obok przy Cracovii gdzie byly msze z papiezem, to w sumie ejst miejsce lezakowania i biegania studentow, czasem jakies kiermasze sa (Cichy Kacik, tramwaj 15 do konca)

to wszystko traktujemy w kategorii "Błonia" wink a tak faktycznie: Park Jordana, Błonia, Kopiec i w zimie ślizgawka wink

Do góry
#3854282 - 09/05/2010 05:48 Re: Kraków - kilka pytań [Re: Vira]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
witam juz z Krakowa. Jak dojechac z okolic dworca PKP do Kopca Kosciuszki? Dalbym rade sam sobie to znalezc, ale mam problemy z laptopem i zostal mi tylko net w telefonie... Z gory dzieki za pomoc! Dzisiaj bylem w polecanej knajpce gruzinskiej, jedzenie klasa, lokal ciekawy.

Do góry
#3854315 - 09/05/2010 05:59 Re: Kraków - kilka pytań [Re: _Korver_]
HoMiK155 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 03/11/2005
Postów: 2462
Skąd: UK
Originally Posted By: _Korver_
witam juz z Krakowa. Jak dojechac z okolic dworca PKP do Kopca Kosciuszki? Dalbym rade sam sobie to znalezc, ale mam problemy z laptopem i zostal mi tylko net w telefonie... Z gory dzieki za pomoc! Dzisiaj bylem w polecanej knajpce gruzinskiej, jedzenie klasa, lokal ciekawy.


Na dworcu wsiadasz w tramwaj 19 i do Mostu Grunwaldzkiego. Tam przesiadka do autobusu linii 101 do końca. U gruzinow żarcie może i dobre, ale ceny sobie wywindowali niesamowicie :/

Do góry
#3854337 - 09/05/2010 06:07 Re: Kraków - kilka pytań [Re: _Korver_]
lajkonik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/02/2003
Postów: 5009
Skąd: Kraków
Autobus 101 z Ronda Grunwaldzkiego,

Z dworca tramwaj nr 19 na ul.Szwedzka a z tamtad autobus 116 na rondo.

Do góry
#3854338 - 09/05/2010 06:08 Re: Kraków - kilka pytań [Re: HoMiK155]
zostać modem_MLS Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/09/2006
Postów: 3801
Skąd: Wiadomości: 33333
Albo podejść pod Pocztę Główną i 1 do samego końca, z pętli na Kopiec jakieś 15 minut spacerkiem. 101 chyba rzadko jeździ, więc można niefartownie trafić... czekać i czekać.

Do góry
Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, rafal08, akagi, igea23, latajaca_holenderka), 3758 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582421 Postów

Najwięcej online: 4136 @ Wczoraj o 20:01