Strona 1 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8 >
Opcje tematu
#3802736 - 13/04/2010 16:45 Konkurs Tenisowy - XXV edycja - zapisy, dyskusja
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Start kolejnej edycji proponuję na 16 maja - turniej w Nicei, MŚ w Dusseldorf i kwalifikacje do Rolanda Garrosa. Zakończony w ostatni tydzień lipca.
Czas trwania 12 tygodni.
T
Nowe "stare buki" - proponuję Czeską i Słowacką Fortunę smile Może też Tobet.

Wpisowe pozostaje bez zmian - 100 zł.

Reszta do dyskusji.
Poniżej wkleiłem posty z poprzedniej edycji na temat zmiany formuły którą zaproponował zwycięzca 24 edycji.

Originally Posted By: W8inG4DeatH

Wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł urozmaicenia Konkursu:

- Zamiast jednej tabeli ligowej stworzyc dwie grupy A i B (podział moze nie losowy, ze wzgledu na mozliwe podejrzenia doboru przeciwnikow, tylko np ustawienie uczestnikow wg alfabetu i z numerem nieparzystym do A z parzystym do B)
- Sezon zasadniczy w obu grupach trwalby 8 kolejek
- po ktorych nastapilaby faza Play-Off:
- polfinaly (1 miejsce z gr.A) vs (2B) i (1B) vs (2A) - majace charakter dwumeczu czyli 2 tygodnie (w przypadku remisu do wielkiego finalu awansowaloby miejsce pierwsze z grupy)
- a potem finaly majace takze charakter dwumeczu czyli 2 tygodnie (duzy o 1 miejsce i maly o 3 miejsce) (w przypadku remisu moglby tu juz byc podzial nagrod)


Zdaje sobie sprawe, ze byla by to lekka rewolucja w konkursie, dlatego ma to tylko charakter propozycji.
Przemawiaja jednak za tym pomyslem takie argumenty jak:
- niemal przez caly sezon zasadniczy prawie kazdy ma szanse na pierwsze miejsce, co wzbudza wiecej emocji
- daje to ciekawszy przebieg Konkursu szczegolnie w koncowej fazie, gdzie i tak niektorzy uczestnicy wczesniej rezygnowali,
- forma bardziej podobna do tenisowego Masters, przy czym zwykla tabela ligowa nie ma raczej wiele wspolnego z tenisem,
- mysle ze nowa forma przyciagnelaby w przyszlosci wiecej uczestnikow wink
- w takiej formie moglbym w razie potrzeby prowadzic cotygodniowe podliczenie i sporzadzac tabele ...

Do góry
#3802744 - 13/04/2010 16:49 Re: Konkurs Tenisowy - XXV edycja - zapisy, dyskusja [Re: Fro_Lech]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
i wzór Regulaminu do powyższej opcji
Originally Posted By: W8inG4DeatH

1) Uczestnicy oddają typy w systemie tygodniowym. Każdy podaje 7 typów z kursem niemniejszym niż @ 1,45 oraz jeden typ z kursem niemniejszym niż @ 2,35 (UnderDog).

2) Dozwolone są wszystkie możliwe rodzaje rozgrywek tenisa ziemnego:
- single,
- deble,
- mixty.

3) Dozwolone są następujące rodzaje typów:
- zwycięstwo (12)
- dokładny wynik w setach
- handicap (pierwszy set i mecz)
- ilość setów
- under/over ?
- outrighty (w obrębie tygodnia)

4) Na to samo spotkanie uczestnik może zagrać maksymalnie 2 różne opcje z powyższej listy. Nie można jednak typować typu @ 1,45 i UnderDoga na to samo zdarzenie.

5) Korzystamy z oferty następujących bukmacherów: Lista buków Fro

6) Po podaniu typu nie ma możliwości jego zamiany na inny typ.

7) Ranking będzie prowadzony na zasadzie bilansu (X-Y), gdzie:
- X = (liczba trafionych typów @ 1,45) + 2 (za trafiony UnderDog) + ew. BONUS (za 7 trafionych typów @ 1,45)
- Y = (liczba nietrafionych lub niewytypowanych typów @ 1,45) + 1 (za nietrafionego UnderDoga)

8) Jeżeli uczestnik poda mniej niż 7 typów @ 1,45 lub nie poda typu UnderDoga, to brakujące typy liczone są jako nietrafione.

9) Jeżeli poda więcej niż 7 typów @ 1,45 lub/i więcej niż 1 typ UnderDog, to typy podane ponad normę są nieważne.

10) Dany typ nie może się powtórzyć więcej niż 3 razy w całym Konkursie. Uczestnik, który podaje dany typ jako trzeci ma obowiązek postawienia obok tego typu znak stop. Każdy z uczestników może "zastopować" typ maxymalnie 2 razy w tygodniu.

11) W przypadku kreczu, któregoś z zawodników mecz traktujemy tak jak traktuje go bukmacher, z którego pochodził kurs na podane spotkanie.

12) Mecz typowany musi zostać podany przed jego rozpoczęciem oraz przed godziną wyznaczoną przez wybranego bukmachera. Jeżeli ktoś poda typ po czasie to zostanie mu on policzony jako typ nietrafiony.

13) Nie edytujemy postów w tym temacie (za wyjątkiem postu z regulaminem). Każdy post edytowany będzie równoważny z typem nietrafionym. Jeżeli typ zawiera jakiś błąd (brak kursu, zły zawodnik, brak znaku stopu itp.) to uczestnik w ciągu 10 minut po wysłaniu typu powinien w kolejnym poście zacytować swój typ i poprawić błąd.

14) Mecz, który rozpoczyna się przed godziną 0.00 (niedziela/poniedziałek) (i o tej godzinie) zaliczany jest do starego tygodnia a mecz który się rozpoczyna po 0.00 liczony jest do nowego tygodnia. Bierzemy jednak pod uwagę czas jaki obowiązuje na turniejach (niedzielne finały turniejów w USA podajemy do tygodnia poprzedniego). W przypadku niedzielnych spotkań trzeba więc spojrzeć na OOP danego turnieju i uwzględnić różnicę czasu.

15) Uczestnicy podzieleni są na dwie grupy A i B.

16) Sezon zasadniczy trwa 8 kolejek (8 tygodni). O kolejności decyduje bilans, czyli różnica punków (X-Y). W przypadku równego bilansu decyduje większa liczba X.

17) Faza Play-Off - Półfinały:
- (1 miejsce z grupy A) vs (2 miejsce z grupy B)
- (1 miejsce z grupy B) vs (2 miejsce z grupy A)
Pólfinały odbywają się na zasadzie dwumeczu (2 tygodnie). O wygranej decyduje bilans (X-Y) z dwóch tygodni.
W przypadku remisu do Finału awansuje zawodnik, który wcześniej zajął pierwsze miejsce w grupie.

18) Finał i o 3 miejsce:
Odbywają się na zasadzie dwumeczu (2 tygodnie). O wygranej decyduje bilans (X-Y) z dwóch tygodni.
W przypadku remisu w Finale następuje podział nagród za 1 i 2 miejsce.
W przypadku remisu w meczu o 3 miejsce następuje podział nagród za 3 i 4 miejsce.


Mamy dużo czasu na dyskusje, więc nie krępować się. Nawet głupie tak/nie jest mile widziane.

Do góry
#3803081 - 13/04/2010 19:50 Re: Konkurs Tenisowy - XXV edycja - zapisy, dyskusja [Re: Fro_Lech]
GaloGalo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/04/2006
Postów: 4168
Bukmacherzy do dodania: tobet i bet365 (mają wiele CH + ITF)

Zmiany: sam myślałem nad wprowadzeniem czegoś takiego jak profit i granie każdego typu po 100 zł. Ty decydujesz co grasz tj. czy UD czy coś pewniejszego po niskim kursie. Liczy sie tylko zysk/strata i tyle. Ale po dłuższym namyśle dochodzę do wniosku, że to nie ma sensu bo to by musiał być zupełnie inny konkurs. Poza tym trzeba by ograniczyć w jakiś sposób granie dogów gdyż osoby z ujemnym bilansem nie mające nic do stracenia grałyby abstrakcyjne kursy typu Przysiezny - Federer dw 2:0 smile .

Do góry
#3810810 - 17/04/2010 06:36 Re: Konkurs Tenisowy - XXV edycja - zapisy, dyskusja [Re: GaloGalo]
Pitersson Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 05/05/2003
Postów: 2303
Skąd: Wawa
1. Propozycja z dwoma grupami i półfinałami/finałem a'la masters - jak najbardziej popieram!
2. Nie podnosiłbym kursów dla UD, 2.30 jest ok, nie przesadzajmy.
3. Moim zdaniem nie powinno być więcej jak 4-5 buków do grania: Pinnacle jako buk z najniższą marżą, 2-3 buki z handi, u/o itp. (np. Unibet, fonbet, doxx, bet365 lub expekt) i buk z dobrą ofertą na chellengery (nie wiem który, praktycznie nie grywam ch). Może jakaś sonda?

Do góry
#3814908 - 19/04/2010 05:11 Re: Konkurs Tenisowy - XXV edycja - zapisy, dyskusja [Re: Pitersson]
W8inG4DeatH Offline
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro

Meldunek: 08/08/2004
Postów: 8539
Skąd: Memento mori
Z tym 2,35 na doga to mi sie pomylilo smile Jak najbardziej powinno zostac 2,30.
Co do Pinnacle, wiadomo, ze do obstawiania najlepszy buk ze wzgledu na najnizsza marze, ale czy rzeczywiscie jest dobry do takiego konkursu moznaby przemyslec. Czesto wylapuje sie tam typy na 1,45 lub 2,3, ktore wszedzie maja kurs nizszy. Co drugiego doga ktorego gralem czekalem, az kurs w Pinnacle wzrosnie do 2,30, bo tylko w tym buku byla na to szansa. To chyba nie jest normalne. Takze moze to dziwne, ale jestem przeciwko temu bukowi, bo dzieki temu konkurs, bedzie polegal na znalezieniu dobrego typu, a nie korzystaniu z okazji kursowych.
Jesli chodzi o mnie to wogole mocno ograniczylbym bym liste bukow na takie o podobnej marzy a tylko zroznicowane jesli chodzi o oferte. Z bukow Expekt, Unibet, bet365 wybralbym dwa. Do tego dorzuciłbym Doxxbet (ew Bet-at-home). Wogole wyrzucilbym ziemniaki czyli WZB, bo to jest tak naprawde kurs wirtualny, a nie realny, ze wzgledu na podatek.
Nie wiem o co chodzi z tym bukiem 5Dimes. Nigdy tam nie gralem, ale raz chcialem sprawdzic kursy i nie moglem nigdzie ich znalezc, nie wiem czy tam sie trzeba zarejestrowac, czy po prostu jestem malo bystry. W kazdym razie i tak jestem przeciwko temu bukowi.
3-4 buki jak dla mnie w zupelnosci stykaja, bo jestem za tym, aby wykluczyc z konkursu wyszukiwanie kursow i czajenie sie az kurs wzrosnie, a po prostu postawic na normalne typowanie typami, ktore prawie wszedzie sa wieksze 1,45 (2,30).

Do góry
#3814999 - 19/04/2010 06:02 Re: Konkurs Tenisowy - XXV edycja - zapisy, dyskusja [Re: W8inG4DeatH]
W8inG4DeatH Offline
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro

Meldunek: 08/08/2004
Postów: 8539
Skąd: Memento mori
Jeszcze co do nowego regulaminu. Jak widac ma tam decydowac bilans. Wiec moznaby sie jeszcze zastanowic nad typowaniem doga, czy za nietypowanie doga jest 0-1 do bilansu czy nie. W przypadku poprzedniego regulaminu, gdzie decydowala w bilansie X-Y liczba X, a nie bilans, czyli różnica, nie bylo wlasciwie roznicy czy ktos typowal doga i nie trafil i dostal 0-1 do bilansu czy nie typowal i dostal 0-0, bo i tak do X dodawalo mu sie 0, ale teraz gdyby za nietypowanie doga nie dodawalo sie do bilansu 0-1 a wiec typowanie doga byloby dobrowolne, mogloby to byc bardziej zagraniem strategicznym, bo jesli ktos sie czuje z dogow slaby i wie, ze nie trafi wiecej niz 3/10, moglby dogow nie typowac i miec z nich bilans 0-0, lepiej niz gdyby mial typowac i trafic np 3/10 i zyskac na nich bilans 6-7, czyli ujemny. Dog moglby byc dla tych, co czuja sie z dogow silni albo potrzebuja tego typu jako zagrywki taktycznej, np w koncowej fazie konkursu.

Do góry
#3815252 - 19/04/2010 16:12 Re: Konkurs Tenisowy - XXV edycja - zapisy, dyskusja [Re: W8inG4DeatH]
W8inG4DeatH Offline
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro

Meldunek: 08/08/2004
Postów: 8539
Skąd: Memento mori
Jeszcze chciałem poruszyć kwestię typowania 2 typów na ten sam mecz, o ile jest jeszcze do przyjecia typowanie np na zawodnika i under/over, to raczej mija się z celem mozliwosc typowania 1stSet/mecz.
Chodzi o to, żeby konkurs miał pewien balans punktowy. Jeżeli mamy punktację, że podstawowe 7 typów ma rangę 2 punktów, bo za trafienie mamy 1-0, a za nietrafienie 0-1. Dog ma rangę 3 punktów, bo za trafienie 2-0, za nie trafienie 0-1 i w razie nieobowiązkowego typowania doga, byłby on w dużym stopniu zagrywką taktyczną, to bez sensu jest możliwośc typowania 1stSet/mecz, bo wtedy taki mecz zyskuje rangę wiekszą niż dog, co burzy balans konkursu.
To jest coś jak typowanie wyższych kursów w konkursach play-off, gdy ma się już marne szanse na awans. Nawet jeśli przyjmiemy, że zawodnik po wygraniu pierwszego seta wcale nie musi wygrać meczu, to takie mecz zdarzają się srednio 1 na 4-5 razy. Tak więc nawet jeśli taki mecz nie ma średnio rangi 4 punkty, to i tak ma powyżej 3,5 punkta.
Do tego chyba, lepiej, że kazdy zawodnik będzie musiał podać 7 przemyślanych typów, niż właściwie często w praktyce tylko 4. Tak więc myślę, że możliwośc typowania tylko jednego typu na dany mecz byłaby także z korzyścią dla konkursu.

Do góry
#3815298 - 19/04/2010 17:29 Re: Konkurs Tenisowy - XXV edycja - zapisy, dyskusja [Re: W8inG4DeatH]
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
Jest sporo racji w tym co piszesz /2 typy na 1 mecz/ pamiętam jedną z edycji, gdzie uczestnik regularnie grał tę opcję przez całą edycję i zajął jeśli dobrze pamiętam ... 3 miejsce.
Podium zaliczył na bank. Wówczas też rozgorzała dyskusja czy to ma sens itp. i pojawiły się głosy, że w przypadku LOST jest się 2 pkt. do tyłu i nie zawsze się trafia, ale tak jak piszesz wystarczy przeanalizować 3 lub 4 mecze i mieć tydzień z głowy w typach podstawowych.

Do góry
#3815304 - 19/04/2010 17:36 Re: Konkurs Tenisowy - XXV edycja - zapisy, dyskusja [Re: THOM]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Kiedyś mogłeś podać nawet 4 opcję na jeden mecz. Ja raz tak zrobiłem i bilans z tego wyszedł 1-3 co było świetną nauczką aby tak dalej nie robić smile

Do góry
#3816805 - 20/04/2010 04:46 Re: Konkurs Tenisowy - XXV edycja - zapisy, dyskusja [Re: Fro_Lech]
W8inG4DeatH Offline
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro

Meldunek: 08/08/2004
Postów: 8539
Skąd: Memento mori
Nie chodzi o to, czy wejdzie czy nie. Wiadomo, że jak nie trafisz, tracisz wtedy podwójnie. Chodzi o to, że możesz sztucznie zawyżyć rangę typu, tzn zagrać jakby za dwa punkty.
Może to wykorzystać każdy, kto po prostu musi gonić czołówkę i nie ma nic do stracenia. Wiem, bo sam tak grałem. Dla mnie osobiście mogą zostać dwa typy. Potrafię z tego korzystać w razie potrzeby. Chodziło mi o to, żeby konkurs był bardziej wymagający i sprawiedliwy i żeby trzeba było na każdy punkt jakoś tam "zapracować".

Do góry
#3816872 - 20/04/2010 05:19 Re: Konkurs Tenisowy - XXV edycja - zapisy, dyskusja [Re: W8inG4DeatH]
GaloGalo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/04/2006
Postów: 4168
UD, a granie kursu >2.30 to dwie różne rzeczy. UD to typ gdzie gramy nie na faworyta bukmacherów. Natomiast w konkursie sporo tych typów na UD to po prostu granie na faworyta tyle, że na DW 2:0.

Sam nie wiem co więcej można dodać. W sumie najlepiej jakby konkurs miał czyste zasady gdzie nie trzeba wertować regulaminu 20 razy przed podaniem typu. Do tej pory taki był i chyba najlepiej za bardzo go nie modyfikować... . Sam myślałem nad dodaniem czegoś takiego jak mega pewniak (P), czyli oprócz 7 podstawowych typów i UD typ który w naszych oczach jest pewką tygodnia. Tak jak UD należałoby podać 1 taki typ na tydzień, i byłby on liczony podobnie czyli 2 pkt, a w tabeli byłby oznaczony jako litera P. Ale potem mówię za dużo tego będzie i jedyne co może to przynieść to większy chaos... .

Do góry
#3816901 - 20/04/2010 05:31 Re: Konkurs Tenisowy - XXV edycja - zapisy, dyskusja [Re: W8inG4DeatH]
W8inG4DeatH Offline
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro

Meldunek: 08/08/2004
Postów: 8539
Skąd: Memento mori
Prosty przykład, jak możesz nawet zagrać "progresem":
Ostatnia kolejka mam 3 typy do dyspozycji i potrzebuje 2 punkty do zwyciestwa.
Wybrałem 3 typy grają kolejno:
1) Joker - Ryba (1) @ 1,45
2) Rafa - Soda (1) @ 1,45
3) Fedex - Verdi (1) @ 1,45
Gram pierwszy typ 1).
- Typ wchodzi jest ok gram sobie dwa nastepne i musze jeden trafic.
- Ale gdy typ 1) nie wejdzie musiałbym dać dwa typy pojedyncze 2) i 3) i wtedy szansę na wygraną mam: @1,45 * @1,45 = @2,10. Ale ja mogę sobie zwiększyć sztucznie szansę na wygraną i zagrać sobie Nadal (1) i [1stSet](1) i moja szansa na wygraną zwiększa się znacznie, bo kurs na to, że Nadal wygra pierwszego seta i mecz będzie dużo mniejszy niż @2,10.

Oczywiście w normalnej fazie konkursu jest to nieopłacalne, bo przy pojedynczych typach jest dużo bezpieczniej, trudniej wtopić oba kursy @1,45 niż 1/1stSet, gdy sie akurat trafi na zonka po prostu się płynie w dół, ale w końcowej fazie konkursu, gdy już się nie ma nic do stracenia takie typowanie jest jedyną szansą, która praktycznie się nie należy.

Przykład: prawie cały konkurs gracz A typował lepiej od gracza B, wytypował 8 meczy lepiej i prowadzi 8-oma punktami. Gracz B w ostatnich trzech kolejkach zaczyna grać typy podwójne okazał się tylko o 5 meczy dobrze wytypowanych lepszy i nieoczekiwanie wygrał jednym punktem, bo zdobył 9 punktów więcej (nie 10, bo statystycznie 1 mecz na 5 konczy sie przegrana po wygraniu pierwszego seta).
Tak wiec, gracz A powinien sprawiedliwie wygrac 8-5, a przegrał.

Do góry
#3817071 - 20/04/2010 15:11 Re: Konkurs Tenisowy - XXV edycja - zapisy, dyskusja [Re: W8inG4DeatH]
macmaster Offline
stranger

Meldunek: 05/02/2010
Postów: 4
Originally Posted By: W8inG4DeatH
i wtedy szansę na wygraną mam: @1,45 * @1,45 = @2,10.


Tylko błagam, to że jest to forum bukmacherskie, nie znacvzy ze glupoty mozna pisac. Szansa na wygrana = 2.10 ???!!! Jesli cokolwiek wiesz o prawdp, to wiesz ze takie cos nie istnieje , bo to by oznaczalo ze 100% szansa to jest pikus tongue

Do góry
#3817589 - 20/04/2010 21:23 Re: Konkurs Tenisowy - XXV edycja - zapisy, dyskusja [Re: macmaster]
W8inG4DeatH Offline
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro

Meldunek: 08/08/2004
Postów: 8539
Skąd: Memento mori
...
i wtedy moją szansę na wygraną można przyrównać do szansy na wystąpienie zdarzenia o kursie @2,10, bo (1,45 * 1,45 = 2,10).
...
Przepraszam macmastera profesora nauk ścisłych habilitowanego z teorii prawdopodobieństwa za nie tylko nieścisłą ale pełną błędów wypowiedź.

Do góry
#3817653 - 20/04/2010 21:58 Re: Konkurs Tenisowy - XXV edycja - zapisy, dyskusja [Re: W8inG4DeatH]
Randall Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2004
Postów: 12017
Skąd: nIcEzCzS
Nie wiem jak jest gdzie indziej, ale posłużę się Pinnacle.Patrząc na kursy na wygranie pierwszego seta przez faworyta, to są one praktycznie zawsze większe niż na wygranie całego meczu.Także kursowo miałbyś na pewno wyższy kurs na wygranie przez Nadala meczu i pierwszego seta, niż to 2.10.A co za tym idzie, mniejsze prawdopodobieństwo trafienia.

Do góry
#3818128 - 21/04/2010 01:26 Re: Konkurs Tenisowy - XXV edycja - zapisy, dyskusja [Re: GaloGalo]
Pitersson Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 05/05/2003
Postów: 2303
Skąd: Wawa
Originally Posted By: GaloGalo
UD, a granie kursu >2.30 to dwie różne rzeczy. UD to typ gdzie gramy nie na faworyta bukmacherów. Natomiast w konkursie sporo tych typów na UD to po prostu granie na faworyta tyle, że na DW 2:0.

to może wprowadzić zasadę, że UD musi być typem na zwycięzcę meczu lub 1. seta, niedozwolone są typy na DW, tournament winner ani żadne inne.

Do góry
#3818741 - 21/04/2010 04:55 Re: Konkurs Tenisowy - XXV edycja - zapisy, dyskusja [Re: Pitersson]
W8inG4DeatH Offline
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro

Meldunek: 08/08/2004
Postów: 8539
Skąd: Memento mori
Originally Posted By: Randall
Nie wiem jak jest gdzie indziej, ale posłużę się Pinnacle.Patrząc na kursy na wygranie pierwszego seta przez faworyta, to są one praktycznie zawsze większe niż na wygranie całego meczu.Także kursowo miałbyś na pewno wyższy kurs na wygranie przez Nadala meczu i pierwszego seta, niż to 2.10.A co za tym idzie, mniejsze prawdopodobieństwo trafienia.


Tu się kłania rachunek prawdopodobieństwa.
Grając dwa typy na różne mecze po @1,45 kurs na wygraną (czyli trafienie obu) jest iloczynem kursów, gdyż są to zdarzenia niezależne, czyli wynosi @2,10.
Natomiast grając niektóre dwa typy na ten sam mecz, jak np. (1) i [1stSet](1) albo (2) i [w setach](1:2) itp. kurs na wygraną jest dużo mniejszy niż iloczyn poszczególnych kursów, gdyż są to zdarzenia zależne i to właśnie dlatego nie można grać dwóch typów z tego samego spotkania na jednym kuponie.
Zresztą na zdrowy ludzki rozum ... Kurs na wygraną pierwszego seta przez Nadala (mecz @1,45) będzie nie większy niż @1,55, po wygraniu tego seta kurs na wygraną w meczu live będzie ok. 1,15. Tak więc bez skomplikowanego wzoru wiadomo, że kurs przed meczem na to, że Nadal wygra pierwszego seta i mecz będzie ok. @1,55*@1,15 czyli nie więcej niż @1,8.
Na podstawie tego można wyprowadzić wzór, który na pewno ma swoje poparcie w rachunku prawdopodobienstwa, ktory juz dawno zapomnialem:
Kurs A i B to iloczyn kursu A i kursu B po zaistnieniu A
@(AiB) = @(A) * @(B)/A
tak więc mamy własnie to o czym pisałem:
- dla Nadal i Nadal1Set:
@(Nadal1Set i Nadal) = @(Nadal1Set) * @(Nadal)/(Nadal1Set) = @1,55 * @1,15 = @1,78
- dla Nadal i Fedex:
@(Fedex i Nadal) = @(Fedex) * @(Nadal)/(Fedex) = @1,45 * @1,45 = @2,10
bo tutaj zdarzenia są niezależne i czy Fedex wygra czy nie kurs na Nadala sie nie zmieni i wynosi w każdym przypadku @1,45.

Do góry
#3818881 - 21/04/2010 05:29 Re: Konkurs Tenisowy - XXV edycja - zapisy, dyskusja [Re: W8inG4DeatH]
W8inG4DeatH Offline
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro

Meldunek: 08/08/2004
Postów: 8539
Skąd: Memento mori
Podsumowując na koniec. Porównując do typowania dwóch typów na jeden mecz (1 i 1set1) to przy typowaniu dwóch typów @ 1,45 na dwa różne mecze mamy mniejszą szansę na wtopę obu typów i dużo większą szansę na ugranie jednego typu (to są dwie zalety), natomiast mamy mniejszą szansę na ugranie 2 punktów (to jest wada).
A więc typowanie dwóch meczów po jednym typie jest ostrożniejsze od typowania 2 typów na jeden mecz, ale gdy trzeba ryzykować, granie 1 i 1set1 na jeden mecz jest korzystniejsze.

Do góry
#3818969 - 21/04/2010 06:28 Re: Konkurs Tenisowy - XXV edycja - zapisy, dyskusja [Re: W8inG4DeatH]
W8inG4DeatH Offline
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro

Meldunek: 08/08/2004
Postów: 8539
Skąd: Memento mori
Jako, że większość nie bierze udziału w dyskusji i nie wiadomo, czy chcą zmian, czy nie, czy im to tito, aby się na końcu nie okazało jak w polskim rządzie, że miesiąc gadania i h..a wiadomo, proponuję zapisywać się do kolejnej edycji ze skopiowanym poniższym formularzem z usuniętymi niechcianymi opcjami, wtedy THOM i Fro będą mogli zadecydować ...


Zapisuję się.

1) jedna tabela (po staremu)
1) dwie grupy (Masters)

2) decydują punkty trafione (po staremu)
2) decyduje różnica punktów (bilans)

3) możliwe dwa typy na jeden mecz (po staremu)
3) możliwy tylko jeden typ na jeden mecz

4) dog @2,30 po staremu
4) typ @1,45 oznaczony jako "Pewniak" za 2 punkty zamiast doga

Jeśli dog to:

5) za nietypowanie doga 0-0 do bilansu (po staremu)
5) za nietypowanie doga 0-1 do bilansu

6) dog dowolny (po staremu)
6) dog tylko na niefaworyta

Buki:
- Expekt
- Unibet
- bet365
- Bet-at-home
- Doxxbet
- Tobet
- Fonbet
- Pinnacle
- 5Dimes
- WZB

P.S. Niepotrzebne skreślić.

Do góry
#3818970 - 21/04/2010 06:29 Re: Konkurs Tenisowy - XXV edycja - zapisy, dyskusja [Re: W8inG4DeatH]
W8inG4DeatH Offline
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro

Meldunek: 08/08/2004
Postów: 8539
Skąd: Memento mori
Zapisuję się.

1) dwie grupy (Masters)

2) decyduje różnica punktów (bilans)

3) możliwy tylko jeden typ na jeden mecz

4) dog @2,30 po staremu

5) za nietypowanie doga 0-1 do bilansu

6) dog tylko na niefaworyta

Buki:
- Unibet
- bet365
- Bet-at-home
- Doxxbet

Do góry
Strona 1 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8 >




Kto jest online
12 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, VVega, wHiTe_StAr, Zaixi, rymoholik, forty, Emilio, igea23, Igor, Irek, akagi, poozon), 3262 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5583204 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07