Opcje tematu
#31482 - 14/01/2001 17:51 Gdzie gracie?
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
U jakich bukmacherów najczęściej obstawiacie i dlaczego? Jakie są najistotniejsze różnice między trzema polskimi bukmacherami?

Do góry
Bonus: Unibet
#31483 - 14/01/2001 20:23 Re: Gdzie gracie?
Bukmachers Offline
journeyman

Meldunek: 03/01/2001
Postów: 88
Skąd: Pomorze
Ja gram w STS, ale za trzy tygodnie nie gram już u polskich bukmacherów. Będę grał u Hilla.
STS ma przeważnie większe kursy, ma też duże pomieszczenia, a Profesjonal ma małe klitki co jest denerwujące, porządna firma nie powinna mieć pomieszczeń 4-5 metrów. Betako nawet nie znam ale strone internetową to ma straszną. Toto-mix nie wiem, nie grałem.

Do góry
#31484 - 14/01/2001 21:22 Re: Gdzie gracie?
Rhotax Offline
addict

Meldunek: 09/01/2001
Postów: 519
Skąd: Krakow
Ja glownie w STS i czasem w Profesional.
STS ma swietna strone, przejrzysta, zeby jeszcze tylko ciupinke czesciej ja aktualizowalo to byloby juz super. Maja bardzo fajne kupony - kolorowe i przejrzyste, szkoda tylko ze nie ma na wydruku ktora kolejke rozgrywaja i nr ligi.

PROF ma czasem wieksze kursy, ale ogolnie nizsze od STS. Nie podoba mi sie, ze drukuja w "SPORCIE" tabele z duzo zawyzonymi kursami. Wielu ludzi, w tym moj kumpel zrobil sie w ten sposob. Jak sie je porowna z tymi w punkcie lub na stronie WWW, roznice sa ogromne!!!! Kiedys byl jakis mecz kurs w gazecie 2,8. W punkcie 1,7. Niezbyt to uczciwe. Ciekawe, czy takie kursy jak w gazecie kiedykolwiek pojawiaja sie w punkcie na tablicy? Maja paskudne kupony, niewyrazne i jedno kolorowe. Jest za to na nich to czego nie ma w STS (nr ligi i nr kolejki.

Do góry
#31485 - 14/01/2001 22:46 Re: Gdzie gracie?
orient Offline
addict

Meldunek: 14/01/2001
Postów: 527
Ja gram tam gdzie szczescie sprzyja
Sts ma przewaznie wieksze kursy, gazetke sportowa. Kursy i wyniki mozna sprawdzic w telegazecie. Kupony troszke wieksze..itd
Profesjonal ma za to wiecej systemow (przyspieszacze) czy mniejsze lokalale to zalezy od miasta, w niektorych lokalach ma za to telewizor z mozliwoscia ogladania na zywo. Z betako sie nie spotkalem i widze ze swoje punkty nie powieksza. Zamierzam grac u Hilla tylko trzeba miec te 150$ a potem do roboty

Do góry
#31486 - 15/01/2001 00:30 Re: Gdzie gracie?
Wojtek Offline
veteran

Meldunek: 22/12/2000
Postów: 1353
Skąd: Kraków / Suche Stawy
Ja osobiscie gram w STS i Profesjonalu zalezy gdzie wieksze typy.
Zdarza mi sie obstawic w Toto-mix ale maja slaba oferte tylko 160 pozycji chyba na 3 dni male kursy na poczatku mieli naprawde duze kursy wtedy mozna bylo grac teraz straszna kiszka a Betako nigdy tam niegralem

Do góry
#31487 - 15/01/2001 05:58 Re: Gdzie gracie?
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Oprócz zagranicznych bukmacherów najbardziej lubię grać w STS, głównie dlatego, że mam najbliżej. Czasami wchodzę też do Profesjonału i rzeczewiście wystrój i rozmiar pomieszczenia pozostawiają wiele do życzenia.

Szkoda, że w przeciwieństwie do Betako inni bukmacherzy nie podają w internecie adresy swoich punktów. Czasami gdzieś wyjeżdżam i nie mam pojęcia gdzie jest najbliższe biuro bukmacherskie.

Co do Betako, to orient ma rację - nie wygląda na to by otwierał nowe punkty po całej Polsce. Ale przydaje się jeśli ktoś jedzie do Sopotu na wakacje.

Ostatnio słyszałem, że Totalizator Sportowy przeksztacił się w firmę bukmacherską. Czy to jest ten Toto-Mix, o którym mowa? Podobno przekształcili wiele kolektur lotto w punkty bukmacherskie, ale tak naprawde to prawie nic o tej sprawie nie wiem. Jeśli ktoś ma więcej informacji na temat nowej dzialności Totalizatora to niech się podzieli.

Do góry
#31488 - 15/01/2001 07:08 Re: Gdzie gracie?
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Właśnie zauważyłem, że Totalizator ma stronę pod adresem www.toto-mix.pl gdzie publikują nawet kursy.

Do góry
#31489 - 16/01/2001 07:16 Re: Gdzie gracie?
Bukmachers Offline
journeyman

Meldunek: 03/01/2001
Postów: 88
Skąd: Pomorze
Dziwne bo mają też inna stronę, ale czy to oni ?
http://toto.eurokom.com.pl/index.html

Piszą tam na dodatek:

TOTO MIX, PIERWSZE ZAKŁADY BUKMACHERSKIE W SYSTEMIE ON-LINE

Nie za bardzo wiem o co im chodzi, przeż online nie da się u nich obstawiać, no chyba że w przyszłości a oni się tym już chwalą. Jednak z tego co mi wiadomo to polskie prawo nie przewiduje typowania przez internet-tak mi odpisało Betako na moje pytanie czy będą przyjmować online.

Do góry
#31490 - 16/01/2001 15:48 Re: Gdzie gracie?
Rhotax Offline
addict

Meldunek: 09/01/2001
Postów: 519
Skąd: Krakow
To i tak jestes szczesciarzem, ze Ci w ogole odpisali. Ja tez pytalem i nic. Kamien w wode.

Jak bys cos wiedzial o obstawianiu poprzez internet u zagranicznych bukmacherow, to napisz cos o tym na forum. Mozna by stworzyc oddzielny temat, w ktorym to wszystko (dokladnie co trzeba zrobic, formalnosci itp.) mozna by opisac. Mysle, ze byloby to nie glupie. Napewno wiecej osob byloby chetnych do obstawiania w ten sposob. Nawet przegladalem ostatnio oferte zagraniczniakow i musze przyznac, ze jest duzo wieksza od naszych rodzimych bukmacherow.

Do góry
#31491 - 23/01/2001 13:08 Re: Gdzie gracie?
MT-book Offline
journeyman

Meldunek: 23/01/2001
Postów: 63
To że TOTO-mix pisze, że są to pierwsze w Polsce zakłady on-line, to znaczy, że system przyjmowania zakładów jest on-line (choć nie przez internet).
Mają bardzo nowoczesny system komunikowania sie kolektur z centralą (i odwrotnie) za pomocą satelity, i to właśnie nazywają "on-line".
Ich konkurencja używa do tego celu telefonów i dyskietek.

Do góry
#31492 - 23/01/2001 17:22 Re: Gdzie gracie?
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
To oznacza, że mogą w pełni kontrolować przepływ pieniędzy regulując kursy na bieżąco. W każdej chwili wiedzą dokładnie ile forsy przyjęli na każdą stronę.

A teraz nasuwa się pytanie: jak STS czy Profesjonał regulują kursy w ciągu dnia? Czy oni dopiero z dnia na dzień zmieniają kursy, po zamknięciu wszystkich punktów przyjęcia zakładów?

Do góry
#31493 - 03/02/2001 05:22 Re: Gdzie gracie?
Bajdon Offline
stranger

Meldunek: 01/02/2001
Postów: 6
Skąd: Poznań
Najczęściej gram u Profesjonala bo ma w większości najlepsze kursy. Czasem gram w STS-e ale tylko wówczas kiedy mają jakiś extra kurs. Totomixu nie chciałbym komentować

Do góry
#31494 - 03/02/2001 17:11 Re: Gdzie gracie?
jar Offline
journeyman

Meldunek: 19/01/2001
Postów: 63
Gram głownie w Profesjonalu. STS-u nie znam, więc nie mam żadnej skali porównawczej. W listopadzie otworzyli niedaleko mojego domu punkt Toto-Mix, więc z wygody zacząłem grać w nich. Ale dość szybko mozna było się zorientować, że do Profesjonala brakuje im jeszcze dużo. Oferta zawierała tylko 120 pozycji na 3 dni. Praktycznie tylko pilkę nożną (Anglia, Francja, Włochy, Hiszpania, Niemcy, II liga ang., czasami Szkocja i Holandia). Poza tym NBA i NHL. Dobrze że pod koniec roku był turniej 4 skoczni. To trochę dopełniło ofertę. Dość niskie kursy, konieczność wypełniania kuponów. Jedyną zaletą była już wspomniana bliskość domu. na początku stycznia punkt został zamknięty z powodu awarii sprzętu i do dzisiaj nie działa. Podobno ma ruszyć w połowie lutego.
Pisałem kiedyś maila do Totalizatora w sprawie powiększenia oferty, ale oczywiście zero odpowiedzi. Rozpisałem się o Toto-Mix, ale o STS i Profesjonalu ogólnie dużo się pisze w naszym forum, a Toto-mix jest raczej mało znany (chociaż punktów w skali kraju ma chyba najwięcej).
Wracając do Profesjonala, to spełnia on moje oczekiwania jeśli chodzi o ofertę, natomiast rzeczywiście powinni bardziej zadbać o pomieszczenia, przydałby się także telewizor w każdym punkcie.

Do góry
#31495 - 03/02/2001 21:41 Re: Gdzie gracie?
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Najwięszy problem jest zakaz publikowania adresów punktów przez polskich bukmacherów. Jedynie Betako się wyłamuje, i to nawet bezkarnie.

Do góry
#31496 - 04/02/2001 04:55 Re: Gdzie gracie?
Paragon Offline
member

Meldunek: 26/01/2001
Postów: 121
Skąd: Wrocław
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Conrad:
Najwięszy problem jest zakaz publikowania adresów punktów przez polskich bukmacherów. Jedynie Betako się wyłamuje, i to nawet bezkarnie.[/QUOTE]

jejku! naprawde jest taki zakaz?!? Boze, niby z jakiego powodu...?

ja tam nie wiedzialem, gdzie u mnie we Wroclawiu sa punkty STSu... wyslalem maila do STSu - zero odpowiedzi... drugi mail po paru dniach - cisza... trzeci mail po kilku dniach - zero reakcji... w koncu sie wkurzylem i wyslalem im 5 identycznych maili z zastrzezeniem, ze jak nie odpisza to wysle im 10, potem 15, itd. i po paru godzinach odpowiedz... nie swiadczy to o nich najlepiej no, ale dobrze, ze jednak sa sposoby na uzyskanie odpowiedzi...

pozdr.
Paragon

Do góry
#31497 - 04/02/2001 07:13 Re: Gdzie gracie?
Rhotax Offline
addict

Meldunek: 09/01/2001
Postów: 519
Skąd: Krakow
Natrafilem ostatnio na taki adres. Czy ktos tez to widzial. Wiecie cos o tej firmie?
http://www.bukmacherland.hg.pl/


Pzdr

Do góry
#31498 - 04/02/2001 07:18 Re: Gdzie gracie?
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Jak zdobędą koncesję od ministerstwa to będziemy mogli się zastanawiać...

Do góry
#31499 - 04/02/2001 07:23 Re: Gdzie gracie?
SebaS.... ... Offline


Meldunek: 30/01/2001
Postów: 3731
Skąd: runaway
Nawet w to nie wierz co tam piszą. Po pierwsze to nie jest żadna firma, a prywatna strona. Spójrz na adres końcowy hg.pl, zwykła domena na hodze. Moim zdaniem może i hamsko powiem ale powiem co myśle. To są naciągacze którzy chcą okradać tych naiwniaków którzy prześlą im pieniądze. Nie ma tam adres, nic nie ma!! No i co z prawem. Szkoda gadać, nie wiem kto to wymyślił i kto na to sie nabierze.

Do góry
#31500 - 04/02/2001 12:14 Re: Gdzie gracie?
jar Offline
journeyman

Meldunek: 19/01/2001
Postów: 63
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Conrad:
Najwięszy problem jest zakaz publikowania adresów punktów przez polskich bukmacherów. Jedynie Betako się wyłamuje, i to nawet bezkarnie.[/QUOTE]
Conrad, trochę mnie zaskoczyłeś stwierdzeniem, że istnieje zakaz publikacji adresów punktów bukmacherskich. Toto-Mix raz w tygodniu podawał dołączone do tabeli kursów, adresy wszystkich swoich punktów. Przynajmniej tak było do początku stycznia.

Do góry
#31501 - 04/02/2001 17:56 Re: Gdzie gracie?
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Tak, w Polsce istnieje zakaz reklamy bukmacherów i w ustawie jest zapis, że "informowanie gdzie można grać" uważa się za reklamę. Można mieć bannery internetowe, które są jedynie elektronicznym linkiem, ale nie można mówić gdzie fizycznie znajduje się punkt przyjmowania zakładów w Polsce.

Betako się tym nie przejmuje, ale STS ma "martwy link" na swojej stronie dotyczący punktów. Kiedyś pamiętam był dostępny, ale teraz już nie.

Do góry

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (alfa, Sensei, Sony, igea23, 11kera11, rafal08), 3638 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582081 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49