Opcje tematu
#2364027 - 24/05/2008 04:36 WTA - French Open - 26.05-8.06
oli Offline
sottocapo

Meldunek: 02/11/2001
Postów: 37765
Skąd: POland
Roland Garros



Miejsce : Paryż, Francja
Ranga turnieju : Wielki Szlem (Grand Slam)
Data : 26.05-8.06 2008
Uczestnicy : 128 w singlu/64 w deblu/32 w mikście
Nawierzchnia : ceglana
Pula nagród : 6'947'960 €
Oficjalna strona turnieju : frenchopen.com
Drabinki : Singiel || Debel || Kwalifikacje
Plan Dnia : Zobacz
Wyniki na żywo : HTML || FLASH

Do góry
Bonus: Unibet
#2366700 - 25/05/2008 05:45 Re: WTA - French Open - 26.05-8.06 [Re: oli]
Randall Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2004
Postów: 12017
Skąd: nIcEzCzS
Ciekawy wydaje mi się kurs zaproponowany przez Pinnacle na Chan \:\) 2.76...Chan pokazała niezłą formę w Strasbourgu.Zagrała dobre spotkanie ze Srebotnik.Oglądałem pierwsze dwa sety i muszę powiedzieć, że Chan dysponuje naprawdę solidnym uderzeniem z głębi kortu.Z Pironkova będzie to pojedynek dwóch zawodniczek o zbliżonym stylu gry, bo Pironkova też lubi grać mocno.Grały nie tak dawno ze sobą na ziemi, bo dwa tygodnie temu w eliminacjach w Berlinie i górą była Chan 6:2 7:5.Wtedy tez solidną faworytką była Pironkova.Nie wiem czemu buki nadal tak faworyzują Bułgarkę.Zawodniczki o zbliżonych umiejętnościach, obie w niezłej formie.Według mnie Chan ma tutaj dużo większe szanse niż na to wskazują kursy.Do tego Chinkę uważam za większy talent niż Pironkova.Ja spróbuję.

Do góry
#2366734 - 25/05/2008 05:54 Re: WTA - French Open - 26.05-8.06 [Re: Randall]
globus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/05/2003
Postów: 5138
Skąd: Poznań
Zgadzam sie z Randalem, gdybym mial wystawiac kursy, Chan bylaby nieznaczna faworytka

Do góry
#2366756 - 25/05/2008 05:58 Re: WTA - French Open - 26.05-8.06 [Re: globus]
Cukier Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/03/2007
Postów: 3336
Skąd: Poznań
Tsveti ją zmiecie z kortu przypominam że to jest Szlem

Do góry
#2366789 - 25/05/2008 06:07 Re: WTA - French Open - 26.05-8.06 [Re: Cukier]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
Originally Posted By: Ramze$
Tsveti ją zmiecie z kortu przypominam że to jest Szlem
jestem za .....ps. najlepsze w tenisie jest to,że prawie o każdym meczu da się napisać analizę w dwie strony \:D

Do góry
#2366813 - 25/05/2008 06:12 Re: WTA - French Open - 26.05-8.06 [Re: AGASSI]
Randall Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2004
Postów: 12017
Skąd: nIcEzCzS
Co z tego, że szlem.Tak samo do tego meczu podejdzie Chan.Pironkova nie jest, aż o tyle lepszą zawodniczką, aby być tak faworyzowana.Pironkova to typowa średniawka, której jakimś fartem udało się ostatnio coś tam ugrać z dobrymi zawodniczkami.Dla mnie otwarty mecz.Zobaczymy \:\)

Do góry
#2366853 - 25/05/2008 06:24 Re: WTA - French Open - 26.05-8.06 [Re: Cukier]
Cukier Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/03/2007
Postów: 3336
Skąd: Poznań
Szybko na temat

Gajdosova J.-Sanchez O. (2) 2.25

Jarmiła jest regularna ale nieobyta jak Polak na zachodzie, z Gospodarkami gra sie potrójnie ciężko, Olivia jest typem zawodniczki walczącej, przebijającej godzinami piłkę \:\) licze na jej talent i chęć pokazania sie przed publiką

Zheng J.-Santangelo M. (2) 2.40

Gdyby Mimi była w formie wybiłaby tenis z głowy Chince, ale ostatnio jest jak jest więc to jest doskonały moment żeby zaskoczyć w odpowiedni tryb

Olaru I.-Cohen-Aloro S. (2) 1.80

Olaru nadaje sie na tarcie chrzanu w Nigerii, jak Coco ubierze jeszcze te fajne okularki to zajedzie Rumunkę \:\) ..regularnością starczy

Domach.M. -De Los Rios R. (1) 1.52

Cycata nie powinna mieć większych problemów z piegusem (mamusią) z Paragwaju...góra 3 sety

King V.-Huck V. (2) 3.00

Czuję niespodzianke w tym meczu, Virginie w wypowiedziach groźnie wygląda w tym roku

Kvitova P. -Morigami A. (1) 1.50

Jeżeli Czeszka nie będzie odwalać chlewu ze swojej gry to mocą zniszczy Japonke, która mam jedna wadę.. brak jej zalet

Pironkova T. -Chan Y.-J. (1) 1.45

Chan niech lepiej sie szykuje do debla a nie bedzie biegac na darmo w singlu, wygrana Chan w ich ostatnim pojedynku ma sie do poniedziałkowego meczu mniej więcej tyle co dzień do nocy

Sfar S. -Dubois S. (1) 1.62

Dubois kompletne kalectwo kanadyjskie, Sfar z nia zatańczy szybkie 2 sety

Pavlyuch.An.-Salerni Ma.E. (2) 1.94

Młoda Pawełka przeciwko doświadczonej Argentynce grającej całe życie na mące..nie widzę większych szans dla Rosjanki

Parmen.P.-Suarez-Nav.C. (2) 1.80

Carla Suarez Navarro, moja ulubiona zawodniczka która czuje sie na cegle jak Kwaśniewski na Ukrainie, więc pokonanie Pauliny nie bedzie stanowić dla niej większego problemu.

Sequera M. -Osterloh L. (1) 1.80

100% (1)

Johansson Ma.-Pin C. (2) 1.68

Kod Pin vs Rodaczka Matylda, Kamila jest bardziej uzdolniona i ograna ..to wystarczy

Castano C. -Makarova E. (1) 1.66

Terminator Kolumbijski przeciw himerycznej Kasi z Rosji, która co jak co ale na cegle jeszcze grać za bardzo nie potrafi

Vaidisova N. -Benesova I. (1) 1.75

Ja wszystko rozumiem ale taki kurs na Nikole to chyba jakiś kmiot wymyslił, forma to nie wszystko, bez prawej ręki dałbym kurs góra 1.8 na bardziej uzdolnioną Czeszke

Yakimova A. -Hsieh S.W. (1) 1.45

Hsieh jest drewniana jak stodoła


Do góry
#2366913 - 25/05/2008 06:51 Re: WTA - French Open - 26.05-8.06 [Re: Randall]
PioKing Offline
MaSha Lover

Meldunek: 24/03/2005
Postów: 5848
Skąd: Warszawa
Originally Posted By: Randall
Co z tego, że szlem.Tak samo do tego meczu podejdzie Chan.Pironkova nie jest, aż o tyle lepszą zawodniczką, aby być tak faworyzowana.Pironkova to typowa średniawka, której jakimś fartem udało się ostatnio coś tam ugrać z dobrymi zawodniczkami.Dla mnie otwarty mecz.Zobaczymy \:\)


Pironkova ostatnio się bardzo rozwinęła. Gra bardzo cierpliwie, podnosi piłkę do góry, znacznie lepiej serwuje. Chan ze swoim stylem gry absolutnie nie kwalifikuje się do sukcesów na cegle, ale w dyspozycji choćby z ćwierćfinału czy półfinału ze Strabsurga to jest w stanie wygrać z każdym. Ogólnie Pironkova jest faworytką i raczej będzie spokojnie przerzucać czekając na błędy Tajwanki i prawdopodobnie ta taktyka jej się opłaci.

Do góry
#2367079 - 25/05/2008 08:10 Re: WTA - French Open - 26.05-8.06 [Re: PioKing]
globus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/05/2003
Postów: 5138
Skąd: Poznań
PioKing, Pironkova nie nalezy do cierpliwie przebijajacych teniesitek, takie odnioslam wrazenie ogladajac ja w meczu z Radwanska. To wlasnie Chan powinna czekac na bledy Pironkowej, w sumie ten mecz moze wygladac podobnie jak mecz Chan ze Srebotnik, w ktorym bardzo niewiele zabraklo azjatce, byla dokladniejsza, wykorzystywala prawie kazdy slabszy serwis przeciwniczki.
Moze przesadzilem z tym ze Chan powinna byc faworytka, oddsmakerzy az tak sie nie myla, ale kurs >2,3 do grania

Do góry
#2367090 - 25/05/2008 08:23 Re: WTA - French Open - 26.05-8.06 [Re: PioKing]
onda Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/05/2004
Postów: 11946
Skąd: Kalisz
Cukier - sporo typów cool , ale na parę uwag sobie pozwolę ....

1) Santangelo - w tym roku to robi wszystko oprócz gry w tenisa - 4 ugrane gemy w Rzymie to wszystko - nie przebudziła się u siebie to ma to zrobic teraz ? Odradzam

2) Salerni od kwietnia zero gry - pytanie czy w ogóle wyjdzie na kort - jak juz chcesz grać tą pare to tam gdzie masz void.

3) Olivia Sanchez - wiesz , jej talent to już miał kupę czasu żeby się rozwinąć - Gajdosova po kwalifikacjach . Odradzam .

4) Mecz Pironkovej - no bet , z kolegą Piomilem częściowo się zgadzam - tzn. potrafi wreszcie ze 3-4 razy przebić ( wcześniej pizg...ła wszystko co się ruszało ) ale jeszcze sporo jej brakuje do typowego ceglanego pykania - poza tym serie UE momentami zatrważające .

5) Vaidisowa to jakiś koszmar w ostatnich miesiącach - zacznę się zastanawiać czy postawić na nią jakieś drobne jak wygra ze 2 mecze od rząd .

Z pozostałych typów parę wygląda bardzo ładnie

Pozdrawiam i życzę wysokich wygranych

Do góry
#2367297 - 25/05/2008 16:09 Re: WTA - French Open - 26.05-8.06 [Re: onda]
skrzypo555 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/10/2006
Postów: 4388
Skąd: Koszalin
Castano Catalina - Makarova Ekaterina
Typ : Castano Catalina
Kurs : 1.83


Pojedynek doswiadczonej Castano z mlodziutka Makarova. Castano po
ostatnim slabym sezonie probuje wyjsc na prosta. Ostatnio zwyciestwa
z Zakopalova, Voskoboeva, Bacniszky i ze swoja dzisiejsza rywalka -
Makarova. Rosjanka bardziej pasuje mi na nawierzchnie twarde.
Z kolei Castano wychowana na clayu.

Do góry
#2367438 - 25/05/2008 18:15 Re: WTA - French Open - 26.05-8.06 [Re: globus]
PioKing Offline
MaSha Lover

Meldunek: 24/03/2005
Postów: 5848
Skąd: Warszawa
Originally Posted By: globus
PioKing, Pironkova nie nalezy do cierpliwie przebijajacych teniesitek, takie odnioslam wrazenie ogladajac ja w meczu z Radwanska. To wlasnie Chan powinna czekac na bledy Pironkowej, w sumie ten mecz moze wygladac podobnie jak mecz Chan ze Srebotnik, w ktorym bardzo niewiele zabraklo azjatce, byla dokladniejsza, wykorzystywala prawie kazdy slabszy serwis przeciwniczki.
Moze przesadzilem z tym ze Chan powinna byc faworytka, oddsmakerzy az tak sie nie myla, ale kurs >2,3 do grania


Heh z Radwanska \:\) Z Radwanska to jest zupelnie inna gra niż obecnie z kimkolwiek pozostałym z czołówki rankingu. Tutaj przebijanie cierpliwe i czekanie na błędy Polki byłoby zdecydowanie okazaniem brakiem inteligencji, a wręcz głupotą. Ja miałem sporo okazji do obserwowania ostatnio poczynań Pironkovej i uwierz, że wiem o czym mówię \:\)

Do góry
#2370213 - 26/05/2008 03:58 Re: WTA - French Open - 26.05-8.06 [Re: PioKing]
Mascherano Offline
addict

Meldunek: 20/11/2007
Postów: 425
ruska pavlyuchenkova to dla mnie najwiekszy banker pierwszej rundy. salerni nabawila sie kontuzji przed spotkaniem fed cup z niemkami. byla nawet awizowana do gry jednak zostala wycofana z powodu kontuzji. liczylem ze wystapi w rzymie badz berlinie i bedzie chciala sie przetrzec przed french open (chociazby jak santangelo). nic z tych rzeczy wiec jej stan zdrowie raczej nie jest najlepszy. przeciwniczka w rytmie meczowy na cegle i to powinno wystarczyc na argentynke.

Do góry
#2383892 - 30/05/2008 22:04 Re: WTA - French Open - 26.05-8.06 [Re: Mascherano]
konradd Offline
old hand

Meldunek: 17/06/2004
Postów: 1120
Skąd: London
Na Radwanska kurs juz zlecial z 1.9 na 1.72 w Unibet. Ktos wie dlaczego ?

Do góry
#2389482 - 01/06/2008 21:48 Re: WTA - French Open - 26.05-8.06 [Re: konradd]
MagiK Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/01/2005
Postów: 11245
Czy mógłby mi ktoś przybliżyć grę Suarez Navarro w tym turnieju? Niestety nie miałem okazji obejrzeć Carli osobiście..natomiast Jankovic tak...i po tym co zobaczyłem np dzisiaj w drugim secie spotkania z Isią byłbym skłonny postawić na Hiszpankę...
Agnieszcze wystarczyło dzisiaj przebijać piłkę na drugą stronę i bronić się tak też grała od stanu 1-5* do 6-5*..później zabrakło konsekwencji...i właściwie sama oddała tb. Gołym okiem laika było też widać brak kończącego uderzenia...może następnym razem \:\)
Pozdrawiam ;\)

Do góry
#2389510 - 01/06/2008 22:07 Re: WTA - French Open - 26.05-8.06 [Re: MagiK]
Aslan Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/04/2004
Postów: 1865
Skąd: standardowo Warszawa / czasem ...
Ponieważ dziś w końcu obejrzałem sobie sporo Rolanda, to skrobnę coś w odpowiedzi na pytanie kolegi...

Aga - Jankovic
W zasadzie kiepski mecz, trochę szczęśliwe zwycięstwo Serbki, nie możemy jednak zapominać o tym, że widać po Niej było ewidentnie, że nie jest w najlepszej formie fizycznej. Odczuwa skutki kontuzji, wzywała trainera, ma problemy z prawą ręką, ponadto dziś chyba znowu nadwyrężyła swoje mięśnie, o czym świadczą masaże na początku drugiego seta. Prawda jest jednak taka, że przy wyrównanym, choć słabym meczu, Jankovic sprawowała nad nim kontrolę tak w pierwszym secie, jak i w drugim do stanu 5-2. Potem zaczęły się problemy ze zdrowiem, co Isia z kolei zaczęła umiejętnie wykorzystywać. No i prawdę mówiąc myślałem, że po doprowadzeniu do wyrównania, nic Jej już nie odbierze zwycięstwa. Stało się jednak inaczej, czego bardzo żałuję... Brawa dla Agnieszki za udany turniej, jednak o dzisiejszym meczu wiele dobrego powiedzieć się nie da.

Penetta - Suarez Navarro
Również nie wiem jak Suarez Navarro grała wcześniej w tym turnieju. Dzisiejszy mecz jednak oglądałem i pierwsza myśl była taka, że Hiszpanka jest strasznie brzydka... Chociażby z tego powodu kibicowałem Flavii. Ale... Penetta zagrała średnio, ale nie można chyba powiedzieć, że źle, tylko po prostu Hiszpance wszystko siedziało... Widać u Niej czasami brak doświadczenia, nie potafi odpowiedzieć skutecznie na kilka tak samo dobrych zagrań przeciwniczki z rzędu (jeśli Penetta dobrze serwowała i szła do siatki po returnie, rozrzucając Hiszpankę, to ta po nienajlepszym returnie praktycznie w żadnej sytuacji nie była w stanie już się uratować). Nie zmienia to jednak faktu, że co do zasady Penetta była bezradna. Często pomimo taktycznie dobrze rozegranych piłek musiała rozkładać ręce w geście bezradności, bo (wydawało się, że niby przypadkowe i niemające prawa wejść w kort) szczęśliwe returny lądowały przed końcową linią, chociaż Flavia była przekonana, że nie będzie takiej możliwości...

Generalnie - może nie było to porywające spotkanie, u Hiszpanki widać brak doświadczenia, ale imponuje zadziwiającą regularnością. Jeśli zagra tak samo z Jankovic może być ciekawie. Pytanie tylko, czy zawodniczka Jej klasy jest w stanie zagrać 2 tak regularne mecze z rzędu. No i wiele będzie zależeć od stanu zdrowia Jankovic, więc musimy wsłuchiwać się w nadchodzące z Paryża wieści na ten temat.

Pozdrawiam

Do góry
#2390957 - 02/06/2008 05:12 Re: WTA - French Open - 26.05-8.06 [Re: Aslan]
ryzy9 Offline
old hand

Meldunek: 17/01/2006
Postów: 1084
Skąd: Poznan
Kuznetsova - Azarenka Typ: 2

Grzechem byloby nie sprobowac zagrac Azarenke w tej formie!!! Byc moze nie miala w tym turnieju mocnych rywalek,ale chocby Schiavone to uznana marka i rezultat 6-1,6-1 musi robic wrazenie.
Widzialem kilka spotkan Azarenki w Berlinie i przyznam szczerze zrobila na mnie ta zawodniczka super wrazenie! Widac,iz Clay jest wysmienicie lezy w tym sezonie i obeserwujac jej gre widac duza pewnosc siebie. Krecz w Rzymie traktuje jako zmecznie duza iloscia spotkan w tamtym okresie i checia odpoczynku przed RG, takze nie ma obaw o kondycje Azarenki. Niemniej jednak zagra jutro z niebyle kim bo Kuza od dluzszego czasu to swiatowa czolowka. Jedyne co moim zdaniem brac pod uwage przed tym spotkaniem to spojrzec na forme i wyniki obu zawodniczek na Clay'u w tym sezonie, gdyz granie standartowo na nazwisko jakim jest Kuznetsova moze byc w tym wypadku bardzo mylace, zwlaszcza iz pomimo Sveta umie rowniez grac na Clay'u to bede sie upieral iz hard jest jej ulubiona nawierzchnia!!! Nie uwazam tego typu za mega pewke,ale nie wybaczylbym sobie jesli Azarenka to wygra a ja nic z tego nie zyskam!

Poza tym to patrzac na jutrzejsze pary mozna chyba probowac generlanie grac przeciwko faworytkom, chocby taka Safina ktora juz w 2006 wygrala z Maria na RG ostatnio wyglada na bardzo mocna i pewna siebie...

Do góry

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, alfa), 3859 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582280 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 05/05/2024 14:25