Opcje tematu
#2149262 - 11/03/2008 02:58 co wybrac?? Nie moge zdecydowac co zrobic ze swoim zyciem
BONIEK Offline
member

Meldunek: 19/03/2006
Postów: 195
Witam na poczatek sie przedstawie. Mam na imie Tomek i w tym roku skoncze 21 latek. Probowalem studiowacna dwoch uczelniach ale nie wyszlo tzn byly to panstwe szkoly a dokladniej to politechnika warszaska. Pochosze z malej miejscowosci i pracuje jako elektryk juz 1,5 roku. W takiej miejscowosci jest ciezko by ktos pracowal legalnie tzn to co ma na umowie.Tzn nie jestem zarejestrowany pracuje tam z bratem i kolega wiec ze znajomymi.Zarobki tez spore bo 9zl za h. ostatnio pojawila sie oferta pracy w odleglosci 12km od mojej miejscowosci tzn wyjazd z tej miejscowosci a prace na terenie warszawy. Pieniadze podobne na poczatek. I wlasnie zastanawiam sie czy zmienic prace.Troche sie boje miany otoczenia. Wiem ze to moze byc szansa by wyrwac sie z tej wiochy bo u mnie zeby godnie zyc trzeba zakladac wlasna dzialalnosc a ja raczej na fachowca jestem za mlody zastanawiam sie tez nad powrotem na studia na prywatna uczelnie na kierunek iforatyka. co mi doradzicie??

Do góry
Bonus: Unibet
#2149314 - 11/03/2008 03:09 Re: co wybrac?? Nie moge zdecydowac co zrobic ze swoim zyciem [Re: BONIEK]
Piecia Offline
podwórkowy attaché

Meldunek: 23/11/2004
Postów: 17060
Niech nie zdarzy Ci się mieć przerwę w życiorysie ...

Do góry
#2149319 - 11/03/2008 03:10 Re: co wybrac?? Nie moge zdecydowac co zrobic ze swoim zyciem [Re: BONIEK]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Na początek zacząłbym używać worda przy pisaniu postów.
Jak wyślesz CV z taką jatką to bankowo posiedziesz jeszcze w dotychczasowym miejscu zamieszkania:-)
Elektryk dobra fucha, na czas studiów, a jak trafisz do wiekszej firmy, studia tylko zwieksza Twoje szanse;-)

Do góry
#2149329 - 11/03/2008 03:15 Re: co wybrac?? Nie moge zdecydowac co zrobic ze swoim zyciem [Re: Biszop]
BONIEK Offline
member

Meldunek: 19/03/2006
Postów: 195
sorki za te bledy ale jestem po paru piwkach bo dzis dzien chlopaka podobno:))

Do góry
#2149335 - 11/03/2008 03:16 Re: co wybrac?? Nie moge zdecydowac co zrobic ze swoim zyciem [Re: Biszop]
SJS Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/06/2006
Postów: 2135
Uwierz mi i innym nie rezygnuj ze studiów... mogą wydawać sie komuś bezsensowne ale tak nie jest!

Do góry
#2149347 - 11/03/2008 03:19 Re: co wybrac?? Nie moge zdecydowac co zrobic ze swoim zyciem [Re: Biszop]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Jesteś elektrykiem ? Podnoś kwalifikacje w tym kierunku.

Kumpel z podstawówki poszedł najpierw do zawodówki, potem do technikum elektrycznego. Po technikum załapał się do pracy w Enerdze. Studiów nawet nie zaczynał. Ostatnio z nim rozmawiałem. Praca na etacie + fuchy po godzinach i ma około 4-5 tyś na rękę. Oczywiście pracuje po 12 godzin dziennie, czasem w weekendy, ale starcza na godne życie. I to wszystko w 25 tysięcznej miejscowości.

Rób to, co umiesz robić najlepiej, a o dobrą pracę i godziwą płacę możesz być spokojny.

Do góry
#2149354 - 11/03/2008 03:19 Re: co wybrac?? Nie moge zdecydowac co zrobic ze swoim zyciem [Re: Szewa]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Co nie zmienia faktu, że studia WARTO skończyć \:\)

Do góry
#2149381 - 11/03/2008 03:24 Re: co wybrac?? Nie moge zdecydowac co zrobic ze swoim zyciem [Re: Szewa]
BONIEK Offline
member

Meldunek: 19/03/2006
Postów: 195
no wiadomo nie chce pracowac calego zycia na budowiemyslalem tez o nauce autocada i projektowaniu

Do góry
#2149460 - 11/03/2008 03:41 Re: co wybrac?? Nie moge zdecydowac co zrobic ze swoim zyciem [Re: BONIEK]
gnacik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/03/2006
Postów: 4718
Originally Posted By: BONIEK
no wiadomo nie chce pracowac calego zycia na budowiemyslalem tez o nauce autocada i projektowaniu


jako eklektyk jak najbardziej, znajomi ze starszych lat często daja projekty komuś z elektroniki itp. aby nanieśli projekt instalacji elektrycznej... robiąc to zawodowo mógłbyś całkiem nieźle zarabiać pracując w jakiejś większej firmie, zwłaszcza, że jeszcze jesteś obeznany w fachu \:\)

Do góry
#2149825 - 11/03/2008 05:04 Re: co wybrac?? Nie moge zdecydowac co zrobic ze swoim zyciem [Re: gnacik]
rafael86 Offline
El Siete

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 2219
Skąd: Warszawa
może nie dokońca orientuje sie w pracy elektryka, ale wydaje mi sie że pewne niebezpieczenstwo zawodowe istnieje, tak więc jak jak masz mozliwosc to zmien prace tak by nie pracowac na czarno tylko na umowe o prace (ubezpieczenie + lata pracy leca) do tego najlepiej podejmij studia w trybie zaocznym najlepiej w kierunku otwierajacym Ci dalsze mozliwosci

Do góry
#2149935 - 11/03/2008 05:41 Re: co wybrac?? Nie moge zdecydowac co zrobic ze swoim zyciem [Re: gnacik]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: gnacik
...zwłaszcza, że jeszcze jesteś obeznany w fachu \:\)


Obeznany czy nieobeznany ,ale....poki co nie ma uprawnien do samodzielnej pracy.

I to jest pierwsza rzecz ,ktora powinienes zrobic - nabyc te uprawnienia.

Potem mozesz pracowac ,jak pisze Szewa po 360 godzin miesiecznie ,zarobic multum (czytaj :5 tysiecy PLN brutto) i ....szybko wykitowac (zdrowie ,wypadek w pracy ,o co przemeczonemu nietrudno).
Dziekuje ,ale nie.

Na Twoim miejscu rozejrzalbym sie za praca za granica ,w normalnym dla normalnego czlowieka wymiarze godzin i za godziwa pensje.
Polski hydraulik ,ciesla czy elektryk bije francuskich ,angielskich czy niemieckich na glowe.
O prace nie powinno byc ciezko ,jezeli ma sie kwalifikacje ,ale...nie za wysokie.
Paradoks ?
I tak i nie ,bo latwiej dostac prace jako elektryk niz jako inzynier-elektryk.

Studiow nie porzucaj ,dyplom ,nawet jak poki co pozostanie w kieszeni ,jeszcze doczeka sie dla siebie dobrych czasow.

Uprawnienia ,roczny urlop z uczelni i sprobuj.
Nie spodoba ci sie - wrocisz po roku ,a to co zarobisz pozwoli na spokojna egzystencje w Polsce i dokonczenie studiow.

Jak bedziesz zadowolony to zostaniesz ,kwalifikacje mozesz podnosic rowniez za granica ,w koncu Polska jest w UE i Twoje papiery beda honorowane.

Gdybym ,zamiast Ciebie ,mial wybierac kraj ,w ktorym pracowalbym jako elektryk ,to odpowiedz bylaby jedna - Skandynawia z akcentem na Danie.

Do góry
#2150029 - 11/03/2008 06:23 Re: co wybrac?? Nie moge zdecydowac co zrobic ze swoim zyciem [Re: Amkwish]
McKracken Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/10/2001
Postów: 1679
Skąd: Melbourne
hmm, BONIEK, a moze bys pilkarzem zostal? ;\)

Do góry
#2150087 - 11/03/2008 07:03 Re: co wybrac?? Nie moge zdecydowac co zrobic ze swoim zyciem [Re: McKracken]
herkules Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/11/2004
Postów: 6399
Ta chłopie nie rezygnuj ze studiów. Sam wiem jak to jest. Byłem na 3 roku i rzuciłem budownictwo bo myślałem ,że to nie moja fucha. Niby się znam na kompach niby mam talent do wszystkiego ale to co zrobiłem to moja porażka życiowa. Szczerze bym teraz jakoś chciał to odkręcić ale chyba nie dam rady. Pozostało tylko sie ogarnąć ;\) pewne osoby z forum wie o co kamą \:\) . Podsumowanie jeśli coś rozpocząłeś to skończ nawet jeśli byś to męczył 10 lat \:\(

Do góry
#2150179 - 11/03/2008 08:38 Re: co wybrac?? Nie moge zdecydowac co zrobic ze swoim zyciem [Re: herkules]
Kylo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/09/2005
Postów: 14202
Skąd: Lublin
Mam wyksztalcenie srednie poki co w Polsce jedynie sprawdzalem czy towar dobrze dochodzi i praca w Norwegii w przetworni rybnej, a co chce robic, kur... nie wiem, okaze sie jak podrosne za wczesnie pewnie...

Do góry
#2150339 - 11/03/2008 16:06 Re: co wybrac?? Nie moge zdecydowac co zrobic ze swoim zyciem [Re: rafael86]
kosa1964 Offline
enthusiast

Meldunek: 05/03/2006
Postów: 279
Nie rozumiem, jak można na Forum szukać porady życiowej. Życie dlatego jest piękne, iż sami o nim decydujemy. A czy studia, to coś ważnego i czy warto to ciągnąć? Zależy od każdego z nas. Jednego to zadowoli, innego to. Nie jesteśmy tacy sami i wygłaszanie morałów typu: "skończ studia" nic nie dają. Najważniejsze, to robić w zyciu to co się lubi - przynajmniej mi przyświeca takie motto. I dzień po dniu do tego zmierzam.

Pozdrawiam

Do góry
#2150520 - 11/03/2008 18:02 Re: co wybrac?? Nie moge zdecydowac co zrobic ze swoim zyciem [Re: kosa1964]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: kosa1964
Najważniejsze, to robić w zyciu to co się lubi - przynajmniej mi przyświeca takie motto. I dzień po dniu do tego zmierzam.
Pozdrawiam


Laska ,daj spokój ,wiemy jak to jest ,jak sie jest synem Króla Sedesów

Do góry
#2150624 - 11/03/2008 19:08 Re: co wybrac?? Nie moge zdecydowac co zrobic ze swoim zyciem [Re: Amkwish]
raiders_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/03/2004
Postów: 16479
Skąd: z samego dna
Ja bym na Twoim miejscu bral lesza robote zawsze to jaks szansa rozwoju zawodowego ,a kasa sie przyda . Jak masz ochote i zapal to na studia zaocznie .

Co do tych studiow to ne jest tak ze jak je skoncysz t masz robote od zaraz \:\) ,mam wielu znajomych ktory pononczyli studia i to dobrymi wynikami a mimo t nie moga znalesc roboty takiej jak by chcieli .A to z roznych powodow ,przewaznie pracodawcy maja zbyt wygorowane czekiwania od kandydtow .
NP koles informatyh po studiach ni prcowal 2,5 roku bo pracodawcy wymagali d niego min 1,5 rocznego dswiadczenia w zawodie \:D i znajomsci 2 jezykow niemieckiego i angielskiego . w Dupie miei to ze koles mature zdal z angielskiego na 6 .
Od roku pracuje w niemczech w Berlinie gdzie zarabia zarabia 3x tyle co by dostal w polsce . I jaks niemcm nie przeskadza ze nie mowi po niemiecku angielski starcyl.

U mnie w firmie jest kilkadiesiat osob po studiach ktore pracuja na prdukcji i zarabiaja marne grosze .

A ogolnie idealny pracownik dla prcodawcy to : 18-25lat ,wlasne auto ,prawojazdy od 2 lat ,doswiadczenie w zawodzie min 2 lata , dyspoycyjny 14/24, biegla znajomosc 2 jezykow , cichy skromny ,n ymagajacy ( bron boze zeby pyskowal ,cy upomnial sie o swoje ) wsystko fajnie tylko gdzie takeigo JELENIA znalesc \:D

Do góry
#2152031 - 12/03/2008 03:28 Re: co wybrac?? Nie moge zdecydowac co zrobic ze swoim zyciem [Re: rafael86]
BONIEK Offline
member

Meldunek: 19/03/2006
Postów: 195
wlasnie chodzi o to ze nie mam zadnej szkoly a juz duzo umiem. Mysle o poszerzenie swoich umiejetnosci i bede staral nauczyc sie systemow alarowych. Mysle tez o projektowaniu. Chyba umowie sie na spotkanie w sprawie tej pracy bo w swojej czuje sie nie doceniony. Uwazam ze juz wiecej nie zdolam sie nauczyc

Do góry
#2152263 - 12/03/2008 04:12 Re: co wybrac?? Nie moge zdecydowac co zrobic ze swoim zyciem [Re: BONIEK]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Polskich pracodawcow przede wszystkim interesuje doswiadczenie.
To jest generalnie najwazniejszy pkt kazdej rozmowy.

Zobacz na ogloszenia w gazetach, wszedzie wymagane jest jakies doswiadczenie.
Nawet w Urzedach pracy sa ogloszenia, gdzie na stanowisko dane, trzeba miec udokumentowane doswiadczenie.

Tylko w malych zakladach pracy gdzie jest malo chetnych pisze czesto, iz przyucza do zawodu, albo na stanowiskach gdzie jest duza rotacja ;\)

Ale generalnie wiele zalezy od tego na kogo trafisz.
Ja kiedys mialem do czynienia z takim palantem, ze i tak sie dziwie, ze miesiac u niego wytrzymalem.
Logiczne jest, ze czlowiek w nowej pracy, musi sie pewnych rzeczy nauczyc, a oni by wszystko chcieli miec na gotowe.

Jak trafisz na konkretnych ludzi, to bedzie luzik \:\)

Do góry
#2152384 - 12/03/2008 04:26 Re: co wybrac?? Nie moge zdecydowac co zrobic ze swoim zyciem [Re: Piecia]
Kaktus_lbn Offline
old hand

Meldunek: 11/04/2004
Postów: 1123
Skąd: Lublin
Originally Posted By: Piecia
Niech nie zdarzy Ci się mieć przerwę w życiorysie ...


haha żeś dał...

Peji sie nasłuchales?

Do góry

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, rafal08), 3651 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582199 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 14:25