Strona 3 z 3 < 1 2 3
Opcje tematu
#209040 - 10/07/2004 15:17 Re: Służewiec 2004
BArek Offline
newbie

Meldunek: 30/08/2003
Postów: 41
Skąd: Wrocław

Do góry
Bonus: Unibet
#209041 - 26/07/2004 19:45 Re: Służewiec 2004
cigar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 4573
Skąd: Warszawa
Środa 28 lipca 2004

I
Trudny wyścig, 5 koni ma szanse na zwycięstwo. Ja postawię na Poligona, który jest w formie i w dużym stylu wygrał poprzedni wyścig. Na wybuch biegnący „bez wagi” Pilion.
Moja kolejność: Poligon, Pilion, Agat, Paster, Zsa-Zsa
II
Bociana (jak można tak nazwać konia?) wyrzucamy pierwszego. Mimo dużej sympatii dla Kristel nie sądzę (ale chciałbym) aby mogła wygrać ale głowy nie dam. Niewiadomą jest niemiecka The Wush. Zakładając (?), że po tak długiej przerwie nie wygra zostają nam 4 konie. Jamał nie wzbudza we mnie entuzjazmu. Przeczucie każe mi grać Nowalijkę, rozum podpowiada Arak, dla Aksamitki może być za daleko ale nie musi.
Moja kolejność: Nowalijka, Kristel (!!), Arak, Aksamitka
III
Montaanaah powinna ... ale przecież biegają „trabanty” więc z tym powinna ... różnie może być. Większość zagra na drugie Celita, ja myślę, że lepsze są Edmondo i Atoll. Tu mała dygresja. Na forum zmdom kilka postów dotyczyło S.Wasiutowa dlatego pozwolę sobie na osobistą opinię. Na miejscu pp. Kałuby i Strójwąsa już wcześniej bym go wyrzucił. I nie w tym rzecz czy Pani Maroszek (serdecznie pozdrawiam) jest lepsza czy nie ... ale pani Maroszek chce.. i za to bravo!!! .Aby nie było nieporozumień powiem że moim zdaniem dż. Wasiutow ma olbrzymi potencjał, jest świetny technicznie...( kilka lat temu byłem jego zagorzałym wielbicielem)... pozostaje tylko jedno ... trzeba CHCIEĆ....i nie wybierać sobie wyścigów .. w których wygram.. ...to cecha charakteryzująca mistrzów... Przy okazji gratulacje za wygranie najważniejszego wyścigu „ trabantów” (celowo nie używam nazwy Derby bo jest ona zastrzeżona)
Moja kolejność: Montaanaah, Edmondo, Atoll, Celit
IV
Gonitwa dla wtajemniczonych, ja nie mam informacji ze stajni i uważam, że każdy z biegnących tu koni może tu wygrać. Intuicja i wieloletnie doświadczenia podpowiada mi Angelina.... .
Moja kolejność: Angelina, Bojownik, Fanfaron, Niania Ania
V
Trzy pierwsze miejsca - trzy konie tr. Kluczyńskiego, jedynie Emaks się wmieszać.
Moja kolejność: Don Carlos, Alpar, Dżygit, Emaks

Kwinta (droga) 448PLN:
I: Poligon, Pilion, Agat, Paster,
II: Nowalijka, Kristel (!!), Arak, Aksamitka
II: Montaanaah, Edmondo
IV: *
V: Don Carlos, Alpar
Wcale się nie zdziwię jak będzie to przegrane...

Po skróceniu: tylko 36PLN
I: Poligon, Pilion, Paster,
II: Nowalijka, Arak, Aksamitka
II: Montaanaah
IV: Angelina, Bojownik
V: Don Carlos, Alpar

All rights reserved

Reklamacji nie przyjmuję
Wyrażone poglądy są wynikiem osobistych przemyśleń autora...

Do góry
#209042 - 26/07/2004 22:59 Re: Służewiec 2004
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
witam,
ja nie o typach /dobre,tylko ta ściana w czwartym, o rany :rolleyes: /, a o przyszłości. Mam nadzieję, że informacja z forum zmdom o zakończeniu sezonu po dniu arabskim jest tylko ponurym żartem.
Do nas też coś dociera, ale po przebyciu 130 km trudno odróżnić bełkot od prawdy. Czy ktoś ma pewniejsze info? A może choć zostawią kłusaki szwedzkie w przekazie tv i
totalizatorze?
Pozdrawiam

Do góry
#209043 - 27/07/2004 00:59 Re: Służewiec 2004
cigar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 4573
Skąd: Warszawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Torsten:
[qb]witam,
ja nie o typach /dobre,tylko ta ściana w czwartym, o rany :rolleyes: /, a o przyszłości. Mam nadzieję, że informacja z forum zmdom o zakończeniu sezonu po dniu arabskim jest tylko ponurym żartem.
Do nas też coś dociera, ale po przebyciu 130 km trudno odróżnić bełkot od prawdy. Czy ktoś ma pewniejsze info? A może choć zostawią kłusaki szwedzkie w przekazie tv i
totalizatorze?
Pozdrawiam[/qb][/QUOTE]też mam nadzieję, że to tylko ponury żart (na wszelki wypadek odpukuję w niemalowane i spluwam przez lewe ramię..)

nic nie słyszałem o takim "pomyśle"
gdyby jednak tak się stało to nie wiem czy udałoby się wyścigi reaktywować..

Do góry
#209044 - 13/08/2004 13:35 Re: Służewiec 2004
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
z serwisu finisz.pl

Przyszłość Wyścigów Konnych
PK 2004-08-09
Za nami mniej więcej połowa obecnego sezonu. Mniej więcej, gdyż odbyło się 39 dni wyścigowych z zaplanowanych 85. Zaplanowanych, ale nie wiadomo czy wszystkie z nich dojdą do skutku.
Już rozpoczęcie bieżącego sezonu stało pod znakiem zapytania. Spółka posiadająca licencję na organizację wyścigów na najważniejszym krajowym hipodromie oraz licencję na prowadzenie totalizatora - Służewiec Tory Wyścigów Konnych Sp. z o.o. w ubiegłym sezonie 2003, została doprowadzona na skraj bankructwa na skutek nieudolnego zarządzania przez ówczesny Zarząd pod kierownictwem Prezesa Jana Topolewskiego, który nie wahajmy się użyć tego sformułowania - zaprzepaścił szansę jaką dawało wejście przed sezonem 2003 nowego operatora taotalizatora konnego.
Sezon 2003, w który my wszyscy - sympatycy tego przepięknego sportu - wchodziliśmy z nowymi nadziejami zakończył się totalną klapą. Przez całą jesień, zimę i wiosnę byliśmy mamieni mglistymi obietnicami, że:

1. Skarb Państwa dofinansuje wyścigi - bzdura!!!
2. Wejdzie inwestor strategiczny - bzdura!!!
3. Zdaży się cud - bzdura!!!

W przededniu rozpoczęcia sezonu 2004, na skutek śmiałej decyzji jednego z właścicieli, któremu STWK zalegała ponad 100 000 PLN, Pana Andrzeja Pietrzaka (brawo!), odbyła się rozprawa sądowa i STWK została postawiona w stan upadłości. Wydawało się wtedy, że być może jest to punk zwrotny, gdyż gorzej z wyścigami już być nie może.

Do Spółki wszedł Zarządca Sądowy - Pan Tadeusz Kretkiewicz, który rozpoczął działania mające na celu umożliwienie przeprowadzenia Sezonu 2004 oraz porozumienie z wierzycielami spółki.
Niestety już na samym starcie zostały popełnione błędy (przy znacznym wkładzie Prezesa Polskiego Klubu Wyścigów Konnych, Pana Jerzego Budnego) w postaci przyjęcia i zatwierdzenia skandalicznego planu gonitw na bieżący sezon przy obniżonych niemalże o 50% nagrodach.
Jaki mamy tego efekt - wszyscy widzimy. Znaczna cześć koni wyjechała, wyjeżdża i będzie wyjeżdżać za granicę, duża ilość gonitw nie dochodzi do skutku.
Zaplanowano zbyt dużo dni wyścigowych (przede wszystkim środy), które są nieefektywne finansowo. Próbuje się temu zaradzić zmieniając rozpaczliwie regulamin Totalizatora, głównie zwiększając odpisy z wpływów z gry aby pokryć koszty funkcjonowania Spółki oraz i tak przecież znacznie obniżone nagrody.
Wszystko to jest równią pochyłą, która prowadzi do unicestwienia wyscigów w Polsce.

Ostatnią czarą goryczy, ktora jest bezpośrednim impulsem do napisania tego tekstu jest informacja, że Zarządca Sądowy zaproponował KOLEJNE OBNIŻENIE NAGRÓD o 25 % od 25 sierpnia! Jest to warunek dokończenia sezonu!


TAK DALEJ BYĆ NIE MOŻE!!!

Gdzie jest granica naszej cierpliwości? Ile jeszcze możemy znieść my - właściciele, hodowcy, trenerzy, jeźdźcy, amatorzy, gracze i sympatycy tego sportu???

Słyszałem, że trenerzy zaproponowali inne rozwiązania zamiast obniżenia nagród, a mianowicie zmniejszenie ilości gonitw, ale czas już byśmy my wszyscy, którym leży na sercu przyszłość wyścigów odezwali sie w końcu jednym głosem!


NIECH NAS USŁYSZĄ!

Do góry
#209045 - 25/08/2004 00:58 Re: Służewiec 2004
cigar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 4573
Skąd: Warszawa
Oj dawno nie grałem służewieckich wyścigów ograniczając się jedynie do papierowych typów. Podobają mi się środowe zapisy więc postanowiłem wspomóc finansowo STWK i przy okazji może uszczknąć coś dla siebie.

1G. W „gazie” jest Skraj i mimo najwyższej wagi powinien wygrać. Zagrozić mu może chyba tylko biegający w kratkę Hypnos. Niezła Senigallia jest po dwumiesięcznej przerwie.
Czarny scenariusz: Skraj „gubi” start i mimo „efektownego” pościgu nie udaje mu się minąć prowadzącego konia (Fanfara?).
Typ: Skraj, Fanfara, Hypnos
2G. O zwycięstwo powalczą Fanfaron, Hipnoza oraz Nowa Nadzieja. Najwięcej szans przyznaję tej ostatniej i mam Nadzieję, że nie wypadnie poza porządek. Nie jestem zwolennikiem Unii Europejskiej dlatego Brukseli nawet nie rozpatruję. Pilnie będę przypatrywał się jak wypadnie Safira.
Typ: Nowa Nadzieja, Hipnoza, Fanfaron
3G. Wyróżnia się Gwidon ale biegnie pod najwyższą wagą i ...ta jazda.. Następny w kolejności jest utrzymujący się w dobrej formie Medis. Nie można wykluczyć zwycięstwa Arbana, którego atutem jest najniższa waga. Maskat jest słabszy od rywali a dla Ashmina jest stanowczo za daleko (zakładam, że nie będzie żółwiego tempa). Trudne do oceny są Estylia i Zahir, na obu koniach zmiana jazdy i oba konie wstawię do kwinty.
Typ: Gwidon, Medis, Zahir (lub odwrotnie lub całkiem inaczej)
4G. Faworyzowanego Okonia nie liczę. Mam niczym nieuzasadnione przeczucie, że nie będzie go w trójce. Myślę, że wygra Nomina lub Boss. Chciałbym aby była to córka Nashville. Obawiam się Scysji ale uspokaja mnie, że T.Dul jedzie na drugim koniu tr. Janikowskiego – Edycji. Nie mam pojęcia na co stać Aragonię. Na stronie Starego Dworu napisano że wygra to ją dostawię do kwinty aczkolwiek bez przekonania.
Typ: Nomina, Boss, Aragonia
5G. Cieszy mnie, że na Daisy pojedzie tym razem M. Maroszek. Może wreszcie dowiem się na co stać mojego ulubionego „trabancika” bo po jazdach Wasiutowa wiem, że nic nie wiem. Za najgroźniejszą rywalkę Daisy uważam jej stajenną koleżankę Maritę. Zaskakują mnie dotychczasowymi wynikami Fira i Wiatka.
Typ: Daisy, Marita, Bahiega
6G. Poza konkurencją wydaje się być Mark. Dalej nic nie wiadomo, może pod T. Dulem przebudzi się Francja.
Typ: Mark, Francja, Ebla
7G. Liczę na wygraną biegającej w dobrych stawkach Jasemonii. Lepszym od niej koniem jest chyba Mistyk ale nie zawsze lepszy wygrywa a ponadto Reznikov staje się specjalistą od wygrywania ostatniej gonitwy dnia (trzeba się jakoś pocieszać gdy brak rzeczowych argumentów). Idra wystąpi po długiej przerwie więc raczej nie powinna zagrozić wyżej wymienionej parze. Dystans odpowiada Sachmet.
Typ: Jasemonia, Mistyk, Sachmet

Zagrania:
Kwinta: 3 / 2,6 / 1,4,5,6,8 / 4,6,7 / 1,3 (60zł)
1Gon.
czwórki: 3/2,7/2,7/* i 3/2,7/1,4,6/2,7 (28zł.)
2Gon.
czwórka: 2/3,6/3,6 /*
trójka: 3,6/2/3,6
porządki: 2/3 x4, 2/6 x6 (razem 40zł.)
5Gon.
trójka: 3/1/4,5,6,7,8,9
porządki: 1/3 x6, 3/4 x4 (razem 32zł.)
6Gon.
czwórka: 1#3,4,5,6 (48zł.)
7Gon.
czwórka: 1,3/1,3/4,5/4,5,6
trójka: 3/1/4,6 i 3/6,4/1 (razem 24zł.)

pozdrawiam

Do góry
#209046 - 25/08/2004 14:04 Re: Służewiec 2004
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
witam,
po doświadczeniach ubiegłej dwudniówki jestem ostrożny w tpowaniu kwinty.Tak samo przegrywa się kwintę za 4 zł jak i za 400 zł. Tylko to pierwsze mniej boli. A więc kwinta mniej bolesna, choć czy skuteczniejsza? Wątpię...
gonitwa 1 Desmin z Gajarą /myślę też o Senigelli/
gonitwa 2 Hipnoza / bo świetny dżokej /
gonitwa 3 nie wiem /powinna być ściana, ale ma być tanio, więc pewnie Arban, bo bez wagi/
gonitwa 4 Aragonia
gonitwa 5 Daisy lub Bahiega
Kwinta za 4 zł
Ciekaw jestem, czy trafię choć dwa konie
Pozdrawiam

Do góry
#209047 - 25/08/2004 23:42 Re: Służewiec 2004
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Dzisiejsza kwinta nie trafiona! 14000 zł z dzisiaj zostało przeniesione na sobotnie wyścigi.
A więc kumulacja.
Zła wiadomość to taka, że od soboty wracamy do stawki kwintowej za 2 zł.A wydawało się, że wpływy z kwinty po obniżeniu owej stawki do 1 zł wyrażnie wzrosły.No cóż, tonący brzytwy się chwyta.
Na koniec wyniki kwinty: 3/6/3/7/9.
Przynajmiej dwa " wybuchy".
Pozdrawiam

Do góry
#209048 - 26/08/2004 01:17 Re: Służewiec 2004
cigar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 4573
Skąd: Warszawa
Nie wiem jak Ty Torsten ale ja definitywnie rezygnuję z grania kwint (zostaje zabawa na forum.mecz.pl). Na co ci ludzie liczą? Odpis z kwinty jest nieprawdopodobnie duży, obniżenie stawki na 1 zł to był dobry pomysł. Ostatnio wypłaty za kwintę są wysokie (pojedyncze trafenia) to co teraz powie przeciętny gracz. Powie: i tak nie mogę się nawet zbliżyć do kwinty ... teraz jest dwukrotnie drożej ... to dziękuję...

zniesmaczony..
pozdrawiam

dlaczego nie po 10 zł, według "analityków" z STWK powinno dać to 10-krotny wzrost wpływów..

Do góry
#209049 - 26/08/2004 01:56 Re: Służewiec 2004
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Przed dwoma laty grałem kwinty systematycznie do -maksymalnie - 96 zł. Trafiłem w sezonie 9 kwint, w tym jedną naprawdę dużą.W ubiegłym roku już było dużo gorzej. W tym - szkoda słów, gram od czasu do czasu, gdy wydaje się łatwiejsza, ale najczęściej nie jest taką. Równiez rezygnuję z grania kwint i moi znajomi też to zapowiadali.
Jak tu mówić o prawdiłowym wytypowaniu 5 zwycięzców, jeśli jest kłopot z wytypowaniem jednej gonitwy i to przy 7 konikach. Nie pomaga wiedza o pochodzeniu, wynikach, formie itp. To o czym tu mówić...
Pozdrawiam

Do góry
Strona 3 z 3 < 1 2 3




Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, igea23, Lukasz111, Ojro), 3458 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581809 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49