Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#2025245 - 04/02/2008 19:15 Czy przyjedzie po mnie wosjko ?
kadus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/06/2007
Postów: 5696
Skąd: Anty(I)pody.
No to sprawa wyglada tak , moze ktos z was juz byl w takiej sytuacji. Otóż od pazdziernika bylem na drugim roku studiow , jednak uznalem, ze kierunek ktorego sie podjalem jest tragiczny i tuz przed sesja z niego zrezygnowalem, w listopadzie zanioslem papierek do WKU,ze sie ucze, odroczenie mam do pazdziernika tego roku. Czy jednak jak zrezygnowalem edukacje panowie wojskowi moga zapukac do mych drzwi ? Mam spodziewac sie wizyty? (podobno uczelnie wysylaja do wku informacje, ze dany student/uczen zrezygnowal ze studiow/szkoly)

Prosze o pomoc

Do góry
Bonus: Unibet
#2025250 - 04/02/2008 19:19 Re: Czy przyjedzie po mnie wosjko ? [Re: kadus]
Kylo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/09/2005
Postów: 14202
Skąd: Lublin
Mozez sie spodziewac. Uczelnie wysylaja wlasnie te papiery.

Do góry
#2025251 - 04/02/2008 19:21 Re: Czy przyjedzie po mnie wosjko ? [Re: Kylo]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Tak, uczelnie wysyłają takie papiery, i to czasami szybciej niż sie spodziewasz ;\) Jeżeli nie masz zamiaru iść do woja, to dla świętego spokoju zapisz się do jakiejś prywatnej szkoły.

Do góry
#2025253 - 04/02/2008 19:23 Re: Czy przyjedzie po mnie wosjko ? [Re: Szewa]
kadus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/06/2007
Postów: 5696
Skąd: Anty(I)pody.
Od pazdziernika znowu ide na studia, no ale do tego czasu bedzie trzeba cos zmontowac ;]

Do góry
#2025262 - 04/02/2008 19:29 Re: Czy przyjedzie po mnie wosjko ? [Re: kadus]
kadus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/06/2007
Postów: 5696
Skąd: Anty(I)pody.
btw. czy dobra ucieczka od wojska jest wyjazd za granice do pracy? Mam okazje na wyjazd, moze wiec z niej skorzystac ?

Do góry
#2025308 - 04/02/2008 20:05 Re: Czy przyjedzie po mnie wosjko ? [Re: kadus]
lelu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/11/2006
Postów: 3990
Skąd: ok. Lublina
jak bedziesz mial pecha moga Cie przy powrocie capnac na granicy ;] taka wersje gdzies slyszalem

wyjazd bardzo ok w sumie nic innego Ci nie pozostaje ;] chyba ze sie chcesz wymeldowac

Do góry
#2025310 - 04/02/2008 20:08 Re: Czy przyjedzie po mnie wosjko ? [Re: lelu]
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
jesli wyjedziesz w ramach strefy Schengen to nikt Cię nie capnie na granicy bo nie ma kontroli

Do góry
#2025313 - 04/02/2008 20:10 Re: Czy przyjedzie po mnie wosjko ? [Re: lelu]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
jesli wyjedzie do krajow ze strefy to kto ma go z granicy złapac jak nie ma kontroli ?
No chyba, ze gdzies na wschod pojedziesz ;\)

Do góry
#2025315 - 04/02/2008 20:11 Re: Czy przyjedzie po mnie wosjko ? [Re: Giertyszek]
Kaktus_lbn Offline
old hand

Meldunek: 11/04/2004
Postów: 1123
Skąd: Lublin
idz poprostu do urzedu nie wiem jak on sie tam nazywa ale tam gdzie mozna sie wymeldować. wymelduj sie tym czasowo i po klopocie nikt na granicy nie złapie \:D ja tak zrobilem i kupa innych chlopakow kotrzy byli ze mna w anglii i nie ma problemu. jak sie wymeldowujesz to nie musisz wpisywac gdzie bedziesz mieszkal w anglii. ja tego nie wiedzialem i i nie musialem wypelniać i tyle.

Do góry
#2025322 - 04/02/2008 20:14 Re: Czy przyjedzie po mnie wosjko ? [Re: Giertyszek]
PioKing Offline
MaSha Lover

Meldunek: 24/03/2005
Postów: 5848
Skąd: Warszawa
podobną sytuację miał mój znajomy \:\)

W okolicach Maja/Czerwca przyślą Ci bilet. Nie odbieraj awiza, nie podpisuj wezwania. Potem niech ktoś z rodziny zadzwoni do WKU i zapyta się o co chodzi. Wojak powie, ze bilet dla Ciebie przyszedł, a członek rodziny niech powie, że zrezygnowałeś ze studiów z powodów finansowych, wyjechałeś za granicę żeby zarobić na nowy rok akademicki i wrócisz w październiku. Każą napisać pisemko potwierdzające to co zostało powiedziane, przesłać je do wku i nawet tego nie będą sprawdzać. W nowym roku akademickim jak będziesz miał zaświadczenie o pobieraniu nauki zanosisz i po sprawie. Tylko pamiętaj, nie odbieraj poleconych ;\)

Do góry
#2025338 - 04/02/2008 20:23 Re: Czy przyjedzie po mnie wosjko ? [Re: PioKing]
hokuy Offline
veteran

Meldunek: 22/08/2006
Postów: 1339
Skąd: Zielona Góra
moi znajomi, którzy rok temu pokończyli studia po 1 semestrze, nie otrzymali żadnych bilecików, ja mam ten problem w tym roku \:D i trochę mnie nastraszyliśćie ;]

Do góry
#2025358 - 04/02/2008 20:33 Re: Czy przyjedzie po mnie wosjko ? [Re: hokuy]
herkules Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/11/2004
Postów: 6399
Tez mi przysyłaja gnoje . Nie odbieram i mam to w bani. Potem wysle matke zeby powiedziala ,ze mnie nie ma w kraju

Do góry
#2025375 - 04/02/2008 20:43 Re: Czy przyjedzie po mnie wosjko ? [Re: PioKing]
Killa Boom Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 21/01/2005
Postów: 1711
Skąd: Świdnica
Originally Posted By: PioKing
podobną sytuację miał mój znajomy \:\)

W okolicach Maja/Czerwca przyślą Ci bilet. Nie odbieraj awiza, nie podpisuj wezwania. Potem niech ktoś z rodziny zadzwoni do WKU i zapyta się o co chodzi. Wojak powie, ze bilet dla Ciebie przyszedł, a członek rodziny niech powie, że zrezygnowałeś ze studiów z powodów finansowych, wyjechałeś za granicę żeby zarobić na nowy rok akademicki i wrócisz w październiku. Każą napisać pisemko potwierdzające to co zostało powiedziane, przesłać je do wku i nawet tego nie będą sprawdzać. W nowym roku akademickim jak będziesz miał zaświadczenie o pobieraniu nauki zanosisz i po sprawie. Tylko pamiętaj, nie odbieraj poleconych ;\)


Mój kolega zrobił bardzo podobnie, z tym, że sam stawił się na WKU i powiedział jaka jest sytuacja - w październiku rozpoczyna nowe studia, a do tego czasu będzie pracował, żeby na nie zarobić. Odroczenie dostał bez problemu \:\) No ale, żeby było "bepzieczniej" może to zrobić któryś z rodziców, tak jak to PioKing napisał \:\) Powodzenia

Do góry
#2025392 - 04/02/2008 20:55 Re: Czy przyjedzie po mnie wosjko ? [Re: Killa Boom]
th0mas Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/08/2005
Postów: 6244
Skąd: Stalowa Wola
Ludzie zrozumcie w końcu. Temat wałkowany po raz n-ty. Żadnych bilecików oni pocztą nie przysyłają, a jedynie wezwanie do stawienia się w WKU. Jeżeli szkoła pospieszy się z powiadomieniem WKU o rezygnacji ze studiów to wezwanie możesz dostać już w marcu lub kwietniu na pobór wiosenny \:\)

Jeżeli wyjedziesz za granicę to nic Ci nie zrobią. Ale wezwania do domu będą przychodzić nadal, chyba, że wymeldujesz się w Polsce i prześlesz do WKU zaświadczenie o zameldowaniu poza granicami kraju.

Jeżeli będziesz ściemniał, że wyjechałeś za granicę (Twoi rodzice tak będą mówić), a w Polsce będziesz siedział w najlepsze to WKU i tak się o tym dowie, chociaż nie wiem jak bardzo byś się chował za dnia i skradał po nocach \:\)

Jednym z kolejnych wyjść jest poleganie na nadziei, że do lipca, sierpnia nie przyjdzie Ci wezwanie i w październiku lub wrześniu będziesz mógł im przedłożyć zaświadczenie o nowo rozpoczętych studiach:)

Jeżeli masz jakieś paragrafy musiałbyś się dowiedzieć do jakich jednostek z danym paragrafem nie biorą. Zgłaszasz się wtedy na ochotnika i mówisz, że chcesz iść do tej lub do tej jednostki. Wojak Szejk sprawdza wtedy w specjalnej książce i jeżeli tam nie pasujesz to Cię tam nie przydzieli \:p Powinni Cię do domku wtedy odesłać \:\)

No się rozpisałem, ale nad innymi opcjami nie chce mi się już myśleć \:\)

Do góry
#2025395 - 04/02/2008 20:58 Re: Czy przyjedzie po mnie wosjko ? [Re: th0mas]
th0mas Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/08/2005
Postów: 6244
Skąd: Stalowa Wola
@Killa Boom + jeżeli chodzi o rezygnację ze studiów i pojechanie do WKU i powiedzenie im, że od października chcę zacząć nowe studia to już zależy od indywidualnej jednostki. Od samopoczucia i chęci oficera w WKU. Zacytuje majora, który starał się wysłać mnie do wojska.

"My za chęci odroczeń nie dajemy" \:\) (fakt głupi ch*j z niego) i co zrobić?

Do góry
#2025448 - 04/02/2008 21:40 Re: Czy przyjedzie po mnie wosjko ? [Re: th0mas]
moonlight Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/10/2005
Postów: 1734
Jeżeli ktoś przerwał studia, nie ma żadnych papierów, ale na 100% chce w kolejnym roku akademickim uczyć się, może napisać podanie o odroczenie ze względu na ważne sprawy osobiste. Takie odroczenie poborowemu przysługuje tylko raz i jest wydawane na okres d o12 miesięcy.
Dobre i konkretne uzasadnienie i major spokojnie przychyli się do prośby. Taką możliwość kiedyś wykorzystałem, dostałem odroczenie na rok, a potem zaniosłem stosowne papierki.

Do góry
#2025469 - 04/02/2008 21:54 Re: Czy przyjedzie po mnie wosjko ? [Re: moonlight]
kadus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/06/2007
Postów: 5696
Skąd: Anty(I)pody.
Originally Posted By: moonlight
Jeżeli ktoś przerwał studia, nie ma żadnych papierów, ale na 100% chce w kolejnym roku akademickim uczyć się, może napisać podanie o odroczenie ze względu na ważne sprawy osobiste. Takie odroczenie poborowemu przysługuje tylko raz i jest wydawane na okres d o12 miesięcy.
Dobre i konkretne uzasadnienie i major spokojnie przychyli się do prośby. Taką możliwość kiedyś wykorzystałem, dostałem odroczenie na rok, a potem zaniosłem stosowne papierki.





no i o takie cos mi konkretnie chodzilo

Moon, "sprawy osobiste" to jednak pojecie dosyc rozlegle, moglbys sprecyzowac ? Musze wysmarowac cos "na czasie", zeby byc pewnym, ze mnie nie chapną ;]

Do góry
#2025488 - 04/02/2008 22:08 Re: Czy przyjedzie po mnie wosjko ? [Re: kadus]
moonlight Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/10/2005
Postów: 1734
Jeżeli chcesz zacząć od nowa studia to sprawa jest trudniejsza. Masz takie wyjścia :

a) załatwić sobie jakąś szkołę policealną - myślę, że od lutego, coś tam znajdziesz, tak na przetrzymanie, wówczas masz papier, że się uczysz i tyle. Minusem jest to, że musisz płacić za szkołę, ale za to masz pewny papier,

b) wymeldowujesz się i mniej lub bardziej oficjalnie pracujesz za granicą. Jeżeli chcesz aby WKU nie zaszeregowało się do grona "kombinatorów" to :
napisz podanie, uzasadniające Twój powód rezygnacji ze studiów, oraz napisz, że chcesz od października wznowić edukację. W tym czasie chcesz dorobić do studiów zbierając ogórki na Grenlandii ;\) ( dołączasz papier o wymeldowaniu ) , masz ciężką sytuację finansową rodziców ( papier potwierdzający, że rodzice cienko przedą ) itp. Im więcej papierków potwierdzający stan faktyczny napisany w podaniu tym lepiej.

Jeżeli jest możliwe - idź do uczelni gdzie chcesz studiować i wyduś takie potwierdzenie - że jesteś uprawniony do studiowania ( złożenia papierów na uczelnię ) - cokolwiek potwierdzającego Twoje zainteresowanie studiami.
Wszystko ładnie napisz, dołącz załączniki i wyślij listem poleconym. Samemu lepiej nie idź, bo nie jeden sprytny oficer w natłoku papierów da Ci do podpisania KP, a wtedy to już nie zmiłuj się. \:\)

Do góry
#2025540 - 04/02/2008 22:40 Re: Czy przyjedzie po mnie wosjko ? [Re: moonlight]
th0mas Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/08/2005
Postów: 6244
Skąd: Stalowa Wola
moonligt dobrze prawi, ale jak dostanie się kartę powołania to też można się jeszcze wymigać z wojska. Jest to dość ciężkie do zrealizowania, ale możliwe. Wiem na swoim przykładzie \:\)

Do góry
#2025569 - 04/02/2008 22:58 Re: Czy przyjedzie po mnie wosjko ? [Re: th0mas]
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
moi znajomi z polibudy postanowili dać sobie pare miesięcy na obronienie pracy mgr i niestety nie doczekali ... to jest chore...

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (ANZELMO, Igor, pacyfista, Sensei, rymoholik, alfa), 2921 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582987 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07