Strona 4 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Opcje tematu
#1870116 - 20/12/2007 09:58 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: vindom]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Ja bym poszedł krok dalej i uznał, że chodzenie do szkoły jest niezgodne z konstytucją \:D
Papugi to potrafią udowodnić

Do góry
Bonus: Unibet
#1870497 - 20/12/2007 22:58 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: rene]
Wahi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/09/2003
Postów: 3930
Skąd: gdzies
caly system szkolnictwa jest do dupy...

szkola ma uczyc myslenia, a nie wkuwania na pamiec. Na szczescie idzie t ow dobra strone, ale bardzo wolno..

30% by zdac mature? kraj idiotow. 60% powinno byc. Kto nie zda ten nie zda nie wszyscy musza miec mature. A amnezja to juz w ogole...

A co do jakosci nauczycieli to aktycznie da sie zapanowac nad bydlem, ale trzeba byc naprawde dobrym nauczycielem. U mnie w LO umialy to 2 osoby. Umialy tak prowadzic przedmiot, ze uczniowie nawet Ci naglupsi nie chcieli go opuszczac i nie cyrkowali podczas zajec. Reszta to dno.

Do góry
#1870511 - 20/12/2007 23:08 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: Wahi]
odgdog Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/08/2004
Postów: 4300
Skąd: Pyrlandia/ Anfield Road
Originally Posted By: Wahi
A amnezja to juz w ogole...


Może dlatego warto jednak parę rzeczy powkuwać "na pamięć"?

Do góry
#1870520 - 20/12/2007 23:13 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: Wahi]
Gowysp Offline
old hand

Meldunek: 17/03/2006
Postów: 951
Skąd: Końskie
A co wam do tego? Chcą wprowadzić jakiś zakaz prac domowych, a niech wprowadzają!! Nie chcą dziecka odrabiać prac domowych, niech nie odrabiają!! Trzeba to wprowadzić jak najszybciej, żeby zdążyć przed ME 2012. Potrzebujemy siły roboczej do budowy stadionów, autostrad, dróg, chodników itp. A taki przepis by to ułatwił!! Dziecka, która się nie uczą i im nie zależy już by konkretnie olewały szkołę i by się tylko do tego nadawały. Zostawałyby operatorami sprzętu typu ziemia - powietrze i byłoby ok. A jakieś sztuczne magistry i inżyniery, których teraz "kształci" się mnóstwo nam nie potrzebne. A co do dzieci którym zależy na nauce i tak spędzałyby sporo czasu na naukę i się dokształcały same w domciu, więc o co kaman? ;\)

Do góry
#1870522 - 20/12/2007 23:15 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: Gowysp]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
to taki dobry chłopak był i mało, mało pił pił \:D

Do góry
#1870530 - 20/12/2007 23:18 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: Llama]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
Gowysp, za 5 lat nikt nie pójdzie na studia, bo dysleksja \:D nikt nie pójdzie do fizycznej, bo alergia, bo skrzywienie kręgosłupa \:D
całe szczęście, że mamy 1,2 mld pracowitych chińczyków.

Do góry
#1870547 - 20/12/2007 23:26 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: odgdog]
Radek_89 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/01/2006
Postów: 8920
Skąd: Ciechanów/Toruń
Originally Posted By: odgdog
Originally Posted By: Wahi
A amnezja to juz w ogole...


Może dlatego warto jednak parę rzeczy powkuwać "na pamięć"?
Otóż to, natomiast zgadzam się z Wahim, że matura powinna być minimum od 50%. Bo nie chodzi o to, żeby 80% abiturientów zdało maturę, tylko żeby ten, kto zda maturę prezentował sobą jakiś poziom.

Co do prac domowych - debilizm, debilizm i jeszcze raz debilizm. Natomiast moim zdaniem program powinien być nieco zmodyfikowany i na polskim nie powinniśmy się uczyć wierszy jakiegoś Horacego czy Seneki, tylko raczej książki współczesne, których przeczytanie autentycznie kształtuje człowieka.

Apropo samych już dzieci/młodzieży - nauczyciele mogą z siebie flaki wypruwać, ale jeżeli rodzice nie przeprowadzą odpowiednio u dziecka procesu socjalizacji, to nawet szkoła na księżycu nie pomoże. A nauczyciele i tak za mało mogą - nauczyciel nawet nie ma specjalnie środków, żeby szacunku do siebie nauczyć. Swoją drogą postępowanie niektórych sorów jest skandaliczne - co innego mówią na lekcjach, co innego na terenie szkoły robią. Akurat u nas jest tego najlepszy teraz przykład.

Do góry
#1870611 - 20/12/2007 23:58 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: Stoin]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
Originally Posted By: Goget
Stoin chodzi właśnie o to, że nauczyciel nie wie co zrobić w takiej sytuacji, a nie że niewiele może. Niektórym to by się naprawdę super niania przydała. Jak się zaprzyjaźnisz z uczniami debilami to ci wejdą na głowę. Chyba każdy w szkole po tygodniu potrafił wyczuć u kogo można gadać na lekcji, zlewać przedmiot, a u którego nauczyciela cała klasa siedzi jak potulne baranki.
Zgodze się. Przecież po kilku lekcjach kazdy się orientował co u danego nauczyciela można a czego nie.
Jednych się całkowicie olewało a u innych spokoj.
No i każdy na ich lekcje się uczył (bynajmniej u mnie)
Pamietam jak taki Witus uczył sie biologii bo do nauczyciela każdy miał szacunek i sie starał nauczyć.
No i miał chłopak na koniec dwójke, z problemami ale miał..
Pomine fakt, ze i tak na koniec miał 5 palek, w tym m.in z informy \:o
No ale cieszył się, że mógl mowic co mu się podobało do tego nauczyciela i ogolnie go zlewać ..
Wielu nauczycieli jest nieprzygotowanych do zawodu. Nie potrafią sobie poradzić z uczniami.
Fakt, nie mogą zbyt wiele ale przecież mnóstwo osób sobie znakomicie w tym zawodzie radzi!

Originally Posted By: Stoin
Jutro głosowanie rady czy wywalić ze szkoły jednego dyzia który straszył panią mgr \:D

Btw: Teraz nawet wywalenie ze szkoły nie jest takie proste jakby się mogło wydawać trzeba mu znaleźć nową o tym samym profilu itd ... a szkoła do której się taki miszcz się udaje nie koniecznie musi Go przyjąć znając Jego przeszłość \:D
Jak słysze, ze ktos mówi o wywaleniu to \:D
Pamiętam jak w liceum było u mnie na lekcjach WF. Chłopakow z mojej klasy 11, mieliśmy łaczony z inna klasą.
Od nich chyba ponad 20, w czym 60% popaprańcy. Nie chciałem chodzić na lekcje i ćwiczyc z takimi bezmózgami.
Doszło do tego, ze na WFie z mojej klasy cwiczyło dwóch kolesi, czasami zaden..
Ale wracając do watku, czemu tak sie działo? Przez tych debili!
Nasza wychowawczyni coś tam się starała robic, dyrektor niby też \:o
Jeden koleś z tej klasy miał chyba z 6 razy wylecieć. Nie poleciał ..
Co z tego, że złamał w kiblu chłopakowi z pierwszej klasie nos, innemu dobrze dokopał, innych straszył itd..
Przyszła kilka razy mamusia do dyrektorki, kawka, rączka, koperta, wiecej się to niby nie powtórzy i po problemie.
No bo jak z poważanego liceum można wyrzucić synka lekarza ?

I takich przypadków pewnie jest niestety więcej ..

Do góry
#1870657 - 21/12/2007 00:13 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: Szewa]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Originally Posted By: Szewa
Matmę powinni tłuc do wszystkich łbów, nawet humanistycznych. Matma to podstawa i nieprzypadkowo nazywana jest królową nauk. Wszyscy tak narzekają na matmę jaka to ona trudna, niepotrzebna


No jasne, jak sie im nudzi niech licza se np pochodne ;\)

Ja bym posatwil, na polski, ale glownie na ortografie.
Teraz wiele osob robie takie bledy, ze rece opadaja, i tlumaczy sie jakas dysleksja czy cos.
To lenistwo i tyle.

Do góry
#1870733 - 21/12/2007 00:32 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: lupus]
Piecia Offline
podwórkowy attaché

Meldunek: 23/11/2004
Postów: 17060
zaskarżmy nasze szkoły że musieliśmy przez nie cierpieć i odrabiać lekcje \:p , ciekawi mnie czy taki ewentualny proces miał by jakieś szanse by wygrać \:D

Do góry
#1870812 - 21/12/2007 01:03 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: Stoin]
Rancorn Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/02/2006
Postów: 1689
Skąd: Gdańsk
Originally Posted By: Stoin
Originally Posted By: a ...psik1905
Originally Posted By: Stoin
Przecież nikt im nie każe odrabiać lekcji \:\)



No to żeby jeszcze tylko pal nie wstawiali to by bylo ok ';]


No oczywiście \:\) po hujaka wogóle szkoła jest ? W mikołajki prznieś czerwoną czapke do szkoły - nie będziesz pyatany , codzinnnie losuja szczęśliwy numerek - wylosują twój , jesteś nietykalny ... złapiesz gnoja za gardło bo zdemoluja kibel lub co gorsza ukręci głowe słabszemu od siebie to matka z ojcem leci na milicje \:D

ręce opadają


Stoin, a kto Ci kazał iść na nauczyciela ;\) przecież wiedziałeś że to użeranie się z idiotami za marne pieniądze ;\) śmieszny jesteś

Do góry
#1870888 - 21/12/2007 01:41 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: Rancorn]
Stoin Offline
Profesor

Meldunek: 19/08/2005
Postów: 28891
Skąd: ॐ नमः ...
Originally Posted By: Rancorn


Stoin, a kto Ci kazał iść na nauczyciela ;\) przecież wiedziałeś że to użeranie się z idiotami za marne pieniądze ;\) śmieszny jesteś


Chciałem świat naprawiać ale wygląda na to że porwałem sie w motyką na słońce =/ a tak poważnie to ...

Po pierwsze - zostałem nauczycielem miedzy innymi po to by takich leszczy nauczyć koszykówki siatkówki czy piłki nożnej ale również pewnych zasad postępowania.

Po drugie - Ciebie też bym paru rzeczy nauczył ... np szacunku do starszego a takie teksty to pisz do swoich kolegów z piaskownicy a nie do mnie

Do góry
#1871248 - 21/12/2007 03:31 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: Stoin]
Pierniczek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/10/2005
Postów: 1876

Do góry
#1871356 - 21/12/2007 03:54 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: Stoin]
D@mian Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/03/2006
Postów: 9128
Skąd: Kraków
Originally Posted By: Stoin
Originally Posted By: Rancorn


Stoin, a kto Ci kazał iść na nauczyciela ;\) przecież wiedziałeś że to użeranie się z idiotami za marne pieniądze ;\) śmieszny jesteś


Chciałem świat naprawiać ale wygląda na to że porwałem sie w motyką na słońce =/ a tak poważnie to ...

Po pierwsze - zostałem nauczycielem miedzy innymi po to by takich leszczy nauczyć koszykówki siatkówki czy piłki nożnej ale również pewnych zasad postępowania.

Po drugie - Ciebie też bym paru rzeczy nauczył ... np szacunku do starszego a takie teksty to pisz do swoich kolegów z piaskownicy a nie do mnie



A najbardziej mnie śmieszą oceny z W-F \:p
Przykład- jakieś zadania na utrzymanie sztangi w łapach, każdy dźwiga to samo, ale jeden waży 50 a drugi 90 kilogramów. \:\)
Nie muszę chyba dodawać jak krzywdząco wystawiane są oceny na koniec roku, zwykle nauczyciel podwyższa ocenę takiemu klockowi co nawet piłki nie potrafi kopnąć.
Nauczanie gry w cokolwiek?...ciekawe, na ostatnie (chyba) 8 lekcji w-f raz w coś graliśmy, reszta to jakieś sprawdziany, gimnastyka, albo lekcja przepada...nie powiem z jakiego powodu =/
Oczywiście zawsze przepada nam pierwsze 5-10 minut lekcji, gdyż nauczyciel nie spieszy się na zajęcia...

Ogólnie ujmując w szkołach jest połowa nauczycieli, którzy mają jakąś misję, a reszta sobie po prostu zlewa swój zawód, bardziej skupiając się na udzielaniu korepetycji dla uczniów.

Sam uczę się w "dobrej" szkole, w której o dobrego nauczyciela łatwiej, bo i każdy nauczyciel woli pracować chyba z "dobrą" zdolną młodzieżą. (więc jeśli ma możliwości to stara się o pracę w takiej szkole). ;\)

Także nie mówcie, że nauczyciel ma znowu tak źle...

Do góry
#1871375 - 21/12/2007 04:00 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: D@mian]
Radek_89 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/01/2006
Postów: 8920
Skąd: Ciechanów/Toruń
Akurat u nas z tym wyciskaniem jest tak, że ocena zależy od stosunku podnoszonego ciężaru do masy ciała, co nie zmienia faktu, że niektóre zaliczenia są zupełnie beznadziejne - jakaś siła ścisku (takie urządzenie się ściska jak najmocniej w ręku). I w ten sposób dobre oceny z WFu ma koleś, który piłkę do siatkówki potrafi złapać dopiero, jak ta się trzy razy od ziemii odbije.

Według mnie WF powinien być w duuużo większych ilościach, bo niedługo będziemy mieć społeczeństwo, w którym połowa będzie miała dysmózgowie, a druga jakieś wymyślone urazy od płaskostopia począwszy.

Do góry
#1871391 - 21/12/2007 04:02 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: Pierniczek]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Pierwsza sprawa: teraz jest duzo latwiej bo jest intenet, cyfrowki itp. Kiedys musialem biegac po znajomych aby notatki zalatwic, teraz ktos skanuje, wrzuca na neta, daje link do gg i wszyscy maja. Oczywiscie teraz na necie niemal wszystko sie znajdzie, nawet zadanie rozwiaza. Kilka lat temu tak ładnie nie było.
Ponadto smiac mi sie chce gdy slysze, ze program coraz bardziej przeladowany. Widze jak moj kuzyn sie "przemecza". Material z matematyki do kpina. I jeszcze jest sporo uczelni, ktore przymuja z matura podstawowa z matematyki na informatyke. A przeciez taka matura prawie nic nie wymaga. Potem na studiach juz beda problemy.

I ostatnie: sami uczniowie. Oczywiscie latwo zrzucic wine na nauczycieli ale ile to razy byly akcje, ze uczen pijany przyszedl itp. Ponadto typowo polski zwyczaj czyli kombinowanie i sciaganie.
najlatwiej wytlumaczyc sciaganie tym, ze duzo materialu jest. Jednak z tego co zauwazylem to jesli ktos sciaga to juz probuje ze wszystkiego. A zatem czy rzeczywiscie ten program tak przeladowany czy moze ktos sobie to olewa.

Szkola ma uczyc myslec ale tez i niech uczniowie sie staraja. Kilka lat temu wprowadzali nowa mature i pamietam jakie badanie: 70% maturzystow nie umialo zrobic takiego zadania: Towar X kosztuje 2440zl z podatkiem Vat 22%, oblicz cene tego towaru przy podatku Vat 7%. No niech ktos powie, ze tego w LO nie bylo. No ale jesli ktos nie mysli to i pewnie szkola nie nauczy.

I niech przywroca matematyke na maturze jako obowiazkowa. Polowa gimnazjalistow i licealistow to kompletne dno z matematyki. Moze to cos pomoze. A jak nie to trudno. Ja nie znosilem polskiego ale na maturze musialem pisac. Wiec matematyka tez moze byc obowiazkowa...

Do góry
#1871408 - 21/12/2007 04:09 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: rivex]
D@mian Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/03/2006
Postów: 9128
Skąd: Kraków
Originally Posted By: rivex

Ponadto smiac mi sie chce gdy slysze, ze program coraz bardziej przeladowany. Widze jak moj kuzyn sie "przemecza". Material z matematyki do kpina.


Ciekawe... zupełnie się nie zgadzam. 6 matematyk(w klasach o profilu humanistycznym 3) tygodniowo a na klasówce zawsze zaskoczy mnie jakieś zadanie \:p
Materiału jest sporo, zapisuje jakoś zeszyt 96 kartkowy, który składa się zawsze na jedną klasówkę, czyli ok. 3, max. 4 tygodnie.

Do góry
#1871434 - 21/12/2007 04:17 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: D@mian]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Originally Posted By: Damianoon
Originally Posted By: rivex

Ponadto smiac mi sie chce gdy slysze, ze program coraz bardziej przeladowany. Widze jak moj kuzyn sie "przemecza". Material z matematyki do kpina.


Ciekawe... zupełnie się nie zgadzam. 6 matematyk(w klasach o profilu humanistycznym 3) tygodniowo a na klasówce zawsze zaskoczy mnie jakieś zadanie \:p
Materiału jest sporo, zapisuje jakoś zeszyt 96 kartkowy, który składa się zawsze na jedną klasówkę, czyli ok. 3, max. 4 tygodnie.


Zeszyt zeszytowi nie jest rowny. Ja mialem i czasem 7-8h tygodniowo bo facet od matematyki lubil nam robic te zajecia jako zastepstwa \:\) A zeszytow to moze 6-7 grubych na rok zapisaywalem i do tego A4. Wiec niech mi ktos nie mowi jak to teraz sie przemecza ucznia w LO.
Widze, jaki teraz jest program w LO. Moj kuzyn jest w mat-fiz. I co z tego. Gdy mu tlumaczylem zadanie i doszedlem do jakiegos przeksztalcenia logarytmow to sie zdziwil i powiedzial, ze tego nie trzeba. No coz moze i tak. A chlopak taki kiepski nie jest bo ma chyba 4 z matematyki a szkola raczej na dobrym poziomie.
Ostatnio widzialem spis materialu, ktory nie obowiazuje na maturze z matematyki. Wypisali tego tyle, ze sam nie wiem czy cos w koncu trzeba tam umiec....

Do góry
#1871447 - 21/12/2007 04:22 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: rivex]
D@mian Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/03/2006
Postów: 9128
Skąd: Kraków
mam 3 z matmy, więc rozumiem, że według Ciebie jestem tępy \:p ;\)

...ale ocena nie oddaje wiedzy, w większości przypadków... tym się pocieszam \:\)

Do góry
#1871459 - 21/12/2007 04:26 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: rivex]
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
Originally Posted By: rivex
Widze, jaki teraz jest program w LO. Moj kuzyn jest w mat-fiz. I co z tego. Gdy mu tlumaczylem zadanie i doszedlem do jakiegos przeksztalcenia logarytmow to sie zdziwil i powiedzial, ze tego nie trzeba.


To się zdzwi jeszcze bardziej na studiach ;>

Ja w LO byłem w klasie mat - info, teraz na kierunku humanistycznym mam elementy matematematyki i jak dla mnie to jest kosmos.

Do góry
Strona 4 z 5 < 1 2 3 4 5 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
13 zarejestrowanych użytkowników (VVega, rymoholik, igea23, Igor, Irek, Sensei, akagi, poozon, Zaixi, latajaca_holenderka, wHiTe_StAr, pacyfista, burbon), 3328 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5583203 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07