Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Opcje tematu
#1869914 - 20/12/2007 07:23 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: [T]-error]
PioKing Offline
MaSha Lover

Meldunek: 24/03/2005
Postów: 5848
Skąd: Warszawa
Originally Posted By: [T
-error]]wracają do domu i znowu siadają do nauki. Czasami na wiele godzin. Że tak nie powinno być, są pewni rodzice



bo yebne \:o

Stopień zidiocienia rośnie co pokazuja dobitnie ostatnie wybory, kto wygral kazdy wie Teraz to. I jak tu nie pić \:\(

Do góry
Bonus: Unibet
#1869915 - 20/12/2007 07:24 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: Szewa]
D@mian Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/03/2006
Postów: 9128
Skąd: Kraków
Szewa bardzo dobrze mówisz, oprócz tego duży nacisk na wychowanie fizyczne, sport... \:\)

Do góry
#1869922 - 20/12/2007 07:26 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: a ...psik1905]
Stoin Offline
Profesor

Meldunek: 19/08/2005
Postów: 28891
Skąd: ॐ नमः ...
Originally Posted By: a ...psik1905
Originally Posted By: Stoin
Przecież nikt im nie każe odrabiać lekcji \:\)



No to żeby jeszcze tylko pal nie wstawiali to by bylo ok ';]


No oczywiście \:\) po hujaka wogóle szkoła jest ? W mikołajki prznieś czerwoną czapke do szkoły - nie będziesz pyatany , codzinnnie losuja szczęśliwy numerek - wylosują twój , jesteś nietykalny ... złapiesz gnoja za gardło bo zdemoluja kibel lub co gorsza ukręci głowe słabszemu od siebie to matka z ojcem leci na milicje \:D

ręce opadają

Do góry
#1869924 - 20/12/2007 07:27 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: PioKing]
vindom Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/03/2006
Postów: 24366
Originally Posted By: PioKing
Originally Posted By: [T
-error]]wracają do domu i znowu siadają do nauki. Czasami na wiele godzin. Że tak nie powinno być, są pewni rodzice



bo yebne \:o

Stopień zidiocienia rośnie co pokazuja dobitnie ostatnie wybory, kto wygral kazdy wie Teraz to. I jak tu nie pić \:\(



widać jak na dłoni

jak nie pić ?? trzeba się powstrzymywać by nie skończyć jak Schetykretyn

Do góry
#1869932 - 20/12/2007 07:29 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: D@mian]
arvid Offline
old hand

Meldunek: 03/08/2004
Postów: 916
I conajmniej 2 godziny w-f -u dziennie ... w zdrowym ciele zdrowy duch, myślenie pozytywne i cyferki jakoś lepiej się logarytmują \:\)
A tak poważniej to trzeba ruszyć te pokemony od komputerów \:\)

Do góry
#1869934 - 20/12/2007 07:30 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: Stoin]
vindom Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/03/2006
Postów: 24366
Originally Posted By: Stoin
Originally Posted By: a ...psik1905
Originally Posted By: Stoin
Przecież nikt im nie każe odrabiać lekcji \:\)



No to żeby jeszcze tylko pal nie wstawiali to by bylo ok ';]


No oczywiście \:\) po hujaka wogóle szkoła jest ? W mikołajki prznieś czerwoną czapke do szkoły - nie będziesz pyatany , codzinnnie losuja szczęśliwy numerek - wylosują twój , jesteś nietykalny ... złapiesz gnoja za gardło bo zdemoluja kibel lub co gorsza ukręci głowe słabszemu od siebie to matka z ojcem leci na milicje \:D

ręce opadają


bo gówniarzom nic nie można zrobić co poradzić jak debile ustalali takie prawo i podpisali Kartę Praw Dziecka

żadnej odpowiedzialności za czyny i słowa wśród młodzieży

nietykalni ale róbta co chceta

dziś to się szkołę traktuje jak klub Spotkań Towarzyski

Do góry
#1869935 - 20/12/2007 07:30 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: vindom]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Originally Posted By: vindom
a właśnie, że nie matmę na pierwszym miejscu tylko polski, bo dojdzie do tego, że niedługo będą cyfry pisać z błędami ortograficznymi


Powiem Ci, że właśnie umysły ścisłe posługują się lepiej językiem niż tzw "humaniści". Dlaczego ? Bo potrafią zrozumieć zasady ortografii, interpunkcji itp. Dlatego najpierw logiczne myślenie, wtedy języka łatwiej się na uczą.

Poza tym, co z tego, że ktoś będzie kwieciście posługiwał się językiem i na koniec wyląduje jako bibliotekarz albo pracownik infolinii (nie obrażając powyższych). To ja już wole umieć matmę na tylko żeby skończyć polibudę, a trochę słabiej posługiwać się zdolnościami językowymi.

Poza tym ten mój subiektywny ranking ma na celu przede wszystkim przydatność poszczególnych przedmiotów w dalszym życiu

Do góry
#1869938 - 20/12/2007 07:31 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: vindom]
mgr Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/09/2003
Postów: 17851
Skąd: Kraków
Originally Posted By: vindom
Originally Posted By: Stoin
Przecież nikt im nie każe odrabiać lekcji \:\)


tak jest zważywszy że z wf nikt nie zadaje ;\) i nie każe odrabiać


na zadanie domowe 10 przysiadów przed kolacją \:D

Do góry
#1869939 - 20/12/2007 07:31 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: vindom]
ArtekPotito Offline
GRILL MASTER

Meldunek: 04/01/2007
Postów: 12060
Skąd: Polska
Originally Posted By: vindom
a właśnie, że nie matmę na pierwszym miejscu tylko polski, bo dojdzie do tego, że niedługo będą cyfry pisać z błędami ortograficznymi
......... chciałem zauważyć, że w liceum w jednym roku jest średnio 3-4 lekcje gramatyki i ortografii, reszta to jakieś pier**lone bzdety Horacy, Hamlet, Makbet, Kwiatki św. Franciszka . Powiedzcie co mi da wiedza tych tekstów literackich w wymawianiu i pisaniu poprawnie po polsku ? Język polski w liceum

Do góry
#1869941 - 20/12/2007 07:33 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: Szewa]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Originally Posted By: vindom
a właśnie, że nie matmę na pierwszym miejscu tylko polski, bo dojdzie do tego, że niedługo będą cyfry pisać z błędami ortograficznymi


Powiem Ci, że właśnie umysły ścisłe posługują się lepiej językiem niż tzw "humaniści". Dlaczego ? Bo potrafią zrozumieć zasady ortografii, interpunkcji itp. Dlatego najpierw logiczne myślenie, wtedy języka łatwiej się na uczą.

Poza tym, co z tego, że ktoś będzie kwieciście posługiwał się językiem i na koniec wyląduje jako bibliotekarz albo pracownik infolinii (nie obrażając powyższych). To ja już wole umieć matmę na tyle żeby skończyć polibudę, a trochę słabiej posługiwać się zdolnościami językowymi.

Poza tym ten mój subiektywny ranking ma na celu przede wszystkim przedstawić przydatność poszczególnych przedmiotów w dalszym życiu


Edit*

Do góry
#1869944 - 20/12/2007 07:35 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: Pierniczek]
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
Przegiąłeś Pierniczek...

Originally Posted By: Pierniczek
Tylko po co im te prace domowe? Ok utrwalają wiedzę...ale po co utrwalać wiedzę, która jest nieprzydatna? Rozumiem dodawanie, odejmowanie, ortografia, historia polski, geografia polski, anatomia człowieka. Spoko, coś przecież wiedzieć trzeba. Ale na cholere komu budowa ameby, równianie ruchu równi pochyłej, sposoby otrzymywania soli, historia sztuki, plastyka, rytmika, zasada powstawania passatów(ciekawy jestem czy któryś z Was w ogóle bez googli by wiedział co to jest), funkcja logarytmincza, równania trygonometryczne itp. No po co tego uczyć? Ile razy w zyciu wykorzystaliście tą wiedzę, no ile? Nie dość, ze ta wiedza jest zbedna to jeszcze każą ją utrwalać...
Po to się uczyć , żeby każdy mógł sobie wybrać kierunek, w jakim chce się dalej rozwijać (o ile chce, jeśli nie chce, idzie do zawodówki). Jakieś podstawy funkcjonowania świata wg mnie każdy musi znać. Jeśli go nie zainteresują to je zapomina. Normalne.

Originally Posted By: Pierniczek

Po co wbijać ludziom wiedzę, która w życiu można sobie w dupę wsadzić. Zamiast nauczyć ludzi pozytywnego myślenia, zasad wolnego rynku, jak napisać CV, jak napisać list motywacyjny, jak odbyć rozmowę kwalifikacyjną, naukę szybkiego czytania, podstaw ekonomii i wielu o wile bardziej przydatnych rzeczy.
Tego uczą w liceum (kursy szybkiego czytania też są, dla chętnych oczywiście).

Originally Posted By: Pierniczek
Zamiast tego mówią dziecku żeby nauczyło sie rozszerzania ułamka czy żeby potrafiło zaznaczyć liczby na osi liczbowej.

Teraz to o mało nie upadłem. Nie wierzę, że ktoś moze tak myśleć!!! Tak jak z procentami na egzaminie szóstoklasisty - zlikwidowali by były za trudne :brak emotki wyrażającej moje uczucia:
Ułamki się przydają, chociażby w sklepie, a zaznaczanie na osi pomaga przy podstawach ekonomii, o których pisałeś. Jak bez matematyki uczyć się ekonomii?

Originally Posted By: Pierniczek

Pomyślcie twórczo, a nie prezentujecie myślenie "ja odrabiałem prace domowe to gnojki też będą"...

Ja prezentuję myślenie, że te prace, które wykonywałem, jak byłem mały, doceniam dopiero teraz, jak jestem na studiach. Miały ogromny wpływ na mój światopogląd. Też na nie kiedyś flugałem. Teraz szczerze im dziękuję. To one nauczyły mnie myśleć, rozwiązywać problemy czy nawet sklecić poprawnie zdanie po polsku. Lekcje historii dały mi poczucie Polskości, nauczyły mnie kim jestem. Jeszcze długo mógłbym mnożyć przykłady.

Originally Posted By: Pierniczek
inne kraje sie reformują, a u nas nadal nauka wzorowana na komunistycznych sposobach. Statystyczny student Amerykański, który skończy Harvard w USA dostaje pracę na stanowisku kierowniczym lub dyrektorskim; statystyczny student Polski, który skończy UJ jest bezrobotny. Dlaczego? Bo państwa rozwijające się uczą obywateli czegoś dzięki czemu będą przydatni i nie będą musieli wyjeżdzać do Niemiec na truskawki.

System nauczania jest zdecydowanie inny, ale czy gorszy? Jak widzę dorosłych Amerykanów, którzy mają mniejszą wiedzę niż nasi uczniowie gimnazjum (może być gorzej?) to cieszę się, że kończyłem szkołę na "komunistycznych sposobach".
Z jednym muszę się zgodzić. Za mało jest nauczania praktycznego. "Amerykański wzorzec szkolnictwa wyższego jest jedynym, który nadaje się dla dzisiejszego świata. A polega na tym, że uczelnią zarządza się trochę tak, jak przedsiębiorstwem produkcyjnym."
Jednak mnóstwo Polaków po mgr'ach ma super stanowiska i to nie tylko w Polsce.

Zbyt schematycznie do tego podchodzisz. Polska szkoła jest be i już. Akurat poziomem nauczania możemy się chwalić na całym świecie.

PS. Pierniczek, po tym co przeczytałem wydaje mi się, że jeszcze się uczysz. Tak jest?

Do góry
#1869946 - 20/12/2007 07:38 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: micha$]
Stoin Offline
Profesor

Meldunek: 19/08/2005
Postów: 28891
Skąd: ॐ नमः ...
Originally Posted By: micha$

PS. Pierniczek, po tym co przeczytałem wydaje mi się, że jeszcze się uczysz. Tak jest?


Oczywiście ... jak poderwać panienkę na disco \:D

Do góry
#1869950 - 20/12/2007 07:40 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: ArtekPotito]
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
@ ArtekPotito - chociażby po to, żeby ludzie czytali książki, bo z nich się uczą jak powinny wyglądać zdania.

@ Szewa - za to co napisałeś OGROMNE i SZACUN!

Do góry
#1869954 - 20/12/2007 07:41 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: ArtekPotito]
D@mian Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/03/2006
Postów: 9128
Skąd: Kraków
Originally Posted By: ArtekPotito
Originally Posted By: vindom
a właśnie, że nie matmę na pierwszym miejscu tylko polski, bo dojdzie do tego, że niedługo będą cyfry pisać z błędami ortograficznymi
......... chciałem zauważyć, że w liceum w jednym roku jest średnio 3-4 lekcje gramatyki i ortografii, reszta to jakieś pier**lone bzdety Horacy, Hamlet, Makbet, Kwiatki św. Franciszka . Powiedzcie co mi da wiedza tych tekstów literackich w wymawianiu i pisaniu poprawnie po polsku ? Język polski w liceum


Gramatykę poznajesz właśnie przy omawianiu takich utworów (dokonując interpretacji i analizy). Poza tym o ile pamiętam gimnazjum było przepełnione gramatyką, teraz ją tylko utrwalasz.

Do góry
#1869964 - 20/12/2007 07:45 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: micha$]
ArtekPotito Offline
GRILL MASTER

Meldunek: 04/01/2007
Postów: 12060
Skąd: Polska
@ micha$ - ok, tylko, że na lekcji omawia się wers po wersie (!!!) co autor chciał danymi słowami przedstawić, no po prostu , zamiast tego powinni wprowadzić lekcje gramatyki i ortografii ! ja akurat nie mam z tym problemu, ale rzeczywiście większość ludzi, którzy olali gramatykę w podstawówce i gimnazjum oraz gramatykę w gimnazjum (bo w gimnazjum też już nie ma ortografii, czemu ?! ) mają z tym ogromne problemy.

Do góry
#1869971 - 20/12/2007 07:46 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: micha$]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Originally Posted By: micha$
@ ArtekPotito - chociażby po to, żeby ludzie czytali książki, bo z nich się uczą jak powinny wyglądać zdania.

@ Szewa - za to co napisałeś OGROMNE i SZACUN!


Pisałem to ja, "humanista"

Do góry
#1869973 - 20/12/2007 07:47 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: Pierniczek]
Hajzel Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/03/2006
Postów: 6402
Skąd: Final Table
Originally Posted By: Pierniczek
No to vindom przejrzyj sobie wyniki badań naukowców... dowiedziono naukowo, że ludzie pozytywnie myślący zarabiają średnio dwa razy więcej od pesymistów. Oczywiście badania były przeprowadzone na różnych grupach społecznych i byli porównywani ludzie zajmujący sie tą samą profesją.



tak ludzie zarabiający dwa razy więcej pozytywniej myślą od tych co zarabiają mniej \:\)

Do góry
#1869975 - 20/12/2007 07:48 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: Szewa]
vindom Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/03/2006
Postów: 24366
Originally Posted By: Szewa
Originally Posted By: micha$
@ ArtekPotito - chociażby po to, żeby ludzie czytali książki, bo z nich się uczą jak powinny wyglądać zdania.

@ Szewa - za to co napisałeś OGROMNE i SZACUN!


Pisałem to ja, "humanista"


Humanistą to jestem Ja, a ty się nie podszywaj matematykofilu ;\)

Do góry
#1869977 - 20/12/2007 07:49 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: ArtekPotito]
ArtekPotito Offline
GRILL MASTER

Meldunek: 04/01/2007
Postów: 12060
Skąd: Polska
@ Damianoon - Ja wolałbym mieć podane regułki i ćwiczyć bez przerwy do usranej śmierci, że tak powiem. Ale to pewnie dlatego, że mam mózg do przedmiotów ścisłych.

P.S. Nie znoszę czytać książek (po prostu nie lubię, każdy ma jakieś dziwne cechy), a mimo to nie mam żadnych problemów, ani z gramatyką, ani z ortografią.

Do góry
#1869980 - 20/12/2007 07:50 Re: Praca domowa - nielegalna ! [Re: ArtekPotito]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Originally Posted By: ArtekPotito
@ micha$ - ok, tylko, że na lekcji omawia się wers po wersie (!!!) co autor chciał danymi słowami przedstawić, no po prostu , zamiast tego powinni wprowadzić lekcje gramatyki i ortografii ! ja akurat nie mam z tym problemu, ale rzeczywiście większość ludzi, którzy olali gramatykę w podstawówce i gimnazjum oraz gramatykę w gimnazjum (bo w gimnazjum też już nie ma ortografii, czemu ?! ) mają z tym ogromne problemy.


Z tego co pamiętam, to gramatyki i ortografii nauczało się przede wszystkim w podstawówce (ja kończyłem jeszcze ośmioletnią). W LO gramatyki było dużo mniej, a dyktanda zdarzały się bardzo rzadko.

Czego uczy interpretacja utworu literackiego ? Napiszę krótko - myślenia Teraz może Ci się to wydawać bez sensu, ale uwierz mi, docenisz to po latach \:\)

Do góry
Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
9 zarejestrowanych użytkowników (ANZELMO, Sensei, alfa, pacyfista, Akhu, Sony, VVega, 11kera11, Kretol), 3751 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582028 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49