Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#18206 - 14/05/2002 00:22 Gra Konkurs MŚ Korea&Japan
xeo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2001
Postów: 2786
Skąd: Zabrze
Konkurs jest organizowany przez Gazete Wyborczą .
Polega na ustaleniu składu druzyny , która zdobędzie najwięcej punktów .
Punkty zobywa się za udział zawodnika w meczu , strzelone przez niego bramki , asysty itp.

W tym temacie proszę o zamieszczanie swoich pomysłów na skład druzyny oraz wszystkiego co jest zwiazane z tym konkursem .

Będę sie starał prowadzić ranking graczy uczestników forum z którego wyłonimy najlepszego gracza bedącego równoczesnie uczestnikiem życia na forum mecz.pl .

Mam madzieje , że będzio to równocześnie zwycięsca całego konkursu Gazet Wyborczej - wkońcu jesteśmy profesjonalistami

Do góry
Bonus: Unibet
#18207 - 14/05/2002 01:28 Re: Gra Konkurs MŚ Korea&Japan
xeo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2001
Postów: 2786
Skąd: Zabrze
Pełny regulami i zasady punktacji znajdziesz tutaj :
http://wyborcza.gazeta.pl/info/artykul.jsp?xx=831263&dzial=01042501

Liste transferową zawodników znajdziesz tutaj :
http://wyborcza.gazeta.pl/info/artykul.jsp?xx=831262&dzial=01042501

Zasady punktacji :

Wybrani zawodnicy rozgrywający mecze na MŚ dostają lub tracapunkty .
Punkty otrzymują tylko zawodnicy wystepujący w meczu .

Piłkarze otrzymują punkty za :
Bramki

napastnicy 2 pkt każda kolejna w jednym meczu +2 pkt
pomocnicy 3 pkt każda kolejna w jednym meczu +2 pkt
obrońcy 4 pkt każda kolejna w jednym meczu +2 pkt
bramkarze 8 pkt każda kolejna w jednym meczu +2 pkt

Za strzelenie decydującej bramki piłkarz dostaje dodatkowo +2 pkt ( tzn. z wyniku 1-1 strzela na 2-1 i analogicznie)

Za strzelenie złotej bramki w fazie pucharowej piłkarz dostaje +5 pkt .

Za strzelenie karnego w serii rzutów karnych po dogrywce za każdego strzelonego karnego +1 pkt .

Asysty

napastnicy i pomocnicy +1 pkt za każdą kolejną +1 pkt
obrońcy +2 pkt za kolejną jw.
bramkarz +3 pkt za kolejna jw.

Mecz bez straconej bramki
bramkarz i obrona po +2 pkt

Obrona rzutu karnego
bramkarz +5 pkt ale tylko gdy piłka trafi w światło bramki
W fazie pucharowej po dogrywce obrona rzutów karnych jw.

Za udział zawodnika w meczu +1 pkt

Za zwyciestwo piłkarz musi wystapic w danym meczu
w fazie grupowej +3 pkt
w 1/8 finału +4 pkt
w 1/4 finału +6 pkt
w 1/2 finału +8 pkt
za awans z grupy +2 pkt
za mistrzostwo świata +15 pkt
za 2 miejsce +9 pkt
za 3 miejsce +7 pkt
za 4 miejsce +5 pkt

Za remis +1 pkt

STRATY PUNKTÓW

Strata bramki

bramkarz i obrona -2 pkt za stracony gol (wyjątek bramkarze nie tracą punktów za strate gola w seri rzutów karnych )

Zółta kartka -1 pkt
Czerwona kartka -5 pkt
Za niestrzelenie karnego -5 pkt
Za bramkę samobujczą -5 pkt
Za spowodowanie rzutu karnego -2 pkt

Ufff

Do góry
#18208 - 14/05/2002 04:23 Re: Gra Konkurs MŚ Korea&Japan
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Czy Wyborcza prowadzi ten konkurs poprzez swoją stronę internetową czy przez wycinki/zgłoszenia z gazety?

Do góry
#18209 - 14/05/2002 13:59 Re: Gra Konkurs MŚ Korea&Japan
xeo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2001
Postów: 2786
Skąd: Zabrze
Niestety tylko poprzez kupony wycinane z gazet i wysłane tradycyjną pocztą .

Do góry
#18210 - 14/05/2002 14:29 Re: Gra Konkurs MŚ Korea&Japan
WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 08/09/2001
Postów: 1732
Skąd: Płock
Tez sie przymierzam do tego konkursu. Plusem jest to, ze kuponow mozna wyslac sporo bo sa drukowane codziennie. Minus jest taki, ze kazdy kupon musi byc naklejonu na kartke pocztowa.

Co do wyboru zawodnikow kluczowa sprawa jest wg mnie okreslenie ktore druzyny dojda do polfinalow. Za wygrana 2-4 miejsce premie dla zawodnikow sa duze.
Inna sprawa to, ze z jednej druzyny mozna wybrac tylko 4 zawodnikow.

Do tego trzeba przewidziec ktorzy zawodnicy zagraja we wszystkich meczach. Tu np. obawialbym sie wystawc Ronaldo.

Wojtek

Do góry
#18211 - 14/05/2002 14:33 Re: Gra Konkurs MŚ Korea&Japan
xeo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2001
Postów: 2786
Skąd: Zabrze
[QUOTE]Oryginalnie wysłał WK:
[qb]Minus jest taki, ze kazdy kupon musi byc naklejonu na kartke pocztowa.
Wojtek[/qb][/QUOTE]Tak musi być naklejony na karcie pocztowej , ale wszystkie można wysłac w jednej kopercie .

Do góry
#18212 - 15/05/2002 19:33 Re: Gra Konkurs MŚ Korea&Japan
orient Offline
addict

Meldunek: 14/01/2001
Postów: 527
Jeden z moich glownych kuponow wyglada tak:

Bramkarze: 1.Chilavert (Paragwaj) 2.Buffon(Wlochy)
Obroncy: 1.Ayala 2.Gamarra (Paragwaj) 3.Carlos 4.Lucio (Brazylia) 5.Nesta (Wlochy) 6. Zanetti (Argentyna)7.Thuram (Francja) 8.Ayala (Argentyna)

Pomocnicy: 1.Ronaldinho (Brazylia) 2.Mostowoj (Rosja)3. Figo (Portugalia)4.Totti (Wlochy) 5.Ze Roberto (Brazylia) 6. Zidane (Francja) 7.Gonzalez (Argentyna) 8. Vieira (Francja)

Napad: 1.Santa Cruz (Paragwaj) 2.Sukur (Turcja) 3. Vieri (Wlochy) 4. Henry (Francja)

Paragwaj to moj "czarny kon" mistrzostw.

Paragwaj-4 Brazylia-4 Wlochy-4 Argentyna-4 Francja-4 Turcja-1 Rosja-1

Do góry
#18213 - 15/05/2002 20:04 Re: Gra Konkurs MŚ Korea&Japan
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
[QUOTE]Oryginalnie wysłał xeo:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał WK:
[qb]Minus jest taki, ze kazdy kupon musi byc naklejonu na kartke pocztowa.
Wojtek[/qb][/QUOTE]Tak musi być naklejony na karcie pocztowej , ale wszystkie można wysłac w jednej kopercie .[/qb][/QUOTE]Grajac w Wygraj Lige wysylalem ponad 100 kuponow. Oni te kupony skanuja i gdy sa na czyms naklejone, to jest mniej bledow, poniewaz "nie przeswituje" druga strona, ale ja dogadywalem sie z nimi telefonicznie i wiem, ze "nieoficjalnie" mozna nic nie naklejac tyle, ze maja nieco wiecej pracy z podkladaniem czegos pod kupony.

Do góry
#18214 - 15/05/2002 20:17 Re: Gra Konkurs MŚ Korea&Japan
xeo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2001
Postów: 2786
Skąd: Zabrze
Czy to prawda , że Javier Saviola nie wyjedzie na MŚ ????

Do góry
#18215 - 16/05/2002 20:41 Re: Gra Konkurs MŚ Korea&Japan
WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 08/09/2001
Postów: 1732
Skąd: Płock
Znalazlem forum Gazety na temat konkursu. Chyba na razie nic ciekawego tam nie ma ale warto wg mnie zajrzec.

http://www.gazeta.pl/alfa/home.jsp?
dzial=0511&forum=500

Wojtek

Do góry
#18216 - 17/05/2002 00:02 Re: Gra Konkurs MŚ Korea&Japan
PROFIT Offline
enthusiast

Meldunek: 13/05/2002
Postów: 294
Skąd: Warszawa
Saviola nie jedzie, za mało doświadczenia.

Nic w tym dziwnego - Ronaldo w 1994 tylko pojechał na wycieczkę, a tez dobrze się zapowiadał. Argentyna ma mnóstwo asów.

Saviola jest extra, ale jego czas jeszcze przyjdzie.

Do góry
#18217 - 21/05/2002 14:09 Re: Gra Konkurs MŚ Korea&Japan
WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 08/09/2001
Postów: 1732
Skąd: Płock
Jest jeszcze jeden konkurs w GW Strzel ile strzela. Wydaje sie dosc prosty bo trzeba wytypowac wyniki meczow polakow (zakladajac 1x dla Portugalii i 1x Polska USA daje to wlasciwie 3*2*2*1 mozliwosci. Do tego trzeba trafic ile bramek strela i ile straca polacy. I tu wydaje sie, ze jesli postawimy od 1 do 6 bramek co da 36 mozliwosci to z duzym prawdopodobienstwem trafimy. czyli 12*36 i wygrywamy. Jest to w zasiegu uczestnikow forum.
Tylko, ze problem z tym konkursem jest taki, ze liczy sie termin wyslania kuponu i mysle, ze zwyciezki kupon jest juz w redakcji.

Co do konkursu Wygraj Mundial to mysle, ze wygranie glownej nagrody jest bardzo trudne bo za duzo jest elementow przypadku (kontuzje, kartki, spowodowanie karnego)

Mozna za to przymierzyc sie do pierwszych etapow.
Niemcy, Francja, Brazylia, Portugalia, Hiszpania maja wzglednie latwe grupy i szczegolnie pierwszy mecz powinni wygrac. Byc moze bez straty bramki. Jesli zestawimy druzyna NNNNPPPPBBB czyli zawodnicy tylko 3 reprezentacji i bramkarz+3obroncow z jednej to jesli wszystkie 3 wygraja pierwszy mecz to mamy (1+3)*11 punktow i dodatkowo jesli ta z ktorej sa obroncy nie straci bramki to mamy 2*4 punkty. W sumie 52 i trzeba jeszcze dobrac takiego napastnika czy pomocnika ktory strali bramke (a najlepiej 2 albo 3 w jednym meczu). Jak to sie uda to jest szansa na wygrana. Tak mi sie wydaje.

Wojtek

Do góry
#18218 - 21/05/2002 17:14 Re: Gra Konkurs MŚ Korea&Japan
Widzew1981 Offline
enthusiast

Meldunek: 10/05/2002
Postów: 252
Skąd: Łódż
[QUOTE]Oryginalnie wysłał orient:
[qb]Jeden z moich glownych kuponow wyglada tak:

Bramkarze: 1.Chilavert (Paragwaj) 2.Buffon(Wlochy)
Obroncy: 1.Ayala 2.Gamarra (Paragwaj) 3.Carlos 4.Lucio (Brazylia) 5.Nesta (Wlochy) 6. Zanetti (Argentyna)7.Thuram (Francja) 8.Ayala (Argentyna)

Pomocnicy: 1.Ronaldinho (Brazylia) 2.Mostowoj (Rosja)3. Figo (Portugalia)4.Totti (Wlochy) 5.Ze Roberto (Brazylia) 6. Zidane (Francja) 7.Gonzalez (Argentyna) 8. Vieira (Francja)

Napad: 1.Santa Cruz (Paragwaj) 2.Sukur (Turcja) 3. Vieri (Wlochy) 4. Henry (Francja)

Paragwaj to moj "czarny kon" mistrzostw.

Paragwaj-4 Brazylia-4 Wlochy-4 Argentyna-4 Francja-4 Turcja-1 Rosja-1[/qb][/QUOTE]Tak wogóle to Ze Roberto nie gra :eek:

Do góry
#18219 - 28/05/2002 16:33 Re: Gra Konkurs MŚ Korea&Japan
WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 08/09/2001
Postów: 1732
Skąd: Płock
Moja koncepcja wygrania ktorejs z pierwszych rund chyba sie nie uda bo na wiekszosci kuponow wstawilem Zidene'a a on w dwoch pierwszych meczach cyba nie zagra. Zobaczymy.

Zastanawia mnie to co napisali we wczorajszej Gazecie Sport na temat konkursu strel ile strzela. Jeszcze NIKT nie wytypowal innego wyniku niz przegrana w 1/8 finalu. A Unibet placi za to chyba w dalszym ciagu 1,22

Wojtek

Do góry
#18220 - 03/06/2002 21:52 Re: Gra Konkurs MŚ Korea&Japan
WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 08/09/2001
Postów: 1732
Skąd: Płock
[QUOTE]Oryginalnie wysłał WK:
[qb]

Co do konkursu Wygraj Mundial to mysle, ze wygranie glownej nagrody jest bardzo trudne bo za duzo jest elementow przypadku (kontuzje, kartki, spowodowanie karnego)

Mozna za to przymierzyc sie do pierwszych etapow.
Niemcy, Francja, Brazylia, Portugalia, Hiszpania maja wzglednie latwe grupy i szczegolnie pierwszy mecz powinni wygrac. Byc moze bez straty bramki. Jesli zestawimy druzyna NNNNPPPPBBB czyli zawodnicy tylko 3 reprezentacji i bramkarz+3obroncow z jednej to jesli wszystkie 3 wygraja pierwszy mecz to mamy (1+3)*11 punktow i dodatkowo jesli ta z ktorej sa obroncy nie straci bramki to mamy 2*4 punkty. W sumie 52 i trzeba jeszcze dobrac takiego napastnika czy pomocnika ktory strali bramke (a najlepiej 2 albo 3 w jednym meczu). Jak to sie uda to jest szansa na wygrana. Tak mi sie wydaje.

Wojtek[/qb][/QUOTE]Pomysl byl dobry wykonanie u mnie beznadziejne. Wiekszosc faworytow wygrala bez straty bramki a Klose, Raul czy Schneider zdobyli sporo punktow. Druzyna z wloskim bramkarzem i obrona i niemiecko/brazylijsko/argentynska pomoca i atakiem wygralaby prawdopodobnie telewizor w 1 etapie.

Wojtek

Do góry
#18221 - 04/06/2002 06:06 Re: Gra Konkurs MŚ Korea&Japan
hi_res evil Offline
addict

Meldunek: 11/06/2001
Postów: 575
żeby wygrać tefał w pierwszej kolejce trzeba chyba mieć z 90 punktów przynajmniej

jeżeli jutro japońce nie spieprzą sprawy a najlepiej jakby jakiś nakata/ono strzelił hattricka to bym miał z 60-80 (zależnie od ilości hattricków)

no ale ten telewizor to mały - mi tam bardziej chodzi o ten większy...

ale ale - po co w ogóle tu piszę? żeby się pochwalić że też uległem magii konkursów? chyba też - ale chciałbym się dowiedzieć jak graliście?

jak na razie mój najlepszy kupon zgarnął 56 pkt:
Buffon - Placente, Maldini, Nesta, Roberto Carlos - Veron, Totti, Luis Enrique, M.Ndiaye - Raul, Ronaldo
a w rezerwie Diop

poza tym kupon z japońcami ma już 52 punkty - ale Nakata/Ono

liczę na półfinał Japonia - Senegal...

Do góry
#18222 - 04/06/2002 14:17 Re: Gra Konkurs MŚ Korea&Japan
WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 08/09/2001
Postów: 1732
Skąd: Płock
[QUOTE]Oryginalnie wysłał hi_res evil:
[qb]żeby wygrać tefał w pierwszej kolejce trzeba chyba mieć z 90 punktów przynajmniej

ale ale - po co w ogóle tu piszę? żeby się pochwalić że też uległem magii konkursów? chyba też - ale chciałbym się dowiedzieć jak graliście?

[/qb][/QUOTE]Kupon z Argentynska obrona i bramkarzem + Ballack, Schneider, Klose, Raul, Vieri i jeszcze ktos (dowolnie ale z druzyny ktora wygrala) prawdopodobnie by wygral i wlasciwie wg tego co wczesniej pisalem powinienem taki kupon wyslac. Jako jeden z kilkunastu czy kilkudziesieciu.

Ja niestety za bardzo postawilem na Francje (80% kuponow sa zawodnicy z Francji) i oparlem informacj nt. skladow o telegezete 3SatText a sklady tam podane byly wybrane chyba losowo

W kazdym razie wg mnie pierwszy telewizor byl w zasiegu. Moze w drugiej kolejce jesli Francja i Niemcy wygraja bez straty bramki cos wywalcze ale raczej bedzie ciezko. Moje druzyny byly zestawione z mysla o pierwszej kolejce i gdyby nie niespodzianka w pierwszym meczu to mialbym szanse.

Na nagrody glowne nie liczylem i nie wydaaje mi sie, zeby ktoras z moich druzyn byla w czolowce.

Wojtek

Do góry
#18223 - 04/06/2002 14:39 Re: Gra Konkurs MŚ Korea&Japan
xeo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2001
Postów: 2786
Skąd: Zabrze
Moje kupony sa juz zamkniete .

Kiepsko wyszlo najwiecej chyba 60 pkt .

Francja mi spieprzyla sprawe .

Bramkarz Francja
Obrona - Włochy , Niemcy idealnie weszło
Pomoc Francja
Atak Argentyna

W sumie trzy bramki strzelone , 1 asysta i 3 żółte kartki .

Do góry
#18224 - 04/06/2002 15:36 Re: Gra Konkurs MŚ Korea&Japan
hi_res evil Offline
addict

Meldunek: 11/06/2001
Postów: 575
[QUOTE]Oryginalnie wysłał WK:
Kupon z Argentynska obrona i bramkarzem [/QUOTE]no właśnie - argentyński bramkarz - ja niestety postawiłem na Bonano - i tylko nadzieja że po tym co pokazywał ich bramkarz w meczu z Nigerią w następnym meczu grał będzie Bonano
ale taki Kahn na przykład czy Buffon - max 6 pkt

a najlepsza obrona była niemiecka - w jednym z kuponów mam Linkego i Ziege - obaj po 10 pkt

[QUOTE]+ Ballack, Schneider, Klose, Raul, Vieri i jeszcze ktos [/QUOTE]no no - tylko trzeba było pomyśleć że z Arabią rozstrzela się Klose a nie np. Jancker

ale myślę że ktoś wysłał np.:
Buffon - Ziege, Panucci, Maldini, Nesta - Diop, Ballack, Schneider, Valeron - Klose, Tomasson

takie cudo zgarnęło by 104 punkty...

to chyba na razie max - można jeszcze poszukać obrońcy który strzelił bramkę ale nie przychodzi mi nikt na myśl...

[QUOTE]W kazdym razie wg mnie pierwszy telewizor byl w zasiegu. Moze w drugiej kolejce jesli Francja i Niemcy wygraja bez straty bramki cos wywalcze ale raczej bedzie ciezko.[/QUOTE]ja myślę że nie był - chyba że miałbyś potworne szczęście
chociaż - jak na to popatrzeć - 11 wyżej wydaje się prawie oczywista
no, może oprócz Diopa i Tomassona

[QUOTE]Na nagrody glowne nie liczylem i nie wydaaje mi sie, zeby ktoras z moich druzyn byla w czolowce.[/QUOTE]ale po co ci taki mały telewizorek?

Do góry
#18225 - 04/06/2002 16:03 Re: Gra Konkurs MŚ Korea&Japan
WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 08/09/2001
Postów: 1732
Skąd: Płock
[QUOTE]Oryginalnie wysłał hi_res evil:

no właśnie - argentyński bramkarz - ja niestety postawiłem na Bonano - i tylko nadzieja że po tym co pokazywał ich bramkarz w meczu z Nigerią w następnym meczu grał będzie Bonano
ale taki Kahn na przykład czy Buffon - max 6 pkt
a najlepsza obrona była niemiecka - w jednym z kuponów mam Linkego i Ziege - obaj po 10 pkt


Kahn i Buffon byli chyba najpewniejszymi kandydatami do pierwszego skladu w momencie wysylania kuponow.

Ballack, Schneider, Klose, Raul, Vieri i jeszcze ktos [/QUOTE]no no - tylko trzeba było pomyśleć że z Arabią rozstrzela się Klose a nie np. Jancker

Jesli ktos wysylal jeden czy dwa kupony to pewnie nie trafil. Ale jak ktos wysylal duzo kuponow to akurat taki zestaw mogl sie na ktoryms znalezc. Klose wczesniej mial chyba ze 2 hattricki a Raul, Vieri i Ballack to dosc czesty wybor (np. na kuponach VIP-ow prezentowanych w Gazecie). Ja opierajac sie na telegazecie 3sat Raula i Klosego nie wstawilem.

ale myślę że ktoś wysłał np.:
Buffon - Ziege, Panucci, Maldini, Nesta - Diop, Ballack, Schneider, Valeron - Klose, Tomasson
takie cudo zgarnęło by 104 punkty...
to chyba na razie max - można jeszcze poszukać obrońcy który strzelił bramkę ale nie przychodzi mi nikt na myśl...


ale po co ci taki mały telewizorek?

Nie jest mi potrzebny.
Gdybym go wygral to bym go wystawil na licytacji w Allegro i przeznaczyl to na jakis Dom dziecka czy cos takiego. Powaznie.
Bardziej zalezalo mi, zeby nazwa mojego kuponu pojawila sie w Gazecie.

Wojtek

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >




Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, rafal08, Kretol, akagi), 3239 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582339 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 05/05/2024 14:25