Opcje tematu
#174534 - 26/04/2002 01:44 Wasze typy na 1 i 3 maja - ekstraliga i 1 liga
Anonymous
Unregistered


Jak sądzicie jakie będą wyniki?

Do góry
Bonus: Unibet
#174535 - 30/04/2002 22:08 Re: Wasze typy na 1 i 3 maja - ekstraliga i 1 liga
Franky Offline
enthusiast

Meldunek: 01/04/2002
Postów: 336
Skąd: Ostrów Wlkp.
1 maj!!

EKSTRAKLASA
Wybrzeże Gdańsk - Stal Gorzów TYP: 48-42

2 zespoły, których głównym celem jest utrzymanie w lidze. Dla mnie mocniejszym zespołem jest Stal, lecz Gdańszczanie jadą na własnym torze i to oni powinni wygrać minimalnie ten pojedynek. "Nowym" zawodnikiem Wybrzeża będzie Tomasz Cieślewicz (odwieszony przez klub) i to on powinien być silnym puntem zespołu. Być może gospodarze w ostatniej chwili zatrudnią jeszcze obcokrajowca, lecz na dzień dzisiejszy jadą w krajowym składzie. Gorzowianie z Jesperem B. Jensenem, który na mnie nie rob żadnego wrażenia.

Atlas Wrocław - Apator Toruń TYP: 49-41

Atlas wyrażnie przeżywa kryzys, pora więc na zdobycie punktów. Apator zdecydowanie ma lepszych seniorów, lecz nie mogą wszyscy jeżdzic w jednym meczu (KSM). Tym razem będzie pauzował Jaguś. Widzę 2 duże luki w składzie z Torunia (Puszakowski i junior) i myślę, że te luki przesądzą o zwycięstwie gospodarzy, którzy raczej mają bardziej wyrównany skład. Apator nie radzis obie zresztą na wyjazdach (m.in. porażka w Pile i minimalna wygrana w Gorzowie)

Włókniarz Częstochowa - Polonia Piła TYP: 49-41

Cóż Włókniarz podbudowany cały czas pozyskaniem sponosora strategicznego myślę że pójdzie za ciosem i tym razem pokona u siebie Polonię Piła. Nie obawiałbym się tego pojedynku, gdyby w zespole Włókniarza startował Walasek, dlatego też mam pewne wątpliwości. Piła jednak z dużym szczęsciem wyjechała z Gdańska z 1 punktem więc w Częstochowie powinna przegrać!!

Polonia Bydgoszcz - Unia Leszno TYP: 50-40

Unia Leszno to dla mnie jedyny zespół, który może przeszkodzić Polonii w zdobyciu mistrzostwa. Nie jest jednak Unia tak mocna by wygrać na torze rywala. Porażka Unii w Toruniu i remis we Wrocławiu mogą tylko sugerować, że Leszno wyjedzie z Bydgoszczy bez punktów.

Do góry
#174536 - 30/04/2002 22:20 Re: Wasze typy na 1 i 3 maja - ekstraliga i 1 liga
Franky Offline
enthusiast

Meldunek: 01/04/2002
Postów: 336
Skąd: Ostrów Wlkp.
I LIGA

ZKZ Zielona Góra - TŻ Opole TYP: 56-34

ZKŻ Zielona Góra niepokonana na własnym torze i tak też zostanie po tej kolejce. Zawodzi na całej linii zespół z Opola od początku sezonu!! Dla mnie nieiadomą pozostają tylko rozmiary zwycięstwa zespołu z Zielonki!

Kolejarz Rawicz - GKM Grudziądz TYP: 60-30

GKM bez pieniędzy, liczy tylko na jakieś punkty na własnym torze. Na wyjeżdzie będzie piekielnie ciężko o punkty. Tak samo będzie w Rawiczu. WYSOKIE ZWYCIĘSTWO KOLEJARZA!!

Stal Rzeszów - Unia Tarnów TYP: 54-36

Chciałoby się rzec derby rządzą się swoimi prawami . Dla mnie jednak będzie sensacja jeśli Tarnów wywiezie z Rzeszowa jakiś punkt. Stal w ostatnim czasie na fali i to rzeszowianie górą w debach Małopolski!!!

RKM Rybnik - Start Gniezno TYP: 52-38

RKM to dla mnie główny kandydat do awansu!! START także marzy o awansie, lecz polegnie w Rybniku po walce. Rubniczanie po porażce w Zielonej Górze będzie chciał za wszelką cene wygrać ten pojedynek!!!

iwo:

Do góry
#174537 - 01/05/2002 00:54 Re: Wasze typy na 1 i 3 maja - ekstraliga i 1 liga
maher Offline
enthusiast

Meldunek: 14/03/2002
Postów: 228
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Typy:

Ekstraliga:
Polonia Bydgoszcz - Unia Leszno 50:40
Włókniarz Candela - Polonia Piła 49:41
Wybrzeże Gdańsk - Stal Gorzów 44:46
Atlas Wrocław - Apator Toruń 46:44

1 Liga:
Stal Rzeszów - Unia Tarnów 53:37
ZKŻ Polmos - TŻ Opole 65:25
RKM Rybnik - Start Gniezno 49:41
Kolejarz Rawicz - GKM Grudziądz 60:30

2 Liga:
Iskra Ostrów - TŻ Łódź 52:38
Wanda Kraków - TŻ Lublin 47:43
KSŻ Krosno - WKM Warszawa 49:41

pozdrawiam
maher
www.iskraostrow.prv.pl

Do góry
#174538 - 01/05/2002 00:58 Re: Wasze typy na 1 i 3 maja - ekstraliga i 1 liga
maher Offline
enthusiast

Meldunek: 14/03/2002
Postów: 228
Skąd: Ostrów Wielkopolski
EKSTRALIGA - 5 kolejka - 01.05.2002.

--------------------------------------------------------------------------------

MECZ KOLEJKI:

Atlas Wrocław - Apator Toruń (16.00)
Mój typ: 46:44

Przewidywane składy:
Atlas Wrocław:
R.Dados
T.Jędrzejak
S.Nicholls
J.Krzyżaniak
G.Hancock
K.Słaboń
A.Bogińczuk

Apator Adriana Toruń:
T.Bajerski
R.Sawina
M.Kowalik
T.Chrzanowski
T.Rickardsson
P.Kłos
A.Miedziński

Mecz Wicemistrza i Mistrza Polski sezonu 2001 będzie z pewnością ciekawym widowiskiem.
Wrocławianie do tej pory na własnym torze wygrali z Włókniarzem Częstochowa 66:24(01.04)
i zremisowali z Unią Leszno 41:41(14.04). Apator z kolei na wyjeździe przegrał w Pile
z miejscową Polonią 40:50(07.04) i wygrał w Gorzowie ze Stalą 47:43(14.04). Oba zespoły
dysponują bardzo wyrównanymi składami. Wrocławianie posiadają lepszego juniora. Oprócz
tego za gospodarzami przemawia atut własnego toru.Torunianie posiadają w swoich szeregach
jednak "pewniejszego" obcokrajowca i Roberta Sawinę, który jeszcze w zeszłym sezonie
reprezentował wrocławski klub. Tak więc wszystko będzie zależało od "dyspozycji dnia"
każdego z zawodników...wygrać może zarówno Atlas jak i Apator.

--------------------------------------------------------------------------------

Włókniarz Częstochowa - Polonia Piła (17.00)
Mój typ: 49:41

Przewidywane składy:
Candela Włókniarz Częstochowa:
R.Holta
G.Walasek
A.Pietrzyk
A.Jonsson (J.Lyons)
R.Sullivan
A.Pietraszko
A.Tomczyk

Polonia Piła:
J.Hampel
M.Franków
G.Havelock
C.Stonehever
R.Dobrucki
R.Miśkowiak
T.Gapiński

We Włókniarzu wystartuje już Grzegorz Walasek, który pauzował z powodu kontuzji. Z kolei
w drużynie gości nie ujrzymy na pewno kontuzjowanego Michała Szczepaniaka. Mecz powinien
wygrać Włókniarz, szczególnie po tym co pokazali żużlowcy Polonii Piła w meczu w Gdańsku
(14 kwietnia zaledwie remis 45:45). Chyba że do zespołu powrócą kontuzjowani ostatnio
Australijczyk Jason Crump oraz Robert Kościecha. Wtedy wzrosną szanse pilan, ale i tak dla
mnie większe szanse będą mieli gospodarze.

--------------------------------------------------------------------------------

Wybrzeże Gdańsk - Stal Gorzów (15.00)
Mój typ: 44:46

Przewidywane składy:
Wybrzeże Gdańsk:
A.Fajfer
P.Duszyński
K.Pecyna
T.Cieślewicz
A.Korolew
M.Kierzkowski

Stal Pergo Gorzów:
J.Jensen
M.Staszewski
P.Paluch
L.Dryml
P.Świst
P.Hlib
J.Śpiewanek

Jeśli chodzi o ten mecz to jest to jedna wielka niewiadoma...
Czy w zespole gospodarzy ujrzymy jakiegoś obcokrajowca...? Od tego głównie będzie zależał
wynik tego pojedynku. Ostatnio mówiło się o Anglikach (David Norris i Dean Barker), ale
czy działacze Wybrzeża zdążą załatwić wszystkie formalności? Przecież już mieli Jespera
Jensena, a ten prawdopodobnie wystartuje w tym meczu...tyle tylko że jako przeciwnik.
Czy do Wybrzeża powróci Tomasz Cieślewicz...? Prawdopodobnie nie wystartuje kontuzjowany
Krzysztof Pecyna, a może to tylko "zasłona dymna"? Naprawdę ciężko jest wytypować drużynę
która zwycięży w tym meczu. Obie ekipy w tym roku walczyć będą tylko i aż o utrzymanie
w ekstraklasie...ja typuję minimalne zwycięstwo gości.

--------------------------------------------------------------------------------

Polonia Bydgoszcz - Unia Leszno (18.00)
Mój typ: 50:40

Przewidywane składy:
PointS Polonia Bydgoszcz:
T.Gollob
J.Gollob
P.Protasiewicz
M.Robacki
M.Loram
Ł.Stanisławski
R.Umiński

Unia Leszno:
L.Adams
J.Rempała
R.Okoniewski
D.Baliński
S.Ułamek
K.Kasprzak
Ł.Jankowski

Gospodarze niepokonani do tej pory w lidze...wydaje mi się (mam taką nadzieję) że tak
pozostanie również po tym spotkaniu. Dużo będzie zależało od Michała Robackiego.Jeśli
jednak nie zawiodą Piotr Protasiewicz i Jacek Gollob to dwa punkty pozostaną nad Brdą.

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

1 LIGA - 5 kolejka - 01.05.2002.

--------------------------------------------------------------------------------

MECZ KOLEJKI:

RKM Rybnik - Start Gniezno (17:00)
Mój typ: 49:41

Przewidywane składy:
RKM Rybnik:
M.Węgrzyk
K.Ryszka
P.Karlsson
A.Pawliczek
M.Karlsson
Ł.Szmid

Start Gniezno:
J.Łukaszewski
G.Handberg
K.Jabłoński
M.Hućko
K.Cegielski
M.Jabłoński

Mecz dwóch drużyn, których celem jest awans do ekstraligii. Rybniczanie ze względu na
Kalkulowaną Średnią Meczową nie mogą wystawić wszystkich najlepszych zawodników. Ale
i tak są w stanie pokonać gnieźnieński Start, który także ma luki w swoim składzie co
pokazał ostatni mecz w Opolu (zwycięstwo 46:44 zapewnione w ostatnim wyścigu). Dużo
będzie zależało od postawy takich zawodników jak Gert Handberg, Marek Hućko czy też
Mirosław Jabłoński. Moim zdaniem wygrają rybniczanie...dzięki atutowi własnego toru.

--------------------------------------------------------------------------------

ZKŻ Zielona Góra - TŻ Opole (16.00)
Mój typ: 65:25

Przewidywane składy:
ZKŻ Polmos Zielona Góra:
B.Hamill
K.Stojanowski
M.Kuciapa
G.Kłopot
A.Huszcza
D.Kujawa
R.Kurmański

TŻ Opole:
W.Załuski
P.Markuszewski
S.Dudek
K.Mikuta
S.Drabik
M.Sekula
A.Czechowicz

Opolanie prawdopodobnie wystąpią w krajowym składzie, bowiem nawet z nimi niemieliby
zbyt dużych szans na osiągnięcie dobrego wyniku.Zielonogórzanie będą mieli ostrzejszy
trening...i pewnie wygrają.

--------------------------------------------------------------------------------

Stal Rzeszów - Unia Tarnów (16.00)
Mój typ: 53:37

Przewidywane składy:
Jasol Stal Rzeszów:
P.Winiarz
R.Trojanowski
T.Rempała
R.Wilk
B.Brhel
P.Miesiąc
K.Baran

Unia Tarnów:
G.Rempała
R.Wardzała
D.Howe
R.Kużdżał
S.Darkin
M.Rempała
J.Kołodziej

Po dwóch rozegranych meczach Stalowcy byli bez dorobku punktowego, ale w czwartej kolejce
wygrali w Grudziądzu z GKM-em 56:34(21.04), a w zaległym meczu z drugiej kolejki pokonali
Kolejarza Rawicz 55:35(27.04). W środę gospodarze wykorzystają atut własnego toru i odniosą
trzecie zwycięstwo z rzędu, pokonując beniaminka z Tarnowa...

--------------------------------------------------------------------------------

Kolejarz Rawicz - GKM Grudziądz (15.00)
Mój typ: 60:30

Przewidywane składy:
Kolejarz Rawicz:
P.Dym
R.Mikołajczak
A.Łabędzki
A.Skórnicki
A.Zieja
P.Świderski
M.Nowaczyk

GKM Grudziądz:
G.Knapp
S.Derdziński
I.Marko
R.Kempiński
P.Staszek
M.Kryśkiewicz
Ł.Dados

Rawiczanie powinni wygrać bez większego problemu... Grudziądzanie w tym sezonie są chyba
najsłabszym klubem w pierwszej lidze i jeśli się nic nie zmieni to mogą po sezonie spaść
o ligę niżej...chyba że znajdzie się jakiś sponsor, który pomoże grudziądzanom...

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

2 LIGA - 3 kolejka - 01.05.2002.

--------------------------------------------------------------------------------

MECZ KOLEJKI:

Iskra Ostrów - TŻ Łódź (16:00)
Mój typ: 52:38

Przewidywane składy:
Iskra Ostrów:
P.Łęcki
R.Mardanszin
C.Gjedde
T.Poprawski
R.Kowalski
A.Jaziewicz
T.Kwiatkowski

TŻ Łódź:
P.Padowski
M.Lisiak
P.Rembas
M.Fierlej
M.Jąder
M.Micał
S.Skrzypczak

Mecz drużyn które zbytnio się "nie lubią". Dwa lata temu w dziwnych okolicznościach
łodzianie w końcówce sezonu zaczęli wygrywać wszystkie spotkania, dzięki czemu kosztem
Iskry utrzymali się w pierwszej lidze. Jednak co się odwlecze to nie uciecze i łodzki
zespół zaznał goryczy spadku do drugiej ligi. Przed sezonem całkowicie został zmieniony
skład zespołu (jak i nazwa drużyny) i teraz łodzianie tworzą ciekawy zespół. W drużynie
występują ubiegłoroczni zawodnicy Iskry - Maciej Jąder i Piotr Padowski. Jeśli dodamy
że trenerem jest Bernard Jąder, który w zeszłym sezonie prowadził Iskrę,a Piotr Rembas
kilka lat temu reprezentował ostrowski klub to można stwierdzić że do Ostrowa zjeżdżają
"starzy znajomi". Jednak ostrowianie chcąc zachować szanse na awans do pierwszej ligii
muszą ten mecz wygrać. Działacze Iskry zrobili wszystko aby na mecz ściągnąć Charliego
Gjedde i udało im się. Duńczyk we wtorek wieczorem prosto po meczu ligi szwedzkiej uda
się do Ostrowa, aby wzmocnić w tym ważnym meczu zespół gospodarzy.W Iskrze zadebiutuje
pozyskany z Gorzowa Tomasz Kwiatkowski. Wydaję się że wreszcie ostrowski klub będzie
dysponował juniorem mogącym nawiązać wyrównaną walkę z przeciwnikami w każdym wyścigu.
Tak więc w Ostrowie zapowiadają się wielkie emocje...ale wygrają ostrowianie.

--------------------------------------------------------------------------------

Wanda Kraków - TŻ Lublin (16:00)
Mój typ: 47:43

Przewidywane składy:
Wanda Kraków:
E.Skupień
M.Bornecki
N.Magossi
J.Szymkowiak
T.Łukaszewicz
M.Bzdęga
Ł.Loman

TŻ Lublin:
J.Stachyra
M.Dera
E.Szajchulin
S.Trumiński
A.Stefani
K.Kurtz
D.Jeleniewski

Krakowianie w tym sezonie nie są już chłopcami do bicia... Lublinianie dysponują bardziej
wyrównanym składem ale w Krakowie zapowiada się interesujący mecz. Minimalnie wygra jedna
z drużyn...ja jestem za gospodarzami .

--------------------------------------------------------------------------------

KSŻ Krosno - WKM Warszawa (15:00)
Mój typ: 49:41

Przewidywane składy:
KSŻ Krosno:
J.Woźniak
M.Mróz
M.Cierniak
L.Szatmari
S.Jeroszin
M.Szczurek
T.Budzik

WKM Warszawa:
S.Tihanyi
A.Smith
D.Fijałkowski
W.Walczak
R.Jankowski
K.Fujarski
M.Aszenberg

Krośnianie przegrali na inaugurację w Krakowie i aby walczyć o awans do pierwszej ligi
muszą koniecznie wygrać to spotkanie. Spotkanie zakończy się minimalną wygraną drużyny
która będzie..."miała lepszy dzień". Mecz odbędzie się na trudnym torze,ale krośnianie
powinni go znać bardzo dobrze...więc wygrają to spotkanie

Do góry
#174539 - 01/05/2002 19:20 Re: Wasze typy na 1 i 3 maja - ekstraliga i 1 liga
acmilan Offline
enthusiast

Meldunek: 02/08/2001
Postów: 341
Skąd: Rzeszów
na jakiej stronce mozna sledzic live relacje ze spotkan ligi polskiej? chodzi oczywiscie o zuzel

Do góry
#174540 - 02/05/2002 16:17 Re: Wasze typy na 1 i 3 maja - ekstraliga i 1 liga
Krompa Offline
old hand

Meldunek: 21/11/2001
Postów: 796
Skąd: Polska

Do góry
#174541 - 03/05/2002 02:44 Re: Wasze typy na 1 i 3 maja - ekstraliga i 1 liga
maher Offline
enthusiast

Meldunek: 14/03/2002
Postów: 228
Skąd: Ostrów Wielkopolski
EKSTRALIGA - 6 kolejka - 03.05.2002.

--------------------------------------------------------------------------------

MECZ KOLEJKI:

Polonia Piła - PointS Polonia Bydgoszcz
Mój typ: 44:46

Mecz powinien być bardzo ciekawym widowiskiem. W drużynie gospodarzy prawdopodobnie
zabraknie kontuzjowanych Jasona Crumpa i Roberta Kościechy. Na pewno nie wystąpi Michał
Szczepaniak. Czy Australijczyka są w stanie zastąpić Carl Stonehever i Gary Havelock ?
Raczej nie...dlatego większe szanse na wygraną mają goście. W bydgoskim zespole wiele
zależy tradycyjnie od Piotra Protasiewicza i Jacka Golloba. Ten ostatni jeszcze rok temu
był zawodnikiem Polonii Piła...

--------------------------------------------------------------------------------

Apator Adriana Toruń - Wybrzeże Gdańsk
Mój typ: 63:27

Torunianie są zdecydowanym faworytem tego spotkania. Gdańskie Wybrzeże jest najsłabszym
zespołem ekstraligii w tym sezonie, a Apator to aktualny Drużynowy Mistrz Polski...

--------------------------------------------------------------------------------

Unia Leszno - Włókniarz Candela Częstochowa
Mój typ: 50:40

Leszczynianie chyba jednak posiadają bardziej wyrównany skład i jeżdżą u siebie. Jednak
słabszy występ któregoś z liderów Unii może sprawić że wygrają goście, wśród których
występuje czterech uczestników tegorocznego Grand Prix...

--------------------------------------------------------------------------------

Stal Pergo Gorzów - Atlas Wrocław
Mój typ: 48:42

Spotkanie powinno być wyrównane. W zespole gospodarzy prawdopodobnie powróci do zespołu
po kontuzji Robert Flis, który miałby zastąpić Duńczyka Jespera Jensena. W ostatnim meczu
w Gdańsku wspaniale pojechał Mariusz Staszewski. Jeśli także w piątek będzie skutecznie
walczył o punkty to mecz powinni wygrać gorzowianie...choć wrocławianie zapowiadają, że
jadą do Gorzowa po zwycięstwo...

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

1 LIGA - 6 kolejka - 03.05.2002.

--------------------------------------------------------------------------------

MECZ KOLEJKI:

Unia Tarnów - RKM Rybnik
Mój typ: 38:52

Goście dysponujuą bardziej wyrównanym składem i chcąc awansować do ekstraligii powinni
takie spotkania wygrywać. Beniaminek z Tarnowa dotychczas na własnym torze zremisował
z TŻ Opole 45:45 i wygrał z Kolejarzem Rawicz 45:44. Więc rybniczanie nie powinni mieć
problemów z odniesieniem zwycięstwa.

--------------------------------------------------------------------------------

Puls Start Gniezno - Kolejarz Rawicz
Mój typ: 60:30

W derbach Wielkopolski powinien wysoko wygrać Start, który dysponuje lepszym składem
i mierzy w ekstraligę...

--------------------------------------------------------------------------------

GKM Grudziądz - ZKŻ Polmos Zielona Góra
Mój typ: 33:57

Gospodarze mają ogromne problemy finansowe co widać po wynikach, a ZKŻ walczy o powrót
do ekstraklasy...więc zielonogórzanie powinni "rozjechać" GKM.

--------------------------------------------------------------------------------

TŻ Opole - Jasol Stal Rzeszów
Mój typ: 47:43

W tym meczu wynik jest wielką niewiadomą. W ostanich spotkaniach rzeszowianie pewnie
wygrywali. Opolanie z kolei w ostatnim spotkaniu na własnym torze byli o krok od pokonania
kandydata do ekstraligii Startu Gniezno, ale ostatecznie przegrali 44:46. Jeśli z takim
"zaangażowaniem" będą walczyć w meczu ze Stalą to powinni wygrać...

--------------------------------------------------------------------------------

Do góry

Moderator:  Green Arrow, rafal08 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, alfa, Akhu, igea23, latajaca_holenderka, Sony), 3277 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581871 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49