Strona 1 z 21 1 2 3 ... 20 21 >
Opcje tematu
#1624344 - 27/09/2007 20:03 Polityka - Wybory Parlamentarne 2007
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416





Państwowa Komisja Wyborcza

Serwis Wyborczy (Gazeta.pl)


Apeluję o dyskusję tylko i wyłącznie z bukmacherskiego punktu widzenia - temat dla dyskusji czysto politycznych znajduje się w dziale To i Owo.

Do góry
Bonus: Unibet
#1624424 - 27/09/2007 20:19 Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 [Re: tomo]
Luc Nilis Offline
too much love will kill you


Meldunek: 21/10/2005
Postów: 10159
jeśli chodzi o bukmacherke, dla mnie kto wygra to czysta ruletka, bedzie jak przed 2 laty, emocje do konca, szanse po 50% wiec jak bedzie ponad 2 (na PO lub PiS) w co nie wierze to tylko wtedy ewentualnie mozna zagrac ;\)

Do góry
#1624477 - 27/09/2007 20:29 Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 [Re: tomo]
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Ile głosów otrzyma PSL? /Under 6,15%/ @1.70 (Unibet)

To jedyny zakład, na jaki do tej pory się skusiłem.
Przez całą ostatnią kadencję, PSL (6,96% głosów) było kompletnie niewidoczne, czasami wręcz można było sobie pomyśleć, że tej partii w ogóle nie ma w parlamencie. Zero ciekawych pomysłów, zero obecności w mediach - ciągle tylko PIS i PO, także LPR i Samoobrona były bogato reprezentowane w mediach, co chwila jakieś konferencje jak nie jednych to drugich, a po PSL ani widu ani słychu - partia kompletnie bezpłciowa przez ostatnie 2 lata.
Rozpoczęta ostatnio kampania wyborcza prowadzona przez PSL jest też jak na razie kompletnie bezbarwna - zero ciekawych spotów i reklam, zero konferencji prasowych (no dobra raz od wielkiego dzwonu coś niekoniecznie mądrego Pawlak powie), zero obecności w mediach. Przy takiej postawie w dzisiejszych czasach nie ma co liczyć na głosy wyborców - liczy się ten, którego widać i o którym się mówi.
Do tego dochodzi pojedynek PIS - PO, przez który wielu obywateli przed wyborami dokonuje wyboru praktycznie tylko między tymi 2-ma partiami, o takich rodzynkach jak Samoobrona, LPR czy właśnie PSL w ogóle nie myśląc.
Ostatnie sondaże jak jeden mąż wskazują, że PSL może mieć spory problem z przekroczeniem progu wyborczego (4%), a co tu dopiero myśleć o 6% poparciu.
Co prawda ja uważam, że próg ten zostanie przez ludowców pokonany bo polska wieś swoje zrobi, ale ostateczny wynik zakręci się znacznie bliżej liczby 5 niż 6.
Stawka średnia.

Do góry
#1624507 - 27/09/2007 20:37 Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 [Re: tomo]
Luc Nilis Offline
too much love will kill you


Meldunek: 21/10/2005
Postów: 10159
oj tomo, obys sie nie "wyruchał" z tym PSL... sporo głosów straci Samoobrona... nawet zakładając ze czesc na rzecz PiSu to wiele z tych osób (rolników ;\) ) moim zdaniem zrobi X właśnie przy kandydatach PSLu ... moim zdaniem po klapie medialnej i rozbiciu Samoobrony 7% jest w zasięgu ludowców...

Do góry
#1624636 - 27/09/2007 21:11 Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 [Re: Luc Nilis]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Dokładnie tomo, z tego co pamiętam, to podobnie było 2 lata temu. PSL także miał nie wejść do sejmu a ich wynik byl lepszy niż myśleli. Niby sondaże pokazują, że będa mieli ok. 5% ale bądź co bądź wiekszość z ich wyborców to ludzie ze wsi gdzie moim zdaniem takie ankiety sondażowe docierają sporadycznie, no i tego ludzie nie chcę się przyznawać że oddają głosy na małe partie.
Ja bym bardziej szukal jakiegoś obstawiania LiDu bo moim zdaniem dzieki Alkoh-Olkowi ta partia rośnie w siłe i z palcem w d... przekroczy pród 10% a w Kielcach to moze nawet i wygrać \:D

Do góry
#1624803 - 27/09/2007 21:51 Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 [Re: drfocus]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
PSL ma kawal wyborcow na wsiach, teraz w dodatku duzo stracila samoobrona, moim zdaniem wielu z tych przejdzie teraz na PSL. Pawlak to chytry lis, on wie, co i jak zrobic, zeby sie dostac do sejmu. Ta bezplciowosc przy obecnej polskiej scenie politycznej, to tez moze byc dla nich +.

Do góry
#1624814 - 27/09/2007 21:53 Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 [Re: polskignom]
BartezGambler Offline
addict

Meldunek: 18/09/2007
Postów: 559
Skąd: Puławy/Lublin
Ja specjalnie przelałem na Expekt 400pln żeby zagrać że PSL wejdzie do sejmu!
Pieniądze przyszly po 3 dniach ja patrze a zakładu już nie ma...wie ktos gdzie to mozna zagrać??
wielka szkoda bo był kurs 2,40

Do góry
#1624911 - 27/09/2007 22:17 Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 [Re: BartezGambler]
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
Luc, niedawno w Unibet Platforma była po 2.90. Teraz jest 2.35, także masz powyżej 2.0 nadal... Ja jednak bym tego nie grał \:D

Do góry
#1625121 - 27/09/2007 22:55 Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 [Re: buszmen]
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Wy macie swoje zdanie, a ja mam swoje - wszyscy mamy do tego prawo. \:\)

Doskonale zdaję sobie sprawę, że wyborców PSL należy szukać na wsi (zresztą napisałem o tym) i jestem przekonany, że uzyskają w rzeczywistości więcej niż w sondażach i do parlamentu wejdą.

Wytypowałem jednak 'under' ponieważ sposób w jaki oni są teraz obecni w mediach (konkretnie chodzi o brak tej obecności) nie przysporzy im głosów, a dobra kampania, reklamy w radio i TV, bilboardy i częsta obecność przedstawicieli partii w TV to dzisiaj podstawa dla osiągnięcia wyborczego sukcesu.

Przed poprzednimi wyborami PSL tworzyło koalicję z SLD więc siłą rzeczy było o nich zdecydowanie głośniej niż obecnie.

Do góry
#1625134 - 27/09/2007 22:58 Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 [Re: BartezGambler]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Jakie Unibet ma limity na zakłady polityczne?

Prawo i Sprawiedliwość - Platforma Obywatelska
Która partia zdobędzie więcej głosów?
Platforma Obywatelska @ 2.35

Uważam że w najgorszym scenariuszu jest to rzut monetą, a 2.35 na coś co ma 50% szansę zawsze warto postawić. Nie widzę też możliwości by PiS mógł pozyskać nowych wyborców na tym etapie, partia ta rządziła przez 2 lata i kto ma na nich zagłosować to na nich zagłosuje, natomiast nowych głosów ta partia już nie zdobędzie. Przejście takich osób jak Mężydło czy Sikorski też zrobi swoje bo osłabi partię, która nie ma zdolności kadrowych co widać już po obsadzie stanowisk ministrów takich resortów jak MSZ.

Ryzykiem może tu być rosnący w siłę LiD. Podczas gdy PO przejmuje wyborców PiSu, którzy nie pogodzili się z ministrem Lepperem czy Giertychem lub poddaniu się ich partii dyktandu Ojca Dyrektora, to PO traci na rzecz LiDu ludzi, którzy szukają ekstremalnego rozwiązania i rozliczenia nadużyć i łamania prawa przez obecną ekipę.

Debata pomiędzy Kwaśniewskim a Kaczyńskim też będzie tu ważna, tak więc jeśli zakłady będą dostępne w jej trakcie to będzie to dodatkowy atut dla obstawiających. Dla przypomnienia warto przytoczyć debatę sprzed lat pomiędzy Wałęsą a Kwaśniewskim. Przed debatą Wałęsa był pewniakiem na zwycięstwo w wyborach, natomiast debata odebrała mu sporo głosów i tak naprawdę zadecydowała o zwycięstwie Kwaśniewskiego. Tak więc tutaj też bym nie liczył na domniemaną niemożliwość przejścia części elektoratu z PiS na LiD gdyż elektorat ten jest bardzo płynny co pokazuje zdobycie przez Lecha Kaczyńskiego najwięcej głosów wśród byłych członków PZPRu w ostatnich wyborach prezydenckich.

Lewica i Demokraci
Jaki procent głosów zdobędzie partia?
Ponad 15,5% @2.05

Według mnie LiD jest niedoszacowany i ich wynik nawet w sondażach będzie się poprawiał z tygodnia na tydzień, także dzięki wycelowaniu armat przez PiS i PO w siebie zamiast w LiD. Nawet dzisiejsze sondaże pokazują, że tam gdzie się dwóch bije to trzeci korzysta. Podczas gdy PO uderza w partię rządzącą co wydaje się być naturalne w wyborach to ciężko zrozumieć PiS, który za wroga nie wybiera partię przeciwstawną pod względem kompasu "z lewa na prawo" tylko najbardziej konkurencyjną pod względem popularności.

Tak jak wyżej duże znaczenie będzie tu miała debata pomiędzy Kwaśniewskim a Kaczyńskim, w której znacznie lepiej powinien wypaść były prezydent, jeden z najbardziej popularnych polityków w Polsce. Do tego jego ambicja objęcia funkcji Premiera przyciągnie tych, którzy oceniają ostatnie dwa lata jako kompletny chaos i zmarnowany czas dla Polski.

Końcowy wynik spodziewam się w okolicach 18-19%, na pewno bliżej do 20% niż do 15%.

Do góry
#1625174 - 27/09/2007 23:10 Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 [Re: Conrad]
PioKing Offline
MaSha Lover

Meldunek: 24/03/2005
Postów: 5848
Skąd: Warszawa
PO poniżej 31% @ 1.55 \:\)

Platforma po raz kolejny nieudolnie prowadzi kampanie. Nie ma liderów i haseł, które mogłyby dać im zwycięstwo. Dostaną coś około 25%.

PiS powyżej 31,5% @ 1.85

Może być na granicy, ale 33-34% to obszar, którego należy się spodziewać. Dobra kampania i dobrzy politycy.

Do góry
#1625213 - 27/09/2007 23:20 Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 [Re: PioKing]
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
Conrad, niedawno (1.5 tygodnia temu gdzieś) na te zakłady, które chcesz wysłać było odpowiednio po 2.90.

Do góry
#1625527 - 28/09/2007 01:12 Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 [Re: buszmen]
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Oj Conrad, Conrad... @2.90 miałeś na jedno i drugie...

Co do PO to ...mam swoje zdanie \:\) natomiast jeśli chodzi o LID to się zgadzam - beton to jest jednak beton i ten do urn pójdzie nawet jak w dniu wyborów na dworze będzie zamieć śnieżna i -20 na termometrze. Oni zawsze w realu mają więcej niż w sondażach.

Do góry
#1625552 - 28/09/2007 01:24 Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 [Re: Conrad]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
Originally Posted By: Conrad

Lewica i Demokraci
Jaki procent głosów zdobędzie partia?
Ponad 15,5% @2.05


I to jest wg mnie bardzo dobry typ. Polaczone sily lewicy moga okazac sie 'czarnym koniem' tych wyborow.
Tak jak pisal Conrad duze znaczenie bedzie miala debata pomiedzy bylym prezydentem,a obecnym premierem. Tak prawde mowiac do grona owej dwojki przydalby sie Donald Tusk.
'Fani' obecnego LiDu z pewnoscia pojda do urn. Na dobry wynik nie bedzie mialo ostatnie zachowanie Aleksandra Kwasniewskiego na Ukrainie. Watpie, zeby odejscie Leszka Millera mialo jakis wplyw na poparcie dla LiDu.
I jak napisalem na poczatku, na ta chwile uwazam, ze jest to bardzo dobry typ.

Do góry
#1626932 - 28/09/2007 08:48 Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 [Re: Stalion]
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
Odejście Millera wielkiego wpływu nie ma, ale rozbicie SLD przez Kwaśniewskiego i Olejniczaka wpływ może mieć. LiD w tej chwili jest mniej więcej tym czym było dawne KLD czy Unia Wolności. Poza tym beton wymiera.

Ponadto stawianie w kampanii na człowieka zupełnie wypalonego i uczestniczącego tu na siłę, bez żadnego pomysłu, nie wiedzącego czego chce może się odbić na wyniku.

Po 2.90 było value, a teraz... nie wiem.

Do góry
#1627251 - 28/09/2007 18:31 Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 [Re: buszmen]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Szkoda, że kurs mi uciekł, ale mam nadzieję że przez najbliższe tygodnie kursy będą trochę skakać.

Tomo, w ostatnich wyborach wyborcy Lewicy w dużej mierze nie głosowali, szczególnie po tym jak PO w bardzo nieładny sposób załatwiło Cimoszewicza. Teraz natomiast będą zmobilizowani.

Buszmen ma rację, Miller jest nikim i nie ma żadnego wpływu na Lewicy. Trzeci najgłupszy premier jakiego mieliśmy, w ogóle nie da się słuchać jego wypowiedzi. Olejniczak dużo daje swojej partii i to on wywalił z jej szeregów dawny beton. Natomiast Kwaśniewski to największa postać polityczna w kraju według mnie, jeśli on się teraz mocno zaangażuje to "over 15,5% na LiD" spokojnie wejdzie. Pewnie będzie można już liczyć pieniądze po poniedziałkowej debacie, w której powinien rozwalić rywala w drobny mak.

Do góry
#1627381 - 28/09/2007 19:32 Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 [Re: Conrad]
BartezGambler Offline
addict

Meldunek: 18/09/2007
Postów: 559
Skąd: Puławy/Lublin
Conrad nie zgodze sie z tobą. Chociaż jestem prawicowcem z krwi i kości to muszę przyznać że nie ma tak inteligentnego gada na lewicy jak Miller . on dużo może i jak wejdzie do sejmu to SLD będzie miał poważny problem.
Poza tym w Łodzi ma szanse dostać około 100tys głosów...
A przy frekwencji około 53% to jest jeden punkt procentowy...

Do góry
#1627429 - 28/09/2007 19:54 Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 [Re: BartezGambler]
tangerine Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/10/2002
Postów: 5281
tomo --> prawdą jest, że przez dwa lata mieliśmy w TV kampanię wyborczą z udziałem PiS, PO, LPR i Samoobrony, ale...
- po pierwsze raczej się te partie kompromitowały (co najmniej rozczarowywały)
- po drugie to jest punkt widzenia ludzi z dużych miast, którzy mają kablówki i cyrk pod tytułem "TVN 24" wpuszczają do siebie; w Polsacie nie ma dużo polityki bo nie ma miejsca (reklamy)

Tak więc podsumowując PSL przy dobrej kampanii ma szansę na wejście do Sejmu. Zarówno ludzie, którzy 2 lata temu głosowali na PIS jak i PO mogą zagłosować na PSL (znam takich ludzi osobiście). Właściwie tylko PSL wyszło bez szwanku z tej 2 letniej kadencji Sejmu właśnie dlatego, że mało się angażowało w ten cyrk. Poza tym pozostaje też LID, ale to jest największa chyba niewiadoma tych wyborów. 2 lata temu Demokraci.pl z Frasyniukiem mieli też notowania w granicach 15% i ostatecznie nie weszli do Sejmu, bo nie zrobili praktycznie kampanii reklamowej (poza Warszawą). Zresztą to połączenie SLD, Borowskiego i Demokratów + Kwaśniewski jest nie do końca rozumiane przez wyborców.

Ja bym raczej obstawiał klasycznie na UNDER, czyli niską frekwencję. Na prawdę nie idzie wytrzymać tego cyrku w TVN 24 - ile się można śmiać. I kiedy wykreślam aktorów tego cyrku: PO, PIS, LPR, Samoobronę to zostaje LID (nie cały, po Olejniczak i Napieralski czyli młode SLD byli częścią tego cyrku) i PSL (ale ilu ludzi pociągnie Pawlak w dużych miastach ?). Tak więc nie liczyłbym na wysoką frekwencję.

Do góry
#1627765 - 28/09/2007 21:58 Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 [Re: tangerine]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
mysle ze PIS w sondazach jest ciagle niedoszacowany o jakies kilka punktów procentowych , platforma zas przeszacowana o te kilka punktow
założenie : gra sondazami bedzie podobna do tej z ostatnich wyborów ,choc juz takich przegiec jak wtedy nie bedzie
Z sondazowni polecam w miare obiektywny PGB , unikajcie w swoich analizach takie wynalzaki jak Polonia i wszelkie sondaze telefoniczne GW , wp tvn , a teraz tvp
nie przecenialbym roli publicznych debat typu Kwasniewski - Kaczyński sympatycy jednego beda twierdzic ze to on zmiazdzył rywala , sympatycy zas drugiego ze było odwrotnie , neutralnych zas bedzie malo , bo linia podziału miedzy tymi politykami jest bardzo ostra

POZDRO
ELDO

Do góry
#1627826 - 28/09/2007 22:14 Re: Polityka - Wybory Parlamentarne 2007 [Re: ELDORADO]
BartezGambler Offline
addict

Meldunek: 18/09/2007
Postów: 559
Skąd: Puławy/Lublin
Dokładnie sondaże z "Wybiórczej" są g.... warte zresztą tyle samo jest warte to ścierwo Michnikowskie.
Myślę że do Sejmu dostanie się sześć partii...

Do góry
Strona 1 z 21 1 2 3 ... 20 21 >

Moderator:  Green Arrow, rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, igea23, alfa, wHiTe_StAr, ANZELMO), 3694 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582288 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 05/05/2024 14:25