Strona 12 z 17 < 1 2 ... 10 11 12 13 14 16 17 >
Opcje tematu
#1115924 - 07/04/2007 03:17 Re: FOREX - pytania, odpowiedzi, komentarze, prognozy [Re: miglanc]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Zawsze przy tego typu propozycjach zadaję sobie pytanie - czemu sami nie koszą tylko sprzedają kosiarza ?Gdyby go nie udostepniali zarobiliby sporo wiecej niż za sprzedaz ... maszynki do pieniędzy.

Skoro tacy sa dobrzy dla graczy sprzedajac kure znosząca złote jaja więc moze jest to jakas instytucja charytatywna a jesli tak to czemu tych programików nie rozdają za friko ?

Nie doczytałem nawet do konca .... pierwszej strony ... w cuda nie wierzę.

Do góry
Bonus: Unibet
#1115994 - 07/04/2007 03:45 Re: FOREX - pytania, odpowiedzi, komentarze, prognozy [Re: miglanc]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Strasznie skomplikowane jest zdobycie tego programu i jego przystosowanie do pracy i jak to taki bajer to czemu tak tanio ?
Z własnego doświadczenia wiem, że przy dużych ruchach niektóre ceny są nie osiągalne bo po prostu cena skacze o kilkanaście czy dziesiąt pipsów i jej po prostu nie ma więc nich mi nikt nie pieprzy, że ten programik jest tak szybki, że zdąży otworzyć pozycje.
Z innej beczki jak programik faktycznie działa i będzie się nim posługiwać dużo osób to za jakiś czas przestanie działać chociażby z tego powodu, że brokerzy nie dadzą się golić na okrągło.

Wydaje mi się Darda, że myślisz o dobrym kierunku czasami na wykresie widać gdzie pójdzie rynek po ogłoszeniu danych ale niestety nie zawsze.

Do góry
#1116003 - 07/04/2007 03:49 Re: FOREX - pytania, odpowiedzi, komentarze, prognozy [Re: dardaw]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Originally Posted By: dardaw
Zawsze przy tego typu propozycjach zadaję sobie pytanie - czemu sami nie koszą tylko sprzedają kosiarza ?Gdyby go nie udostepniali zarobiliby sporo wiecej niż za sprzedaz ... maszynki do pieniędzy.

Skoro tacy sa dobrzy dla graczy sprzedajac kure znosząca złote jaja więc moze jest to jakas instytucja charytatywna a jesli tak to czemu tych programików nie rozdają za friko ?

Nie doczytałem nawet do konca .... pierwszej strony ... w cuda nie wierzę.

Mam takie samo zdanie. Jak bym wykombinował coś takiego to gemba na kłódkę i sam pocichu robie kasę

Do góry
#1121569 - 09/04/2007 18:15 Re: FOREX - pytania, odpowiedzi, komentarze, prognozy [Re: Belisariusz]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
W święta nie próznuje czego efekt :
Strategia :
Towar - cooper (moze ktos powie co to za metal bo nie wiem )
Wskaźnik AT - parabolic sar
Sygnał wejscia w short - pojawienie sie pierwszej kropki nad wykresem,zamkniecie pozycji w momencie pojawienie sie pierwszej kropki pod wykresem
Sygnał zajecia dlugiej pozycji - odwrotnie niz wyzej
Czas testu - 1 styczen do 6 kwiecien
wyniki :
na wskaźnikach 4h zysk wyniósł 851 pkt
na wskaźnikach 1h zysk wyniósł 1057 pkt

Powyzsze wyliczenia sa liczone w momentach najgorszych na rynku czyli wejscie w krótka liczone na swiecy po cenie minimalnej a wyjscie po max ,poz długa liczone wejscie po najwyzszej cenie zas wyjscie po najnizszej w rzeczywistosci zysk na kazdej transakcji byłby troche wiekszy uwzgledniajac nawet spread.

Przeliczajac to na kase dałoby to ponad 30 tys zysku przy grze 0,1 lota

Do góry
#1121580 - 09/04/2007 18:23 Re: FOREX - pytania, odpowiedzi, komentarze, prognozy [Re: dardaw]
mjeciu Offline
journeyman

Meldunek: 08/04/2007
Postów: 93
Quote:
Towar - cooper (moze ktos powie co to za metal bo nie wiem )


widzisz dardaw, dlatego sceptycznie podchodze do twoich teorii... inwestor z twoim stazem i doswiadczeniem powinien wiedziec ze copper (nie cOOper) to miedz, a przeca na miedzi sie w duzej mierze rynek swiatowy opiera...

Do góry
#1121685 - 09/04/2007 19:17 Re: FOREX - pytania, odpowiedzi, komentarze, prognozy [Re: mjeciu]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Widzisz mieciu,nigdy nie pisałem ze mój angielski jest perfekcyjny często musze sie posiłkować slownikiem.Nie mialem mozliwosci zaczac edukacji angielskiego wtedy gdy chcialem bo musialem uczyc sie rosyjskiego.Jednakowóż doskonale pamietam z chemii iz łacińska nazwa miedzi to cuprum , od razu oczywiscie skojarzyłem to z "cooper" lecz dla pewnosci wolałem spytac.Nie wstydze sie pytac o cokolwiek jesli nie jestem pewien ale widze w tym przypadku zrobilem błąd bo zapomniałem ze czyha tutaj mnieciu by sie dopierdolic do byle czego.

Po drugie nie mam doswiadczenia na forex (pokaz mi gdzie ja napisałem ze jestem doswiadczoneym forexowcem ???!!! )bo rok gry to za malo aby mówic ze sie jest starą wygą.
Owszem na naszej giełdzie zęby zjadłem i tego nie ukrywam a zaczałem pewnie wtedy gdy Ty jeszcze na stojąco pod szafą sie miesciłes.

Po trzecie wielka szkoda ze pod ciekawą przynoszącą duzy zysk strategia dla Ciebie najistotniejsze jest czy ktos wie co to cooper czy tez nie.Czytając takie wpisy odechciewa sie czymkolwiek dzielic na forum publicznym.

Po czwarte - jest na forum taka opcja "ignoruj" , włacz ja na nick dardaw i na pewno bedzie Ci przyjemniej czytac forum bez moich wpisów.

Po piate sprawie Ci jeszcze troche radosci bo przyznam sie bez bicia ze nadal nie wiem równiez co to jest tnote i tin (odpowiedzi nie oczekuję) ale naprawdę nie jest mi to do szczescia potrzebne.

Do góry
#1122057 - 09/04/2007 20:45 Re: FOREX - pytania, odpowiedzi, komentarze, prognozy [Re: dardaw]
Warka Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2006
Postów: 702
Dardaw, nie ogladales "Tin Cup" z Johnsonem i Costnerem ? \:D
A przetlumaczony tytul brzmial chyba "Cynowy puchar" \:D
Sorki za male OT, a komentarzami Miecia sie nie przejmuj.

Do góry
#1122443 - 09/04/2007 22:38 Re: FOREX - pytania, odpowiedzi, komentarze, prognozy [Re: Warka]
mjeciu Offline
journeyman

Meldunek: 08/04/2007
Postów: 93
juz nie chodzi o sama znajomosc angielskiego tylko o obycie z pewnymi sprawami dot. gry na kontraktach...
ale ok przepraszam, ja juz taki jestem ;\)

Do góry
#1123051 - 10/04/2007 01:19 Re: FOREX - pytania, odpowiedzi, komentarze, prognozy [Re: mjeciu]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Dardaw t-note wrzuciłes od tak czy xtb ma futuresy na nie ?

Do góry
#1123333 - 10/04/2007 03:57 Re: FOREX - pytania, odpowiedzi, komentarze, prognozy [Re: Belisariusz]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Tak Belisariusz ,są też na xtb t-note ,aktualny kurs 107,41-107,47
Jak na papiery rządowe ruchy sa dosc duze , przez ostatni rok kurs oscylował pomiędzy 103 w czerwcu a 110 w styczniu ubiegłego roku.

Mozesz tez na xtb pohandlowac kilkoma spolkami z gield amerykanskich np Citigroup,Yahoo,General Motors czy Microsoft.

Nie brakuje tez malopopularnych walut jak np peseta meksykanska płd afrykanski rand czy tez ukrainska hrywna - obrót prawie żaden i ciagłe luki cenowe, mysle ze w kilku mozna by tu zdzialac cuda.

Mozesz równiez grac na indeksy najwazniejszych gield swiatowych a nie brakuje równiez naszego WIG 20 (3542-3549)a i na moskiewski RTS tez mozna zagrac.

Oczywiste ze sa tez metale szlachetne jak i ołow,aluminium, nikiel , cynk i niejaki cooper.

Z płodów rolnych mozesz wybrac miedzy soja a kukurydzą z dostawa za 2 miesiace .

O ropie, gazie nawet nie wspomne.

Generalnie oferta bardzo bogata,mozna przebierac i wybierac.

Do góry
#1123651 - 10/04/2007 13:11 Re: FOREX - pytania, odpowiedzi, komentarze, prognozy [Re: dardaw]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Jak widze xtb ładnie się rozwija. A pamiętam jek kiedyś "wielcy guru" forexa mówili, że to drugie WGI. Ostatnio podba mi się oferta IDMSA dosyć mały depozyt bo 7500 na duże konto gdzie dąstępne jest właściwie wszystko.

Do góry
#1125454 - 10/04/2007 21:57 Re: FOREX - pytania, odpowiedzi, komentarze, prognozy [Re: Belisariusz]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
Info dla tych wszystkich ktorzy "posiadaja" rope.
Analitycy zgodnie twierdza ze po wzroscie cen ropy przez swieta, teraz moze byc mala korekta w dol,trwajaca kilka dni...
Ach,crude oil \:D

Do góry
#1125890 - 11/04/2007 00:03 Re: FOREX - pytania, odpowiedzi, komentarze, prognozy [Re: Stalion]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Originally Posted By: Stalion
Info dla tych wszystkich ktorzy "posiadaja" rope.
Analitycy zgodnie twierdza ze po wzroscie cen ropy przez swieta, teraz moze byc mala korekta w dol,trwajaca kilka dni...
Ach,crude oil \:D


Analitycy to duzo twierdza a malo sie sprawdza. Kazdy plecie co innego. Wczesniej przy tych duzych wzrostach byli nieco zdziwieni bo tak wzroslo. Teraz widza spadek ... no coz, zobaczymy jak bedzie ...

Do góry
#1129325 - 11/04/2007 22:30 Re: FOREX - pytania, odpowiedzi, komentarze, prognozy [Re: rivex]
(J) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 2871
Jeżeli chodzi o ropę to:
za xtb.pl
Quote:
W środę baryłka ropy Brent drożeje drugi kolejny dzień, po tym, gdy w poniedziałek staniała o prawie 2 proc. O godzinie 11:35 ceny ropy kształtowały się na poziomie 67,68 dol., co oznacza wzrost o 0,6 proc.
Ropa drożeje w oczekiwaniu na publikowane dziś tygodniowe dane o zapasach paliw w USA. Analitycy ankietowani przez Thomson Financial News prognozują, że bardziej obecnie obserwowane zapasy benzyny, zmniejszyły się w USA o 1,2 mln baryłek, co będzie dziewiątym kolejnym tygodniem ich spadku. Oczekiwany jest natomiast wzrost o 1,3 mln baryłek zapasów ropy.
Z punktu widzenia analizy technicznej, póki co nie sposób ocenić, czy obserwowana od dwóch dni zwyżka ropy, kończy rozpoczętą przed tygodniem korektę, która sprowadziła ceny z siedmiomiesięcznego maksimum na 69,52 dol. do 66,32 dol.
Z jednej strony, z uwagi na wskazującą na wzrosty sytuację techniczną, bezpieczniej założyć, że tak właśnie jest. Szczególnie, że ruch korekcyjny nie powinien sprowadzić kursu poniżej 65,50-66,00 dol., natomiast w perspektywie jest wzrost przynajmniej do 73 dol.
Z drugiej jednak strony, kierując się czasem trwania podobnych stabilizacji ropy w lutym i marcu, należałoby oczekiwać ruchu w bok przynajmniej jeszcze przez tydzień.
Niezależnie jednak, który z powyższych scenariuszy jest preferowany, mają one wspólny mianownik, który sprowadza się do oczekiwania droższej ropy w przyszłości. Scenariusz, który przestanie być aktualny dopiero z chwilą powrotu cen poniżej grudniowego szczytu na poziomie 64,73 dol.

Masło maślane, jak nie jedno się sprawdzi to drugie, a za parę dni będzie inna analiza dostosowana do sytuacji na rynku \:\)
Co nie znaczy, że nie czytam takich analiz. Nie gorączkuję się i staram się brać wszystko na spokojnie.
A zaraz 16:30 USA: Tygodniowa zmiana zapasów paliw i wszystko się wyjaśni, przynajmniej na jakiś czas...
Ekonomia zależy w takim samym stopniu od ekonomistów, jak pogoda od przewidywań meteorologów. H.G. Wells
Pozdrawiam!
Adrian

Do góry
#1159316 - 22/04/2007 06:12 Re: FOREX - pytania, odpowiedzi, komentarze, prognozy [Re: (J)]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Dobra informacja dla miłosników Forex, wreszcie znalazłem to czego szukałem od dłuzszego czasu.

Dla przypomnienia : http://www.efixpolska.com/pdf/RaportyCOT.pdf czyli polska stronka na temat cotygodniowych raportów COT, gdzie opisane jest w jaki sposób mozna wykorzystac zawarte w raportach informacje.Bardzo pzrydatne informacje na temat ilosci otwartych krótkich/długich pozycji przez spekulantów na walutach i towarach.

Stronka na której mozna znaleźć powyzsze informacje :

http://www.cftc.gov/dea/futures/deacmelf.htm

http://www.cftc.gov/cftc/cftccotreports.htm



Ciekawostka z powyzszego ,aktualnego raportu z dnia 17 kwietnia :
ilosc otwartych dlugich pozycji na funcie zwiekszyła sie w stosunku do ubieglego tygodnia o 13334 pozycji , ilosć pozycji krótkich zwiekszyła się tylko o 2084 pozycje.
Mniej zorientowanym w temacie przypominam iz w tym tygodniu funt osiagnał nawyzsze notowania w stosunku do dolara od kilkunastu lat.

Mysle ze zawarte informacje w COT moga byc bardzo interesujące.

Do góry
#1159409 - 22/04/2007 15:11 Re: FOREX - pytania, odpowiedzi, komentarze, prognozy [Re: dardaw]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Gdzieś ostatnio czytałem, że rekordowy kurs funciaka już zachecił brytoli do zakupów za oceanem dużo firm szykuje się na jakieś przejęcia i inwestycje itp.

Do góry
#1159705 - 22/04/2007 18:16 Re: FOREX - pytania, odpowiedzi, komentarze, prognozy [Re: Belisariusz]
(J) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 2871
Dzięki Dardaw

A co do funta, to w jakiej walucie brytole będą te firmy z USA przejmować ;\) Nie wiem czy dobrze myśle...

Do góry
#1160386 - 22/04/2007 21:30 Re: FOREX - pytania, odpowiedzi, komentarze, prognozy [Re: (J)]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Będą oczywiscie płacic w $
Z uwagi ze dolar slaby wydadza na to mniej funciaków.

np
Amerykanska firma X wyceniona jest na 100 mln dolarów , w chwili obecnej bedzie ona kosztowala Brytyjczyków 49,9 mln funtów przy piatkowym kursie 2,0033.
Gdyby skusili się na tę firme rok temu gdy dolar był mocniejszy , notowany po 1,7225 musieli by wydac ponad 58 mln funciaków.

Do góry
#1172563 - 27/04/2007 20:10 Re: FOREX - pytania, odpowiedzi, komentarze, prognozy [Re: dardaw]
(J) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 2871
Wczoraj do Białego zawitał XTB. Jako, że zamierzam w przyszłości założyć tam konto nie mogło mnie tam zabraknąć. Lubie poznać ludzi, którzy opiekują się moją kasą. Ogólnie szkolenia mogę uznać za ciekawe i praktyczne. Dowiedziałem się paru przydatnych rzeczy o których nie miałem pojęcia. Od 10 do 18 to dużo czasu i dwaj prowadzący dobrze go zagospodarowali. Jak będziecie mieli w swoich miastach takie szkolenia (darmowe) to polecam. Nawet jak uważacie się za speców. To moim zdaniem warto posłuchać ludzi, którzy od dawna inwestują i posiadają ciekawe doświadczenia.

A kilka tekstów zapamiętam na długo...
Pozdrawiam \:\)

Do góry
#1215124 - 12/05/2007 04:25 Re: FOREX - pytania, odpowiedzi, komentarze, prognozy [Re: (J)]
Pizza-man Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/07/2005
Postów: 10831
Skąd: Rz
mam pytanie...jest na tym forum jakis topikdla totalnie zielonych z gieldy?chcialbym sie w to pobawic troche ale najpierw musze cos o tym poczytac:)

Do góry
Strona 12 z 17 < 1 2 ... 10 11 12 13 14 16 17 >




Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, rafal08, Kretol, akagi), 3239 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582339 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 05/05/2024 14:25