Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#1160959 - 22/04/2007 23:06 Szkółka pokera [3]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin

Do góry
Bonus: Unibet
#1189080 - 03/05/2007 20:07 Re: Szkółka pokera [3] [Re: Bzyku]
Bugs Bunny Offline
veteran

Meldunek: 31/10/2003
Postów: 1389
Skąd: Oświęcim
W zwiazku z tym ze wlasnie odpadlem z turka o puli nagrod 1000$ przypominaja mi sie rozdania ktore wydaje mi sie ze rozegralem nie najlepiej. Dlatego pytam co wy byscie zrobili w tych sytacjach:

Pula nagrod 1000$, uczestnikow ok 300 osob.

Sytuacja 1.
Druga polowa turnieju pozostalo ok 80 osob, blindy 2500/5000, mam ok 100K w zetonach jestem mniej wiecej na 12 miejscu.
Jestem na wczesnej pozycji zaraz po duzej ciemnej. Na malej ciemnej gosc ma ok 150K reszta w granicach 15-60K goscie graja raczej ostroznie i jak juz wchodza do gry to z wysokimi kartami lub para i to najczesciej jest wejscie all-in. Dostaje 2 2. Co robice ?

Sytuacja 2 i 3 w zasadzie identyczne. Pozniejsza faza turnieju pozostalo ok 45 osob od 36 miejsca zaczynaja sie miejsca platne. Blindy 10/20K. Mam ok 120K jestem ok 18 miejsca. W pierwszej sutuacji na wczesnej pozycji w drugiej na poznej dostaje AA. Gra jest jeszcze bardziej selektywna goscie juz mysla o zalapaniu sie na platne miejsca. Co byscie radzili ostry raise czy tylko call?

Do góry
#1189091 - 03/05/2007 20:11 Re: Szkółka pokera [3] [Re: Bugs Bunny]
Bugs Bunny Offline
veteran

Meldunek: 31/10/2003
Postów: 1389
Skąd: Oświęcim
Dodaam tylko ze w 3 systacji gdy bylem na poznej pozycji tylko jeden gosc przedemna podbil standardowo o duza ciemna reszta sie zrzucila i pytanie czy tylko call czy reraise

Do góry
#1189260 - 03/05/2007 20:42 Re: Szkółka pokera [3] [Re: Bugs Bunny]
Landzaat Offline
veteran

Meldunek: 31/07/2006
Postów: 1471
w 1 sytuacji na Twoim miejscu bym sprawdził bo już wiele razy zrzucałem w takich sytuacjach karty typu 22,33 i dochodziło do seta. W sytuacji 3 z AA all in wg mnie najlepszy. Bo jeśli gość nic nie ma to odrzuci karty i zgarniasz 2,5 bb za free a jak sprawdza to masz przewagę w kartach. Z AA trzeba all in najlepiej pre-flop bo im więcej kart tym mniejsza szansa wygrania, tyle ode mnie \:\)

Do góry
#1189790 - 03/05/2007 22:28 Re: Szkółka pokera [3] [Re: Landzaat]
Romus1981 Offline
addict

Meldunek: 29/10/2006
Postów: 547
W sytuacji 1: Z takim stackiem bym limp ale po raise przeciwnika zrzucilbym karty ;). Ogolnie granie niskich parek na wczesnej pozycji tu UTG jest zlym pomyslem :). Szanse na set to jakies 18% ;\) W najlepszym razie z jednym przeciwnikiem jestes 50-50 jesli ma suit connectory (87 w kolorze) to jestes za nim 52%-48%. Short stacki pewnie beda lataly z all-inami i majac parke 22 musisz sprawdzic ;\) i jestes jakies 20k zetonow w plecy :|

W sutyacji drugiej z AA 4BB, i w przypadku obejrzenia flopa all-in w ten sposob zyskujesz nie 2,5BB, a 5,5BB ;). A jesli oboje zrzuca no to masz te 2,5BB. Z AA widzac flop praktycznie zawsze jestes na przedzie :). Co do limpowania z AA to chory pomysl ;\)

Do góry
#1189987 - 03/05/2007 23:19 Re: Szkółka pokera [3] [Re: Romus1981]
Bugs Bunny Offline
veteran

Meldunek: 31/10/2003
Postów: 1389
Skąd: Oświęcim
No wiec z para 2 spasowalem i faktycznie na flopie bylo A Q 2 dalej nie wiem bo rozgrywka na tym sie skonczyla i troche zalowalem ze nie sprawdzilem. Jesli chodzi o AA to w obu przypadkach podbilem 3xBB i goscie spasowali i wlasnie sie zaczalem zastanwiac ze chyba zmarnowalem okazje zeby wyciagnac od nich wiecej kasy gdybym dopuscil ich do flopa. Sytuacja byla taka ze w sumie gdybym zgarnal z tych 3 sytuacji ok 100K to bylby finalowy stol spokojnie a tak pozniej sie skonczylo na 32 miejscu.

Do góry
#1190070 - 03/05/2007 23:35 Re: Szkółka pokera [3] [Re: Landzaat]
Landzaat Offline
veteran

Meldunek: 31/07/2006
Postów: 1471
Originally Posted By: Landzaat
w 1 sytuacji na Twoim miejscu bym sprawdził bo już wiele razy zrzucałem w takich sytuacjach karty typu 22,33 i dochodziło do seta.
A nie mówiłem ;\)

Do góry
#1190138 - 04/05/2007 00:03 Re: Szkółka pokera [3] [Re: Landzaat]
Romus1981 Offline
addict

Meldunek: 29/10/2006
Postów: 547
Mialem kiedys bardzo podobna sytuacje do tej z parka dwojek, limpowalem z poznej pozycji, na flopie zlapalem set :D. Gdy doszlo do showdown przeciwnik mial set 6 ;). Pytalem na forach czy gralem dobrze powiedzieli ze tak \:\) wiec nie ma co sobie wyrzucal ale szkoda bo gdybym tego nie zagral spokojnie bym do platnych doczlapal ;).

Co do parki Asow i mojego sposobu rozegrania z all-inem na flopie ;). Podobnego zdania sa tzw. pro (ale prawdziwi ;\) ). Wczoraj podobna sytuacje omawiali w pewnym show :). Niestety jeden z nich sie naciol na set ;\)

Do góry
#1190174 - 04/05/2007 00:13 Re: Szkółka pokera [3] [Re: Romus1981]
Bugs Bunny Offline
veteran

Meldunek: 31/10/2003
Postów: 1389
Skąd: Oświęcim
To ja wiem ze pro sa podobnego zdania jesli chodzi o pare asow akurat mnie gryzie tylko to ze to bylo chwile przed platnymi miejscami i widac bylo ze gracze sie czaja i wchodza tylko z jakas para albo AK, AQ i wsumie mysle ze chyba akurat w tej konkretnej fazie turnieju moglem troche spokojniej to sprobowac rozegrac

Do góry
#1190228 - 04/05/2007 00:33 Re: Szkółka pokera [3] [Re: Bugs Bunny]
mielone Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/11/2005
Postów: 2130
Skąd: Elblag
AA na reku = all in na preflop... inaczej kiepsko z Toba \:\) takie jest moje zdanie \:\) a z reszta par warto sprawdzac \:\) czesto dochodzi do seta \:\)

Do góry
#1213526 - 11/05/2007 18:45 Re: Szkółka pokera [3] [Re: mielone]
rio_bravo Offline
stranger

Meldunek: 11/05/2007
Postów: 21
AA na reku to najbardziej zgubna karta;) tez czesto staram sie risowac preflop z tym ukladem nom i niestety czesto znajdzie sie ktos kto sprawdzi i we flopie dostanie do pary a na river do drugiej - i wtedy plyniemy z kasa...

Dlatego tez wydaje mi sie ze w grze stolikowej przy wyzszych stawkach lepij ukryc przed flopem to ze ma sie pare asow (czy w sumie kazda inna pare) i czekac na rozwoj sytuacji - wtedy jak podejdzie cos na stoliku przy odpowiedniej grze mozna wyciagnac znacznie wiecej i w bezpieczniejszy sposob...

Do góry
#1213790 - 11/05/2007 20:45 Re: Szkółka pokera [3] [Re: rio_bravo]
chris Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/04/2006
Postów: 3565
Skąd: Kraków
No raczej nie masz racji.
AA to nuts przed pflopem (nikt nie ma lepszego ukladu od Ciebie), dlatego sie podbija. Wtedy zyskujesz :
-wieksza pule
-ograniczasz liczbe przeciwnikow.


Zauwaz, ze jesli bedziez tylko sprawdzal w grze bedzie uczestniczyc duzo wiecej osob, a przez to Twoje szanse na wygrana maleja. Jesli grasz z jednym graczem to masz okolo 85% szans na wygranie. Wiec to, ze koumś raz dojdzie nic nie znaczy. Po rozegraniu wiekszej liczby rak i tak musisz byc do przodu. Nie znaczy to, ze masz w ogole nie foldowac tej reki - ale sprawdzanie jest bledem. Idac tym tokiem rozumowania mozna nie podbijac zadnej reki pf.

Do góry
#1214148 - 11/05/2007 22:21 Re: Szkółka pokera [3] [Re: rio_bravo]
yarek.. Offline
enthusiast

Meldunek: 01/02/2006
Postów: 318
Skąd: Kęty miasto
Originally Posted By: rio_bravo
AA na reku to najbardziej zgubna karta;) (...)


jak dla mnie LOL miesiąca.

to już lepiej dostać KK, 98, T3o, itd. ????????

to nie jest tak, ze zawsze z nią wygrasz, limpować AA można przy ful ringu na UTG, mając nadzieję, że ktoś podbije a ty przebijesz.

Zauważ, że seta do pary trafisz tylko raz na 8.

Zawczyczaj rozgwywa się podbijąc aby został 1 góra dwóch przeciwników i trafiając w miarę bezpieczny flop continuation bet.

jeśli trafię seta, to już inna bajka, slow play nie jest zły bowiem gdy przeciwnik ma na ręce jakieś Ax,AJ itd, będzie pewnie ciągnął i możemy spokojnie callować.

Do góry
#1279963 - 06/06/2007 12:30 Re: Szkółka pokera [3] [Re: mielone]
Iron Offline
journeyman

Meldunek: 05/11/2006
Postów: 71
Originally Posted By: mielone
z reszta par warto sprawdzac \:\) czesto dochodzi do seta \:\)
nom m/w 1 na 8 razy biorac pod uwage ze pokerroomy uczciwie rozdaja karty \:D

Do góry
#1510095 - 21/08/2007 22:02 Re: Szkółka pokera [3] [Re: Iron]
baksiu.jhs Offline
old hand

Meldunek: 08/02/2005
Postów: 914
Skąd: Biało - Niebieski Tarnów
Originally Posted By: Iron
nom m/w 1 na 8 razy biorac pod uwage ze pokerroomy uczciwie rozdaja karty \:D


A według Ciebie soft w pokerroomach jest podkręcony ? Grałeś kiedyś w holdema live ? podam Ci 2 przykłady z jednej z ostatnich gier w Tarnowie. Stawki 1zł/1zł
Rozdanie 1
Gość A podbija z KQ nasz Bohater sprawdza. NA flopie pojawia się AJT ( T pik) Idą all iny i Bohater pokazuje 69 w pikach. Jako że on dopiero uczy się holdema ( wcześniej grał w 5 card draw) ktoś go uświadomił, że tak grać nie warto ;\) Turn: 2 pik, river: 8 pik. Zarobił na tym rozdaniu ponad 100 zł.
Rozdanie 2 ( dokładnie 4 rozdania później)
Gość B ( tym razem ja \:\( dostaje QJ po podbiciach przed flopem zostaje 3 graczy. flop: AKT . Inny zawodnik stawia 25 zł, Bohater sprawdza, a ja ostro przebijam all in(miałem jeszcze jakieś 150zł. Pierwszy zawodnik pasuje, a bohater sprawdza i pokazuje AJ. Zawodnik który spasował mówi, że też miał AJ. Flop: A , River T. Dziękuję, po zabawie.

Czyli co, w bilardowni też mamy podkręcany soft, żeby pomagał właścicielowi lokalu( którym jest nasz bohater) ? \:\)

Do góry
#1588115 - 14/09/2007 04:16 Re: Szkółka pokera [3] [Re: baksiu.jhs]
Farciarz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/05/2004
Postów: 3438
Skąd: Koszalin, Środkowopomorskie
Ja początkujący gracz chciałbym zadać pytanie: czy nie wydaje się Wam, że soft (w turniejach !) "dynamizuje" rozdania? Tzn. czy nie jest tak, że po początkowej fazie, kiedy odpadną wariaci typu all-in i idę spać, soft faworyzuje ludków, którzy mają na koncie więcej żetonów ??? Wczoraj grałem na unibecie turniej na 2000 ludków, i gdy zostało nas bodajże 21 (parę godzin gry) prowadzący w turnieju kolo podjął ze mną walkę mając D3 ( u mnie KK ) - nie muszę wyniku przedstawiać...
Dziś gram braoddsa na expie zagrałem "sprytnie" check mając DD, dalej jakiś koleś raise, mówię gram spokojnie - call (gostek też call - luknąłem na jego wynik - w tym momencie był piąty) . Na flopie D 9 K - już mi to śmierdziało lekko, ale cóż, check, raise, call to ja all-in. Byłem bez szans ??? Człowiek wygrał mając A 4 - tylko dlatego, że w tej fazie MUSIAŁ WYGRAĆ - eliminacja - doszło 10 W ....

Do góry
#1611066 - 22/09/2007 09:30 Re: Szkółka pokera [3] [Re: Farciarz]
Virapl Offline
veteran

Meldunek: 23/05/2006
Postów: 1404
Skąd: odzyskałem login: Vira, wszelk...
Originally Posted By: Farciarz
Ja początkujący gracz chciałbym zadać pytanie: czy nie wydaje się Wam, że soft (w turniejach !) "dynamizuje" rozdania? Tzn. czy nie jest tak, że po początkowej fazie, kiedy odpadną wariaci typu all-in i idę spać, soft faworyzuje ludków, którzy mają na koncie więcej żetonów ??? Wczoraj grałem na unibecie turniej na 2000 ludków, i gdy zostało nas bodajże 21 (parę godzin gry) prowadzący w turnieju kolo podjął ze mną walkę mając D3 ( u mnie KK ) - nie muszę wyniku przedstawiać...
Dziś gram braoddsa na expie zagrałem "sprytnie" check mając DD, dalej jakiś koleś raise, mówię gram spokojnie - call (gostek też call - luknąłem na jego wynik - w tym momencie był piąty) . Na flopie D 9 K - już mi to śmierdziało lekko, ale cóż, check, raise, call to ja all-in. Byłem bez szans ??? Człowiek wygrał mając A 4 - tylko dlatego, że w tej fazie MUSIAŁ WYGRAĆ - eliminacja - doszło 10 W ....

Złudne wrażenie.
Zawsze pamiętasz badbeat'a bardziej, jeżeli dla Ciebie oznacza on koniec udziału w turnieju.
NIEMAL zawsze gracz z dużym stackiem będzie rozgrywał większy wachlarz rąk do flopa z dobrej pozycji.
Te dwa przykłady o których mówisz... ot, poprostu - życie?
Jeżeli ktoś został potrącony 2x przez samochód w życiu, a ktoś inny ani razu; to znaczy, że kierowcy się na niego uwzieli? \:\)

Do góry
#1686828 - 17/10/2007 19:33 Re: Szkółka pokera [3] [Re: Virapl]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
witam serdecznie

nie chciałem zakładać nowego tematu więc piszę tutaj

zna ktoś może jakąś stronę / forum, z którego mógłbym ściągnąć wszystkie odcinki The World Series Of Poker 2007 ? zaznaczam, że nie chodzi mi o torrenty.

pozdr,

p.s.
jeżeli nie można podawać linków proszę o PW

Do góry
#1839558 - 08/12/2007 00:10 Re: Szkółka pokera [3] [Re: Baqu]
poligraf86 Offline
stranger

Meldunek: 06/11/2007
Postów: 12
Witam

***/poker-pozycja/

Ps. Mam nadzieje ze nie łamie regulaminu no ale inaczej nie moglem podac adresu do artykulu.

Pozdrawiam

Do góry
#1839559 - 08/12/2007 00:11 Re: Szkółka pokera [3] [Re: poligraf86]
poligraf86 Offline
stranger

Meldunek: 06/11/2007
Postów: 12
Na stronce "poker unlimited" powstal artykul na temat wykorzystywania pozycji na stole. Jak ktos chetny na przeczytanie to zapraszam na stronke.

Pozdrawiam

Do góry
#1840910 - 08/12/2007 07:04 Re: Szkółka pokera [3] [Re: Virapl]
mielone Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/11/2005
Postów: 2130
Skąd: Elblag
Originally Posted By: Virapl
Originally Posted By: Farciarz
Ja początkujący gracz chciałbym zadać pytanie: czy nie wydaje się Wam, że soft (w turniejach !) "dynamizuje" rozdania? Tzn. czy nie jest tak, że po początkowej fazie, kiedy odpadną wariaci typu all-in i idę spać, soft faworyzuje ludków, którzy mają na koncie więcej żetonów ??? Wczoraj grałem na unibecie turniej na 2000 ludków, i gdy zostało nas bodajże 21 (parę godzin gry) prowadzący w turnieju kolo podjął ze mną walkę mając D3 ( u mnie KK ) - nie muszę wyniku przedstawiać...
Dziś gram braoddsa na expie zagrałem "sprytnie" check mając DD, dalej jakiś koleś raise, mówię gram spokojnie - call (gostek też call - luknąłem na jego wynik - w tym momencie był piąty) . Na flopie D 9 K - już mi to śmierdziało lekko, ale cóż, check, raise, call to ja all-in. Byłem bez szans ??? Człowiek wygrał mając A 4 - tylko dlatego, że w tej fazie MUSIAŁ WYGRAĆ - eliminacja - doszło 10 W ....

Złudne wrażenie.
Zawsze pamiętasz badbeat'a bardziej, jeżeli dla Ciebie oznacza on koniec udziału w turnieju.
NIEMAL zawsze gracz z dużym stackiem będzie rozgrywał większy wachlarz rąk do flopa z dobrej pozycji.
Te dwa przykłady o których mówisz... ot, poprostu - życie?
Jeżeli ktoś został potrącony 2x przez samochód w życiu, a ktoś inny ani razu; to znaczy, że kierowcy się na niego uwzieli? \:\)




ehheh no podales dobry przyklad \:\)
Niestety ja tez to zauwazylem... nie zawsze tak jest ale wydaje mi sie ze cos takiego wystepuje szczegolnie w sieci B2B (i4poker, martins itd.) nie mowie tutaj akurat o sobie bo siedzac nie raz z chipliderem przy jednym stole zauwazalem sytuacje dosc dziwne bo w dosc krotkich odstempach czasowych koles wygrywal wiekszosc rozdan wchodza doslownie z niczym... co lepsze kiedy ja bylem chipliderem to mialem podobnie byly serie w ktorych wygrywalem praktycznie ze wszystkim z czym bym nie wszedl to flop (jezeli nie flop to turn i river) przesadzal o mojej wygranej i nie zdazalo sie to np raz czy dwa a praktycznie wiekszosc rozdan wygrywalem z ludzikami o stacku 1/2 1/4 mojego... wiec jednak cos w tym jest... bo raczej ciezko powiedziec ze to zbieg okolicznosci.

Do góry
#1840913 - 08/12/2007 07:05 Re: Szkółka pokera [3] [Re: mielone]
mielone Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/11/2005
Postów: 2130
Skąd: Elblag
tam mialo byc ...o sobie i moich przegranych rozdaniach... \:\)

Do góry
#1873752 - 22/12/2007 02:23 Re: Szkółka pokera [3] [Re: mielone]
poligraf86 Offline
stranger

Meldunek: 06/11/2007
Postów: 12
Powstal kolejny artykul na Poker Unlimted w dziale strategia. Dzisiejszy artykul jest na temat zarzadzaniu bankrollem.

Pozdrawiam

Do góry
#1904545 - 04/01/2008 03:56 Re: Szkółka pokera [3] [Re: poligraf86]
seener Offline
journeyman

Meldunek: 18/08/2003
Postów: 79
jeżeli chodzi o podrasowanie softu... temat walkowany na wielu forach pokerowych. generalnie to zdazyly sie wypadki (udowodnione), ze ktos wykorzystywal soft w niedozwolony sposob, ale konkretnie to byl to jeden udokumentowany i wykryty przypadek, gdzie jeden z wlascicieli serwisu wykorzystywal funkcje testowa w oprogramowaniu. ludzie, ktorzy bawia sie w zbieranie rozdan, po przeanalizowaniu kilkudziesieciu tysiecy rozdan, a to dosc sporo, byli w stanie udokumentowac podejrzane zachowanie jednego gracza i wymodz na wladzach serwisu sledztwo. sprawa zostala wykryta. pewnie pare niewykrytych tez mialo miejsce. ale pomyslcie teraz jak glupie to bylo ze strony takiego goscia. ile stracil przez to jego serwis na niezbyt madrej zabawie. dla serwisow pokerowych biznes jest w tym, zeby gra byla czysta, bo z kazdego rozdania biora prowizje. jak ludzie zaczna o nich pisac, to nawet jesli nic im sie nie udowodni, traca klientow. no i wreszcie komisje gier hazardowych przynajmniej w niektorych krajach po wykryciu nieprawidlowosci w dzialaniu serwisu moga im zabrac koncesje.
wydaje mi sie, ze najczesciej szuka sie w ten sposob usprawiedliwienia dla przegranych, ktorych nie rozumiemy. a w grach turniejowych ludzie z duzym stackiem czesto prawidlowo wcdhodza w rozdania, w ktorych nie maja przewagi, zeby wywierac presje na shortstackach. i nawet jesli sie potem okazuje, ze maja 40% czy nawet 35% (a tak jest najczesciej, z wyjatkiem sytuacji nizsza para na wyzsza) to i tak na 10 rozdan w 4 cie wyeliminuje. skoro ma przewage w zetonach to moze robic wiecej niz jedno podejscie no i w koncu mu sie najczesciej uda.
co mozna zrobic... uczyc sie, czytac, grac i jak najwiecej myslec.
troche strategicznych podstaw jest na Shaolin Poker. z czasem ma byc wiecej.

Do góry
#1918864 - 08/01/2008 02:22 Re: Szkółka pokera [3] [Re: seener]
seener Offline
journeyman

Meldunek: 18/08/2003
Postów: 79
na Shaolin Poker jest juz artykuł o prawdopodobieństwie
niedlugo bedzie jeszcze drugi z tabelami i metodami, zeby wszystko maksymalnie uproscic. od siebie tylko dodam, zep oza mysleniem o swojej sytuacji przy ocenianiu oplacalnosci, warto tez pomyslec w jakiej sytuacji stawiamy przeciwnika.

Do góry
#1923622 - 09/01/2008 03:58 Re: Szkółka pokera [3] [Re: seener]
seener Offline
journeyman

Meldunek: 18/08/2003
Postów: 79
czesc
nie wiem czy bywa tu ktos z kielc i okolic, ale jesli tak to zapraszam na Shaolin Poker.
sa tam informacje o IV sezonie lokalnej ligi pokerowej. mozna przyjsc, pograc, napic sie piwa i porozmawiac o pokerze i zakladach sportowych.

Do góry
#1945752 - 14/01/2008 20:53 Re: Szkółka pokera [3] [Re: seener]
Mr_Andrew Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/03/2006
Postów: 3082
Pod poniższym linkiem jest artykuł, który może się niektórym przydać
http://www.pokertexas.pl/pokerowa-strategia/pokerowe-abc
Ja też twierdzę: poker stolikowy jest izzi

A nawiązując, do opisywanych niedawno na QC historii o podkręcaniu softu (które są wg mnie tak samo prawdopodobne jak te, mówiące o tym, że dzieci przynosi bocian \:\) ), zacytuję jednego gościa z forum pokerzysty:
"pokaż dane z PT z jakiejkolwiek reprezentatywnej próbki powyżej powiedzmy 100k rozdań w jakikolwiek sposób potwierdzające Twoje teorie...
do tego momentu będziesz tylko setną osobą wyznającą różne kosmiczne teorie spiskowe i nikt nie będzie z Tobą rozmawiał poważnie...
a że jak każdy z wyznawców takich teorii nie jesteś w stanie pokazać takich danych - bo każdy kto ma 100k rozdań w PT widzi, że statystyka się zgadza - koło się zamyka"

I może jeszcze jeden cytacik z ostatniego Card Playera:
"Element nieprzewidywalności w przypadku turniejów jest nie do ogarnięcia. Nie sądzę, by można było mysleć o grze w turniejach jako sposobie zarabiania pieniędzy. Uważam, że to niemożliwe...Jestem jednym z lepszych graczy turniejowych, a czuję się tak jakbym ciągle przegrywał!" - "Action" Dan Harrington

Do góry
#1945911 - 14/01/2008 21:55 Re: Szkółka pokera [3] [Re: Mr_Andrew]
ultra1978 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2007
Postów: 3046
Szkoda tylko że to ABC dla poczatkujących działa na min. stawkach 1/2-3/6 gdzie trzeba mieć bankroll ok.1000$ a ciekawe ktory z poczatkujących taki ma \:\) Poniżej tych stawek to zwykła gra losowa gdzie siedzą calling station no chyba że gra się na FT albo Pokerstars bo to jedyne roomy gdzie można pograć normalnie na micro stawkach ale kij ma dwa końce i poziom jest wysoki :)Do tego nikt w tym artykule nie pisze że na stolikach zarabia ledwie parę procent graczy ;\) Faktycznie na turniejach nie da się zarobić szkoda tylko że szachista Harringhton "ciągle przegrywając" 6,5 milionów dolarów z samych live wyciągnął \:D \:D \:D

Do góry
#1945939 - 14/01/2008 22:14 Re: Szkółka pokera [3] [Re: ultra1978]
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
Originally Posted By: ultra1978
Szkoda tylko że to ABC dla poczatkujących działa na min. stawkach 1/2-3/6 gdzie trzeba mieć bankroll ok.1000$. Poniżej tych stawek to zwykła gra losowa gdzie siedzą calling station...

lol
właśnie ABC szczególnie działa na niskich stawkach. na wysokich to dopiero trzeba sie natrudzić.

A przecież calling station to nałatwiejszy rodzaj przeciwnika.

Do góry
#1945968 - 14/01/2008 22:44 Re: Szkółka pokera [3] [Re: maycj]
ultra1978 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2007
Postów: 3046
Originally Posted By: maycj
Originally Posted By: ultra1978
Szkoda tylko że to ABC dla poczatkujących działa na min. stawkach 1/2-3/6 gdzie trzeba mieć bankroll ok.1000$. Poniżej tych stawek to zwykła gra losowa gdzie siedzą calling station...

lol
właśnie ABC szczególnie działa na niskich stawkach. na wysokich to dopiero trzeba sie natrudzić.

A przecież calling station to nałatwiejszy rodzaj przeciwnika.

A 1/2 to przecież niskie stawki \:\) To zagraj sobie ABC na 0,1-0,2 albo innych microstawkach na stołach w Microgaming albo B2B szczególnie ci się przyda ABC jak co ręke ktoś rzuca all-ina na preflopie \:\) Fakt najłatwiejszy chyba że mu coś w końcu dojdzie..:)

Do góry
#1946003 - 14/01/2008 23:05 Re: Szkółka pokera [3] [Re: ultra1978]
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
Grałem na różnych stawkach od 2/4c do 25/50c i ABC działało na prawde bardzo dobrze.

Jak ktoś rzuca allin preflop to foldujesz chyba że masz jakąś wysoką pare, żadna filozofia. Chyba że ktoś rzuca co chwile wtedy rozszerzasz zakres.

Częsciej mu nie dojdzie niż dojdzie. i wiecej ci zapłaci gdy nie dojdzie, niż stracisz gdy mu dojdzie.

Do góry
#1962502 - 18/01/2008 04:52 Re: Szkółka pokera [3] [Re: ultra1978]
seener Offline
journeyman

Meldunek: 18/08/2003
Postów: 79
na gosci ktorzy rzucaja allina w kazdym rozdaniu tez jest posob. trzeba go sparawdzac z dosc silna reka. jesli ma farta to zabierze nam kase raz, moze dwa, ale w koncu odda. zawsze oddaja. jest jedna zasada na niskich stawkach. grac kartami. tu blef to tylko strata kasy. rzecz w tym, zeby wchodzic we wlasciwie rozdania. jeseli nie jestesmy w stanie opracoawc stratyegii skutecznej na micro to nie ma mowy o grze wyzej.
trzeba tylko poczytac i pograc. i miec odpowiedni bakroll.
na Shaolin Poker jest zestawienie prawdopodobienstw po polsku i artykul i grze pozycja.

Do góry
#1964989 - 18/01/2008 21:45 Re: Szkółka pokera [3] [Re: seener]
seener Offline
journeyman

Meldunek: 18/08/2003
Postów: 79
jesli to komus pomoze w grze to to na Shaolin Poker jest juz artykol o zarzadzaniu kasa w pokerze. niestety czesc rozdan musimy przegrac. w grze turniejowej to czasem wywiera na ans spora presje, ale w grze stolikowej... so it be. jesli gramy prawidlowo i mamy bankroll - ladujemy i gramy dalej.

Do góry
#2091111 - 23/02/2008 03:21 Re: Szkółka pokera [3] [Re: seener]
seener Offline
journeyman

Meldunek: 18/08/2003
Postów: 79
uuu, ale tu cisza. nikt sie nie chce uczyc?:)
Shaolin Poker troche sie zaktualizował.
Poza tym doszedl dział Cideo, w ktorym jest pare filmikow, miedzy innymi ponad 20 z finalowych rozdan World Series of Poker.

Do góry
#2361677 - 23/05/2008 06:07 Re: Szkółka pokera [3] [Re: seener]
seener Offline
journeyman

Meldunek: 18/08/2003
Postów: 79
Dalsze aktualizacje na Shaolin Poker.
Do wygrania Super system 2 Brunsona.

Do góry
#2436182 - 22/06/2008 01:51 Re: Szkółka pokera [3] [Re: seener]
Mr_Andrew Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/03/2006
Postów: 3082

Do góry
#2439077 - 23/06/2008 11:05 Re: Szkółka pokera [3] [Re: Mr_Andrew]
mat2000 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/10/2005
Postów: 4824
Skąd: Tomaszów Lubelski/WWA
Originally Posted By: Mr_Andrew


Zapowiada sie bardzo ciekawie. Na razie chlopaki na blogach zamieszczaja swietne relacje z vegas. Polecam.

Do góry
#2526964 - 08/08/2008 20:19 Re: Szkółka pokera [3] [Re: mat2000]
globus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/05/2003
Postów: 5138
Skąd: Poznań
Na pokerze jako grze sie znam ale dopiero zaczynam grac w necie. Wiele osob twierdzi ze na turniejach nie da sie zarobic, to ja mam pytanie o turnieje z gwarantowanymi nagrodami - pula z wejsciowek od graczy + pula dorzucana od organizatora, jak to sie oplaca organizatorowi a jak graczowi turniej z powiedzmy 1000$ gwarantowanymi o buy in 1$ bez rebuyow i addonow ?

Do góry
#2597925 - 14/09/2008 07:47 Re: Szkółka pokera [3] [Re: mielone]
Warka Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2006
Postów: 702
Panowie
Jakbyscie zagrali w takim momencie:
Turniej, ja 78k chipsow (Leader), koles 58k chipsow. Dostaje na reke AKs, na pozycji srodkowej, rise 5x BB, (struktura 800/1200) - kolo wchodzi all- in. ???

Do góry
#2597935 - 14/09/2008 08:06 Re: Szkółka pokera [3] [Re: Warka]
ssaczu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/05/2007
Postów: 32677
Skąd: Częstochowa
po cholere raisujesz preflop 5xBB? lepiej smallballem uderzyc szczegolnie ze nie masz wysokieo pocketa na rece. Nie trafisz flopa jesli dostaniez calla to foldujesz na kazdy bet a tak bez sensowanie budujesz wysoka pule preflop ktora ciezko ci bedzie odpuscic.

Do góry
#2598020 - 14/09/2008 17:24 Re: Szkółka pokera [3] [Re: ssaczu]
damianmularczyk Offline
old hand

Meldunek: 13/03/2007
Postów: 877
Skąd: Warszawa
wlasnie moglby ktos napisac o tej taktyce smallball?

Do góry
#2598630 - 14/09/2008 22:45 Re: Szkółka pokera [3] [Re: damianmularczyk]
mat2000 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/10/2005
Postów: 4824
Skąd: Tomaszów Lubelski/WWA
generalnie chodzi o to zeby ogladac jak najwiecej flopow z rekami z potencjalem, nie budowac duzych pul i ogrywac przeciwnika po flopie.

Na youngturks.pl sa filmiki na ktorych Warsaw omawia swoja gre wlasnie smallballem. MOzna zalapac o co chodzi.

Do góry
#2598748 - 14/09/2008 23:35 Re: Szkółka pokera [3] [Re: ssaczu]
Warka Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2006
Postów: 702
Originally Posted By: ssaczu
po cholere raisujesz preflop 5xBB? lepiej smallballem uderzyc szczegolnie ze nie masz wysokieo pocketa na rece. Nie trafisz flopa jesli dostaniez calla to foldujesz na kazdy bet a tak bez sensowanie budujesz wysoka pule preflop ktora ciezko ci bedzie odpuscic.



Hm ... moze i masz racje. Ale zalozmy, ze ja tylko sprawdzam, a kolo wali all-in. Co wtedy ? Pasowac ???

Do góry
#2598771 - 14/09/2008 23:45 Re: Szkółka pokera [3] [Re: Warka]
mat2000 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/10/2005
Postów: 4824
Skąd: Tomaszów Lubelski/WWA
duzo zalezy od tego jak gral wczesniej i cz 5bb to Twoje standardowe podbicie. Mimo wszystko nawet przy coin flipie masz za duzo do stracenia.

Do góry
#2598816 - 15/09/2008 00:06 Re: Szkółka pokera [3] [Re: mat2000]
Warka Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2006
Postów: 702
Originally Posted By: mat2000
duzo zalezy od tego jak gral wczesniej i cz 5bb to Twoje standardowe podbicie. Mimo wszystko nawet przy coin flipie masz za duzo do stracenia.


Jak gral, zbytnio nie wiem, gdyz chwile wczesniej zostalem wrzucony na ten stol.

Do góry
#2598861 - 15/09/2008 00:22 Re: Szkółka pokera [3] [Re: Warka]
Warka Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2006
Postów: 702
Dobra, nie bade was dluzej zanudzal. Jak sie pewnie domyslacie - ja go oczywiscie sprawdzilem, a kolo wywalil na stol AA \:D
Kolejny problem wystapilby rowniez na flopie - zalozmy, ze nie "zolinowalismy" (lol, co za slowo ) sie na preflop - ja mialem drow na kolor \:D Niestety nic juz nie doszlo.
Zostalo mi 20k zetonow. Bylem praktycznie na wylocie - 9 miejsce na 11 pozostalych graczy. Paradoksalnie, w tym momencie zaczalem grac lepiej - agresywniej. To w polaczeniu ze szczesciem w kolejnych "losowaniach kart" dalo mi ostatecznie zwyciestwo w calym turku
Pozdrawiam !

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, pacyfista, alfa, igea23, 11kera11), 3566 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582032 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49