Strona 19 z 34 < 1 2 ... 17 18 19 20 21 ... 33 34 >
Opcje tematu
#1045857 - 14/03/2007 17:58 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: Belisariusz]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
mowisz o kolastynie? Ma szanse zostac liderem na rynkach europy
sr. i wsch. Zyski bardzo powaznie wzrosly zysk netto 8,41 mln zł za 4 kwartal... rok wczsniej 0,5 mln ;\) Wkleje ci zaraz info o spolce dosc obszerne bo nie chce mi sie wszystkiego pisac:

GRUPA KOLASTYNA jest producentem kosmetyków i kosmetyków do opalania. Jest obecna na rynkach ponad trzydziestu krajów.

Środki z emisji Grupa Kolastyna przeznacza na pozyskanie i wprowadzenie nowych marek preparatów kosmetycznych, rozwój eksportu oraz budowę nowoczesnej infrastruktury badawczo- rozwojowej i produkcyjnej.

Spólka planuje akwizycje i konsolidacje rynku przez co ma stac sie jedną z najwiekszych firm kosmetycznych w Europie srodkowo-wschodniej.
wiecej:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Grupa-Ko...je-1546766.html

W spólce niedawno ujawnil sie fundusz PKO TFI i posiada 5,40% akcji spólki.

Kilka dni temu spólka poinformowala ze za 7mln wykupila obligacje, co zmniejszy koszty finansowe o 0,5 mln zl. To bedzie już widoczne w wynikach za 1Q 2007

"Grupa Kolastyna miała 8,41 mln zł zysku netto w IV kw. 2006 r.

Warszawa, 02.03.2007 (ISB) - Spółka Kolastyna SA miała 8,41 mln zł skonsolidowanego zysku netto w IV kw. 2006 roku wobec 0,15 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie kwartalnym.

Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 14,16 mln zł wobec 0,92 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody wyniosły 22,99 mln zł wobec 26,58 mln zł rok wcześniej.

Narastająco w I-IV kw. 2006 roku grupa miała 12,34 mln zł zysku wobec 2,79 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 83,47 mln zł wobec 81,50 mln zł."

Wskaznik:
C/Z = 14


Idzie gorące lato, kosmetyki do opalania znowu przyniosą spólce spore zyski

Do góry
Bonus: Unibet
#1059479 - 19/03/2007 19:12 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: Eska]
Pooggoo Offline
old hand

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 763
Skąd: Szczecin
Po pierwsze Budopol, spółka z ogromna przyszłością, może być drugim GANTem, który też od 5zł zaczynał w zeszłym roku. Budek to spółka córka GANTa, ma wszystkie jego inwestycje developerskie we Wrocławiu, według mnie do ok 15zł w tym roku dojdzie albo i lepiej, podobno jest to 1/5 ceny GANT + rada nadzorcza to ludzie z GANTa a jak potrafią zarządzać widać na GANcie, będzie ostro \:\)

Druga spółka perpsektywa 2letnia to Stalexport, wchodą Włosi, będzie budowa autostrad, a w Polsce jest co budować, później nimi zarządzać (opłaty itd.). Cena Autostrade we Włoszech ok 20 euro u Nas po dzisiejszym wzroście 5,63zł. Cena docelowa według mnie ok 20zł.

Trzecia to MostostalExprot też powinien wypalic, robia zlecenia dla GANTa w Krakowie i Wawie, może byc ciekawie.

Zaintersesowałbym się też Swarzędzem teraz, wychodzi z kryzysu itd. ja podchodzę raczej do inwestycji na rok dwa, w krótkoterminowe spekuły sie nie bawie.

Pozdrawiam,

Pooggoo

Do góry
#1059620 - 19/03/2007 19:43 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: Pooggoo]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Mialem staexport ale sprzedalem bo potrzebowalem kase na nowa furke. Mostostalexport nadal mam. Dzisiaj wzrosl cos ok 6 % ale trzymam go na dlugo.


Na krocej mam hygenike i jak mowilem bardzo dobry zarobek daje. Caly czas ostatnio rosnie - nie wiem ile jeszcze to potrwa ale puki co jest bardzo dobrze tak jak przewidywalem posty wyzej

Do góry
#1059623 - 19/03/2007 19:43 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: Eska]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Co do budopolu to nie wiem nie przygladalem sie zbytnio tej spolce...

Do góry
#1060159 - 19/03/2007 21:39 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: Eska]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Na czym opierasz te swoje ceny docelowe Budopolu i STX? Bo jakos ostatnio wszyscy robia sami wyceny ale chyba z fusow. Gdy ostatnio ktos rzucil tekst, ze docelowka na STX to 8 zeta to wszyscy zaczeli to powtarzac. Ale nikt nie wie skad to sie wzielo \:\)

Co do STX: jesli nie bedzie zadnych przekretow to moze byc naprawde dobrze. Ja to na razie mam bo cos wreszcie ruszylo, bylo wyciszenie spolki, korekta a teraz przy wiekszych obrotach ruch w gore. Mam nadzieje, ze troche jeszcze skoczy. Jesli Wlosi ich wezma i beda rzadzic z glowa to dla STX bedzie swietnie.

Budopol: na razie jest wzrost bo to spolka zwiazana z deweloperka. Wynikow do tej pory nawet na plusie sie nie dorobili. Fundamentalnie - to nic ciekawego. Poki co boom na mieszkania troche sie zatrzymal. Koszty rosna, spolki nie wyrabiaja sie z realizacja. Wszyscy tylko o tej deweloperce a na razie duzo spolek z tej branzy ma w plecy. Ceny mieszkan juz sa naprawde wysokie, nie bedzie to juz roslo a jesli tak to kilka procent rocznie. Grudnty strasznie drogie. W przypadku spowolnienia gospodarczego beda chyba spadki cen.
Tak wiec mnie Budopol nie przekonuje ale mozna tam wskoczyc z jednego powodu: cala GPW ma swira na punkcie tej branzy. Wykorzystalbym tu AT i znalazl odpowiedni moment na wejscie. Pryz dobrej sytuacji na parkiiecie mozna wylapac porzadne wzrosty.

Byc moze i fundamentalnie bedzie dobrze ale skoro oni juz jakis czas nie maja zyskow a sytuacja w tej branzy byla swietna to musza sie naprawde postarac aby to zmienic. Byc moze i Gant ma duze mozliwosci ale to moze byc takze takie obiecanki.

Dlatego ja bym uwazal ze spolkami z tej branzy bo na razie rynek jest chpory na tym [punkcie. Malo to prawdopoodbne ale trzeba pamietac ze kiedys tez kupowali bez zastanowienia akcje z jednej branzy i spadlo potem na ryj bo wynikow nie bylo. Mowa oczywiscie o slynnej IT.

Ale skoro ryzyko jest to i zysk moze byc duzy i jak na razie dobrze Budopol dal zarobic. Ja nie zalecam, nie odradzam. Tylko tak sobie poanalizowalem \:\)

Do góry
#1060693 - 20/03/2007 09:22 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: rivex]
Pooggoo Offline
old hand

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 763
Skąd: Szczecin
STX pod koniec marca sprzedaję swoją część stalową wartą 170mln złotych.
Ruszają przetargi na autostrady w Polsce, z nieoficjalnych źródeł mówi się, że na pewno parę z nich mają w kieszeni, a wtedy duży skok na północ. Myślę, że może być to jedna z lepszych inwestycji na GPW w tym roku.

Budopol poprostu wierzę w branżę i ufam ludziom z GANTa, nie po to wchodzili w Budka żeby on nie rósł. Wszystkie kontrakty we Wrocku należą do Budka, zimy nie było, inwestycje szły, za pierwszy kwartał spodziewam się sporego zysku, a co się stało z GANTem od września 2006? a no poszedł z 5 zł na 83 teraz, większość mówiła balon, bez fundamentów , a rośnie , a obecnie się mówi, że GANT to spółka z ogromnym potencjałem, według mnie BUdopol ma podobnie, będzie podążał za GANTem , a cena to średnio 1/5 GANTa ,więc policzcie sobie, jest niedowartościowana teraz.

Te powyższe wypociny to takie moje własne przemyślenia, każdy inwestuje na swoją odpowiedzialność, ale na pewno gra na real money jest zupełnie inna niż na virtual, i jak zakłada się okres czasu 2 lata, to spadki ,jak 3 tygodnie temu mnie nie bolą, choć jak kasa maleje na koncie to pampersy w kiosku moga być niezbędne \:\)

3majcie się i udanych inwestycji,

Pooggoo

Do góry
#1060697 - 20/03/2007 09:27 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: Pooggoo]
Pooggoo Offline
old hand

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 763
Skąd: Szczecin
http://www.wnp.pl/hutnictwo/21806_1_0_0.html i po połoczniu z Autostrade Italia.Jedna akcja Autostrade S.p.A.

dla mnie STX to 70% mojego portfela, a jak wyjdzie zobaczymy

Do góry
#1060849 - 20/03/2007 11:02 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: Pooggoo]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

ja po walnym w piątek wywaliłem jago - choć z niezłym zyskiem. ale warto tej spółeczce sie przyglądac bo tam sie może jeszcze duuuuuzo dziać ;\)

co do stx to sam dokupiłem pakiecik bo mają fundamenty pod niezłe wzrosty, nie wrócili nawet jeszcze do poziomów sprzed korekty, także myśle ze powinno być dobrze

zakupiłem też lzps i tu najbliższy czas powinien wywindować kurs jeszcze wyżej

co do budka to interesujaca to spółka ale lont musi sie zapalić, moze trzeba bedzie jeszcze troche poczekać

jak będę miał czas to skrobne coś bardziej wiarygodne me przemyślenia oparte o AT , ewentualnie AF, zresztą teraz nieco nerwowy okres sie zrobił, wczoraj wolumen był słabiutki.

Do góry
#1061969 - 20/03/2007 16:54 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: mura]
john Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2006
Postów: 3778
Skąd: Long Way Home/Opole
mam takie krotki pytanie czy fz funduszy inwestycyjnych tez trzeba sie rozliczac tak jak z zarobkami na akcjach...czy ribi to za nas bank w ktorym mamy fundusz>??

Do góry
#1062110 - 20/03/2007 17:42 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: john]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
nic nie rozliczasz.

Do góry
#1063265 - 20/03/2007 22:38 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: Eska]
saba Offline
veteran

Meldunek: 19/09/2001
Postów: 1232
Skąd: Płock
Chciałem się przyłączyć do rekomendowania STX Obecne wskaźniki (np. C/Z) , sytuacja po przejęciu przez Włochów i związane z tym perspektywy to dzisiejsza cena mega okazja. (dzisiejsza cena STX to tak jakby w bukmacherce ktoś nam dał kurs 100,00 , że Brazylia będzie MŚ na najbliższych mistrzostwach  - porównując pk )
Cześć stalowa będzie sprzedana w odpowiednim momencie, kiedy udało się STX na interesie stalowym osiągnąć ostatnio ładne wyniki w porównaniu do poprzednich kwartałów. Przejęcie przez Włochów w cenę nie jest moim zdaniem wliczone za bardzo, bo duża część inwestorów bała się zaskarżenia przez NFOŚ decyzji o wykluczeniu ich pełnomocnika z ostatniego wlanego. Dodatkowo Autostrade zgodnie z przepisami musi niedługo ogłosic wezwanie na akcje STX.
Nie dość, że Polska ze swoją ilością autostrad a właściwie ich brakiem to raj dla takiego interesu, jaki teraz będzie prowadził STX to Autostrade planuje jeszcze za pomocą STX eksploatować autostrady w Rosji i innych krajach. Dla mnie dzisiejsza cena to ostatni dzwonek by wchodzić w tą spółeczkę , bo za długo taka okazyjna cena się nie może utrzymac i w perspektywie kilkuletniej to inwestycja, jaka może okazac się hitem giełdowym już w najbliższej przyszłości.

Długoterminowo w perspektywie lokaty conajmniej na parę lat poleciłbym też TVN, Alchemię, Bioton.

Do góry
#1063371 - 21/03/2007 00:23 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: saba]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Jakies 2 lata temu w tymże temacie rekomendowałem zakup firm budowlanych pisząc własnie o autostradach itd, powołałem sie na zabrski Mostostal i Instal.

Minęły 23 miesiące i :
-Mostalzab , wzrost z 0,70 zł na 8,30 czyli wzrost prawie dwunastokrotny
-Instal , wzrost z 1,00 zł na 8,49 zł czyli ponad 8 razy

Prosze wiec, nie nadużywajcie slów "mega okazja" czy "promocja" w chwili obecnej.Był czas na zakupy, trzeba było brac a teraz nalezy stac z boku i czekac na tanie akcje.Będa one jeszcze o wiele tansze niz dzisiaj.

Do góry
#1063961 - 21/03/2007 12:11 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: dardaw]
Gracz11 Offline
journeyman

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 74
Biszop to szmata!!! Pierdolona suka głupi frajer który myśli że jest wielkim guru!!!

Do góry
#1064666 - 21/03/2007 15:27 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: Gracz11]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
No tak dardaw tylko ze ty juz mowisz od listopada ze nie masz adnych akcji i czekasz na okazje do zakupow... Cos kupisz wkoncu czy bedziesz czekal tak nastepny rok i pani hossanna przejdzie ci kolo nosa?

Bo ja narazie bessy nie widze - mielismy koretke wszystko ok. Teraz wszystko mega rosnie - mozna juz bylo bardzo duzo zarobic. A tak czekac z boku w nieskonczonosc to tez nie strategia...

Chociaz dobra jak to mowicie 'promocja' jest na hygenice. Spolka nie spadnie ponizej 5 zl jak wczesniej bez perspektyw sie kisila niemilosiernie a kurs nie spadal ponizej 4 bodajze. Teraz po takich infach i wspolpracy z LTX kursik polecial ostro w gore dzisiaj znowu pewnie sie zamknie w okolicy 7,35... Mysle ze to juz ostatni dzwonek zeby zapakowac sie w ta spolke chocaz promocja juz byla ale teraz cenia tez nie jest wysoka.

Tak samo ecard ladne wzrosty mamy i przyszlosciowa spolka jak banki wprowadza ze bedzie mozna placic zwykla karta bankomatowa za zakupy w necie itd. Monopolista na rynku. Tez mysle ostatni dzwonek na tanie zakupy na tej spolce chociaz wczoraj juz ostro odpalila...

Drozapol tez ladnie rosnie ostatnio mam sentymen to tej spolki bo znam Prezesa Rybke wiec musze troche na nia nagonic tez ;\)

Mysle ze warto wyniki rekordowe beda zimy prawie wogole nie bylo. Kursik rosnie az milo ale to jeszcze nie to ja trzymam przynajmniej do pazdziernika...

Do góry
#1064796 - 21/03/2007 15:55 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: Eska]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Kurde, jak ja lubie slowa promocja. Promocja to jest w hipermarkecie a nie na gieldzie. I jeszcze jedno: skad te przekonania, ze Hygienika jeszcze bedzie szla w gore? Ten wzrost to tez duza zasluga spekuly. Ja bym tu czekal najwyzej na jakas korekte bo teraz jest juz drogawo. Tym bardziej, ze Hygienika nadal ma wyniki na minusie. Powinna byc jakas korekta bo ten wzrost za bardzo dynamiczny byl. Te wszystkie dobre newsy zostaly juz zdyskontowane i jeszcze pewnie inne info na "zapas"...

Co do calej gieldy to koniec miesiaca bedzie kluczowy. Na razie niemrawo doszlismy do 3400. Obroty dopiero po poludniu sie poprawily. Oporem sporym jest 3500 i to bedzie trudno przebic....

Do góry
#1064930 - 21/03/2007 16:24 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: rivex]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Tak Eska , jestem od listopada bez papierów a od konca grudnia bez funduszy akcyjnych i teraz tylko obserwuje giełde a w wolnych chwilach liczę kasiorkę.
Piszesz ze wszytsko mega rosnie i mozna było bardzo duzo zarobic.Hmm .Czy naprawdę tak duzo ? WIG 20 wzrósł przez te miesiace tylko 200 pkt czyli jakieś 7% zas wig troszeczke wiecej.Czy to az tak wiele ? Nie sadze aby ominęła mnie jakas okazja do dobrych zakupów.
Ja mam czas, poczekanm sobie i wejdę w gieldę znowu wtedy kiedy wiekszosci graczy będzie sie ona snila po nocach.Kiedy już nie bedzie slychac rozmów o giełdzie na ulicy a w biurach maklerskich będa pustki.
Kupię akcje wtedy kiedy mimo iz będa bardzo tanie nie bedzie na nie chętnych.

Pamietaj co juz kiedys tu pisałem "drzewo do nieba rosnąc nie bedzie"

Do góry
#1065044 - 21/03/2007 16:39 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: dardaw]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
A ja radziłbym zapomnieć już o branży budowlanej zwłaszcza w przypadku firm, które realizują lub będą realizować kontrakty z zamówień publicznych. Powód jest jeden prosty – drożeją materiały i ceny pracy a ceny kontraktowe są stałe. Dla wielu firm już ten albo dopiero za rok czy dwa może nadejść ciężki okres.

Do góry
#1066083 - 21/03/2007 19:48 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: Belisariusz]
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
Moim zdaniem warto zwrocic uwagę na Centrostal Gdańsk. Spółka wkrótce przeprowadzi emisję dla inwestorów instytucjonalnych, a główny udziałowiec Złomrex zamierza stworzyć pod szyldem CSG grupę osiągającą zyski 2,5mld zł. W skład nowego CSG wejdą także CSG Górnośląski, Opolski oraz mówi się o dwoch jeszcze firmach w tym o wydzielonej części STX.

Do góry
#1067863 - 22/03/2007 20:27 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: Giertyszek]
kazow Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 7331
Skąd: Warszawa
Giertyszek nawet tu naganiasz na CSG \:\)

rob dorbry Pr, rob ...znamy sie z forum podlogi?

jakby co to 100% in CSG

kazow

Do góry
#1070115 - 23/03/2007 06:04 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: dardaw]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Originally Posted By: dardaw
Tak Eska , jestem od listopada bez papierów a od konca grudnia bez funduszy akcyjnych i teraz tylko obserwuje giełde a w wolnych chwilach liczę kasiorkę.
Piszesz ze wszytsko mega rosnie i mozna było bardzo duzo zarobic.Hmm .Czy naprawdę tak duzo ? WIG 20 wzrósł przez te miesiace tylko 200 pkt czyli jakieś 7% zas wig troszeczke wiecej.Czy to az tak wiele ? Nie sadze aby ominęła mnie jakas okazja do dobrych zakupów.


Ale ja nie mowie o wigu i wigu 20 tylko o konkretnych spolkach np dzisiaj Mostostal urosl 33% w jeden dzien... ile rosnie wig to akurat mnie mniej interesuje bo tez nie mam narazie zadnych FA procz investors ktory zarabia 6 % miesiecznie. Z hygeniki tez mam cos ok ponad 20 % w kilka dni... wiec to nie jest tak jak mowisz 7 %... to sa juz naprawde duze pieniadze. Jeszcze to zalezy od jakiej kwoty ale % jest procentem a mysle ze nikt tutaj nie inwestuje 'drobnych' na gieldzie bo nie ma to duzego sensu wg mnie. Wiec takie 33 % w jeden dzien to wcale nie jest malo... I dlatego mysle ze lepiej byc na lodzi niz obserwowac z brzegu w nieskonczonosc kiedys wkoncu na nia wejsc.

Do góry
Strona 19 z 34 < 1 2 ... 17 18 19 20 21 ... 33 34 >




Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, alfa, baracuda, igea23, 11kera11), 3522 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582033 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49