Strona 18 z 34 < 1 2 ... 16 17 18 19 20 ... 33 34 >
Opcje tematu
#996067 - 27/02/2007 13:45 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: mura]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
No jesli promocje to lap szybko. Tylko zeby potem nie bylo, ze cie w akcje ubrali i poszli. Na razie nie widac dna. A jeszcze USA podadza wyniki. Te o zamowieniach byly kiepskie. Jesli budpownictwo podobnie to bedzie jeszcze zjazd. Ja nie wchodze bo ceny nizsze ale wszystko leci i na sporych obrotach. ciezko znalezc wsparcie.

Do góry
Bonus: Unibet
#996083 - 27/02/2007 13:52 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: mura]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Co do zlota:
http://stooq.pl/q/?s=gc.f&c=10y&t=c&a=lg&b=0

To ostatnie 10 lat. troche balbym sie jeszcze w to wchodzic. Ceny powinny juz spasc. Nie wiadomo czy czasem nie pomogla w tym spekuła bo na ropie i gazie niezle sobie kurs podbijali....

Do góry
#996154 - 27/02/2007 14:09 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: rivex]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Powychodzilem dzisiaj z wiekszosci papierow. Nie lubie miec papiera jak wszystko dookola spada. Zostawilem tylko bakaland i lentex o drozapol PDA bo mialem tanie PP kupione itd wiec i tak jestem zarobiony...

Nie lubie siedziec w papierach jak spadaja. Poczekam az minie korekta i wejde spowrotem.

Do góry
#996172 - 27/02/2007 14:12 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: Eska]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Originally Posted By: Eska


Nie lubie siedziec w papierach jak spadaja.




A kto lubi? \:\) Chyba, ze siedzi na krotkiej ....

Do góry
#996268 - 27/02/2007 14:34 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: rivex]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
No tak tylko ze niektorzy by powiedzieli ze dzisiaj jest promocja... I zamiast sprzedawac by dokupili jeszcze. ja nie z tych lubie ryzyko i adrenalinke ale bez przesady ;\)

wole grac z trendem jak rosnie to wchodze jak spada to sie zegnam. Gram tak sporo czasu i nigdy nie zalowalem a gadanie o promocjach i ze trzeba wchodzic jak spada a wychodzic na gorce jest dobre tylko ze gorzej z przewidywaniem gdzie dolek a gdzie gorka heh

Do góry
#997993 - 27/02/2007 21:22 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: Eska]
Mniecio Offline
old hand

Meldunek: 03/03/2002
Postów: 1144
Skąd: lomza
a ja dalej mowie ze byla promocja i jestem sklonny sie zalozyc o to ze mialem racje, rozpatrujac sprawe w zasiegu 1-3 miesiecznym. Moze maly zaklad ?

Poza tym, jak juz przypadkowo wyszlo "na twoje" z racji na to ze przyszla korekta na rynku i zaczales madrzyc sie po fakcie, jestem ciekaw jakie masz wyniki takiego grania z trendem i jak czesto udaje ci sie wykryc jak dlugo jeszcze papier bedzie rosl (jak widzisz mozna twoj argument dotyczacy trafiania w gorki i dolki odwrocic bardzo szybko).

Do góry
#998008 - 27/02/2007 21:24 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: mura]
Mniecio Offline
old hand

Meldunek: 03/03/2002
Postów: 1144
Skąd: lomza
aha, przepraszam, myslalem ze to do mnie \:D

Do góry
#998062 - 27/02/2007 21:30 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: Mniecio]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Zobaczymy jak to bedzie. Jutro uwazam, ze sesja bedzie miala duze znaczenie na najblizszy. W USA mozna powiedziec o malej panice. Podaz bardzo duza, popyt troche potem zaczal odbijac ale potem sie zalamal i mamy bardzo duzy zjazd na indeksach. Za 2,5h otwiera sie Tokio, ciekawe tez jak Chiny sie zachowaja....
AT jest bardzo kiepska dla naszej gieldy. Sytuacja dla rynkow wschodzacych tez nie najlepsza bo jest spore zamieszanie z jenem (Japonce chca umocnienia a do tej pory jen mial duzy wklad w uzyskiwanie tanich kredytow, szczegolnie na emerging markets).
MI to obojetne czy "promocja" czy nie. Ja chce byc w miare przekonany by wejsc a teraz tego nie moge powiedziec.
A jesli chodzi o slowo "promocja" to ostatnio jest strasznie modne u poczatkujacych inwestorow, jesli juz spadek to podnosza sie krzyki, ze promocja. Zobaczymy jak to bedzie z ta promocja. Po peknieciu banki interntowej byla ostra jazda w dol, potem nastapilo krotkotrwale mocne odbcie, jednak potem nastapila kontynuacja krachu. Wtedy tez niektorzy sie zaladowali bo sadzili, ze tanio......

Do góry
#998411 - 27/02/2007 22:40 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: Mniecio]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Originally Posted By: Mniecio
aha, przepraszam, myslalem ze to do mnie \:D


hehe ok \:\)

oraz

ja wyszedlem bo mam taki sposob na 'gre' na gieldzie. Wole grac z trendem bo to mi bardziej wychodzi. Co do zyskow nie narzekam. Jak to mowie rob tak zeby przynosilo ci zysk a nie tak jak graja wszyscy. I zawsze sie tego trzymam. Mi bardziej wychodzi granie z trendem zawsze mi ciezko trafic na moment kiedy jest max dolek a kiedy juz trzeba wychodzic bo jest max gorka. Moze ktos jest takim specem ze umie to zrobic (chociaz watpie w to na naszej gieldzie...) ja nie potrafie i wole miec kase na koncie jak cala gielda jest na czerwono niz patrzec jak ulatnia mi sie kasa z papierow w mgnieniu oka... oczywisice moze sie okazac ze to 'promocja' i trzeba bylo dokupowac, no ale ja wole jednak przeczekac i wyczekac moment odpowiedni dla mnie na wejscie spowrotem nawet jak bym mial wejsc nieco drozej.

Do góry
#1001341 - 28/02/2007 18:30 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: Eska]
Mniecio Offline
old hand

Meldunek: 03/03/2002
Postów: 1144
Skąd: lomza
Eska, granie z trendem to tylko teoretyczne zagadnienie, ktore mozna interpretowac bardzo roznorako. Moze powiedz czym sie kierujesz podejmujac decyzje kupna ?

Do góry
#1002788 - 28/02/2007 22:35 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: Mniecio]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

heja, no moim zdaniem ceny sa/były do wziecia, ja zaparkowałem i chwile poczekam, zgadzam sie z mmnieciem ze za kilka miesiecy niketore dzisiejsze ceny okaza sie promocją

przy okazji dj zamknal sie na + i to powinno nas cieszyc bo gpw duzo bardziej zalezy od usa niz rynkow wschodnich, poza tym bernake twierdzi zupelnei co innego niz greenspan poki co uwazam ze jego zdanie jest wazniejsze i bardziej adekwatne, to jeszcze nei pora na prawdziwa koretke moim zdaniem

a tak w ogole to czy nie widzicie pieknie fibonaciego na wigu20?

wyglada na to ze jest silna linia wsparcia na poziomie ok. 3130pkt, jak bedzie zobaczymy

Do góry
#1003000 - 28/02/2007 23:29 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: mura]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Dzisiaj przyszly bardzo slabe dane z USA. Rola Bernanke jest raczej uspokajac niz straszyc. Co do cen: wiekszosc przeszacowana. Wskazniki jak z kosmosu, wystarczym, ze ktos wspomni cos o developerce a juz kasa plynie w akcje strumieniami. Banki tez maja za wysokie ceny. Przecena nie zaszkodzi ale tylko pomoze.
Usa na plus ale nieprzekonujaco troche. luka na poczatku a potem juz gorzej. ja jeszcze chetnie bym zobaczyl jakis zjazd ok. 10%. teraz jakos nie mam przekonania do kupna.

Dla mnie problemami sa: zbytni optymizm na rynkach, ktory nie ma az takich podstaw. Slabe wyniki USA. ISM ponizej 50pkt na produkcji, uslugi jeszcze powyzej ale spada. PKB zweryfikowane na 2,2% za kwartał. Bardzo ale to bardzo slabe wyniki w sprzedazy domow ( to jest bardzo wazne dla gospodarki USA) no i to, ze nie ma reakcji rynku USA. Fundy uspokajaja jak tylko moga, w wielu serwisach trwa naganianie na gielde.
Dzisiejsza sesja GPW wg mnie pokazala slabosc popytu. Probowali walczyc ale sie zalamalo. najwieksze spolki bardzo przecenione a to nie jest dobrym sygnalem. Ostatnie tygodnie pokazuja, ze rynek nie ma sily sie wzbijac. Ruchy sa gwaltowne, czesto troche dziwne.
dzisiaj USA mnie przekonalo ale jutro na GPW b. mozliwa odreagowanie. Jedna z przyczyn to, ze ludzie pewnie uwierza w sile USA oraz to, ze dzis PEKAO, TP bardzo w dol i spodziewam sie na tych spolkach jakiegos odbicia. Poza tym KGHM tez powinien troche w gore a one rysuja wig20. Ale ja juz sam nie wiem - bede nadal obserowowal. Ten optymizm mi sie nie podoba bo jest troche nie ma miejscu. Przynajmniej z tym stopniu. Naganianie trwa bo jak wiadomo, ci co to robia maja to w swoim interesie. Ten tydzien powinien duzo powiedziec i wskazac czego mozna sie pozniej spodziewac. Jeszcze mamy czwartek i piatek i troche moze sie dziac.

Do góry
#1003010 - 28/02/2007 23:32 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: rivex]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Originally Posted By: rivex

dzisiaj USA mnie NIE przekonalo

mala ale wazna korekta \:\)

Do góry
#1027455 - 08/03/2007 11:23 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: rivex]
slogan Offline
old hand

Meldunek: 29/11/2005
Postów: 930
ciekawie wygląda papier MOSTALZAB który od stycznia 2007 dał akcjonariuszom 100% zysku.

Mostostal Zabrze zapowiada kolejną korektę w górę prognoz na '07 (opis) 15:24 22.02.2007
czwartek

22.2.Warszawa (PAP) - Mostostal Zabrze, który w czwartek skorygował w górę tegoroczne prognozy, zapowiada, że w ciągu 2-3 miesięcy dokona kolejnej korekty w górę, zarówno zysku netto, jak i przychodów - poinformował prezes spółki Adam Konopka.

"Prognoza, którą podaliśmy, jest konserwatywna, bo jeszcze w kilku przetargach startujemy i nasze szanse na ich wygranie są duże. Na pewno będzie korekta w górę, a decyzja zapadnie za dwa - trzy miesiące" - powiedział w czwartek dziennikarzom.

Mostostal Zabrze podwyższył w czwartek prognozę zysku netto na 2007 rok do 35 mln zł z 25 mln zł podanych wcześniej. Jednocześnie Mostostal podniósł szacunki dla zysku ze sprzedaży na 2007 rok do 29 mln zł z 23,5 mln zł oraz przychodów do 600 mln zł z 500 mln prognozowanych wcześniej.

W 2006 roku firma odnotowała 68,7 mln zł zysku netto i 21,6 mln zł zysku na sprzedaży przy 485,4 mln zł przychodów. Około 50 mln zł zysku netto to efekt konwersji wierzytelności układowych.

Mostostal Zabrze negocjuje obecnie kontrakty na lata 2007 i 2008, o łącznej wartości ponad 500 mln zł.

"Jesteśmy pewni, że wygramy dwa z tych kontraktów o łącznej wartości ponad 100 mln zł" - powiedział Konopka.

Od grudnia 2006 roku do lutego 2007 roku Mostostal Zabrze podpisał kontrakty na łączną kwotę 150 mln zł w kraju i za granicą.

Konopka zapowiedział, że w ciągu najbliższych trzech lat Mostostal Zabrze będzie się dynamicznie rozwijał.

"W ciągu najbliższych trzech lat nie będziemy rozwijać się wolniej niż w tempie 20-30 proc. rocznie" - powiedział.

Do góry
#1027807 - 08/03/2007 16:17 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: slogan]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Nie śledze tematu więc może nie jestem na bierząco ale jak pamietam jakiś czas temu było tam zamieszanie z zarządem, który wyprowadził MZ na prostą. Nie wiem czy sprawa jest wyjaśniona? A to, że oni startują w jakiś przetargach i mają szanse, to jak dla mnie cieńki argument.

Do góry
#1027846 - 08/03/2007 16:54 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: Belisariusz]
Hefajstos Offline
member

Meldunek: 14/12/2005
Postów: 162
Skąd: Olimp
Jak interpretujecie dzisiejszy wztost? Według mnie obroty były zbyt małe, żeby mówić o odbiciu i kontynuacji trendu. Rynek łapie oddech przed dalszymi spadkami. Zadziwiające jest też to, że wzrosty są mniej więcej w połowie drogi do 2900pkt na WIG20. A jak mówią specjaliści od AT chorągiewka zawsze wisi w połowie masztu. W maju było podobnie... chąrągiewka w połowie korekty.

Do góry
#1029463 - 08/03/2007 21:43 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: Hefajstos]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Dzis ladnie podciagaly spolki surowcowe. KGHM, PKN, LOTOS. Do tego dolaczylo Pekao i Tepsa na koniec. I w ten sposob wywindowaly WIG20 dosyc wysoko. Obroty nie powalaja na kolana. Jest jakos niepewnie. Jutro wg mnie lekki wzrost bo USA w gore a teraz wszyscy patrza na najwieksze rynki.

Do góry
#1029627 - 08/03/2007 22:38 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: rivex]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Nie jest zle. Dostalem dzisiaj pi8c od BM ;\)

jesli chodzi o dzisiejszy dzien na GPW no to ladnie rzeczwiscie jesli chodzi o wynik ale obroty faktycznie cos cienko jak na takie wzrosty... trudno cos powiedziec jak to bedzie dalej wygladalo.

Mysle ze jutro powinien byc lekki ale jednak wzrost. Zobaczymy.

Do góry
#1045544 - 14/03/2007 15:55 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: Eska]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Mysle ze warto zwrocic uwage na hygenike. W sumie juz duzo uroslo ale infa ze spolki piekne wspolpraca z LTX moska prawie 10 % w HGN. Mam ta spolke od jakies 3 miesiecy i sie strasznie kisila ale teraz po takich infach nawet zwala na rynku nie zaszkodzila kursowi. Warto sie zastanawic na HGN bo chyba ostatnio dzwone na tanie zakupy...

Oraz

Kolastyna - dobre fundamenty cena strasznie niska prawie taka jak w dniu debiutu...- chociaz dzisiaj podskoczyla chyba ok 5 % - ale pewnie to zasluga naganiania w 'rynkach[...]' heh
Warto chyba zainwestowac w ta spoleczke bo fundamentalnie naprawde dobrze cena niska.

Co myslicie o tych 2och spolkach co podalem?

Do góry
#1045572 - 14/03/2007 16:15 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: Eska]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Originally Posted By: Eska
Mysle ze warto zwrocic uwage na hygenike. W sumie juz duzo uroslo ale infa ze spolki piekne wspolpraca z LTX moska prawie 10 % w HGN. Mam ta spolke od jakies 3 miesiecy i sie strasznie kisila ale teraz po takich infach nawet zwala na rynku nie zaszkodzila kursowi. Warto sie zastanawic na HGN bo chyba ostatnio dzwone na tanie zakupy...

Oraz

Kolastyna - dobre fundamenty cena strasznie niska prawie taka jak w dniu debiutu...- chociaz dzisiaj podskoczyla chyba ok 5 % - ale pewnie to zasluga naganiania w 'rynkach[...]' heh
Warto chyba zainwestowac w ta spoleczke bo fundamentalnie naprawde dobrze cena niska.

Co myslicie o tych 2och spolkach co podalem?


Chcioałem się zainteresować ta spólkąale nie mam czasu na anlize. Tak na pierwszy rzut oka odstrasza mnie branża w jakiej oni działają.Nie znam się na kosmetykach ale wydaje mi się, że ciężko może im być konkurować z grubasami tego rynku ale może się myle bo tak jak mówiłem nie znam się na tej branży. Napisz coś jeszcze jak masz czas i chęć.

Do góry
Strona 18 z 34 < 1 2 ... 16 17 18 19 20 ... 33 34 >




Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, forty), 2912 gości oraz 14 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582922 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07