Strona 5 z 12 < 1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 >
Opcje tematu
#1030312 - 09/03/2007 11:46 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony... [2] [Re: KeeP]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Spokojnie... przyjadą lekarze uzbeccy, kazachscy, azerscy itp.

Tacy, którzy lecząc zęby walą w ryj aż konkretny ząb wypadnie, a operacja chirurgiczna niczym się dla nich nie różni od sekcji zwłok.

Więc będzie miał kto Cię leczyć, o to się nie martw

Do góry
Bonus: Unibet
#1030657 - 09/03/2007 16:15 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony... [2] [Re: Bzyku]
Lord Devastator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2006
Postów: 7490
Pytanie do Amkwisha:

Na ile tam wyjechales? Wybierz najblizsza odpowiedz lub opisz swoja 'wersje wydarzen'
1. Na zawsze - juz masz PL w DP nie wierzysz w jakakolwiek zmiane ku lepszemu tam i nie masz ochoty taplac sie wiecej w tamtym bagnie?
2. Na czas nieokreslony - przyjechales i liczy sie to gdzie w danej chwili jestes tu i teraz, moze kiedys najdzie Cie ochota na powrot ale poki co o tym nie myslisz - cieszysz sie obecna chwila
3. Na jakis kontrakt kilkuletni a potem 'zobaczy sie'? Oprocz corki wziales tez zone/partnerke?

Jesli juz wybierzesz jakas wersje to jaki masz poglad na kwestie kupna domu tam - po co placic jakiemus cwaniaczkowi cale zycie jesli mozesz placic 'na siebie' splacalac kredyt jesli masz dobre zarobki...
Temat przejrzalem i nie zauwazylem zeby ktos poruszyl te kwestie wiec wybacz jesli to juz bylo - dzieki i pozdrawiam

Do góry
#1030663 - 09/03/2007 16:20 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony... [2] [Re: KeeP]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: KeeP
Originally Posted By: Jakubosiu
To troszke wydałeś na bilet ale pewnie co to na ciebie zarobki masz tam dobre to cię stać iść na mecz


trzeba czytać dokładnie ;\)

bilet dostał od kolegów w prezencie...pomyśleć ile koledzy zarabiają skoro ich stać na takie prezenty ;\)

amkwish..dzisiaj poczytałem o Was (lekarzach) w gazecie..podobno już 20 tysięcy Was wyjechało....niedługo nie będzie nas miał kto leczyć...niech żyje IV RP !!!


Keep ,nie ma znaczenia ,która to RP czy PRL ;\)
Zawsze lekarzom pacili mało ,bo...jakos sobie dorobią.
Ja nie chciałem dorabiać w ten "sposób" ,nie wybudowałem domu ,dopiero po wielu latach ciągłegodyzurowania sprawiłem sobie porzadne auto(z drugiej ręki ,nie nowe).

Pieprze więc kto w kraju rządzi ,bo wiem i tak ,ze dobrze zrobiłem wyjeżdżajac.

Taki przykład z dawnych lat.

Jako początkujacy lekarz mam dyzur w pogotowiu.
Płacą 1000 złotych za dyżur (to było przed denominacją ,hehe)
Do ambulatorium przychodzi pacjent ,pracownik "Siarkopolu" ,kładzie 2 tysiace na stole i mówi ,ze chce "pokrycie" na dzisiejszy dzień ,bo popił ze szwagrem i nie poszedł do roboty.
Jak nie bedzie miał zwolnienia to mu premia jakaś tam przepadnie.

Pytam ,ile tej premii dostanie.
On na to ,że ...40 tysięcy.

Więc....włozyłemmu te 2 patyki z powrotem do kieszeni i kazałem wyp****** ,a on na to :
"Znajdę sobie konowała ,co mi da za połowę tego"

Jaki ja jestem szczęsliwy ,że juz do mnie taki ciul nie przyjdzie

Nie bede sie dalej rozpisywało tym ,w jakich luksusach żyły sobie kiedyś absolwenci podstawóweki OHP ,a wykształceni ludzie zarabiali grosze.

Zreszta ....nie wiem czy czas przeszły jest w stosunku do tych drugich odpowiedni ,bo np. płace w oświacie i służbie zdrowia to parodia.

Do góry
#1030669 - 09/03/2007 16:26 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony... [2] [Re: Amkwish]
Jonathan Sarkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/08/2003
Postów: 2560
Skąd: Kraków
Michał, w jakim jesteś wieku, jeśli to nie tajemnica ?

Do góry
#1030672 - 09/03/2007 16:30 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony... [2] [Re: Amkwish]
michal_tbg Offline
old hand

Meldunek: 14/08/2003
Postów: 872
A ja mam takie pytanie: wspomniales cos o Siarkopolu, miales w miejscowosci Sulphur City - czyzbys pochodzil z Tarnobrzegu ?

Do góry
#1031260 - 09/03/2007 19:33 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony... [2] [Re: Bzyku]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Bzyku
Spokojnie... przyjadą lekarze uzbeccy, kazachscy, azerscy itp.

Tacy, którzy lecząc zęby walą w ryj aż konkretny ząb wypadnie, a operacja chirurgiczna niczym się dla nich nie różni od sekcji zwłok.

Więc będzie miał kto Cię leczyć, o to się nie martw


Nie muszą Bzyku ,bo i bez nich mamy wystarczające dziadostwo.

Pieprzony system komunistyczny w służbie zdrowia ma sie dobrze.
Wszyscy pacjenci sa na tzw.równych prawach ,a za komuny mieliśmy ponoc wszyscy takie same żołądki.
Ta "równość" skutkuje np. tym ,ze w ramach świadczeń nieodpłatnych ,publicznych ,każdemu przysługuje szmata do podłogi zamiast chusty do jamy otrzewnej i....naczelna "zasada" jest spełniona (oczywiscie celowo ide na skróty myslowe ).

Zapierdzielasz ,płacisz 30albo 40 procent podatku ,a dostep i "klasę" opieki zdrowotnej masz takie same jak jakis łach spod budy z piwem.

Do tego dochodze limity świadczeń ,które sa bardzo uciążliwe dla pacjentów ,ale nie dla......./niedomówienie/ ;\)

Czekać w kolejce pół roku cvzy udać sie do do prywatnego gabinetu pana /niedomówienie/ ? ;\)

I odpowiedzcie sobie teraz na pytanie.
Czy ci właściciele prywatnych folwarków w państwowej służbie zdrowia sa zainteresowani zmianami czy nie ?

Do góry
#1031265 - 09/03/2007 19:34 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony... [2] [Re: Jonathan Sarkos]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Jonathan Sarkos
Michał, w jakim jesteś wieku, jeśli to nie tajemnica ?


Tyle na ile wyglądam

A jak wygladam zobaczysz jutro ,ogladaja transmisje z camp Nou \:\)

Do góry
#1031273 - 09/03/2007 19:35 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony... [2] [Re: michal_tbg]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: michal_tbg
A ja mam takie pytanie: wspomniales cos o Siarkopolu, miales w miejscowosci Sulphur City - czyzbys pochodzil z Tarnobrzegu ?


Urodziłem sie w Mielcu ,tak jak Experto \:\)

Po studiach zamieszkałem w Tarnobrzegu.
Moja rodzina tam własnie mieszka.
Może znasz mojego syna ? \:\)

Do góry
#1031323 - 09/03/2007 19:41 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony... [2] [Re: Amkwish]
michal_tbg Offline
old hand

Meldunek: 14/08/2003
Postów: 872
A w jakim wieku syn ? \:\) Tarnobrzeg male miasto, wiec calkiem prawdopodobne...

Do góry
#1031333 - 09/03/2007 19:43 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony... [2] [Re: Lord Devastator]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Lord Devastator
Pytanie do Amkwisha:

Na ile tam wyjechales? Wybierz najblizsza odpowiedz lub opisz swoja 'wersje wydarzen'
1. Na zawsze - juz masz PL w DP nie wierzysz w jakakolwiek zmiane ku lepszemu tam i nie masz ochoty taplac sie wiecej w tamtym bagnie?
2. Na czas nieokreslony - przyjechales i liczy sie to gdzie w danej chwili jestes tu i teraz, moze kiedys najdzie Cie ochota na powrot ale poki co o tym nie myslisz - cieszysz sie obecna chwila
3. Na jakis kontrakt kilkuletni a potem 'zobaczy sie'? Oprocz corki wziales tez zone/partnerke?

Jesli juz wybierzesz jakas wersje to jaki masz poglad na kwestie kupna domu tam - po co placic jakiemus cwaniaczkowi cale zycie jesli mozesz placic 'na siebie' splacalac kredyt jesli masz dobre zarobki...
Temat przejrzalem i nie zauwazylem zeby ktos poruszyl te kwestie wiec wybacz jesli to juz bylo - dzieki i pozdrawiam


Witaj Lord

Prawda jest taka ,że kazda wersja wchodziła /wchodzi/ w grę.

Dopóki jestem zadowolony - zostaję.
Pracy dla osób z moja specjalizacja jest tu aż nadto,
Oczywiscie nie zarzekam sie ,że kiedys zmieniłbym miejsce zamieszkania nw Barcelonie ,na inne ,tez w Hiszpanii.

Miałem pare dni temu propozycje pracy na Menorce.
O dziwo lepsze zarobki jak w Barcelonie,wielki spokój ,zacisze ,prywatna ,nieduża klinika.
Oczywiście podziekowałem ,bo przeciez ledwie tu zacząłem ,ale kiedys nie wykluczam.

Jakby w Polsce wynormalniało i mógłbym pracowac w prywatnej klinice ,bez dyzurów nocnych ,powiedzmy 8-9 miesięcy w roku ,za godziwe pieniadze ,to również rozpatrzyłbym taką mozliwość.

Co zaś tyczy sie mieszkań.
Ceny w Barcelonie to 450-500 euro za 2 pokoje (ok.60-70 metrów2) ,wiec policz ile lat mogę mieszkac w wynajetym za połowę tej kwoty
Jak kupować mieszkanie to w ....Polsce.
Kraków ,Wrocław ,Lublin....jak mnie bedzie stać to kto wie.

Do góry
#1031339 - 09/03/2007 19:45 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony... [2] [Re: michal_tbg]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: michal_tbg
A w jakim wieku syn ? \:\) Tarnobrzeg male miasto, wiec calkiem prawdopodobne...


17 ,chodzi do "społka"do I LO \:\)

Do góry
#1031371 - 09/03/2007 19:52 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony... [2] [Re: Amkwish]
koszałek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/10/2005
Postów: 3832
To tyle co ja ;\) Ja tez 1 LO, ale on pewnie zdaje \:p

Do góry
#1031392 - 09/03/2007 19:54 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony... [2] [Re: Amkwish]
michal_tbg Offline
old hand

Meldunek: 14/08/2003
Postów: 872
Heh a 2 posty wyzej nie chciales podac swojego wieku ;\)

A co do syna to raczej nie znam, jestem troche starszy i mam starszych znajomych ;\)

Czemu "społeczny" ? Ja konczylem "Jachowicza" i bardzo milo wspominam ta szkole...

Do góry
#1031440 - 09/03/2007 20:02 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony... [2] [Re: Amkwish]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
W oczekiwaniu na relację z meczu Barca - Real proponuję trochę relaksu.
W Barcelonie juz wiosna ,więc udajmy sie do parku.

Wybrałem Parc del Estacio del Nord ,w sąsiedztwie barcelońskiego Arc del Triomf.

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

Tak nazywają się.....symboliczne drzwi do budynku na wystawę światową \:\)
Architekt Vilaseca wykorzystał tu klasyczny temat łuku triumfalnego ,którego monumentalizm miał podkreślać budulec - cegła.

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

Przejdźmy teraz w kierunku parku.
Mieści sie on za ,dziś nieczynnym ,Dworcem Północnym.

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

CDN...

Do góry
#1031451 - 09/03/2007 20:05 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony... [2] [Re: michal_tbg]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: michal_tbg
Heh a 2 posty wyzej nie chciales podac swojego wieku ;\)

A co do syna to raczej nie znam, jestem troche starszy i mam starszych znajomych ;\)

Czemu "społeczny" ? Ja konczylem "Jachowicza" i bardzo milo wspominam ta szkole...



Ja również kończyłem państwowe liceum i bardzo mile wspominam,jednak czasy sie zmieniają.
Tak wskrócie to społeczne jest wg mnie bardziej kreatywne ,szczególnie jeżeli chodzi o profil humanistyczny.

Do góry
#1031477 - 09/03/2007 20:09 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony... [2] [Re: Amkwish]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Wejdźmy do parku.
Te "kamole" kolorowe to rzeźby uczniów Gaudiego.

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

CDN...

Do góry
#1031480 - 09/03/2007 20:09 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony... [2] [Re: Amkwish]
bursztyk Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/12/2004
Postów: 10306
Originally Posted By: amkwish

Urodziłem sie w Mielcu ,tak jak Experto \:\)


No proszę \:\)

Mój ojciec przez 2 sezony grał w Stali Mielec \:\)

Do góry
#1031491 - 09/03/2007 20:11 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony... [2] [Re: bursztyk]
bursztyk Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/12/2004
Postów: 10306
Chodziłeś na mecze amk? Może pamiętasz go? \:D

Do góry
#1031561 - 09/03/2007 20:20 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony... [2] [Re: Amkwish]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Wychodzimy z drugiej strony prosto na Avenida Meridianai widzimy jeden z najbardziej niesamowitych budynków jakie zbudował człowiek ,mianowicie Torre Agbar.

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

Wiecej mozna zobaczyc i poczytać tu :
http://www.torreagbar.com/home.asp

Ja mam zamiar wybrać sie tam w dzień powszedni ,do południa ,kiedy wszystkie biura w wieży są otwarte.

A teraz juz wracamy ...tramwajem.
Super przystanki ,na kazdym wyświetlony czas najbliższego kursu ,maszynki do kupna biletów i czyściutko.

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

Nadjeżdża TRAM ,jedziemy na przystanek "Marina" ,na którym przesiądziemy sie do metra.

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

Wysiadamy....teraz kilka przystanków metrem na Plaza Catalunya ,mam tam cos do załatwienia.

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

Dzis była krótka wycieczka ,bez specjalnych atrakcji ,ale obiecuję podnieść poziom adrenaliny już za 24 godziny i 40minut \:\)

Do góry
#1031571 - 09/03/2007 20:21 Re: ! Hola ! Pozdrowienia z Barcelony... [2] [Re: bursztyk]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: bursztyk
Chodziłeś na mecze amk? Może pamiętasz go? \:D


Na 100 procent bedę pamietał.
Daj mi PW \:\)

I oczywiście pozdrowienia dla Taty

Do góry
Strona 5 z 12 < 1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (Lukasz111), 3810 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582280 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 05/05/2024 14:25