Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#1811651 - 27/11/2007 09:49 Preeliminacje siatkarzy do IO .
Gib01 Offline
Tata

Meldunek: 27/01/2007
Postów: 1292
Skąd: Gutersloh/ Wieluń
Hmmm , no i ruszamy z turniejami gdzie mozna zdobyc: "bilecik" na IO. \:\)
Tym razem spotykamy sie w węgierskim Szombathely, zobaczymy czy uda nam sie juz za pierwszym turniejem dostac sie do Turcji a dokladnie do Izamr ? \:p \:p

A wiec moze zaczne od grup:

Węgry - Szombathely:
Grupa A: Finlandia, Estonia, Węgry

Grupa B: Belgia, Polska, Dania


Zapewnie najgroznieszymi rywalami beda Finowie i Belgowie.

Belgia

Frank Depestele, Kristof Hoho, Kristof Van Goethem, Matthijs Verhanneman, Gertjan Claes, Wouter Verhelst, Jo Van Decraen, Arne Poelman, Piero Pradenas, Gert Van Walle, Manuel Callebert, Bert Derkoningen.

PS: Pamietajmy ze w mistrzostwach Europy w Moskwie zespół Claudio Gewehra wygrał 3:1 z Polską, sprawiając jedną z największych sensacji turnieju.

Finlandia

Tapio Kangasniemi, Mikko Esko, Antti Siltala, Tuomas Sammelvuo, Matti Hietanen, Simo-Pekka Olli, Janne Heikkinen, Olli Kunnari, Mikko Oivanen, Konstantin Shumov, Matti Oivanen, Olli-Pekka Ojansivu.

"Trener reprezentacji Finlandii Mauro Berutto postawił na sprawdzonych zawodników i na olimpijski turniej preeliminacyjny w Szombathely (28.11 - 2.12) powołał jedenastu siatkarzy, którzy we wrześniu w Moskwie zajęli w mistrzostwach Europy czwarte miejsce. "


Rozgrywający:
Paweł Zagumny,
Łukasz Żygadło
Atakujący:
Mariusz Wlazły,
Grzegorz Szymański
Przyjmujący:
Michał Winiarski,
Piotr Gruszka,
Sebastian Świderski,
Michał Bąkiewicz
Środkowi:
Daniel Pliński,
Wojciech Grzyb,
Wojciech Jurkiewicz
Libero:
Krzysztof Ignaczak
I to mnie cieszy niezmiernie .. Igła znow w kadrze... \:p \:p


Program turnieju w Szombathely: \:p

28.11: Dania - Belgia (17.30), Estonia - Finlandia (20.00)

29.11: Polska - Dania (17.30), Węgry - Estonia (20.00)
30.11: Belgia - Polska (17.30), Węgry - Finlandia (20.00)

1.12 - półfinały: 1A-2B (15.30), 1B - 2A (18.00)
2.12 - finał turnieju: (15.00)

Tutaj mamy pozostale turnieje \:p \:p

Portugalia - Evora:
Grupa A: Niemcy, Czechy, Portugalia
Grupa B: Francja, Słowacja, Szwecja

Włochy - Katania:
Grupa A: Włochy, Chorwacja, Czarnogóra
Grupa B: Holandia, Grecja, Rumunia


A wiec zapraszam do dyskusji

Pozdro Gib01 \:p

Do góry
Bonus: Unibet
#1814703 - 28/11/2007 16:25 Re: Preeliminacje siatkarzy do IO . [Re: Gib01]
dwazwierzatka Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 08/09/2005
Postów: 2396
Skąd: częstochowa
Witam

Dla mnie na dziś istnieją dwa typy:

Finlandia - Estonia (+1,5) 1 kurs 1,3 toto-mix
Słowacja - Szwecja (+1,5) 1 kurs 1,25 toto-mix

Finowie wiadomo, niesamowity postęp w ciagu dwóch ostanich lat, nabrali doswiadczenia i co najważniejsze przekonania, że są w stanie walczyć i wygrywać z czołówka. Estonia wiadomo...raczej nie odegraja w tych eliminacjach znaczacej roli, wiec nie pozostaje nic innego jak gladkie zwyciestwo Suomi.
Drugi mecz, typ opiera sie bardziej na przekonaniu o slabości Szwedów, którzy w poprzedniej rundzie kwalifikacyjnej rozegrali dwumecz z Austria przegrywajac na wyjezdzie 3:2 i wygrywajac u siebie 3:0. Ostatnia porazka z Dania w towarzyskim spotkaniu 3:0 moze o niczym nie swiadczyć jednak pewnie jest odzwierciedleniem umiejetnosci szwedzkiej ekipy. Mysle, ze bardziej doswiadczeni Słowacy spokojnie dzis dadza rade.

Do góry
#1814831 - 28/11/2007 20:14 Re: Preeliminacje siatkarzy do IO . [Re: dwazwierzatka]
AL_Capone Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/11/2005
Postów: 6842
Skąd: Hala Ludowa we Wrocławiu
Witam panowie .
Jaki poziom prezentuje Portugalia ? poniewaz mam zamiar zagrac
na Czechow po calkiem ciekawym kursie \:\)

Czy warto ?

Misiek jak mozesz to sie wypowiedz na ten temat lub ktokolwiek
innym z ekspertow tej dyscypliny \:\)

Do góry
#1814856 - 28/11/2007 20:41 Re: Preeliminacje siatkarzy do IO . [Re: AL_Capone]
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...
Nie jestem ekpertem, ale tez mnie zainteresował ten typ, jednak raczej odpuszczam
Obie ekipy naleza do tej slabszej czesci sredniakow (w koncu nie zakwalifikowali sie do ME)


Kilka razy obie ekipy spotykaly sie w tym roku w lidze europejskiej i tak:

02.06.2007 CZECH REPUBLIC vs PORTUGAL 1 : 3 (23:25 25:22 14:25)
03.06.2007 CZECH REPUBLIC vs PORTUGAL 0 : 3 (22:25 22:25 20:25)
23.06.2007 PORTUGAL VS CZECH REPUBLIC 0 : 3 (19:25 17:25 28:30)
24.06.2007 PORTUGAL VS CZECH REPUBLIC 3 : 2 (22:25 25:23 16:25 26:24 15:10)

Portugalia ostatecznie zajeła 2 miejsce w grupie (7-5), Czesi (3-9) W fazie finalowej Portugalczycy pokonali Słowacje by w finale (u siebie) przegrac minimalnie z hiszpanami 3-2
08.07.2007 SPAIN VS PORTUGAL 3 : 2 (21:25 25:18 25:22 19:25 20:18)


Zastanawiajace sa 2 zwyciestwa Pepikow nad naszymi.. jednak z tego co wyczytalem Polace popelnili mase glupich, niewymuszonych bledow, niemniej jednak te zwyciestwa w jakis tam sposob budza szacunek..

Póki co jednak blizej jest mi do postawienia na Portugalczykow.. (troszke gorsza wersje Hiszpanow.. mistrzow europy.. ;))

Do góry
#1814927 - 28/11/2007 22:03 Re: Preeliminacje siatkarzy do IO . [Re: Rivaldinho]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
Po pierwsze były to tylko sparingi, a wiec Lozano chciał przećwiczyć na pewno mase ustawień i zagrań, po drugie nasi na 100% zagrywali mocno z wyskoku ryzykując bardzo - i z tego tez pewnie duzo punktów straciliśmy, po trzecie były to mecze o nic, o pietruszke, dlatego bez motywacji i woli walki, po prostu gralismy te sparingi żeby wypróbować jakieś nowe zagrania i ustawienia przed Węgrami.
Z tego co czytałem to tylko Wlazły popisywał sie mocnymi i celnymi serwami, co mnie wcale nie zdziwiło po tym co wyprawiał w lidze.
Nasi są po fizycznym przygotowaniu w Spale, dlatego też na 100% nie zregenerowali się, na odpoczynek mają czas teraz.
Czytając statystyki po drugim meczu z Czechami zauwazyłem, ze najwiecej punktów zdobył niejaki Jiri Popelka,ktorego pamietam jeszcze z gry w Mostostalu, to leworeczny atakujący, a jak wiemy z takimi nasi siatkarze mają najwiecej problemów(np. Hoho, Jordanov,Andre) ale to tylko przypuszczenia jego dobrej dyspozycji punktowej ;\)
Ja osobiscie nie martwiłbym sie tymi sparingami albo żeby lepiej zrozumieć sens sparingów nazwę je meczami kontrolnymi. Wygrywając nasi poczuliby sie lepiej i pewniej, ale z drugiej strony mogłoby się to odbić niekoprzystnie w meczach o stawkę, teraz nie są tacy pewni, wiedzą jakich błedów nie mogą popełniać, muszą się skupić i zmobilizować na 100% żeby wygrać, a daltego napewno nie zlekcewazą nikogo ;\)


A co do pytania Al_Capone, to według mnie no bet mecz, h2h korzystne dla Portugali, Portugalia gra u siebie, a jak wiemy liniowi pewnie będą z Portugalii. Z drugiej jednak strony to Czesi robią ogromny postep( podobnie jak FInlandia), personalnie mają lepszy zespoł, zawodników grajacych we Włoszech, ale nie mogą sie zgrać, brakuje im trenera z prawdziwego zdarzenia, ktory by to wszystko poukładał. Widzimy także że mają wachania formy, jednego dnia potrafią wygreać 3-0 easyy, drugiego znowu po walce przegrać 2-3 z tą samą druzyną, w Japonii miałem nadzieje ze będą czarnym koniem mistrzostw, ale sie spalili widocznie psychnicznie i wiemy jak skończyli ;\)

Nie znam kursów, nie patrzyłem ejszcze, ale dla mnie no bet. ;\)


Pozdrawiam ;\)

Do góry
#1817741 - 29/11/2007 21:39 Re: Preeliminacje siatkarzy do IO . [Re: Wojtas_]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
Widze, że temat nie cieszy się zbytnią popularnością, dlatego trzeba go troszke "rozruszać", a że są ciekawe spotkania na dziś czy chociażby na jutro, warto zwrócić na nie uwagę ;\)

=================================================================

Wczorajsze wyniki:


Turniej 1 - Szombathely

gr. A
Estonia - Finlandia 2:3
(21:25, 17:25, 25:21, 25:22, 9:15)


Finlandia jak na faworytatej grupy i dla niektorych faworyta całego tego turnieju preeliminacyjnego, bardzo męczyła się z Estonią, aż za bardzo, nie wiem co było tego przyczyną, czy słabszy dzień, zlekcewazenie rpzeciwnika po wygranych dość głądko dwóch pierwszych setach, a moze dobra dyspozycja Estonii, ktora jendakże nie należy do siatkarskich potęg i europejskiej czołówki. Jednak kto należy do europejskiej czołówki? Tego obecnie nie wiadomo, oprócz Rosji inne ekipy mają wachania formy i trudno to określić.
Był to pierwszy mecz Finów, może wchodzą w turniej, podobnie jak Brazylia ;\) mieli dobre przetarcie na początek, 5 setów, w nastepnych meczach myśle że pojdzie im znacznie lepiej ;\)

gr. B
Dania - Belgia 0:3
(26:28, 22:25, 20:25)

I tutaj też mało brakło a byłaby niespodzianka. Suchy wynik nic nie mowi, 3-0, easy won Belgii, jednak pierwszy set to przewaga Duńczyków, w 2 secie było podobnie i dopierow końcówce Belgowie pokazali wyższosć, w 3 tez w końcówce ;\) Duńczyków nie można lekceważyć, jednak I belgia i Dania to dla mnie 2 liga i reprezentują wyrównany poziom ;\)




Turniej 2 - Evora


gr. A
Czechy - Portugalia 2:3
(21:25, 25:19, 22:25, 25:20, 12:15)


Tak jak przeczuwałem, no bet, równie dobrze mogła się skończyć 3-2 dla Czechów. Portugalczycy u siebie, a Czesi nie sprostali trudnym warunkom, czyżby po meczach z Polską poczuli się zbyt pewnie, a to przeciez były tylko nic nie warte sparingi ;\) Zobaczymy w kolejnych spotkaniach, Niemcy - Czechy, licze na Czechów ;\)


Szwecja - Słowacja 3:2
(28:26, 22:25, 20:28, 22:25, 16:14)


No i tutaj wielka niespodzianka, nikomu nie znana druzyna szwedzkich siatkarzy pokonuje, mającą już swoją renome w europie, druzyne Słowacji ;\) Co się stało ? Jestem bardzo ciekawy, był to pierwszy mecz turnieju, to samo co u Finów, lekcewazenie ? Wchodzenie w turniej ? Wątpie. Słowacja chyba nie w formie, nie trafili.




Turniej 3 - Catania


gr. A
Włochy - Czarnogóra 3:0
(25:18, 25:19, 25:21)


Mecz bez histori, Włosi jak wiemy pod wodzą nowego trenere, który to niedawno zdobył z Hiszpanią Mistrza Europy. Włosi są moimi faworytami w tym turniejui bardzo się zdziwię jak goi nie wygrają ;\)


gr. B
Holandia - Rumunia 3:0
(26:24, 25:18, 25:19)

Poza pierwszym setem,gdzie Holendrzy do końca sie nie rozgrzali, mecz bez historii. Głądko i przyjemnie ;\) Jednak dziś z Grekami nie będzie tak łatwo ;\)

=================================================================

Dzisiaj kilka ciekawych spotkań, mianowicie:


Polska - Dania

Grecja - Holandia

Niemcy - Czechy

Francja - Szwecja


=================================================================

Polska- Dania

Zwolennicy spiskowej teorii dziejów ostatnie porażki z Czechami (1:3 i 0:3) składają m.in. na karb średniej współpracy Pawła Zagumnego z Mariuszem Wlazłym. Teraz każdy będzie się uważnie przyglądał, czy aby piłka dobrze wystawiona, czy nie za nisko. Na razie żyjemy meczem z Danią, która nie potrafiła awansować do ostatnich mistrzostw Europy. W eliminacyjnej grupie B trzykrotnie poległa po 1:3 z Czechami, Słowacją oraz Węgrami. Od 2003 r. prowadzi ją Amerykanin Fred Sturm. Oddanie Danii seta wystawiłoby drużynie Lozano fatalną cenzurkę. Argentyńczyk znajduje wytłumaczenie ostatnich niepowodzeń: - [q]Nie tylko my nie trzymamy formy. Spójrzmy, co robią mistrzowie Europy, Hiszpanie, w Pucharze Świata. Ulegli nawet Portoryko. We wtorek, po ośmiogodzinnej podróży z Pragi do Szombathely, chodził nieco podminowany. Podobnie jak opiekun Finów Mauro Berruto. Ten, który z Lozano ma remisowy bilans starć. Jak pamiętamy, to właśnie Włoch jako pierwszy przysłał swoją ofertę do PZPS-u, gdy wybierano trenera biało-czerwonych. Wtedy się jednak nie spodobał. Przekonał za to działaczy w Finlandii, z którą ograł Polskę (3:1) w mistrzostwach Europy.

Nie ma się tutaj co rozpisywać, ogrywamy dzisiaj Duńczyków 3-0 ;\)



Francja - Szwecja

Podobnie, 3-0 dla francuzów. Francja to nie Słowacja ;\)



Grecja - Holandia

Pierwszy z ciekawszych meczy dzisiaj. Holendrzy jak wiemy wczoraj mieli niezłe rpzetarcie z Rumunią, weszli jaki widać w turniej, są bardziej przyzwyczajeni do hali. Formy nie mozemy oceniać po takim przeciwniku jak Rumunia. Rumunską siatkówke można ocenić na podstawie Gabrycha, tam był najlepszym graczem, przeszedł do Polski i co? spalił się, siedzi na ławce ;\)
Grecja już od jakeigoś czasu nie moze wrócić do wysokiej formy, pamietam jak kiedyś ejszcze walczyliśmy z nimi w Atenach w 2004 roku w pamietnym meczu kiedy to prowadząc 1-0 Sebastian Świderski skręcił sobie kostkea a był on wtedy w wybornej formie i on stanowił o sile druzyny i przegralismy ten mecz 1-3. Wtedy to Grecy zajęli 4 miejsce na Igrzyskach ;\) W kolejnych latach było już tylko słąbiej, co jest tego przyczyną, odmłodzenie składu? słaby trener? nie mam pojęcia. Grecy zgłosili chęc brania udzuiału w Lidze Światowej, mają ambicje, chcą grać z najlepszymi czas pokazać ze nie zapomnieli jak sie gra na wysokim poziomie ;\)

ja w tym meczu jestem lekko za zagraniem na Grecje
kurs w okolicach @ 2,00 -2,10 bardzo mnie kusi.



Niemcy - Czechy

Tutaj również doszukiwałbym się niespodzianki. Niemcy są faworytami spotkanie, jednak to Czesi robią ogromny postęp, to Czesi grali wczoraj i są już "w turnieju" i to Czesi tak dobrze grali przeciwko Polsce w sparingach, jednak na to prawie nie zwracam uwagi ;)Niemcy jakoś ostatnio mnie nie przekonują, nie wiem dlaczego, słąbiej grają niż kiedyś, a zawodników mają świetnych. Będzie to według mnie wyrównany mecz, może tb? chociaz ciezko powiedzieć, ja skłaniam się ku Czechom ... @ 2,00 - 2,10.



Życzę udanych typów i pozdrawiam ;\)

Do góry
#1817749 - 29/11/2007 21:50 Re: Preeliminacje siatkarzy do IO . [Re: Wojtas_]
zegarek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/11/2006
Postów: 6669
Skąd: Szczecin
Polska - Dania (+20.5) typ 2 kurs 1.8 Unibet stake 9/10 - aby przegrac ten bet Polska musialaby wygrac np 25-18 trzy sety ... chcialbym to zobaczyc ... ten gmach trzeszczy od dawna i tylko kwestią czasu jest jego runięcie. Byc moze będzie i 3-0 ale o pogromie moim zdaniem musimy zapomnieć.

Do góry
#1817940 - 29/11/2007 23:57 Re: Preeliminacje siatkarzy do IO . [Re: zegarek]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
Dziś od 17:30 zaczynamy MARSZ DO PEKINU ! I mam nadzieję, że ten Marsz do Pekinu... będzie przez naszych zawodników zdobyty...

Ja osobiście innej opcji, niż awans do IO, nie biorę po prostu pod uwagę i jeśli nie pojedziemy na tą Olimpiąde... będzie to taka porażka... jak zwycięstwo w MŚ... [dla mnie osobiście]

Dziś gramy z Duńczykami... i ma być łatwe i przyjemne 3-0 ;>

Opisywać zawodników reprezentacji Danii nie ma sensu jak na chwilę obecną i mam nadzieję, że tak po tym spotkaniu zostanie.. gdyż..naprawdę nie wyobrażam sobie innego sceniariuszu niż 3-0 dla Naszych...

Polacy wystąpią w składzie: Zagumny, Gruszka oraz Winiarski, Wlazły, Pliński+Grzyb oraz na pozycji libero Ignaczak

Zestawienie wydaje się optymalne.. jeśli coś w przyjęciu będzie szfankować... w pogotowiu zapewne będzie Bąku oraz Świder.

Polacy mieli wczoraj okazję obejrzeć w akcji Duńczyków, gdy oni grali wczoraj już I spotkanie z Belgami. Przegrali 0-3, ale tak jak napisał @Amperek, powalczyli dość solidnie...

Alojzy Świderek [II trener] podkreślił, że najsilniejszymi pkt drużyny z Danii, są dwaj przyjmujący: Ditlevsen i Knutsen

Z tego co piszą również na siatka.org mecz z Belgami.. wyglądał bardzo słabo pod względem siatkarskim... obie drużyny popełniały masy prostych błędów... więc...

Myślę, że dziś spokojne zwycięstwo Polaków i przygotowujemy się do małego rewanżu z Belgią...

Wstydem dziś będzie przegranie choćby 1 seta... z ekipą Duńczyków...
____
Polska [-18.5] @ 1.85 Fonbet

Polska 3-0 @ 1.30 Unibet

Polska -5.5 [1set] @ 1.85 Unibet



Do góry
#1820258 - 30/11/2007 07:14 Re: Preeliminacje siatkarzy do IO . [Re: Misiek]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
Cóż...

Słabe spotkanie Naszych, ale tak jak wszyscy znawcy siatkówki, powiedzieli po tym spotkaniu... najważniejsze jest zwycięstwo i to 3-0.

Widać było dlaczego Dania zajmuje 45 miejsce w rankingu, błędy... oraz taka spontaniczna gra... wszystkiego się było po nich spodziewać...

Ciężko się gra troszkę z takimi rywalami i najważniejsze, że Nasi dziś nie stracili koncentracji jakoś...

Zbytnio dużo nie można powiedzieć o grze naszych zawodników w dzisiejszym spotkaniu... Fajnie zaprezentował się Winiar, który w bloku,ataku jak i w przyjęciu zagrał dobre spotkanie... U Wlazłego widać siłę ataku ogromną, ale kurczę... parę piłek Duńczycy wybrali... Środek jakoś tak niezbyt dobrze funkcjonował..szczególnie Grzyb miał trudności... Ale mam nadzieję, że z czasem będzie coraz lepiej...

Małe pkt nie wchodzą... 3-0 na tzw. 'miękko'. Może jutro buki pokuszą się o jakieś mniejsze hc.. przecież Belgowie pokonali nas na ME \:\)

Nic... jeden taki rzekłbym 'mały_miiiini_kroczek' zrobiony w kierunku celu.... ;\)

Do góry
#1820883 - 30/11/2007 21:03 Re: Preeliminacje siatkarzy do IO . [Re: Misiek]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
Nie wiem czemu ten temat jest tak mało popularny, dzis są świetne mecze do typowania i mozna duzozarobić według mnie ;\)


Tak sobie czytam wypowiedzi pomeczowe trenerów i zawodników i nie wierze włąsnym oczom, co oni wygadują, że grali dobrze, że kontrolowali przebieg spotkania, bzdura, w mojej ocenie było inaczej, byliśmy bardzo spięci, zdenerwowani, baliśmy sie zaryzykować w ataku, mocno uderzyć żeby nie zepsuć, a już to co wyprawiali nasi srodkowiw ataku to przechodzi ludzkie pojęcie, jak mozna nie trafić czysto w piłke ani razu na kilka prób? przeciez lepiej by sobie juniorzy na tym srodku poradzili, Nowakowski by tam takie gwozdzie wbijał ze szok, nie wiem co sie stało. Ale mniejsza o to, w mojej ocenie nasi grali słabo bo byli spięci, po meczu odetchnęli, i dobrze, teraz powinnismy zagrać duzo lepiej, na wiekszym luzie, mamy w głowach porazke z Moskwy, ale według mnie to tylko pozytywnie wpłynie na naszych i będą chcieli sie odegrać. Z wczorajszego meczu najbardziej nie podobały mi się błedy Danii, takie proste, młoidziezowe błedy, gdyby nie one mielibśmy gorąco szczerze mowiać, ale ejdnak Dania jeszcze nie ta technika, jeszcze za mało treningów ;\) Ale wielkie brawa dla Dani za ten mecz, podziwiam ich postęp, pamietem ich jeszcze kilka lat wstecz to sie smiałem, a teraz brawo, amerykanski szkoleniowiec robi swoje.

Kogo by tutaj pochwalić u naszych za wczorajszy mecz: napewno Igła, brawo Krzysiek, grał swoje, trzymał poziom, dobre obrony i przyjecie, no i mobilizował kolegów do walki.

Drugim wyrozniionym został Mariusz Wlazły, dynamika, siła, zagrywka, to ten Mariusz ktorego chcemy ogladać, dzisiaj sie nie będzie spinał to jeszcze lepiej zagra.

Winiarski, zimna głowa i technika, brawo, chociaz w tych moniejszych atakach brakowało mi sły i dynamiki, zresztą jak i u pozostałch graczy, min Swiderski czy Plinski Grzyb i Jurkiewicz.

No i na koniec zostawiłem sobie Pawła Zagumnego, to nie jego wina ze nie konczylismy ataków, tylko zasługa duńskiej obrony, to co robili duńczycy w obronie hoho, wielkie brawo. Co drugie rozegranie Pawła było na pojedynczym bloku, wiec nie tutaj lezy rpzyczyna słabszych ataków naszych skrzydłowych. Minus tylko za gre srodkiem ktora była wczoraj bardzo słaba.

Podsumowując, nasi sie zrelaksują odpreża i nie będą się spinać to dzisiaj 3-0 or 3-1 dla nas.


Unibet ma w ofercie bardzo dużo ciekawych zakąłdów na dzisiejsze mecze, oto kilka z nich:

Polska @ 1,25

wynik po pierwszych dwóch setach X @ 2,50

Polska -1,5 @ 1,60

Under 185,5 @ 1,55



=================================================================


Co do innych meczów, bardzo ciekawie zapowiada się mecz Niemcy-Portugalia. Niemcy nóż na gardle, ogladałem wczoraj ich mecz z Czechami i mogę powiedzieć jedno, bardzo dobra gra blokiem i wyblokiem, dobra zagrywka, lecz duże przestoje, potrafili prowadzić w jednym z setów 8-7 zęby pozniej przegrywać 11-16 i następnnie prowadzić 17-16, coś z psychiką.

Jenak Czesi wczoraj pokazali pazur, tak czułem, i teraz są niemal pewni awansu, Niemcy żeby awansować muszą wygrać.

Niemcy mają leszy skład, wiecej doświadczenia, Portugalia chyba troszke odmłodzony skład, nie widziałem Gaspara, albo niezauwazyłem. Niemcy lepiej sie prezentują, jednak Portugalia siebie i tez walczy o awans. Jednak to Niemcy mają wiekszą siłe i to oni wygrają według mnie.

Dużym zaskoczeniem była dla mnie gra w pierwszej 6 aż dwóch skrzydłowych z PLS-u, tj Bjorna Andrae oraz Marka Siebecka, ten pierwszy ok, wszyscy wiemy co prezenbtuje, ale Marck? no bardzo miłe zaskoczenie, tylko bić brawo, złapał forme...


Niemcy @ 1,72

Niemcy -2,5 pkt @ 1,85

Niemcy -1,5 seta @ 2,40




=================================================================

Kolejny mecz, i duze zaskoczenie kursem ... Chorwacja - Czarnogóra.
Przewiduje zdecydowane zwyciestwo CHorwacji ktora aby awansować dalej musi to po prostu wygrać, Serbia i Czarnogóra porozłączeniu wiemy jak sie dzieliła siatkarzami, gwiazdy grają w Serbii a Czarnogóra gra nieznanymi zawodnikami...

Nie ma się tutaj co rozpisywać, według mnie Chorwacja easyy i juz ...


Chorwacja @ 1,30

Chorwacja -1,5 set @ 1,52

Under 185,5 pkt @ 1,65



=================================================================

Wczoraj Grecymnie zawiedli, liczyłem na nich, ale widocznie pierwszy emcz im nie wyszedł, zresztą jak Polakom i innym druzynom ;\)

Dzisiaj przewiduje zwyciestwo kolegów z Grecji ...


Grecja @ 1,30

Grecja -1,5 set @ 1,60

under 185,5 pkt @ 1,65



=================================================================

Słowacja - Francja, hmmm, korci mnie żeby zagrać na Słowacje, jednak jakis racjonalny duch we mnie mowi mi zeby grać na Francje ...

Francuzi męczyli się ze Szwedami, Słowacja przegrała e Szewdami, mecz meczowi nierowny dlatego nie warto na to patrzeć.

Słowacja robi ogromny postep, Francja chce coś udowodnic, musi wyjsc, była by to sensacja jakby nie awansowali na Igrzyska, a jeszcze wieksza jakby przegrali dizsiaj ze Słowacją \:\)

Dlatego racjonalnie z lekką domieszką szaleństwa ...


Francja @ 1,20


wynik po pierwszych dwóch setach X @ 2,60


Over 185,5 pkt @ 2,30


Słowacja wygra 1st set @ 3,35



=================================================================


I naoniec zostawiłem sobie według mnie takeigo rodzynka ...

Porównując na przykąłdzie meczy z Estonią to Węgry wygrywają, jednak mecz meczowi nierówny jak to już wczesniej pisałem ...

Węgry grają u siebie, napewno chcą wyjsc z 1 miejsca w grupie i nie trafiać na Polaków, to samo Finowie, dlatego grają o coś, wazny mecz, jednak porownajmy siły obu druzyn ...

Kto zdobył 4 miejsce w Europie, kto zrobił taki ogromny postep na przestrzeni ostatnich lat ? Kto ma takich siwetnych graczy jak Esko czy chociazby Heikienen ? Kto jest faworytem tego turnieju, kto ? Odpowiedz znamy?

A z drugiej strony niepozorne Węgry, mające w swoich szeregach kilku naprawde dobrych i doświadczonych graczy ... grają u siebie, sędziowie hala itp .. awans do połfinałów mają zapewniony dlatego nic sie nei stanie jak przegrają dzisaij, a ja bardzo chętnie zobacze ich w starciu z Polską ... dlatego:


Finlandia @ 1,60


Finlandia -1,5 set @ 2,20


1st set Finlandia -2,5 pkt @ 1,85




=================================================================



I to by było na tyle co do dzisiejszych, arcyciekawie zapowiadających się spotkań ...

Warto przemyśleć dziosiajesze mecze i naprawdę postawić pieniądze, to są kwalifikacje do Pekinu, taki mniejszy Puchar Świata, tam juz praktycznie wiadomo kto awansuje a tutaj wszystko jest otwarte, wszyscy wiedzą oi co walczą itp ...



Pozdrawiam ;\)

Do góry
#1820897 - 30/11/2007 21:12 Re: Preeliminacje siatkarzy do IO . [Re: Wojtas_]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
A co do combosów jakiś ...


Niemcy + Brazylia + Chorwacja @ 3,00


Finlandia + Usa + Spain + Polska + Grecja @ 3,00



;\)



[i](ako w przybliżeniu)

Do góry
#1820957 - 30/11/2007 22:04 Re: Preeliminacje siatkarzy do IO . [Re: Wojtas_]
dadycool Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/12/2002
Postów: 3126
Skąd: ELBLĄżkowo
panowie macie stone z tabelami i wynikami turniejow? w wegrzech i w portugali?

Do góry
#1820981 - 30/11/2007 22:14 Re: Preeliminacje siatkarzy do IO . [Re: dadycool]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
prosze bardzo:

http://www.cev.lu/mmp/online/website/mai...9/index_EN.html


po lewej stronie wybierasz ktory turniej chcesz, Gibson nastepnym razem zakąłdając temat musisz dawać linki, bo pozniej są takie "głupie posty"

pozdro ;\)

Do góry
#1821085 - 30/11/2007 23:23 Re: Preeliminacje siatkarzy do IO . [Re: Wojtas_]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
To tak parę słów ode mnie...

Zaczniemy od spotkania najważniejszego dla polskiej siatkówki, więc chodzi oczywiście o spotkanie:

Polska v Belgia

Zacznę od dzisiejszych naszych rywali...

Belgowie... zostali przez nas zapamiętani na pewno od tego jak nas pokonali w Moskwie na ME... Wtedy była to katastrofa... jak wiemy doskonale graliśmy bez Wlazłego oraz Gruszki... ale co najważniejsze... 'nie zawodnikami' jakich posiadamy... bo nikt na tym turnieju nie pokazał co tak naprawdę potrafi...

Reprezentacja ta potrafi na pewno grać w siatkówkę, ale kurde... przecież to jest typowy... no taaaki 'beniaminek II ligi' \:\) Belgia nie posiada w swoim zespole.. żadnych wielkich nazwisk, a że na ME potrafili troszkę 'zaszumieć' to już się wypowiadał nie będę... bo jakie były to ME w Moskwie.. każdy doskonale wie..

Od tamtego meczu wszystko się zaczęło i na pewno w głowach jest żądza rewanżu.. a dziś do tego jest doskonała okazja...

Belgowie pokonali w I dniu, Duńczyków 3-0, ale z tego co wyczytałem w różnych serwisach, nie grali jakiś super zawodów.. grali na równo z zespołem Danii i dopiero w końcówkach z każdego setów, udawało im się odskoczyć i wygrać w konsekwencji III partie.

Polaków... moglibyśmy wczoraj oglądać.. również z zespołem Danii... wygrana 3-0 to na pewno najważniejsze...

Gra przypominała troszkę 'bełkotu' z naszej strony, ale znowu aż tak tragicznie to nie wyglądało... Oczywiście do tego co drużyna prezentowała.. choćby przed ME, sporo brakuje.. ale na pewno są w stanie pokazać jeszcze nie raz taką siatkówkę jaką nas wszystkich przyzwyczaili.

Tak jak już wczoraj pisałem, najgorzej wyglądał środek.. bo tak jakoś nasi środkowi nie mogli trafić czysto w piłkę.. a przecież przy dobrym odbiorze powinni zabijać 45 zespół w rankingu Fivb.

Dziś na pewno zespół Belgów musi ryzykować w każdym elemencie.. bo oni doskonale wiedzą.. kto jest faworytem dzisiejszego i w ogóle tego całego turnieju na Węgrzech. Belgowie na ME... powiedzieli sami osobiście, że zagrali tam 'mecz życia' i mam nadzieję, że to zdarza się raz na ...

Dziś tak jak podobnie wczoraj, jestem optymistą i myślę, że dziś zagramy lepsze spotkanie od wczorajszego.. a jeżeli tak się stanie, nie będziemy mieć żadnych problemów z pokonaniem takiego zespołu jakim są Belgowie...

Typy?

Polska @1.25
Under 178.5 @1.85
Polska 3-0 @2.60 (!)


To tyle ode mnie i dziś robimy '_mini_mały_kroczek_II_'


___
Polska [-18.5] @ 1.85 Fonbet

Polska 3-0 @ 1.30 Unibet

Polska -5.5 [1set] @ 1.85 Unibet

____




Do góry
#1821108 - 30/11/2007 23:31 Re: Preeliminacje siatkarzy do IO . [Re: Misiek]
fart? Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/12/2003
Postów: 12888
Skąd: Zielona Gora
sorki ze sie wtrace jezeli masz w unibecie na polska 3-0 kurs 2.6 to spory value , buki naziemne daja 1.8 maks \:\)

Do góry
#1821129 - 30/11/2007 23:46 Re: Preeliminacje siatkarzy do IO . [Re: fart?]
nitek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/03/2004
Postów: 16050
nie widze w Unibecie zakladow na dokladny wynik gdzie macie to 2.60 ??

Do góry
#1821142 - 30/11/2007 23:53 Re: Preeliminacje siatkarzy do IO . [Re: nitek]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
Robi się bałagan ;>

Sportingbet proferuje taką opcję...


A co do typków, to jeszcze proponuję:

Polska -2.5 (1set) @1.72

Do góry
#1821148 - 30/11/2007 23:57 Re: Preeliminacje siatkarzy do IO . [Re: nitek]
imarcel Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/08/2005
Postów: 3071
Skąd: sokołów podlaski
tak sobie przegladam turniejowe wyniki i ta Grecja po kursie w okolicach 1.20 to mi sie nie widzi.Grali rumuni wyrównany mecz z holendrami tak jak grecy , łatwego życia przy sietce dzisiaj nie będą mieli .Takie małe co nie co ode mnie.

Do góry
#1823184 - 01/12/2007 17:28 Re: Preeliminacje siatkarzy do IO . [Re: imarcel]
barciu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 8807
Na dziś ładnie wygląda taki tripelek (na razie bez kursów).

Francja + Włochy + Polska

Jakoś nie wyobrażam sobie żeby te drużyny nie zagrały w finałach swoich grup.

Ciekawie wygląda Finlandia oraz Niemcy. Niespodzianki szukałbym w meczu Holandia - Chorwacja stawiając mała stawkę na tych drugich.

Zapraszam do dyskusji.

Do góry
#1823482 - 01/12/2007 20:04 Re: Preeliminacje siatkarzy do IO . [Re: barciu]
anfa_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/08/2006
Postów: 10735
Skąd: Lublin
Ja sie zgodze z przedmowcą co do tego tripelka:

imo francuzów probowałbym jakiegos undera punktowego, ale nic w tej chwili bo gb nie ma oferty. jeśli bedzie under 185-196 to biorę w ciemno. Czesni może i sa w stanie urwać seta zabojadom ale to chyba szczyt mozliwosci... włochy jak włochy, ciezka przeprawa z chorwacją ale kazdy inny wynik niz wysokie zwyciestwo z grekami bedzie niespodzianką.

Co do Polski, mamy forme, mamy wreszcie 'szampona' i mamy igiełkę na libero \:\) idziemy po 3-0 z madziarami i za srednia stawke dokladny wynik poleci.

finlandia... no wodke robią dobra nie da sie ukryć ;p to raczej co z belgami... oni są słabi, czy po prostu my tacy mocni... wydaje mi sie, ze w obu stwierdzeniach jest wiele prawdy dlatego:

Francja+Polska+Włochy+Finlandia 7/10
Francja under? jeszcze sie nie wypowiadam bo nie mam linii ale prawdopodobnie 4/10
Finlandia under? 5/10

oby wystawili w gb korzystna linie na jakies 180, bo inaczej nie ma co ryzykować.


pozdrawiam, powodzenia.

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, kemp, 11kera11, VVega, ElNinho[mmdea]), 3401 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581894 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49