Strona 1 z 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >
Opcje tematu
#125132 - 05/01/2004 14:04 KONKURS - Kolejna edycja - kiedy?
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
Coś cicho w tej sprawie, więc postanowiłem napisać i zrobić rozeznanie czy jest szansa na kolejną edycję konkursu? Kura ostatnio coś mało się udziela, a czas po temu najwyższy ponieważ 19 stycznia startuje AUS OPEN i wydaje mi się, że byłby to odpowiedni czas na rozpoczęcie konkursu, a okres przed 19 stycznia poświęcić na "dopracowanie szczegółów" dotyczących konkursu.
Jeżeli Adam z jakiś przyczyn nie może "pociągnąć" tego tematu - mogę go na "tę jedną edycję" przejąć i nadzorować przebieg konkursu wraz ze sporządzaniem tabeli itp. lub też można wybrać inną osobę spośród uczestników konkursu - jeżeli moja osoba komuś nie odpowia
Sądzę, że znajdzie się wiele osób chcących spróbować swoich sił (nowych uczestników), bądź też chcących zmierzyć się ponownie (myślę o "starej gwardii" ). Szkoda by było, aby tak fajny konkurs poszedł w zapomnienie. Liczę na to, że wywiąże się w tym temacie ciekawa i sensowna dyskusja. Zapraszam do podjęcia tego tematu

Pozdro

P.S. Jeżeli będzie zainteresowanie to wkleję regulamin z poprzedniej edycji konkursu i zobaczymy czy będą jakieś nowe propozycje.

Do góry
#125133 - 05/01/2004 14:31 Re: KONKURS - Kolejna edycja - kiedy?
WIKTOR_69 Offline
addict

Meldunek: 05/04/2002
Postów: 456
Bardzo dobry pomysł i dobre chęci THOM.
Z przyjemnością przystąpię do tego konkursu, przypomnę sobie stare dobre czasy poprzednich edycji.

Proponuje jednak jedną drobną zmianę w regulaminie, a mianowicie ograniczenie liczby powtarzanych typów do max. 3. IMHO ma to być jednak KONKURS typerów, gdzie uczestnicy powinni wykazać się własną analizą i doświadczeniem, a nie żerować na przemyśleniach innych.

Również uważam iż moglibyśmy przystąpić już od przyszłego tygodnia

Pozdrawiam wszystkich

Do góry
#125134 - 05/01/2004 15:31 Re: KONKURS - Kolejna edycja - kiedy?
lukboj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/05/2002
Postów: 4480
Skąd: Częstochowa
Odrazu pare rzeczy, które mnie drażniły w poprzednich edycjach!

Po pierwsze to co to za typ: Czy w meczu będzie tie-break, takich rzeczy nie powinniśy grać bo to raczej nie zawiele ma wspólnego ze znajomością tenisa a więc apeluje o wpis w regulaminie o zakazie podawania takich typów!

Po drugie to wprowadzenie kolejnego buka, bo czasami oferta jest za skromna i mysle że handicapy, które są zawsze w FONBECIE były by bardzo przydatne.

Do góry
#125135 - 05/01/2004 19:17 Re: KONKURS - Kolejna edycja - kiedy?
Anonymous
Unregistered


Oczywiscie wyrażam chęc udziału w konkursie.

Do góry
#125136 - 05/01/2004 19:31 Re: KONKURS - Kolejna edycja - kiedy?
Stich Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/04/2003
Postów: 5640
Skąd: Gdańsk
Jak najbadziej przylaczam sie. Jednak THOM nie powiedziales czy zajalbys sie tez kasa... bo to jesty chyba glowna sprawa, a bez wpisowego oczywiscie nie gramy .
Co do roznosci typow... w sumie mi to obojetne, ale poszerzyc oferte jak najbardziej mozna, m.in. wlasnie o fonbet.

Do góry
#125137 - 05/01/2004 19:31 Re: KONKURS - Kolejna edycja - kiedy?
Siemers Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/10/2002
Postów: 3360
Skąd: Kettering, UK
[QUOTE]Oryginalnie wysłał THOM:
[qb]P.S. Jeżeli będzie zainteresowanie to wkleję regulamin z poprzedniej edycji konkursu i zobaczymy czy będą jakieś nowe propozycje.[/qb][/QUOTE]Zainteresowanie bedzie na pewno dlatego jakbys mogl to wklej ten regulamin i wtedy kto bedzie chcial to sie do niego ustosunkuje i wprowadzi sie odpowiednie korekty.

Pozdr iwo:

Do góry
#125138 - 05/01/2004 19:55 Re: KONKURS - Kolejna edycja - kiedy?
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
Regulamin :

1. Każdy z uczestników ma do dyspozycji 7 typów na tydzień. Podajemy wszystkie możliwe mecze tenisowe ( single, deble męzczyzn oraz kobiet, typy na dokładny wynik meczu itd.)

2. Ranking będzie prowadzony na zasadzie: typ trafiony-typ nietrafiony. Trafienie wszystkich meczy w tygodniu powoduje otrzymanie dodatkowego punktu.

3. Jeżeli uczestnik poda mniej typów niż 7 - zostanie mu to zaliczone jako typ nietrafiony . Jezeli poda więcej niż 7 - jako typ nieważny. Liczy się data wysłania pierwszych 7 typów.

4. Każda propozycja musi mieć kurs przynajmniej 1.45 ( nie mniejszy niż 1.45)

5. Korzystamy z oferty następujących bukmacherów : STS, Profesjonal, Expekt,Unibet, Gamebookers, Centerbet i Betandwin

6. Mecz typowany musi zostać podany przed jego rozpoczęciem oraz przed godziną wyznaczoną przez wybranego bukmachera.

7. Nie edytujemy postów w tym temacie ( za wyjątkiem postu z regulaminem). Każdy post edytowany bedzie równoważny z typem nietrafionym.

8. Mecz który rozpoczyna się przed godziną 0.00 (niedziela/poniedziałek) ( i o tej godzinie) zaliczany jest do starego tygodnia a mecz który się rozpoczyna się po 0.00 liczony jest do nowego tygodnia.
W tym przypadku decyduje godzina podana u bukmachera - lecz pomijamy STS i prof patrzymy na godzinę podaną przez Expekt i Unibet, GB,BAW. Oczywiście mecz może być podany z kursem z STS czy też profa.

9.W przypadku jeżeli ktoś poda typ z kursem poniżej 1.45 ma możliwość zmiany do momentu rozpoczęcia meczu ( godziny podanej przez bukamchera).Jeżeli tego nie zrobi typ niezależnie od wyniku będzie uważany za nietrafiony

10.Nagrodę (suma wpłat wszystkich osób) wpisowego otrzyma osoba która wygra edycję w zależności ilości osób grających punkt do przedyskutowania

11. Każdy uczestnik musi podać liczbę typów wymienionych w regulaminie jeżeli z jakiś przyczyn mecz podany się nie odbędzie nie ma takiej możliwości żeby przełożyc go na następny tydzień

12. Dany typ nie może się powtórzyć wiecej niż 5 razy przy typowaniu przez uczestników.

13. W przypadku równej ilości punktów na koniec konkursu o wyższej pozycji decyduje lepszy bilans poszczególnych tygodni (7-0 ,6-1 itd.) w drugiej kolejności lepszy bilans ostatniego tygodnia ; wyższe kursy trafione w ostatnim tygodniu.

14. Wpisowe 30 zł.

Tak przedstawia się ostatnia wersja regulaminu.

Pozdro

P.S. Tak Stich - nie ma problemu. Napisałem wyżej, że mogę przejąć na "tę jedną edycję" obowiązki Kury czyli także mogę zająć się kasą. Jeżeli będzie ustalona ostateczna wersja i pomysł wypali to wyślę każdemu uczestnikowi moje namiary na (priva)

Do góry
#125139 - 05/01/2004 20:37 Re: KONKURS - Kolejna edycja - kiedy?
Stich Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/04/2003
Postów: 5640
Skąd: Gdańsk
Ok, a wiec chyba wsyztsko jasne, regulamin jest bardzo przejrzysty, faktycznie wprowadzilbym bym jeszcze Fonbet do bookow.
Zmiane z 5 do 3 mozliwych do powtorzenia typow uzaleznialbym od ilosci osob, ktore sie zglosza.
Ja robie to teraz oficjalnie iwo:
I mam nadzieje, ze z 15 osob sie zglosi

Do góry
#125140 - 05/01/2004 22:49 Re: KONKURS - Kolejna edycja - kiedy?
Kura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2001
Postów: 24016
Skąd: Białystok
Witam wszystkich zostałem wywołany do tablicy więc odpisuje niestety nie bede mógł poprowadzić konkursu ale jak widzę THOM juz sie zabrał za organizacje i bardzo dobrze.
Dostęp do internetu mam ograniczony czasu tez niewiele i juz ostatnia edycja była prowadzona przeze mnie bardzo kiepsko i to chyba nie miało by teraz sensu ale ciesze że konkurs będzie I THOM założył
dzisiaj temat. Na pewno będzie mi brakowało uczestnictwa w nim bo juz sie do tego przyzwyczaiłem ale konkurs bede śledził i korzystał z waszych typów
Pozdrawiam wszystkich miłośników tenisa.

Do góry
#125141 - 05/01/2004 23:03 Re: KONKURS - Kolejna edycja - kiedy?
petev Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/03/2003
Postów: 2064
Skąd: Kraków
witam, ja oczywisicie tez sie pisze... mam jedna sugestie - poruszal to juz gregorrr z tego co pamietam - moznaby dodawac jakies bonusy za trafienie niefaworytow... mogloby to np wygladac w ten sposob, ze za powiedzmy 2 lub 3 trafione underdogi w jednym tygodniu dodatkowy punkt

Do góry
#125142 - 05/01/2004 23:38 Re: KONKURS - Kolejna edycja - kiedy?
Gherman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/07/2002
Postów: 7412
Skąd: Bellagio
Też bym się chętnie zapisał.

Czekam tylko na start

Do góry
#125143 - 06/01/2004 03:40 Re: KONKURS - Kolejna edycja - kiedy?
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
1. Oczywscie jestem jak zawsze.
2. Oczywscie z wpisowym - mysle ze tradycyjne 30 zl jest ok.
3. Fonbet mi nie przeszkadza
4. Ilosc powtarzajacych sie typow rzeczywscie powinna zalezec od ilosci osob w konkursie
5. Start wydaje mi sie ze 19 bedzie optymalny, bo i ludzie sie zbiora i cos sie rozkreci
6. Likwidacja typow na tie-breaki tez raczej chetnie
7. Skarbnik THOM to dobry skarbnik ( nie mylic z martwym )
Dwie sprawy ode mnie:
11. Czy za bilans tygodnia 7-0 dajemy dodatkowy punkt /ja jestem za/ ??
12. Koniec tej edycji gdzies w polowie roku np po Wimbledonie /4 lipiec/, lub po Rolland Garossie /6 czerwiec/ tak zeby mozna zagrac jeszcze jedna edycje ... jak beda chetni

Do góry
#125144 - 07/01/2004 04:25 Re: KONKURS - Kolejna edycja - kiedy?
Anonymous
Unregistered


Narazie jest nas 9 osob.

Tylu mamy specjalistów od tenisa na forum...wiec zglaszajcie sie do konkursu. !!!

Do góry
#125145 - 07/01/2004 18:04 Re: KONKURS - Kolejna edycja - kiedy?
zibi04 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/12/2002
Postów: 2522
Skąd: Midtjylland
myślę,że znajdę trochę czasu na kontynuację z tym konkursem
gdzie jest kuba81,śliwa,maciejev,lukboj,Adaś?-konkursowicze jak dobrze zapamiętałem z poprzednich edycji...
namówię jeszcze dobrego kola z Poznania vive i myślę,że napewno jeszcze kilka nowych osób się zadeklaruje tylko trzeba trochę rozreklamować konkurs,bo troche czasu minęło od poprzedniej edycji :zobacz:
regulamin jak zwykle bez zastrzezeń może tylko podkreślę kilka detali:
-popieram dodatkowy punkt za 7 trafnych typów tygodniowo jak to było w ostatniej edycji
-z tie brekami można dać sobie spokój
-z ofert bym wybrał 2 naziemne+5 netowych buków
-zmienić typ można tylko jeżeli będzie poniżej 1,45,a nie że mi się odwidział i podaję inny(w ostatniej edycji zdarzały się osoby ,że podawał jeden typ a po 2 godzinach zamieniał go na inny-mimo,że kurs był powyzej 1,45)
-wpisowe bez zmian 30 zeta
no i chyba to wszystko tylko czekac na zgłoszenia ,bo myslę,że 20 osób to spokojnie powinno sie zgłosić :zobacz:

Do góry
#125146 - 07/01/2004 18:46 Re: KONKURS - Kolejna edycja - kiedy?
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
Też jestem zdziwiony tak słabym odzewem ze strony forumowiczów. Kuba wypoczywa w górach (sądzę, że dołączy ) Tak długa przerwa bez kontynuacji konkursu też pewnie wpłynęła na małe zainteresowanie, ale sądzę że nie będzie źle
Dzięki Kura za poparcie kontynuacji i szybko do nas wracaj .
Do rozpatrzenia:

1) powtarzalność typów ograniczyć do max. 3 - popieram
2) dodać fonbet - większość za
3) wyeliminować tie-breaki - większość za
4) za bilans 7-0 warto nagrodzić typera bonusem
5) co do "underdogów" byłbym ostrożny i jestem za odpuszczeniem sobie takich typów
6) koniec edycji po 3 miesiącach typowania (do lipca to za długo)
7) zmiana typu tylko w przypadku obniżenia kursu (hmm zawsze powinno sprawdzić się kurs przed podaniem go w konkursie - takie jest moje zdanie)

To na bieżąco jeśli chodzi o propozycje zmian (nadal do dyskusji) i czekamy na dalsze zgłoszenia.

Pozdro

Do góry
#125147 - 07/01/2004 19:18 Re: KONKURS - Kolejna edycja - kiedy?
lukboj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/05/2002
Postów: 4480
Skąd: Częstochowa
Wiadomo że gram

1) TAK
2) sam zaproponowałem więc TAK
3) sam zaproponowałem OK
4) co by ten bonus dawał w tygodniowym/końcowym rozrachunku?
5) do tej pory było OK więc zostawmy to w spokoju
6) 3 miesiące typowania OK
7) OK

Do góry
#125148 - 07/01/2004 19:27 Re: KONKURS - Kolejna edycja - kiedy?
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
Przy równej ilości punktów pod koniec konkursu np. po 45 wygrywa gracz który ma więcej bonusów np. :

1) 45-15 +3
2) 45-15 +2

Nie ma dogrywki tylko automatycznie wygrywa zawodnik na pozycji nr. 1

Pozdro

Do góry
#125149 - 07/01/2004 20:03 Re: KONKURS - Kolejna edycja - kiedy?
galeon Offline
old hand

Meldunek: 14/04/2003
Postów: 1047
Skąd: rzeszów
Ja bym sie zgłosił do konkusru tylko wyjaśnicie sprawe z wpisowym.
Jak beda przebiegały wpłaty wpsiowego czy bedzie mozliwośc przelewem??

Do góry
#125150 - 07/01/2004 20:03 Re: KONKURS - Kolejna edycja - kiedy?
lukboj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/05/2002
Postów: 4480
Skąd: Częstochowa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał THOM:
[qb]
13. W przypadku równej ilości punktów na koniec konkursu o wyższej pozycji decyduje lepszy bilans poszczególnych tygodni (7-0 ,6-1 itd.) w drugiej kolejności lepszy bilans ostatniego tygodnia ; wyższe kursy trafione w ostatnim tygodniu.
[/qb][/QUOTE]No to przecież ten punkt regulaminu jest równoważny "bonusowi" o którym mowa, więc jaki to ma sens

Do góry
#125151 - 07/01/2004 21:42 Re: KONKURS - Kolejna edycja - kiedy?
Stich Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/04/2003
Postów: 5640
Skąd: Gdańsk
[QUOTE]Oryginalnie wysłał lukboj:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał THOM:
[qb]
13. W przypadku równej ilości punktów na koniec konkursu o wyższej pozycji decyduje lepszy bilans poszczególnych tygodni (7-0 ,6-1 itd.) w drugiej kolejności lepszy bilans ostatniego tygodnia ; wyższe kursy trafione w ostatnim tygodniu.
[/qb][/QUOTE]No to przecież ten punkt regulaminu jest równoważny "bonusowi" o którym mowa, więc jaki to ma sens [/qb][/QUOTE]Bonus po prostu jest dodatkowym punktem w punktacji, nie byl on zadnym dodatkeim gdy byl remis, po prostu to dodatkowy punkt.

Do góry
Strona 1 z 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >




Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Kretol, VVega, Akhu, pacyfista), 3548 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581745 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49