Opcje tematu
#208302 - 17/10/2003 01:25 Służewiec - październik
cigar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 4573
Skąd: Warszawa
Witam,
Nie sądziłem, że do tego dojdzie ale podjąłem decyzję - to moja ostatnia wypowiedż (przynajmniej tym sezonie) w temacie wyścigi Służewiec. Miarka się przebrała.
W środę rano dostałem następujące napusty:
Gon. 1 rozgrywają 1, 2, 4
Nie uwierzyłem!!!!
Gon 2. Savoy nie przegra, 2ga Nitty Gritty lub Dalmor (wycofany)
Gon.3 nie dotykać Saski
Gon.5 nie ma Elasa
Niesamowite!!! Pomylili się!!!
Gon. 8 grać do Smoka, Ranissimo najbliżej 4-ty
Ktoś inny na moim miejscu pewnie by się cieszył mając takie dane. Ja jestem niepoprawnym idealistą i wcale takie info mnie nie raduje. Proszę bardzo... Smok w trupach się nie liczył (tak dawali) a w lepszych koniach jak najbardziej. Jest to jeden z przykładów składających się na większa całość. Jak już pisałem daleki jestem od wyciągania pochopnych wniosków z pojedynczych wyścigów.....ale....sporo już widziałem...i.... to co się dzieje w ostatnich latach upoważnia mnie do wyciągnięcia wniosku......żle się dzieje w państwie duńskim (czytaj na Służewcu). Mam swoje "czarne typy", "najlepsza robotę" wykonują panowie W.S i S.W. Jakoś się dopasowali z inicjałami. Moja rada dla grających: po pierwsze sprawdź na których koniach jest zmiana jazdy w stosunku do ostatniego startu Nie jest istotne jak spisał się koń w poprzednim biegu, patrz kto na nim jechał poprzednio a kto teraz. Wprowadza się jakieś żałosne przepisy odnośnie "ćwiartek" (wolę pół litra) co ma niby świadczyć o tym, że komuś jeszcze zależy... Ze sportem ma to coraz mniej wspólnego. Sam sobie się dziwię, że się dziwię, wystarczy włączyć TV lub kupić gazetę - we wszystkich dziedzinach życia jest podobnie.
Mój nieodżałowanej pamięci przyjaciel Historyk zwykł mawiać: "jak J.G wygra na faworycie to go wątroba rozboli". Śmiałem się z tego, teraz dochodzę do wniosku, że niesłusznie. Proszę bardzo miłego Szczeciniaka (bardzo fajne zdjęcia robisz) aby nie prawił mi kazań w stylu nie rań się, ciesz się chwilą ,dopinguj swego konia, krzycz....itd.......bo ja już mam to za sobą. Jednocześnie mam nadzieję, że Szczeciniak i inni sympatycy wyścigów wytrwają i nie pójdą w moje ślady.
Ja przerzucam się na wyścigi zagraniczne, które mogę w dobie globalizmu (nie popieram) grać i oglądać.
Nie znaczy to, że lepiej na tym wyjdę finansowo (dzisiaj nic nie trafiłem w Newmarket) ale mam nadzieję nie być notorycznie robionym w bambuko....
Ostatnie typy:
Sobota, 18 paździenika:
Kwinta: Avin, Promyk - Nałęcz, Harnaś - Pamplona - Królowa Śniegu, Elmer, Lotna, Arnalta, Heciolina - Lawsonia
Koszt 40zł (na 3 osoby).
Dołożę Fellow jeśli będzie zmiana jazdy.
Koń dnia:
Pamplona, to mój wymysł, znajomy (ten od 1,2,4 w środę) twierdzi, że nie będzie jej w 3-ce. Nawet zakłady chce przyjmować, chyba się skuszę.....na chleb ze smalcem jeszcze mi wystarczy....
Czarny koń:
Harnaś
Porządek dnia:
Emesa/Basma
Jednocześnie informuję, że jeśli trafię kwintę (mało prawdopodobne) to swoją część przeznaczę na szczytny cel. Scan przelewu zostanie zamieszczony na tym forum.
THATS OVER
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam,
/cigar/

Do góry
Bonus: Unibet
#208303 - 17/10/2003 14:20 Re: Służewiec - październik
Evi Offline
newbie

Meldunek: 25/08/2003
Postów: 47
Skąd: Warszawa
Dlaczego nie opublikowałeś tych "typów" od pewniaków przed gonitwami? Po gonitwie to każdy wszystko wie.
Skoro twierdzisz, że wyścigi to takie "bagienko" to może zechcesz coś zmienić i napiszesz kto tak wszystko wie przed gonitwą i od kogo? Słońce może wysuszyć błoto. Może jak wyjdzie na światło dzienne, kto jest tak dobrze poinformowany o wynikach jeszcze przed gonitwą, coś to zmieni? Ale to tylko MOŻE. Jednak od czegoś trzeba zacząć.
Pozdrawiam

Do góry
#208304 - 17/10/2003 15:09 Re: Służewiec - październik
cigar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 4573
Skąd: Warszawa
[QUOTE]Dlaczego nie opublikowałeś tych "typów" od pewniaków przed gonitwami? Po gonitwie to każdy wszystko wie.[/QUOTE]Całkowicie się z Tobą zgadzam, też bym tak zareagował po przeczytaniu takiego tekstu. Z drugiej strony nigdy nie roznoszę plotek a tak traktuję tego typu informacje. Ten dział miał służyć analizie szans koni, ocenie ich możliwości itd. Co to da gdy powiem kto od kogo i komu. Nikogo nie złapałem za rękę i nikomu nic nie udowodniłem więc nie wystąpię w roli oskarżyciela bo mogę skrzywdzić kogoś niewinnego. W dalszym ciągu chcę wierzyć, że przypadki nierzetelnych gonitw to tylko margines.
Co do osuszania bagienka to próbowałem coś robić ale to przerasta me siły a i chęci też mnie opuściły.
Na razie ze Służewca rezygnuję (przynajmniej do przyszłego sezonu).
Pozdrawiam,

Do góry
#208305 - 17/10/2003 16:15 Re: Służewiec - październik
Evi Offline
newbie

Meldunek: 25/08/2003
Postów: 47
Skąd: Warszawa
Myślisz, że za rok coś się zmieni?
Myślę, żę jeśli jest tak jak mówisz, to trzeba poczekać na nowe pokolenie.
Pozdrawiam

Do góry
#208306 - 17/10/2003 17:05 Re: Służewiec - październik
cigar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 4573
Skąd: Warszawa
Nie wiem czy się zmieni ale życzyłbym tego.
Po drugie tak kocham wyścigi, że prawdopodobnie wrócę niezależnie od tego czy będzie lepiej czy nie.
pozdrawiam

Do góry
#208307 - 17/10/2003 17:32 Re: Służewiec - październik
Anonymous
Unregistered


Cigarze! Pewnie, że każdy chce, żeby było lepiej. Może będzie... Decyzja o zaprzestaniu dofinansowywania przez Ciebie STWK byłaby dobra, gdyby tak samo postąpili inni (ja też oczywiście).. Nie jest to oczywiście możliwe. Sam ograniczyłem swój wkład do możliwie niewielkiego, ale gdy piszesz z rozżaleniem, że w gonitwie pierwszej rozgrywa 1 2 i 4, bo taki dostałeś "cynk", to myślę sobie, telepatia, czy co - mnie to wyszło po przestudiowaniu programu... W Savoya powinieneś uwierzyć, bo cóż można wymyśleć o konikach jeszcze nie bieganych - gdybym go miał miałbym kwintę. Niewielką ale miałbym - stawiałem na Nitty. Nie wiem dlaczego należalo liczyć Saskię po wygranym biegu, na dłuższym dystansie i plus 6 kilo? W gonitwie 5 rzeczywiście nie było Elasa - był w czwartej. Życze powodzenia we wszystkich grach, jakie sobie zaordynujesz. MB100.

Do góry
#208308 - 17/10/2003 17:58 Re: Służewiec - październik
Anonymous
Unregistered


Cofam zdanie o Elasie... oczywiście. Pozdr. MB100.

Do góry
#208309 - 17/10/2003 18:22 Re: Służewiec - październik
cigar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 4573
Skąd: Warszawa
Oj MB, chyba zostałem opacznie zrozumiany, nie pisałem, że to 1,2,4 nie miało szans, nie wychodziło, czy coś w tym stylu..
Podałem tylko przykłady (lepsze lub gorsze), które mialy uzasadnić pewną tezę.
Sam staram się zawsze wytłumaczyć niespodziewane rozstrzygnięcia. Zresztą fuksy są solą wyścigów.
Z drugiej strony coś niecoś wiem o panujacych układach ale nie zamierzam bez dowodów o tym się wypowiadać. Co do dwóch panów o których pisałem to też ich nie oskarżam tylko oglądając ich "popisy" mam najwięcej zastrzeżeń.
Zresztą ta nierzetelność wyścigów to tylko jeden z wielu powodów dla których rezygnuję. Ciekawe tylko ile czasu wytrzymam....
pozdrawiam

Do góry
#208310 - 18/10/2003 12:49 Re: Służewiec - październik
totus Offline
journeyman

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 96
Skąd: warszawa
witam,
cigar nie pękaj i graj dalej.
moje trzy grosze co do warsztatu typera/gracza
warsztat typera/gracza to analityka, galopy, rozmowy z trenerami, jeżdżcami, pracow. stajni,
paddock, rozmowy środowiskowe.
z samej analityki trudno wyżyć.
pozdr.

Do góry
#208311 - 20/10/2003 13:33 Re: Służewiec - październik
Anonymous
Unregistered


Totusie, święta prawda, tylko czy typer/gracz ma czas na cokolwiek innego? Zapewne myślisz o graczach-zawodowcach, nigdzie nie pracują, tylko grają na wyścigach i z tego się utrzymują. Pozdr. MB100.

Do góry
#208312 - 20/10/2003 14:07 Re: Służewiec - październik
hpc Offline


Meldunek: 06/07/2001
Postów: 4739
Skąd: warszawa
witam

[QUOTE] warsztat typera/gracza to analityka, galopy, rozmowy z trenerami, jeżdżcami, pracow. stajni, paddock, rozmowy środowiskowe.
[/QUOTE]Słyszałem też o próbach rozmowy z końmi, było nie było najbardziej zorientowanymi w temacie
Bioenergoterapeutyka zajmuje się już taką dziedziną.
Ja osobiście, w swoim czasie próbowałem zaprząc do pracy, czarną magię. Kula, fusy, no wieci te rzeczy
z końskim pozdrowieniem
pawel, hpc

Do góry




Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, 11kera11, ElNinho[mmdea], Kretol, alfa, igea23, kemp, Akhu), 3349 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581880 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49