Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 >
Opcje tematu
#31503 - 17/01/2001 18:33 FAQ
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Będziemy tworzyli FAQ do umieszczenia na naszych stronach internetowych. Będzie on zawierał wszystkie wasze pytania na temat bukmacherów, obstawiania, itd. Każdy kto będzie miał coś do powiedzenia na dane pytanie będzie mógł wysłać wiadomość.

Niektóre pytania mogą być bardziej obszerne i wymagać osobnego tematu. Jeśli masz np. pytanie, na które chcesz by wszyscy odpowiedzieli (np. gdzie gracie?), to wyślij nowy temat (post new topic).

Do góry
Bonus: Unibet
#31504 - 20/01/2001 06:05 Re: FAQ
Bukmachers Offline
journeyman

Meldunek: 03/01/2001
Postów: 88
Skąd: Pomorze
Na czym polega "Handiscap"

Co oznacza np. "-0,5" lub "+0,5", "-1,5" lub "+1,5"

Do góry
#31505 - 21/01/2001 01:47 Re: FAQ
CHEESE Offline
newbie

Meldunek: 20/01/2001
Postów: 39
Mam pytanie.
Czy w Polsce i w polskich firmach można obstawiać przez internet lub nawet przez telefon ?
Wiem że mozna obstawiać u zagranicznych bukmacherów, ale niestety nie jestem do tego przekonany.
Poza tym gram w profesjonalu na tzw. pewniaki. Również często obstawiam w Betako, gram w niemicką III ligę (amatorzy) także na pewniaków, mają bardzo dobre kursy, np. ciężar gatunkowy maczu taki jak Legia-Groclin, a kurs np. 1,8.
To narazie, pozdrawiam
CHEESE

Do góry
#31506 - 21/01/2001 02:37 Re: FAQ
bogge Offline
addict

Meldunek: 18/01/2001
Postów: 506
Czesc Cheese.Obstawianie zakladow poprzez internet jest w Polsce zabronione przez ustawe,byc moze juz niedlugo sie to zmieni,totalizator sportowy podobno ma zlozyc wniosek do wladz o rozpatrzenie mozliwosci zawierania zakladow poprzez internet.Ale najpierw sejm i senat musza zatwierdzic zmiany w ustawie o grach i loteriach etc.Co do zawierania zakladow telefonicznie,to chyba tez nie mozna niestety,jesli chodzi o zawieranie zakladow w zagranicznych firmach,to chyba nie masz sie czego obawiac,wielu z nas gra,ja rowniez i nie mam jak na razie powodow do narzekan.Czesc.

Do góry
#31507 - 21/01/2001 09:09 Re: FAQ
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Handicap jest używany do wyrównania kursu, tak jak przy obstawianiu koszykówki gdzie obie strony mogą być po 10/11, ale z linią - np. -5 czy -12 dla faworyta.

W piłce nożnej handicap betting jest najbardziej popularne w Azji, stąd powiedzienie Asian Handicaps czy Asian Lines. Zasada jest prosta: obstawiając handicap odejmujemy/dodajemy go od końcowego wyniki. Tak więc jeśli mamy...

Man Utd -1.5
Aston Villa +1.5

... zakład na Man Utd wygrywa jeśli wygra różnicą dwóch bramek albo więcej. Zakład na Aston Villa wygrywa jeśli ta drużyna wygra, zremisuje lub przegra tyko jedną bramką.

Zdarzają się też bardziej skomplikowane handicaps, np. -0.5,-1 (-3/4) czy -1,-1.5 (-1-3/4). W tym wypadku stawka jest dzielone po pół na każdy handicap.

Jest to bardzo korzystna forma obstawiania ponieważ mamy tylko dwie opcje zamiast trzech, co oznacza też mniejszą marżę dla bukmacherów. W Azji te zakłady są przyjmowane z kursem 1.95 dla każdej strony (zakładając równy kurs dla obu stron), co w Europie jest nie do pomyślenia.

Do góry
#31508 - 21/01/2001 18:25 Re: FAQ
CHEESE Offline
newbie

Meldunek: 20/01/2001
Postów: 39
Witam ponownie
Chciałbym się zapytać, który z zagranicznych bukmacherów jest najlepszy (biorąc pod uwagę wszystkie względy) i jakie warunki trzeba spełnić żeby u owego bukmachera grać. Słyszałem, że trzeba na jego konto przelać pewną sumę (jaką?) w dolarach - ale dalej to już nie wiem.
Z góry dziękuję za wyjaśnienia.
Pozdrawiam
CHEESE

Do góry
#31509 - 21/01/2001 20:08 Re: FAQ
bogge Offline
addict

Meldunek: 18/01/2001
Postów: 506
Cheese.
Nie ma bukmachera ktory bylby najlepszy pod wszystkimi wzgledami,sa firmy zorientowane typowo np.na futbol,sa nastawione na sporty w Azjii,Skandynawii...itd.Przy wyborze firmy musisz kierowac sie paroma kryteriami np.
1.Jak dlugo dana firma jest na rynku
2.jaka jest opinia o niej
3.Jaka ilosc zdarzen sportowych oferuje w tygodniu
4.Mozliwosc oferowania zakladow pojedynczych(z reguly juz wszystkie firmy to oferuja,ale nie zawadzi sprawdzic)
5.......Jejku:-)...za duzo tego aby pisac,najlepiej bedzie jesli powiesz jakie zaklady najbardziej Cie interesuja,jakie sporty.
Osobiscie moge Ci powiedziec ze jest tych firm ponad sto,tych ktore ja znam,lub odwiedzilem ich witryne.wiec wybor jest naprawde duzy.Jesli chcesz jakis konkretny adres,wyslij nastepna wiadomosc,podam pare przykladow- www.gamebookers.com -minimalna wplata-10 EUR www.centrebet.com -nie ma wplaty minimalnej www.surreysports.com -min.10 funtow(dla nowych czlonkow 10 funtow za darmo na koncie)

To jest kilka propozycji,nie kieruj sie nimi,pamietaj aby decyzje podjac samemu rozpatrujac ktory z bukmacherow oferuje najbardziej interesujace Cie rozgrywki.Co do warunkow,to musisz byc pelnoletni....to chyba jedyny warunek jaki bukmacherzy wymagaja(oprocz wplat na ich konto pieniedzy oczywiscie:-))) )
Czesc i powodzenia.

Do góry
#31510 - 21/01/2001 20:23 Re: FAQ
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Nie ma takiego pojęcia jak "najlepszy" bukmacher. Wszystko zależy od tego co oczekujesz u bukmachera, jakie sporty lubisz obstawiać, jakie sumy obstawiasz, a nawet czy bardziej obstawiasz faworytów czy outsiderów. Niektórzy przyjmują zakłady tylko przez internet, inne tylko telefonicznie, a niektórzy i tak i tak. Każdy bukmacher przyjmuje też inne waluty.

Jeśli odpowiesz na powyższe kwestie to bez problemu znajdę najlepszego czy najlepszych bukmacherów... dla Ciebie.

Osobiście najczęsciej gram w Intertops, Olympic, BlueSq i Canbet, ale w sumie korzystam z 30 bukmacherów albo i więcej. Każdy ma swoje plusy i minusy, ale który jest najlepszy zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Jeśli chodzi o warunki otwarcia konta, to są one standardowe: pełnoletność, nie grać z kraju gdzie jest to zabronione (niektórzy bukmacherzy nie zważają na to), itd.

Możesz dokonać wpłaty przelewem bankowym, kartą kredytową, itd. Większość bukmacherów nie ma minimalnej sumy, ale przy małych sumach koszt przelewu może być dość znaczny w porównaniu do sumy jaką wpłacasz. Inni jak np. Canbet sami pokrywają koszt przelewu (po obu stronach) jeśi wpłacasz ponad $300. Canbet pokrywa też koszt przelewu po ich stronie przy wypłatach ponad $300. Większość bukmacherów oferuje też wybór waluty, w której chcesz otworzyć konto. Nie musi to koniecznie być dolar amerykański...

Do góry
#31511 - 21/01/2001 21:50 Re: FAQ
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Bogge, nie widziałem Twojej odpowiedzi przed wysłaniem własnej, stąd odpowiedzi się trochę pokrywają

Do góry
#31512 - 22/01/2001 00:28 Re: FAQ
CHEESE Offline
newbie

Meldunek: 20/01/2001
Postów: 39
W zasadzie interesuje mnie tylko i wyłącznie piłka nożna.
Interesuje mnie:
1) jak to wygląda już po przelewie. Czy przed każdym obstawianiem trzeba dokonać przelewu, czy można raz, a więcej.
2) Po jakim mniej więcej czasie ew. wygrana trafia na moje konto (a może wysyłają czeki ?)
3) Jak wygląda samo typowanie w danej firmie ?
Muszę dodać, że interesuje mnie znana firma (jak już wspomniałem nastawiona na futbol), która nie żąda minimalnej pierwszej wpłaty lub żąda bardzo małą.
Gdy wejdę szerzej w te tematy, na pewno będę radził sobie lepiej. Jednak na dzień dzisiejszy muszę oprzeć się na Waszym doświadczeniu.
Z góry dziękuję za wszelkie info.
Pozdrawiam
CHEESE

Do góry
#31513 - 22/01/2001 01:04 Re: FAQ
CHEESE Offline
newbie

Meldunek: 20/01/2001
Postów: 39
O co chodzi w zakładzie "dwa kursy" w STS ?
CHEESE

Do góry
#31514 - 22/01/2001 06:23 Re: FAQ
Bukmachers Offline
journeyman

Meldunek: 03/01/2001
Postów: 88
Skąd: Pomorze
Dwa kursy w STS.
STS podaje na dany dzień 5-6 meczy. Twoim zadaniem jest poprawnie je wytypować. Jeśli zgadniesz wszystkie mecze poprawnie wygrywasz kurs pomnożony przez wyższą stawkę. Jeśli nie zgadniesz jednego meczu wygrywasz kurs pomnożony przez niższą stawkę. Jeśli źle wytypujesz dwa mecze to przegrałeś.

Do góry
#31515 - 22/01/2001 17:43 Re: FAQ
Rhotax Offline
addict

Meldunek: 09/01/2001
Postów: 519
Skąd: Krakow
Czy stawia sie jakies konkretne pieniadze, czy mozna tyle ile sie chce?

Do góry
#31516 - 22/01/2001 19:17 Re: FAQ
Salival Offline
addict

Meldunek: 11/01/2001
Postów: 628
Ja jeszce o handicap:

1. Czy jeżeli mam w NBA taki zapis:

Phoenix Suns +8 -110
Utah Jazz -8 -110

to po postawieniu na Utah wygrywan dopiero jeśli Utah wygra różnicą większą niż 8 punktów, tak?

2. Co oznacza to -110 ?

3. Czy handicap w meczu NBA sprawia że dogrywka niekoniecznie powoduje że przegrywam ?
Jak w ogóle wygląda sprawa z dogrywkami w NBA przy handicapach ?

Do góry
#31517 - 22/01/2001 20:13 Re: FAQ
dilbert Offline
enthusiast

Meldunek: 22/01/2001
Postów: 343
Skąd: Kraków
1) jak to wygląda już po przelewie. Czy przed każdym obstawianiem trzeba dokonać przelewu, czy można raz, a więcej.

Można raz a więcej

2) Po jakim mniej więcej czasie ew. wygrana trafia na moje konto (a może wysyłają czeki ?)

Okeslają to w regulaminach,np:u Hilla max.czas wypłaty na konto to 10 dni.Nie polecam czeków,chyba ze nie masz innego wyboru.

Do góry
#31518 - 22/01/2001 21:41 Re: FAQ
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Salival,

1. Tak. W tym przykładzie Utah musi wygrać różnicą większą niż 8 punktów. Jeśli wygra dokładnie 8 punktami, wszystkie stawki zostaną zwrócone.

2. -110 jest przykładem amerykańskiego sposobu przezentacji kursów. Więcej o tym napisałem w temacie "Znajomość kursów."

3. Przy "handicaps" liczy się wynik po dogrywce (o ile będzie dogrywka). Po prostu końcowy wynik spotkania (łącznie z dgrywką/dogrywkami) jest brany pod uwage.

A teraz wyobraź Sobie taki przykład: obstawiasz Suns +5. W ostatnich sekundach Suns przegrywają rożnicą 3 punktów ale mają piłke. W ostatniej chwili rzut za trzy... wchodzi! Jeśli by nie trafili, to wygrywasz bo masz ich z handicapem +5, ale niestety trafili. W dogrywce nic im nie wychodzi i w końcu przegrywają spotkanie np. 112-118 a Ty przegrywasz zakład. Jest to możliwe...

Do góry
#31519 - 22/01/2001 22:11 Re: FAQ
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Rhotax, wysokość maksymalnej stawki jest zależna nie tylko od bukmachera jakiego wybierzesz, ale także od sportu jaki chcesz obstawić. Prawie każdy z bukmacherów ma rożne limity w zależności od sportu.

Minimalna stawka jest zależna od samego bukmachera. W Intertops czy Canbet minimalna stawka dla zakładów postawionych przez internet wynosi $1. Ale jeśli chcesz w Canbet postawić zakład telefonicznie to minimum wzrasta do $100 ($50 dla zakładów kumulowanych).

CHEESE, wszystkie wygrane są dodawane do salda Twojego konta, które masz u bukmachera. Jeśli chcesz z tego konta wypłacić pieniądze, to wystarczy ich o tym poinformować i przekazać właściwe dane. Pieniądze mogą Ci wysłać różnymi spsobami. Czasami Ty pokrywasz koszt tej operacji, a czasami bukmacher bierze to na siebie. Czeki używaj tylko jeśli nie zależy Ci na czasie, bo może minąć miesiąc zanim bank zrealizuje zagraniczny czek i forsa pokaże się na Twoim koncie bankowym.

[This message has been edited by Conrad (edited 22-01-2001).]

Do góry
#31520 - 23/01/2001 03:17 Re: FAQ
Rhotax Offline
addict

Meldunek: 09/01/2001
Postów: 519
Skąd: Krakow
Wlasnie dowiedzialem sie od kumpla, ze zamkneli STS na ul. Miodowej w Krakowie. Nowy ma byc otwarty podobno w lutym na Stradomiu, kolo kina Warszawa. Czy ktos wie, gdzie STS ma jeszcze inne punkty w Krakowie?

Z gory wielkie dzieki.

Do góry
#31521 - 23/01/2001 03:35 Re: FAQ
denis Offline


Meldunek: 14/01/2001
Postów: 1037
Widzę że swojak.

Jest jeszcze na św.Tomasza i na Placu Centralnym.

Dlaczego zamknęli na Miodowej?

Pozdrowienia

Do góry
#31522 - 23/01/2001 04:28 Re: FAQ
Rhotax Offline
addict

Meldunek: 09/01/2001
Postów: 519
Skąd: Krakow
Podobno mieli za duzy lokal, i zzeraly ich oplaty.

Dzieki za info o punktach STS.

Pzdr

Do góry
Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 1674 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5583054 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07