Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#519925 - 28/02/2006 12:29 LIGA POLSKA - Ekstraliga 2006 - Długoterminowe
MichuTN Offline
veteran

Meldunek: 10/01/2006
Postów: 1316
Skąd: Gród KOPERNIKA
Sezon żużlowy coraz bliżej więc buki też powoli budza się z propozycjami na nowy sezon.
Pierwszy skromnie wystartował Expekt:

Tarnow - Bydgoszcz 1.40 2.70
Wroclaw - Czestochowa 1.80 1.90
Leszno - Torun 1.75 1.95
Torun - Rzeszow 1.60 2.20

Outright Winner
Tarnow 2.00
Bydgoszcz 4.50
Wrocław 7.50
Czestochowa 8.00
Leszno 10.00
Torun 12.00
Rzeszow 20.00
Rybnik 300.00

Zapraszam do dyskusji i podawania żużlowych propozycji innych buków


Edited by [g]um[p] (16/03/2006 13:36)

Do góry
Bonus: Unibet
#519926 - 28/02/2006 16:58 Re: LIGA POLSKA - Ekstraliga 2006
HAGIi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/06/2003
Postów: 25529
Skąd: Bydgoszcz
Witam
No to Exp ruszyl jako pierwszy i sa pogloski, ze beda kursy co kolejke wiec typowanie bedzie przednie.
Na przyszly sezon patrzy sie przez pryzmat poprzedniego, ale w tym roku po zmianie regulaminu i glownie przez ilosc obcokrajowcow liga zapowiada sie bardzo ciekawa a zatem jakze trudna do typowania. Tylko najmocniejsi znajacy dobrze realia czarnego sportu beda mogli na koniec sezonu byc szczesliwy z koncowej klasyfikacji.
No to pomalutku zaczynamy...

Leszo z Toruniem za 1,75 62%-38%
Napewno warte gry. W Lesznie zapowiada sie dobry sezon, poukladane sprawy finansowe, oddane calego regionu. W skladzie nadal starzy liderzy z Adamsem na czele, do tego dobra postawa Balinskiego i Kasprzaka.
Do Leszna dochodzi Misiek i z pewnoscia gorszego sezonu nie powinien miec i licze na jego wazne punkty. DO tego zawsze walczacy Mark Loram i mamy obraz mocnego zespolu.
Jedyny slaby punkt to juniorzy, ale licze na ich obycie extraligowe i zle nie powinno byc
Torun natomiast sklad bez rewelacji ale pozyskanie Pedersena robi wrazenie. Wiesiu pewnie bedzie jechal jak zawsze na swoim mocnym poziomie. Do tego wzmocnienie Slaboniem.
Plusem napewno jest ich beznadziejny tor, ktory preferuje startowcow, kazdy kto byl na meczu to wie jak jest (Torunianie nie broncie sie:)
Sklad sredni i na srodek ligi moze starczy, ale cos wyzej ciezko ocenic
Kurs 1 warty gry i do 1,7 jeszcze w grze

Dla mnie tez do grania zwyciestwo Tarnowa, ale poczekam az reszta bukow wystawi kursy i powyzej 2 powinno sie znalezc
Narazie tyle ode mnie, jesli oferta sie powiekszy rowniez skrobne cos na forum
Pozdrawiam

Do góry
#519927 - 28/02/2006 19:05 Re: LIGA POLSKA - Ekstraliga 2006
harris73 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 31/01/2005
Postów: 2028
W BAW jest oferta zuzlowa,nie bede jej wklejał bo jest...mega potężna!Niech sobie kazdy sam zagladnie.

Do góry
#519928 - 28/02/2006 20:52 Re: LIGA POLSKA - Ekstraliga 2006
jarko 33 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/12/2003
Postów: 20790
Skąd: ostrow wlkp
Quote:

W BAW jest oferta zuzlowa,nie bede jej wklejał bo jest...mega potężna!Niech sobie kazdy sam zagladnie.



tylko ze to jest oferta na zaklady dlugoterminowe i wg. mnie raczej niewarto dawac chociaz widze kilka perelek ale raczej ja niedam
pozdrawiam fanow czarnego sportu ( chociaz o ten kolor czarny coraz trudniej - tylko krosno zostaje )

Do góry
#519929 - 28/02/2006 21:32 Re: LIGA POLSKA - Ekstraliga 2006
harris73 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 31/01/2005
Postów: 2028
Expekt tez długoterminowa

Do góry
#519930 - 01/03/2006 00:40 Re: LIGA POLSKA - Ekstraliga 2006
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
Oj Hagi Hagi, Apator będzie mistrzem;] I nie odbierz tego jako żart czy coś, a zwyczajnie w Toruniu jest sklad najbardziej kompletny - a już na pewno nieprzeciętny. Juniorami wygramy tę ligę - zobaczysz. Nie chce tu pisac elaboratów, dość już sie o lidze nadyskutowalem na sb. Kto chce niech poczyta cala dyskusje, warto, ale ja tam nic nie reklamuje, żeby nie bylo.

Ale tak juz na całkiem powaznie - Ekstraliga jesli chodzi o outrighty srednio do grania. 7 druzyn bardzo wyrównanych, będą decydowac bonusy, tak naprawde kazda z tych 7 druzyn moze wygrac ligę - wykluczyłbym Leszno i Włokniarz - nie wierze jakos personalnie no i Rzeszów, bo jednak mimo wszystko nie przesadzajmy.

Odradzałbym granie Tarnowa tym bardziej za taki kurs. Jestem wręcz przekonany, że Tarnów ligi nie wygra. Ich wzmocnienie własciwie zadne w porównaniu do roku zeszłego, a i dziura na nr 2. Nie wierze jakos w dobry sezon Rempały. A inne druzyny wzmocnily sie znacznie i mysle ze ktos z trójki WTS, Apator, BKS ich rozwali. Przeciez UT na dobrą sprawę przegrałaby tytuł w 2004 z WTS-em, który miał wtedy duuużo słabszy skład niz np. teraz. A Apator naprawdę jest niedoceniany i wszyscy sie o tym przekonacie. Bo jest silna kadra seniorska, żaden z obcokrajowców nie jest z przypadku wziety, a dwaj Duńczycy to najwyższa klasa światowa. Dryml i Stead będą miec silniki przygotowane solidnie pod ligę polską. Do tego Jaguś i przede wszystkim juniorzy, ktorzy gwarantuja 5-1 w kazdym z biegów juniorskich i nie przegranie kolejnych 6 biegów. To jednak dużo jest.


Natomiast zwrócilbym oczy na oferte na ourighty w pierwszej lidze, bo tam widze przepiekne promocje, ale aż boje sie pisac, bo fizycznie zdolam posłac dopiero w przyszlym tygodniu, a nie chce spadków kursów i tego żeby jacys agenci b&w troche sie polapali.

Kto zna sie na żużlu znajdzie tam pięknego niemalże 100% trebla za łączne ako ok 2.00. Aczkolwiek ten transfer Barana do Krosna troche mnie niepokoi, ale nie przesadzajmy...

Do góry
#519931 - 01/03/2006 00:41 Re: LIGA POLSKA - Ekstraliga 2006
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
miało być, apropo Tarnowa że dziura jesli chodzi o drugiego juniora...

Do góry
#519932 - 01/03/2006 00:47 Re: LIGA POLSKA - Ekstraliga 2006
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
eh, sorry za 3 post z rzędu, ale w zasadzie to może komuś być pomocne. Wiec wkleje to co już gdzie indziej z miesiąc temu pisalem o E-lidze i o ew. miejscach danych drużyn.
_____________________________

Miesiąc temu byłem przekonany kto wygra ligę, ale sie trochę zmieniło - Wroclaw wzmocnił się Bjerre, Rzeszów Chrzanowskim, pozmieniało sie tez troche w mojej głowie i do końca tego nie wiem, aczkolwiek pewne przypuszczenia są - tyle że głownym przypuszczeniem jest to, że wszystko sie moze w sumie zdarzyć i będzie to przewidywanie trochę na zasadzie przeczucia.

No ale co w tych fusach...

Zacznę od obalenia mitu - megafaworyta - Tarnowa. Troche wam sie w głowach poprzestawiało. Oczywiscie daleki jestem od tego by odbierać Unii szanse na medal czy na mistrzostwo, ale wcale w szoku nie będę jak zobaczę ją w drugiej czwórce.

No bo, po pierwsze : Unia jest słabsza niż rok temu i to dosc wyraznie. Marcin Rempala jest chyba najbardziej przecenianym zawodnikiem w Polsce, co pokaze ten sezon. A szczególnie mecze wyjazdowe. Nie wiadomo tez tak naprawdę co z Jackiem i...Tomkiem - na wyjazdach. Tutaj licze, w tym drugim przypadku, ze jednak dobrze - jako niekibic Unii, ale megafan Tomasza. W każdym razie tu to jeszcze wzglednie, ale no nie ma już tej siły w juniorach, a naprawdę juniorzy są potrzebni zeby zdobywac tytuły DMP - owszem jest Hlib, ale to tylko Hlib moim zdaniem. Poza Hlibem nie ma w sumie nikogo - czyli jedna bardzo powazna dziura, na wyjazdach dwie - Hlib;] A własciwie 3, a może 4 - Rempala i J. Gollob.

Mit mega wielkiej UT urósł w PO 2005, ale przypomnijmy sobie ze ta druzyna w tamtym roku zdołala wylapac soczyste łomoty w Toruniu i Lesznie - czyli z zespołami o potencjale nie wystarczajacym na podjecie walki w Ekstralidze 06.

Wreszcie dochodzi 'atut' własnego toru, który był i był rzeczą dla UT nieocenioną. Ale czy będzie?! Jesli tak to będziemy mieli do czynienia z calkowitą kompromitacja całego polskiego żużla i dla mnie jest niedopuszczalne aby ten atut pozostal tak silny jak był. Okres miedzysezonowy jest po to by tajemnice tarnowskiego toru poznac, tym bardziej ze nie są one jakies specjalnie tajne i gołym okiem widac jak należy tam jechać.

Podsumowując analizę UT, słabe punkty:

- mecze wyjazdowe
- brak drugiego juniora
- Marcin Rempała
- nie wiadomo co z finansami - brak tak strategicznego sponsora.
- nie do końca jasna atmosfera - b. ważne wbrew pozorom, zwłaszcza ze liga wyglada tak, ze trzeba mobilizowac sie na WSZYSTKIE mecze, a nie na pojedyncze.
- zmęczenie sukcesem - obronic tytuł 3 raz to jest sztuka
- wszyscy będą jechac przeciw Unii i na Unię sie motywowac

Dlatego moim zdaniem UT mistrza nie zdobędzie, ale to moja prywatna opinia. Zresztą nie jest ona na pewno taka straszna jak ją malują. Przeciez WTS 2004 prawie ją rozbił...


Dalej, niech będzie Polonia Bydgoszcz - zastosujemy klucz miejsc z zeszłego roku.

Potencjal kadrowy większy niż rok temu, bynajmniej na papierze. Tyle, że tak jest w każdej drużynie. Pewnym osłabieniem może być...odejscie Krzyżaniaka - brak zmiennika dla Klechy - u siebie mogliby rywalizowac. No i własnie sama postac Klechy jest wielką niewiadomą, wyglada to na dziurę w składzie, ale zobaczymy - u siebie niekoniecznie.

Kluczowa moim zdaniem będzie postawa pary : Sawina - Kostek, która jesli pojedzie jak rok temu, to Polonia może walczyc o mistrza. Uważam, że powszechnosc skreslania zwłaszcza Sawiny jest sporą przesadą, ale tez wydaje mi sie, że srednie będą troche niższe - dlatego ze liga trudniejsza.

Niewątpliwym atutem jest własny tor, zdecyduja detale i postawa na wyjezdzie. Widzę tą drużyne w okolicach 3-5 miejsca, ale zobaczymy

Minusy:
- Krystian Klecha
- wyjazdy
- nierewelacyjni juniorzy
- nieobliczalnosc poszczególnych zawodników


Włókniarz.

Jak dla mnie to trafne jest porównanie do Realu Madryt, ale zastosowałbym lepsze - gorsza wersja Włokniarza 2005. Wtedy nie wypaliło w sumie - bo miała byc walka o mistrza, teraz tez chyba nie wypali. To znaczy o ile będzie sie sukcesywnie stawiac na Zagar i Ljunga zamiast Drabika i da sie im tu wjezdzic to kto wie. Ale jakos chyba nie ma tam atmosfery do sukcesu, zawodnicy którzy tam są to zawodnicy mało głodni - skupieni wylacznie na zarobku.

Do tego trener, a własciwie...jego brak;] A naprawde by sie przydał, szczególnie w takiej druzynie - niezgranej, co by nie mówić.

Z juniorami tez nie jest najlepiej, choc może sprawdzi sie Hafenbrock.

Minusy:
- trener
- brak atmosfery - Ułamek
- kontuzjogennosc wspomnianego wyżej
- niewiadoma ze zdrowiem Ryana
- juniorzy

Nie wierzę w nich za specjalnie, IMO 6-7 miejsce.


KS Toruń.

Cóż, jak powiem, że faworyt to powiecie, że pisze tak dlatego bom z Torunia. Heh, myslcie sobie co chcecie. Najbardziej kompletna druzyna, co do tego nie ma dwóch zdan. Do tego ze swietną atmosferą, zgrana, kazdy wie co ma robic - jest kim kogo zastapic jakby coś.

Wbrew niektórym opinią jest zdecydowany lider - Bjarne.

A do tego trójka mniej zdecydowanych - Jaguś, Iversen, Dryml i solidny Slaboń.

Juniorzy - wiadomo, kazdy 1 bieg = 5-1. Do tego gwarant nieprzegrania wielu wycigów z udzialem juniorów innych drużyn.

Do mistrza jednak potrzeba tez szczescia, dobrej serii wyników itd. Medal w kazdym razie byc musi

Słabe punkty:
- pewna niewiadoma jesli chodzi o obcokrajowców
- brak GWIAZDY, nie lidera, ale GWIAZDY.



WTS Wrocław

Najgrozniejszy rywal Apatora, UT i Stali... Cóż papierowy faworyt chyba - aczkolwiek rzeczywisty to JEDNAK Apator Wzmocnienia wbrew niektóym opiniom są bardzo duże. Jest lider Crump + brak słabych punktów wsród seniorów - w zasadzie same bardzo mocne punkty, do tego Bjerre na rezerwie. Nie powiem, boje sie ich

Jedyny problem to juniorzy i...klątwa wisząca od jakichs 10 lat nad WTS. Pewnym utrudnieniem w zdobycia mistrza może byc tez stosunkowo łatwy własny tor, który jest znany wszystkim.

Walka o medale niemal pewna, ale musi im tez wszystko zagrac.

Unia Leszno

Nie powiem zeby byli słabi i tak naprawde jakby zdobyli nawet mistrza to nie byłaby to jakas gigantycznych rozmiaró sensacja. Ja jedank im tego nie wróże, za bardzo maja utkwione w mentalnosci zajmowanie 5-6 miejsc w ostatnich latach. Troche za słabi juniorzy, nie wiadomo co pojedzie Miśkowiak i Loram, co Dobrucki wiadomo - nic;]

Moim zdaniem 6-7 miejsce, ale moze byc wyżej. Predzej moim zdaniem pozytywnie może zaskoczyc Unia niż np. Wlokniarz.


Stal

Troche niewiadoma, bo nie wiadomo tak naprawde co zaprezentuje np. Kuciapa. Jakkolwiek jakos wróze im pierwszą czwórkę. Szał po awansie, gwiazdy - to ich pociagnie. Na wyjazdach Holta i Nicki beda ciagnac wynik, co moze pozwolic na wygranie paru bonusów. Wzmocnienie Chrzanowskim moze okazac sie kluczowe.

Dużo zalezec będzie od juniorów. Ale ja tam w ten team wierze jakoś.

Rybnik - jak nikt im nie odpusci to nie wygraja zadnego meczu, taka prawda.

_____________________

Tabele widzialbym coś na kształt tego:

1. Apator
2. WTS
3. Unia Tarnów
4. Stal Rzeszów
5. Polonia Bydgoszcz
6. Unia Leszno
7. CKM
.........
.........
8. RKM

________

dziś jednak widzę chyba jednak Polonie przed Rzeszowem

Do góry
#519933 - 01/03/2006 07:00 Re: LIGA POLSKA - Ekstraliga 2006
italodisco70 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 1642
Dobra analiza abstrachujac czy sie spelni, wielkie dzieki

Do góry
#519934 - 01/03/2006 14:37 Re: LIGA POLSKA - Ekstraliga 2006
HAGIi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/06/2003
Postów: 25529
Skąd: Bydgoszcz
Witam buszmen
Dobrze, ze piszesz bo jest z kim podyskuotwac.
NO to zaczynamy:
"
Oj Hagi Hagi, Apator będzie mistrzem;] I nie odbierz tego jako żart czy coś, a zwyczajnie w Toruniu jest sklad najbardziej kompletny - a już na pewno nieprzeciętny. Juniorami wygramy tę ligę - zobaczysz. "
- heh nadal odbieram to jako żart, bo zeby dawac Torun w tym roku za faworyta do wygrania ligi to mozna byc tylko z Torunia - jakos innej opcji nie widze
Napewno plusem sa u Was juniorzy oraz tor, ale przeciwnicy poteznie sie wzmocnili w prownaniu do Was
Pedersen napewno nie zastapi Wam w stuprocentach Crumpa, o Puszaka tez bym sie bał, Slabonia nie nazwalbym wcale wzmocnieniem, trener tez czasem sie gubi i jak poczatek sezonu bedzie dla Was slaby to dobrze nie wroze. Nie odbierz tego, ze pisze to bo jestem z Bydgoszczy, wcale nie! patrze na kazda druzyne obiektywnie.
Kursy na outright dobrze ustalone jesli chodzi o Torun.


"
Odradzałbym granie Tarnowa tym bardziej za taki kurs. Jestem wręcz przekonany, że Tarnów ligi nie wygra. Ich wzmocnienie własciwie zadne w porównaniu do roku zeszłego, a i dziura na nr 2. Nie wierze jakos w dobry sezon Rempały"

- wcale sie nie zdziwie jesli Rempala znow pokaze kunszt swojej jazdy i bedzie bardzo mocnym punktem Tarnowian.
Buszmen czemu nie wierzysz w powtorke z ubieglego roku?
Napewno jest w stanie powtorzyc wyniki jak i je polepszyc
Piszesz ze wzmocnien zadnych, moze i nie ale nie zapominaj o Hlibie, chlopak kariere moze zrobic, tylko czego sie boje to objechania w extralidze, ale charakter ma mocny i nie powinno byc zle. Sklad bez zmian raczej, ale kolektyw jest i nadal sa faworytami naszej ligi i nic to nie zmieni. Swietny Kolodziej, ktory u siebie na torze jest bardzo bardzo mocny! Konczacy kariere w tym Roku Ricki - wiekszosc twierdzi, ze odpusci lige aby mistrzostwo zdobyc poraz ostatni - smieszne te stweirdzenie jest. To jest profesjonalista, jeden z najlepszych zuzlowcow w dziejach tego sportu i on ma sobie olewac nasza extralige?? nigdy w zyciu!! Nie zdziwie sie jak bedzie najlepszym punktujacym zagranicznym w lidze. O Gollobach tez trzeba wspomniec bo bez nich Torun napewno nie walczylby o zloto - wielka sila dla Tarnowa.
Podsumowujac kursy dobrze ulozone, 50% szans na V jak najbardziej na miejscu i trzymam sie swojego, ze jak jakis buk wystawi linie powyzej 2 mozna brac!



"
a dwaj Duńczycy to najwyższa klasa światowa. Dryml i Stead będą miec silniki przygotowane solidnie pod ligę polską"

-hehe fajne stwierdzenie, a wedlug Ciebie reszta konkurencji nie beda miec silnikow pod lige Polska?? - czekam za odpowiedzia
Tej najwyzszej klasy swiatowej nie komentuje:) to wyjdzie w praniu




I po krotkce na temat twojego trzeciego postu
Z tego co czytam wnioskuje, ze poprostu nie lubisz Tarnowa i dlatego tej druzynie zyczysz tak slabego sezonu. Tylko to sie kompletnie nie wiaze z niczym. Piszesz o zlej atmosferze, a kompletnie tak nie jest, w Tarnowie kochaja zuzel i kazdy z zawodnikow mobilizuje sie na lige jak tylko potrafi. Do tego caly czas pisziesz o Marcinie, nie wiem co on Ci zrobil:) ale przekonasz sie w tym roku, ze ten facet naprawde potrafi jezdzic na motocyklu. Wspomniales tez cos o zmeczeniu sukcesem, bez jaj to nie dzieci, dla kazdego zdobycie 3 zlotych pod rzad jest czyms wyjatkowym, nie powtrzalnym i o motywacje wogoel sie nie boje, a asy druzyny wspomoga w trudnych sytuacjach kadre Tarnowa.

Jedziem teraz z Polonia
Piszesz ze oslabieniem dla Nas jest odejscie Krzyzaniaka hehe oj usmialem sie przy tym:) Nie chce niz zle pisac o tym panu, ale ciesze sie, ze juz Go tu nie ma. Poza kilkoma dobrymi startami na wlasnym torze kompletnie nicxzego nie pokazal. I te wymowki, ze problemy z motorem itp, z wlasnego infa wiem, ze problemy az takie straszne na jakie wygladaly nie byly, tylko temu panu na starosc forma uciekla. Dla mnie to in plus niz in minus
Piszesz ze srednie Kostka i Sawki moga byc mniejsze niz rok temu ze wzgledu na to ze liga trudniejsza? A to pod jakim wzgledem trudniejsza? Rywal kazdy jest trudny z obojetnie z kim sie jedzie, Dojscie kilku obcokrajowcow napewno nie gwarantuje obnizki KSM, a o forme obu panow jestem spokojny. Oboje lige traktuja bardzo powaznie, Sawka bedzie chcial pokazac ze kolejny sezon moze byc jeszcze lepszy. Kostek bedzie chcial sie pokazac nowej druzynie, a ze chec do walki to ma olbrzymia i umiejetnosci tez wiec nie boje sie wogole o niego. Dochodzi do tego, ze tor Bydgoski mu pasuje i bedzie on mocnym punktem Bydgoszczan

z Wlokniarzem sie zgodze i gra na Wrocek w Expie za 1.80 bardzo ladnie wyglada i napewno warte gry
Szanse oceniam: 59%-41%

O Lesznie nic nie bede pisal bo wszystko napisalem w pierwszym moim poscie i tego zalozenia bede sie trzymal.
O zadnym 6-7 miejscu nie ma mowy na koniec sezonu. Bedzie wyzej, jak nie to sie na zuzlu nie znam:)

No i na koniec tabelka koncowki sezonu

Zaskoczyles mnie i to mocno dajac Torun na pierwszym miejscu i Rzeszow przed Bydgoszcza. Nie zgodze tez sie ze Czewa az na 7 miejscu, gorszego sezonu byc nie moze i wyzej zapewne sie znajda

Moje typowania:
1 Tarnow
2 Wroclaw
3.Bydgoszcz
4.Leszno
5.Czestochowa/ Torun
7 Rzeszow
8 Rybnik


Tak to widze i wcale sie nie zdziwie jak identycznie tabela bedzie wygladala na koniec sezonu:)

Pozdrawiam
Hagi

Do góry
#519935 - 01/03/2006 15:46 Re: LIGA POLSKA - Ekstraliga 2006
harris73 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 31/01/2005
Postów: 2028
Kolego Buszmen,naopowiadałes juz tak wiele bzdur w tych trzech postach ze nie tylko ja-uwierz mi-wiekszosc zuzlowej małopolski smieje sie z tego.
Po pierwsze nie odwazyłbym sie skreslac kogokolwiek przed sezonem i opowiadac na temat zawodników niestworzone rzeczy,zwłaszcza zawodników innych miast-bo nie masz o tym pojecia.Co sie tak uczepiłes tego Marcina?
Chłopak potrafi jezdzic i nie raz sie juz o tym sam przekonałes-nie pamietasz co wyczynial z Crumpem w Toruniu?
Fakt ostatni sezon słabszy mial na obcych torach-tylko tu masz racje.Jak bedzie teraz nie wie nikt no procz Ciebie:)To bedzie troche inna jazda niz w roku ubiegłym,seniorska chociaz zawodowcem byl juz jako junior.Na pewno dojrzalsza.Jedno Ci powiem.Kto jak kto ale osobie z Torunia mowiacej o preparowaniu toru z calego serca wsspołczuje...
Jaki jest tor tarnowski?Na pewno jednym z najbezpieczniejszych w Polsce,nie znajdziesz tu dziur powtałych przy rozjezdzeniu toru a juz nie mowi specjalnie przygotowanych.Kazdy tor ma swoje tajniki i swoje sciezki,Bydgoski,wroclawski,leszczynski i takze tarnowski-jest twardy ale to przywilej gospodarza.Wracajac do Marcina.
Nie wiadomo czy bedzie na numerze 2,ale taki nr 2 chciałoby miec wiele klubow:)
Solidny Slabon,Puszak-skoro juz ich stawiasz przed Marcinem to to jest tylko Twoje zapatrzenie w swoj klub.
Wogole mało obiektywny jestes no i hurraoptymista.
Ale juz sie do tego przyzwyczaiłem,od czasu Gollobow tej nieprzychylnosci temu klubowi.Zapewne o to chodzi:)
Nie wiem czy Unia bedzie słabsza,zalezy od wielu rzeczy.
Co do Rickiego mysle ze bedzie bardziej asekuracyjny w stosunku do poprzedniego sezonu a ten mial sredni powiedzmy w lidze polskiej-tu moze byc słabiej,ale jest Sccotie-o nim sadze ze w najblizszych latach siegnie po najwyzszy tytuł!
Na pewno liga bedzie ciekawsza z tyloma obcokrajowcami.
Kazda druzyna ma slabe punkty.Unia ma najslabszy w postaci Zielinskiego lub Ciesielskiego.Jacek nie wiadomo czy wyjedzie w skladzie zobaczymy jaka bedzie jazda-bedzie walczyl o miejsce z Burza-Staszek nie jest bez szans.Zadecyduja tez kontuzje oby ich jaknajmniej.
I pewnie znow nikt w Tarnowie nie wygra.Na wyjazdach wiadomo,kazdemu ciezko,Unii takze.
Tomaszowi wspolczuje bo jak mozna dobrze jechac na wyjezdzie gotując mu taka atmosfere ...w kazdym meczu,chociaz juz bym sie przyzwyczaił:)
Janusz Kołodziej,nie musze mowic ale nawet nie stawiałbym Crumpa przeciwko niemu-w tym roku.Taka mam opinie.Marcin?Albo zaskoczy jak Janusz w ostatnim sezonem albo bedzie jechal swoje.
U siebie zna sciezki jak malo kto ,z wyjazdami sie zobaczy.
Dawniej Torun i Tarnow fajnie sie ku sobie mieli ale teraz kazdy jezdzi po panach G.
Niemniej jednak bedzie zajebiscie ciekawie bo widze wiecej druzyn w walce(wyrownanej)o medale;zarowno Unia,Wrocław,Leszno,Cz-wa,Torun,BDG,maja rowne szanse.
Liga juz blisko,wymieniajmy sie wiadomosciami przed kazda kolejka ale robmy to w trosce o swoje konta tzn wiekszym obiektywizmem a nie tylko kierujmy sie animuszem i upodobaniem wlasnej druzyny.
Pozdrawiam

Do góry
#519936 - 01/03/2006 19:34 Re: LIGA POLSKA - Ekstraliga 2006
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
Słuchaj panie Harris : Tomasz Gollob jest moim ulubionym sportowcem, wiec nie wciskaj mi niechęci do Tarnowa ze względu na braci, to raz.

A po drugie ja nigdzie nie napisałem, że tabela musi tak wyglądać, napisałem natomiast coś zupelnie innego - że liga będzie bardzo wyrównana i wszystko może sie zdarzyć. Nie mam żadnego patentu na racje, tak jak nie ma go tu nikt. A dlaczego uwypuklilem tyle słabych punktów UT? Dlatego, że uważam za przesadne stawianie jej w roli tak zdecydowanego faworyta.

O preparowaniu toru nie napisalem ani zdania. Napisalem tylko, że w zeszlym roku tor był waszym ogromnym atutem i inne drużyny nie wiedziały jak tam jezdzić. W zimę był chyba czas aby te tajemnice zgłębić, poanalizować troche mecze rozgrywane w Tarnowie. Zresztą, żeby wygrac w Tarnowie to potrzebna jest przede wszystkim wiara w to, bo bez wiary to można tam jechac tylko po łomot.

Jakbys zauwazył to o Puszakowskim też nie bylo ani słowa - no ale po co wlasciwie czytac dokladnie?

co do Rempaly - no cóż, żużel jest taką dyscypliną sportu, że czasami forma w jednym sezonie nie przypomina formy sprzed roku i czasem tego typu przedsezonowe analizy zawierają element prywatnej opinii, przeczucia. Ja osobiscie jakos w Rempale w tym pierwszy seniorskim sezonie nie wierze, szczególnie w meczach wyjazdowych. Tez przyznam ze specjalną sympatią go nie darze, no ale przekonamy sie. Dla mnie to nazwisko brzmi bardzo wymownie, a do tego ten sportowy tryb zycia...no nic zobaczymy.

Ale naprawde uwierzcie mi ze UT bedzie bardzo ciezko znó wygrac ligę, bo to wcale nie jest az taka potęga - nie przesadzajmy. Owszem duet T&T to mówi samo za siebie, ale też nie w kazdym mecuz obaj muszą jechac na swoim najwyższym poziomie. W obecnym systemie trzeba będzie jechac na maxa od 1 do ostatniego meczu w sezonie. To może Tarnów zgubić, tym bardziej że kazdy będzie na mecze z UT wyjątkowo zmobilizowany.

No i moim zdaniem mistrzostwo zdobędzie raczej ktoś z dwóch: Apator, WTS.

Klasy swiatowej Pedersena to chyba Hagii nie podwazasz? Natomiast z Iversenem może jest nieco inaczej, bo klasa swiatowa to jest, ale zgodze sie ze i pewna niewiadoma jesli chodzi o wystepy w Polsce. Moim zdaniem to będzie zawodnik nie przywożący prawie wcale zer, a najwięcej dwójek, mogący pokonać każdego i to wszędzie.

Z tym oslabieniem odejsciem Krzyzaniaka to troche przekąs był, bo wiadomo czego można od niego oczekiwać na wyjazdach. Ale u siebie potrafil jechac całkiem całkiem i jako straszak na Kleche może i by sie przydał - można by tez wtedy wstawiac Kleche na 8. A tak to przy tragicznym sezonie Klechy trochę sie wam posypie, ale inna sprawa, że bardziej wierze w postępy Klechy i omawianego już Rempały.

_____

A jeśli chodzi o granie u buków, to bardzo przeszacowane są kursy na Wrocław. A oni top3 moim zdaniem będą na bank. Mało doceniana drużyna, a to skład kadrowo porównywalny z WTS, bo Jamroży na swoim torze będzie jechał calkiem niezle i taki dużo gorszy od Hliba to nie będzie.

Do góry
#519937 - 01/03/2006 20:02 Re: LIGA POLSKA - Ekstraliga 2006
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
A tak bukmachersko, wykładając jednak karty na stół:

ZG - Gorzów 1 1.25
Lublin - Gniezno 1 1.4
Grudziądz - Krosno 1 1.4

a do tego coś takiego:

Gollob - Protasiewicz[gp] 1 1.6 albo
Hancock - Pepe 1 1.6

Takie coś daje ako 3.92. Chyba warto zainwestować mimo, że trzeba będzie poczekac te pół roku z hakiem.

No i ten WTS w parze z Włokniarzem za 1.80 wygląda b. ciekawie.

____

jeszcze jedna odpowiedz na wczesniejsze uwagi: napisalem ze Staed i Dryml będą miec silniki pod ligę polską, dlatego, że wiadomo powszechnie - po wystepach na całym swiecie ze to bardzo dobrzy zawodnicy. Ale problemem mogłaby byc słaba znajomosc polskich torów i dopasowanie sie do nich. Totez zwróciłem na to uwagę.

Do góry
#519938 - 02/03/2006 08:52 Re: LIGA POLSKA - Ekstraliga 2006
DRAGO Offline
old hand

Meldunek: 07/09/2002
Postów: 1165
Skąd: WROCŁAW
Witam !

Chciałbym dodać swoją opinie do dyskusji.
Moim zdaniem przyszły sezon bedzie o tyle ciekawy , co emocjonujący do końca. Teraz Tarnów nie jest dla mnie takim faworytem jakim był rok temu, ale nadal Jaskółki uważam są głownym kandydatem do tytułu. Oczywiście bardzo mnie cieszy ze WTS pozyskał takiego obcokrajowca jak Jason Crump we Wrocławiu znów sa wielkie apetyty ale czy to starczy na złoto ??? Jeśli nie na złoto to z pewnością moge powiedzieć ze to właśnie WTS jest faworytem do srebra. Porównanie WTS vs Polonia Bydgoszcz wychodzi wg mnie 60-40 na korzyść Wrocławian.
Identycznie proporcje odnoszą sie do porównania WTS - Włókniarz Częstochowa, z całym szacunkiem ale Sullivan to juz nie ten sam zawodnik a przeciez ze składu ubył Rune Holta (!). Co do rozmowy na temat Torunia. Teraz ta ekipa na bank bedzie duzo słabsza, siła tego zespołu to mniej więcej 6 miejsce , za Lesznem przed Rzeszowem.
Zapraszam do dalszej dyskusji.

Moje typowanie :

1 Tarnow
2 Wroclaw
3.Czestochowa/Bydgoszcz
5.Leszno
6.Torun
7 Rzeszow
8 Rybnik

Pozdrawiam

Do góry
#519939 - 02/03/2006 11:21 Re: LIGA POLSKA - Ekstraliga 2006
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
Quote:


Teraz ta ekipa na bank bedzie duzo słabsza





Ale dlaczego? Moim zdaniem kadra Apatora jest nieporównywalnie mocniejsza do tej sprzed roku. Smith i M.Jaguś zastąpieni Iversenem i Drymlem, a Puzon dostanie zmiennika w postaci Słabonia bądź Steada...

Bjarne Crumpa zastąpić powinien, kto wie czy nie z nawiazką.
A siła juniorów też wzrosła - dlatego, że cała reszta juniorskiej czołówki przeszła w wiek seniorski i własciwie na dziś juniorzy Apatora są o lata swietlne przed całą resztą juniorów w lidze. No może o 1 rok swietlny przed Hlibem...

Do góry
#519940 - 03/03/2006 23:46 Re: LIGA POLSKA - Ekstraliga 2006
ossa Offline
stranger

Meldunek: 03/03/2006
Postów: 4
Skąd: Bydgoszcz
Witam!
AKO 3,92 jak najbardziej ciekawy,tylko z tego co sprawdziłem w ofercie B&W,nie można łączyć ze sobą ofert outright dotyczących tej samej ligi. Czyli z każdej ligi (Ekstra,1liga,Elite,Elitserien) może być 1 typ. To samo dotyczy GP. Jeśli wybieramy typ H2H to możemy tyko 1 zakład na kupon.

PS. Dla mnie również ciekawie wygląda kurs 1,8 na WTS

Pozdrawiam

Do góry
#519941 - 05/03/2006 09:11 Re: LIGA POLSKA - Ekstraliga 2006
GumoL Offline
old hand

Meldunek: 22/01/2003
Postów: 971
Skąd: Tarnów
Quote:

Quote:


Teraz ta ekipa na bank bedzie duzo słabsza





Ale dlaczego? Moim zdaniem kadra Apatora jest nieporównywalnie mocniejsza do tej sprzed roku. Smith i M.Jaguś zastąpieni Iversenem i Drymlem, a Puzon dostanie zmiennika w postaci Słabonia bądź Steada...

Bjarne Crumpa zastąpić powinien, kto wie czy nie z nawiazką.
A siła juniorów też wzrosła - dlatego, że cała reszta juniorskiej czołówki przeszła w wiek seniorski i własciwie na dziś juniorzy Apatora są o lata swietlne przed całą resztą juniorów w lidze. No może o 1 rok swietlny przed Hlibem...




Zrozum, ze tu chodzi o porownanie z innymi ekipami, a nie porownanie Twojego zespolu z tym co bylo rok temu..

Poza tym, u siebie uwazasz dojscie Drymla (Alesa?) za wzmocnienie, a w druzynie z Tarnowa w ogole nic nie wspominasz o drugim Drymlu..

Do góry
#519942 - 05/03/2006 21:20 Re: LIGA POLSKA - Ekstraliga 2006
pawcio1 Offline
old hand

Meldunek: 09/02/2004
Postów: 861
Skąd: Reykjavik-Islandia
Mit mega wielkiej UT urósł w PO 2005, ale przypomnijmy sobie ze ta druzyna w tamtym roku zdołala wylapac soczyste łomoty w Toruniu

Jakim wynikiem skonczyl sie mecz w playoffie w Tarnowie miedzy UNIA a Apatorem?.......jakos mam slaba pamiec

Do góry
#519943 - 05/03/2006 23:50 Re: LIGA POLSKA - Ekstraliga 2006
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
No i? Ja nic nie pisałem, że te łomoty w Toruniu i w Lesznie były w PO. Były natomiast w rundzie zasadniczej - tyle ze rok temu kazdy mecz nie miał takiej samej wagi, a teraz ma. Zobaczymy czy zawodnicy z Tarnowa będą cały czas utrzymywać koncentracje...

______

Jeśli chodzi o czeskich braci, to już odpowiadam - Ales na dziś jest zawodnikiem o klasę lepszym od Lukasa, mimo ze kiedys bylo inaczej. Wystarczy spojrzec na wyniki - one nie kłamią. Dlatego Apator będzie miał sporo pożytku z Alesa, a Tarnów z Lukasa nie za wiele - aczkolwiek może być dobry jako zmiennik Rempały.

______

Jak jeszcze mam odpowiadać na zarzuty tarnowian pt. 'jak ktoś śmiał nie umiescic UT jako faworyta', to dodam, że wątpie w tak dobry sezon Jacka Golloba jak ostatni - który nota bene byl naprawde swietny, dużo lepszy od np. 2004.



No nic poczekajmy na pierwsze potyczki w Anglii i ten miesiąc[?] i przekonamy sie co i jak. Tylko na razie to snieg za oknem optymizmu chyba zadnemu kibicowi żużla nie dodaje.

Do góry
#519944 - 06/03/2006 08:42 Re: LIGA POLSKA - Ekstraliga 2006
gacektyper Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/08/2003
Postów: 2154
Skąd: Rzeszów
Na papierze wyglada to tak czy tak.Jeden ma swoje zdanie drugi swoje. Ale jedna dwie kontuzje (odpukac) i wszystko moze sie obrocic o 360 stopni.Co do Rzeszowa nie nastawiam sie na nic,chce po prostu zobaczyc ladne mecze przy Hetmanskiej i tyle.Im wyzsze miejsce zajma tym sie bede bardziej cieszyl.Wiekszosc fanow zuzla w Rzeszowie miala juz dosc meczy gdzie np. dojezdza do mety 2 albo roznice sa 40-50 metrowe czy nawet wieksze.Chociaz mecze z Ostrowem,Gorzowem czy Rybnikiem staly juz na dobrym poziomie ale to wciaz nie to co bylo chocby w 98 roku.Juz widze te kolejki przy kasach . pozdro

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  Green Arrow, rafal08 



Kto jest online
12 zarejestrowanych użytkowników (Ojro, Sensei, rymoholik, ElNinho[mmdea], Zaixi, DePito, pacyfista, 11kera11, VVega, alfa, Kretol, igea23), 3889 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582157 Postów

Najwięcej online: 4029 @ Dzisiaj o 14:25