Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#580266 - 19/05/2006 09:43 NHL Finały Konferencji
Ralph Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 2096
Skąd: Szczecin
Witam!
Jako, że czas już właściwy na założenie nowego tematu więc to czynię

Zachód: Anaheim-Edmonton
Wschód: Carolina-Buffalo

Na początek polecam krótką lekturę z nhl.com.pl

http://www.nhl.com.pl/artykuly.php?aid=1716

Ciekawie się więc zapowiada i mam nadzieję, że temat nie umrze.

Pozdr

Do góry
Bonus: Unibet
#580267 - 19/05/2006 18:25 Re: NHL Finały Konferencji
lemex Offline
veteran

Meldunek: 12/12/2002
Postów: 1481
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Temat, Ralph nie umrze, bądź spokojny - razem możemy pociągnąć go jeszcze przez te kilkanaście dni.
Link do proponowanej przez Ciebie lektury i owszem daje wyrobić sobie jakiś punkt widzenia, ale papierowi faworyci w tych PO już dali "ciała", więc ja zaufam przez kilka najbliższych dni własnemu nochalowi i dam szansę Kaczorom.
Jedno jest pewne Bryzgałow i Roloson "wyrolują" wielu graczy, bo naprawdę trudno wyczuć jaki obrać wariant przy grze na bramki. Odrzucam w tej parze 7+, bo takie wyniki chyba są najmniej prawdopodobne. 0-4 i 5-6 to główny mój pomysł w "polowaniu" na Kaczki. Tak na wszelki wypadek aby nie pośliznąć się na rozlanym oleju to 1X dla podniesienia ciśnienia. Cały czas czekam aż Oliwiarki "pękną", bo na miłość boską nie zapominajmy w jakich okolicznościach oni do tych PO się dostali i jak długo mogą grać na takiej fali i przy takim stresie. Rekiny połamały zęby, bo M+T+Ch w decydującej fazie nie potrafili kopnąć prawie leżącego, ale małe różowe kaczuszki mogą okazać się prawdziwym potworem.
Typ:5-6 goli w meczu i 1ot

Do góry
#580268 - 19/05/2006 18:59 Re: NHL Finały Konferencji
Rudzik Offline
veteran

Meldunek: 16/07/2004
Postów: 1467
Skąd: Igloopol
Przepraszam za mały OT ale może nie wszyscy wiedzą...Polsat Sport Extra począwszy od dziś pokaże wszystkie mecze obu finałów konferencji oraz wielki finał Pucharu Stanley'a.

Także dzisiaj: 3:00 Polsat Sport Extra -----> Anaheim Mighty Ducks-Edmonton Oilers.

Do góry
#580269 - 19/05/2006 19:43 Re: NHL Finały Konferencji
nivet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/01/2006
Postów: 4725
Quote:

Witam!
Jako, że czas już właściwy na założenie nowego tematu więc to czynię





Witam Drogi Ralphie temat byl juz zalozony wczesniej czekal tylko na ostatniego finaliste. Na drugi raz badz uwazniejszy i przegladaj forum dokladniej.

Oczywiscie nie mam za zle ze zalozyles temat, wiec opinie co do meczy finalowych podawajmy tu .

Pozdro

Do góry
#580270 - 19/05/2006 21:15 Re: NHL Finały Konferencji
Ralph Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 2096
Skąd: Szczecin
Witam!
No ja też mam "swoich" papierowych faworytów do finału.
Na pierwszy ogień Wschód:
Staram się realnie spojrzeć na Carolcię i Buffalo i choćby nie wiem co to wychodzi mi w finale Buffalo.A może tylko chcę aby tak wyszło??? Mimo całego szacunku dla Caroliny, to Szable wydają mi się równiejszym zespołem w tym sezonie, na którym nie raz się przejechałem (szczególnie w pierwszej fazie reg. sezonu), bo któż przed rozgrywkami dawał Szablom szansę nawet na PO? A chłopcy pojechali sezon zasadniczy aż miło i nie było prakycznie jakiś większych "przestojów" w ich grze.Łoili skórę jak popadnie. Mecze, które powinni byli wygrywać wygrywali i nie "patrzyli" czy przeciwnik słabszy czy silniejszy...Carolcia natomiast awansowała do PO jako zwycięzca swojej Dywizji. Wszystko w porządku, nie ujmuję jej "chwały" ale Southeast (bez obrazy) nie należy do potentatów. W I rundzie PO "pojechali" po "Tutejszych" z Kanady 4:2 (3 wygrane po OT) a w następnej nie dali szans Diabłom wygrywając rywalizację 4:1.I powiem szczerze, nie zrobiło to na mnie wrażenia w ogóle. O ile Montreal trochę postawił się Huraganom o tyle cudem wygrywające w ostatniej kolejce swoją Dywizję Diabły już tylko były tłem dla Caroliny.Buffalo wg mnie miało bardziej wymagających rywali, bo Philly i szczególnie Ottawa to marki już przed sezonem wynieniane jako potentaci na lodowiskach NHL.Szokuje nadspodziewane łatwe (4:1) wyeliminowanie Ottawy, chociaż 3 mecze wygrane po OT. Wg mnie szable powinny okazać się lepsze od Huraganów i awansować do finału.

Jeśli chodzi o Zachód:
Moim faworytem byli o czym już kiedyś pisałem Calgary Flames. Wyeliminowani zostali przez nie za bardzo lubiane przeze mnie Kaczory. Skoro tak się stało to nie wypada mi nic innego robić i grać właśnie na Anaheim, które w przeciwieństwie do swojego dzisiejszego przeciwnika nie tak dawno wiodło prym na Zachodzie, kiedy to fenomenalny sezon miał J-S. Giguere.Sebastian teraz "odpoczywa" ale doskonale zastępuje go Bryzgałow i to być może droga do sukcesu Ducs.Drużyna , która pozbyła się przed sezonem swojej wielkiej gwiazdy (Kariya) a w trakcie sezonu jeszcze Fedorova nie liczyła się za bardzo w moich oczach jako ta, która coś może wskórać. Wyszło im to jednak na zdrowe, bo drużyna gra ostatnio naprawdę świetny hokej.Edmonton zagra pierwszy raz w finale konferencji od 14-stu lat.Ale czy od razu musi wygrać? I tu się zgadzam z Lemex'em ,że niekoniecznie. Pokonanie Detroit zrobiło wrażenie ale "zdyszane" SJS już takiego oporu nie stawiło.Walka będzie twarda, bo Oliwiarki bronią honoru Kanady i bardzo prawdopodobne, że zobaczymy 7 meczów. Pomimo wszystko, rozpędzony Edmonton może wg mnie nie podołać Kaczorom i to właśnie w Anaheim będę szukał drugiego finalsty...


A dziś tylko:
Anaheim-Edmonton under 5 2.05 B&W
oraz
most shots on goal na Anaheim za 1.75 w B&W

Pozdr

Do góry
#580271 - 20/05/2006 05:09 Re: NHL Finały Konferencji
Ralph Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 2096
Skąd: Szczecin
Witam!
No to pierwszy mecz mamy już za sobą.Wczorajsza noc bardzo udana więc i dziś coś się zagra. Zwycięstwo Edmontonu wcale nie dziwi, choć tak naprawdę spodziewałem się takiego wyniku w drugą stronę.Zobaczymy jak będzie w drugim meczu tych drużyn.Jest to już piąty z rzędu wygrany mecz Oliwiarek i tu czasami może powstać jakaś dziwna seria. Jeżeli w niedzielę Oilers spiszą się tak dobrze jak tej nocy, to kto wie czy ten pojedynek nie skończy się "przed czasem". Ale poczekajmy do niedzieli i zobaczymy jaka odpowiedź padnie ze strony Kaczorów.

Dziś o 15-tej kibicuję Czechom a o 20-tej początek finału Wschodu w Carolinie.

Pozdr

Do góry
#580272 - 20/05/2006 05:16 Re: NHL Finały Konferencji
Ralph Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 2096
Skąd: Szczecin
Zapomniałem jeszcze o typie:

most shot on goal na Carolinę za 1.80 w B&W

Pozdr

Do góry
#580273 - 20/05/2006 08:53 Re: NHL Finały Konferencji
Insane88 Offline
enthusiast

Meldunek: 27/02/2006
Postów: 223
Ciekawe te typy na most shot on goal. Co do spotkań pokazywanych przez polsat sport extra rano również są retransmisje.

Do góry
#580274 - 20/05/2006 17:50 Re: NHL Finały Konferencji
lemex Offline
veteran

Meldunek: 12/12/2002
Postów: 1481
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Carolina-Buffalo
O ile finaliści zachodu to ekipy dysponujące bramkarzami, którzy są chyba w życiowych formach, a do tego jeszcze bardzo dobra gra w defensywie - stąd "skąpsto" jeśli chodzi o ilość strzelonych bramek. Na wschodzie wydaje mi się ,że bardziej realne są wyniki w granicach 5-6 i 7+. Obie ekipy grają ofensywnie, mają w swoich szeregach wielu młodych, szybkich graczy, którzy często zapominają o zabezpieczeniu "tyłów" i mecze na "wymianę ciosów" mogą być na porządku dziennym. We wschodniej parze "szukał" będę grosików w typie na 5-6 i dzisiaj spokojnie na 1X.

Do góry
#580275 - 20/05/2006 21:07 Re: NHL Finały Konferencji
Ralph Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 2096
Skąd: Szczecin
No to Buffalo zgodnie z planem, chociaż mnie akurat w tym meczu interesowały nie gole a strzały na bramkę. Chociaż było już nieciekawie, to końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy "dusili" do ostatniej chwili i te kilka "shots on goal" wydusili...

Na jutro nie będę oryginalny i jak żre to niech żre:

Shots on goal na Anaheim za 1,75 w B&W
W pierwszym meczu 32:26 dla gospodarzy i to za sprawą też ostatniej tercji. Jutro Kaczorki nie mają nic do stracenia a Edmonton też powinien zagrać bardziej zachowawczo i szukać swoich okazji w kontrach, więc zagram na Anaheim.

Pozdr

Do góry
#580276 - 21/05/2006 15:09 Re: NHL Finały Konferencji
lemex Offline
veteran

Meldunek: 12/12/2002
Postów: 1481
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Ja podobnie do Ralpha, także nie mam zamiaru wychylać się z jakimś nowym pomysłem. Ogólnie lubię drób(może być kaczka w trzech smakach) i biorąc pod uwagę, że Anahaim nie ma nad czym kombinować i musi zdecydowanie atakować, bo gra na "murowanie" bramki wyraźnie im nie służy. Pomysł Ralpha na "Shots on goal na Anaheim za 1,75 w B&W" jest najlepszym typem jaki można sobie na dzisiaj wymyślić-nie mam konta u tego buka, więc zostanę przy swoim: 5-6 goli w meczu, OT i ponownie 1X. Przeraża mnie jedynie wybitnie nie korzystny bilans Kaczek w meczach z Oliwiarkami, ale jak sam wielokrotnie powtarzałem: PO to inna bajka i nic nie może przecież wiecznie trwać!!!!!!

Do góry
#580277 - 21/05/2006 21:15 Re: NHL Finały Konferencji
jacky sparrow Offline
enthusiast

Meldunek: 19/10/2005
Postów: 254
Skąd: Otwock
Ja wybrałem na dziś opcję gry na OT. Prowadzę sobie takie małe statystyki z których wychodzi mi, że do OT w serii dochodzi najczęściej pomiędzy pierwszym a trzecim spotkaniem. Biorąc pod uwage fakt, że spotkanie jest drugim w serii oraz, że może być zacięte próbuje dziś OT i jeśli nie wejdzie to poprawiam w następnym meczu - statystyki są często przydatne i mam nadzieje, że i tym razem podpowiedzą "coś dobrego". Tak więc:
Anaheim Mighty Ducks - Edmonton Oilers - OT

Do góry
#580278 - 22/05/2006 06:17 Re: NHL Finały Konferencji
Ralph Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 2096
Skąd: Szczecin
Witam!
Zgodnie z przewidywaniami Kaczory znów oddały więcej "shots on goal". Co z tego skoro wynik brzmi 1:3 i w rywalizacji jest 2:0 dla Oliwiarek. Szósty wygrany z rzędu mecz Edmonton w PO -to zaczyna robić wrażenie. I tak jak na początku szukałem -trochę na przekór- finalisty w Anaheim, tak już teraz mam co do tego bardzo duże wątpliwości. Już po pierwszym meczu napisałem, że boję się aby ta rywalizacja nie skończyła się "przed czasem" a teraz wygląda, że tak może być rzeczywiście. Kanadole wyczuli chyba swoją szansę a następne 2 mecze u siebie stawiają ich w roli zdecydownego faworyta i trzeba będzie chyba zagrać na nich. Bo chyba już nam coś się w tej parze "wyklarowało"...

Dziś oczywiście "show must go on":

most shots on goal Carolina za 1,75 w B&W

Pozdr

Do góry
#580279 - 22/05/2006 17:43 Re: NHL Finały Konferencji
Ralph Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 2096
Skąd: Szczecin
Kurs na strzały Caroliny leci w dół więc już teraz zagrałem "standardowo" na jutrzejszy mecz:

shots on goal Edmonton za 1,70 w B&W
Chyba oliwarki jutro pogonią kaczorów.Zresztą typy na strzały ostatnio mi się spodobały, więc nie będę niczego zmieniał. Nawet wydaje mi się, że jutrzejszy Edmonton jest pewniejszy od dzisiejszej Caroliny...

Pozdr

Do góry
#580280 - 22/05/2006 18:04 Re: NHL Finały Konferencji
lemex Offline
veteran

Meldunek: 12/12/2002
Postów: 1481
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Carolina-Buffalo(0:1)
Nie będę się silił na uzasadnianie typu, bo i po co, skoro każde słowo, które napiszę , może być warte tyle ile ślina wypluta pod wiatr. Przypomnę tylko wyniki jakie Carolina uzyskała w tych PO.

Carolina-Montreal(1 mecz)- 1:6, 2- 5:6ot , 5- 2:1
Montreal-Carolina 3- 1:2ot, 4- 2:3, 6- 1:2ot

Carolina-New Jersey 1- 6:0 , 2- 3:2ot , 5- 4:1
New Jersey-Carolina 3- 2:3, 4- 5:1

Carolina-Buffalo 1- 2:3
Typ: 5-6 goli w meczu i OT

Do góry
#580281 - 23/05/2006 08:24 Re: NHL Finały Konferencji
Ralph Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 2096
Skąd: Szczecin
Witam!
Mamy już więc pierwsze mecze w finałach konferencji za sobą.Wczorajszej nocy Huragany "zmiotły" Szable i wyrównały stan rywalizacji na 1-1. Dziś przenosimy do Edmonton, gdzie gospodarze mają naprawdę dużą szansę w dwumeczu na własnym lodzie zakończyć rywalizację z Anaheim. Mnie interesują w tym meczu strzały, bo zagrałem to już wczoraj w obawie przed spadkiem kursu. Edmonton jest na fali i tego nie da się ukryć. Oglądałem wczoraj ostatnią tercję drugiego meczu w Anaheim (powtórka na Polsat Sport, bo Extra nie mam) i przyznam szczerze, że Kaczory naprawdę grają dobry hokej. Przynajmniej tak to wyglądało w tym fragmencie meczu, który obejrzałem. Przy odrobinie szczęścia wynik rywalizacji mógłby brzmieć 1-1 ale Edmonton dzielnie się broniło. Wydaje mi się, że decydujący będzie dzisiejszy mecz i jeśli Edmonton wyjdzie z niego zwycięsko, to w czwartym powinni przyklepać awans. Ciężko jednak wyczuć jak zagrają dziś oliwarki i czy Anaheim jeszcze nie straciło wiary w zwycięstwo, bo Kaczory prezentowały się naprawdę dobrze. Cóż z tego,gdy nie potrafili znaleźć recepty na świetnie broniącego Rolosona.
Dziś więc czekamy na strzały Edmonton, chociaż taki pewny tego tak jak wczoraj już nie jestem...

Pozdr

Do góry
#580282 - 23/05/2006 18:31 Re: NHL Finały Konferencji
lemex Offline
veteran

Meldunek: 12/12/2002
Postów: 1481
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Edmonton-Anahaim
"Tylko szarlatan jest pewny swojej racji...."
Trzeba mieć nerwy ze stali i rutynę zawodowego pokerzysty, aby wytrzymać psychicznie i wytrwać w wierze w swe założenia. Roloson przyprawia mnie już o niestrawność, bo uparty jest jak osioł i za hu hu nie chce wpuścić więcej niż 1 bramkę w meczu. Wymyśliłem sobie, że wpuści "kiedyś" 2-3 gole, a jego kolega po fachu z drugiej strony lodowiska podobnie i wtedy będzie mój "dzień konia". Chwila ta oddala się z każdym meczem, bo Oliwiarki "poczuły padlinę" i po Rekinach mogą "połknąć" Kaczki, ale to chyba byłoby zbyt proste, aby finał Konferencji zakończył się tak szybko(4 mecze).
Typ: 5-6 goli i OT

Do góry
#580283 - 23/05/2006 21:43 Re: NHL Finały Konferencji
Ralph Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 2096
Skąd: Szczecin
To fakt Lemex, że 4-0 w finale konferencji to byłoby zbyt proste. Ale czy niemożliwe? Patrząc wczoraj na grę Kaczorów to na pewno z taką grą są w stanie wygrać przynajmniej jeden mecz w Edmonton i przedłużyć swoje szanse na udział w finale SC.Pytanie brzmi, czy tylko gospodarze im na to pozwolą? Kaczorki już w decydującym meczu I rundy w Calgary pokazali, że mają "stalowe" nerwy i w decydującym meczu nie zawiedli swoich kibiców. Ja mimo wszystko sądzę, że dzisiejszy mecz będzie decydującym. Jeżeli dziś Anaheim nie podoła to wg mnie Edmonton nie pozwoli już w następnym na "wyszarpnięcie" sobie zwycięstwa, które dałoby im duży komfort przed dalszymi potyczkami...

A teraz z innej beczki...
Oglądnąłem właśnie na Polsacie Sport powtórkę 2-giego meczu Carolina - Buffalo.Jakże miło jest obejrzeć taki mecz, nawet gdy zna się wynik.Nie ma emocji, można trochę "inaczej" spojrzeć na zmagania drużyn. Z drugiej strony żal, że tylko Polsat Sport Extra daje finały LIVE, nie mówiąc już o tym,że zasadniczego nie można było obejrzeć w ogóle. Tak więc dziś pierwszy raz na własne oczy udało mi się obejrzeć jedne z najlepszych drużyn w NHL w tym sezonie. Przyznam, że jest co oglądać. Mimo 4:3 dla Caroliny w drugim meczu dla mnie nadal faworytami w tm finale pozostają Szable. Mam swoje "przemyślenia" na ten temat i może niektórzy posądzą mnie o jednostronność ale Buffalo w tym meczu grali szybki, kombinacyjny hokej. Pierwsza tercja w wykonaniu Szabel bardzo dobra i dla mnie to oni "prowadzili" w niej grę, starając się stworzyć zagrożenie pod bramką Caroliny w bardziej "przemyślany" sposób. Ładne próby zawiązywania akcji w tercji Caroliny, próby ciekawego rozegrania w niej krążka, szybkość i dynamika to na początku robiło wrażenie. Ale pierwsza kara (Kotalik) i Carolina wali na 1:0. Do końca tercji Szabelki "duszą" Carolinę, ta jednak grając w osłabieniu gra niesamowitym pressingiem nie dając praktycznie szans na zrobienie "czegokolwiek" w swojej tercji. Sił jednak na taką grę nie starczyło na długo i drugi PP Buffalo już wykorzystuje w tej tercji.Nie chce mi się już tu opisywać dalszego przebiegu meczu ale gdyby trwał on trochę dłużej, to kto wie czy Szable by nie wyrównały. Trochę przespana II-ga tercja a w III-iej brakło już czasu.
Czas już chyba zagrać w następnym meczu na Szable więc typy na jutro będą prawdopodobnie wyglądały tak:

most shot on goal Buffalo 1.65 B&W
Buffalo-Carolina 1 (OT + SH) 1.67 B&W

i spróbuję coś z nowości:
Handicap Head-to-Head Recchi/Dumont

Jean Pierre Dumont (Buf) -0,5 pts za 2.90

Pozdr

Do góry
#580284 - 24/05/2006 06:44 Re: NHL Finały Konferencji
Ralph Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 2096
Skąd: Szczecin
Quote:

...
Dziś więc czekamy na strzały Edmonton, chociaż taki pewny tego tak jak wczoraj już nie jestem...

Pozdr




No to pierwszy typ na strzały padł...W sumie to się tego już wczoraj obawiałem, bo zagrałem wcześniej a później zobaczyłem Kaczory w akcji. Dziś pewnie powtórkę Emonton zobaczę w Polsat Sport ale po samym box score widać, że mecz musiał być ciekawy. Czy finalistę z Zachodu poznamy już w piątek nad ranem?

Pozdr

Do góry
#580285 - 24/05/2006 17:52 Re: NHL Finały Konferencji
lemex Offline
veteran

Meldunek: 12/12/2002
Postów: 1481
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Buffalo-Carolina stan rywalizacji 1:1 (2:3 i 4:3)
"Cudowna kobieta(w domyśle Karolina) to taka, która nie wymaga cudów"
Wcale nie trzeba cudu, aby Carolina była "cudowna" - wystarczy,że w dzisiejszym meczu osiągnie remis lub wynik gdzie padnie w sumie 5-6 goli. "Cudownym" wynikiem będzie 3:3, ale w działanie sił nadprzyrodzonych raczej nie można do przesady liczyć.
Carolina w I rundzie trzy remisy, w II jeden i teraz w finale Konferencji czekam na ten dzień, gdzie kibice zobaczą dogrywkę. Buffalo w I rundzie jeden remis, w II trzy, więc cóż pozostaje????? Każdy ma prawo marzyć.............
Typ: 5-6 goli i OT

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, alfa, baracuda, igea23, 11kera11), 3522 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582035 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49