Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#519 - 05/04/2001 12:44 el_sistemo - tydzień 14. 2001
Anonymous
Unregistered


dla wszystkich zainteresowanych:
el_sistemo ujrzał światło dzienne
oto zasady:

gramy kombinacją 2 z 5 (w STS-ie ładnie wszystko rozpisują, nie wiem jak gdzie indziej w razie czego trzeba dać 10 zakładów na każdą piątkę) lub 3 z 5

3 z 5 przynosi w dłuższym okresie większe zyski, natomiast 2 z 5 bardziej stabilne

na każdą piątkę przeznaczamy jakiś tam procent naszej całej puli (ja przyjąłem że 20%) - trzeba zabezpieczyć się przed ewentualną martwą serią
po ewentualnych wygranych/przegranych zwiększamy/zmniejszamy pulę

albo możemy grać zawsze za tą samą stawkę
(ja wybieram do grania pierwszy wariant,a do TT drugi)

oto pierwsza piątka na 07-08.04 (STS):
604. Heerenven - Nijmegen 1 2.2
631. Crewe - Bolton 1 2.9
653. Rayo Vallecano - Valencia 1 2.8
748. Ried - Rapid Wiedeń 1 2.8
754. Groningen - Roda Kerkrade 1 2.5

dlaczego tak?
nie wiem czy was zamęczać
po prostu przy średniej wartości kursu równym około 2.5 oraz prawdopodobieństwie trafienia zdarzenia około 0,5 jest tylko kwestią czasu kiedy odniesiemy zyski (największe grając tylko na zakumulowanych piątkach - ale najdłużej trzeba czekać, może czasem aż za długo - optimum wydaje się być kombinacja 2 z 5, dla odważnych proponuję 3 z 5 - trzeba przygotować się na dłuższe martwe serie ale efekty są większe)

po prostu trzeba było opracować taki model żeby spełnić warunki - wydaje mi się że go stworzyłem, osobno dla każdej znaczącej ligi europejskiej, niestety 1. i 2. liga francuska oraz 2. liga włoska nie dały się opisać, więc mniej meczy do wyboru, zasady rachunku prawdopodobieństwa stają się coraz bardziej chwiejne
ale myślę że jest OK
czy zaufacie czy nie to wyłącznie wasza sprawa - ja postanowiłem się podzielić, no cóż, paromiesięcznymi obliczeniami (choć zyskały one porządne tempo dopiero po uzyskaniu porządnego połączenia z i.netem)

w przypadku omawianego systemu średni zysk w długim okresie wynosi przy 2 z 5 (i STS-ie czyli z podatkiem, niestety czekam na KK) 37,9% a przy 3 z 5: 70,8%

_powodzenia_
hi_res evil

Do góry
Bonus: Unibet
#520 - 05/04/2001 14:18 Re: el_sistemo - tydzień 14. 2001
Maximus Offline
enthusiast

Meldunek: 11/01/2001
Postów: 258
Skąd: Wrocław
Cały problem w tym że przy kursach 2,4-2,8 prawdopodobieństwo trafienia wynosi nie 0,5 tylko około 0,35-0,4.

Do góry
#521 - 05/04/2001 14:34 Re: el_sistemo - tydzień 14. 2001
Anonymous
Unregistered


no tak
mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę że mnie nie oświeciłeś
owszem we wszystkich kursach z tego przedziału tak jest --> a nawet jeszcze mniej, bo ok. 0,3
natomiast jest możliwość opisania/wzięcia pod uwagę czynników matematycznych (i tylko matematycznych - zdaję sobie sprawę z ułomności modelu - ale w dłuższym czasie wpływ czynników losowych nie jest już tak dokuczliwy) tak żeby wybrać tylko te zdarzenia/mecze dla których prawdopodobieństwo trafienia wynosi 0,5
(zauważyłeś, że nie wybrałem wszystkich z tegotygodniowego zestawu, dla których kurs zawierałby się w przedziale od 2,15 do 3?)

no cóż - wziąłem pod uwagę dane historyczne od sezonu 93/94, kursy bukmacherów co prawda tylko od początku tego sezonu, ale znalazłem pewne prawidłowości

i jeszcze tylko to:
nikogo nie namawiam do zaryzykowania już w ten weekend
po prostu obserwujcie
po prostu

hi_res evil

Do góry
#522 - 05/04/2001 17:11 Re: el_sistemo - tydzień 14. 2001
Paragon Offline
member

Meldunek: 26/01/2001
Postów: 121
Skąd: Wrocław
ciekawa sprawa hi_res evil... ja z zaciekawieniem bede obserwowal...

pozdr.
Paragon

Do góry
#523 - 05/04/2001 17:50 Re: el_sistemo - tydzień 14. 2001
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
Skoro światło dzienne ujrzał el-sistemo to i ja się pochwalę systemem ,ktorym gram od dluzszego czasu. Nazwijmy go el-ruletko.

oto zasady

gramy bez kombinacji na 1 mecz

Granie na 1 mecz jest bardzo stabilne
Na mecz przeznaczamy jakis tam procent puli. W zaleznosci od tego czy mamy duzo czy malo kasy. Oczywiscie zeby zabezpieczyc sie przed martwa seria. Po ewentualnej wygranej nie zmieniamy puli wyjsciowej, po przegranej zwiekszamy ja dwukrotnie.

Przyklad

Leeds - Deportivo 1 2.2
dlaczego tak?
nie wiem czy was zamęczać po prostu przy średniej wartości kursu równym około 2.0 prawdopodobieństwie trafienia zdarzenia około 0,5 jest tylko kwestią czasu kiedy odniesiemy zyski (największe grając za duza stawke poczatkowa)

Tym systemem chcialem sie podzielic, choc przyznaje z bolem serca, bo wygrana pewna, a najwieksza gdy dluga martwa seria nas zaskoczy. Pzdr Ufo

PS. Systemy (?) http://www.bettingadvice.com/bettingguide/moneymanagement.shtml

Do góry
#524 - 05/04/2001 18:35 Re: el_sistemo - tydzień 14. 2001
Anonymous
Unregistered


pardon my french
ale to nie tak

do twojego systemu musisz mieć sporo kasy zakładając że zwiększamy stawkę zawsze 2 razy
poza tym wygrywając średnio co drugi raz nie osiągniesz znaczących zysków pod warunkiem, że nie zaczynasz od bardzo wysokiej stawki a ta z kolei implikuje duże ryzyko

zdaję sobie sprawę że twój system działa (nawet nie pod warunkiem prawdopodobieństwa 0,5 - po prostu zawsze)
ale mój system (w założeniu) to nie jest wkładanie coraz większej ilości kasy w nadziei że coś wygram, tylko bardziej jak wysokooprocentowania (nieco chwiejna) lokata w banku

hi_res evil

ps. poza tym, jeżeli mnie pamięc nie myli (a nie chce mi się przekopywać przez tonę postów) to już się dzieliłeś z grupą swoim systemem więc niech cię nie boli...

ps2. tak sobie dopiero teraz policzyłem - zakładając, że będziesz się trzymał swojego systemu to zawsze będziesz do przodu jedynie swoją pierwszą stawkę. więc musi to być bardzo duża stawka

ps3. tak sobie myślę, ale to dopiero będę mógł policzyć później... nie wydaje mi się, żeby kurs ok.2 oznaczał prawdopodobieństwo 0,5 (buki też muszą być do przodu) chyba że stosujesz jakieś inne metody: obserwację, analizę składów, nastrojów przed meczem, tradycji pojedynków, ale ja nie chcę poświęcać temu całego mojego wolnego czasu, chcę po prostu wpisać dane wejściowe a system niech liczy...

Do góry
#525 - 05/04/2001 21:25 Re: el_sistemo - tydzień 14. 2001
uQ$ Offline


Meldunek: 23/01/2001
Postów: 3177
To jakim systemem to będziemy grali to w sumie nie jest takie istotne, jeżeli jednak rzeczywiście udawałoby Ci się wybierać mecze
z kursami powyżej 2.0 o szansach 50% (i to do tego prawie automatycznie) to byłaby to rewelacja. Z pierwszego proponowanego przez Ciebie zestawu spore wątpliwości mam do Crewe. Jak dla mnie to oni nawet nie są faworytem w tym meczu, nie mówiąc już o 50% szansach na zwycięstwo. No, ale zobaczymy. Niestety, na ile Twoje szacowania są poprawne nie da się zobaczyć po tygodniu czy dwóch, trzeba na to co najmniej kilku miesięcy. W każdym bądź razie ja się będę temu przyglądał z zainteresowaniem.

Do góry
#526 - 05/04/2001 21:55 Re: el_sistemo - tydzień 14. 2001
Anonymous
Unregistered


do uQ$:
no owszem ja też mam wątpliwości co do tego meczu (Crewe - Bolton), ale żeby nie zakłócać systemu swoimi decyzjami ten też pójdzie...
w każdym bądź razie w kolejce jakby jakiś z tego zestawu odpadł czeka Hibernians - Rangers (też 1)

do Ufo:
na jakiej kwocie zatrzymujesz el_ruletko? bo załóżmy, że zatrzymujesz się na 1600 zł. (i tak dużo) przy stawce początkowej 50 zł. i kursie ok.2, twojej ocenie prawdopodobieństwa 0,5 to masz niestety średnią stratę w długim okresie -13,51%.

przy moich założeniach, czyli kursie 2,5 i ocenie prawdopodobieństwa 0,5 (zatrzymując przy 1600 zł.) masz -2,7% (niech przypomnę: el_sistemo osiąga +38% lub +70%)

przy ocenie prawdopodobieństwa 0,7 i kursie 2 ruletka przynosi ci zysk 21,1% (nie przeczę że potrafisz tak ocenić prawdopodobieństwo, niestety tu metody statystyczno-matematyczne nie mają nic do gadania i 0,7 możesz mieć jedynie jasnowidząc, mieć dużym szczęściu czy będąc ultra_ekspertem) ale przy takim prawdopodobieństwie i takich kursach el_sistemo przyniesie ci, niech policzę, 764% czystego zysku.
zapomnij o bajkach, że akumulatory są złe, po prostu trzeba dłużej czekać na efekty

pzdr
hi_res evil

Do góry
#527 - 05/04/2001 22:26 Re: el_sistemo - tydzień 14. 2001
bet007 Offline
veteran

Meldunek: 23/03/2001
Postów: 1512
Skąd: trojmiasto
Cześć
I ja sądze, że system dwa do jednego jest do bani. Progresja pieniędzy, które inwestujesz niesamowicie narasta (chyba, że zaczynasz od 2 zł). Oczywiście gdybyś trafiał za powiedzmy trzecim....szóstym razem byłoby wszystko ok. Ale może przyjść niefart, że i nie trafisz za dzieśiątym.

Do góry
#528 - 06/04/2001 00:47 Re: el_sistemo - tydzień 14. 2001
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
[QUOTE]Oryginalnie wysłał hi_res evil:


1. do twojego systemu musisz mieć sporo kasy zakładając że zwiększamy stawkę zawsze 2 razy poza tym wygrywając średnio co drugi raz nie osiągniesz znaczących zysków pod warunkiem, że nie zaczynasz od bardzo wysokiej stawki a ta z kolei implikuje duże ryzyko

2. zdaję sobie sprawę że twój system działa (nawet nie pod warunkiem prawdopodobieństwa 0,5 - po prostu zawsze)
ale mój system (w założeniu) to nie jest wkładanie coraz większej ilości kasy w nadziei że coś wygram, tylko bardziej jak wysokooprocentowania (nieco chwiejna) lokata w banku


3.ps. poza tym, jeżeli mnie pamięc nie myli (a nie chce mi się przekopywać przez tonę postów) to już się dzieliłeś z grupą swoim systemem więc niech cię nie boli...

4.ps2. tak sobie dopiero teraz policzyłem - zakładając, że będziesz się trzymał swojego systemu to zawsze będziesz do przodu jedynie swoją pierwszą stawkę. więc musi to być bardzo duża stawka

5.ps3. tak sobie myślę, ale to dopiero będę mógł policzyć później... nie wydaje mi się, żeby kurs ok.2 oznaczał prawdopodobieństwo 0,5 (buki też muszą być do przodu) chyba że stosujesz jakieś inne metody: obserwację, analizę składów, nastrojów przed meczem, tradycji pojedynków, ale ja nie chcę poświęcać temu całego mojego wolnego czasu, chcę po prostu wpisać dane wejściowe a system niech liczy...
[/QUOTE]

Ad0. Napisalem to po to, aby uswiadomic Tobie, iz cudownych systemow nie ma. To czysta matematyka, a ty ja naginasz wmawiajac mi, iz kurs pow. 2,5 to 50% szans.

Ad1. Ryzyko takie sobie. Mozesz je sobie podzielic na 10 kuponow i grac po 2 złote...

Ad2. Dobrze, ze napisales w zalozeniu...

Ad3. Postow nie napisalem wiele, mozesz skorzystac z wyszukiwarki tutaj dostepnej, a swoim systemem sie tutaj nie dzielilem, bo go nie mam.

Ad4 Nie musi byc wysoka

Ad4. Tym bardziej kurs >2,5 jak jest u Ciebie

Do góry
#529 - 06/04/2001 00:58 Re: el_sistemo - tydzień 14. 2001
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
[QUOTE]Oryginalnie wysłał hi_res evil:


do Ufo:
1. na jakiej kwocie zatrzymujesz el_ruletko? bo załóżmy, że zatrzymujesz się na 1600 zł. (i tak dużo) przy stawce początkowej 50 zł. i kursie ok.2, twojej ocenie prawdopodobieństwa 0,5 to masz niestety średnią stratę w długim okresie -13,51%.

2. przy moich założeniach, czyli kursie 2,5 i ocenie prawdopodobieństwa 0,5 (zatrzymując przy 1600 zł.) masz -2,7% (niech przypomnę: el_sistemo osiąga +38% lub +70%)

3. przy ocenie prawdopodobieństwa 0,7 i kursie 2 ruletka przynosi ci zysk 21,1% (nie przeczę że potrafisz tak ocenić prawdopodobieństwo, niestety tu metody statystyczno-matematyczne nie mają nic do gadania i 0,7 możesz mieć jedynie jasnowidząc, mieć dużym szczęściu czy będąc ultra_ekspertem) ale przy takim prawdopodobieństwie i takich kursach el_sistemo przyniesie ci, niech policzę, 764% czystego zysku.
zapomnij o bajkach, że akumulatory są złe, po prostu trzeba dłużej czekać na efekty

Ad1. mi wychodzi strata z podatkiem ok 8,5%
Ad2.zysk ok 14,2 %
Ad3. jesli masz pojecie o sporcie to zrobisz na el-sistemo fortune.

Czego Ci zycze i pzdr Ufo

Do góry
#530 - 06/04/2001 01:57 Re: el_sistemo - tydzień 14. 2001
Piotrek Offline


Meldunek: 17/01/2001
Postów: 807
Skąd: Zagłębie
Buka można pokonać jego własną bronią czyli trafnym określeniem prawdopodobieństwa. Wystarczy zawierać zakłady na spotkania gdzie kurs przewyższa ryzyko, nie musza być to duże różnice wystarczy kilka procent.
Posłużę się przykładem: załóżmy że jest buk który przyjmuje zakłady na rzut monetą ale płaci za orła 2.1 a na reszke 1.8. Wiadomo jest że jak będziemy stawiać na orła (bo kurs przewyższa ryzyko) to w pierwszych 5 rzutach mogą cały czas iść reszki i wtedy wtopimy. Ale gdy liczba rzutów będzie coraz większa to rozkład orzeł/reszka będzie dążył do 50% i wtedy zarabiamy.
Tak samo jest ze sportem. Wystarczy ocenić prawdopodobieństwo danego spotkania najlepiej na podstawie uśrednionego kursu z wielu buków w sieci a następnie założyć odpowiednią kwote tam gdzie ten kurs jest największy. Gdy liczba zdarzeń będzie dążyła do nieskończoności to rozkład prawdopodobieństwa będzie zdążał do normalnego (tak jak przy rzucie monetą) i wtedy będziemy zarabiać. W ten sposób gra wielu ludzi na całym świecie.


[This message has been edited by Piotrek (edited 05-04-2001).]

Do góry
#531 - 06/04/2001 02:10 Re: el_sistemo - tydzień 14. 2001
Anonymous
Unregistered


[QUOTE]Oryginalnie wysłał Ufo:
Ad1. mi wychodzi strata z podatkiem ok 8,5%
Ad2.zysk ok 14,2 %
Ad3. jesli masz pojecie o sporcie to zrobisz na el-sistemo fortune.

Czego Ci zycze i pzdr Ufo

[/QUOTE]

dobra, liczby mi się nieco pomieszały, liczyłem na szybko... (na wolno też nie wyszły dokładnie jak twoje), ale proporcje są niestety właśnie takie
a co do pojęcia o sporcie...
myślę że mam jakieś i myślę że nie jest tu ono najpotrzebniejsze, niestety

powodzenia jak najbardziej

Do góry
#532 - 06/04/2001 02:50 Re: el_sistemo - tydzień 14. 2001
SebaS.... ... Offline


Meldunek: 30/01/2001
Postów: 3731
Skąd: runaway
Ja gram swoim systemem Zysk z każdym kuponem.
Najważniejsze to ustalić sobie ila za każdy puszczony zakład mam zamiar zarobić. Ja ustaliłem 1$. System polega na:
- wybieram mecz jak najbardziej pewny, może być nawet kurs 1,10
- tak dobieram stawkę aby zysk z tego kupony wyniósł równo 1$
- jeśli typ został trafiony gram znowu tak aby zarobić 1$
- w przypadku kiedy nie trafiłem znowu wybieram najpewniejszy mecz i puszczam go tak aby: odbić stracone pieniądze za poprzedni nietrafiony typ oraz zarobić 1$ za ten kupon i 1$ za poprzedni
- w przypadku kiedy nie trafię za 2 razem gram tak aby odbić stracone pieniądze puszczone w 1 i 2 kuponie. Dodatkowo muszę zarobić 1$ za ten kupon i 2$ za 1 i 2 kupon.


Kapitał:100$

Przykład:
I kupon
Kurs: 1,25
Stawka: 4$
Przewidywany zysk:1$

Nie trafiłem za 1 razem i puszczam drugi kupon:
II kupon:
Kurs: 1,30
Stawka: 20$
Przewidywany zysk: 6$$

Nie trafiłem za 2 razem i puszczam trzeci kupon:
III kupon:
Kurs: 1,35
Stawka: 76$
Przewidywany zysk: 26,60$


Oczywiście stawki i kursy można dobierać dowolnie, to jest tylko przykład. Jeśli dziennie puszczasz po dwa kupony to miesięcznie zarabiasz 60$, a więc 60% zysku na miesiąc. Ja gram tym systemem od 15 marca i od tego czasu zarobiłem 45,20$. Dotychczas tylko raz doszłem do 3 poziomu. Przeważnie jest to poziom 1 lub 2. Najważniejsze jest to aby kase na koncie traktować jak zwykłe liczby wtedy nie ma wielkich oporów do grania za wszystko. Jest to system podobny do podbijanie z tym że tutaj nie podbija się dwukrotnie. Podbijanie zależy od stawki, podbić można nawet 7 krotnie lub nawet więcej. Może i jest to ryzykowne ale nie trafić 3 razy pod rząd meczy najbardziej pewnych jest mało prawdopodobne. A nawet jeśli nie trafi się za 3 razem zawsze można przelać dodatkową kase i zagrać tak aby odzyskać stracony kapitał, rezygnując już z zarobku 1$ na kupon. Tym systemem teraz gram w TT i z kwoty -2700 wyszedłem na -1300, jednak trafiłem czarną serie i znowu spadłem. W TT nie mam takich możliwości jak u Hilla. Dodatkowo za granicą liczą się dogrywki w NBA oraz zwrot stawki w przypadku remisu w NHL. To są kolejne ważne zalety grania za granicą, no i oczywiście brak podatku.


[This message has been edited by SebaS (edited 05-04-2001).]

Do góry
#533 - 06/04/2001 03:48 Re: el_sistemo - tydzień 14. 2001
Anonymous
Unregistered


no, rzeczywiście, ten system wydaje się najrozsądniejszy

jest tylko jeden problem:
czarna seria

choćby jej prawdopodobieństwo było nie wiem jak nikłe i tak musi się zdarzyć, prędzej czy później, a jeśli przeżyjesz 3 czy 4 porażki pod rząd, to już 5 czy 6 będzie ciężko - a prawdopodobieństwo wtopy na 5 czy 6 kolejnych "pewniakach" jest coś ok. 0,032%
nie tak znowu mało, jeśli ma ci zeżreć wszystkie twoje zyski

życzę ci żebyś na nic takiego nie trafił (istnieje takie prawdopodobieństwo)
ale chyba trzeba coś takiego przeżyć żeby nie bawić się w postęp geometryczny

powodzenia

hi_res evil

Do góry
#534 - 06/04/2001 05:16 Re: el_sistemo - tydzień 14. 2001
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
Ja nie powiedziałem, ze jestem za czy przeciw jakimkolwiek systemom. Po pierwsze lepszy jakikolwiek niz zaden. Tylko, ze czesto jest on bardzo subiektywny; np. kazdy z nas inaczej ocenia prawdopodobienstwo wyjscia "swoich" typow, dla jednego granie za tyle a tyle to duzo, dla innego mniej. Wiadomo tylko tyle, iz jesli jest zaklad, ktory mozemy obstawiac dla uproszczenia dwudrogowo, to u buka on nigdy nie bedzie 2.0 2.0, tylko mniej. To od nas zalezy, u ktorego obstawimy 1 czy 2 oczywiscie tam gdzie wiecej placa... i tyle. Ja dla przykladu obstawiam jak w lidze np. 4 mecze dwudrogowo, gdzie rozpisuje je np 11xx
1x1x
1xx1
1x1x i licze na 25% szans ulozenia linii albo inne przejete z tzw. systemow blokowych trzydrogowych. Wtedy zupelnie nie obchodza mnie wyniki meczow, liczy sie tylko "dobra" linia. Pzdr wszystkich grajacych

Do góry
#535 - 06/04/2001 14:17 Re: el_sistemo - tydzień 14. 2001
Anonymous
Unregistered


[QUOTE]Oryginalnie wysłał Ufo:
Ja nie powiedziałem, ze jestem za czy przeciw jakimkolwiek systemom. (...) Tylko, ze czesto jest on bardzo subiektywny [/QUOTE]

właśnie w opisaniu zdarzeń za pomocą matematyki/statystyki kryje się zaprzeczenie subiektywizmowi - mogę powiedzieć, że prawdopodobieństwo osiągnięcia jedynki w wybranych przeze mnie meczach z danego przedziału kursowego z lat 93/94 (przy szacowaniu kursu) wyniosło 0,53 (nie subiektywnie)
dane od początku tego sezonu: dla STS-u: 0,48, dla Williama Hilla (kurs od 2,0 do 2,85): 0,49
zaznaczam, nie subiektywnie

[QUOTE] Ja dla przykladu obstawiam jak w lidze np. 4 mecze dwudrogowo, gdzie rozpisuje je np 11xx
1x1x
1xx1
1x1x i licze na 25% szans ulozenia linii [/QUOTE]

no ale chodzi o to, żeby nie liczyć na, tylko obliczyć
ja naprawdę nie chcę się upierać przy swojej racji, ale dlaczego macie się wrypywać w dziwne systemy...
trzeba tylko trochę policzyć

bo chyba każdy zdaje sobie sprawę że wśród wysokich kursów zdarzają się też wygrane, nie?
trzeba wyselekcjonować mecze o wysokich kursach, znaleźć prawidłowości, odrzucić te, które nie wykazują żadnych zależności z założonymi czynnikami (12 zmiennych, gwoli informacji, niestety niektóre we wzajemnej korelacji, wypadałoby je wykluczyć więc, ale może to zrobię w przerwie między sezonami) i grać

no i rzeczywiście jakim systemem będziemy grali, to jest sprawa drugorzędna
a najlepsze są oczywiście akumulatory z 12 meczów, tylko że wtedy sprawa obstawiania staje się raczej sprawą pokoleniową - może któryś z potomków wygra

pzdr
hi_res evil

ps. zastanawiam się nad dodaniem jeszcze jednej zmiennej do modelu (wyniku wróżb z fusów :-)), ale brakuje mi danych historycznych, może ktoś zna jakąś stronę?

Do góry
#536 - 06/04/2001 14:44 Re: el_sistemo - tydzień 14. 2001
Anonymous
Unregistered


[QUOTE]Oryginalnie wysłał Piotrek:
Buka można pokonać jego własną bronią czyli trafnym określeniem prawdopodobieństwa. Wystarczy zawierać zakłady na spotkania gdzie kurs przewyższa ryzyko, nie musza być to duże różnice wystarczy kilka procent. (...) Wystarczy ocenić prawdopodobieństwo danego spotkania najlepiej na podstawie uśrednionego kursu z wielu buków w sieci a następnie założyć odpowiednią kwote tam gdzie ten kurs jest największy. Gdy liczba zdarzeń będzie dążyła do nieskończoności to rozkład prawdopodobieństwa będzie zdążał do normalnego (tak jak przy rzucie monetą) i wtedy będziemy zarabiać. W ten sposób gra wielu ludzi na całym świecie.
[/QUOTE]

tylko jest problem:
trzeba liczyć się z kosztami wpłat i wypłat pieniędzy do/z bukmacherów
i ten procent zysku nam maleje

w tym wypadku jeżeli jakimś cudem (np. mieszkamy w cywilizowanym kraju) koszty manipulowania kasą są minimalne - lepiej się zainteresować tzw. sure wins, patrz wątek: Zysk bez ryzyka (3-5% czystego zysku 8-10 razy w miesiącu daje 25-50% miesięcznego zwrotu)

hi_res evil

Do góry
#537 - 06/04/2001 14:45 Re: el_sistemo - tydzień 14. 2001
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
[...]właśnie w opisaniu zdarzeń za pomocą matematyki/statystyki kryje się zaprzeczenie subiektywizmowi - mogę powiedzieć, że
prawdopodobieństwo osiągnięcia jedynki w wybranych przeze mnie meczach z danego przedziału kursowego z lat 93/94 (przy szacowaniu kursu) wyniosło 0,53 (nie subiektywnie)[...]

Hi_res evil. To bardziej czy mniej ladnie wyglada, ale jesli ja wprowadze dla rzutu monetą pare ograniczen typu:
1.Rzut jest liczony jesli moneta przekreci sie w powietzru conajmniej 2 razy
2. Temperatura powietzrza wynosi conajmniej 0 stopni C. itd.
3. Niewskazany grad, wplywajacy niekorzystnie na reszke (sprawdzone na 5000 rzutów)

mniej lub bardziej powaznych i wyjdzie mi, iz od 93 roku reszka wypadala z prawdopodobienstwem 0,53 to i tak wiadomo, ze jest to wartosc zawyzona o 0,03. Niby nie subiektywnie, bo sa warunki ograniczajace.

[...]no ale chodzi o to, żeby nie liczyć na, tylko obliczyć ja naprawdę nie chcę się upierać przy swojej racji, ale dlaczego macie się wrypywać w dziwne systemy...trzeba tylko trochę policzyć[...]

Przeciez w tym nie ma nic dziwnego, jesli 4 mecze wejda mi w zalozone dwudrogowki to mam 25 % szans na wygrana. Tez moge odpowiednio dobierac mecze i stawki i wszystko policzyc.
U Ciebie jak nie trafisz 2 czy 3 z 5 to tez od razu przegrywasz, czyli masz 40 lub 60 procent, co przy jednym tylko interesujacym Cie wyniku, w dodatku dosc ostrym typie nie jest za rozowo...

[...]ps. zastanawiam się nad dodaniem jeszcze jednej zmiennej do modelu (wyniku wróżb z fusów :-)), ale brakuje mi danych historycznych, może ktoś zna jakąś stronę?[...]

Właśnie, ciekawe jak silnie wybrane przez Ciebie zmienne są skorelowane z uzyskaniem takiego a nie innego wyniku meczu. Moze sie zdarzyc tak, iz opieralbys sie na 12 zminnych typu "fusy" a wyniki bylyby dalej takie same... pzdr Ufo

Do góry
#538 - 06/04/2001 15:18 Re: el_sistemo - tydzień 14. 2001
Anonymous
Unregistered


[QUOTE]Oryginalnie wysłał Ufo:
wyjdzie mi, iz od 93 roku reszka wypadala z prawdopodobienstwem 0,53 to i tak wiadomo, ze jest to wartosc zawyzona o 0,03. Niby nie subiektywnie, bo sa warunki ograniczajace.
[/QUOTE]

tak, gdyby wyszło mi prawdopodobienstwo zawyżone o 0,03 to nie miałbym żadnych nadziei na skuteczność sposobu, natomiast zwróć uwagę, że prawdopodobieństwo wygranej gospodarzy przy założonym kursie wynosi ok.0,3 - mi wyszło ok.0,5 (dla skuteczności systemu powinno być min. 0,45)
gdyby reszka wypadała ci z prawdopodobieństwem 70% musiałbyś chyba wyciągnąć jakieś wnioski i co do warunków i co do czynników?


[QUOTE]U Ciebie jak nie trafisz 2 czy 3 z 5 to tez od razu przegrywasz,[/QUOTE]

jeżeli przegrywam 2 razy - mam zwrot 52%, jeżeli 1 raz 203% jeżeli w ogóle 406%
jeżeli przegrywam 3 razy - strata 49%, jeżeli więcej tracę wszystko...

prawdopodobieństwa: dla 5 jedynek:1,65%, dla 4: 10.49%, dla 3: 26,71%, dla 2:34,00%, dla 1 i 0:27,15%

tylko przemnożyć

[QUOTE]Właśnie, ciekawe jak silnie wybrane przez Ciebie zmienne są skorelowane z uzyskaniem takiego a nie innego wyniku meczu. Moze sie zdarzyc tak, iz opieralbys sie na 12 zminnych typu "fusy" a wyniki bylyby dalej takie same... pzdr Ufo[/QUOTE]

jeżeli by tak było nie pozostałoby nic innego jak wziąć ten czynnik pod uwagę, zaznaczam: dla trzech lig nie znalazłem odpowiedniego modelu używając zwyczajnych czynników: bramki, punkty, wyjazd, dom z ostatnich trzydziestu dni odpowiednio ważone siłą przeciwnika, tylko tyle

hi_res evil

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >




Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, ANZELMO, pacyfista, Sensei, Akhu, alfa), 3633 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582187 Postów

Najwięcej online: 4029 @ Dzisiaj o 14:25