Opcje tematu
#420649 - 05/10/2005 14:43 MLB - progresja [komentarze]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Progresja w MLB prowadzona poczatkowo przeze mnie, a nastepnie przez aifedara dobiegla konca, TUTAJ PODSUMOWANIE

Jako ze bylo sporo komentarzy, tamten temat z calym procesem zamknalem, a tutaj wrzuce co ciekawsze komentarze:

***********************************************************

speedway7 napisal:


Popieram progresje mlb w całej rozciągłości Sam gram single handi (tylko +1,5) kursy w granicach 2.3 i calkiem niezle na tym wychodze. Nawet stala stawka mozna cos zwojowac patrz konkurs mlb 2004 (dowod) Naprawde mozna.

Oczywiscie (-1.5) tez

maycj napisal:


ja bym jednak powiedzial, ze twoja symujacja jest bardzo dobrym przykladem na to zeby pokazac jak niebezpieczna jest progresja. jakoś w swoim podsumowaniu zapomnialeś wspomnieć o tym że okolo 40-tego meczu byles tylko 2 lub 3 przegrane od bankructwa!!

przypuszczam ze jesli bys przegral te 2-3 mecze mialbyś diametralnie przeciwną opinie o progresji. a byla to tylko kwestia szczescia, ze akurat NYY przegralo kolejny mecz!

i ile ty na prawde wygraleś?? z wykresu wychodzi ze jakieś 23-24%. czy to na prawde tak dużo zważając na to że byles 2-3 mecze od bankructwa?? jak nie w tym sezonie to w nastepnym albo w kolejnym, grając tym sposobem przegrasz wszystko! i to co dotychczas wygrasz nie zrekompensuje ci straty!!

podsumowując. można by uprościc ze cala ta symulacja polega na tym że zakladasz sie o $1000 o to ze NYY nie wygra 15-tu meczów z rzędu i dostajesz na to kurs 1.24. sam sobie pomyśl czy to sie oplaca! zwlaszcza ze rekord wygranych z rzędu przez jeden zespol wynosi 26!!

pozdr

didi napisal:

Dokładnie, zgadzam się z słowami przedmówcy, a sam wyleczyłem się z progresji kiedy w tym sezonie w MLB Florida miała bodajże 17 overów z rzędu, Texas o ile dobrze pamiętam coś około 14 overów, a było jeszcze kilka innych drużyn które miały takie powyżej 10 spotkań serie over/under.Przeglądając amerykańskie fora utkwiło mi w pamięci takie ich powiedzenie "never go against
the streak" i polecam się nad nim zastanowić wszystkim progresowiczom, pozdrawiam

donic napisal:

Polecam przyjrzeć się progresji naprzemiennej (OUOUOUOU lub WLWLWLWLW, lub OOUUOOUUOOUU lub WWLLWWLLWWLL), to zauwazysz pewne "dziwne" trendy i byc moze zmienisz zdanie do progresji. Faktem jest, że serie ciągłe sa zdecydowanie dłuzsze od serii naprzemiennych choć prawdopodobienstwo jest dokładnie takie samo. Kto nie wierzy nich sprawdzi 10 lat wstecz na druzynach NBA, MLB i jakijkolwiek innej dyscyplinie sportu czy nawet w kasynie. Pisze o tym juz ktorys raz. Skrzyknijcie sobie grupe ludzi, np 20 osob i niech kazdy przesledzi jakas druzyne kilka lat wstecz. Tak bedzie szybciej

Jesli chodzi o progresję jaka tu przedstawiono w tym temacie, to faktycznie udało się ładnie zarobic i trafić w odpowiednią druzynę. Pomysl ciekawy, ale dla ludzi z grubszym portfelem i zdyscyplinowanych.

Pozdrawiam.

Experto napisal:

Panowie, debatujecie nad rzecza dokonana, a wiec w tym przypadku nie macie zadnych argumentow aby podwazyc wynik. Przypominam, to juz sie stalo, system sie sprawdzil, i nie na 10 meczach, a na 162! Przeciez tyle etapow, ktore zalozylem mialy uniknac sytuacji w ktorej system bankrutuje, przeciez druzyna Yankees byla specjalnie dodana pod te progresje, po prostu trzeba analizowac i wybrac oedpowiednia ekipe i wystarczajaca ilosc etapow.

Nie moja sprawa ze progresje Wam sie nie sprawdzaja, na to sklada sie wiele czynnikow, nie mozna dobierac druzyny na chybil trafil... Dyscyplina, plan finansowy i moze bedzie podobny wynik, jak tutaj

Pozdrawiam

Ufo napisal:

Zgadzam sie, ze ten rodzaj progresji, zwlaszcza skonczony to zysk bez ryzyka. Podobnie bylo z facetem, ktory mial budzet dobrze zaplanowany na kupon DL. Trafil 6stke i jak sam mowil od razu wiedzial, ze ma patent na wygrywanie, a ze inni nie moga trafic ? "Zle kulki wybieraja na chybil trafil..." - rzekl z czym trudno polemizowac, bo nie ma argumentow, zeby jego wynik podwazyc. Pytany czemu nie gra dalej, odpowiedzial, ze: "Trzeba wiedziec, w ktorym momencie sie wycofac". Dyscyplina i plan finansowy = sukces.

Experto napisal:

Ufo, ryzyko zawsze istnieje, ale tutaj plan finansowy byl sprecyzowany na samym poczatku, nie twierdzilem ze sie na pewno sprawdzi, po prostu znam specyfike gry US Sports, znalazlem optymalna druzyne, dobralem etapy, plan zakladal 162 mecze, rozegrano 162, wiec progresja zostala zakonczona- poniewaz byla na tyle przewidywana, to ze sie sprawdzila tylko potwierdza slusznosc mojego wyboru, oczywiscie mozemy debatowac nad tym "Co by bylo gdyby..."

KIDD napisal:

Kapitał początkowy w wysokości 10 000 zł to rzeczywiście trochę dużo. Jednak 1 000 zł to już całkiem fajna kwota. Grając tą progresję nasz bilans wychodzi +235,46 zarobek 135,46 - calkiem niezły, choć zrobiony w bardzo długim okresie czasu. Jednak plusem jest to , że mamy aż 12 etapów stawkowania więc jest bardzo małe prawdopodobieństwo bankructwa.

Do góry
Bonus: Unibet
#420650 - 05/10/2005 14:46 Re: MLB - progresja [komentarze]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Zapraszam do dyskusji, bede odpowiadal tylko na konstruktywne posty.

Do góry
#420651 - 05/10/2005 15:20 Re: MLB - progresja [komentarze]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Prosze o komentarze, interesuja mnie rowniez obawy graczy, rozumiem, ze najwieksza obawa jest to, ze etapy moga sie skonczyc, co doprowadzi do bankructwa.

Musze po prostu uzasadnic w swojej pracy magisterskiej zagrozenia wynikajace z tej metody i Wasze komentarze beda pomocne, oczywiscie licze na konstruktywne wypowiedzi.

Pozdrawiam,
Experto

Do góry
#420652 - 05/10/2005 16:08 Re: MLB - progresja [komentarze]
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
18 maj

Wlozone

572$

Zakladana wygrana

661,5$

Yankees - Seattle 2 2,70

------------------------

Czyli mamy kurs 1,156 z szansami sr. 37% [kurs seattle]

Jesli Yankees nie wiedza nic o progresji i nie biora w niej udzialu to mamy zdarzenie niezalezne od poprzednich i kolejnych meczy. Nie pokazuj tego w pracy, bo jak profesor to czyta to da ci skresli farmazony co pisales wczesniej o tej "cudownej" metodzie.

Lepiej tylko wklej wynik

N.Y. Yankees 6
Seattle 7

I napisz z jaka latwoscia mozna dobrac sie do miodku

[cyt. "Specjalnie wybrałem te druzyne pod 12 poziomowa progresje i mialem wrazenie ze to wystarczy, co oczywiscie nie oznacza, ze tak bedzie."], bo przeciez cyt:"Panowie, debatujecie nad rzecza dokonana, a wiec w tym przypadku nie macie zadnych argumentow aby podwazyc wynik. Przypominam, to juz sie stalo, system sie sprawdzil, i nie na 10 meczach, a na 162! Przeciez tyle etapow, ktore zalozylem mialy uniknac sytuacji w ktorej system bankrutuje, przeciez druzyna Yankees byla specjalnie dodana pod te progresje, po prostu trzeba analizowac i wybrac oedpowiednia ekipe i wystarczajaca ilosc etapow."

Do góry
#420653 - 05/10/2005 16:21 Re: MLB - progresja [komentarze]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Oczywiscie Yankees o progresji nic nie wiedza, ale zapomniales o czyms istotnym, mianowicie o prawdopodobienstwie

12 etapow, jak widac sie sprawdzilo, proponuje Ci przeanalizowac statystyki tej druzyny w MLB, wtedy wiecej sie dowiesz i bedziesz w stanie wyliczyc prawdopodienstwo zajscia takiego zjawisko, jak przekroczenie zalozonych etapow.

Nie przypadkiem wybralem te druzyne, kursy na nich zawsze sa zanizone.

Do góry
#420654 - 05/10/2005 16:31 Re: MLB - progresja [komentarze]
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
Jeszcze raz cyt:

Specjalnie wybrałem te druzyne pod 12 poziomowa progresje i mialem wrazenie ze to wystarczy, co oczywiscie nie oznacza, ze tak bedzie

Przeanalizowales statystyki tej druzyny w MLB, wyliczyles prawdopodobienstwo wystapienia 12etapow i co ?!

Przy 11 etapie twierdzisz, ze bylo takie samo jak przed rozpoczeciem progresji, a jednak naszly Cie jakies watpliwosci ? Ktos popelnia gdzies blad Ja twierdze, ze miales 37% szans, zeby zakonczyc ta progresje happy endem [kursem 1,156 przy pk ~0,43 ], ktory tu promujesz, a wg Ciebie z ciekawosci jakie byly szanse w tym momencie ?

Do góry
#420655 - 05/10/2005 16:36 Re: MLB - progresja [komentarze]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Nigdy nie mialem 100% pewnosci, ze 12 etapow bedzie wystarczajace, z moich wyliczen wynikalo, ze 12 etapow bedzie opytmalne, jak to sie mialo do rzeczywistosci juz wiesz

Do góry
#420656 - 06/10/2005 00:07 Re: MLB - progresja [komentarze]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Quote:

Ktos popelnia gdzies blad




Ta progresja nic nowego nie odkrylem, tylko udowodnilem rzecz oczywista, mianowicie, ze jesli wybierze sie odpowiednia druzyne, przyjmie sie odpowiedni plan finansowy to i wyniki beda, ale oczywiscie nigdy nie ma 100% i nigdy nie bedzie.

Jakbys siedzial w US Sports to wiedzialbys czemu wybralem druzyne Yankees oraz czemu bylo to akurat 12 etapow, ale na nauke podobno nigdy nie jest za pozno , wiec polecam Ci staty MLB jako poszerzanie horyzontow.

Druzynie NY Yankees od 1961 roku nie udalo sie wygrac 12 meczow z rzedu, to jest kilka tysiecy meczow, dokladnie 6844 mecze!!! Pewnie teraz zalapales czemu akurat 12 etapow wybralem i czemu uwazalem ze jest to optymalna opcja

Do góry
#420657 - 06/10/2005 09:13 Re: MLB - progresja [komentarze]
donic Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/10/2002
Postów: 3303
Skąd: Tarnów
Experto, z fanatykami matematyki nie pogadasz Oni wszedzie widzą cyferki i nawet jak cos sie uda wygrac to potem wg nich jest fart, czego Ty jestes dowodem.
Jak czytam takie pierdoły, ze 2 stopnie brakły do bankruta to nie wiem czy ludzie to pisza z zazdrości, ze Tobie sie udało OGRAĆ w tym sezonie buka, czy znow chodzi o te smieszne cyferki...
Bramki w doliczonych minutach gry w piłce to pewnie nie jest fart?

Experto, ja sprawdzalem kilka tysiecy wiecej meczow dla rozstrzygnięć naprzemiennych (ponad 16 tys meczów MLB+kilka tys NBA) i równiez o dziwo występują takie trendy. To jest wystarczajaca ilosc by podjąć odpowiednie działania. Nawet jak raz czy dwa będzie wyłamanie od tej "reguły" to i tak kto chce bedzie sporo do przodu.

Do góry
#420658 - 06/10/2005 09:46 Re: MLB - progresja [komentarze]
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
Quote:


Jak czytam takie pierdoły, ze 2 stopnie brakły do bankruta to nie wiem czy ludzie to pisza z zazdrości,...




czego mam niby zazdrościć?? tego ze prawie zbankrutowal?? lol

pisalem to jako przestroge dla dzieciaków którzy by odrazu ślepo powtarzali ten sposób grania, tylko dlatego ze Expertowi sie udalo przejść jeden sezon bez bankructwa!

Do góry
#420659 - 06/10/2005 10:06 Re: MLB - progresja [komentarze]
donic Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/10/2002
Postów: 3303
Skąd: Tarnów
Quote:



czego mam niby zazdrościć?? tego ze prawie zbankrutowal??




"Prawie" robi wielka różnicę...

Do góry
#420660 - 06/10/2005 10:38 Re: MLB - progresja [komentarze]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Quote:


pisalem to jako przestroge dla dzieciaków którzy by odrazu ślepo powtarzali ten sposób grania, tylko dlatego ze Expertowi sie udalo przejść jeden sezon bez bankructwa!



I pisac do takich dalej...a oni to samo, od 1961 roku tj. 43 sezony bez bankructwa by sie przeszlo, chyba oczywiste czemu taki plan mialem!
Oblicz sobie prawdopodobienstwo, ze w tym sezonie moglo dosc do przekroczenia lini 12 etapow, skoro przez ponad 6 tysiecy meczow nie udalo sie im wygrac 12 meczow z rzedu

Jednak z 'betonem' nie bede juz polemizowal, wynik jest, wszystko udokumentowane, inteligentni zrozumieja, to byl ostatni moj post w tym temacie

Do góry
#420661 - 06/10/2005 14:08 Re: MLB - progresja [komentarze]
maciey Offline
old hand

Meldunek: 05/01/2004
Postów: 713
Quote:

I pisac do takich dalej...a oni to samo, od 1961 roku tj. 43 sezony bez bankructwa by sie przeszlo, chyba oczywiste czemu taki plan mialem!
Oblicz sobie prawdopodobienstwo, ze w tym sezonie moglo dosc do przekroczenia lini 12 etapow, skoro przez ponad 6 tysiecy meczow nie udalo sie im wygrac 12 meczow z rzedu





Do tematu progresji nie zajrzałem ani razu, ale skoro w tym temacie chcesz opinii, proszę bardzo.
Kompletny brak zrozumienia podstaw matematyki... To co wydarzyło się w roku 1961, 1962,...,2004 nie ma wpływu na to co będzie się działo w roku 2005 (mowa o formie drużyny sportowej). Żeby obliczyć prawdopodobieństwo 12 zwyciestw trzeba obliczyć prawdopodobieństwa dla 12 kolejnych meczy _tu_i_teraz_ a potem wymnożyć je przez siebie (jeżeli wynosi ono 0,5, to 12 kolejnych zwycięstw zdarzy się raz na ponad 4000 meczy).

Ogólnie zabawny temat, na bardziej zrozumiały przykład można to przełożyć w taki sposób:

Ze zbioru wszystkich rombów wybiorę sobie jeden, specjalny. Zobaczmy co dostaliśmy: mierzę boki - oczywiście równe, mierzę kąty - okazuje się, że każdy ma po 90 stopni. Eureka, przy odpowiednim wyborze udowodniłem, że każdy romb to kwadrat!

Żeby udowodnić tezę w matematyce trzeba ją udowodnić w ujęciu ogólnym, poprzez podanie przykładu można ją co najwyżej obalić.
Używanie słów "udowodniłem" jest przezabawne.

Do góry
#420662 - 06/10/2005 14:37 Re: MLB - progresja [komentarze]
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
Absolutnie sie zgadzam!
tylko wątpie żeby ten 'beton' to zrozumial!

Do góry
#420663 - 06/10/2005 14:44 Re: MLB - progresja [komentarze]
donic Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/10/2002
Postów: 3303
Skąd: Tarnów
Quote:

Quote:

12 kolejnych zwycięstw zdarzy się raz na ponad 4000 meczy).






a zatem sam jestes zabawny, tak jak spora rzesza "wszystkowiedzących" fanatyków cyferek, a dlaczego to juz sam pomysl, najlepiej wyciagnij wnioski z jakiegoś kolejnego wzoru, bo wy "matematycy" macie je na wszystko i są one wg was "święte" nawet jesli dostaneicie dowody na tacy, ze wasze teorie to tylko....teorie.

Każdy wie, ze kiedys NYY wygra 12 spotkań i więcej (nawet ja przeciwnik mieszania matematyki do bukmacherki), ale jak sam obliczyłeś wg prawdopodobienstwa może się to zdarzyć raz na 24 lata Zatem teraz zastanów się czy nie jest to opłacalne, bo ja widzę w tym całkiem niezły zysk. Nie tylko ja zresztą.

Do góry
#420664 - 06/10/2005 14:54 Re: MLB - progresja [komentarze]
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
Heh myslalem, ze juz nikt nie bedzie nic poprawial, ale widze, ze na noc sie cos nowego urodzilo Tu juz maciey Ci wyjasnil co ty zes sprawdzil... Donic widze tez zmienil zdanie [vide "[...] Każdy prawie system sprawdza się na małej ilości typów. Experto trafił na okres nieudolości - głownie ofensyfnej Jankesów i wyniki są jeszcze niemiarodajne.

Inna sprawa to, że Jankesi nie mieli od 2002 roku (Dalej wstecz nie sprawdzalem) serii dłuższej niż 8W. Jest to jednak zespoł , który (patrząc na potencjał) stać na ciągniecie serii dłuższych niz np. TB 12W czy chociazby słynne Oakland 21W. Poki co, gdyby Experto grał przeciwko
Jankesom od 2002 roku - nie zbankrutowałby i byłby całkiem ładny zysk . Grając jednak inne drużyuny tym systemem - zbankrutowałby"

Ogolnie to bym musial wrocic do starego komentarza z gosciem co wszystkim udowodnil jak wygrac w DL , bo on tego dokonal. Taki sam geniusz tylko ,ze gral na 1 poziom. Nie ma co narzucac swojego zdania to prawda, bo nawet jesli cos jest oparte na mocnych fundamentach nauki nie kazdy musi umiec to dostrzec. I dobrze dla reszty graczy

Do góry
#420665 - 06/10/2005 15:46 Re: MLB - progresja [komentarze]
maciey Offline
old hand

Meldunek: 05/01/2004
Postów: 713
Quote:

a zatem sam jestes zabawny, tak jak spora rzesza "wszystkowiedzących" fanatyków cyferek, a dlaczego to juz sam pomysl, najlepiej wyciagnij wnioski z jakiegoś kolejnego wzoru, bo wy "matematycy" macie je na wszystko i są one wg was "święte" nawet jesli dostaneicie dowody na tacy, ze wasze teorie to tylko....teorie.




Jakie dowody? Że ktoś trafił na kwadrat wśród rombów i twierdzi, że wszystkie romby to kwadraty? Gdyby nie te teorie matematyczne nadal siedziałbyś na drzewie i dodawał owoce na palcach

Quote:

Każdy wie, ze kiedys NYY wygra 12 spotkań i więcej (nawet ja przeciwnik mieszania matematyki do bukmacherki), ale jak sam obliczyłeś wg prawdopodobienstwa może się to zdarzyć raz na 24 lata Zatem teraz zastanów się czy nie jest to opłacalne, bo ja widzę w tym całkiem niezły zysk. Nie tylko ja zresztą.




Nie ma zysku, bo marża w kursach skutecznie kiedyś odbierze wszystko, co się udało zarobić. Raz na ponad 4000 spotkań będziesz musiał oddać zysk i jeszcze dołożyć z kieszeni (mowa o ludziach, którzy chcą grać ciągle, a nie przestać po wygranium).

Do góry




Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (alfa, VVega, Sensei, latajaca_holenderka, ElNinho[mmdea], rafal08, 11kera11, Szuman), 3488 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582056 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49